Prosvítání podsvícení iPad

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
charlie77
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 850
Registrován: ned čer 07, 2009 10:21 pm

Prosvítání podsvícení iPad

Příspěvek od charlie77 »

Tak jak jste na tom s tím chybným podsvícením, já zkoušel vyfotit černou fotku a opravu to na některých místech úrpsvítá. :o Je to docela překvapivý, přece jenom je to Apple...Nemyslím si, že to bude nějak vadit při běžném používání, ale prostě to není 100% dotažené.
Naposledy upravil(a) charlie77 dne pon bře 28, 2011 11:47 am, celkem upraveno 1 x.
Apple iPod Shuffle 5G, 2GB, pink
Apple iPhone 6S, 64GB, gold
Apple MacBook Air 13" 2014, 128GB

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od Metalgirl »

Prosvítává i iPad první generace, po boku, trochu, fakt při běžném užívání si toho nevšimneš a jak často koukáš na čistou černou, na které jediné to jde poznat? Moc to prožíváš, co chceš, montujou to v číně a tam Apple nemůže vše kontrolovat do puntíku, ano ani všemocný Apple ne. :)
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

lukinek
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1373
Registrován: úte říj 26, 2010 11:24 am

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od lukinek »

Já tento problém nemám, když jsem to zkusil. Asi bych reklamoval. :wink:
iPhone 5S 16GB Space Gray Vodafone CZ
iPhone 5 32GB White T-Mobile CZ
iPhone 5 16GB Black Electroworld - PRODÁN
iPhone 4S 16GB White CZ Vodafone - PRODÁN
iPad 2 64GB 3G iStyle
iPhone 4 16GB Black CZ T-Mobile - PRODÁN
iPhone 3GS 16GB Black T-Mobile SK

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od Metalgirl »

Zbytečné to reklamovat, pokud to fakt neprosvítá přes větší polovinu displaye. Prostě si toho nevšímat, v normálním užívání to nevadí.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

Na jedničce taky vidím malilinké prosvítnutí. Fakt to jde vidět jen když se dívám na nějaké video (černé pruhy).
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od Metalgirl »

eRiper, tak máš taky koukat na ten film a ne na ty černé pruhy celou dobu. :D
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

charlie77
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 850
Registrován: ned čer 07, 2009 10:21 pm

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od charlie77 »

No tak když máte nějakou iPhonu aplikaci roztáhlou, tak kraje máte černý, takže to jde vidět...Zkusím vám to vyfotit, přijde mi to, že to prosvítá celkem dost.. :(

EDIT: tak tady to je
Obrázek
je to vidět na víc místech trochu...a řekl bych, že v reálu je to vidět malinko víc...
Apple iPod Shuffle 5G, 2GB, pink
Apple iPhone 6S, 64GB, gold
Apple MacBook Air 13" 2014, 128GB

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

Metalgirl píše:eRiper, tak máš taky koukat na ten film a ne na ty černé pruhy celou dobu. :D

Však já jen konstatuju, nestěžuju si :pardon:

charlie77: Mám to asi jak ty jen jinak rozložené a možná v menší intenzitě. Ale kdybys nepřišel s tímto tématem, asi bych si na to v životě nevzpomněl. Všimul jsem si toho hned po koupi, ale nějak jsem tomu nevěnoval pozornost. Při běžném používaní na to taky zapomeneš.
Naposledy upravil(a) Lincoln Six Echo dne pát bře 25, 2011 9:54 pm, celkem upraveno 1 x.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

macodk3
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1583
Registrován: úte pro 15, 2009 4:45 pm

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od macodk3 »

Keď si človek už niečo tak pomerne drahé kupuje, mohlo by to byť aspoň bezchybné...veď toto kedysi robili podsvietené kalkulačky :D...ja by som určite reklamoval!
Obrázek iPhone 6 Plus
Obrázek iPad Air
Obrázek Macbook Air 13"
Obrázek iPod Nano 7G

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od Metalgirl »

Taky tak stejnak, máš koukat na tu hru a ne celou dobu na ty okraje. :P Pokud se ti to zdá hodně rušivý element, tak iPada vrať a nech si ho vyměnit za jiný, tady v tomto už asi jiná pomoc není. :) Prosvítá to celkem dost no, více, jak u mě rozhodně.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

charlie77
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 850
Registrován: ned čer 07, 2009 10:21 pm

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od charlie77 »

Já nevím no :( Uvidim, jestli mi to bude vadit a kdyžtak to po nějaké době, až bude víc kusů v ČR reklamuju...
Apple iPod Shuffle 5G, 2GB, pink
Apple iPhone 6S, 64GB, gold
Apple MacBook Air 13" 2014, 128GB

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od rony »

macodk3 píše:Keď si človek už niečo tak pomerne drahé kupuje, mohlo by to byť aspoň bezchybné...veď toto kedysi robili podsvietené kalkulačky :D...ja by som určite reklamoval!


to len hovoris alebo to skutocne vzdy robis?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od Metalgirl »

charlie77 píše:Já nevím no :( Uvidim, jestli mi to bude vadit a kdyžtak to po nějaké době, až bude víc kusů v ČR reklamuju...


