[DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
Hnykda

Re: iPad do školy?

Příspěvek od Hnykda »

Neboj, jsem realista, jen se ptám zdali s tím někdo zkušenost má.
Jsem ve třetím ročníku, někde (např. chemie, fyzika) je mi jasné, že se bez papíru a tužky určitě neobejdu. Jde spíš o předměty kde si fakt musím psát, jelikož to profesorům nestačí jen z učebnice (děják, čj, bižule, zsv...). Tam mě prostě psát nebaví a na počítači by to bylo určitě praktičtější.
Zatím to ale přeci jen vypadá, že půjdu nejdříve do MBP. Dával jsem si to kolem a kolem, a asi ho stále využiji lépe.
Díky

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: iPad do školy?

Příspěvek od toncek »

iPad nemám, ale reaguju na ten dotaz o poznámkách :)

Doporučuju Awesome Note - aplikace je dostupná, jak pro iPhone, tak pro Ipad. Dalo by se říct, že je to takový lepší klient k Evernote - poznámky se ti synchronizují s evernote účtem.

Používám verzi na iPhonu - jak místo defaultní aplikace notes, tak místo oficiálního klienta Evernote. Navíc verze pro iPad je mnohem více "vymazlená".

Pokud by tě ovšem nezaujala, tak rozhodně doporučuju nějakou aplikaci, která ti ty poznámky bude ukládat někde do cloudu. Je to jednoznačně praktičtější a dostaneš se pak k nim odkudkoliv. Viz zmíněný Evernote, který má také klienta pro Mac/PC.

A ještě poznámka k tvému rozhodnutí. Díváš se na to špatně. iPadem počítač nenahradíš. :wink: Proto bych asi volil nejdříve nějaký počítač..
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

Qwuiddo

Re: iPad do školy?

Příspěvek od Qwuiddo »

Podle mě je MBP lepší volba. Navíc jsem zapomněl na psaní diakritiky "ěščřžýáíé", to je s iPadem opravdu >pomálé< peklo :-)

Hnykda

Re: iPad do školy?

Příspěvek od Hnykda »

@toncek: Znám, mám :D .
@Qwuiddo: To mě nenapadlo :P

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Slimák »

TAG: slimak13

Dovolím si s odstupem času aktualizovat mé využití pro iPad, které je oproti poslední verzi upravené a rozšířené do slohové podoby :D

Apple iPad jsem zakoupil začátkem prosince 2010. Rozhodl jsem se pro variantu s 32GB pamětí jako ideální střed včetně 3G modulu pro časté připojení k internetu mimo Wifi sítě. iPad jsem kupoval se záměrem pořídit takové zařízení, kde budu moci v první řadě konzumovat obsah mnoha kategorií od zábavy až po produktivitu?. Jednotlivé body bych stručně shrnul takto.

- Přenosné zařízení, kvalitní konstrukce
- perfektní výdrž baterie
- Okamžitá připravenost k provozu, push notifikace?)
-Vyřizování standardních záležitostí ?(emaily, sociální sítě, internet, editace dokumentů, podpora cloud řešení, využití vzdálené plochy ? RDP, TeamViewer?)
- Zábava ve formě her a multimédií ?(TV, rádio, video?)
- Snadné ovládání, jistý a propracovaný dotyk a gesta
- Okamžité reakce a přepínání spuštěných aplikací
- Obsah, jeho nákup a aktualizace tvořen do jediného systému

i?Pad mi především slouží pro běžné prohlížení webu, k čemuž používám prohlížeč iCab Mobile Browser, který spojuje perfektní práci s několika otevřenými taby po vzoru desktopových prohlížečů. iCab obsahuje mnoho dospělých funkcí od importu záložek z Mozilla Firefox, automatické vyplňování přihlašovacích formulářů, integrovaný download manažer s podporou otevření s asociovanou aplikací, Youtube downloader, filtry, blokování reklam, apod. Netové funkce mi iPad tedy plně obstará, včetně přístupu přes firemní extranet nebo internetové bankovnictví Servis24 . Samotné prohlížení stránek je velmi pohodlné, rychlé a díky iCabu je kombinace záložek?/tabů a podporou gest ideální záležitostí. Za dobu využívání iPadu jsem neměl nutkání po obsahu ve formátu Adobe Flash, proto také zcela nerozumím lidem, kteří nadávají na absenci Flashe a považují tuto absenci za zásadní. U pár jedinců se mi podařilo zjistit, že priorita v této absenci se zpravidla rovná nemožnosti přehrávání obsahu na serverech tn.cz, stream.cz ?(již je v plánu aplikace pro iOS v podobném kabátku jako Youtube), případně jiných, takže ve finále, "alespoň dle mého pohledu" se nejedná o zásadní problematiku?. Další z činností mohu jmenovat prohlížení AppStore, který zde nevyzdvihuji jako výhodu, spíše jako interní a nedílnou součást samotného OS ?(stejně jako má android svůj Market?). Často prohlížím AppStore dle TOP žebříčku nebo jednotlivých kategorií, protože obsah ve formě aplikací a her je na špičkové úrovni a dává mi možnost výběru širokého spektra aplikací a her od zábavy až po produktivitu?. V současné době mnoho vývojářů aplikací, her a webových serverů, které byli známy především z desktopových OS, případně jako samotné internetové aplikace a služby, se zdařile a v hojném počtu objevují jako samostatné verze pro iOS. Jejich díla jsou tak často zdařilejší, než jejich webové stránky, případně desktopové varianty. Jako názorný příklad bych uvedl aplikaci FlighRadar24, která slouží fanouškům letectví sledovat civilní letecký provoz na celém světě včetně informací o čísle letu, typu letadla, fotografie letadla po aktuální rychlost a výšku letu, případně startovní a cílovou destinaci. Zejména u této aplikace trávím mnoho času. Mezi další aplikace včetně těch českých mohu zmínit další řadu kvalitních a zajímavých aplikací, jejíž seznam naleznete níže.

