iPad 2 Event [2.3.2011]

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Zamčeno
Drago
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 410
Registrován: pát črc 18, 2008 3:32 pm

iPad 2 Event [2.3.2011]

Příspěvek od Drago »

Aktualizacia 23.2.2011:

Zdroj: http://www.engadget.com/2011/02/23/appl ... here-live/

CELY TEXT:
[edit=RONY]Hey look at that! The rumors were true. Apple will be holding a media event on March 2nd... and Engadget will be there live covering the whole thing. As you can tell by the image above (sent with the invite), this is going to be all about tablets -- iPads, to be exact.[/edit]

Obrázek

Zdroj: http://jablickar.cz/potvrzeno-predstave ... -2-brezna/

Dnešním dnem začal Apple rozesílat pozvánky novinářům na nadcházející představení iPadu 2, které se bude konat 2. března.

Podle pozvánky, kterou obdržel server The Loop, se bude event konat v Yerba Buena Center for the Arts, což je pro podobné akce už tradiční místo. Samotné představení se pak bude konat v 10 hodin pacifického času, tedy v 19 hodin času středoevropského.

Pozvánka má poutavý text ?Přijďte se podívat, čeho bude rok 2011?. Fakt, že rok 2011 má být rokem tabletů, se říká už delší dobu. Uvidíme, s jakou zbraní přijde Apple, aby si nadále udržel svou suverénní pozici v jejich prodeji. Živý přenos z události zatím potvrzen nebyl.

--- edit rony ---
Aky si myslite bude druhy iPad? Nasli ste nejake indicie, ktore by potvrdzovali pripravy druhej generacie iPadu [ZDROJUJTE!!!] Pokial si vymyslate alebo pisete o tom, co by ste chceli, tak to JASNE zdoraznite. Netvrdte veci, ktore Vam Apple priamo nepotvrdil a preto sa medzi sebou nehadajte o nicom :-)
- bude mat iPad 7" obrazovku?
- bude mat iPad Retinu?
- co vacsia operacna pamat?
- zmeni sa dizajn?
- ustupi sa od pouzitia hliniku a prejde na plast?
- dostane fotoaparat s videom?
- bude zaciatkom roka? (co tym myslite? predaj alebo predstavenie?)
- kedy by bol druhy ipad dostupny mimo USA?
Bavme sa skor o hardwari iPadu a len okrajovo o firmware, ten sa zjavne meni skoro nezavisle :)
--- edit rony ---



rony: som z trencina, ale to je vedlajsie :) .. som si isty, ze iPad 2 ak ho tak mozem nazvat bude predstaveny v januari, resp. na prelome januara a februara .. nemaju dovod to davat neskor .. stane sa z toho taka ista tradicia ako je junove uvadzanie iPhonov, ci septembrove uvadzanie iPodov .. ja som iPad chcel uz davno, ale kedze na SVK nie je realne zohnatelny (za normalne ceny, nebudem im v alze davat zan 800e), tak si pockam na druhu verziu, ktora bude mat snad vychytane "muchy" terajsieho iPadu ;)
iPhone 6 64GB Space Gray
MacBook Air 13" Mid 2013
iPad 2 32GB WiFi Black
iPhone 5 16GB Black (2013-2015)
iPhone 3G 8GB Black iOS 3.1.3 (2008-2013)
Obrázek

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ako kúpiť iPad na Slovensku (OFICIÁLNE)

Příspěvek od rony »

Bude to priblizne tak ako teraz. Vo februari? predstavenie. Predaj v USA v aprili. Predaj v europe tesne pred letom. Rozumna dostupnost po lete. Pritom vsade naokolo (Rakusko, Nemecko, UK) je uz relativne dostupny. Ja ho mam od aprila, takze nejako ma to netrha. Vadi mi iba to, co som pisal v tomto vlakne - chcel by som tento isty iPad ale s viac pamati. Obavam sa, ze ten dalsi nebude mat hlinikovy zadok.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Drago
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 410
Registrován: pát črc 18, 2008 3:32 pm

Re: Ako kúpiť iPad na Slovensku (OFICIÁLNE)

