[koupe] Jak koupit iPad z USA

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
ygy
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1802
Registrován: stř srp 06, 2008 12:04 am

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od ygy »

nie unás . ale v nemecku, francúzku a anglicku. ký sa to dostane k nám tak to potrvá ešte nejaký ten týždeň ...

chezz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 174
Registrován: čtv pro 03, 2009 8:52 pm

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od chezz »

dobre tak jinak ....tim jsem myslel treba plus minus 2 - 3 mesice

CJHornster

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od CJHornster »

kde maj třeba v německu apple store, kde bych mohl Ipad koupit? Bydlím na severu čech

beitrel

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od beitrel »


CJHornster

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od CJHornster »

abych řek pravdu, tak cesta tam a zpátky + cena v EU mě bude stát skoro stejně jako si to nechat poslat z USA :D :D :D :D

balda88
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 371
Registrován: ned srp 24, 2008 10:23 am

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od balda88 »

Já řeším iPad z USA přes kolegu, který má rodiče v USA, takže do konce měsíce snad bude u mě.
 iPhone 6S Plus 64GB Space Gray 9.2
 iPad Mini Retina 16GB White WiFi 9.2
 Macbook Pro 13 2.4GHz Intel Core i5 16GB ram 256GB SSD Intel HD Graphics 3000 512MB Mac OS X El Capitan 10.11.2

CJHornster

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od CJHornster »

ja mam ¨znamou v USA a kdyby mě poslala Ipad tak jsem to spočítal na 599+10%+20%+60 poštovný + 10 pojistka = 860,68$ -> 16380 czk (doufám, žer to mam správně a nebo se platí ještě něco? :) )

radko77
Host
Host
Příspěvky: 11
Registrován: ned zář 13, 2009 8:03 pm

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od radko77 »

Podľa tejto http://recombu.com/news/ipad-uk-launch-how-much-where-who_M11627.html sa má ipad v UK predávať za "unbelievable price",predpokladaná cena ipadu 16gb wifi by bola 385?,čo je asi 439? a najdrahší model 64gb wifi+3g,by mohol stáť 640? to je cca 730?.Rátal som s tým že tu sa bude predávať za 730? model 32gb+3g,ale v UK dostanem za tu cenu rovno 64gb wifi+3g. :) V UK mám teraz dvoch bratov,jeden z nich príde v máji domov,dúfam že aj s mojím ipadom...
iphone 3g 16Gb SK JB 3.1.2
Ipad 3g 32Gb Uk

beitrel

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od beitrel »

Tak nejdriv sem nadsene letel kouknout na link, ze snad uz konecne nejake urcitejsi info, ale ono nic. Tyhle vypocty ceny co provedly jsou zalozeny na prostem porovnani ratingu par apple produktu v usa a v uk apple store. Protoze planuji ipad kupovat prave v uk, udelal jsem si sam velmi podobny vypocet cca pred mesicem a pul. Nicmene vysledna suma za zakladni model, coz jim vyslo ?385 je opravdu jen odhad. Konecna cena nastavena applem muze byt klidne o ?100 vyssi ( pravdepodobne ne nizsi). A kdyz uz jsme u tech porovnavani tak naprilad apple tv ma prevodni rating z $ na ? 1:1 . Byl bych moc rad kdyz by jim ten odhad vysel, ale nezbiva nez si pockat na oficialni info.