Jako další z pravidelných činností, které na iPadu využívám, je konzumace informací a zpráv, kdy aplikace psané pro iOS se k tomuto účelu vyloženě vybízí. Pravidelně čtu zprávy, novinky a zajímavé informace. K tomuto účelu zpravidla využívám aplikace Pulse Reader, případně MobileRSS HD, které nabízí synchroniza?ci z RSS kanály z Google účtu. Jako další informační zdroj stojí za pozornost aplikace ČTK, která slouží pro pohodlné čtení zpráv z domova a zahraničí. Dále si stahuji časopisy v PDF formátu a následně si je kategorizuji v aplikaci iBooks, kde jsou přehledně uspořádané včetně náhledu úvodních obálek. Nesmím také opomenout interaktivní časopis ?Computer? a ?Jen pro muže?, které jsem v papírové formě nikdy nečetl ani neměl potřebu si jej kupovat. Teprve interaktivní podoba a platba jedním kliknutím ze mě udělala pravidelného čtenáře. Samotné čtení je tak obohaceno o zajímavé interaktivní prvky ve formě videí, rozhovorů, či obrázků. Videa v iPadu nemám a v dlouhodobém to nemusím ani plánovat. Pro sledování filmů využívám aplikaci Air Video, která po lokální síti ?(případně mimo ni?) streamuje nasdílený obsah přímo do iPadu a to nejen na úrovni vnitřní sítě, ale i z venku. Mohu tak prakticky sledovat veškeré filmy ?(od SD po HD 1080p?), které mám uložené v počítači a to přímo, kdy konverze a náročnost na výkon probíhá na straně počítače, případně zvolit offline konverzi pro budoucí přenos do iPadu. Jediná nevýhoda spočívá v neustále zapnutém PC. Pro případ, že bych si konvertoval filmy přímo do iPadu, mám již zakoupený přehrávač Buzz Player, který video soubory přehraje bez nutné konverze do Apple formátu. Když ještě zůstaneme u streamování, chtěli by jste si přehrát full HD filmeček bez sdílení disků či pomocí app Air Video, případně plynule přehrávat obsah ve Flash formátu a k tomu ještě plně ovládat PC? Není problém. V případě slušné konektivity využívám aplikaci Splashtop, která pracuje na principu vzdáleného ovládání počítače se vším všudy (včetně aero). K tomuto účelu je potřeba nainstalovat klientskou aplikaci do lokálního počítače. Poté ho můžete libovolně ovládatm případně spustit filmeček v jakémkoliv přehrávači, roztáhnout na fullscreen a kochat se plynulostí. Má osobní zkušenost je taková, že se jedná o jedinou takto unikátní aplikaci na AppStore, která je naprosto funkční a přehrávání video obsahu je plynulé. Výkon přebírá samotný počítač a tak je potřeba jen dobrého připojení. Aplikace funguje jak na lokální sítí, tak i mimo ni. Autoři uvádějí, že zpoždění přenosu může být 100ms. Je libo televize? Není problém. Pro tento účel používám běžný DVB?-T USB modul AverTV HD Pro, který mám připojen k domácímu počítači. Díky aplikaci DVB Viewer streamuji všechny naladěné TV kanály jak po lokální síti, tak i mimo ni. Aplikace DVB Viewer je plně optimalizována pro použití iPhone?/iPad, takže po přihlášení přes veřejnou IP adresu vás uvítá příjemné rozhraní s přehledem kanálů, EPG, časovačem nahrávání a v neposlední řadě výběrem rychlosti streamu dle aktuálního připojení.

