[DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Metalgirl »

Téma zamykám, neustále zde porušujete pravidla fóra.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

thiefik
Host
Host
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 29, 2010 4:01 pm

Re: iPad 2 - dojmy, zkušenosti

Příspěvek od thiefik »

Dnes sem si ho byl vyzkoušet (předtím jsem ani iPad 1 nedržel v ruce) a rozhodně mě jako majitele iPhone 4 nepřesvědčil. Velký displej je fajn, ale k čemu když díky nízkému rozlišení stejně musíte doubletap aby jste si při surfování přečetli článek?(to můžu delat na iPhonu taky) Jinak je písmo kostrbaté a pixely jsou do očí bijící, čili na internet nic moc. Za druhé mě nepříjemně překvapila váha, na to abych ho držel jednou rukou konečky prsů dlouhodobě je moc těžký. Při pohybu bych ho musel držet opatrně dlani zespoda nebo ho mít na stole, ale to už bych moch rovnou mít MBA. Dám tomu čas, chtěl jsem ho místo notebooku abych si vozil na víkendy domů něco skladného, snad iPad 3.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: iPad 2 - dojmy, zkušenosti

Příspěvek od Petrt »

thiefik: imho jsi nepochopil účel iPadu. Nemá (a ani nemůže) sloužit jako plnohodnotná náhrada notebooku. Popravdě by mě nenapadlo jej ani "držet konečky prstů" - iPad leží buď v klíně nebo na stole. Za chůze jej používat je opravdu "divné". Chvilku jsem nechápal, zda jsi myslel argument na doubletap vážně (ale asi ano) - na iPadu jsou weby, které si zvětšovat nemusím, zato na iPhonu musím vždy - na dlouhodobé čtení mobil není, iPad v pohodě.

Ale souhlasím s rozlišením - rád bych viděl jemnější. Už jsem zde někde ale psal, že si musíte uvědomit, jaké rozlišení by musel iPad2 mít, aby zachoval všechny aplikace kompatibilní (tj. změna rozlišení na např. 1400x1200 by byla k ničemu).

edit: Gekko gecko: ten rozdíl hmotnosti mezi iP1 a iP2 je cca 120g (3G), ale v ruce při přímém porovnání se to zdá dost (i přítulce se zdá jednička o hodně těžší).
Mimochodem, LCD nemá krycí sklo, je to nějaký plast.
Naposledy upravil(a) Petrt dne pát dub 01, 2011 5:41 pm, celkem upraveno 2 x.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iPad 2 - dojmy, zkušenosti

Příspěvek od Gekko gecko »

Sven píše:Skús si poťažkať iPad 1. Dvojka ti príde ako pierko. Inak s displejom súhlasím. Najmä, ak používaš iPhone 4, oči sa rozmaznajú.

Kolik je tam rozdíl 40g? tedy u Wi-Fi verze.

Petrt
Ohledně rozlišení a rozdílnosti jednotlivých webových stránek souhlasím :wink: některé jsou dobré jiné o něco horší

thiefik
Chápu tvé zklamání z iPadu jen si myslím že jsi jeden z mála....možná máš přílišné požadavky,není to náhrada noťasu,je to zkrátka TABLET a primární použití má na internet,ebooks či filmy,zkrátka prodloužená ruka PC v křesle či posteli je to fajn :wink: ...takhle to vidím já.
Pokud jde o váhu něco přes 600g uvědom si že je tam Li-Pol,kovový rámeček,hliníkový kryt a hlavně sklo...máš pocit že držíš v ruce poctivý výrobek nebo by jsi chtěl nějakou plastovou čínu za pár klacků? pak se nabízí noname androidy.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

thiefik
Host
Host
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 29, 2010 4:01 pm

Re: iPad 2 - dojmy, zkušenosti

Příspěvek od thiefik »

no buran nejsem vim že iPad neni náhrada notebooku, psal sem jen že sem ho chtěl jen občas na víkendy domů a tak abych nemusel tahat 15" krávu.. ale treba takový 11" MBA pro iPad konkurence je

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: iPad 2 - dojmy, zkušenosti

Příspěvek od Petrt »

není ... i když - pokud je pro tebe kolo alternativou k autu, tak máš asi pravdu :wink:
(hmotnost, rozměry, výdrž, styl práce ... tablet je zcela jinde jak ntb)
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iPad 2 - dojmy, zkušenosti

Příspěvek od Gekko gecko »

thiefik
Přece nechceš srovnávat ntb s tabletem jsou to dvě naprosto odlišná zařízení.
Tablet prostě zapneš a za 3sekundy jseš na internetu,když si k tomu připočteš jednoduchost a intuitivitu iOS je takové serfování radost což se o ntb právě říci nedá....jednak jsem ještě neviděl žádný s touch displejem (právě proto patrně vznikly tablety) a taky kdyš to chceš jen na zábavu je nabobtnalý OS Win zabírající xGB nebo linux zbytečný....právě tady nastupuje iOS od Apple.

