[koupe] Jak koupit iPad v cizině

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Madmaster

[koupe] Jak koupit iPad v cizině

Příspěvek od Madmaster »

zdravim,

chci si pořídit iPad v cizině, jedu s rodičema karavanem do chorvatska nejspíše z čr do francie a pak do chorvatska. chci se zeptat jestli lze po cestě někde koupit ipad v obchodě jde?

Díky

dubak

Re: Koupě iPadu v cizině

Příspěvek od dubak »

Najdi si na nete nejaku elektroniku co mas cestou a maju ho tam, ja som tiez tak kupil v Taliansku

suri
Host
Host
Příspěvky: 73
Registrován: stř lis 11, 2009 10:09 pm

Re: Koupě iPadu v cizině

Příspěvek od suri »

Je nějaký rozdíl v iPadech:
1)který koupím např. v alze jako US verzi
2)přivezu si ho z Německa (DE verze?)
3) počkám na oficiální dovoz a koupím CZ verzi

Chápu, že US verze má jinou zásuvku, ale co dál? Až bude OS s CZ lokalizací, přehraju ho normálně a je stejný jako když ho koupím oficiálně?
Díky
Suri
...dále iPad a AppleTV2

Juramac

Re: Koupě iPadu v cizině

Příspěvek od Juramac »

az na tu zasuvku jsou vsude stejne, az bude FW s cestinu, tak to normalne prehrajes. iPad neprodavaji operatori ale primo Apple, takze zadna omezeni, jako u iPhonu nejsou.

House_MD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2797
Registrován: úte čer 09, 2009 12:41 pm

Re: Koupě iPadu v cizině

Příspěvek od House_MD »

ani u 3G verze? Pokud se teda prodává po Evropě...
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.

Juramac

Re: Koupě iPadu v cizině

Příspěvek od Juramac »

Ne, proste tam das svou SIM kartu a jde to. iPad neni nijak vazan na zadneho operatora, verse 3G jen umoznuje prijem 3G signalu, bez ohledu na to, od jakeho operatora

suri
Host
Host
Příspěvky: 73
Registrován: stř lis 11, 2009 10:09 pm

Re: Koupě iPadu v cizině

Příspěvek od suri »

Tak to asi koupím u Apple.de, prý 7-10 dní... u nás to vypadá v nedohlednu. To 3G zvažuju, ale asi spíš ne. To je opravdu jen 3G nebo v tom jede normálně i GPRS a EDGE? U nás 3G asi dlouho nebude. A když už bych s iPadem jel mimo domov, tak snad půjde udělat wifi hotspot z iPhone 4G (jestli se ho dočkám). Teď mám Nokii a iPod 3G a jede mi net přes mobil.
To by mě musel někdo dát pořádnej argument pro 3G verzi, mě nic nenapadá...
...dále iPad a AppleTV2

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: Koupě iPadu v cizině

Příspěvek od Barberry.pha »

no ja uvazuji ze si necham privest ipad 3G 16GB pres znamou z USA, tedka kdyz jsem to tady cetl tak se chtel jenom zeptat, ipad ma stejny konektor jako iphone? takze pokud mam nabijecku na iphone muzu s nim bez problemu nabijet ipad? nebo ma jinaci konektor? diky
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Juramac

Re: Koupě iPadu v cizině

Příspěvek od Juramac »

Ano, iPad ma stejny konektor, doma pouzivame 2 snury, z iPodu i iPadu, nabijim pres ne podle toho, ktera je volna , i iPhone.
3G verse umoznuje prijem i EDGE , jen pres EDGE nejde aktualizovat FW , podobne, jako to nejde u iPhonu. Updatovat je mozne jen pres wifi a 3G.

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: Koupě iPadu v cizině

Příspěvek od Barberry.pha »

to juramac: takze kdyz budu mit treba od o2 aktivovany ten internetovy tarif za tech 150kc (skoro vsude mam wifi ale obcas neni takze proto radeji chci 3G verzi) a nebude dostupny 3G tak se mi pripoji safari i pres edge? zname to tedy ze tam kde neni 3G pokryti ale mam ipad s 3G tak je mi schopny se pripojit i pres edge k safari,mail atd? mel jsem zato ze se to pripoji jenom pres 3G a edge nebere ...

jinak jsem rad ze to mas stejny konektor a nebudu muset tu nabijecku resit :)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

suri
Host
Host
Příspěvky: 73
Registrován: stř lis 11, 2009 10:09 pm

Re: Koupě iPadu v cizině

Příspěvek od suri »

A když koupím 3G verzi a nedám do něj SIM kartu, tak je to předpokládám normálně funkční jako verze bez 3G? Jiný rozdíl není? Někde jsem četl, že má ta verze 3G asist. GPS. Ale mě furt nenapadá, kde to na tak velikým zařízení využít. Kord když druhý zařízení bude iPhone 4G, který umí to samé a je na cesty menší.

K čemu tu 3G verzi využieje vy? Předpokládáím, že doma máme všichni wifi, takže doma 3g netřeba...
...dále iPad a AppleTV2

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: Koupě iPadu v cizině

Příspěvek od Barberry.pha »

tu suri: no prave wifi mam doma ale v praci wifi pripojeni neni a spolehat na to ze ho pak nekde budu muset hledat se mi taky nechce :) takze proto chci radeji 3G verzi ... tech 100 dolaru uz za to stoji kdyz se budu moci pripojit kdekoliv a nebudu odkazany jenom na wifi a jestli se da pripojit i pres edge tak do toho jdu urcite ... u rodicu wifi neni,na chate taky ne takze ja myslim ze 3G ma urcite vetsi smysl nez jenom wifi ... a platit 150kc mesicne mi neprijde taky moc kdyz budu vesmes na wifi ale jak jsem psal holt jsou situace kdy tu wifi ja osobne dostupnou nemam takze pro me 3G :)
Naposledy upravil(a) Barberry.pha dne pon srp 02, 2010 12:51 pm, celkem upraveno 1 x.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Juramac

Re: Koupě iPadu v cizině

Příspěvek od Juramac »

Osobne 3G model doma nemam a ani ja pro 3G nevidim zadne vyuziti.iPad je velmi prijemna hracka na cestovani a nebo na brouzdani po netu doma v posteli, ale na 3G bych musel mit dalsi SIM kartu od sveho operatora a platit za ni dalsi mesicni poplatky a vyuziti je minimalni, pro mne prakticky nulove.
Co se tyka GPS, tak ani na to nevidim u iPadu realne vyuziti, ale mozna nekteri fanatici touzi po obrovskem displayi navigace v aute... :wink: O GPS na iPadu jsem nikdy neuvazoval , a tak o nem zadne info nemam. Ale neni nic snazsiho, nez zadat v Google heslo "GPS on iPad"..... :)

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: Koupě iPadu v cizině

Příspěvek od Barberry.pha »

tu juramac: no ja mam prave v iphonu t-mobile i s datovym tarifem (nastesti hodne vyhodnym :) ) a prave jsem se ptal v o2 a jde mit internet na predplacence a platit si 150kc mesicne, takze bez jakekoliv smlouvy, coz by mi vyhovovalo :wink:
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

suri
Host
Host
Příspěvky: 73
Registrován: stř lis 11, 2009 10:09 pm

Re: Koupě iPadu v cizině

Příspěvek od suri »

Právě kvůli druhému nonstop tarifu si myslím, že je jednodušší to připojit tak, že z iphone udělám wifi hotspot. S Nokií to funguje dokonale, nevím, zda to bude umět iPhone, ale myslím, že s JB by to němělo být problém, ne?
...dále iPad a AppleTV2

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Koupě iPadu v cizině

Příspěvek od Barberry.pha »

Tak za tech 150kc je myslim jenom nejakych 150mb, kdyz ale vezmu ze hlavne budu na wifi tak to beru jenom jako navic, a s iphonu asi pujde udelat wifi hot spot ale doma to potrebovat nebudu a tam kde neni wifi mi bude stacit to malo 3g pripadne pokud nebudu mit ipad tak jedu pres iphone, prislo by mi to vice komplikovane pripojovat iphone k ipadu kduz bych se chtel pripojit mimo wifi :) to uz se muzu rovnou podivat na iphonu. Ipad budu miy i pro pritelkyni a chci aby ho taky mohla plnohodne kdekoliv vyuzivat ;) tak proto 3G ale rozhodne je to vec nazoru jaky ma kdo vyuziti, za me mi prijde ze nejmene omezeny budu s 3g a tech 150kc opravdu neberu jako problem kdyz vidim kolik stahnu do iphonu za mesic pres mobil data tak nemyslim ze by ipad v safari tahal nejak vice ;)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

suri
Host
Host
Příspěvky: 73
Registrován: stř lis 11, 2009 10:09 pm

Re: Koupě iPadu v cizině

Příspěvek od suri »

Tak jsem "kvůli vám" :-) utratil o 100 éček víc :-) Objednal jsem tu verzi 3G. Je pravda, že nikdy nevím, kdy to budu potřebovat a je lepší to tam mít a nevyužívat než nemít a potřebovat... Stejně je to hodně drahá hračka, takže to už je asi jedno....
Doufám, že splní udávaných 7-10 prac. dní a příští týden ho mám doma...
A pak doufám, že aspoň měsíc nebude v ČR oficiálně, ať to mělo z ciziny aspoň trochu smysl :-)
...dále iPad a AppleTV2