Co se týče samotné produktivity, zpracovávám a vyřizuji poštu ze čtyř emailových schránek, z toho jedna definovaná jako firemní Exchange. Práce s integrova?ným emailovým klientem je snadná a dobře operativní. iPad mě naučil se dlouze nevykecávat po emailu, ale reagovat stručně a výstižně. Pro samotnou práci s dokumenty využívám kancelářský balík QuickOffice Mobile Suite, který podporuje editaci a obousměrný přenos s využitím cloud řešení od GoogleDocs, Dropbox a dalších včetně standardního odeslání přes email. Dokument tedy jednoduše otevřu, upravím dle potřeb a následně zpět uložím. Tímto jsem získal efektivní práci s dokumenty nevyžadující nutnost použití USB flashky. Pokud nastane v QuickOffice zádrhel v podobě komplikovanějších tabulek, dokument nechám otevřít v Pages nebo Numbers, které jsou v kompatibi?litě ohleduplnější. Zde mohu využít cloud řešení taktéž od Dropboxu díky WebDav pomocí služby DropDav (thx "mrzic"), případně dokument odeslat emailovou formou či uložit v paměti přístroje. Zde se bohužel nenabízí cloud řešení přes Google Docs, ale je možné využít cloud od MobileMe iDisk, které je zdarma po dobu 60?-ti dní, po této době je potřeba účet zrušit, případně zaplacením prodloužit. Na všech cloud řešení, zejména Dropbox a GoogleDocs mám veškeré office dokumenty včetně prezentací a dalších souborů, mohu tak snadno a efektivně přistupovat odkudkoliv.

Ja?ko další činnost, kterou často využívám, je vzdáleného připojení a to jak k domácímu počítači, tak firemnímu serveru. Občas se také naskytne případ, kdy vzdálenou pomocí mohu vyřešit problém u známého. K tomuto účelu mi plně slouží velmi známý Team Viewer HD, případně iTap, který komunikuje přes standardní RDP protokol včetně NTLA ověření. Máte tak k dispozici pohodlné a hlavně plnohodnotné ovládání, které je díky dotykům a gestům velmi intuitivní. Pro další potřeby je v AppStore další řada aplikací na bázi VNC nebo MobileMe. Když nedělám nic z výše uvedeného, tak pařím jak o život, forma zábavy je na iPadu neskutečně návyková a neplatí to pouze pro jednoho hráče. Zmínil bych velmi zajímavé hry jak po stránce hratlenosti?, grafiky, tak dlouhodobé zábavy, např. Angry Birds, Angry Birds Season, Cut the Rope, Flight Control HD, Reckless Racing, Defender Chronicles HD, Dungeon Defenders: First Wave, Dungeon Hunter 2, Dead Space, Mrazík HD ?(CZ?), Polda 2 ?(CZ?), C&C: Red Alert, Cover Orange, Plants vs Zombies, Zombie War HD a mnoho dalších velmi kvalitních her, které se postarají o mnoho hodin zábavy. Nedávno jsem zakoupil aplikaci Navigon Europe, takže se využití opět o něco více prohlubuje, ale přiznám se, že když jsem měl na palubce iPad a spuštěnou navigaci, často jsem byl u MHD zastávek středem pozornosti :DD. Pokud se mi iPad jen tak válí na stole, tak spustím aplikaci Gaze, která prezentuje pěkný krb s příjemným zvukem praskajícího dřeva. Kolegyně, když to viděla, tak jsem ji pomalu nedostal z kanceláře.

V souhrnu tedy využívám iPad především na internet, dále jako primární příjem informací ve všech formách od zpráv po magazíny a v neposlední řadě ke konzumaci zábavy. Co se týče produktivní činnosti od kreslení grafů, vytváření dokumentů a prezentací, vzdáleného připojení, práce s emaily, je iPad díky možnosti pořízení kvalitního obsahu kvalitním a především rychlím pomocníkem. Jestli mi chce někdo tvrdit, že iPad není vůbec na menší produktivitu?, tak je trouba, co nechtěl investovat pár éček do aplikací, které to snadno a velmi pohodlně zastanou, včetně oboustranné synchroniza?ce s podporou cloud řešení. Jedna věc je železo, to je jako každé jiné, ale kvalitní softwarová forma a jeho obsah z iPadu dělá dobrý a užitečný přístroj, který osobně snadněji a častěji využiji, než notebook. Tím ale netvrdím, že iPad notebook nahradí, to v žádném případě? Kdo kupuje iPad s myšlenkou náhrady notebooku, tak pohoří. Často vytýkaný USB port nepovažuji za zásadní nedostatek, protože formu cloud řešení považuji za příjemnější a dostupnější formu. Nicméně nebudu předstírat, že představa USB portu by nebyla příjemná a dost věcí by šlo řešit jednodušeji a hlavně univerzálně. V domácnosti mám k dispozici stolní počítač a notebook, který po koupi iPadu využívám velmi zřídka. V současné době mi notebook leží ve skříni a počítač pouze streamuje video obsah a TV kanály. Každé ráno, zaplout zadkem do křesla, ťuknout do iPadu a mít informace okamžitě před sebou, je silně návyková záležitost. Další věcí je uzavřenost iOS systému, přes to prostě vlak nejede, ale na druhou stranu, co byste tak nutně chtěli na iPadu modifikovat? Mám pocit, že ve finále nic. Že by to byla odezva z doby Windows Mobile 5?/6 a úprav registrů a různých modifikací? To je sice hezká věc, ale myslím si, že většinu z nás, kteří si s chutí prošli slavnou cestu s Windows Mobile, to dlouho bavit nebude a obávám se, že taková doba úprav a ladění už dávno odzvonila. Osobně v současné době raději využiji rychlý, stabilní OS s obsahově propracovano?u stránkou 3rd aplikací a her, kde je zachována 100% kompatibili?ta. Aktuálně, jako majitel telefonu s OS Android 2.3 a letitý uživatel Windows Mobile považuji tento systém taktéž svým způsobem za uzavřený, protože mě samotného nenapadá, co bych na Androidu mohl upravit nebo modifikovat. Má myšlenka tím směřuje k obsahu a jeho využitelnosti?, který prioritně udává směr v použitelnosti daného zařízení.