Nenapsal jsem to právě nejlíp a nevím zda jsi mě pochopil tak mrkni třeba sem:
http://blog.fotozona.cz/2010/06/k-cemu- ... -jako.html
http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.ph ... &sk=t&sd=a

Mimo těchto odkazů se určitě podívej sem: viewtopic.php?p=384154#p384154 bna výborný příspěvek od Slimáka :wink: napsal to skutečně bravurně!
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

thiefik
Host
Host
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 29, 2010 4:01 pm

Re: iPad 2 - dojmy, zkušenosti

Příspěvek od thiefik »

však to neni náhrada jediného počítače, ale náhrada subnotebooku nebo netbooku a dokonce i ten Smolík píše že od té doby má notebook ve skříni, ha?

mám iPhone 4 a 3 roky starý 15" dosluhující pc notebook přičemž 1 týdně cestuji 100 km tam a zpět na víkendy. na takové cestování je notebook příliš velký a těžký. varianta byla budˇkoupit MBP 13/MBA 13 NEBO (teď se dostáváme k tématu) nechat dosloužit pc notebook na stole a na víkendy si brát jen iPad kvůli internetu atd atd. přičemž příležitostně by i tak byl dostupný bratrův desktop. to si myslím že je dobrá úvaha. jenže se dostáváme k původnímu příspěvku protože na internet je iPad kvůli malému rozlišení skoro stejně užitečný jako iPhone. toť vše, být tam retina tak neváhám. maximálně pokud bych měl velice výhodnou nabíku na iPad 1

mimochodem ten Smolíkův příspěvek začíná bejt zajímavej v části kde streamuje video z desktopu přes WAN, dřív jsem ho čet když ještě nebyl rozšířenej a podobných článků jsem přečet spousty

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od rony »

[mod=RONY]Obrázek

Podmienecne odomykam temu, aby som offtopicy z ineho vlakna nasmeroval sem. Zmazal som asi dve strany prispevkov, ktore sa od zaciatku brezna/marca nazbierali ako offtopicy. Pritom som JA priamo upozornoval, ze nemate rozvijat debatu mimo temu. Na desat sekund sa pozerajte na nadpis tohto vlakna a zachovajte sa ako ludia v tom, co pisete. Ak je to mimo temu, naklikajte si inu temu a piste tam, jedno, ci reagujete na nieco v tomto vlakne, oni si to ti ludia najdu. vy stratite 15 sekund ale usetrite po sekunde kazdemu, kto sa sem pride pozriet a chce citat cosi k veci.

Slovo jailbreak v tomto vlakne je AUTOMATICKY zmazany prispevok. Ak budem musiet mazat viac ako 1-2 prispevky, tak pridam aj bany. Chapete to?[/mod]
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Carabei
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 964
Registrován: ned srp 24, 2008 3:15 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Carabei »

Petrt: iPad by měl mít display krytý sklem, akorát se jedná o gorilla glass, které je vlastnostma někde mezi plastem a sklem.
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2

Fanuš

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Fanuš »

http://www.engadget.com/2011/03/31/adob ... n-ipad-de/
Photoshop na iPadu? Dle mě takové využití nese velký potenciál. Pracovat takto ve škole, při cestě v metru nebo vlakem bez nutnosti nosit notebook. Hm... :)
Hlavně jsem zvědavý, jak by PS zvládal iPad 2, pamatuju doby, kdy jsem ve Photoshopu pracoval na počítači, který měl ještě menší výpočetní výkon...

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od rony »

To si viem predstavit ale ako prstom editovat pixely?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Fanuš

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Fanuš »

Jinak, než mega-zoomem to nepůjde. Už tak při editaci je člověk nucen dosti zoomovat, takže to za nějaké velké omezení nepovažuju :) Ve hře je i možnost s použitím stylusu, ale s tím nemám zkušenosti, takže nemohu posuzovat.

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

rony píše:To si viem predstavit ale ako prstom editovat pixely?

Na tuhle práci už jedině myš pokud to člověk myslí vážně a nechce se trápit :wink: jo a děkuji/eme za odemčení tématu rony :)

Jedna z mnoha možností využití iPadu,pokud vás internet přestane bavit tak jako fotorámeček poslouží výborně.
Na těchhle fotkách to moc nevynikne (bojím se aby mi za nějaký čas "nedošla oranžová" :D ) ale barevné podání IPS panelu je vynikající...kam se můj TN 22" monitor hrabe.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Tyhle fotky a mnoho dalších naleznete zde,kdo by měl zájem: http://svenimal.deviantart.com/gallery/?offset=144
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Křeček

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Křeček »

Omlouvám se za blbý dotaz, ale s 3G iPadem se připojím i na EDGE, nebo jen na 3G?

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

EDGE,GPRS,UMTS,HSDPA co je libo....záleží zda má v místě kde se pohybuješ pokrytí od operátora ne? :wink:
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Křeček

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Křeček »

No, jde mi o tohle, doma, ve škole, a na podobných místech 3G prostě nechytnu (není pokrytí - Vodafone CZ), a on ten název 3G tak trochu zavádí. :-) (iPad nemám, tak proto se ptám.)

john
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 3044
Registrován: sob úno 13, 2010 1:51 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od john »

Menší OT. Nová reklama:


Zobrazit video na http://youtu.be/tyEpaPEbjzI
Kód do fóra: [youtube]tyEpaPEbjzI[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov
iPhone 5S 32GB Black - iOS8 - nonJB
iPhone 5 16GB Black - iOS8 - nonJB
MacBook White (late) 2008 - Snow Leopard 10.6.8
iPad 3 16GB - iOS 5.1.1 - JB
iPhone 3GS 32GB Black - iOS 6 - nonJB
2x iPhone 4S 16GB White - iOS 6 - nonJB

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

[DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Barberry.pha »

OT: tak jsem se diky teto reklame naucil ofektne otvirat ty alba v obrazcich :))
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

Zeptám se jak dlouho trva plne nabití iPadu?
Dával jsem ho na nabijecku při 20% je tam hodinu a pul a nabil se zatím na 54% není to málo?
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Viking

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Viking »

Neni, je to v poradku. Nesmis to porovnavat s iPhonem.