Však uvidíš, nezaměřuj se na to, nevšímej si toho a uvidíš. Já si toho nevšímám a nevadí mi to. Jakmile ale budeš pořád na to koukat, jak to prosvítává, tak ti to bude vadit pořád. Zkus na to zapomenout.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od Petrt »

Toto "malé" prosvítání bych až tak neřešil. V jednom threadu (a na zahraničních webech) byly ale fotky, kdy to prosvítalo výrazně více u homebuttonu (a to bych teda reklamoval - a je jedno zda to je u věci za 1k nebo 15k - je to vada a ta mi pije krev :) )
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

pe.kova
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1935
Registrován: sob lis 24, 2007 10:29 am

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od pe.kova »

je sice smutné, že "přijdeš" na nějakou o svůj vysněný tablet, ale pokud budeme všichni bojkotovat jakékoliv, byť malé chyby, bude se to dít stále a stále dokola.
Tím, že to dáš do opravny, tak oni ti dají třeba jiný a kus a zároveň zapracují na lepší technologii, aby se neopakovalo.
Pokud něco potřebujete, zkuste nejdříve použít funkci hledat 8).
iPhone 4 4ever (NOW Available)

charlie77
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 850
Registrován: ned čer 07, 2009 10:21 pm

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od charlie77 »

No právě to si říkám taky.. =( Je to docela dilema...Ale jako když mám zhasnuto s nsjrdu třeba do fotek tak tam jak je to tmavý, tak je to prosvítání vidět. No ale teď hned to reklamovat nebudu. To bych se toho iPadu taky moch dočkat až za měsíc... BTW: to fakt ostatní uživatelé dvojky s tím nemají žádný problém? Že se nikdo nevyjadřuje..Já myslel, že to mají skoro všechny kusy.
Apple iPod Shuffle 5G, 2GB, pink
Apple iPhone 6S, 64GB, gold
Apple MacBook Air 13" 2014, 128GB

macodk3
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1583
Registrován: úte pro 15, 2009 4:45 pm

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od macodk3 »

rony: našťastie ešte nebolo treba...
Obrázek iPhone 6 Plus
Obrázek iPad Air
Obrázek Macbook Air 13"
Obrázek iPod Nano 7G

Serbo

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od Serbo »

Mne to presviecuje tak isto ale da sa s tym zit

waczko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pon pro 24, 2007 6:07 pm

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od waczko »

MG - každý display prosvítá tak jak ty myslíš... u iPadu 2 jde o to, že prosvítá fest v některých částech a ne rovnoměrně... A hlavně, pro někoho to může být otravné, vidět něco co tam zjevně nepatří ;) (mě na iPhonu taky děsně točí 1 mrtvý pixel, který se objevuje kdy se mu zachce :-/).
Majitelům iPadu 2, kteří tento problém mají, bych doporučoval počkat až se display a podsvícení trochu "otrká" a pokud to nepomine, pak zkusit reklamovat, ale pravděpodobně to bude neúspěšné.
iPhone 2G 8GB -> iPhone 3G 8GB Black -> iPhone 4S 16GB White iOS 5.0.1
iPad 16GB WiFi + 3G: iOS 4.3 -> iOS 4.3.1 JB -> iOS 5.0.1

WebDeveloper
POMOZTE!! SBÍREJTE, NAKUPUJTE x) http://goo.gl/mJEzc

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od Metalgirl »

waczko, však jsem mu psala, pokud ho to moc ruší, tak jedině reklamovat, tady s tím se už nedá nic dělat. Ono jak je to pak přes půlku displaye, tak to už není ono, což charlie77 skoro má.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Cerda
Host
Host
Příspěvky: 20
Registrován: pon čer 30, 2008 8:00 pm

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od Cerda »

Mám stejny problém, docela to rusi. Nejsem puntickar, ale u mě je to dost viditelné, s čím se nesmirim. Jak bude na trhu dostatek, půjde na výměnu.