Ta?k a to je zatím mé resumé s iPadem. Jaký jsem si udělal závěr? Člověk nemusí být ovce, stačí, když ví, co od toho čeká a je schopen nalézt řešení namísto nesmyslných debat o použitelnosti daného zařízení, kterému nebyl schopen věnovat trochu času.

Te?nto popis zde slouží k tomu, aby případným zájemcům či aktuálním majitelům nastínil, že s iPadem se dá řešit mnohem více, než je uváděno ve veřejných diskusích plných žabomyších válek, které jsou tvořeny zakomplexova?nými lidmi bez znalostí daného přístroje, jeho problematiky, případně lenosti utratit nevelké finance k pořízení obsahu. Budu rád za případné reakce?/dotazy v diskusi, ale pouze rozumnou formou.

Zde přináším přehled zajímavých a velmi kvalitních aplikací, které osobně používám.

PRODUKTIVITA:?
* iWorks Pages ?- kancelářský Word editor pro Office dokumenty s podporou formátu 2007.
* iWorks Numbers ?- kancelářský tabulkový editor pro Office dokumenty s podporou formátu 2007.
* QuickOffice Mobile ?- kancelářský balík, podpora 2007, obousměrné propojení s Google docs, případně Dropbox.
* GoodReader ?- univerzální prohlížeč mnoha formátů od TXT, PDF po Office dokumenty, sdílení přes Wifi, propojení s Google Docs ?/ Dropxbox a jinými službami včetně FTP.
* TeamViewer HD ?- známý klient pro vzdálené ovládání počítače.
* iTap RDP ?- propracovaný klient pro vzdálenou plochu přes RDP včetně NTLA, ověřování dostupnosti připojení, náhledy, pěkné GUI?)
* Voice Memos ?- záznamník, umí běžet na pozadí.
* Dropbox ?- nativní aplikace pro přístup?/otevírání?/upload ke Cloud řešení.
* Google App ?- přehledný rozcestník ke službám Google.
* Awesome Note ?- úkolovník, diař, notes, synchroniza?ce s Google Docs, notifikace, propracované a přehledné GUI, zálohování po Wifi.

MULTIMÉDIA:
* Air video ?- streamování videa z počítače do iPadu, výkon přebírá PC, možnost offline konverze.
* Splashtop ?- připojení jako vzdálená plocha, umožňující přímo bez prodlevy přehrávat videa a flash formát, výkon přebírá PC, jednoduché a hlavně plynule funkční.
* Buzz Player ?- přehrávač mnoha video formátů s podporou titulků bez nutnosti konverze. Podpora media streamů včetně Windows Media nebo Air Video, dále SMB a jiné.
* Adobe Photoshop Express ?- zjednodušený grafický editor, podpora uploadu na Facebook, případně Adobe účet.

ZAJÍMAVOSTI:
* FlightRadar24 Pro ?- sledování leteckého provozu, fotografie aktuálního letounu, informace o letu, nemá prodlevu v refreshi.
* FlightBoard ?- zobrazení příletových?/odletových tabulí dle výběru letiště z celého světa.
* Heritage ?- obsáhlé fotografie a popisy zajímavých míst celého světa.
* Live Cams HD ?- webové kamery z celého světa, filtrování dle mnoha kritérií.
* Meteoradar CZ ?- sledování aktuálních dešťových srážek, informace z meteo stanic, webové kamery, pěkné GUI.
* Recepty ?- souhrn mnoha receptů dle výběru surovin, případně obtížnosti.
* Star Walk ?- brouzdání oblohou s podporou kompasu. Zobrazení souhvězdí dle natočení iPadu na oblohu, popisy, zajímavé fotografie.

INTERNET:
?* iCab Mobile Browser ?- internetový prohlížeč, taby, mnoho nastavení. Další kvalitní varianty Mercury Web Browser případně Atomic Web.

KOMUNIKACE:
* Friendly Plus for Facebook ?- špičkový Facebook klient, přehledné a rychlé GUI, příjde mi, že funkcemi má navrch nad nativní FB aplikací pro iPhone?)
* TuneIn Radio ?- internetové rádia včetně českých, zaměřuje také pozici, výběr vysílače, možnost nahrávání, propracované GUI včetně ikon stanic, volba streamu.
* IM+ Pro ?- multi komunikační klient FB?/Skype?/ICQ?/MSN a jiné, push notifikace, možnost nastavení XX hodin po vypnutí.

