[distribúcia do ČR/SR] kúpa iPadu v Kanade

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: čtv črc 16, 2009 6:50 am

[distribúcia do ČR/SR] kúpa iPadu v Kanade

Příspěvek od 666 »

Reagujem na túto tému viewtopic.php?f=123&t=27597, kde sa píše takmer o všetkom, čo sa týka iPadu, či už iných výrobkov, dovoz, clo, dph a pod. z USA do ČR a SR.

Pokiaľ sa nemýlim, v Kanade je daň od 8-11% a zaujíma ma, ako to teda funguje v tejto krajine. Nečakám príliš veľký rozdiely, ale keďže mám známeho v Kanade, chcel by som to využiť a distribuovať napr. ďalšiu generáciu iPadu a podobne. Rovnako ma zaujala platba a problémy s kreditnými kartami/hotovosťou. Za každý názor ďakujem. :)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: [distribúcia do ČR/SR] kúpa iPadu v Kanade

Příspěvek od rony »

Kanada bude urcite predavat iPad naraz s USA?

Nebude mat ako spociatku vselijake podmienky ako 2 kusy maximum a podobne?

Len aby tie plany na distribuciu nezlyhali :)

Dovozne podmienke do krajiny sa zrejme nelisia a budu tie iste ako z USA resp. mimo EU. Miestne podmienky budu zrejme podobne a teda - zaplatis ich dan, preberies na mieste (mimo krajinu neposlu nic) a odosles, dovezies.

Objednavam si jeden kus za nakupku + 5% :-), odkial si?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: čtv črc 16, 2009 6:50 am

Re: [distribúcia do ČR/SR] kúpa iPadu v Kanade

Příspěvek od 666 »

Ja som zo Šenkvíc.

Obrázek

2 kusy, hm, myslíš na meno? Alebo ako to presne je, popíš mi to prosím.
Nákupka? Myslíš nákupná cena + 5%?

House_MD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2797
Registrován: úte čer 09, 2009 12:41 pm

Re: [distribúcia do ČR/SR] kúpa iPadu v Kanade

Příspěvek od House_MD »

Co já vím, tak když sem říkalo, že iPady nejsou, že jsou na jméno a další, tak sem kolem nich v BestBuy šel. Leželo jich tam plno, když sem se zeptal prodavače, kolik si jich můžu koupit, řekl, že tolik, kolik mi budou stačit peníze...
A nebylo to dlouho po začátku prodeje
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: [distribúcia do ČR/SR] kúpa iPadu v Kanade

Příspěvek od rony »

Prve mesiace to v USA takto urcite bolo. Viem, lebo ten moj bol kupeny prve dni predaja.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: čtv črc 16, 2009 6:50 am

Re: [distribúcia do ČR/SR] kúpa iPadu v Kanade

Příspěvek od 666 »

Sorry za spam, ale rony, prosím, odpíš mi odpovede na otázky (ak ich poznáš). A myslím, ak by to aj tak bolo s tými kusmi, pri najhoršom, stačí požiadať niekoho druhého na koho sa môžeš spoľahnúť....

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: [distribúcia do ČR/SR] kúpa iPadu v Kanade

Příspěvek od rony »

Podmienky sa mozu zmenit, vtedy to bolo tak, ze ti predali 2 kusy a mohol si ist. Resp. posielali len na adresu a len 2 kusy.
To sa menilo postupne.

ja by som si nepredstavoval, ze budes vo velkom dovazat krabice sem. Uz si premyslal ako to sem prevezies a ako dosiahnes, ze si to nevsimne colnica? :-) http://www.colnasprava.sk je tvoj kamarat na studium, mas este cas.

Ale ten jeden beriem, ale musi byt najskor do 14 dni po zaciatku predaja.

Ak mas predstavy, ze to das do batoziny, tak tam mas siahodlhe vlakno o dovoze telefonov z USA. Ja som kamosa ukecal na JEDEN IPHONE v 2007om a tym to haslo.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: čtv črc 16, 2009 6:50 am

Re: [distribúcia do ČR/SR] kúpa iPadu v Kanade

Příspěvek od 666 »

Práve pre to si to študujem dopredu. Plánujem to poslať pravdepodobne cez DHL a pokiaľ viem, tak u DHL neplatíš clo ak o to požiadaš, neviem ako je to u UPS. Ešte jedna otázka, pokiaľ ich budem posielať, budem platiť aj slovenskú daň?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: [distribúcia do ČR/SR] kúpa iPadu v Kanade

Příspěvek od rony »

neexistuje sposob ako ti "odpustia" colny dlh len preto, ze to posles cez nejaku firmu. LOL.

Ak si to este nerobil, myslim, ze dost narazis.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: čtv črc 16, 2009 6:50 am

Re: [distribúcia do ČR/SR] kúpa iPadu v Kanade

Příspěvek od 666 »

Existuje, preštuduj si poriadne DHL. Stačí zavolať alebo poslať žiadosť.