Carabei
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 964
Registrován: ned srp 24, 2008 3:15 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Carabei »

Nabití trvá kolem 4 hodin myslím.
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2

raider

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od raider »

To mi připadá šíleně dlouho.10 hodin výdrže je paráda,ale 4 hodiny nabíjení! :cry:

JackieTran
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 4440
Registrován: sob lis 22, 2008 9:25 am

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od JackieTran »

To neni zas tak hrozny. ja si pres noc nabiju iPad a cely den ho pouzivam :)

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

Stava se vam take kdyz mate otevrenou a plne nactenou stranku ktera je obsahlejsi s mnoha nahledy vide ci obrazky jako zde: viewtopic.php?f=7&t=23828&p=401426#p401426 ze kdyz ji rychleji prstem posouvate safari obcas nestiha dokreslovat a na okamzik se objevi i ctevereckovane pozadi? Nejpatrnejsi je to kdyz sjedete uplne na konec a pak se kliknutim na stavovou listu nahore vratite na zacatek.
Treba u teto stranky: http://www.idnes.cz/ nebo tehle http://www.rozhlas.cz/zpravy/portal/ to nedela prakticky vubec jen obcas,hodne zalezi na tom kolik otevrenych zalozek v safari mate a tedy kolik ma iPad dostupne ramky....jednou za cas pouziji XSysInfo ktery ji hned pri startu uvolni a pak je to lepsi.
Jinak zminene dva weby pouzivam velmi casto pro aktualni a prehledne zpravodajstvi a text dobre citelny bez nutnosti zvetsovani.
V souvislosti se zpravodajstvim doporucuji nativni iPad verzi CTK Free HD jen skoda ze je prakticky jedina....uvital bych neco podobneho i od dalsich serveru jako iDnes,Metro a dalsi.

[edit=Metalgirl]
Nechci tady spamovat dalším příspěvkem, tak ti odpověď píšu tu: Ano, je to normální.
[/edit]
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Golf »

Dávám sem dva odkazy na celkem zajímavé čtení o tabletu a iPadu, je to od jednoho a toho samého člověka, ale za přectení to určitě stojí...
Jak jsem zatoužil po tabletu
Jak jsem přežil 14 dní s iPdem
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

kiruj
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: stř lis 11, 2009 9:27 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od kiruj »

Premyslam nad ipadom jednotkou a rozmyslam ci sa to vlastne este oplati.
Ci to nieje ako kupovat teraz iphone 3g...
Na dvojku nemam love, resp. ani nechcem davat tolko prachov, ked som chcem akurat na web a zabavu.
Aby som nekupoval nieco, na co za pol roka budu apps totalne pomale a nebude ani podpora iOS, ako teraz s iphonom 3g.
Co si o tom myslite? thx
Apple IPhone 3G 16GB White, 4.1 JB R.I.P.
Apple iPhone 4S 16GB Black 6.0.1 R.I.P.
Apple iPhone 5 16GB Black 8.1 R.I.P.
Apple iPhone 6 16GB Gold R.I.P.
Apple iPhone 6 PLUS 16GB Gold

iPad 4 16GB R.I.P.
iPad Air 2 64GB
Macbook Pro 13" mid 2010

Sp4rh4wk

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Sp4rh4wk »

Ja teda nevim, ale nevidim velky cenovy rozdil mezi jednickou a dvojkou.. cca 2-3 tisice, zalezi na verzi.... To uz bych si asi nasetril a koupil dvojku, aspon do te doby bude snad normalne dostupna .)
Naposledy upravil(a) Sp4rh4wk dne sob dub 16, 2011 9:05 am, celkem upraveno 1 x.

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Barberry.pha »

kiruj píše:Premyslam nad ipadom jednotkou a rozmyslam ci sa to vlastne este oplati.
Ci to nieje ako kupovat teraz iphone 3g...
Na dvojku nemam love, resp. ani nechcem davat tolko prachov, ked som chcem akurat na web a zabavu.
Aby som nekupoval nieco, na co za pol roka budu apps totalne pomale a nebude ani podpora iOS, ako teraz s iphonom 3g.
Co si o tom myslite? thx