INFORMACE?/NOVINKY:
* ČTK ?- zprávy z domova a zahraničí v přehledném GUI.
* CNN ?- nejznámější celosvětové zpravodajství, články, rozhovory a videa.
* FlipBoard ?- prohlížení RSS zdrojů, případně Facebooku nebo Twitteru v časopisovém kabátku.
* Pulse News ?- čtečka RSS s podporou GoogleRSS v pěkném kabátku.
* AppAdvice ?- informační magazín přinášející novinky a recenze app ze světa iOS
* Computer HD ?- časopis Computer z dílny Mladé Fronty a.s. v interaktivní formě, zakoupení nového čísla přímo v app.
* ForMen HD ?- časopis ForMen z dílny Mladé Fronty a.s. v interaktivní formě, zakoupení nového čísla přímo v app
* Volkswagen Das ?- magazín o vozidlech Volkswagen, videa, reklamní spoty, highlihty modelů.
* National Geographic HD ?- výborný magazín z oblasti objevů, přírody, vesmíru, poznávání, apod.
* iKatastr HD ?- katastralní mapa
* Zlaté Stránky HD ?- hledání firem a lidí včetně mapy
* Google Earth ?- mapy z dílny Google včetně vrstev a panoramat

NÁSTROJE:
* Navigon ?- propracovaná automobilová navigace
* GPS HD ?- zobrazení detailních informací o GPS
* Clinomter ?- propracovaná vodováha
* Shazam ?- odposlech skladby a zobrazení jejího názvu
* Wake ?- probouzení počítačů ?- Wake on Lan
Naposledy upravil(a) Slimák dne úte dub 05, 2011 10:17 am, celkem upraveno 4 x.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od ls8 »

Tyjo to je slohovka. Ale perfektně jsi vystihl možnosti iPadu. Bravo!
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od mrzic »

Slimák píše:Co se týče samotné produktivity, zpracovávám a vyřizuji poštu ze čtyř emailových Pokud nastane v QuickOffice zádrhel v podobě komplikovanějších tabulek, dokument nechám otevřít v Pages nebo Numbers, které jsou v kompatibi?litě ohleduplnější. Zde ale mohu pouze dokument odeslat emailem, uložit v paměti přístroje, případně využít cloud řešení od MobileMe iDisk, které je bohužel zdarma pouze po dobu 60?-ti dní. Na všech cloud řešení mám veškeré office dokumenty včetně prezentací a mohu tak k souborům přistupovat odkudkoliv.



Jen upozornění, iWork má také přístup k datům na Dropboxu. Více jsem psal zde viewtopic.php?p=343729#p343729
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Julek »

vyborne napsane, muzu to dat na iPhone.cz ?

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Golf »

Pěkná slohovka. To by si opravdu zasloužilo pověst někam, kde to bude pěkně na očích... Třeba i na MyEgo.cz :crazy:
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Slimák »

Julek: mas muj souhlas, me jmeno je Petr Sybol

Golf: safra, jen to neeee :D

Vsem diky :beer:
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

Slimak
Prosim v povedenem "clanku" :lol: zminujes apps Gaze bude jiste dobra ale na iPhone mi ji ApStore nenajde...je nejaka alternativa nevis?
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

frantod
Host
Host
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 22, 2010 2:21 pm

[DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od frantod »

Radosť čítať. Vďaka.
Po tvojom "príspevku" si aj poslední co vahajú musia iPad kúpiť. :)
* iPhone 5s Black 16Gb, iOS 8.1.1
* iPhone 4 Black 16Gb, iOS 6
* iPhone 4 Black 16Gb, iOS 7 /chyba, už by som neupgradoval :(
* iPad 16Gb Wi-Fi, iOS 4.2.1,
* iPad Mini 16Gb Wi-Fi, iOS 7
* iMac
* Macbook Air 2013

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

ja stale vaham,mam se zbavit te androidi sragory mivvy Q721 s mizerne fungujicim TFT a divnou rychlosti nebo ne?
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Hnykda

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Hnykda »

Co čekáš, že ti odpoví 90% uživatelů na Apple fóru? ZBAVIT! :D
Nemá kapacitní displej a multitouch, Android (doufám, že alespoň už ne ten Eclaire 2.1), rychlost je občas dost podivuhodná (právě kamarád tuhle hračku má), aplikace, no, radno mluvit :D .

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od rony »

sragora mivvy ta zbytocne pripravila o kolko o 200 dolarov? to je tretina ceny ipadu a niekolko mesiacov(?) casu, ktory si tym stratil :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

Nejdřív jsem nevěřil že po discountu na webu apple se bude prodávat za 9k i v ČR ale je to tak,jen si člověk musí pospíšit...za chvíli budou pryč.
http://www.datart.cz/katalog/tablety-a- ... RER=318946
http://www.kuptolevne.cz/mac-store/ipad ... u-486.html
http://www.dtpobchod.cz/ipad-16gb-wi-fi_d27831.html

rony
No stál před vánocema asi 4.8k ale to ještě iPADy stály přes patnáct.....kdyby tehdy stály 9 není co řešit.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Slimák »

mrzic píše:Jen upozornění, iWork má také přístup k datům na Dropboxu. Více jsem psal zde viewtopic.php?p=343729#p343729

Děkuju Ti, hned jsem vyzkoušel a je to skvělé řešení. Doplním do slohovky :)
mrzic píše:Slimak
Prosim v povedenem "clanku" :lol: zminujes apps Gaze bude jiste dobra ale na iPhone mi ji ApStore nenajde...je nejaka alternativa nevis?

to bohužel netuším, zda je alternativa ke Gaze, zkus se podívat do sekce aplikací pro iPhone, případně tam vznést dotaz.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

dodulo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2431
Registrován: sob čer 28, 2008 1:29 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od dodulo »

@Gekko gecko: ked vyhladavas v AppStore na PC tak to hned nenajde musis si vyfiltrovat iba "apps" vlavo mas ponuku co chces hladat, inak skusal si to najst priamo z iPadu tam by ti to malo hned najst :wink:

inak ked nieco nevies najst resp. nevies ci sa to nachadza v tvojom AppStore tak navstiv stranky http://www.appshopper.com a tam to najdes mas tam link a ked kliknes na "buy now" presmeruje ta do iTunes a ked kliknes na aplikaciu, ktora sa nenachadza v tvojom AppStore tak ti to napise :)

platena verzia 0,79?
http://itunes.apple.com/sk/app/gaze-hd- ... 71871?mt=8

lite free verzia
http://itunes.apple.com/sk/app/gaze-hd- ... 96883?mt=8
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

dodulo
Dík hafane :ROFL: :wink:

Abych se vrátil k tématu o kterém tenhto topic je,stále váhám zda do iPADu jít či ne.
Včera vlastně předevčírem jsem si ho ošahával (samo iPaD :D ) na prodejně datartu kde jej teď mají za 9390,-kč a tak mě uchvátil že jsem jej už málem koupil.....je tu ale jiná potíž: Co potom se stávajícím iPhonem který jsem koupuil od člověka na inzerát zde: před týdnem.
Zjišťuji totiž že v práci a přes den z něj jen a pouze volám a na to mi stačí normální Motorola VE538 kterou mám něco přes rok jako pracovní foun.Plně potenciál iPhone využívám až odpoledne/k večeru kdy serfuji na interfernetu :D ,koukám na youtube či jen tak blbnu však víte a právě k tomu je iPAD jako stvořený,se stejně intuitivním ovládáním a ladností ovšem na 9,7" TFTčku.Na iphone je net také naprosto v pohodě ale iPAD má jeen "neduh" jako všechny výrobky Apple: Jakmile jej jednou vezete do ruky už jej z ní nechcete pustit....fakt jsem se od něj na prodejně nemohl odtrhnout.
Vidím to tak že patrně podám inzerát a iPhone prodám zde na fóru,kupovala jsem jej ještě s roční O2 zárukou za 7k takže tak 6500kč...holt tu pětistovku obětuji..kdyby měl někdo zájem tak SZ jsem z prahy nebo v příslušné sekci.¨
Nebo kdyby někdo chtěl svůj iPAD za mého iPhone 3GS vyměnit a je z prahy ať se ozve....patřičný doplatek z mé strany samozřejmostí,nejsem ještě pevně rohodnut ale asi to tak udělám.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

adiooo

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od adiooo »

čau lidi, chtěl bych se zeptat, na ebayi se objevily první iPady 2 a tak jestli myslíte že je rozumné to tam koupit? popř. se tam v průběhu následujících dnů určitě další objeví ;)

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

Nevím abys nenaletěl....počkej až bude u nás máš klid,kamennou prodejnu,záruku a jistotu když se něco podělá víš kam s tím...měsíc to ještě vydržíš ne :wink:
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

adiooo

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od adiooo »

to právě nevím jsem se rozmýšlel nad iPadem 1 a iPadem 2 jelikož tu 1. generaci iPadu ted můžu mít docela dost levně ;)

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

Já už jsem rozhodnutej tedy skoro pro iPADa 1čku...za ty prachy tedy 9k je to dobrá koupě využití mít bude a věci co přináší navíc dvojka tdy lepší HW prakticky nepotřebuji.....na internet,stream,filmy e-books má i jednička stále výborný potenciál ne?