Příspěvek od Drago »

pozri, ja ho vychadzam z toho, ako to bolo aj s prvym iPhonom, mam taky pocit, ze Jobs ho predstavil uz v januari 2007, ale predavat sa zacal az na konci juna 2007 .. iPad predstavil Jobs v januari 2010, predavat sa zacal v aprili .. terajsie iPhony sa po predstaveni predavaju zvacsa do 2 tyzdnov v USA, na SVK do 2 mesiacov .. preto si myslim, ze s prvym iPadom to bolo (aj je vlastne este) ako aj s prvym iPhonom, cize iPad 2 sa zacne predavat omnoho skor po predstaveni v USA a na SVK by mal byt tiez ovela skor ako je tomu teraz, ked sa po polroku este neda oficialne zohnat .. to, ze by mal plastove "zada", tak to si nemyslim vobec .. dizajn iPadu nemaju dovod nejako razantne menit, ludom sa paci, WiFi issue vyriesili, cize si myslim, ze ostanu pri tomto designe, alebo ho nejako nepatrne pozmenia :)
iPhone 6 64GB Space Gray
MacBook Air 13" Mid 2013
iPad 2 32GB WiFi Black
iPhone 5 16GB Black (2013-2015)
iPhone 3G 8GB Black iOS 3.1.3 (2008-2013)
Obrázek

Drago
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 410
Registrován: pát črc 18, 2008 3:32 pm

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od Drago »

Co ocakavam v iPade 2 ja

Frontfacing camera (100%) - FaceTime, Skype, mozno iChat .. toto je vec o ktorej sa hovorilo uz prvy den predstavenia iPadu 1, cize tu nie je co riesit

Backfacing camera (80%) - Podla mna tam bude, a bude to nieco podobne ako je v iPode Touch, cize nic moc kvalita, ale na nejake momentky, alebo kratky zaznam videa to postaci

Retina Displej (60%) - Toto tam chcem asi najviac : ) .. no viem, ze to nie je len otazka chcenia, Apple musi zvazit, kolko displeje stoja cenovo .. a neviem si predstavit to rozlisenie na iPade, pokial by si Retina udrzala tych 326ppi .. a znamenalo by to zas prerabanie aplikacii. Ci by retina ovplyvnila vahu iPadu, to netusim

Zvacsenie RAM (100%) - Som si isty, ze RAM zvacsena bude, otazka je len na kolko .. 512 je minimum, no iPadu by svedcala aj vacsia pamat

Vylepseny A4 chip (40%) - Spekuluje sa, ze by tam mohli buchnut 1,3-1,4GHz A4 chip, pripadne dual-core, ale to uz by museli zrejme aj cenovo zohladnit .. predpokladam, ze dvojjadro tam davat nebudu, a ked zvazim, ze Apple vacsinou dalsie svoje rady drzi na rovnakej cene (iPhone, iTouch), pripadne ich zlacnuje (Macbook), tak ocakavam len navysenie o par stovak MHz, alebo zostanu pri 1GHz

HDMI port (10%) - Nie je v MacBookoch, nebude ani tu

USB port (20%) - Hmm, silno pochybujem, ze sa Jobs vzda 30-pin connectoru : )

Flash (-100%) - netreba nic dodavat ^_^

Zvacsenie pamate flash diskov (30%) - Neviem, nove 128GB moduly by boli zrejme dost velke a nakladne, cize na toto si zrejme budeme musiet pockat do dalsich generacii

Novy design (20% - hopefully) - dufam, ze Apple nebude experimentovat a ostane pri starom, pripadne mierne zmenenom dizajne .. z 2G sice presli na plast pri 3G/3GS, ale boli s tym problemy, tak sa snad poucili

Vacsi displej (0%) - Tym 9,7" displejom stanovili podla mna taky novy standard, rovnako ako pri iPhone a nevidim dovod, preco by to mali menit

Co vy na to? Co ocakavate?