House_MD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2797
Registrován: úte čer 09, 2009 12:41 pm

Re: [distribúcia do ČR/SR] kúpa iPadu v Kanade

Příspěvek od House_MD »

Pochybuju, že by se DHL pouštělo do podvodů co se týká daní! Za to se dává víc jak za vraždu...
Zákon hovoří jasně. Pokud překročíš určitou částku, zaplatíš clo, pokud se danou věc clo vztahuje. Stejně tak DPH
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

[distribúcia do ČR/SR] kúpa iPadu v Kanade

Příspěvek od ls8 »

U DHL a dalsich kuryrnich sluzeb si sice muzes pozadat aby za tebe neprovadeli celni odbaveni, ale to neznamena, ze se pak clo (resp. DPH) neplati. To znameba jenom to, ze si pak musis na celnici zajet sam a vyridit si to osobne.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: čtv črc 16, 2009 6:50 am

Re: [distribúcia do ČR/SR] kúpa iPadu v Kanade

Příspěvek od 666 »

Takže mám to preštudované do bodky. Niekde som čítal, že sa zvykne znižovať cena balíka, aby som neplatil toľko na daniach, má s tým niekto skúsenosti?

branok
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: úte říj 14, 2008 10:33 am

Příspěvek od branok »

Prepac, ale kolko mas rokov? Myslis, ze keby to tak jednoducho islo, uz by to niekto nerobil? To, co ty chces, je oklamat colnu spravu a stat na daniach a cle, co je uz jednoznacne trestna cinnost a s tym ti asi nikto radit na fore nebude. Da sa to mozno urobit pri jednotlivych kusoch (vid rony), ale nie vo vecsom a oficialnou cestou (kurier. sluzbou). Spametaj sa, clovece!

stZ
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 297
Registrován: stř úno 06, 2008 12:25 am

Re: [distribúcia do ČR/SR] kúpa iPadu v Kanade

Příspěvek od stZ »

Pres kuryrni sluzbu to proste nevykoumas jinak....zaplatis clo+dph. Paradox je ten, ze dph zaplatis 2x jednou v zemi kde to kupujes a pak v zemi kam to dovezes. Snizit cenu baliku urcite muzes, ale rozhodne bych to pak neposilal pres ups,dhl atd... tam mas 100% jistotu celniho odbaveni. Nevim jak na slovensku, ale ja si nechal za poslednich pul roku do CZ poslat cca 6 baliku z USA a 3 z honkongu a 90% bylo rozbalenejch a to jsem opravdu u vsech az na jeden dodrzel celni limit 150EUR. Pokud to celnik rozbali a to pri vetsim baliku vetsinou udela mas problem.... Dnes uz bych tohle opravdu neresil a pokud bych ho rychle chtel, pozadam nekoho kdo tam jede at mi jeden koupi a vezme si ho treba do letadla a usetris clo a DPH. To je momentalne jedinej a vyzkousenej zpusob jak neco usetrit. Samozrejme se ted ozve spousta lidi, ze to nekdo udelal tak a tak....ano ja taky, ale v dobe iph1.

Ty si opravdu snad myslis, ze to sem budes dovazet ve velkem a nebudes platit clo+dph?? Opravdu si o tom neco nejdriv precti, nez zacnes psat tyto usmevne plany :D
12 Max

House_MD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2797
Registrován: úte čer 09, 2009 12:41 pm

Re: [distribúcia do ČR/SR] kúpa iPadu v Kanade

Příspěvek od House_MD »

já to říkám pořád, že tady na to fóru jsou všichni tak blbí, že nakupují iPhony v ČR když můžou mít z apple.com za lepší cenu i s free shipping :rotfl:

Mně každý větší balík, který přišel, tak mi zároveň došel dopis od celníků, ať jim pošlu mail s fakturou...
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: [distribúcia do ČR/SR] kúpa iPadu v Kanade

Příspěvek od rony »

suhlasim s predoslymi prispievatelmi :) mas to vysnivane pekne ale v realite kruto narazis. V skutocnosti totiz ti naklady narastu tak, ze velmi tazko sem dovezies nieco, co by ludia mali zaujem kupit, kedze by si to musel predavat za cenu, ktoru nebude nikto ochotny dat. jedna vec je priviezt si sem jeden dva kusy a ignorovat naklady na cestu. druha vec je posielanie tych veci a tvoja snaha vyhnut sa nakladom.

prepac ale colnici nie su idioti. ak vidi krabicu s ipadom, tak ty si myslis, ze nema moznost zistit aky colny dlh k tomu mas?

my sme si uz toto tvoje snivanie prezili v casoch prveho iphone, ked sa naozaj masovo dovazal do Europy a podobnych snilkov tu bolo...

nebudem ta odhovarat, chod do toho, slub mi, ze mi dovezies iPad 2 za cenu o 5 percent vyssiu ako bude ta v Statoch. To ti v klude dam. Ale osobne si myslim, ze sa ti to nepodari.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: čtv črc 16, 2009 6:50 am

Re: [distribúcia do ČR/SR] kúpa iPadu v Kanade

Příspěvek od 666 »

Po týchto príspevkoch, fakt zvažujem, či do toho pôjdem. Nemyslím si, že nebudem platiť clo (čo nebudem, lebo clo sa na napr. notebooky nevzťahuje), DPH platiť určite budem, áno, 20% ! Ja som len uvažoval, či je to možné, znížiť cenu balíka. Ak by som to mal posielať a hodnota balíka by bola skutočná, zisky by boli minimálne až stratové.

Ako sa tu písalo, že pri väčších balíkoch je nutný doklad o zaplatení, niektorí písali, že to falšujú, ale problémy so zákonom fakt nepotrebujem, to je to posledné.

EDIT: opýtam sa takto, čo by ste robili na mojom mieste?

rembaz

Re: [distribúcia do ČR/SR] kúpa iPadu v Kanade

Příspěvek od rembaz »

kup par tisic kusov novych iPadov 2, prenajmi lod a skus preplavat antlantik. Vylodit sa s nimi niekde mimo pobreznu straz.

Alebo si oficialne prenajmi kontajner na lodi, zvrchu nasyp nahnite zemiaky a zospodu daj ipady. Cele to deklaruj samozrejme iba ako dodavku zemiakov. kt. sa cestov pokazila a nebudes platit nic:DD

Pozri, naozaj nexistuje sposob ako to obabrat. Teda urcite nie vo velkom a legalne.

Odpovědět