balda88
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 371
Registrován: ned srp 24, 2008 10:23 am

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od balda88 »

Já jsem asi chytil opravdu velice dobrý kus, protože displey prosvítá cca 1cm vedle home buttonu a to minimalne jinak vše v pohodě.
 iPhone 6S Plus 64GB Space Gray 9.2
 iPad Mini Retina 16GB White WiFi 9.2
 Macbook Pro 13 2.4GHz Intel Core i5 16GB ram 256GB SSD Intel HD Graphics 3000 512MB Mac OS X El Capitan 10.11.2

xslide
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 2674
Registrován: sob led 19, 2008 12:37 pm

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od xslide »

Prosvítá to asi všem někde, ale v běžným používáním to opravdu není vůbec poznat.

Všiml jsem ti toho až po přečtení tohoto tématu a nastavení černé obrazovky na plné podsvícení.
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od Gekko gecko »

Petrt píše:Toto "malé" prosvítání bych až tak neřešil. V jednom threadu (a na zahraničních webech) byly ale fotky, kdy to prosvítalo výrazně více u homebuttonu (a to bych teda reklamoval - a je jedno zda to je u věci za 1k nebo 15k - je to vada a ta mi pije krev :) )

Přesně tak onen flek u home buttonu se nejspíš u série která přišla do ČR nekoná a to malé prosvítání o kterém se tu bavíte je normální...já to mám u jedničky taky a co jsem téma pročítal spousta dalších ne li všichni: viewtopic.php?p=389038#p389038
Pokud to není nějak moc nevšímal bychsi toho....všimnete si toho prakticky jen když iPad bootuje (pokud jej vypínáte úplně) nebo u filmů v 16:9ce,při ěžném používání to fakticky vidět není.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od Petrt »

Ve tmě s černým pozadím a jasem na 3/4 vidím lehké prosvítání v levém dolním rohu (při poloze na výšku). O dost míň výraznější jak fotka nahoře. Kolem homebuttonu neprosvítá vůbec nic. Jsem spokojen.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Sime

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od Sime »

Bohuzel u me je to to same. Vcera kdyz jsem si ho prinesl domu a zapnul ho tak hned prvni vec co jsem videl byly zlute stiny. Bohuzel to pri koukani na film/pouzivani bile aplikace videt a docela to i rusi. To stejne jsem mel i u iPhone ctyrky, vsude rikali ze to postupne zmizi, ale nezmizelo. Zobrazuje se to umerne tomu, jak je horky iphone.

Kdyz by se tu nasel nekdo kdo uz ziskal nejake vysvetleni od servisu/prodejny napiste sem prosim zkusenosti. Diky

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od Gekko gecko »

Jestli je to tak zle jak popisuje tak reklamuj.....když to bude trochu na černé beru,ale aby byly žlutě fleku vidět i na bílé která je na stránkach dost často to není dobre
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Sime

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od Sime »

Jeste v patek sem psal dotaz na prodejnu iSetos a dneska mi odpovedeli -

fleky na displeji by měly zmizet. Pokud ne, stavte se během příštího týdne na prodejně, pokusíme se problém řešit (výměna zatím možná není vzhledem k tomu, že na prodejně v současnosti žádný iPad 2 nemáme, je možná reklamace).

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od Slimák »

Prosvítání je i na iPadu 1. Tohoto jevu jsem si všimnul již od počátku, co ho mám a problém z toho nedělám. Přisuzuji to standardní technologii LCD. Však se doma podívejte na svá LCDčka a zhrozíte se, prošlo mi rukama H-IPS NEC 26 / HP DreamColor 2480zx za 40 kolíků a na každém se našlo pouhým okem nerovnoměrnost podsvícení.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od Golf »

Už jenom z principu, LCDčka jsou podsvícené, tudíž k nějakému tomu prosvítání většinou dojde, je otázka jakému. Já osobně jsem ještě neviděl ani televizi s touto technologií, kde by černá byla opravdu černá. U televizí tedy zlatá plazma...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

brutus
Host
Host
Příspěvky: 45
Registrován: čtv zář 30, 2010 5:32 pm

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od brutus »

Podle mne tu michate 2 ruzne veci:

1) Bleeding - prosvitani podsviceni na HRANE displaye - toto je bohuzel bezna vec u skoro kazdeho LCD a IMHO to ani neni reklamovatelne.
2) Zlute fleky - tohle se objevilo i po uvedeni iPhone4 - tehdy Apple tvrdil, ze jde to lepidlo a ze to po 14 dnech pouzivani zmizi (nejak zvlast jsem tuhle kauzu nesledoval - muj iP4 rim netrpel) ale jelikoz o tom neni slyset tak bych v tomhle snad i Stevovi veril a ty 2 tydny provozu pockal... pokud to nezmizi tak sup s tim na reklamaci.