Srovnavat podporu applu fw u ipadu 1, ktery je na trhu rok, a iphonu 3G, ktery je tri roky, je trochu mimo nemyslis?
Myslis ze apple si sam po roce odstrihne a nastve tolik majitelu ipadu 1?
Lidi uvazujte nekdy.
Sam pak napises ze na dvojku nemas penize a ze na to co to chces ti staci jednicka, tak co resis jestli budou app totalne pomale, jake app? Hry? Pokud ti jde o hry tak u toho se bude vyuzivat potencila ipadu 2, takze oprotim1 budou hry mit lepsi grafiku, podporovat gyroskop, pres redukci hdmi full hd rozliseni na televizi atd, ale vsechno pobezini na ipadu 1 jenom s tim rozdilem co mu dovoli hw.
Co je to pomale? Pomale oproti cemu?
Vsechno na nem bezi rychle tedka a bude, to ze na ipadu 2 je to rychlejsi dane hw vybavou, vetsi ram adt.
Jinak jak psal kolega, rozdil v cene jsou dva tisice, pokud neuvazujes o nejakem rok starem za nekolik tisic.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Golf »

Hlavně ale to téma o tom, proč iPad 1 je tady - viewtopic.php?f=123&t=42241
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

iPad jsem si pořídil především pro prohlížení internetu doma je to pohodlne v případe domácí Wi-Fi okolo 6Mbit i rychle a nemusím pro stáhnutí mailu či přečtení zpráv pouštět stolní pocitac.
Dřív jsem používal 7" android tablet Mivvy Q721 a z iPada jsem měl strach kvůli velikosti proto jsem s koupi stále váhal teď s odstupem času mi velikost naprosto vyhovuje 10" je ideální a jsem spokojeny.
Pokud tedy chcete prodlouženou ruku PC a nemáte notebook stejně jako já je iPad k tomuhle účelu dokonalý na práci se moc nehodí ale k tomu slouží PC jako takové a ani Apple iPada snad neprezentuje jako náhradu notebooku či PC :wink:
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Slimák »

Aktualizované vydání :crazy:

Apple iPad jsem zakoupil začátkem prosince 2010. Rozhodl jsem se pro variantu s 32GB pamětí jako ideální střed včetně 3G modulu pro častou mobilitu a využití internetu mimo Wifi sítě. iPad jsem kupoval se záměrem pořídit takové zařízení, kde budu moci v první řadě konzumovat obsah mnoha kategorií od zdrojů informací až po zábavu, ale také s tím, aby mi zařízení umožnilo vykonávat produktivní činnost nejen ve formě konzumace, ale také vytváření a editace. Jednotlivé požadavky bych stručně shrnul do deseti prioritních bodů.

* přenosné zařízení
* kvalitní provedení
* výdrž baterie
* okamžitá připravenost k provozu
* vyřizování standardních záležitostí
* zábava ve formě her a multimédií
* snadné ovládání, jistý a propracovaný dotyk a gesta
* okamžité reakce systému, plynulost aplikací a jejich okamžité spuštění
* obstojná softwarová základna, nákup obsahu a aktualizace softwaru v jediném kanálu, z čehož musí vyplynout vysoce efektivní zařízení pro konzumaci obsahu
* odladěnost systému a především aplikací třetích stran

iPad mi z valné většiny využití slouží především pro prohlížení webu, k čemuž používám nejen standardní prohlížeč Safari, ale taktéž prohlížeč iCab Mobile Browser a Atomic Web Browser, které spojuje perfektní práce s několika otevřenými taby po vzoru desktopových prohlížečů. iCab, případně Atomic obsahují mnoho dospělých funkcí od importu záložek z Mozilla Firefox, automatické vyplňování přihlašovacích formulářů, integrovaný download manažer s podporou otevření asociované aplikace, Youtube downloader, filtry, blokování reklam, apod. Internetové funkce mi iPad tedy plně obstará, včetně přístupu přes firemní extranet nebo internetové bankovnictví Servis24 . Samotné prohlížení stránek je velmi pohodlné, rychlé a díky alternativním prohlížečům je kombinace přidaných funkcí, záložek, tabů a podporou gest ideální záležitostí. Za dobu využívání iPadu jsem neměl nutkání po obsahu ve formátu Adobe Flash, proto také zcela nerozumím lidem, kteří nadávají na absenci Flashe a považují tuto absenci za zásadní. U pár jedinců se mi podařilo zjistit, že priorita v této absenci se zpravidla rovná nemožnosti přehrávání obsahu na serverech tn.cz, stream.cz (plánuje se aplikace pro iOS), případně jiných, takže ve finále, alespoň dle mého pohledu se nejedná o zásadní problematiku, nýbrž o argument, který je proti iOS zařízením často útočný. Další z činností mohu jmenovat prohlížení softwarové základny AppStore, který zde nevyzdvihuji jako výhodu, spíše jako interní a nedílnou součást samotného OS (stejně jako má android svůj Market). Často prohlížím AppStore dle TOP žebříčku nebo jednotlivých kategorií, protože obsah ve formě aplikací a her je na špičkové úrovni a dává mi možnost výběru širokého spektra aplikací a her od zábavy až po produktivitu. V současné době mnoho vývojářů aplikací, her a webových serverů, které byli známy především z Windows, případně jako samotné internetové aplikace a služby, se zdařile a v hojném počtu objevují jako samostatné verze pro iOS. Jejich díla jsou tak často zdařilejší, než jejich webové stránky, případně desktop varianty. Jako názorný příklad bych uvedl aplikaci FlighRadar24, která slouží fanouškům letectví sledovat civilní letecký provoz na celém světě včetně informací o čísle letu, typu letadla, fotografie letadla po aktuální rychlost a výšku letu, případně startovní a cílovou destinaci. Zejména u této aplikace trávím mnoho času. Mezi další aplikace včetně těch českých mohu zmínit další řadu kvalitních a zajímavých aplikací, jejíž seznam naleznete níže.