Doublepost, ale já už to kašlu, asi jsem jediná, kdo to vidí. Metalgirl

nie je to 2post, prispevky som skomiloval z ineho vlakna, kde sa zacalo offtopicovat a tak som z offtopicov spravil zaklad noveho vlakna. rony
iPhone 6 64GB Space Gray
MacBook Air 13" Mid 2013
iPad 2 32GB WiFi Black
iPhone 5 16GB Black (2013-2015)
iPhone 3G 8GB Black iOS 3.1.3 (2008-2013)
Obrázek

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od rony »

Kamery ma AZ tak netrapia. Chcel by som vsak LEPSIU pracu vo Photos. Presuny fotiek a pod. Mam totiz camera connection kit a je to zufale, ze s importovanymi fotkami nemozem urobit nic. Ale vacsi zmysel by mala predna kamera. Mam ipad, neviem si predstavit zadnu, k comu by vlastne bola. Na fotak by to bolo smiesne.

Retina: nedavam tomu vela sanci.

RAM: rozhodne musi byt. to vie kazdy, co ma i4.

A4: to mi je jedno, proste ked povedia, ze dali lepsi, tak tam bude :) s rychlostou problemy nemam

HDMI nebude preto, ze sa zrejme planuje uzsia spolupraca s apple tv. To by ju rovno mohli pochovat.

USB port: nebude jasne, naco, ked aj konkurencia nakoniec ma na tabletoch dock konektor skoro totozny jablcnemu :-)

Dizajn: ja sa obavam, ze to bude scenar 3G iphonu. Prva generacia uchvatila aj spracovanim a potom vrhli na trh crevami daleko lepsiu druhu ale so zufalou krabickou, ktora im znizila naklady este pod naklady jednotky. Tak to bude. A este davam sancu nejakej modifikacii vzhladu i4.

Displej nebude mensi, nevidim v tom ziadny zmysel, iba ak by to argumentovali: aha, je to Retina, blabla, ale mne ide o fyzicku velkost. Musia zvazit, ze ci je to retina alebo nie, tak 7" je malo pre tych ludi, co na ipad sli aby nemuseli cucat na 3" iphonu.

A teraz samotne ohlasenie: nie su ZIADNE relevantne indicie, ze vobec nejaky druhy ipad bude. Jedine nejake nejasne info o 7" obrazovkach. Nic rozumne, ziadne vykoumane informacie, mne sa zda, ze nic. Necudoval by som sa teda kozmetickym zmenam vnutri ipadu na styl "3GS" (cize procak, pamat a dost).

Ak by to slo podla doterajsieho timingu Apple, tak zac. roka ukazka. Na jar predaj v USA. pred letom par krajin europa. po lete bude ich dostatok.

Moze sa ale stat, ze Apple teraz riesi Macbook Air a predstavi nam jeho radikalny prerod, preto nemusi novy iPad prist.

Ludia, co maju tendenciu skor "cakat", maju jasny signal: na rozhodovanie mate kvanta casu :) a co horsie, ipad 2 by prisiel v casoch, ked budu putat pozornost aj dalsie jablkove novinky :))) jednu vec vsak vobec necakam, ze by tento rok prisiel nejaky nejablcny tablet, ktory by uchvatil svet. A buduci rok zrejme tiez nie.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

ADIO45
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 210
Registrován: pon kvě 12, 2008 2:43 pm

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od ADIO45 »

iPad 2G

- retina nebude (protože je to drahé)
- FaceTime určitě
- fotit či kamerovat - podle mých asi určitě (konkurenci už ho mají)
- USB, HDMI apod... nebude
- Flash - nebude
- Nový design
- stejná uhlopříčka
- pár zlepšení...
- 512-1GB ram (1GB ram nabízí BlackBerry PlayBook)
- nový procesor A6? nebo A8? (dvoujádrové procesor nabízí BlackBerry PlayBook)
[size=85][size=85]omlouvam se za mou cestinu lepe psat neumim [/size][/size]

Denize

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od Denize »

Uhlopriecka - asi nie, podla mna je 10" na iPad a 3,5" na iPhone dobre. 7" je nejaky kompromis, ktory je imho na tablet malo.