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od Golf »

Přesně tak, vždyť je to i v názvu vlákna - chyba podsvícení. On už ten název vlákna je sám o sobě zavádějící, protože to vlastně ani chyba není (pokud to nepřesahuje určité meze, což u každého může být někde jinde, pak záleží na posouzení reklamačního oddělení). A pokud by se to jinde nerozmazávalo, tak o tom naprostá většina z vás ani nebude vědět a následně to zkoumat.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

charlie77
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 850
Registrován: ned čer 07, 2009 10:21 pm

Re: Prosvítání podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od charlie77 »

Název tématu změněn. :)
Apple iPod Shuffle 5G, 2GB, pink
Apple iPhone 6S, 64GB, gold
Apple MacBook Air 13" 2014, 128GB

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Prosvítání podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od ls8 »

Tak mám asi kliku, můj kousek problémem s podsvícením netrpí, žluté fleky také žádné :).
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

johny03

Re: Prosvítání podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od johny03 »

Od Apple storu uznana vada potvrzena na papire. Cekam na dalsi kus. Muj local Apple store je permanentne vyprodany a do fronty uz cekat nejdu. Muj iPad prosvita dost a vadi mi to.
Metalgirl si muze rikat co chce, ale je to proste vada a kazdy ma narok na vymenu.

lukinek
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1373
Registrován: úte říj 26, 2010 11:24 am

Re: Prosvítání podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od lukinek »

OT: Na obhajobu MG - ona to nemyslela špatně. Nikdo z nás neví přesně, za jakých podmínek.. ti to dělá. A pokud se ti zdá, že to prosvítá, tak to reklamuj. Nikdo, ani Metalgirl ti v tom nebrání. Když to teda tak moc prosvítá, tak to reklamuj. A neotravuj tady s tím v příspěvcích, když si stejně uděláš po svém. Snažila se ti poradit, neodrazovala tě od reklamace, nebo něčeho podobného.
iPhone 5S 16GB Space Gray Vodafone CZ
iPhone 5 32GB White T-Mobile CZ
iPhone 5 16GB Black Electroworld - PRODÁN
iPhone 4S 16GB White CZ Vodafone - PRODÁN
iPad 2 64GB 3G iStyle
iPhone 4 16GB Black CZ T-Mobile - PRODÁN
iPhone 3GS 16GB Black T-Mobile SK

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Prosvítání podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od ls8 »

A navic to nedelaji vsechny kusy, treba muj je naprosto OK. Jednicka co jsem mel predtim trochu prosvitala, dvojka v podatate vubec.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Prosvítání podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od rony »

vybavene, ludia ak mate s niecim problem, vysporiadat sa s tym musite VZDY sami. Ak s tym leziete sem, tak ocakavajte, ze MOZE mat ktokolvek iny postoj, k tomu, co vy.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Chyba podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od Gekko gecko »

Slimák píše:Prosvítání je i na iPadu 1. Tohoto jevu jsem si všimnul již od počátku, co ho mám a problém z toho nedělám. Přisuzuji to standardní technologii LCD. Však se doma podívejte na svá LCDčka a zhrozíte se, prošlo mi rukama H-IPS NEC 26 / HP DreamColor 2480zx za 40 kolíků a na každém se našlo pouhým okem nerovnoměrnost podsvícení.

Pokud je to jen trochu dá se to ale žluté fleky jsou na reklamaci.
Je pravda že jevem bleeding tedy prosvítající okraje jak popsal brutus zde: viewtopic.php?p=395878#p395878 trpí většina LCD Displejů v nižších a středních třídách,můj stolní LG TFT-TN samo také,od IPSka bych to moc nečekal ale je to taky TFTčko.Nevím čím to přesně vzniká ale vrstvy patrně nebudou uplně přesně slícované nebo jak to napsat a led-ky jsou v některé části více vidět.
Naposledy upravil(a) Gekko gecko dne pon bře 28, 2011 7:10 pm, celkem upraveno 2 x.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Prosvítání podsvícení u iPadu 2

Příspěvek od ls8 »

Bleeding, ne blending!
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Odpovědět