Jako další z pravidelných činností, které na iPadu využívám, je konzumace informací a zpráv, kdy aplikace psané pro iOS se k tomuto účelu vyloženě vybízí. Pravidelně čtu zprávy, novinky a zajímavé informace. K tomuto účelu zpravidla užívám aplikace Pulse Reader, případně MobileRSS HD, které nabízí synchronizaci s RSS kanály z Google účtu. Jako další informační zdroj stojí za pozornost aplikace ČTK, která slouží pro pohodlné čtení zpráv z domova a zahraničí. V případě zahraničních app, které jsou vzorem špičkové konzumace obsahu, mohu zmínit CNN a BBC. Dále stahuji časopisy v PDF formátu a následně si je kategorizuji v aplikaci iBooks, kde jsou přehledně uspořádané včetně náhledu úvodních obálek. Nesmím také opomenout interaktivní časopis ?Computer HD? a ?Jen pro muže?, které jsem v papírové formě nikdy nečetl a neměl potřebu si jej v této podobě kupovat. Teprve interaktivní podoba a platba jedním kliknutím ze mě udělala pravidelného čtenáře. Samotné čtení je tak obohaceno o zajímavé interaktivní prvky ve formě videí, rozhovorů, či obrázků. Videa v iPadu nemám a v dlouhodobém horizontu to ani neplánuji, jelikož jsem příznivce online streamování. Pro tento účel využívám aplikaci Air Video, která po lokální síti (případně mimo ni) streamuje sdílený obsah z počítače přímo do iPadu a to nejen na úrovni vnitřní sítě, ale i z venku. Mohu tak prakticky sledovat veškeré filmy (od SD po HD 1080p), které mám uložené v počítači a to přímo, kdy konverze a náročnost na výkon probíhá na straně počítače, případně zvolit offline konverzi pro budoucí přenos z počítače do iPadu. Jediná nevýhoda spočívá v neustále zapnutém PC. Pro případ, kdy nechci konvertovat filmy do iPadu či využívat online streamování, využívám video přehrávač Buzz Player, který video soubory přehraje bez nutné konverze. Je libo televize? Není problém. Pro tento účel používám běžný DVB-T USB modul AverTV HD Pro, který mám připojen k domácímu počítači. Díky aplikaci DVB Viewer streamuji všechny naladěné TV kanály jak po lokální síti, tak i mimo ni. Aplikace DVB Viewer je plně optimalizována pro použití iPhone/iPad, takže po přihlášení přes veřejnou IP adresu vás uvítá příjemné rozhraní v českém jazyce s přehledem kanálů, EPG, časovačem nahrávání a v neposlední řadě výběrem rychlosti streamu dle aktuálního internetového připojení. Pokud nechcete využívat své PC pro stream TV, nabízí se v současné době aktuálně uvolněná aplikace aplikace Voyo od TV Nova, která se ale stala největší ostudou na českém AppStore a jednoznačným vzorem toho, jak by se aplikace neměla dělat. Aplikace nese desítky negativních komentářů ohledně kvality streamu, obsahové nabídky a placení uzamčeného obsahu, který na webovém portálu Voyo je volně přístupný. Tato aplikaci si ostudu zaslouží naprostým právem. Z toho lepšího soudku, ke streamování TV se již vydala i Česká televize, která tuto metodu bere naopak vážně a v tuto chvíli jsou již uveřejněny informace, že koncem Května vydá Česká televize aplikaci pro iPady, která by měla v kvalitě streamu a obsahové nabídce (včetně několik let archívu) mnohonásobně překračovat Voyo.

Co se týče samotné produktivity, zpracovávám a vyřizuji poštu ze čtyř emailových schránek, z toho jedna definovaná jako firemní Exchange. Práce s integrovaným emailovým klientem je snadná a dobře operativní. iPad mě naučil se dlouze nevykecávat po emailu, ale reagovat stručně a výstižně. Pro samotnou práci s dokumenty využívám kancelářský balík QuickOffice Mobile Suite, který podporuje editaci a obousměrný přenos s využitím cloud řešení od GoogleDocs, případně Dropbox. Dokument tedy jednoduše z procházení uložiště otevřu, upravím dle potřeb a následně zpět uložím. Tímto jsem získal efektivní práci s dokumenty nevyžadující nutnost použití USB flashky. Pokud nastane v QuickOffice zádrhel v podobě komplikovanějších tabulek, dokument nechám otevřít v Pages nebo Numbers, které jsou v kompatibilitě ohleduplnější. Zde se taktéž nabízí snadný přístup do uložiště Dropbox (GoogleDocs není podporován), případně je možné dokument odeslat emailem, uložit v paměti přístroje, případně využít cloud řešení od MobileMe iDisk, které je bohužel zdarma pouze po dobu 60-ti dní. Na všech cloud řešení mám veškeré office dokumenty včetně prezentací a mohu tak k souborům přistupovat odkudkoliv.

Dále často využívám vzdáleného připojení a to jak k domácímu počítači, tak serveru. Občas se také naskytne případ, kdy vzdálenou pomocí řeším problém u klienta. K tomuto účelu mi plně slouží velmi známý Team Viewer HD, který využívá ke komunikaci klientskou aplikaci, případně iTap, který komunikuje přes standardní RDP protokol včetně NTLA ověření. Máte tak k dispozici pohodlné a hlavně plnohodnotné ovládání, které je díky dotykům a gestům velmi intuitivní. Pro další potřeby je v AppStore další řada aplikací na bázi VNC nebo MobileMe. Když nedělám nic z výše uvedeného, tak hraji hry. Forma zábavy je na iPadu neskutečně návyková a neplatí to pouze pro jednoho hráče. Zmínil bych velmi zajímavé hry jak po stránce hratlenosti, grafiky, tak dlouhodobé zábavy, např. Angry Birds, Angry Birds Season, Cut the Rope, Flight Control HD, Reckless Racing, Defender Chronicles HD, Dungeon Defenders: First Wave, Dungeon Hunter 2, Dead Space, Mrazík HD (CZ), Polda 2 (CZ), C&C: Red Alert, Cover Orange, Plants vs Zombies, Zombie War HD a mnoho dalších velmi kvalitních her, které se postarají o mnoho hodin zábavy. Nedávno jsem zakoupil aplikaci Navigon Europe, takže se využití opět o něco více prohlubuje, ale přiznám se, že když jsem měl na palubce iPad a spuštěnou navigaci, často jsem byl u MHD zastávek středem pozornosti :D. Pokud se mi iPad jen tak válí na stole, tak spustím aplikaci Gaze, která prezentuje pěkný krb s příjemným zvukem praskajícího dřeva, případně Alarm Clock HD, který na celé ploše display zobrazuje čas s aktuálním počasím. Kolegyně, když to viděla, tak jsem ji pomalu nedostal z kanceláře.

V souhrnu tedy iPad využívám především na internet, dále jako primární příjem informací ve všech formách od zpráv po magazíny a v neposlední řadě ke konzumaci zábavy. Co se týče produktivní činnosti od kreslení grafů, vytváření dokumentů a prezentací, vzdáleného připojení, práce s emaily, je iPad díky možnosti pořízení kvalitního obsahu efektivním a především snadným pomocníkem. Jestli mi chce někdo tvrdit, že iPad není vůbec na menší produktivitu, tak je trouba, co nechtěl investovat pár éček do aplikací, které to snadno a velmi pohodlně zastanou, včetně oboustranné synchronizace s podporou cloud řešení. Jedna věc je železo, to je jako každé jiné, ale kvalitní softwarová forma a jeho obsah z iPadu dělá velmi chytlavý přístroj, který osobně snadněji a častěji využiji, než notebook. Tím ale rozhodně netvrdím, že iPad notebook nahradí, to v žádném případě?! Kdo kupuje iPad s myšlenkou náhrady notebooku, tak pohoří. Často vytýkaný USB port nepovažuji za zásadní nedostatek, protože formu cloud řešení považuji za příjemnější a dostupnější formu odkudkoliv, kde je internetová konektivita. Nicméně nebudu předstírat, že představa USB portu by nebyla příjemná a dost věcí by šlo řešit jednodušeji a hlavně univerzálně. V domácnosti mám k dispozici stolní počítač a notebook, který po koupi iPadu využívám velmi zřídka. V současné době mi notebook leží ve skříni a počítač pouze streamuje video obsah a TV kanály. Každé ráno, zaplout zadkem do křesla, ťuknout do iPadu a mít informace okamžitě před sebou bez čekání, je silně návyková záležitost.

Další diskutovanou problematikou je samotná uzavřenost iOS systému, kdy Vás jako uživatele nepustí k modifikacím a ladění systému, přes to prostě vlak nejede...! Pokud se nad tím dnes zamyslím, musím položit otázku: "Co byste tak nutně chtěli na iPadu modifikovat nebo ladit?" Mám pocit, že ve finále nic. Obávám se, že se stále jedná o výkřiky z dob Windows Mobile, kdy jsme editovali registry a tím do značné míry modifikovali systém k obrazu svému, ať už po stránce designu, tak vypilování určité funkčnosti "dodělej si sám". V té době to byl dobrý sport, kdy výsledek uživatele potěšil a především se jednalo o ty, kdo se o úpravy zajímal. Aktuálně už mám na to jiný pohled a to ten, že samotné úpravy zabrali nemálo času a jejich výsledek občas nebyl úspěšný, případně došlo ke zborcení systému a následnému HR. Myslím si, že většinu z nás, kteří si prošli cestu z Windows Mobile, to dlouho nebavilo a obávám se, že taková doba úprav a ladění už dávno odzvonila. Osobně, v současné době raději budu těžit z odladěného a rychlého systému, který mě může v určitých situacích funkčně omezovat, ale na druhé straně mě to musí vykompenzovat jak obsahovou, tak propracovanou softwarovou základnou, kde je zachována kompatibilita a odladěnost, aby nahradila právě ty omezující faktory samotného systému. Aktuálně, jako majitel telefonu s OS Android 2.3 považuji tento systém taktéž svým způsobem za uzavřený, protože mě samotného nenapadá, co bych na Androidu mohl upravit nebo modifikovat. Zde vidím pouze zajímavé Widgety, jak systémové, tak i v aplikacích, které si mohu přidávat na plochu, ale po softwarové stránce pro tablety mizernou softwarovou základnu, která má v dnešní době často problémy s odladěností na jednotlivá zařízení. Má myšlenka tak tím směřuje k obsahu a jeho využití, protože kvalitní softwarová základna udává směr v použitelnosti daného zařízení a nad tím by se měl každý potenciální zájemce, byť jakéhokoliv systému zamyslet, protože výkonný HW v mobilních zařízeních je bez odladěnosti a softwarové základny hůře použitelný, než systém s pár omezujícími prvky.

Tak a to je zatím mé resumé s iPadem, respektive aktuálně s iPadem 2. Jaký jsem si udělal závěr? Člověk nemusí být ovce, stačí, když ví, co od toho čeká a je schopen nalézt řešení namísto nesmyslných debat o použitelnosti daného zařízení, kterému nebyl schopen věnovat trochu času.

Tento popis zde slouží k tomu, aby případným zájemcům či aktuálním majitelům nastínil, že s iPadem se dá řešit mnohem více, než je uváděno ve veřejných diskusích plných žabomyších válek, které jsou tvořeny lidmi bez praktické znalosti daného tématu, jeho problematiky, případně lenosti utratit nevelké finance k pořízení kvalitního softwarového obsahu. Bohužel, tito lidé sami tak ztráci svůj čas. Budu rád za případné reakce/dotazy v diskusi, ale pouze rozumnou formou.

Zde přináším přehled zajímavých a velmi kvalitních aplikací, které osobně používám.

PRODUKTIVITA:

* iWorks Pages - kancelářský Word editor pro Office dokumenty s podporou formátu 2007.
* iWorks Numbers - kancelářský tabulkový editor pro Office dokumenty s podporou formátu 2007.
* QuickOffice Mobile - kancelářský balík, podpora 2007, obousměrné propojení s Google docs, případně Dropbox.
* GoodReader - univerzální prohlížeč mnoha formátů od TXT, PDF po Office dokumenty, sdílení přes Wifi, propojení s Google Docs / Dropxbox a jinými službami včetně FTP.
* TeamViewer HD - známý klient pro vzdálené ovládání počítače.
* iTap RDP - propracovaný klient pro vzdálenou plochu přes RDP včetně NTLA, ověřování dostupnosti připojení, náhledy, pěkné GUI)
* Voice Memos - záznamník, umí běžet na pozadí.
* Dropbox - nativní aplikace pro přístup/otevírání/upload ke Cloud řešení.
* Google App - přehledný rozcestník ke službám Google.
* Awesome Note - úkolovník, diař, notes, synchronizace s Google Docs, notifikace, propracované a přehledné GUI, zálohování po Wifi.

MULTIMÉDIA:

* Air video - streamování videa z počítače do iPadu, výkon přebírá PC, možnost offline konverze.
* Splashtop - připojení jako vzdálená plocha, umožňující přímo bez prodlevy přehrávat videa a flash formát, výkon přebírá PC, jednoduché a hlavně plynule funkční.
* Buzz Player - přehrávač mnoha video formátů s podporou titulků bez nutnosti konverze. Podpora media streamů včetně Windows Media nebo Air Video, dále SMB a jiné.
* Adobe Photoshop Express - zjednodušený grafický editor, podpora uploadu na Facebook, případně Adobe účet.

ZAJÍMAVOSTI:

* FlightRadar24 Pro - sledování leteckého provozu, fotografie aktuálního letounu, informace o letu, nemá prodlevu v refreshi.
* FlightBoard - zobrazení příletových/odletových tabulí dle výběru letiště z celého světa.
* Heritage - obsáhlé fotografie a popisy zajímavých míst celého světa.
* Live Cams HD - webové kamery z celého světa, filtrování dle mnoha kritérií.
* Meteoradar CZ - sledování aktuálních dešťových srážek, informace z meteo stanic, webové kamery, pěkné GUI.
* Recepty - souhrn mnoha receptů dle výběru surovin, případně obtížnosti.
* Star Walk - brouzdání oblohou s podporou kompasu. Zobrazení souhvězdí dle natočení iPadu na oblohu, popisy, zajímavé fotografie.

INTERNET:

* iCab Mobile Browser - internetový prohlížeč, taby, mnoho nastavení. Další kvalitní varianty Mercury Web Browser případně Atomic Web.

KOMUNIKACE:

* Friendly Plus for Facebook - špičkový Facebook klient, přehledné a rychlé GUI, příjde mi, že funkcemi má navrch nad nativní FB aplikací pro iPhone)
* TuneIn Radio - internetové rádia včetně českých, zaměřuje také pozici, výběr vysílače, možnost nahrávání, propracované GUI včetně ikon stanic, volba streamu.
* IM+ Pro - multi komunikační klient FB/Skype/ICQ/MSN a jiné, push notifikace, možnost nastavení XX hodin po vypnutí.

INFORMACE/NOVINKY:

* ČTK - zprávy z domova a zahraničí v přehledném GUI.
* CNN - nejznámější celosvětové zpravodajství, články, rozhovory a videa.
* FlipBoard - prohlížení RSS zdrojů, případně Facebooku nebo Twitteru v časopisovém kabátku.
* Pulse News - čtečka RSS s podporou GoogleRSS v pěkném kabátku.
* AppAdvice - informační magazín přinášející novinky a recenze app ze světa iOS
* Computer HD - časopis Computer z dílny Mladé Fronty a.s. v interaktivní formě, zakoupení nového čísla přímo v app.
* ForMen HD - časopis ForMen z dílny Mladé Fronty a.s. v interaktivní formě, zakoupení nového čísla přímo v app
* Volkswagen Das - magazín o vozidlech Volkswagen, videa, reklamní spoty, highlihty modelů.
* National Geographic HD - výborný magazín z oblasti objevů, přírody, vesmíru, poznávání, apod.
* iKatastr HD - katastralní mapa
* Zlaté Stránky HD - hledání firem a lidí včetně mapy
* Google Earth - mapy z dílny Google včetně vrstev a panoramat

NÁSTROJE:


*Navigon - propracovaná automobilová navigace
*GPS HD - zobrazení detailních informací o GPS
*Clinomter - propracovaná vodováha
*Shazam - odposlech skladby a zobrazení jejího názvu
*Wake - probouzení počítačů - Wake on Lan

SEARCH: slimak14
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

Carabei
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 964
Registrován: ned srp 24, 2008 3:15 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Carabei »

Neviděl jsem ten samý text už na dvou serverech?
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Slimák »

Videl, je to i v jinych diskusich a vyslo to jako clanek.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

Vaham zda to do tohot tematu vubec napsat patren dostanu po cuni a nekteri fanousci tohoto jinak revolucniho a dosud neprekonaneho taletu me patrne oznaci za zradce ale musim:

Takze dneskem jsem se rozhodl ze iPad prodam resp podam inzerat k veceru zde na foru vprislusne sekci a budu cekat a doufat ze jej nekdo za primerenou cenu vc pouzdra original Apple Case ode mne koupi

Pred chvili jsem si totiz privezl z prazskeho Mironetu netbook Asus EEEPC 1001PXD takze by byl iPad nevyuzity dlouho by lezel v krabici pod stolem a casem pomalu ale o to jiste ztracel hodnotu a to nechci a o zaprve kvuli sobe a zadruhe ze si to ta vyorna masina proste nezaslouzi.

Ted i patrne nekteri reknou ze jsem magor ktery nevi co chce a jeste vcera se rozplyval nad tim ze konecne po odkladech vysla nativni app iVysilani ktera si zaslouzi jednicku s hvezdickou
Nejde ani tak o flash na internetu ktery apple z jistych duvodu odmita povolit i kdyz obcas to zamrzi ale cim dal vic se rozsiruje HTML5 ktery bezi na jednicku a i treba app youtube je na nem zalozena

Na iPadu vetsinou jen " konzumuji" repektive hltam veskery obsach (zpravy,tech novinky,dokumenty atd.) ale posledni dobou pomerne casto potrebuji v posteli i pracovat (vyrizovat pracovni vykazy,uzaverky,spotrebu AETR sprtam ADRko aby ty opravky kua vysly a dalsi veci)
Bohuzel mam zamestnani ze ktereho chodim pozde vecer domu takze bud to delam na stolnim PC sem tam klimbnu ale casteji to delam o prestakach a jinych prostojich v mem pejskovi ("modri" vedi :) )
Shrnu to iPad se na praci opravdu nehodi a nemam mu to v zadnem pripade za zle to ne.....ani apple jej tak neprezentuje stejne jako nemuze vytlacit netbooky ci tablety na W7 ktere se sem pomalu prodiraji ovsem konkurenci v podobe androidich taletu valcuje zatim s prehledem a plati to i o rok starem iPadu1
Pozdeji jeste neco doplnim ale to podstatne jsem myslim napsal a snad mi to uzivatele zde nebudou mit za zle....mno a ted DO MĚ :(

Jesťe nez inzerat pozdeji podam ted nemam cas pokud ma nekdo zajem a je prahy necht me kontaktuje SZ :cry:
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Golf »

OT: To je mi ale překvapení po měsících někdy až smršti příspevků, proč iPad.......... :fool: Proti gustu...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Metalgirl »

No, to je mi tedy zjištění, že iPad není na práci. Blik, cvak, příjem. :ROFL: Ale samozřejmě gekka chápu, že potřebuje mašinu na práci spíše, protože ji vyřizuje doma, no ale to mu mělo dojít o něco dřív prostě. :D
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Gekko gecko »

Vis Mg ja vedel ze je to hlavne trkj na hrani ale fakt potrebuji respmmusim v aute o pauzacj delat papirovani a k tomu urcen neni navic jako kazda iHracka po case omrzi.... nabastis se jsi syta a vic nechces takze asi tak
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

pinkrider

Re: [DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od pinkrider »

Gekko gecko píše:nabastis se jsi syta a vic nechces takze asi tak

bohužel, je to tak, i mě ten ipad přestává pomalu bavit. :(

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

[DOTAZY] iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od rony »

a
mna bavi uz tak dlho :) asi mam pren stale 'robotu'
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět