[negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

[negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od kotelník »

zastavam asi stejny nazor jako Apple, a to ze takove zarizeni ma mit kazdy svoje... stejne jako mobil nepujcuji temer nikomu krom pritelkyne, tak iPad stejne tak. Nevidim duvod... pro deti to hracka neni a ani je nemam :-D
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

lafore
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 760
Registrován: čtv říj 07, 2010 11:19 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od lafore »

To je ale tvoj pripad, drviva vacsina ho pouziva ako domace "gauc" zariadenie a tam to uz niekomu moze vadit.

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

Souhlasím. iPhone je něco jiného. Patří pouze jedinému majiteli, kdežto iPad v mnoha případech používá celá rodina.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

[negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od SteveJSF »

To Kotelnik:
Z toho si nic nedelej, az budes mit deti, zmenis hodne nazoru. ;-) Taky bych to chtel jen jako svoje zarizeni, ale to bych ho musel koupit 4x. :-) Takhle po mne porad chteji muj iPhone a nekdy jim ho proste pujcit musim. Za ten klid to stoji. :-)
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od kotelník »

asi jo... musím tedy souhlasit, i když nerad :lol:
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od sharkee »

@lafare: bohuzel i pres zapnuti one funkce samostatne pripojeni k jine siti nenabidne. Jakym jinym zpusobem mohu tedy (konkretne) dostat do nejake sve slozky na iPAD2 dokumenty (office, pdf, videa)? Sync byb byl oprbud OK, kdyby slo nasatvit Sync bez nutnosti istalace iTunes (treba jen pres webapp) a sel by z vice zarizeni, to souhlas.

@kotelnik: reagoval se na rakce meho puvodniho prispevku a proto pisi i o iTunes. V mem puvodnim prisepvku je tech pripominek vice. To, ze z ni diskutujici vytahli prevaznu tu o iTunes je proste jejich problem. Problem iTunes je problem iPadu, nebot je to primarni moznost, jak do zarizeni dostat nejake data a proto je, dle meho tedy hovorit i o tomto. Pokud Vam vadi, ze ma nekdo kriticky pohled na neco co vy obdivujete, pak to nectete.

@rony: ona to je diskuze o jinych tabletech, nebo o tom, co nam vadi na iPADu? Jine tablety hodnotit nemohu a zde by to bylo i mimo off topic. Ale chapu, ze zde muze byt off topic vse, pokud nejde o kritiku iCeohokoliv.

Vytvoreni utivatelskych uctu bych urcite rovnez privital.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

VAROVÁNÍ MODERÁTORA:

Tak já myslím, že utnem diskuzi. Každému holt vadí něco jiného a netřeba to dále rozebírat a obhajovat své postoje. Promazávat to tu nebudu.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

niky79

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od niky79 »

" Jakym jinym zpusobem mohu tedy (konkretne) dostat do nejake sve slozky na iPAD2 dokumenty (office, pdf, videa)? "

Pres dropbox napriklad :-) Spousta aplikaci jako iFiles navic umoznuje "wifi spojeni", kdy tam data dostanes treba pres prohlizec.

iphonelama
Host
Host
Příspěvky: 28
Registrován: čtv dub 28, 2011 7:38 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od iphonelama »

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s tímto stylusem??? http://www.maczone.cz/celly-ipenny-univ ... d7256.html
iPhone 3G iOS 4.3.2 JB
iPhone 4 iOS 5.0.1
iPad 2 iOS 6

Moonlight
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 354
Registrován: pát pro 21, 2007 4:07 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od Moonlight »

Na iPade bude ale fungovat iba ten hrubsi koniec.
new iPad wifi 32gb
iPad wifi 3G 32gb
iPhone4 32gb
iPhone 3GS 16gb
iPhone 3G 8gb
iPhone 2g

@solokaprik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 305
Registrován: čtv kvě 31, 2012 2:48 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od @solokaprik »

Sice je tu trošku mrtvo, ale stejně přispěji.

Zasádní věc co mi vadí u nového iPadu je doba nabíjení baterie, fakt mi tato věc nejvíce vadí na novém iPadu, sice jsem u elektřiny snad každý večer to je jasné, nicméně až budu na dovolené a budu se "čachtat" v moři a večer příjdu do apartmánu, tak na to někdy zapomenu a druý den se budu divit pročpak mám plácnu 12% baterie. Opravdu doba nabíjení je okolo 8 hodin aspon v mém případě, u kamaráda který vlastní dvojku je doba nabíjení přibližně 5,5 hodin, chápu že chtěli zvýšit výdrž baterie, dle mého názoru je naprosto stejná jako u dvojky.

Na druhou stranu, nový iPad je můj první iPad a jsem nadšený z Retina displeje, nikdy jsem nebyl spokojenější :-)

Jak tu už zaznělo, u iPadu by nemuseli být tak hlasité reproduktory, příjde mi to poněkud zbytečné, další věc co mi trochu vadí na novém iPadu je váha která je o trochu většín než u dvojky. Poslední věc je občasné přehřívání, většina uživatelů podle jejich názorů přehřívání necítí, u mně to tak není, když jsem na iPadu v posteli a prohlížim např. hodinu v kuse webovky, pak zahraji nějakou tu hru a pustim si k tomu písničky opravdu zahřívání cítím, dá se to přežít ale je to nevýhoda.
Apple iPhone 5 16GB - black
Apple iPad Mini 16GB wifi - black
Apple iMac 21,5" (late 2012)

niky79

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od niky79 »

"Opravdu doba nabíjení je okolo 8 hodin aspon v mém případě, u kamaráda který vlastní dvojku je doba nabíjení přibližně 5,5 hodin, chápu že chtěli zvýšit výdrž baterie, dle mého názoru je naprosto stejná jako u dvojky."

Ne, to opravdu nechteli. CHTEJI JI ZACHOVAT MINIMALNE NA STEJNE UROVNI. Kdyby nezvysili kapacitu baterie o 70 %, iPAD 3 by ti vydrzel, odhadem, tak 5-6 hodin :P A to by lidi prskali také. Možná ještě více. Oni prostě neví, co chtějí. Apple zvýší kapacitu baterie -> lidi prskají ohledně dlouhého nabíjení. Kdyby iPAD kapacitu baterie nezvýšil, lidi by zase prskali na nízkou výdrž (a věřím, že v takovém případě by najednou byli schopni akceptovat delší dobu nabíjení).

@solokaprik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 305
Registrován: čtv kvě 31, 2012 2:48 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od @solokaprik »

Jo, to zas souhlasim. S výdrží jsem spokojený, zvýšili kapacitu baterie a to udělali dobře, kdyby to neudělali tak by si lidé stěžovali jak má iPad malou výdrž.
Apple iPhone 5 16GB - black
Apple iPad Mini 16GB wifi - black
Apple iMac 21,5" (late 2012)

JoK3rXxX
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 10, 2012 3:36 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od JoK3rXxX »

Mam iPad 1. Generace... A se** me nepodpora iOS6, má ho i blbý 3GS!
JoK3rXxX sent by iPad
iPad 2 16gb WiFi
iBook G3 500mhz :DD

miro1309
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 477
Registrován: ned led 25, 2009 5:10 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od miro1309 »

OT: Skončená podpora pre iPad 1st gen. vie naštvať, to mi je jasné, keby som v čase, keď som mal 3GS vedel, že bude podporovať aj iOS 6, asi by som čakal na novší iPhone trochu dlhšie.

K téme, na iPade mi najviac vadí to, že síce je relatívne ľahký, ale pri dlhšom používaní dosť bolia ruky, pri čítaní po ležiačky obzvlášť, rohy tlačia do dlane. Ďalšia nevýhoda je obal (zadná strana je dosť citlivá na škrabance a "preliačiny"), iPad je krásny a zabaliť ho do niečoho len schová jeho pekné črty, naviac, obaly pridávajú na váhe a na hrúbke preto ich nepoužívam, len Smart Cover, keď ho prenášam, som za to, že veci majú slúžiť človeku, nie človek im. No najmä pri Apple produktoch sa to ťažko dodržiava.

Xilias
Host
Host
Příspěvky: 74
Registrován: sob črc 12, 2008 8:13 am

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od Xilias »

Mě osobně nejvíc vadí při rotaci Menu na jiný poměr, že se trochu změní pořadí ikon .. Jinak jsem celkem se vším spokojen ..
.:sO ENjoy:.
iPhone 3G 16GB 4.2.1
iPad (3rd generation) 32GB Wi-Fi 7.0.0
Obrázek

LedBack
Host
Host
Příspěvky: 123
Registrován: sob dub 30, 2011 7:02 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od LedBack »

Vadí mi, že na iPadu není aplikace Hodiny. To se ale nyní naštěstí změní :D
iPad 2, iPod nano 6th, iPhone 5, MacBook mid 2010
iPod touch 1G

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od Lipon »

s odstupem casu jsem zjistil, ze mi na iPadu "vadilo", jaky je to zrout casu
bohuzel mi ho i s Macbookem (a dalsimi vecmi) ukradli a ja mam najednou poranu i po vecerech vic casu
vic cteme pohadky a nemlatime kocoura polstarem nebo nehazime rajcata po papouskovi (na displeji, samozrejme), mala na nej rychle zapomela :)

zmyleny

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od zmyleny »

po roce a něco každodenního používání iPad2 mi vadí jediná věc a to že nemůžu nahrávat na webech fotky z ipadu, ani u obyčejných inzerátů

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od rony »

to vyriesi iOS6.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od Anndy »

OT:
Fakt - to je super - toto aj mna trochu trapilo.
A akou funkciou? Lebo to mi asi uniklo... :( (alebo sa mysli sharovanie fotostreamu?).
diky
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od rony »

aj to ale aj fakt, ze v safari bude moct byt nahranie suboru sice nie kazdeho ale foriek urcite.

ale sharovany photostream bude prijemna vec pre vsetkych, co nemaju radi socialne siete a fotkovanie do nich.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Midnight
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 358
Registrován: stř úno 10, 2010 3:47 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od Midnight »

Rad chodim na par stranok ktore bezia cez flash :/ a to ipad nevie no. Jedine to ma stve. Teda, prehravace na video ktore idu cez flash tak nejdu. Videacesky,mojevideo atd. :/
Macbook Air 2013 i5,128GB SSD, 4GB
iPhone 5S&5S 16-32GB White & White
iPod Classic 160GB Black
iMac 27" i7,2TB,ATI,12GB RAM
iPad Air 32GB Wifi + LTE

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od rony »

Pani vlastnici tych servrov uz cca od 2007 roku nejasne tusia, ze nieco nie je v poriadku. Je to kopec casu na to, aby to zvladli urobit. Asi o teba nestoja, musis to respektovat :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

gaspi
Host
Host
Příspěvky: 38
Registrován: stř pro 16, 2009 1:19 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od gaspi »

Tak tento tyzden som si kupil moj prvy tablet, iPad 3 :).
Musim povedat, ze po par veceroch som s nim zatial velmi spokojny.

Ako velke minus vsak povazujem nemoznost vytvorenia uzivatelskych profilov (uz to tu bolo spominane). Velmi by sa to hodilo najma pri socialnych aplikaciach (FB, Skype, ...) a taktiez mail. Su to veci, ktore su cisto personalizovane a je velka otrava sa odhlasovat/prihlasovat, ked niekto iny chce vyuzit dane aplikacie.

Po dlhsom case mozno pridem na dalsie neduhy.

Midnight
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 358
Registrován: stř úno 10, 2010 3:47 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od Midnight »

Je to sice chyba safari, nie ipadu ale je to jeho sucast takze --> dost ma stve ze nieje ziadny multitouch v safari na vratenie stranky naspat. (Ako napr vo flipboarde klepnutie s 2 palcami) Je to dost otravne stale s palcom tukat na vrchnu cast displeja ipadu kde je sipka spat :/ hlavne ked ho drzim vertikalne
Macbook Air 2013 i5,128GB SSD, 4GB
iPhone 5S&5S 16-32GB White & White
iPod Classic 160GB Black
iMac 27" i7,2TB,ATI,12GB RAM
iPad Air 32GB Wifi + LTE

LoleqBoleq

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od LoleqBoleq »

vadí mi na ňom (ipad4) že netuším ako ale mám tri takmer rovnobežné škrabance na displeji, na jútube šráci displej nepoškriabu ani mačetou :D a u mňa bum :/ nespoliehajte sa na články s radami, že nepotrebujete fólie, potrebujete :)

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od kotelník »

Jojo to se mi taky stalo, hned jsem nahodil folii
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

LoleqBoleq

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od LoleqBoleq »

musím povedať, že vidno to len pri istom osvetlení ale veľmi mi to vadí, vidíš tie škrabance cez fóliu, či ich tak šikovne zakryje ?

osobne by som ho najradšej odniesol do predajne, nech mi vymenia sklo, ku ich kremíkovému sklu som mal vždy maximálnu dôveru až doteraz

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od kotelník »

Abych řekl pravdu, nezkoumám to, pak by mě to štvalo. Pokud jsou jen mikro, tak je zakryje. Já jsem si to možná způsobil sám nějakým smítkem prachu při kreslení s Adonit Jot touchem. Nevím, včera mi iPad spadl, drží krásně. Člověk z toho zařízení nesmí být nemocný, je na používání a ne na hledání škrábanců, jinak budeš nalézat neustále nové. Přilep fólii a neřeš...
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

LoleqBoleq

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od LoleqBoleq »

sedím asi do tej skupiný chorý zo zariadenia, človek taký je citlivý na to, keď je to tak drahé a toto sa stane, škoda hlavne kvôli tomu, že to automaticky zníži cenu pri neskôršom predaji napríklad

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od kotelník »

tak že jo, ono se těžko popisuje, jak moc to je vidět, takže posudek je jen a jen na Tobě, ale i v případě prodeje musí kupující chápat, pokud má něco v hlavě, že nekupuje nový, ale použitý iPad.
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

Bobo17
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: čtv zář 13, 2012 8:59 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od Bobo17 »

Začíná mě vadit pomalost A5X

Appstore se strašně pomalu načítá oproti A6 (X) :(
Macbook Air 2013 i5 256GB
iPhone 5S Space Grey
iPhone 6 64 GB Space Grey

PunkBoy

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od PunkBoy »

toto iste vadi aj mne a preto pomaly uvazujem nad upgradeom ked bude dostatok financi.

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od Slimák »

Co mi na iPadu obecně vadí?

1. Nemožnost zaheslovat aplikaci email, zprávy a obrázky
- řešením je samozřejmě JB, ale to považuju za dost pofidérní z hlediska bezpečnosti
2. Absence integrovaného oficiálního download manažeru v Safari
3. Horní notifikační lista je nejhorší designová prasečina, která se na iPadu vůbec nepovedla. Mohli ji alespoň protáhnout do stran, aby z toho nebyl takový strohý obdélník.
4. Stále ochmatanej display :D

Toť vše, jinak maximálně spokojen :D

To Bobo:
přecházel jsem z A5X na A6X a je to kurevský rozdíl v celkovém výkonu.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

BurningsoulCZ
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: stř lis 06, 2013 4:06 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od BurningsoulCZ »

já jsem asi celkově spokojenej. jen ten rastr...
měl jsem předtím asi 5 androidích tabletů, po přechodu na ipad mini 1 je to jiný svět. nic se netrhá, záhadně se nevybíjí, hry, co se mi líbí na tom jedou. z mého pohledu je problém jen ten rastr (přešel jsem z full HD panelu). ale holt si zvyknu

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: [negativa] Máte iPad? Co vám na něm vadí?

Příspěvek od kotelník »

No ale to bych nepsal do negativ, zvlaste v pripade, ze je v prodeji retina mini
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

Odpovědět