[DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
Juramac

[DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Juramac »

Sedim a cekam na letisti na prestup se svym bookem a docela s chuti jsem si precetl reakce . A je mi docela lito, jak se naprosto zbytecne mnozi z vas navazite do Ronyho, misto, aby jste ocenili, jak vas prubezne informoval o vsem podstatnem ..... :(
K veci:
1.) Design : Kdo cekal neco, co kolovalo po netu, tak je mozna zklamany,ale osobne si myslim, ze je to presne to, co cekala vetsina fanousku Apple. Nijak to nevybocuje z rady Apple, naopak si myslim, ze je to nadherny kousek. Uprimne, podobne rozpacity jsme byl i ja pred 3-mi lety z prvniho iPhonu, nelibil se mi ani malicko, ale dnes si nedovedu predstavit, ze bych mel jiny telefon. A tento kousek se mi libi, a to moc :)

2.) Co "chybi" - nekdo narika na absenci Flash, ja osobne rikam to same, co u iPhonu. K CEMU ? Abych za cenu neskutecne spotreby baterky koukal na animovane weby (ktere pomalu,ale jiste mizi) a nebo na nejaka videa na nemnoha strankach ? Nebo abych cucel na nejaka pecka ?
Nebo kamerka - uprimne vazeni, kdo z vas a jak casto pouzivate kameru na svem booku a nebo jinem zarizeni ? Opravdu si myslite, ze je vetsina lidi zvedava na vase ksichtiky ? ...... :wink: Subjektivne, mam kameru na vsech pocitacich, ale pouzil jsem ji za poslednich par let mozna 5 x , a to jen, kdyz jsem ji zkousel ..... Kamera je stejne nesmyslny zrout baterie, jako Flash...Ale samozrejme je to jen muj osobni subjektivni pohled....

3.) Konektivita - mnozi narikate, ze to nema USB - ma to dock konektor, s pocitacem si jej klidne pripojite pres USB2 . Tak si date samozrejme do iPadu veskery soft , z fotaku fotky apod. Aplikaci na to bude v dohledne dobe X ...... Nema to SD slot ? K cemu proboha ? 64 GB SSD disk je malo ?

4.) takze k cemu a pro koho ? - Kdo ocekaval, ze to bude nahrada za macbook na praci, tak je naivni snilek. Toto zarizeni je MEZI iPhonem/iPodem a macbookem ,je naprosto idealni pro presentace, na cestovani, na web, postu ,zabavu. Je to proste "takovy vetsi iPod" . Chces pracovat ? Na to mas pocitac. Ale na cestach nevim, jak kdo, ale ja osobne komunikuji predevsim pres internet, resim obchodni i soukrome maily, nabidky apod. A k tomu book skutecne tahat nepotrebuji.

A HLAVNE - nove SDK dava neskutecne moznosti novym aplikacim, cestu ukazal dnes napriklad iWork. Jsem 100% presvedceny , ze v dohledne dobe se objevi orezane verse i dalsich aplikaci, jako je Illustrator, Photoshop, pro wokenice i vselijake peckove aplikace Excell, Word atd. atd.atd. A prave v tom NOVEM PROSTORU pro dalsi vyuziti a aplikace vidim nejvetsi skok . A to v uplne jinem uzivatelskem prostredi, nez jsou wokenice, stejne privetivem, jako je iPhone a Apple system ,jako takovy. Pokud nekdo chtel hned vsechno a ted, tak zklidnete sve emoce, svymi duchaplnostmi jste casto hodne smesni...... :) Je to teprve ZACATEK, stejne, jako byl pred 3-mi lety pro mnohe (i pro mne) ponekud rozpacity zacatek iPhone.

Jiste, urcite se najde spousta kritiku, jaky je to sunt apod. Ale i na to staci rici jedine - najdete si neco - pro vas lepsiho, kupte si to, udelejte si radost a nekazte si sami sobe naladu :) Takovy HP s wokenicema bude pro mnohe z vas mozna lepsi volba a ja osobne vam jej z celeho srdce preji.

Osobne jsem velmi spokojeny, je to presne to, co jsem cekal, prijemne mne prekvapila cena, i kdyz tu jsem u Apple nikdy nepovazoval za rozhodujici. Mnozi jini ale samozrejme maji jine priority, moznosti, nazory, a ja je respektuji. Zkuste to i vy. Bylo by smutne, kdyby se i tento web a toto forum stali diky emocim mnohych z vas stejna zumpa, jako diskusni fora na jinych webech...... Preji vsem krasny den ( vlastne dobrou noc) a za sebe dekuji Ronymu za jeho skvelou praci .

P.S. Omlouvam se za preklepy, na klavesnici booku jsem si doted nezvyknul :wink:
Naposledy upravil(a) Juramac dne stř úno 10, 2010 8:31 am, celkem upraveno 2 x.

JackieTran
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 4440
Registrován: sob lis 22, 2008 9:25 am

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od JackieTran »

Hezky jsi to napsal ;) Abych opravdu rekl,tak ja osobne vubec nevim k cemu by mi to bylo,ale samozrejme je to jenom muj nazor a pro nekoho bude urcite iPad vyuzitelne..

iPad - je to proste "hracka" pro zabavu.

Ja jsem spise cekal na predstaveni novyho FW 4.0 ,ale o tom nebylo ani ň :| .

h4wk3y
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 821
Registrován: sob bře 28, 2009 8:44 pm

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od h4wk3y »

skvele skvele skvele...
presne to, co jsem cekal a super cena...
takze setrim a brzo 3G model bude muj...

kdo cekal neco jineho, tak se da opravdu oznacit za snilka...
toto je super...
Posilene dlouhe dobe zpet u iPhonu - iP5 16GB White, odblok s R-SIM 8+
Macbook Pro 13'' 2.26 GHz

ygy
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1802
Registrován: stř srp 06, 2008 12:04 am

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od ygy »

teraz možno nie , ale ja v tom vidím budúctnosť , zachvílu sa prestanú tlačiť knižky a všetko sa bude dávať do takýchto prístrojov , čím sa bude šetriť životné prostredie , (stromi) nebude to také nákladné a zdĺhavé na výrobu, bude to praktickejšie , kniha sa ti lahko umaže , roztrhá zničí ale takto tu bude navždy .
páči sa ten upominkovač s push notifikáciami , takže to môžem použiť aj v práci. keď pôjdem na dovolenku tak si môžem pozrieť v lietadle pekne krásne film bez toho aby mi počítač zabral celú príručnú batožinu, surfofanie na webe je zase o niečominom, to isté platí aj o fotkách na návštevách ale čo ma úplne alfa omega nadchlo je keynote pre iPad , velmi sa mi to pozdáva na prvý pohlad , geniálne prechody, využitie multi touchu , ešte viac intuitívne a všade poruke a to všetko len za 10 dolárov !!!!!
s tou dokovaciou klávesnicou je to úplne geniálny zošit.
na prvý pohlad ma dosť zarazil desig, nečakal som že to apple bude tahať do štýlu iphonu alebo ipodu , čakal som niečo nové , dobre aj keby teda chceli ostať pri iphone designe tak mi tam dosť prekážajú tie hrubé okraje. viem že sú tam pre určitú funkciu ( uchopenie tabletu) ale aj tak si myslím že by sas tím vedeli designéri lepšie pohrať .
V tomto stroji istotne stojí budúctnosť tak ako to bolo s iphonom a so všetkými ktorí sa ho snažia neúspešne kopírovať .
ja som úplne presvedčený že si tento "stroj" v budúctnosti zaobstarám, a to bude v tedy keď dovolia aj pre európanov používať 3g karty aby sa tal iPad využiť naplno, a hlavne keď pridajú alovenské alebo české vidavateľstvá svoje knihhy do ebook storu (či ako sa to volá :D )

Roony
Host
Host
Příspěvky: 118
Registrován: ned kvě 31, 2009 11:22 am

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Roony »

Me se to moc libi, ale asi bych to nevyuzil.Asi sem moc "troufalej", ale kdyby vydali nejakej netbook asi bych byl stastnejsi.
Zatim je to pouze muj nazor (ktery se da rychle zmenit). Uvidim co na to budu treba rikat, az to budu mit v ruce....Neodsuzuji to, ale ani nechvalim, zatim jsem to proste asi nepochopil co se v tom skryva.
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

ygy
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1802
Registrován: stř srp 06, 2008 12:04 am

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od ygy »

ale veď apple má netbook ... predsa macbook Air :idea:

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od rony »

juramac:

1. design: je to presne to, co uz kolovalo internetom par dni. vacsi iphone. nikto rozumny necakal viac :)
2. flash: neberiem ho vazne, je to mozno 1 % z webu/internetu, nie 500 %
kamera: ta by trochu zvysila motivaciu ku kupe ale stacilo by ak by sa dala pripajat externa. Priznam sa, ze ak by som vobec tuzil po kamerke, tak IP kamera, bez nutnosti ju strkat do pocitaca.
3. usb to ma v zmysle - presne ako iphone, nabijanie cez usb. Ma to dock konektor a k nemu ide pripojit prislusenstvo a aj SD citacka.
4. silne silne suhlasim. je to prerasteny iphone a ked som drzal iphone v zaciatkoch, tak som si povedal - taketo nieco s vacsou obrazovkou, to by bolo ono. Naviac, VED sa pustilo von SDK - kto vie ake aplikacie vzniknu...

Zaujimave je, ze PAR ludi prislo k iPadu povedat svoje s cielom KAZIT radost alebo proste len prudit. Ja osobne som sa od 19.00 nechcel nijako subjektivne vyjadrovat ani nadsenie ani prilisna kritika. Proste som chcel prebehnut tym predstavenim a potom az uvazovat.

Par minut po zaciatku EXLI oba ceske weby s online prekladom. To bolo DOST krute a preto som sa musel venovat anglickym zdrojom, popri tom pocuvat audio prenos. Je mi luto, ze to par jedincov nevedelo prezit, ze som sa ku kazdnemu nespraval s celom na zemi a usluzne im nepritakaval ku kazdemu nezmyslu, co sem prisli oznamit. :)

jackietran: ano ano ano :) hracka :) to je presne ono. Ziadny pracovny nastroj, ziadne nosenie si prace v nom. Cista zabava. Preto som z domu vyhodil PC.

Proste si to kupis lebo na to mas. Tak ako si kupis absolutne neprakticke auto, cojaviem Mustanga a zijes si pocitom, ze ho mas. Iny si kupi hodinky na ruku, dalsi ma zbierku kaciciek do vane. Proste vec, ktora si najde svojich ludi a nema ambicie pokryt potreby vsetkych.

A to hovorim ako clovek, ktory to ledva teraz dopozeral a ide faza rozhodovania nad negativami sluzieb, ktore su v tej masine. Hardware je ok, zakladne vlastnosti su ok. Cena je uplne v pohode a ked sa podari, mozu na to vzniknut pekne aplikacie.

Dobry tah je pribuznost s iphone.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Roony
Host
Host
Příspěvky: 118
Registrován: ned kvě 31, 2009 11:22 am

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Roony »

No jo...ale stoji 40 tisic :lol: (iBook)
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od rony »

pride cas, ked 40 tisic nebudes musiet riesit ako najpodstatnejsi problem.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Roony
Host
Host
Příspěvky: 118
Registrován: ned kvě 31, 2009 11:22 am

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Roony »

Snad, ale tim netbookem jsem myslel, nejakou iHracku treba placnu za 15tisic....
btw:Ten iPad se mi cim dal vic zacina libit. :lol:
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

djlucas
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 614
Registrován: ned dub 27, 2008 7:19 pm

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od djlucas »

Me se taky libi ale ja tam proste vidim u me jeden zadrhel a to je pripojeni k internetu :)

dam priklad.. jedu domu z prace autobusem tak si tam sedim a nudim se.. vytahnu iPad napojim sluchatka pustim si hudbu :) a ted jak se pripojit k internetu a surfovat :) rad si ctu nejaky novinky a pod.. nebo to same i v praci.. wifi tam neni to ani v autobuse a 3G tady na Břeclavsku uz vubec ne :) nebo treba zkouknout facebook nebo pokecat s na ICQ .. to by bylo super tohle :) ale porad bych nemel to pripojeni :) kdyby slo iphone pouzit jako modem pro iPad to by bylo super :)

jedine jak bych tohle vyuzil by bylo kdyby byla nejaka aplikace na cteni novin (Denik, blesk, sport a pod..) a mam na mysli ceske noviny :) ale tohle je podle me daleka budoucnost :)
Macbook pro
iPhone 5S 16GB White iOS 9

dodulo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2431
Registrován: sob čer 28, 2008 1:29 pm

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od dodulo »

no ono to az taka daleka buducnost nemusi byt :) ved povedal by si, ze bude tolko ceskych a slovenskych app na AppStore? Ja by som uvital podobne app, ze doma na wifi si stiahnem rano aktualne clanky a cestou si ich offline precitam, nepochybujem, ze nieco podobne nebude existovat

EDIT: ono este by som bol zvedavy ako by na tom vyzeral napr. Navigon :), taka 10" navi je tiez zaujimava :)
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od rony »

uz tym, ze Steve sedel v sedacke presne popisal TO, o com som pisal uz davnejsie. To nie je zariadenie pre cloveka, ktory nema trvalu adresu ale pendluje s batozkom na chrbte. To je masina pre cloveka, ktory uz ma byt/dom. Desktop ma v pracovni. Laptop pri pozerani TV je silna kava ale internet po ruke by chcel. Pozrite si par videni hands on - uz su po youtube a vsade mozne. Z nich jasne vidiet kam to mieri. Pridu ti domov znami a ides ukazovat fotky. Lezis v sedacke a chces web ci len tak blbnut. Alebo ok, chces ohurit pri prezentacii :-) Alebo to hodis do kufra auta a na hoteli mas internetovatko. Co viac chciet? Aby v tom bezal MS SQL server, Visual Studio a aby ste mohli PRACOVAT?!? Preco preboha :-)

Cele je to o tom, ze sa umelo alebo prirodzene vykryla nejaka chybajuca cast v rade produktov. Ci to bude mat uspech alebo nie, to ani nezalezi na tom hardwari ako na tom, co to bude vediet. Hardware je absolutne vyhovujuci (pre mna) a az software ukaze, ci to dokaze aj viac ako iphone. Ale vzdy budem vediet - nie je to desktop, nie je to laptop. Lebo TIE uz mam.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

h4wk3y
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 821
Registrován: sob bře 28, 2009 8:44 pm

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od h4wk3y »

tak na net bud vyuzijes pres iP MyWi - a tedy pres WiFi se pripojis na net, a nebo 3G verze samozrejme umi vyuzit i bezne EDGE ci GPRS - tedy zadna extra rychlost, ale kde je signal, tam je i net...
Posilene dlouhe dobe zpet u iPhonu - iP5 16GB White, odblok s R-SIM 8+
Macbook Pro 13'' 2.26 GHz

cheer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 331
Registrován: pon pro 22, 2008 12:00 pm

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od cheer »

Juramac: dobře jsi to napsal, jen pro přetažení fotek z foťáku NEBUDE třeba synchronizace přes velký počítač, ale iPad si je načte sám přes redukci dock-USB nebo dock-karta.
Tím mě nadchli, je to skvělý společník na cesty k mojí Leice a pokud si pořídím model s 3G, tak vedle těchto 2 přístrojů myslím že si i dlouho ještě vystačím se svým starým iPhone 2G :-)

Takže pro koho? Přesně pro mně.
Na co? Na lepší mobilní web i bez upgradu telefonu, na rychlé velké prohlížení fotek z kvalitního foťáku třeba chvíli po vyfocení, pro dlouhé video na cestách v kvalitě plnohodnotného notebooku a pro stálé nošení v menší tašce aniž by mě urvala rameno.

Nechybí mi kamery na focení ani videokonference.
Nechybí mi flesh a pokud ho někdy doplní, tak doufám, že vypínatelný - mohl by být třeba v nějakém alternativním prohlížeči 3. strany, jako jsou i na iPhonu.

Docela mi ale chybí skutečná GPS (ne-asistovaná), protože na takové ploše displeje už mají mapy smysl a já bych uvítal hlavně ty podrobné (cyklo-)turistické třeba i jen v plánované aplikaci mapy.cz.
EDIT: poslední beru zpět, jen jsem špatně pochopil pojem asistovaná GPS, iPad má plnohodnotnou GPS - viz následující příspěvky.
Naposledy upravil(a) cheer dne čtv led 28, 2010 5:06 pm, celkem upraveno 2 x.
whited00r - stále vyvíjený custom iOS pro starší zařízení
Files - zaheslované adresáře, prohlížení a přehrávání
T-Pot - USB kopirovani Win <-> iPhone

Mac mini 2009/2,26GHz nebo pracovní Oknousy

bohem
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 172
Registrován: čtv led 01, 2009 9:31 pm

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od bohem »

Myslím, ze iPad bude mít stejně úspěšnou budoucnost jako iPhone a s ním spojený i fenomenální úspěch Appstore - tzn. bude tím určujícím směrem pro všechny ostatní.

Jednoduché, suprové a po vzoru iPhone návykové ovládání, mraky app. co jsou a mraky ještě lepších co vzniknou - bude to idealní příruční komunikátor i pc k zábavě společník, pro všechny ty co treba počítačům moc nerozumějí, ale chtějí komunikovat, pohybovat se na soc. sítích, přečíst si noviny, knížku, kouknout na video, zapsat nápady, mít po ruce kalendář s plánováním, poslechnout muziku, prohlídnout - přeposlat fotky, zprávy, atd. a to ve větším balení než na telefonu.

Od apple je naprosto skvělým tahem že to běží a funguje na stejném systému jako na IP. Sounáležitost k tomu demonstruje i design a'la IP, což zároveň jasně identifinkuje výrobce, styl i způsob ovládání a tj. marketingově na jedničku. Trochu OT - jestli někdo čeká od nového iPhone nějaké vzhledové veletoče tak může zůstat v klidu - nebudou.

Předpovídám iPadu velkou budoucnost, protože má atributy stát se šlágrem. Ovládání je tak jednoduché-intuitivní, že může začít snadno a efektivně využívat možnosti internetu a IT techniky i 70 ti letá pc technikou nedotčená babička a s ní všichni další napříč společností a o tom to myslím je. Přiblíží to zase mílovými kroky možnosti této doby lidem, kteří se v compech nevyznají, mnozí ani nechtějí, netouží po ničem složitém a přitom by rádi moderní techniku i s jejímy možnostmi využívali.. a iPad jim přesně to nabízí.

Takže závěrem: k čemu iPad a pro koho? Prostě pro lidi. Hezky to řekl juramac, rony i cheer v příspěvcích výše a něco jsem k tomu názorem v tomto komentu přidal i já.. iPad se mi líbí, očekávání splnil a možnosti nese skvělé. Absence integrované kamerky pro on line video mne trochu mrzí, stejně jako asistované GPS - ale třeba si to apple nechává do budoucna k upgrade? .-)

edit:
Carabei to ohledně GPS upřesnil:
"asistovaná GPS je klasická GPS s něčím navíc, přesněji s rychlejším výpočtem prvotní polohy i s horším výhledem na oblohu a to například pomocí stažení almanachů přes mobilní data(závratných cca 50kB), takže: GPS je přítomna."
- plnohodnotná GPS je teda přítomna, což je bezva. Dík za upřesnění.
Naposledy upravil(a) bohem dne čtv led 28, 2010 11:03 am, celkem upraveno 1 x.
v práci samé Windows - díky za ně .-) práce je a bude stále dost .-), doma samé Macintoshe: "díky za ně -pohodička, klid .-)"

sad69

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od sad69 »

Ano když se nad tím zamyslím tak ano. Ale přesto jsem čekal trochu víc od applu. Přesto o něm vsak silné uvazuji. Ve spojeni s iwork to bude skvělý sešit do skoly :-)


Znáš http://spravodaj.madaj.net/ ?

Carabei
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 964
Registrován: ned srp 24, 2008 3:15 pm

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Carabei »

sakra lidi, kdy si uvědomíte, že asistovaná GPS je klasická GPS s něčím navíc, přesněji s rychlejším výpočtem prvotní polohy i s horším výhledem na oblohu a to například pomocí stažení almanachů přes mobilní data(závratných cca 50kB), takže: GPS je přítomna.
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2

beky02
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte úno 19, 2008 3:02 pm

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od beky02 »

Tak jsem nad tím přemýšlel a nakonec jsem dospěl k nazoru, že na doma je to lepší než nějaký notebook. Ve výsledku stejně na něm chodím na net, spravuji emaily ap. V této cenové relaci stejně nejde na notebooku dělat něco jiného. iPad více méně umí vše co je potřeba s prací na internetu. Ale jedna věc mi tam hodně chybí a to správa více uživatelských profilů. Takovéto zařízení patří do rodiny (domu) asi jen jedno. Kdyby byla možnost se přepnout na svůj profil a vyřizovat si své privátní záležitosti, tak by to zařízení bylo dokonalé a mohla by to používat celá rodina. Dcera by hrála své hry a měla by na své obrazovce pouze své aplikace. Manželka svojí poštu, internetové záložky, hudbu, knihy ap., no a já... Já bych se k tomu nedostal :D . Ale ne, je to ve výsledku dobré zařízení (myslím, že lepší než nějaký levný notebook nebo TabletPC. Na dovolenou jak dělané, ale bohužel se musí jet tam, kde je WiFi (pouze). Při připojení přes 3G by se dovolená (zahraniční) asi hodně prodražila....

Mertsoft
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 348
Registrován: úte led 29, 2008 2:36 pm

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Mertsoft »

Videli-li jste videa podle mne i sam Steve byl prekvapen prijetim a ocekaval vetsi ohlas. Pro mne je to trochu zklamani, tez jsem premyslel, nac bych jej pouzival a snad jen na prehravani filmu na chatu, RDP...Jestli bude mit stejna omezeni jako iPhone (minimalne ulozeni textu a kopirovani dal), bude to porad jen vetsi iPhone. No, uvidime
1.1.2 OOB [Turbo SIM] -> 4.2.1 JB CZ 16GB contra Vario WM6
MacBook PRO, AIR, iPad -> Windows 7U -> Exchange 2010 -> Apple iPhone Developer -> Apple Product Professional 2010 = http://iPhone3G-Servis.cz
Apple Authorised Reseller + Servis iPhone v Praze

kosmonaut
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 218
Registrován: stř úno 04, 2009 10:11 pm

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od kosmonaut »

beky: To je pravda, iPadu by slušela možnost přepínání uživatelů. Předpokládám ale, že to jsou komplikace způsobené iP OS. Přepínání + rozdílná konfigurace účtů by byla asi trochu obtížnější.
Já osobně jsem také spokojen s iPadem, naprosto splnil co se od něj většinově očekávalo (a co se defacto vědělo už před představením). O jeho využití rozhodnou aplikace.
Nicméně si myslím, že toto je jeden z produktů, které si musí každý vyzkoušet. Papírově to prostě nevypadá tak skvěle a úžasně, precejen je to zvětšený iPod, který už tu je nějaký ten pátek, takže ve výsledku máme - žádné překvapení = opruz, protože je tu něco, co známe. Tyto závěry jsou podle mě chybné a myslím že se jich dopouští většina "reptajících". U tohoto produktu bude víc než u čehokoliv jiného důležité s ním pracovat (ve smyslu používat jej) a osahat si jej. Věřím že je to komfort, který si zatím nedokážeme představit a teprve ta první zkušenost rozhodne o tom, jestli je to opravdu jen zvětšený iPod nebo prostě něco, co musíme mít...
iPad Mini 32GB, iOS 7.0.3, iPhone 4 16GB, iOS 7.0.3, AppleTV 2, FW 5.0, iMac 27" 10.9

dodulo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2431
Registrován: sob čer 28, 2008 1:29 pm

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od dodulo »

bohem píše:... Absence integrované kamerky pro on line video mne trochu mrzí, stejně jako GPS - ale třeba si to apple nechává do budoucna k upgrade? .-)

:?: GPS to predsa ma alebo ako si to myslel? :roll:
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak

Juramac

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Juramac »

Sakrys , vy tady mate ale zimu, jeste vcera rano jsem se valel pod palmou s drinkem v ruce ..... :)

Bohem napsal:
Jednoduché, suprové a po vzoru iPhone návykové ovládání, mraky app. co jsou a mraky ještě lepších co vzniknou - bude to idealní příruční komunikátor i pc k zábavě společník, pro všechny ty co treba počítačům moc nerozumějí, ale chtějí komunikovat, pohybovat se na soc. sítích, přečíst si noviny, knížku, kouknout na video, zapsat nápady, mít po ruce kalendář s plánováním, poslechnout muziku, prohlídnout - přeposlat fotky, zprávy, atd. a to ve větším balení než na telefonu.

K tomu neni co dodat, naprosto presne a vystizne. Prave to chybelo na trhu, a prave proto to rad koupim, ne pro sebe,ale pro manzelku. Rada foti, vezme to do kabelky ,natahne si pres dock kabel primo z fotaku fotky, ktere si pak promaze, zedituje, pripadne posle nekomu obrazek, co se ji povedl, koukne na ceste na oblibeny film, jukne na maily od kamaradek a od milencu, na web atd.atd. Urcite se velmi brzy objevi i moznost tisku primo na wifi tiskarnu a nebo na tiskarnu sdilenou ve wifi siti, jde to uz dnes i z iPhonu.Synchronizace je 100 % ,co bude potreba,pretahne si z macu , co mame doma, hry,muziku,filmy,aplikace,pripadne i nejake texty z Pages atd. Kdo bude moc touzit po kamerce, urcite se brzy objevi externi, i kdyz uprimne neznam prakticky nikoho, kdo by ji kdy pouzival, i kdyz ji vetsina ve svych pocitacich ma...
Takze shrnuto a podtrzeno. Presna trefa do stredu mezi iPod Touch a macbook , idealni spolecnik na cesty a komunikaci, prijemny, rychly, intuitivni, presne ve stylu Apple, jak je jeho dobrym zvykem. :) A komu se to nelibi......doplnte si sami :wink:

pegancr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 241
Registrován: pon zář 07, 2009 1:39 pm

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od pegancr »

Tak ted mne asi ukamenujete, ale svuj nazor reknu. Prijde mi to, jako ze Steave je proste unesenej ze sveho zlateho prasete iphona a premysli, jak na te technologii jeste vic vytriskat. A napad na velky iphone je tu.
Jenze genialita iphone je prave ta jeho mala velikost, clovek ho ma porad u sebe, zaroven s nim telefonuje, smskuje. Treba jak tady resite tu GPS, no uz vidim, jak si ipada pripnu v aute na sklo :-D
Po internetu se sice dobre serfuje i na iphone, ale v tomhle vidim u ipadu a jeho velkem displeji vyhodu. Jenze pokud to bude nonJB iphone OS, tak opet mraky omezeni i co se tyka toho weboveho prohlizeni. Filmy ani nemluve, opet nutna konverze, navic se tech filmu na ten maly SDD moc nenatlaci. Na prehravani pisnicek je to taky zbytecne velike, na prohlizeni mailu taky.
Takze pro nekoho kdo nevi co s penezma asi dobra hracka, ale tabletum s windows, ktere nemaji webova a video omezeni, budou mit USB host a dalsi ruzne technicke vychytavky, se to nevyrovna.

whisky96
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 980
Registrován: stř úno 13, 2008 9:47 pm

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od whisky96 »

Súhlasím s Bekym a Kosmonautom. Pre mňa tiež jediným rozumný riešením je mať na takomto zariadení viac užívateľov, aby ho mohla používať celá rodina, inak je napr. mailový klient alebo kalendár nanič.

V tom prípade si viem predstaviť aj to, že bude ležať niekde na stole v obývačke a zároveň slúžiť ako 2-smerný multimediálny ovládač celej domácnosti (kto pričuchol ku kvalitným programovateľným panelom napr. Philips Pronto, tak vie o čom hovorím) a sofa-web browser.

Mňa na celom včerajšom evente prekvapila iba jedna vec: a to že ma v podstate nič neprekvapilo. Apple sa v minulosti napriek všetkým dohadom podarilo pri ohlasovaní dosiahnuť WOW effect, tým že produkt nakoniec obsahoval niečo, s čím nikto nerátal. Včera sa to nestalo. Jediným prekvapením pre mňa bola nízka cena (čo je na Apple veľmi nezvyčajné).

Takže sumár pre mňa:
- uvidíme ako sa vyvinie situácia s aplikáciami. Veľmi ma láka nahradiť iPadom súčasný panel / ďiaľkový ovládač.
- apple pozicionuje iPad ako náhradu Kindle. 10 hodinová výdrž baterky je však pre dlhšie cesty nepostačujúca (Kindle vydrží intenzívne týždňové používanie) a tiež aktívny podsvietený display asi nebude na oči lepší ako pasívny elektronický papier. Do lietadla a na cesty budem teda naďalej chodiť s iPhonom (kvôli videám a hlavne telefonovaniu) a s Kindle.


Toľko racionálne zhrnutie pre mňa, ako sa však poznám, už v prvom momente ako bude možnosť si iPad objednať, preváži emocionálne a impulzívne správanie a iPad si kúpim. Ak už kvôli ničomu inému, tak preto že je to krásny prístroj. A potenciál AppStore je v neobmedzený, takže developeri určite prídu s aplikáciami, ktoré tejto mašinke nájdu aj úplné iné použitie, ako len to čo prezentoval Steve J.

jerrx
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 203
Registrován: čtv bře 13, 2008 12:08 pm

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od jerrx »

mě teda dost vadí display 4:3 v dnešní HD době a taky mono reproduktor :(
iPhone 5 | iOS 8
MacBook Pro | OS X 10.10

dodulo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2431
Registrován: sob čer 28, 2008 1:29 pm

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od dodulo »

sranda ze vo vsetkych recenziach co som dnes cital GPS ani nespomenuli :) no nevadi, hlavne ze nezabudli na Bluetooth a wifi :D
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od parmin »

K cemu a pro koho?

Skoro kazdy vecer si bud v obyvaku na sedacce u televize nebo pozdeji v posteli pred usnutim dam na klin notebook a projedu si par svych oblibenych webu, prectu co noveho doma i ve svete, projedu a promaznu soukrome e-maily, obcas kouknu na nejaky fotky, videa - urcite pul hodiny az hodinu takhle stravim.
Je pravda, ze nekdy si misto notebooku beru iPhone, ale ten iPad si na takovou tu "domaci pohodu" pro surfovani po netu dovedu dost dobre predstavit. A 500 babek zase neni tolik. Treba jako darek k narozeninam nebo pod stromecek by me moc potesil.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

engel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: stř črc 30, 2008 1:18 pm

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od engel »

Každý tu říkáte, že flash nepotřebujete a že na weby z flashe nechodíte a že je to umírající technologie, to vám neberu, ale kde mi nejvíc chybí na iPhone je na stránkách, kde jsou videa, nemůžu si pustit většinu videí, neb ty jejich přehrávače jsou dělaný v čem? Ve flashi a to je pro mě největší nedostatek..

dodulo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2431
Registrován: sob čer 28, 2008 1:29 pm

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od dodulo »

ty si nepochopil, ze problem neni vo flashi, ale v kodeku? ze nato aby iPhone prehral video potrebuje prislusny kodek a nie flash
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od rony »

beky,whisky - rozhodne mate pravdu, profily by tam mali byt. Ktohovie, ci to nakoniec neumozni SDK a nebude sa to dat naprogramovat. Bolo by to fajn. Aj ked ja by som radsej kupil dalsi iPad a ten svoj nikomu nedal :)

suhlasim s kosmonautom: toto su veci, ktore sa daju overit len fyzicky, ako sa to vlastne pouziva. Pri pohlade na fotku iphone nepresvedcim ani sam seba. takze osahat a potom si urobit obrazok. To je ako s autom. Na fotke sa mi paci a ked don sadnem vadi mi trebars sposob radenia alebo hlupo vyriesena poloha spojky. To mi nikto nemoze sprostredkovat, to musim zistit sam.

pegancr: mas pravdu. Apple a Jobs musia zariadenie marketingovo pretlacat a teraz sa venovat prave tomu. Ale to neurobia tym, ze budu chvalit samotne zariadenie ale to, co sa s nim da robit (a rozsirovat tieto moznosti). Ak sa toto podari, bude dobre.

Navigacia: prepac ale poznam maniakov s velkoobrazovkovymi navigaciami. Tie prilepene ku sklu su voci nim len taka "sranda". Dobra navigacia je v stredovom stlpiku palubovky.

Filmy - to je tazke v EU hovorit ale American si otvori iTunes a neriesi "konverze". Skor si myslim, ze Europan s tym Win "tabletom" sa iba uchyluje k provizornemu rieseniu, ktore este ako tak oceni geek ale znacna cast ludi s tym ma problem - aby si spojazdnili netbook/pocitac, tak potrebuju konzultacie. ten iPad nic take nepotrebuje :-) viacmenej vsetko je urobene tak, ze je to uz v nom. Co tam nie je, to sa neda :-)

silny suhlas este raz s whisky96. "sofabrowser" :-) aj s tym, ze ziadny uau efekt nenastal.

Ja som rozhodnuty to kupit. Aj s vedomim, ze po mesiaci zistim, ze to budem pouzivat na 20-30 minut denne silne jednoucelovo.

parmin: ja podozrievam Apple, ze postavili stroj, ktory bude idealnym DARCEKOM. Pocitac nemozes len tak niekomu darovat (netrafis konfiguraciu). Telefon je tiez dost problem. Prehravac je skor dar pre deti.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Juramac

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Juramac »

Rony - no, jako darek by to opravdu bylo fajn. /Pred dvema lety jsem svym 5-ti nejlepsim zakaznikum dal , jako pozornost k vanocum iPod Touch. Takze mozna priste 3 nejlepsi dostanou tuto krasnou hracku :wink:
Ale co by me take potesilo, kdyby bylo konecne mozne davat ,jako darek, aplikace z AppStore. Na stare iPody to fungovalo, koupil jsem, zaplatil, Apple poslal obdarovanemu aktivni odkaz a bylo to. Na appstore to stale bohuzel nejde........Ale mozna se ted s iPadem i toto zmeni.

dawe73
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: pon pro 24, 2007 1:06 pm

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od dawe73 »

Juramac, co musím udělat, abych se stal Tvým zákazníkem? :-p

LosGalacticos
Host
Host
Příspěvky: 100
Registrován: pát říj 31, 2008 12:14 pm

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od LosGalacticos »

ja sem ale zatim nepochopil jak to bude s tim 3G? pokud vim tak 3G tady provozuje jen mobilni operator - O2 (mozna uz jiny, ale to je jedno) jak tedy dojde k pripojeni k te siti a nebo platbach za vyuzivani??? Wifi je jasny...ale to 3G mi vrta hlavou....kdosi mi pokousel tvrdit ze to ma slot na sim karty :D ale to je blbost...!!!

dodulo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2431
Registrován: sob čer 28, 2008 1:29 pm

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od dodulo »

no tak ten co ti to tvrdil nebol az zase taky blbec
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak

Carabei
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 964
Registrován: ned srp 24, 2008 3:15 pm

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Carabei »

Když jsem se díval na tech specs, tak jsou tam i frekvence 900 a 1800, takže edge kdyžtak pojede. Našel jsem tam i že má nějaký ten šuflik na simkartu, nevím už jak to bylo v eng napsané. Kde je, to jsem zatím nezkoumal.

Juramac

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Juramac »

LosGalacticos : bude to mit slot na specialni nove mini SIM karty, ktere se zacnou vsude ve svete prodavat nekdy v dubnu a nebo kvetnu. Budou jen na data a k dostani budou zrejme u vsech operatoru, ktere ti s ni pak svazou tvuj ucet nebo bude fungovat ,jako predplacenka na dobijeni, stejne, jako jakakoliv jina SIM.
Pravda, u nas zatim jen O2, ale je jen otazkou casu, kdy budou mit 3G vsichni.

dawe73: Musel by jsi v me firme nechat za rok hodne velky obrat aby jsi si na ten darek nejdrive vydelal.... :wink:

LosGalacticos
Host
Host
Příspěvky: 100
Registrován: pát říj 31, 2008 12:14 pm

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od LosGalacticos »

juramac: diky za odpoved :) , pokud tomu opravdu tak bude, bude to super...mam u O2 tarif spec. na Iphone a pripojeni na net je v ramci tarifu neomeze...a jelikoz je v Brne 3G v ramci mesta temer kdekoliv bude to jedine nadhera! ale jeste bych nepredbihal...vsichni vime co je u nas v CR mozny a nasi "skveli" operatori si jiste radi vymysli nejaky nesmyslny poplatek na neco co si ted nedokazu ani predstavit...

dodulo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2431
Registrován: sob čer 28, 2008 1:29 pm

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od dodulo »

to puzdierko nevyzera spatne :)
Obrázek
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak

cheer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 331
Registrován: pon pro 22, 2008 12:00 pm

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od cheer »

Carabei píše:sakra lidi, kdy si uvědomíte, že asistovaná GPS je klasická GPS s něčím navíc, přesněji s rychlejším výpočtem prvotní polohy i s horším výhledem na oblohu a to například pomocí stažení almanachů přes mobilní data(závratných cca 50kB), takže: GPS je přítomna.
Aha! Tak omluva za neznalost (myslel jsem, že to je určení polohy bes GPS jako má 2G), ale udělal jsi mi samozřejmě radost. Teď už mi iPad líbí úplně!

jerrx píše:mě teda dost vadí display 4:3 v dnešní HD době a taky mono reproduktor :(
Mě vyhovuje 3:2 na iPhonu, protože je to formát klasické analogové fotografie, velmi příjemný pro oči, ideální na focení (digitály tento formát dost opustily, ale moje chytrá Leica má snímač právě v tomto poměru) i na prohlížení fotek. 4:3 je k tomu blízko, takže na fotky v pohodě. Širokoúhlý obraz je dobrý na filmy na velkém plátně, kde se jakoby člověk pocitově ztratí uprostřed panoramatického obrazu, ikdyž ho není schopen očima obsáhnout do celé šířky. Na malé obrazovce je to myslím dnes jen móda.
whited00r - stále vyvíjený custom iOS pro starší zařízení
Files - zaheslované adresáře, prohlížení a přehrávání
T-Pot - USB kopirovani Win <-> iPhone

Mac mini 2009/2,26GHz nebo pracovní Oknousy

Odpovědět