EDIT:
Takže tedy JO :D
Obrázek
Obrázek

Tak teda gratulujem ku kupe :) Dodo
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

n0ax

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od n0ax »

@Gekko gecko:

řešil jsem obdobný problém jako ty.. iPhone jsem prodal asi rok a půl nazpátek a místo toho jsem si pořídil Blackberry 9000.. v kombinaci s BIS tarifem a HW klávesnicí je to skvělé zařízení pro práci, ale tím to bohužel končí... Takže jsem začal pokukovat po iPodu Touch, abych ho měl vyloženě jako zařízení pro zábavu, ale díky bohu na trh přišel v té době iPad a už to bylo :).. koupil jsem 16gb WIFI verzi a jsem za to rád.. je to geniální zařízení.. neustále mám u sebe veškéré věci do školy od skript přes poznámky atp... jen je mi ted osobně líto, že jsem nešel tenkrát do 3g verze, protože s ní bych nemusel platit 450 měsíčně za BIS "Blackberry Internet Service" a Internet v mobilu u O2... nicméně jsem ted iPad prodal a půjdu do 3g verze... ještě se ale rozmýšlim jestli 1g nebo 2g, protože vykonostně na aplikace které používam mi plně dostačuje 1g

Colpeas
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1307
Registrován: ned zář 20, 2009 9:26 am

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Colpeas »

myslím, že jakmile ze vývojáři plně zaměří i na iPad 2, první generace půjde do kytek. Stejný případ jako u iPhonů, 3GS přestává stačit moderním appkám, hlavně hrám...

2012 MacBook Air 13" 1.8GHz | 8GB RAM | 128GB SSD
2010 MacBook Pro 13" 2.4GHz | 8GB RAM | 750GB - odcizen! S/N: W805312VAPT
2006 Mac Pro 8-Core 2,33GHz | 16GB RAM | 256GB SSD + 3TB RAID0 | ATi HD4870 1GB
2005 PowerMac G5 Quad 2,5GHz | 8GB RAM | 1TB RAID0 | Quadro FX4500 512MB

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

Dodo a ostatni
hele byla to objednavaka ale nezavazna,jen rezervace po dobu 24h nakonec jsem si to rozmyslel,nechal jsem si iPhone a na dalsi blbiny mam androidi tablet neni to iPad ale prodat se mi jej nedari a co s nim?
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Metalgirl »

Ja muzu rict jen jedno, jak jsem se tu pred rokem rozplyvala v rozsahlem prispevku na co iPad, tak dnes muzu rict, po nejake dobe, co ho mam, ze presne na to vsechno ho pouzivam, co jsem psala. :)
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Legally Blond
Host
Host
Příspěvky: 135
Registrován: stř úno 06, 2008 2:16 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Legally Blond »

Gekko androidí tablet si jistě najde časem kupce a nebo jej necháš doma, beztak jseš v tom uvrtanej a iPad tě bude pořád hlodat, každopádně to co napsal Slimak je naprostá pravda, moc dobře napsané díky.

malex
Host
Host
Příspěvky: 128
Registrován: stř lis 18, 2009 9:27 am

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od malex »

Chtel bych se zeptat- existuji na iPadu neco jako uzivatelske ucty? Jde mi o to, jak to funguje kdyz nechci, aby se michaly me maily, kalendare apod. dohromady se stejnymi aplikacemi, ale pritelkyne. Je to nejak poresene? Da se nejak odlisit ma a pripadne jeji sprava techto aplikaci? Nebo je to stejne jako na iPodu, iPhonu. Moc diky!

Hnykda

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Hnykda »

Dle toho co vím, není možné nějaké profilování. Jeden iPad může mít pouze jeden Master device a tím i jeden účet. Maily by se dali řešit přes více inboxů, i kalendář se dá dost nešikovně přepínat, ale určitě to není to co hledáš :) . Takže ne, nikoli, nelze, nejde - stejně jako u iPhonu a iPodu. Možná něco s JB, ale...

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

Legally Blond píše:Gekko androidí tablet si jistě najde časem kupce a nebo jej necháš doma, beztak jseš v tom uvrtanej a iPad tě bude pořád hlodat, každopádně to co napsal Slimak je naprostá pravda, moc dobře napsané díky.

hlodá máš pravdu...myslím na něj dost často a mám pocit že mě do konce tejdne zlomí a pojedu si pro něj...zásoby těch iPADů 1gen za 9k se tenčí a za chvíli nebudou.

EDIT:
Že bych pro něj tedy dneska sjel? :D
K brouzdání na internetu je dokonalej,displej velkej,rychlost intuitivita iOS jako takového....nějak mě nebaví stále pouštět tu žeroucí hučící bednu pod stolem jen kvůli internetu....je to 80procent času k čemu ji používám....škoda elektriky a v posteli nebo křesle je to přece jen pohodlnější...tak nevím mám/nemám? :)

Tady stojí 9.4k http://www.datart.cz/katalog/Tablet-APP ... ler_206513
Když to objednám formou expersního nákupu můžu si jej za hodinu vyzvednout přímo na zvolené prodejně v praze....jednu mám 5minut cesty autem...
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

joXerus

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od joXerus »

taky jsem po nem zacal pokukovat... tenci se zasoby tech za 9k?
no asi to udelam tak, ze jak se u nas zacne prodavat ipad 2, tak se lidi samozrejme budou zbavovat tech puvodnich.... a v tu chvili ja si nejspis koupim jetej ipad :oops:
prachy moc nejsou, na osahani to bude muset stacit.... kdyby me to nejak moc chytlo, neni problem opet poslat dal a koupit novou dvojku, ze :)