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: Koupě iPadu v cizině

Příspěvek od Julek »

na nas to nesvadej :) kazdy chlap chce mit hezke hracky :) a iPad hracka je :) nic vic nic mene

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Koupě iPadu v cizině

Příspěvek od Barberry.pha »

Naprosto souhlasim s Julkem :) nekdo ma vlacky nekdo apple hracky :)

To suri: presne s toho duvodu chci i ja 3g verzi, nebyt odkazany jenom na wifi. Ikdyby u nas byl tak si myslim ze ta cena bude porad nekde jinde takze ze zahranici to vyjde levneji. Ja si na tu apple hracku pockam do podzimu az mi ho znama priveze z USA ;)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

suri
Host
Host
Příspěvky: 73
Registrován: stř lis 11, 2009 10:09 pm

Re: Koupě iPadu v cizině

Příspěvek od suri »

Tak mi ho ten známej neobjednal, že prý se ta verze 3G musí objednat se SIM Kartou.... Jsem mu volal a německy vysvětloval, že to není pravda, že to prodají i bez ní... Tak snad zítra už objedná, ale zase den zpoždění :-)
...dále iPad a AppleTV2

caesar
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 777
Registrován: pon úno 11, 2008 5:37 pm

Re: Koupě iPadu v cizině

Příspěvek od caesar »

Tak tomu rikam uzitecna informace

stepan.otepka
Host
Host
Příspěvky: 31
Registrován: stř srp 11, 2010 2:06 pm

Nekdo ochotny kdo by privezl iPad z Hong Kongu?

Příspěvek od stepan.otepka »

---
Naposledy upravil(a) stepan.otepka dne ned pro 07, 2014 1:13 pm, celkem upraveno 1 x.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Nekdo ochotny kdo by privezl iPad z Hong Kongu?

Příspěvek od ls8 »

A spočítal jsi si opravdu konečnou cenu? Nezapomněl jsi připočítat místní daň a pak ještě 20% DPH u nás? Dovoz z Hongkongu jsme tu řešili před pár dny, najdi si příslušné vlákno.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Nekdo ochotny kdo by privezl iPad z Hong Kongu?

Příspěvek od rony »

aktualne hladaj moznosti kupy v ramci europy. je to volny trh.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

stepan.otepka
Host
Host
Příspěvky: 31
Registrován: stř srp 11, 2010 2:06 pm

Re: Nekdo ochotny kdo by privezl iPad z Hong Kongu?

Příspěvek od stepan.otepka »

---
Naposledy upravil(a) stepan.otepka dne ned pro 07, 2014 1:06 pm, celkem upraveno 1 x.

Sedyman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 424
Registrován: sob dub 26, 2008 8:13 am

Re: Nekdo ochotny kdo by privezl iPad z Hong Kongu?

Příspěvek od Sedyman »

S tim baglem to neni tak jednoduche.Ted se tatkuv kamarad stehoval z USA zpatky do CR a vezl nam iPad.Jeho syn to musel pasovat v batohu a nad tim mel plysaka.Jedine ze by ti to nekdo privez bez krabice nebo tak.Mimo EU jsou ty kontroly na letistich prisnejsi,takze s tim dovozem to neni tak jednoduche.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Příspěvek od ls8 »

Naopak. Co nemas uvede v celnim prohlaseni pri ceste tam, musis pri ceste zpatky automaticky proclit. Celnici nemuseji prokazovat nic, naopak ty bys musel prokazat, ze jsi to koupil u nas.

stepan.otepka
Host
Host
Příspěvky: 31
Registrován: stř srp 11, 2010 2:06 pm

Re: Nekdo ochotny kdo by privezl iPad z Hong Kongu?

Příspěvek od stepan.otepka »

---
Naposledy upravil(a) stepan.otepka dne ned pro 07, 2014 1:07 pm, celkem upraveno 1 x.

stepan.otepka
Host
Host
Příspěvky: 31
Registrován: stř srp 11, 2010 2:06 pm

Re: Nekdo ochotny kdo by privezl iPad z Hong Kongu?

Příspěvek od stepan.otepka »

---
Naposledy upravil(a) stepan.otepka dne ned pro 07, 2014 1:08 pm, celkem upraveno 1 x.

dwick
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2100
Registrován: čtv dub 09, 2009 5:15 pm

Re:

Příspěvek od dwick »

ls8 píše:Naopak. Co nemas uvede v celnim prohlaseni pri ceste tam, musis pri ceste zpatky automaticky proclit. Celnici nemuseji prokazovat nic, naopak ty bys musel prokazat, ze jsi to koupil u nas.


