[negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Jeronimo
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 60
Registrován: pát říj 31, 2008 2:42 am

Co mi chybí / vadí na iPadu 2 (iOS 5)

Příspěvek od Jeronimo »

Youtube - neumí přehrávat videa na pozadí (využítí playlistů)

Soubory - nemožnost přikládat přílohy na webové stránky z "disku", špatná práce se soubory mezi jednotlivými aplikacemi (stahování, ukládání, rozbalování), nemožnost využití společného jak na iPadu, tak třeba i síťového úložiště např. s PC / ext. diskem

Multitasking - neplnohodnotný, ne takový jako známe z PC, takže např. aplikace s radiobudíkem musí být spuštěna, aby budila, takže i viz příklad s Youtube videi jak píšu výše (to samé platí samozřejmě i pro iPhone/iPod)

Fotoaparát - velice nekvalitní fotografie, spousta šumu - nikdy jsem s tím raději veřejně nic nevyfotil, s takto drahým přístrojem mi prezentace foto pořízena iPadem přijde ostudná

Psaní - píšu s diakritikou a tam je veliká slabina, proto mám zapnutou českou predikci slov a holt ho "učím"

SMS - to mě osobně tak úplně nechybí, ale v principu mi vadí, že je 3G verze nepodporuje, což by jistě ocenila spousta pisálků

iPhone SE 64GB (iOS 10.3.2)
iPad 2 32GB (iOS 9.3.1 ...předtím iOS 7.1)
Watch Series 2 (OS 3.2.2)
iPhone 4 16GB (iOS 7.1.2)
iPhone 3G 8GB (iOS 4.2.1)

lafore
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 760
Registrován: čtv říj 07, 2010 11:19 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od lafore »

Ipad youtube videa na pozadi dokaze prehravat, s playlistami neviem ako to je.

Moznost prikladat prilohy existuje, ja to riesim cloudovymi sluzbami. A ten suborovy system je o tom ako komu vyhovuje. Ty si moc zvyknuty na windows strukturu suborov, mne sa praveze paci, ze nemusim riesit kde dany subor presne je, ale iba si vojdem do aplikacie, ktora ho ma pouzivat (samozrejme JB mozes tento problem vyriesit). Ja si na ipade pozeram veci co mam na nas.

Keby si tam mal multitasking ako na PC, tak by ti ten ipad nevydrzal ani den, prave vcera som cital v jednej diskusii, ako sa jeden chalan stazuje, ze ma gal.tab a behom vecera mu vzdy nejaka app vybije tab do nuly. Nie ako na ipade, ktory ked vecer odlozis s 50%, tak rano ho odomknes s 50%.

Dalsia vec je fotak na ipade, to naozaj nieco aj fotis takou lopatou? Primarne to je na videohovory.

Klavesnica je naozaj krkolomna pokial chces pisat s diaritikou, ale na ipade pouzivam klavesnicu max na napisanie kratkeho mailu, alebo prispevkov do diskusii, kde diakritiku nepouzivam. Ale chapem, ked niekto tu diakritiku potrebuje.

SMS je uz vec kazdeho cloveka, na komunikaciu pouzivam messengery a imessage a ked raz za ten uhorsky rok musim napisat sms, tak na to mi postacuje aj iphone.

Samozrejme chapem, ze kazdy mame ine preferencie a ine potreby...

Levon
Host
Host
Příspěvky: 149
Registrován: úte úno 09, 2010 2:39 am

[negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od Levon »

A jak toho docíit,aby přehrával youtube na pozadí?mám iPad 2 a taky mi to teda nejde. Pustím písničku na youtube,přepnu se do jiné aplikace nebo na spring board a přestane to hrát....

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od jackherrer »

pustis youtube > das home button > kliknes dvakrat na home > das play a hraje to z youtube na pozadi.
I will maintain an attitude of open-mindedness.

Jeronimo
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 60
Registrován: pát říj 31, 2008 2:42 am

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od Jeronimo »

lafore myslím, že tady je třeba rozlišovat mezi tím co mi chybí (tedy předmětem tématu) a úvahami, jak to jen částečně nahradit něčím jiným (příklad: chci plnohodnotný MT, ale uvědomuji si, že to technicky nejde vzhledem k vyšší náročnosti na výkon a spotřebu).

Nemám iPad první týden a vím, co od něj můžu čekat a věděl jsem to už před koupí - tedy většinu věcí. Jen se držím tématu a odpovídám na dotaz.

Zdá se mi to jako zaujatost - vše se zbytečně snažíš obhajovat. Stejně tak bych mohl dále v těchto bodech oponovat a vyvracet Ti je, ale záleží na způsobu využití a potřeb každého uživatele.

Do PM mi můžeš kdyžtak vysvětlit, jak jsi to myslel s tím přehráváním videa na pozadí. Díkes

iPhone SE 64GB (iOS 10.3.2)
iPad 2 32GB (iOS 9.3.1 ...předtím iOS 7.1)
Watch Series 2 (OS 3.2.2)
iPhone 4 16GB (iOS 7.1.2)
iPhone 3G 8GB (iOS 4.2.1)

lafore
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 760
Registrován: čtv říj 07, 2010 11:19 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od lafore »

uz to popisal jackherrer, zapnes si video na youtube, vypnes youtube homebuttonom (ten aj prestane hrat), dvojklik na homebutton (vojdes do multitaskingu) a prejdes dolava v tej liste na ovladanie jasu, zvuku a prehravania medii a tam das len play a uz ti to hra na pozadi.

A ano mas pravdu, mozno ti to pride ako zaujata obhajoba, ale to mas to iste ako keby si povedal, ze chces auto, ktore ma dojazd 1000km a nadrz 5l. Jednoducho na ten ucel, na ktory je ipad stavany, je tento multitasking najlepsie riesenie. Mna dokonca ten multitasking v nicom nebmedzuje. A budik na ipade teda nepouzivam, ipad ani nemam pri sebe ked spim.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

[negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od Anndy »

Sice ipad nemam, ale mal som ho pozicany par krat.
Co mne vadi je urcita schizofrenia ked mam aj iphone, co na ktorom zariadeni pouizivat. Proste ta duplicita mi vadi :-))).
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

[negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od Barberry.pha »

Iphone a ipad jsou uplne jine zarizeni, kdyby si ho mel doma a nemel ho jenom pujceny, Tak by si sam zjistil ze vetsina veci se pohodlneji dela na ipadu a zacal je tam delat a iphone by byl vylozene jako mobil s vyhodami smartphonu.
Sam jsem podobnou vec resil pri koupi ipadu, k cemu bude a k cemu bude iphone, a casem se to vsechno krasne rozdelilo a ani jedno zarizeni nezahali a kazde se pouziva, jenom to co jsem predtim delal na iphonu, tedka s vetsim pohodlim delam na ipadu, a iphone slouzi k tomu k cemu ma. Mimo domov mi byt pomocnikem ;)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Levon
Host
Host
Příspěvky: 149
Registrován: úte úno 09, 2010 2:39 am

[negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od Levon »

Díky moc! To jsem nevěděl s tím youtube a dost mi to chybělo občas

chripkoj
Host
Host
Příspěvky: 45
Registrován: ned kvě 03, 2009 11:41 am

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od chripkoj »

iPad 2:
1Mpix kamera-ožaliem
2 mesiace používania a maximálna spokojnosť

georgeoldman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 224
Registrován: úte říj 05, 2010 8:40 am

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od georgeoldman »

Zůstanu zřejmě v tomto osamocen, ale mám asi problém s konstrukcí. U iPadu 1 jsem s tím problém neměl, u iPadu 2 se mi při promačkání zadního krytu ozývají podivné zvuky, jakoby klepání, praskání, zvláště vlevo nahoře a vpravo dole u výstupu reproduktoru. iPad funguje bezvadně, nijak to funkce neovlivňuje, ale s..e mne to, je to stopro konstrukční záležitost, mám reklamovat?
MacBook Pro Retina
iPad Mini
iPhone 5S
Apple TV
AirPort Express

niky79

[negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od niky79 »

Nečetl jsem cely tento topic, ale na
Ipadu 1 mi často padá Safari, někdy i při 4-5 záložkach. Problém je samozřejmě s malou paměti, chybový log je toho plny :-( doufám, ze trojka bude mít více nez 512MB ram.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od Metalgirl »

Přesně na iPadu 1 je paměti žalostně málo. Pak je problémy s padání některých aplikací. Začíná mi to už vadit.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

aramis1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: sob pro 26, 2009 8:53 am

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od aramis1 »

iPad 1 je pomaly i pri normalnich ukonech - treba v appstore (i v 3GS mi to jde rychleji..), nechapu ty rady typu - "pokud si chcete koupit tablet, tak nepromarnite koupi ipadu 1" - blbost, osobne mam dvojku a obcas mam moznost pracovat na ipadu 1 - je to hruza :)
vlastním ještě iPhone 3GS bez JB
utraceno v App Store 25,12+ €

Scarto
Host
Host
Příspěvky: 26
Registrován: čtv říj 09, 2008 6:23 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od Scarto »

Já postrádám možnost na youtube zvolit kvalitu videa (mám pomalejší net), nebo jsem ji alespoň nenašel. Nevim jak teda v 5.0.1
iPad 64 GB WiFi 4.2.1 JB greenp0isoned
iPhone 16 GB (the old bitch) 3.1.3 JB unlock

niky79

[negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od niky79 »

Metalgirl píše:Přesně na iPadu 1 je paměti žalostně málo. Pak je problémy s padání některých aplikací. Začíná mi to už vadit.


Já mám pocit, ze se to hodne zhoršilo nahráním iOS 5.0.1 :-(

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od rony »

padanie Safari mi zacalo az na iPade 2, nic vazne sa nedej, spustim a idem odznova, no na jednicke mi Safari nepadalo. Je mozna sucislost s iOS 5 ale ja vam ju nepotvrdim. Nastastie je to pre mna len otravna sekunda najst ikonu Safari :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od Metalgirl »

Od iOS 5 to začalo, systém nejspíš bere více RAM. Nebo appky jsou více rozežranější na RAM. Rozhodně to padání aplikací není jen u Safari, ale u více.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Jeronimo
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 60
Registrován: pát říj 31, 2008 2:42 am

Osobní Wifi hotspot

Příspěvek od Jeronimo »

Teď mě napadla další věc, která mi docela chybí a sice, že z tabletu nemůžu udělat Osobní Wifi Hotspot, který bych spíš na něm více využil, než na telefonu s malým datovým limitem.

Kdo chce namítat něco kvůli logice, proč z tabletu dělat hotspot, tak rovnou odpovídám: proč ne, mám na to své důvody a je to iOS jako iOS, tedy nevidím důvod, proč by to na jednom zařízení mohlo fungovat a na druhém ne.

iPhone SE 64GB (iOS 10.3.2)
iPad 2 32GB (iOS 9.3.1 ...předtím iOS 7.1)
Watch Series 2 (OS 3.2.2)
iPhone 4 16GB (iOS 7.1.2)
iPhone 3G 8GB (iOS 4.2.1)

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od sharkee »

Je toho více:
- flash a obecně Safari na iPADu mi nepřirostlo k srdci
- chybí mi něco na principu widgetů
- krátký napájecí kabel
- velmi špatné repro
- vypínání zvuku při "špatně" natočeném iPADu a přidržení nad podložkou (ne všude lze použít stojan)
- složitý přístup k nastavení WiFi
- malá možnost vlastní úpravy
- iTUNES - to nejhorší co existuje vůbec
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

[negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od SteveJSF »

Vsechno tohle se v podstate tyka i iPhonu a nic z toho me vubec netrapi, ale o tom to tu neni - at kazdy pise svobodne co mu na iPadu vadi. Jen me trosku prekvapuje odpor lidi vuci iTunes, urcite to bude pouzivani iTunes v prostredi Windows. Mam mnohalete zkusenosti s Nokiema a jejich PC software jsem nesnasel - nikdy nefungoval jak by mel. iTunes pouzivam na Macu a s nicim lepsim pro synchronizaci veskereho obsahu telefonu jsem dosud nesetkal. To jsou iTunes pod Windows tak spatne nebo v cem je problem?
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

iTunes na Windows šlapou stejně dobře jako na Macu. Spíš bych potřeboval vysvětlit složitý přístup k WiFi, protože to nechápu.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

[negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od SteveJSF »

:-) Jo, ten taky moc nechapu a zrovna na tohle mi ani nestalo za to delat si na homescreenu zkratku. Vzdyt jen tuknu na Settings (ten mam dole v baru, takze porad po ruce na stejnem miste), pak na Wi-Fi a pak na vypinaci / zapinaci prepinac. Nic vic. Mam to do tri vterin.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od Barberry.pha »

OT: zase nekdo kdo si koupil ipad a asi nevedel co kupuje, jelikoz pise pouze to co je ios zname ze nejde, mel si koupit tablet od samsungu s androidem, byl by spokojeny, opravdu by me zajimalo proc si takovi lidi kupuji veci ktere jim nevyhovuji? Kdyz mi neco nevyhovuje tak to prodam a koupim co mi vyhovuje, nebo zase nejaky laciny pokus o flame.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

[negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od SteveJSF »

Ale zase dokud to nemas, tak nevis co ti bude vadit. A pak to hned prodavat... A se ztratou par tisic... Na nekoho je to proste dost. Pritom verim, ze kdyby ten dotycny se toho zbavil a vzal si nejaky obycejnejsi tablet, bude pak jeste rad vzpominat na iPad. Ono nic neni dokonale a i kdyz nas nektere detaily trochu stvou, kolikrat nejsou nicim v porovnani s jinymi nedostatky, ktere jsou jinde. Ono holt kazda sklenicka se v ruce za chvili opatla, bila kosile uspini, papir pomacka...
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od Barberry.pha »

OT: spise si nekdo koupil neco o cem si toho moc neprecetl, protoze to co psal jsou stare zname veci,
Takze asi kup, ipad je cool a pak zjistuji co to vlastne neumi a proto je to blbe ...
Myslim ze netreba rozebirat dal ;) Nebyl by to prvni pripad.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

[negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od kotelník »

OT: toto je uplne zbytecne jakkoli komentovat... Steve zminoval si, ze pro dotycneho muze byt ztrata par tisic moc... Jasne...
a presne proto si koupim neco o cem nic nevim a pak si stezuji a jsem nespokojen? Pokud mam malo penez a chci si udelat radost (pro nekoho hodne drahou hrackou), tak nejdriv si asi prectu alespon o zakladnich vlastnostech a nestaci mi nekde slyset, ze je fajn...Takze usuzuji, ze zde ztrata par tisicovek problem nebude...a dotycny necht zkousi dal...
a ke zmince o iTunes bych rekl, ze dotycny mel iTunes zaple 20 minut a jednoduse program nepochopil...
Kdysi jsem mel sw pro siemens tusim C55 nebo co to bylo... Jak ten byl jednoduchy...a taky co umel...NIC! Jen stezi to muze byt obdobne, porovna-li inteligentni clovek co vsechno ten program musi zvladat...
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

[negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od SteveJSF »

OT: Prikyvuju vam hosi a dopijim Lambrusco. A koukam na Jebala. :-)
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

[negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od kotelník »

OT: To je takova konina, az je to vtipne:-))
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

smoldik
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1082
Registrován: ned čer 21, 2009 7:10 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od smoldik »

Ja taky nepochopim, jak si muze nekdo stezovat na iTunes. Je to nejlepsi SW na sync, co jsem kdy pouzival. Naproti tomu, kdyz jsem se snazil pouzivat oficialni SW na sync od HTC a Samsungu, tak ten SW ty telefony vůbec nenašel. Stálo mě to hodiny a hodiny (a nervy), než jsem to rozchodil. To samé na starém Windows Mobile. O Nokii ani nemluvím. U všech těchto výrobců je lepší používat software třetí strany. Otec má HTC a teda je to peklo...

Mě na iPadu štve (ještě ho nemám), že musím používat mrtvé klávesy (nebo déle podržet písmenko), abych napsal háček/čárku. Radši bych měl celou řadu jako na klasické HW klávesnici. Ale stejně si další generaci iPadu koupím. :Yahoo!:
MacBook Pro 13" (2017)
iPhone XS Max 256 GB Gold
https://twitter.com/smoldik

niky79

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od niky79 »

" Je to nejlepsi SW na sync, co jsem kdy pouzival."

Na SYNC mozna. Problem je v tom, ze jine telefony nepotrebujes "synchronizovat". Proste tam nahrajes, co chces, bez velkych cavyku, na libovolnem PC a hotovo.