Juramac

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od Juramac »

Mozna si udelam v kvetnu jednodenni vylet do Norimbergu,na otocku do Gravisu, az ho tam budou mit, budu kupovat urcite 3G model se 64 GB. Takze kdyby chtel jet nekdo se mnou, tak mi napiste. Pojedu od HK pres Prahu a Plzen. Jinak nikomu nic neprivezu, kazdy sam na sebe, spolecna bude jen cesta :)

cheer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 331
Registrován: pon pro 22, 2008 12:00 pm

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od cheer »

Zajímavé 7-9. 5. budu v Mnichově na hifi výstavě, je tam ofiko store... že by? Jestli nebude 3G64 v té době na pořadníky jak MBčko za socíku :-)

Otázečky pokud náhodou víte (Juramac uřčitě ví druhou):
- Nebudou brát zas třeba jen platební kartu od německé banky příp. s euro-hotovostí na mě rovnou zavolají ochranku?
- Napovězte aspoň lehce, jak odepsat DPH (plátce jsem). Spec. formulář nebo kolonka ve čtvrdletním přiznání? Jen účtenka ze storu nebo nějaké spec. potvrzení z Deutschlandu?
whited00r - stále vyvíjený custom iOS pro starší zařízení
Files - zaheslované adresáře, prohlížení a přehrávání
T-Pot - USB kopirovani Win <-> iPhone

Mac mini 2009/2,26GHz nebo pracovní Oknousy

Juramac

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od Juramac »

Proste se v obchode prokazes kopii sveho ZL a Osvedceni o registraci DIC a pozadas je o vystaveni dokladu bez MwSt - nemecka DPH . Takze dostanes fakturu na castku bez MwSt a take zaplatis o tuto castku realne mene. No a pak tento doklad proste jen das do ucetnictvi a tva ucetni musi toto spravne zauctovat.
Ale i kdyby ti tento doklad nechteli z nejakeho zahadneho duvodu dat a byl jsi nucen zaplatit vcetne DPH, tak si toto samozrejme pak uplatnis ve svem danovem priznani , jako DPH na vstupu a odectes od sve danove povinnosti . Jsme v EU. Je to defacto jedno. :)
Naposledy upravil(a) Juramac dne pon dub 12, 2010 3:18 pm, celkem upraveno 1 x.

xslide
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 2674
Registrován: sob led 19, 2008 12:37 pm

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od xslide »

No zálšží, jestli funguje v německu stejné DPH jako u nás. Vím, že třeba za USA to prostě odečíst nejde. Jedině v případě, že to oficiálně proclíš, což ale z německa není potřeba, protože je to EU
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm

Juramac

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od Juramac »

Ale ono to jde odecist i z USA, jen je to pro uctare malicko slozitejsi. Je to spousta dalsich papiru, celnice apod. Z Nemecka a ostatnich zemi EU si muzes takto bez DPH koupit cokoliv, pripadne, pokud obchodnik nebude chtit vystavit doklad bez DPH, tak ho sice zaplatis, ale snadno odectes. na vysce sazby DPH to nezalezi, ta stejne neni tvoje, pro platce je podstatna cena bez DPH, jakou sazbu ma ktera zeme je bezpredmetne.

Jinak co se tyka platby v hotovosti a nebo nemecke karty - to nevim, ja osobne jsem u Apple v nemecku nikdy nic nekupoval, ale mam zkusenost s retezcem Gravis, kde berou ceske kary i hotovost bez problemu.

EDIT : Takze oprava - do nemecka je potreba si vzit osvedceni o registraci a kopii ZL, obchodnik pak musi prodat za cenu bez MwSt ,a vystavit doklad bez DPH. Pokud vystavi doklad i s DPH, tak pak se zde uz DPH uplatnit NEDA !!! Ted jsem mluvil s ucetni, byla nejaka zmena. Takze pri nakupu v nemecku VYZADOVAT doklad BEZ MWST !!! DPH se pak zde v cesku uvadi na vstupu i na vystupu.

havran66
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: stř čer 17, 2009 10:59 am

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od havran66 »

Juramac píše:Proste se v obchode prokazes kopii sveho ZL a Osvedceni o registraci DIC a pozadas je o vystaveni dokladu bez MwSt - nemecka DPH .


Pokud to nebudou chtít přeložený od soudního překladatele, jako se to stalo mně v servisu Mercedes. Přitom přes Vies to mají zjištěný za pár sekund. Byla to ale zřejmě vyjímka a stalo se mi to v ozápadnělý části.