Retina - hodila by sa, no pochybujem, skor az iPad 3 (jedine iPad 7" s Retina displej, pri nizsej uhlopriecke mozno), no na iPade mi pride to rozlisenie i displej dobry, s iPhone 3G som mal vacsie problemy (mozno len subjektivny pocit)

RAM - urcite aspon 512MB, mozno i 1GB (no skor az 1GB az iPad 3)
CPU - necakam zvysenie, urcetie nie dual core, mozno tak 1,2GHz az 1,5GHz zvysenie

Facetime - 100%, pre mna ale nepotrebna vec
Fotoaparat/kamera - nie, bolo by dost komicke behat a fotit s iPadom :)

Dizajn - skor nie, mne uplne vyhovuje (s Apple iPad Case)

To je vsetko, predstavenie januar 2011, predaj USA marec/april (asi skor ako iPad 1, no nie o moc). Europa leto 2011, SVK/Cesko jesen 2011.
Jedine co by ma z tychto veci hore na iPade zaujalo je Retina + RAM. No myslim, ze v pohode prejdem az na iPad 3.

beitrel

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od beitrel »

A co hmotnost? Myslite, ze se povede se snizit? Podle me by to spousta uzivatelu uvitala, pokud by to samozrejme negativne neovlivnilo kvalitu a vykon. Otazka je, nakolik je technologicky proveditelne jit s hmotnosti dolu.

Jinak myslim si, ze rozhodne bude minimalne giga ram, po novem os s multitaskingem bude 256 ram dost na krev.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od rony »

ked to bude plastak, bude to aj lahsie. Hmotnost nevidim ako problem.

Viete, tak nejako mam pocit, ze sucasny ipad je vlastne celkom dobry, jedina slabina je operacna pamat. Nejako vsetky tie dalsie sny o novych veciach su zbytocne, proste OK su to vymozenosti, vylepsenia ale myslim, ze tam nic z toho nebude. Ak si spominam, tak Apple ide po veciach ako "rychlejsi ako predosly", "Vydrzi na baterky". A moze byt rychlejsi? nie, zatial nie. Baterky? Cokolvek co pridaju len znizi vydrz. OS4 znizi vydrz tak ci tak. Takze... pridaju pamat a tym to mozno skonci.

vsimajte: iphone 2g a 3G mali velmi maly vykonnostny rozdiel, potom nam zalepili usta 3GSkom, kam proste vzhladom na vyvoj chipov napchali nieco rychlejsie. i4 fakticky nie je taky rozdiel voci 3GS, takze ma novy dizajn. Nemyslim si, ze dojde k razantnym zmenam.

Este nieco, co pred nami nikto nespomenul, co si myslite, ze Apple prida alebo by ste vy chceli? Skuste neopakovat notoricky zname veci :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Sven
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 324
Registrován: pon bře 24, 2008 9:34 am

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od Sven »

Tiez to vidim na 2 moznosti:
- alebo ponechaju dizajn a zlepsia creva
- alebo sa zmeni dizajn a la iPhone 4, cize budeme mat sklenenu dosku

Osobne ocakavam SD slot. Ved uz teraz mame Camera connection kit, tak preco nieco take neintegrovat rovno do pristroja.
Rozmery displeja ostanu na najblizsie 3 roky zachovane zrejme, co mi osobne vyhovuje.
iPad 2 32GB 3G white

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od rony »

o SD slote vazne pochybujem. Galaxy Tab ma mikroSD slot a ten je = dovolim si tvrdit = VSETKYM fotografom absolutne k nicomu. Mam fotak s SD kartou a mozem si piskat. A zaroven ten slot potrebujem naozaj minimum casu. Z pohladu Apple uz existencia conn.kitu zabezpecuje vsetko. Takze snazit sa to cpat do ipadu a zvysovat si naklady na servis pocas zaruky? Kdeze :) nebude :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Nalar

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od Nalar »

rony píše:
Este nieco, co pred nami nikto nespomenul, co si myslite, ze Apple prida alebo by ste vy chceli? Skuste neopakovat notoricky zname veci :)

Myslim ze to nikto nespominal, ale chcel by som jednoduchy nastroj na zakladnu upravu foto.
Nieco ako iMovie ale pre fotky. Predstava je asi nieco ako "mobilne apreture", alebo windows live photo galery(jej nova beta sa mi velmi paci len tak na okraj).
Nahram foto v "surovom" stave do ipadu, a cez pohodlne rozhranie spravim zakladne veci ako orez, zosvetlenie, jednoducha retus, zaradenie v albume, otagovanie ludi atd. Myslim ze vykonom by na to mal. A povedzme si uprimne, vacsina beznych uzivatelov robi len tieto zakladne upravy, mna nevynimajuc.
CO by velmi potesilo je moznost synchronizacia foto iphone->ipad v ramci jednej wifi, alebo BT, ip4 robi uz relativne kvalitne fotky, tak by si mozno nikto netukal na celo. Myslim ze som sice na toto aplikaciu v appstore videl, ale nepamatam si nazov a rozhodne neviem ako presne to funguje.

A potom veci ako zdielany priestor kde by mali pristup vsetky aplikacie bez nutnosti nahravat cez itunes, predna kamera(chyba asi najmenej), flash player a dalsie pre apple "utopisticke" veci. Ale myslim ze vyssie spominana aplikacia by bola velmi vhodna.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od rony »

presne, to som uz kdesi na fore pisal. mam conn.kit strcim to, zobrazi sa uplna haluz, kde nemozem ani porozhadzovat fotky do nejakych albumov, kludne nemusia to byt existujuce alba ale len nove ale MUSIM si ich vediet vytriedit. ostatne funkcie nech niekto naprogramuje ale API pre fotky by malo vediet aj taketo veci.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods


Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od rony »

niekde som cital, ze by snad uz mohlo byt mozne pouzit iphone ako modem pre ipad aj bez jb. Pomalicky prestavam byt na jb zavisly, ak toto vyjde, tak zostane uz iba SBsettings. Na druhom ifone mam iblacklist.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

filip89

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od filip89 »

Podla mna take niečo nebude... Keby to chceli bolo by to hned... Takto by sa rapidne zmensil dopit po 3G verziách

beitrel

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od beitrel »

Taky to moc nevidim. Z pohledu apple to nedava smysl. Ja tak trochu doufam,ze budou v cechach operatori nuceni jit s cenou za data dolu. V Britanii jsou nejdrazsi samostatne datove tarify ?15, bohate stacej i za 10?. To jen v CR jsou schopny chtit i dvakrat tolik.

14113

iPad 2

Příspěvek od 14113 »

Ahoj, mam v planu koupit si iPad. Ale chtel jsem se Vas zeptat jestli nekdo nevi kdy je mozne ze vyjde druha verze..? vim ze to jsou vzdy jen spekulace takze aspon kdy je dalsi nejake multimedialni konference apple?
Predem dik za rady :)

Peko00001
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 164
Registrován: pát zář 12, 2008 2:36 pm

Re: iPad 2

Příspěvek od Peko00001 »

bolo by dobre keby si si premenoval temu na spekulacie o iPade 2. Moj osobny odhad je ze iPad 2 bude dostupny do konca aprila 2011 aj na SR.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od rony »

druhy model nebude do konca aprila v predaji sr. a kludne ti predam ten moj, ak sa tak nestane :)

upresnujem odhad hw vybavy druheho modelu.

moj tip je, ze sa bude lisit len v zlepseni vykonu tj. napr. velkost operacnej pamate a ale nie o moc lepsie ako terajsi iphone 4. zo vsetkych vlhkych snov o usb konektore a pod. nebude nic. a uz vobec nebude ziadna front kamera.

kto to za posledny tyzden nespocital tak mu budem zlozite vysvetlovat preco :) mba
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Denize

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od Denize »

Rony, Retina teda podla teba nebude?

Inak 7" verzia imho nebude, po tom poslednom konferencnom Jobsovom rozhovore, kde povedal, ze 10" je lepsie.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od rony »

neviem ci chapete, co to retina znamena. nie nebude, ziadna sanca.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Drago
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 410
Registrován: pát črc 18, 2008 3:32 pm

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od Drago »

Retina nebude urcite, ked si uvedomime ze displej iPhonu 4 ma 326ppi .. to znamena ze 9,7" iPadu by bolo rozlisenie 2660x1772 (priblizne) a to je vazne nerealne .. samozrejme, absolutna blbost je, ze tam nedaju FaceTime kameru .. na to stavim aj account, ze tam bude ;)
iPhone 6 64GB Space Gray
MacBook Air 13" Mid 2013
iPad 2 32GB WiFi Black
iPhone 5 16GB Black (2013-2015)
iPhone 3G 8GB Black iOS 3.1.3 (2008-2013)
Obrázek

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od rony »

kamera nebude lebo mba. co na to viac dodat? ;)

doteraz nemohla byt lebo neexistoval sw facetime, teda teroreticky by to slo. davam 40% na kameru a som optimista.

ram 100%
retina 0%
facetime 40%

dalsie vylepsenia budu skor vtakoviny tykajuce sa softwaru ale hlavne roznych sposobov ako nakupovat hudbu, video, ovladat apple tv a taketo veci.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Vavral2

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od Vavral2 »

Myslím si to, že to bude podobný vzhled jako iPhone 4.
Jakoby hranatý desing.

FACETIME - Určitě (s tím ají přední kamera)
RETINA - Ne!
Možná i Fotoaparát (Když už dali Foťák na NANO i TOUCH tak si myslím,že ho narvou i sem)

Možná přejsou na zadní stranu SKLO.... NIKDO NEVÍ
!

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od rony »

Zadne sklo 0% - nebude, moc velke riziko.

Mohlo by byt, ze to bude mat dokola kovovy ram na ktory bude pripevneny plastovy kryt ale ten ram musi byt pevny, to by znamenalo, ze par cm dovnutra pristroja. Asi sa prilis nezmeni a ak nieco, tak skor zadnu cast trochu prisposobia ale, ze to bude taka "vanicka" to asi zostane. Tejto zmene davam 10%
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

bohem
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 172
Registrován: čtv led 01, 2009 9:31 pm

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od bohem »

typuji, že iPad 2generace bude mít oproti 1.gen. tyto změny:
1. tip na 100% - RAM - 512 nebo 1GB
2. - " - - disk - 32, 64, 128 GB
3. tip 80% - FaceTime - přední kamera
4. tip 50% - plast a'la iP 3G

ze soft změn oproti fw. 4 by mě např. potěšilo:
1. možnost tethering iPhone iPad
2. tvorba složek popř. albumů ve foto a přesouvání fotek do nich do pomocí Drag-and-drop

Vavral2

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od Vavral2 »

Tek OFICIALNĚ Vedlejší tlačítko už nebude na zamknutí rotace,ale na vypnutí zvuku! Což je uplná kravina...



http://jablickar.cz/ipad-nebude-mit-tla ... ek-rotace/

sten32
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 572
Registrován: pon zář 15, 2008 10:41 am

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od sten32 »

To sa netyka ipadu 2 ale iOS4

Vavral2

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od Vavral2 »

... :D ale druhý iPad by měl ze začátku určitě lepší než 4.2 Tudíš i klávesa na boku by vypínala zvuky

sten32
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 572
Registrován: pon zář 15, 2008 10:41 am

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od sten32 »

a? ajtak to nema nič spoločne z ipadom 2... to je jasne že to bude mat aj dalšia a dalšia a dalšia generacia ipadu... ako ked sa pridal na iphone miltitasking tak bolo jasne že to bude aj v dalšiej generacii...

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od rony »

http://www.zive.sk/ipad-tento-rok-na-sl ... fault.aspx

fakty

ipad oficialne v sk a asi aj cz v roku 2010 nebude a najskorsi mozny termin je februar co nie je info, ze vo februari bude ale znamena to iba to, ze skor stopro nebude.

takze aky to ma suvis s 2.gen ipadu.

su dve moznOsti

1. uvedenie druhej gen sa presuva minimalne o pol roka.

2. druha gen bude len kozmeticka zmena vid. moje uvahy vyssie.

je uplne jasne, ze novy fw pre ipad musi byt v ipadoch kvoli narodnym klavesniciam.

dotyka sa to teda aj tohto firmware, ktory ma tento mesiac prist a ja sa bojim, ze su s nim nejake problemy.

za najvacsi problem povazujem totiz operacnu pamat ipadu.

ipad sa totiz veselo predava a firmware ho moze zlikvidovat (spomalit a pod). takze kozmeticky upgrade hw ipadu musi prist.

kazdy, co teraz tri mesiace caka ze si kupi novu gen ipadu, tak si naratajte este dalsie mesiace. na rovinu, v klude ste si v lete mohli spravit radost.

a co teraz? mozno vieden a nakup ipadu tam, aspon cosi na vianoce ;)

obavam sa totiz, ze druha gen ipadu vlastne ani nemusi prist. a ak aj pride, dostupnejsi bude v lete... co je strasne daleko ;)))
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

sten32
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 572
Registrován: pon zář 15, 2008 10:41 am

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od sten32 »

Z RAMkou pri multitaskingz nemam žiaden problem, mal som spustenych asi 6app a safari kde som mal asi 3 okna otvorene, nespozoroval som žiadne spomalenie.Sú problemy, ale ine.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od rony »

Safari je AJ v terajsom fw pustene "na pozadi" ak sa nemylim.

Dalsia informacia:

http://www.tuaw.com/2010/11/08/ipad-2-a ... york-city/

Britsky fotograf David Sims bol zrejme najaty na tvorbu televiznej reklamy nasledujucej generacie iPadu.


Zdroje hovoria, ze pri tvorbe bol pouzity SUCASNY MODEL IPADU! a bud teda bude nahradeny virtualne v postprodukcii alebo (to je moj dohad) bude proste totozny :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Sven
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 324
Registrován: pon bře 24, 2008 9:34 am

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od Sven »

Súčasný dizajn iPadu mi vôbec nevadí, pre mňa osobne by vôbec nebolo sklamaním, keby sa skelet zachoval.
V súčasnosti je to veľká dilema, či si počkať na uvedenie "dvojky" alebo ísť do jednotky. Počítam s januárom, a to najmä kvôli cene, ktorá by mala ísť pre prvú generáciu po uvedení iPadu 2 dole.
iPad 2 32GB 3G white

johny03

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od johny03 »

Tak tady je muj nazor:

-iPad 2 urcite bude
-dle meho nazrou bude lednu
-Design zustane temer stejny
-95 % davam front face kamerce (je to logicke, kdyz ji dostal i iPod)
-Retina by iPad zabila, (Displej na iPadu ted je skvely neni co menit)
-Ram se zvysi
-Apple A6 procesor
-Cena: stejna

a to je podle me vse co muzeme cekat

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Next-generation iPad parts suppliers supposedly named

Příspěvek od rony »

Prepacte ludia ale je rozdiel v predstaveni a v uvedeni do predaja v USA a v Europe. To posledne bude najskor v hlbokom lete. Len pre istotu. Skor by sme sa mali modlit, aby skelet zostal, pretoze jedina zmena by bola plastovy zadok a to by bolo presne to iste ako u iphone. krok uplne mimo.

Teraz novinka nechce sa mi to prekladat, je to len fama:

While we wait for iOS 4.2 to drop, Apple is supposedly busy lining up parts suppliers for the next-generation iPad.

http://www.tuaw.com/2010/11/19/next-gen ... dly-named/
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Skoty
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 946
Registrován: ned srp 15, 2010 9:57 am

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od Skoty »

iPad 2 bude mít podle mě hranatý DESING DESIGN :-) asi jako iPhone 4 :-) bylo by to pěkné...
Follow me on instagram - Skoty (PS: mám na profilovce fotku pepsi)
iPhone 2G Totality Expert

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Gramaticky offtopic

Příspěvek od rony »

ked budes chciet pisat slovo DESIGN, tak mas DVE moznosti:

DIZAJN - nepomylis sa.

ak budes chciet byt za frajera a pisat ho anglicky, tak si najskor v duchu vyslov pocestenu verziu dizajn s dorazom na posledne pismeno a v anglickej verzii to posledne pismeno napis tiez posledne.

nezabudni: prava noha je ta, kde mas palec na lavej strane.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Skoty
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 946
Registrován: ned srp 15, 2010 9:57 am

Re: Dohady o druhej generacii iPadu [neoficialne]

Příspěvek od Skoty »

omg sory vyměnil sem písmena.........fakt už nevíte do čeho píchnout du offline!
Follow me on instagram - Skoty (PS: mám na profilovce fotku pepsi)
iPhone 2G Totality Expert

Zamčeno