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

[negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od SteveJSF »

To jo, na tom neco je. Ale je to holt rozdilny pristup ke spolupraci iPadu a pocitace. Vsechno ma svoje pro a proti.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od rony »

vidite a ja povazujem synchronizacny sw za prijemnejsi a v skutocnosti sa mi pristup do suboroveho systemu zda chaotickejsi. iTunes povazujem za integralnu sucast OS X. Koniec koncov takto nejako fungoval aj Windows Mobile. Takze az tak kategoricky by som usb storage pristup nevyzdvihoval. Ono ak budem itunes povazovat za schopnost systemu, tak mi ponuka tu istu funkcnost ako nahravanie suborov. Nevidim v tom principialne rozdiel. Mozeme debatovat o obmedzeniach ineho druhu a tam dojdeme, ze je to sucast obchodneho modelu a tym padom nemozeme diktovat inym, aby isli proti sebe.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

[negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od kotelník »

Rozhodne souhlasim rony
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od sharkee »

Na iTunes mi vadi to, ze je nutno jej instalovat na kazde zarizeni odkud chci sdilet nejake soubory. Navic mohu do jednoho zarizeni sdilet fotky treba jen z jednoho mista, nikoliv z dalsich.
O tom, ze do iPadu mohu dostat data jen pres email, nebo cloud ani nemluve. Jesltize vy v tomto omezeni vydite vyhodu, pak tedy tomu opravdu nerozumim.
Skutecne existuji snadnejsi varianty toho, jak se dostanu na novu WiFi sit, treba tak, ze mi to pristroj autmaticky po detekovani nabidne sam, bez nutnosti otevirat, zavirat detailni nastaveni. Zkratku na plose vytvorenou samozrejme mam, ale i tak existuji snadnejsi a uzivatelsky prijemnejsi zpusoby.
PS: Nechapu jak muzete posuzovat to, co mne vedlo k nakupu iPADu2 a proc mi na nem nevyhovuje spousta veci, vcetne iTUNES. Nechapu proc zakladate tema o tom co komu vadi, kdyz berete iProdukty jako nabozenstvi. Tomuhle opravdu nerozumim. Cozpak nechapete, ze kritika je tu proto, aby sel vyvoj kupredu? Ostatne o tech problemech mnoha uzivatelu, nejen s iTunes, mate plne i zdejsi forum.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

lafore
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 760
Registrován: čtv říj 07, 2010 11:19 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od lafore »

ale ved system nabidne sam novu wifi siet, ked je nejaka v dosahu, teda aspon mne to robi. Do ipadu mozes dat veci vsetkymi moznymi sposobmi, aj cez wifi, fotky videa cez usb, ma vsetky mozne cesty, len jediny mass storage nie. Ja chapem, ze niekomu to prekaza. Mna to zatial neobmedzuje.
Sync na itunes je podla mna parada, ale aj mne taktiez vadi, ze si mozem syncnut veci len z jedneho PC. Toto by sa mohlo nejako doriesit.

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

[negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od kotelník »

Staci se podivat do nastaveni wifi, kde je polozka "vyzva pro pripojeni"...
Toto je sekce negativa iPadu, ne iOS. Pokud tu neco takoveho neni, zaloz a tam si to sepisuj...
Prave proto, ze to nemame jako nabozenstvi je tu tato sekce negativa, nicmene znovu opakuji, nevyhody iPadu, nikoli zasadni vlastnosti iOS jako celku.
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od rony »

mne naopak velmi vadi, ze ine tablety ci smartphony dodaju bez synchronizacie. Isteze, mozem skusat, montovat, patrat. Ale ja nechcem. Takze iTunes nepovazujem za negativum iPadu.

Prijal by som ale schopnost iPadu a to NATIVNE pristupu k pocitacovym sietam protokolom SMB. Neviem si to predstavit, no keby to vedel tak, ze tuto sluzbu automaticky poskytne cez API aplikaciam, aby to nemuseli programovat do kazdej a potom to vyzera zle.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

rein
Host
Host
Příspěvky: 32
Registrován: ned lis 07, 2010 11:09 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od rein »

Mne na iPade najviac chýba, že nemá možnosť vytvorenia účtov na iPhone to nevadí, ale na iPade ktorý nepoužívam sám by sa to šiklo hlavne, keď máte doma deti ktoré my ho furt berú :no:
Macbook pro Retina 2015, 15" 512GB, 16GB RAM
iPhone 6S+ space gray, 64GB
iPad Air space gray, 32GB

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od rony »

to je pravda
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět