[koupe] Ako kupit iPad v Rakusku?

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
Denize

[koupe] Ako kupit iPad v Rakusku?

Příspěvek od Denize »

Zdravim, dnes zacal Apple predavat oficialne iPad i v Rakusku, a ja by som si ho tam rad siel kupit.

Mam vsak zopar otazok:

1.) mate nejake skusenosti s kupou uz niekto v Rakusku, nebol tam niekto uz dnes nahodou? ktoru obchodnu siet (obchod) doporucujete?
2.) ako to je s dostupnostou, pojdem tam osobne, postaci ked povedzme den, dva dopredu im napisem mail, ci maju model aky chcem + prislusenstvo?
3.) da sa kupit iPad bez trvaleho bydliska v Rakusku? Da sa platit v hotovosti?
4.) chcem k tomu original apple case, treba i foliu?

Dakujem za vsetky rady

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ako kupit iPad v Rakusku?

Příspěvek od rony »

Vsetci, co nieco vobec chcu vediet, by si mali pozriet najskor web http://www.apple.com/at/ aby sa nepytali na veci, ktore najdu tam.

Stranka o iPade pre Rakusko: http://www.apple.com/at/ipad/
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

T-o-m-a-s-

Re: Ako kupit iPad v Rakusku?

Příspěvek od T-o-m-a-s- »

chtel bych se jen zeptat, zda-li si nekdo jiz z rakouska privezl ipad a jestli by mohl poskytnout nejake info o prodeji.
diky

PaNNy
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 13, 2010 10:12 pm

Re: Ako kupit iPad v Rakusku?

Příspěvek od PaNNy »

T-o-m-a-s-: Já tam jedu zítra, takže ti dám vědět :wink:

PaNNy
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 13, 2010 10:12 pm

Re: Ako kupit iPad v Rakusku?

Příspěvek od PaNNy »

Tak už ho mám doma (16GB WiFi). Jel jsem pro něho do Vídně do Digitalstoru. Začal jsem tak, že jsem obmailoval tyto obchody:

http://www.apple.com/at/buy/locator/map.html?tySearch=1&viaProduct=9&viaSpecial=-1&strCountry=AUT&lat=48.2092062&lng=16.3727778&gCountry=AT

A jedinej Digitalstore odpověděl, že ho mají skladem. Tak jsem jim napsal ať mi ho tam 2 dny nechají, že si pro něj přijedu...
Je to pěknej obchod, mají tam všechno, i příslušenství - sám jsem si jedno i koupil (obal Griffin Jumper, stál 31,90 ?) a iPady tam mají asi 4 k vyzkoušení, prostě klasika.
Jinak reálně měli jen iPady bez 3G, 32GB možná že i 64GB, ale to už nevim. Já jsem ho měl zamluvenej, takže jsem byl happy.
Platil jsem kartou...spokojenost.
8)

T-o-m-a-s-

Re: Ako kupit iPad v Rakusku?

Příspěvek od T-o-m-a-s- »

diky za info.
dnes se na strankach online store na apple.at zacal nabizet iPad k doruceni postou. nevite nekdo zda-li to lze poslat i na ceskou adresu? doba dodani je tam 7-10 dnu

rembaz

Re: Ako kupit iPad v Rakusku?

Příspěvek od rembaz »

urcite to nejde posielat na cesku adresu, original apple store dorucuje vzdy iba v ramci krajiny, v ktorej sa nachadza.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ako kupit iPad v Rakusku?

Příspěvek od rony »

connection kit asi marne dufam, ze by mali priamo, ze?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Denize

Re: Ako kupit iPad v Rakusku?

Příspěvek od Denize »

Nevie niekto kde vo Viedni zohnat skladom Apple iPad Case? Dakujem

PaNNy
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 13, 2010 10:12 pm

Re: Ako kupit iPad v Rakusku?

Příspěvek od PaNNy »

Denize: Viz odkaz v mým předchozím příspěvku, stačí se ptát.

Denize

Re: Ako kupit iPad v Rakusku?

Příspěvek od Denize »

Hej tvoj prispevok som cital, dakujem informacne mi moc pomohol.

Akurat ja som tam isiel naslepo, a v najblizsej Media Markt, ktoru som mal po ceste som si objednal iPad [nebol na sklade, chcel som 16GB wifi verziu]. Povedali, že do 7-10 dni to bude. Okey zaplatil som 100 evri zalohu a isiel prec. Ziadne puzdra tam nemali [teda iba jeden typ, no to bolo nieco strasne].

Tak teraz by som chcel ked si po ten iPad pojdem kupit i Apple iPad Case.

Vies mi prosim Ta povedat ci ju tam mali skladom? Je to tato http://store.apple.com/us/product/MC361ZM/A Dakujem

PaNNy
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 13, 2010 10:12 pm

Re: Ako kupit iPad v Rakusku?

Příspěvek od PaNNy »

Jo, myslím že ho tam měli..tak na 98% :) Moc jsem se po jiných nedíval, protože hned jak jsem uviděl ten co jsem chtěl tak už mě jiný nezajímali..
Ale není nic jednoduššího než někam poslat mail a zeptat se. Mě odpovídali téměř hned..

Denize

Re: Ako kupit iPad v Rakusku?

Příspěvek od Denize »

Uz som vsetkym obchodom co ponukaju iPad poslal maily, uvidim co napisu, kazdopadne diky moc.

iMaty

Dostupnost iPadu 3G ve Vídni

Příspěvek od iMaty »

Zdravím,

nemá někdo zkušenost s dostupností iPadu 3G ve Vídni, psal jsem do všech prodejen, ale nedostal jsem žádnou odpověď...

Sven
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 324
Registrován: pon bře 24, 2008 9:34 am

Re: Dostupnost iPadu 3G ve Vídni

Příspěvek od Sven »

Ja som písal taktiež, dostal som odpoveď od pána Reisenauera zo spoločnosti SATURN. K dispozícii mali tento týždeň 32GB 3G verziu. Odporúčam ho kontaktovať, ide o veľmi ústretovú osobu, dokonca nemá problém produkt zarezervovať. V prípade záujmu ti pošlem cez SP jeho email adresu.
iPad 2 32GB 3G white

iMaty

Re: Dostupnost iPadu 3G ve Vídni

Příspěvek od iMaty »

Já bych chtěl 64 GB 3G. Známej byl dnes ve Vídni a naprosto nikde neměli...
Můžu poprosit o ten kontakt, díky

Kemall

Re: Dostupnost iPadu 3G ve Vídni

Příspěvek od Kemall »

Moje zkušenost s Vídní je tato:

Zhruba před třemi týdny jsem si našel na rakouských apple stránkách kontakt na všechny distributory iPadu ve Vídni. Těm jsem rozeslal mail s dotazem na dostupnost modelu 16GB 3G. Odpovědi byly okamžité, ale všichni napsali, že ho nemají, neví kdy bude, ale že mě zařazují do nějakého pořadníku, že se pak ozvou.

Minulé pondělí v poledne mi došel mail z Digital storu, že můj iPad je na prodejně připraven k vyzvednutí. Vzal jsem eura a už večer jsem ho měl doma s funkčním netem od Vodafonu.

Jenom upozornění, záruka je mezinárodní na 1 rok. Za příplatek 99 eur dostanete záruku dvouletou.

iMaty

Re: Dostupnost iPadu 3G ve Vídni

Příspěvek od iMaty »

Tak dnes jsem zakoupil ve Vidni v Saturnu - iPady maji vsechnz na sklade ve velkem mnozstvi, krome 16gb 3G - ten nemaji. Rozhodne doporucuji nakup v Saturnu, v MCshark nemaji temer nic skladem a vsechnz 3G modely jsou vyprodane...

balda88
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 371
Registrován: ned srp 24, 2008 10:23 am

Re: Dostupnost iPadu 3G ve Vídni

Příspěvek od balda88 »

a mají nějaké webové stránky?
 iPhone 6S Plus 64GB Space Gray 9.2
 iPad Mini Retina 16GB White WiFi 9.2
 Macbook Pro 13 2.4GHz Intel Core i5 16GB ram 256GB SSD Intel HD Graphics 3000 512MB Mac OS X El Capitan 10.11.2

PaNNy
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 13, 2010 10:12 pm

Re: Dostupnost iPadu 3G ve Vídni

Příspěvek od PaNNy »

Všichni mají webový stránky, ale otřesný a nic moc se tam nedozvíš.

Např.:
http://www.saturn.at/
http://www.mcshark.at/
http://www.digitalstore.at/

filip
Host
Host
Příspěvky: 120
Registrován: stř zář 03, 2008 1:03 am

Re: Ako kupit iPad v Rakusku?

Příspěvek od filip »

Teraz som dostal mail z digitalstore.at ze nemaju problem poslat ipad postou
postovne je 29 eur
iPhone 4 16GB, fw 5.0.1, orange SK
MacBook PRO 2,4 GHz Intel Core 2 Duo, OSX 10.7

RazR08
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 346
Registrován: ned úno 08, 2009 12:45 pm

Re: Ako kupit iPad v Rakusku?

Příspěvek od RazR08 »

ak si dam ipad poslat z rakuska postou, akym sposobou platim samotny ipad?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ako kupit iPad v Rakusku?

Příspěvek od rony »

vsak platotobna karta :)))) nase tunajsie dobierky a platby v hotovosti pri prebrani su trosku exoticke v globale sveta ;)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

RazR08
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 346
Registrován: ned úno 08, 2009 12:45 pm

Re: Ako kupit iPad v Rakusku?

Příspěvek od RazR08 »

rony, sice si mi odpovedal, ale mam len polku odpovede :) platim kartou pri prevzati od kuriera (co sa mi zda divne), alebo nejakym prevodom alebo ako to je?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ako kupit iPad v Rakusku?

Příspěvek od rony »

Vo svete sa pri nakupe v eshopoch plati platobnou kartou. Hodis do nakupneho kosa, das zaplatit, vypyta si udaje o platobnej karte a je zaplatene. Co tam chces vysvetlovat? Ak o tom si doteraz netusil, tak skutocne nemam cas ti to popisat :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

LosGalacticos
Host
Host
Příspěvky: 100
Registrován: pát říj 31, 2008 12:14 pm

Re: Ako kupit iPad v Rakusku?

Příspěvek od LosGalacticos »

nemate nekdo zkusenosti s nakupem iPadu v rakousku v pripade ze jste platci DPH? ja jsem a meli by mi ho tedy prodat bez DPH, dozvedel jsem se ze mi to maji prodat po predlozeni potvrzeni ze jsem platce DPH...je treba nejake zvlastni "potvrzeni" v nemcine? protoze pochybuji ze kdyz tam prijdu s tim papirem co mam doma od financaku ze to budou brat nejak v potaz...diky moc za pripadne odpovedi nebo informace!

shkenny

Re: Ako kupit iPad v Rakusku?

Příspěvek od shkenny »

i víendu jsem koupil iPad ve Vídni (16 wifi+3g) v Saturnu. Bez problému. Měli všechny verze.. iPad Dock na skladě, Camera connection kit taky.. plné regály... iPad Case bohuzel nikde :( ani v McSharku....

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: Ako kupit iPad v Rakusku?

Příspěvek od Barberry.pha »

na kolik tam vysel?
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ako kupit iPad v Rakusku?

Příspěvek od rony »

/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

shkenny

Re: Ako kupit iPad v Rakusku?

Příspěvek od shkenny »

Ano přesně tak :-))
tak jak jsou oficial ceny...
za iPad 16 wifi+3g jsem dal 599euro + Camera connection kit za 29euro

v Saturnu se dá platit kartou, ale bohužel ne VISOU (mám Raiffaisen Banku), takže jsem musel do bankomatu, ale naštěstí byl bankomat přímo v obchodě (výběr nadvakrát, maximálně najednou šlo vytáhnout 400euro :-/)

akorát mě štve ten iPad case... Bez obalu iPad tahat nechci a jiný obal taky moc nechci... asi to vypadá, že budu muset koupit u nás předražený :(

Odpovědět