Ako obnovit olejovu vrstvu na iPade?

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
winamp

Ako obnovit olejovu vrstvu na iPade?

Příspěvek od winamp »

Hi,

bohuzial som vycistil iPad niecim co v sebe malo alkohol a zrejme som zotrel tu vrstvu niecoho co tam bola, citim to na tom, ze prsty sa mi uz nesmykaju tak lahko, ak pritlacim viac, citim, ze prst sa nepohne, predtym bol povrch velmi klzky cize sa lahsie scrollovalo.
Predpokladam, ze to bola nejaka velmi mastna vrstva, tak mastna, ze sa na nu neprichyti ani odtlacok prsta, je mozne tuto vrstvu nejak obnovit, pozna niekto nejaky sprej s tymto pripravkom prip nejak v Apple servise?


dakujem

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ako obnovit olejovu vrstvu na iPade?

Příspěvek od rony »

urcite to bol alkohol? ziadna olejova vrstva neexistuje. drsnost mohlo sposobit poleptanie.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Ako obnovit olejovu vrstvu na iPade?

Příspěvek od Tony1 »

Nevím o ničem co by Apple patlal na iPad aby ti prsty lépe klouzaly. :-) To byl jen tvůj subjektivní dojem. Třeba sis umyl ruce před používání iPadu a smyl mastnotu z rukou a proto ti to teď neklouže. Možná bych použil při čištění třeba utěrku z mikrovlákna a nepoužívat žádné odmašťovadlo.

rony poleptání bych v případě skla vyloučil, píše že se mu lépe skrolovalo.
Naposledy upravil(a) Tony1 dne stř pro 08, 2010 4:48 pm, celkem upraveno 1 x.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

winamp

Re: Ako obnovit olejovu vrstvu na iPade?

Příspěvek od winamp »

Konkretne to bola Alpa :)

No nieco na tom bolo, ved aj v navode k iPadu sa pise, ze na iPade je "oleophobic layer",ktory sa casom (pouzivanim) strati.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ako obnovit olejovu vrstvu na iPade?

Příspěvek od rony »

oleophobic neznamena, ze je to naolejovane ale len to, ze sa ten povrch snazi odpudzovat olejovite latky.


phobia - homophobia - arachnophobia - applephobia :-) uz chapes?

tony1: poleptanie by som nevylucil. nerez pribor hrdzavie, tvrdene sklo sa poskriabe. a SKLO ide poleptat.

alpa by tomu nemala vadit, len zrejme tam zostala a ta ta brzdi. pouzivaj tradicnejsie prostriedky na cistenie. ale narovinu: zapni si obrazovku a neries patlance, vtedy ich nevidis. raz za cas mozes v ramci nutkania pouzit prostriedky napr. na okuliare alebo jemnu handricku (taku, co si mal s iphonom v baleni).
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Ako obnovit olejovu vrstvu na iPade?

Příspěvek od Metalgirl »

Nebo se dá ještě použít s úspěchem tričko, otíráním iPadu o břicho ho přeleštíš, či tepláky a otírání iPadu o nohy. :mrgreen:
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Juramac

Re: Ako obnovit olejovu vrstvu na iPade?

Příspěvek od Juramac »

OT : zkus olivovy extra virgin, doporucuji italsky z oblasti Padovy z predlonske sklizne.... :wink:

cicolably
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3277
Registrován: pon pro 22, 2008 10:31 pm

Re: Ako obnovit olejovu vrstvu na iPade?

Příspěvek od cicolably »

:mrgreen:
a alpou umývať iPad :D
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB

_Boss_
Host
Host
Příspěvky: 109
Registrován: stř dub 16, 2008 11:23 am

Re: Ako obnovit olejovu vrstvu na iPade?

Příspěvek od _Boss_ »

I vas iPad si zaslouzi poromasirovat svaly alpou po celodennim serfovani :)

A ted vazne - neni to zvysene treni nahodou zpusobene zbytky z alpy po odpareni alkoholu? Alpa neni cisty lih....
Have you tried turning it off and on again?
[ iPhone 2G 16GB @ FW 3.0 ]
[ iPad wifi 16GB @ FW 4.2 ]
[ iPhone 4S 32GB @ FW 7.0.6 ]

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Ako obnovit olejovu vrstvu na iPade?

Příspěvek od Beavers »

Příště zkus becherovku nebo fernet citrus - ale vypít, aby tě přešly takové nápady, jako používat francovku na čištění. Tu používej na revma. Jinak v lékárně koupíš čistý líh.

carlooser
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: stř zář 16, 2009 8:02 am

Re: Ako obnovit olejovu vrstvu na iPade?

Příspěvek od carlooser »

Ale houby. Občas to dělám taky, utěrkama na monitor. Setřou že skla tu mastnotu, co tam naťapkáš prstama. Proto to tolik neklouže :-) Časem se to zase zamastí a budeš klouzat :))) lepší je to nedělat a utírat trikem nebo teplákama ;-)

Že jo? Tepláky a triko jsou na to nejlepší. MG
___________
iPhone 4 16GB, MacBook Pro (+8GB & SSD), newiPad, GameCenter Nick: carlooser

winamp

Re: Ako obnovit olejovu vrstvu na iPade?

Příspěvek od winamp »

Takze asi tam nieco z alpy ostalo, mali ste pravdu, casom sa to zlepsilo. Teraz alpou utieram len zadnu cast (bakterie, mastnota, neda mi to :) ) a predok len lacnejsim toaletnym papierom (je maksi) a prip na to dychnem a tak utriem.

avixe
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 426
Registrován: pát říj 08, 2010 8:50 am

Re: Ako obnovit olejovu vrstvu na iPade?

Příspěvek od avixe »

no toaletak je teda velmi zly napad :-) je to ako brusny papier.. pouzivaj bavlnu... si supni ponozku na ruku a utieraj do zblaznenia :-)
"audietur et altera pars"

petrpan

Re: Ako obnovit olejovu vrstvu na iPade?

Příspěvek od petrpan »

koupil sem si folii, a po nalepeni to sami, ale za tyden se tam ta olejova vrstvicka udelala( mastnota z prstu atd...)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ako obnovit olejovu vrstvu na iPade?

Příspěvek od rony »

teplaky a triko? nevadi, ze je v tom nachytany rozny prach s roznou tvrdostou a ak sa hybes v zlom prostredi, prides domov, chytis triko a utries ipad?

preboha :) nehovoriac o umelych vlaknach, ktore su viacmenej smirgel :)

vlastne najlepsie urobis, ked si nebudes smuhy vsimat
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Ako obnovit olejovu vrstvu na iPade?

Příspěvek od Metalgirl »

rony proboha, to tak neprožívej. Do tepláků a trika, co jsem v tom doma

1. ven bych v teplákách nešla, nejsem socka
2. umělá vlákna si nekupuji, pouze bavlnu, já na tu bavlnu mám
3. to přední sklo se nedá jen tak poškrábat!!!!!! (mám doma iPoda už x let a přední sklo čistím pouze a jen o bavlněné triko a poškrábané není!!!)

Tady z toho naděláš, jak kdyby to snad bylo jednoměsíční dítě, okolo kterého je třeba chodit po špičkách, se vzpamatuj už. Je to jen věc! Není to živá bytost. Hlavně, že tady ostatní lidi pozurážet a být na ně arogantní, to ti nevadí, hlavní je, že tvůj iPad nebude mít ani škrábaneček. Však to je uhozené na palici toto už.

Ne, bo vemu mastné, propocené, hnusné triko z venku, s kterým jsem se nejdříve procházela okolo šachty a pak s ním utřu iPhone nebo iPod. Že je někdo takový debil, tak to si můžeš myslet opravdu jen ty.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

sten32
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 572
Registrován: pon zář 15, 2008 10:41 am

Re: Ako obnovit olejovu vrstvu na iPade?

Příspěvek od sten32 »

Metalgirl: prepáč, nedá mi to, ale velmi dobre napísané :)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ako obnovit olejovu vrstvu na iPade?

Příspěvek od rony »

mg: ja nic neprezivam :-) lepsie citaj :)))

1. ja som o chodeni v teplakoch nerozpraval
2. o tom, ze nosis umele vlakna som tiez nepisal
3. da sa poskriabat. VER MI :-) mam skrabanec. Keby som len tak trieskal bez konkretnej skusenosti, tak som radsej ticho :)

Ludia maju bohvie preco predstavu ze nerez nehrdzavie, ze sklo moze poskriabat len nieco na stupnici tvrdosti o stupen tvrdsie a nechapu, ze sklo poskriabe aj vec rovnako tvrda :-) a poculi ste uz o rezani lucom vody? :-)

cele toto vlakno zacalo uplnou hlupostou a pozeram, ze pokracuje riadnym cvalom :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Ako obnovit olejovu vrstvu na iPade?

Příspěvek od Metalgirl »

Reagovala jsem proto, jelikož o teplácích a triku jsem začala já.

Psal jsi konkrétně toto, z čeho je víc jak jasné, že dle tvého usouzení se v tom oblečení člověk měl pohybovat venku a pak do toho utřít iPad.

a ak sa hybes v zlom prostredi, prides domov, chytis triko a utries ipad?


Proto má odpověď byla tato:

Ne, bo vemu mastné, propocené, hnusné triko z venku, s kterým jsem se nejdříve procházela okolo šachty a pak s ním utřu iPhone nebo iPod. Že je někdo takový debil, tak to si můžeš myslet opravdu jen ty.


Nevím, čím sis tam tu rýhu udělal, ale já domácím, čistým, bavlněným trikem jsem si nikdy v životě žádnou rýhu neudělala. Proto tady taky nepleskám do větru a prostě tvrdím, že bavlněným trikem či bavlněným čímkoliv, se to sklo poškrábat nedá. To sklo není až tak lehce poškrabatelné, aby tomu triko ublížilo.

No a ve výsledku jde hlavně o to, že tu z ostatních děláš blbečky, kteří se venku projdou s trikem, s kterým pak doma obetřou iPad. Nezlob se na mě, ale toto už je prostě přehnané a uvalené na hlavu, stejně tak mi připadá uvalené dělat z iPada pomalu svatyni. Howk. Domluvila jsem.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Ako obnovit olejovu vrstvu na iPade?

Příspěvek od Beavers »

Umělá vlákna nejsou sama o sobě šmirgl, Rony, to je blbost. Problém je v tom, že více pojímají prach (všeobecně malé částečky čehokoli) díky svému elektrostatickému náboji. Méně (ale také) jsou částečky prachu obsaženy v přírodních tkaninách. Záleží na tom, kde se člověk pohybuje. Pokud bude brusič otírat skleněné povrchy o své zašpiněné, ač bavlněné, montérky, zaručeně je škrábne. Brusný prach (diamantové i karborundové kotouče) je prevít. Toaletní papír sklo sám o sobě nepoškrábe, jen v něm může být zrnko něčeho tvrdého, co se tam dostalo při výrobě.
Výhodné je používání utěrek na optiku, nic se nepoškodí hygienickými kapesníky, dokud jsou v balíčku. Ideální jsou i utěrky na brýle.
Nerez opravdu nerezaví, Rony, jen ocel tzv. nerezová, která neobsahuje správný podíl chromu a niklu.
Na jiném místě (o leštění minerálních skel) popisuji své zkušenosti s leštěním sklíček hodinek (skleněných i plastových) a taktéž o stejných průhledných hmotách mobilních telefonů. Koho to zajímá, nechť tam zabloudí.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ako obnovit olejovu vrstvu na iPade?