Carabei
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 964
Registrován: ned srp 24, 2008 3:15 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Carabei »

otázka je, jestli kdyby ti to nesedlo, by se nezbavovalo lip dvojky? ;-)
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2

rpodhr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 169
Registrován: úte črc 27, 2010 9:54 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od rpodhr »

Já jsem taky přemýšlel, zda jít do iPadu 1, nebo počkat na dvojku. Po asi 2 denním uvažování jsem se rozhodl koupit úplně nový iPad první verze a mám ho už doma, je to skvělé a hlavně flexibilní zařízení. V kuchyni ho používám jako druhou televizi, v obýváku jako fotorámeček (příležitostně), rádio, na web je to úplně úžasná věc.

Ale na druhou stranu se teď už tolik nevěnuju svému iPhonu 4, což mě příjde jako škoda...Taky je škoda, že nemůžu vytáhnout RAM z iPhone a dát ji k 256 RAm, která je v iPadu...

Jinak paráda. iPad 1 bude ještě minimálně rok, dva podporován a pak příjde něco nového. iPad 2 mě zase tolik svou "evolucí" neohromil. Super moderní 3D hry se stejně na iPadech hrát prakticky nedají, jelikož Vás z toho bolí za chvilku ruce a ovládání taky není většinou žádná sláva.
iPhone 6 128gb, iPad Mini Retina 32gb, Apple Watch Sport (7/2015)<---iPhone 5 64gb<---iPad Mini<--- iPhone 4, 8 GB <--- iPhone 5 White (12/2012-ukradený)<---iPhone 4 (12/2010) <--- iPhone 3g (2008) <--- MDA Vario <--- xxx hloupých

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

Jako televizi,předpokládám že na tom máš pušěnou i CT24 jak na 9.7" vypadá obraz jde to a udělali už nativní iPad aplikaci?
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

rpodhr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 169
Registrován: úte črc 27, 2010 9:54 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od rpodhr »

jo, jo, přesně tak čt 24, je to aplikace pro iPhone, rozhraní sice nic-moc, ale když spustíš video, tak se na to dá dívat dobře, není to sice "HD" ale i titulky ve spodní části v pohodě přečteš.

Jinak Česká televize právě provádí převod celého iVysílání do formátu pro iPad a iPhone, an to se těším úplně nejvíc, snad to bude už brzo...Pak můžeš sledovat celý archiv České televize..
iPhone 6 128gb, iPad Mini Retina 32gb, Apple Watch Sport (7/2015)<---iPhone 5 64gb<---iPad Mini<--- iPhone 4, 8 GB <--- iPhone 5 White (12/2012-ukradený)<---iPhone 4 (12/2010) <--- iPhone 3g (2008) <--- MDA Vario <--- xxx hloupých

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

O tom iVysílání jsem něco zaslechl,už aby to bylo....archiv bych bral všemi deseti.
iPhone už mám (3GSko) teď ještě koupit ten iPad 1 a hotovo...zatím stále váhám :)
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

Na MobilManii říkali, že video má rozlišení maximálně 352x288, takže nic moc, ale jako nouzovka proč ne. Jinak při spouštění se kontroluje rychlost připojení, podle kterého se určí kvalita streamu.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

rpodhr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 169
Registrován: úte črc 27, 2010 9:54 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od rpodhr »

jo to je pravda, po spuštění aplikace to jede na nižší rozlišení a potom se při zjištění rychlosti internetu zlepší i kvalita. Jsem zvědav, v jakém rozlišení bude ten archiv, myslím, že to bude lepší.
iPhone 6 128gb, iPad Mini Retina 32gb, Apple Watch Sport (7/2015)<---iPhone 5 64gb<---iPad Mini<--- iPhone 4, 8 GB <--- iPhone 5 White (12/2012-ukradený)<---iPhone 4 (12/2010) <--- iPhone 3g (2008) <--- MDA Vario <--- xxx hloupých

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

zeptám se ještě na pár věcí,jelikož si dneska večer pro iPad asi :D pojedu

1.
S jakou verzí iOS s u nás prodává?
Co čtu na fóru tak s většinou majitelé chtějí vrátit z 4.3 na nižší což se moc nedaří...

2.
Taková ty "kouzla" jako když zvětším fotku dvěma prsty v galerii roztáhne se na celý screen nebo když s ní otáčím a zároveň zmenšuji,je to nutné nějak aktivovat nebo to chodí v základu a je to popsané + další fígle v manuálu co je dodáván?

3
Je možná v itunes synchronizace/mí připojené iPhone a iPad současně nebo to neumožňují?

Jinak děkuji slimakovi za výborný článek,fakt moc a moc dobré chlape!!!!
viewtopic.php?p=384154#p384154
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Odpovědět