A kdy a kde se tohle celni prohlaseni pri ceste tam vypisuje? Protoze si nepamatuju, ze by po me nekdo nekdy chtel seznam veci k procleni kdyz jsem nekam odletal z Prahy...
Life sucks. And then you die.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Příspěvek od ls8 »

Svycarsko neni v EU, takze taky smula. Celni prohlaseni se vyplnuje pri kazde ceste mimo EU. Pokud prohlasis ze nemas nic k procleni, zalezi na celikovi, jestli ti to uveri nebo jestli te vytahnou na namatkovou kontrolu. Pokud najdou neco co jsi nenahlasil, muzou ti to i zabavit a jeste zaplatis pokutu.

dwick
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2100
Registrován: čtv dub 09, 2009 5:15 pm

Re: Nekdo ochotny kdo by privezl iPad z Hong Kongu?

Příspěvek od dwick »

ls8: Uff, takze ty nahlasujes vsechno mozny vcetne iPhona, kteryho mas v kapse, nebo notebooka v prirucnim zavazadle?
Life sucks. And then you die.

stepan.otepka
Host
Host
Příspěvky: 31
Registrován: stř srp 11, 2010 2:06 pm

Re: Nekdo ochotny kdo by privezl iPad z Hong Kongu?

Příspěvek od stepan.otepka »

---
Naposledy upravil(a) stepan.otepka dne ned pro 07, 2014 1:09 pm, celkem upraveno 1 x.

JackieTran
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 4440
Registrován: sob lis 22, 2008 9:25 am

Re: Nekdo ochotny kdo by privezl iPad z Hong Kongu?

Příspěvek od JackieTran »

No nevim ja letel z Vietnamu do CR a me nekontrolovali vubec.Mel jsem tolik veci jako Laptop ,mobily atak ktery jsem si koupil z Vn... :)

fevlad
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:07 pm

Re: Nekdo ochotny kdo by privezl iPad z Hong Kongu?

Příspěvek od fevlad »

Ahoj , chystáme sa v 12/2010 do HKG a plánujem okrem iného kúpiť si aj Ipad.Mal by som mať nejaké problemy s takýmto Ipadom kúpeným tam?
Dík

stepan.otepka
Host
Host
Příspěvky: 31
Registrován: stř srp 11, 2010 2:06 pm

Re: Nekdo ochotny kdo by privezl iPad z Hong Kongu?

Příspěvek od stepan.otepka »

---
Naposledy upravil(a) stepan.otepka dne ned pro 07, 2014 1:10 pm, celkem upraveno 1 x.

caesar
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 777
Registrován: pon úno 11, 2008 5:37 pm

Re: Nekdo ochotny kdo by privezl iPad z Hong Kongu?

Příspěvek od caesar »

stepan.otepka píše:Svycarsko neni v EU?...
OMFG co vas v ty skole ucej :shock:

stepan.otepka
Host
Host
Příspěvky: 31
Registrován: stř srp 11, 2010 2:06 pm

Re: Nekdo ochotny kdo by privezl iPad z Hong Kongu?

Příspěvek od stepan.otepka »

---
Naposledy upravil(a) stepan.otepka dne ned pro 07, 2014 1:10 pm, celkem upraveno 1 x.

Juramac

Re: Nekdo ochotny kdo by privezl iPad z Hong Kongu?

Příspěvek od Juramac »

OT- Stefan- nakonec stejne zjistis,ze tady doma te iPad ani iPhone nevyjde zase o t?ik draz, nez venku, protoze tam je to mozna opticky levnejsi ale + mistni dan, doprava, DPH u nas , omezena , komplikovana a nebo casteji nedostupna zaruka atd. A ve finale zjistis, ze to doma vyjde na stejno a nebo i levneji... :wink:
K tem dovozum v batohu. Drtiva vetsina lidi cestujicich ven mimo EU ani nevi, ze maji povinnost vypsat celni prohlaseni a automaticky jdou do prostoru. Muj znsmy takto nedavno horko tezko pri navratu resil s celniky, ze svuj macbook, ktery si vezl a nenapsal ho pri vyvozu, je skutecne jeho. V Praze mu ho pri navratu zabavili a druhy den musel privest na letiste doklady s vyrobnim cislem, ze je skutecne jeho a koupeny zde. A jeste mu rekli, ze pridte bude platit pokutu . Takze bacha, nejake "batohy", tomu se celnici vesele usmivaji a kdykoliv si vas z dlouhe chvile vychutnaji. :)

stepan.otepka
Host
Host
Příspěvky: 31
Registrován: stř srp 11, 2010 2:06 pm

Re: Nekdo ochotny kdo by privezl iPad z Hong Kongu?

Příspěvek od stepan.otepka »

---
Naposledy upravil(a) stepan.otepka dne ned pro 07, 2014 1:11 pm, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět