Máte na iPadu fólii?

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět

Používáte fólii?

Ano
24
36%
Ne
42
64%
 
Celkem hlasů: 66

charlie77
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 850
Registrován: ned čer 07, 2009 10:21 pm

Máte na iPadu fólii?

Příspěvek od charlie77 »

Zajímalo by mě, jestli na iPadu má vůbec někdo fólii. Když si představím, jak se nervim u nalepování na iPhonu, tak si nedokážu představit lepit to na iPad. A ty, kteří ji nepoužívají, máte tam nějaké škrábance?
Apple iPod Shuffle 5G, 2GB, pink
Apple iPhone 6S, 64GB, gold
Apple MacBook Air 13" 2014, 128GB

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: Máte na iPadu fólii?

Příspěvek od mrzic »

"Odeslaný formulář je neplatný. Zkuste jej odeslat znovu." Oprav si to.

Jinak používám a nemůžu si vynachválit. Dříve jsem leštil displej každou chvíli, teď skoro vůbec. Mám SGP antifinger.
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: Máte na iPadu fólii?

Příspěvek od Barberry.pha »

Folie mi prisla u siliconoveho obalu ale nenalepil jsem ji zatim ale displej ok ;) s lepenim folii mam zkusenosti a u iphonu no problem :) ipad nenosim v kapse takze se o diplej az tak nebojim jako u ip :)
OT: mel jsem wm zarizeni s rezistivnim displejem a tam to byla potreba takze jsem se jich nalepil :rolf:
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Abrahadabra

Re: Máte na iPadu fólii?

Příspěvek od Abrahadabra »

Áno. Spolu s týmto púzdrom. http://www.ipshop.sk/more-thing-shockin ... -1054.html

Nemôžem si ju vynachváliť. Mám ju hneď skoro od začiatku a iPad je 100%tnom stave. Ak by som ju tam nemal, mal by som na displaji nejeden škrkanec.

charlie77
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 850
Registrován: ned čer 07, 2009 10:21 pm

Re: Máte na iPadu fólii?

Příspěvek od charlie77 »

Hlasování by mělo být v pořádku, už hlasovalo dost lidí. A prosimvás jaké bylo nalepování? U Zagg se to dělá "namokro", ale když se to dělá za sucha, tak stačí strašně málo a už je tma bublina ne? Aspoň tak já to mam na iPhonu, je umění to nalepit bez bulbiny...
Apple iPod Shuffle 5G, 2GB, pink
Apple iPhone 6S, 64GB, gold
Apple MacBook Air 13" 2014, 128GB

Abrahadabra

Re: Máte na iPadu fólii?

Příspěvek od Abrahadabra »

Ja som lepil na sucho. Mám tam jednu veľmi malú bublinku, ktorá mi neprekáža a evidentne to bol nejaký čínsky "lacijný" šmejd. Nepodarilo sa mi hneď presne na prvý krát, stačí mať pevné nervy lebo nalepiť tak veľkú fóliu je veľmi obtiažne tak či onak.

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: Máte na iPadu fólii?

Příspěvek od Barberry.pha »

Tak jak budu mit moznost asi to taky vyzkosim ;)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

PaNNy
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 13, 2010 10:12 pm

Re: Máte na iPadu fólii?

Příspěvek od PaNNy »

Dlouho jsem žádnou neměl a u hraní určitých her, kde se rychle jezdilo prstama pořád po stejných místech (Finger Sprint nebo MultiPong - doporučuju nehrát, pokud nemáte fólii), se mě přesně na těch místech udělali takový stopy od těch prstů. Když jsem pak otřel displej tak, abych oddělal běžný čmouhy, tak ty stopy tam stejně zůstaly a jsou tam do teď. Je to asi způsobený tím, že těma rychlýma pohybama se displej v těch místech zahřál (a bylo to taky na dotek dost cítit).
Fólii už od Vánoc mám (od Gecko), ale ještě jsem se nedokopal ju tam nalepit. Snad se mě povede ty čmouhy nějak oddělat než ju nalepím.

Takže otázka: Jak čistíte displej od všech čmouh vy? Myslím něco víc než jen otřít nějakou látkou. Voda? Něco víc?

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: Máte na iPadu fólii?

Příspěvek od Slimák »

Dýchnu na to svým zakouřeným dechem a otřu mikrovláknem. Folii nepoužívám, zkusil jsem čtyři různé druhy, nechal v tom zhruba 16 stovek a stáli za bačkoru. Buď se zhoršil odstín barevnosti nebo se po ní blbě klouzalo prsty. Od té doby folii nechci.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

stZ
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 297
Registrován: stř úno 06, 2008 12:25 am

Re: Máte na iPadu fólii?

Příspěvek od stZ »

Mam tam matnou uz asi pul roku a aspon se to neleskne. Je obyc za cca 70czk z dealextreme a vydrzi i kazdodeni utoky meho detatka. Nalepit sla uplne v pohode a par bublin zmizelo cca do tydne. Jestli se zmeni barvy nebo tak neco fakt nevim, nejsem uchyl co zkouma vse lupou :D
12 Max

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: Máte na iPadu fólii?

Příspěvek od Slimák »

Na posuzování barevného podání nemusí být každý úchyl. Jsou tací, kteří mají vyšší cit rozeznání odstínů barev, např. grafici/fotografované :bulb:
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Máte na iPadu fólii?

Příspěvek od rony »

Mam a budem vzdy mat. Mam 100% istotu, ze skrabanec na skle irituje daleko viac ako cokolvek okolo lepenia folie a pouzivania ipadu s foliou. Mozno par folii domrvim ale nakoniec si to nacvicim.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

stZ
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 297
Registrován: stř úno 06, 2008 12:25 am

Re: Máte na iPadu fólii?

Příspěvek od stZ »

Slimak: byla to trosku nadsazka...ja tim chtel rict, ze to je mobilni zarizeni a tam rozhodne nejakou lehce ujetou barvu resit nebudu.
12 Max

niky79

Re: Máte na iPadu fólii?

Příspěvek od niky79 »

Folii mam, nejakou od Sunnysoftu, antireflexni (aby se tak neodrazelo svetlo a snizilo se mnozstvi otisku). Jinak doporucuji folii nalepovat ve dvou - jeden lepi, druhy pravitkem (hrany obklopeny listem papiru, aby se folie neposkrabala) uhlazuje. Pak nevznikaji bubliny, nic.

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Máte na iPadu fólii?

Příspěvek od Gekko gecko »

Folii dnes koupim a u Mertha Net s.r.o. si ji nechám za 150kč na iPad Mini nalepit http://www.iphone.cz/site/iphone-servis
V servisech mají zkušenosti a věřím že se jim to povede.

EDIT:
Takže hotovo, v datartu jsem za 359kč koupil tuhle folii od belkin: http://www.belkin.com/us/p/P-F7N011/
a zde u Mertha Net s.r.o. http://iphone3g-servis.cz/ mi ji nalepili za zmíněných 150kč.
Pán byl zkušený, takže mu to zabralo asi pět minut, důkladně displej očistil přiloženým hadříkem, vyfoukal stlačeným vzduchem a nalepil.
Fólie sedí přesně, ani smítko prachu pod ní, bublinky také ne, prostě prvotřídní práce a tuhle firmu mohu jen doporučit, těch 150kč za nalepení není tak moc, než se s tím trápit doma a zničit x folií.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Odpovědět