Příspěvek od rony »

takze pointa mojho prispevku je: neprezivajte to, nelestite zbytocne obrazovky, aj tak ich upatlate o par minut. nic ine som nenapisal.

mg: ach jaj, pekneho valentina prajem :)))

beavers: diky za vyklad, lepsie by som to nenapisal :) sakra ja s mojou strojarinou :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Ako obnovit olejovu vrstvu na iPade?

Příspěvek od Petrt »

Beavers: bohužel v tomto měl Rony pravdu. Nerez (i ta s dostatečným podílem legur) může rezavět. Důvodů je několik, nejčastěji dodatečným snížením těchto legur (difuse do sousedního materiálu s nižším obsahem těchto prvků) či reakcí materiálu na chemické látky ("chlór" je prevít). IMHO je to ale vždy konstrukční chybou.

A ať nejsem plně OT: čistým nepropocenýn balvněným cokoliv čistím jak mobil, tak brejle - nikdy žádný problém (a pak vám z ruky vypadne kabel s mikroUSB konektorem přímo na čelní sklo iP a hned je tam 2mm rýha).
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

maiky.one
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 230
Registrován: pát led 15, 2010 6:30 am

Re: Ako obnovit olejovu vrstvu na iPade?

Příspěvek od maiky.one »

To všichni nějak prožíváte.Pro mě je to spotřební zboží.Nějakej škrábanec po pádu na zem mi neubral signál nebo něco v tom smyslu. :o
Otřu o cokoliv co je po ruce,protože je folie.Poškrábe se,strhnu,dam další.
iPhone 12 Pro Max

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Ako obnovit olejovu vrstvu na iPade?

Příspěvek od SteveJSF »

Hezka diskuze. :) Nekteri tu maji vylestena trika, jini zase tvrdou vodu.
:-D

No takze k mojim zkusenostem. Byvale 3G / 3GS jsem taky cistil cim me napadlo a pozoroval jsem, ze po pouziti cisticich prostredku uz to neni jako driv. Jasne, mozna to byl pocit, ale co uz. Pouzil jsem treba vlhke ubrousky nebo kapalinu na monitory ci na povrchy. Ono to samo o sobe asi bude dobre svinstvo, kdyz to cisti tak dobre a je pak potreba si umyt ruce, jinak to na nich citis. Po techto zkusenostech uz s novym iP4 nic takoveho nepouzivam, funguju jen s tou trickovou / teplakovou metodou a jsem spokojeny. Na ocisteni od zapatlani to staci a takova ta fajn kluzkost stale zustava. Maximalne bych pouzil tu uterku na optiku nebo cisty jemny papirovy kapesnicek, ale tricko se mi osvedcilo. Pripadne i rifle, ale nechci tu rozebirat, ze muzou byt spinave od nejakych castecek nevim ceho, proste fungujou bez problemu.

Takze zaverem - nepouzivat zadne cistici prostredky dokud je to mozne, bavlneny hadrik je fajn.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Ako obnovit olejovu vrstvu na iPade?

Příspěvek od Gekko gecko »

Já iPhone 3GS a teď i iPad 16GB Wi-Fi čistím buď bavlněným hadříkem od monitoru nebo na něj normálně dýchnu a tričkem a v pohodě.
Žádná olejová vrstva tam určitě není autor si to patrně pkete s "Oleofobní povrchovou úpravou odolnou vůči otiskům prstů" která by měla otisky částečně eliminovat,viz. oficiální specifikace: http://www.apple.com/cz/ipad/specs/
Apple to používá u iPhone3GS,4,iPada a u iPada 2 patrně také,v čem je její princip netuším ale je možné že by ji nějaká chemie kterou nepoužívám mohla poškodit.
Oproti prvním modelům iPhone 2G a 3G nejsou otisky tak patrné ale nevyhnete se jim stejně nicméně displej jde lépe vyčistit.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Odpovědět