Juramac

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od Juramac »

Nedavno jsem takto nakupoval v nemecku na auto hagusy, chteli jen nase DIC, kopii ZL a registrace nechteli , sami si ho overili a bez problemu mi vystavili doklad bez DPH. Pokud je obchodnik platce, MUSI vystavit doklad. A pokud dela obstrukce s nejakym overovanim, tak je to hnup, ktery je spatne vyskoleny....

havran66
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: stř čer 17, 2009 10:59 am

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od havran66 »

OT:S tím naprosto souhlasím a chtěl jsem jen poukázat na to, že blbci se najdou i na západ od našich hranic a ještě v zastoupení tak rádoby "renomované" firmy.

cheer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 331
Registrován: pon pro 22, 2008 12:00 pm

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od cheer »

Dík za info.
Vemu v květnu do Mnichova český ŽL a doklad o přihlášení k dani (DPH) s DIČ a nechám náhodě, jestli v Apple Store:
1) budou ochotni prodat bez DPH na tyto české dokumenty + online ověření
2) přimou českou kartu
3) budou mít k dispozici 3G64

Jinak si v klidu počkám na Alzu nebo tak něco...
whited00r - stále vyvíjený custom iOS pro starší zařízení
Files - zaheslované adresáře, prohlížení a přehrávání
T-Pot - USB kopirovani Win <-> iPhone

Mac mini 2009/2,26GHz nebo pracovní Oknousy

Juramac

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od Juramac »

Kdyby nahodou v AppleStore delali problemy, tak zajdi v Mnichove do Gravisu, to je retezec, ktery prodava Apple vyrobky a tam s hotovosti ani s kartami zadny problem nemaji.
http://www.gravis.de/stores/

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od rony »

http://superiphone.cz/2010/04/apple-odk ... dej-ipadu/

Predaj mimo USA sa oficialne odklada a minimalne o mesiac.

Otazka: ak aj ipad z online store neposlu do europy, nevadi (uz mam) ale co prislusenstvo k nemu?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Juramac

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od Juramac »

Ano, ted jsem dostal z Gravisu take zpravu, ze se prodej v nemecku odklada, ze predobjednavky se prijimaji od 10.5. , s tim, ze dosavadni reservace ale zustavaji platne......... Nemile, ale tak si proste chvilku pockame .... Na auto take vetsinou cekam 4-6 mesicu... :)

haasteren
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 472
Registrován: čtv lis 29, 2007 11:02 am

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od haasteren »

Zde mate priklad pro stat MERILAND kolik je taxa atd , postovne 2 IPADU do CR USPS EXPRESS cena 71USD clo a dph ( to at si kazdy resi sam jak chce nikomu radit nebudu , cena celniho deklaranta je cca 380 Kc + DPH z cele castky uvedene na baliku fakture )

Obrázek

cheer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 331
Registrován: pon pro 22, 2008 12:00 pm

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od cheer »

Do háje zdržení, v ČR 3G verze tak červenec... tak že bych přece jen zkoumal tu Amériku?
whited00r - stále vyvíjený custom iOS pro starší zařízení
Files - zaheslované adresáře, prohlížení a přehrávání
T-Pot - USB kopirovani Win <-> iPhone

Mac mini 2009/2,26GHz nebo pracovní Oknousy

chezz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 174
Registrován: čtv pro 03, 2009 8:52 pm

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od chezz »

to ja si raci pockam az bude v CR prece jenom ceska lokalizace bude pro me osobne lepsi !

carlooser
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: stř zář 16, 2009 8:02 am

iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od carlooser »

Ahoj, chci řešit iPad taky z USA, řešíte to všichni přes Shipito nebo eBay?
___________
iPhone 4 16GB, MacBook Pro (+8GB & SSD), newiPad, GameCenter Nick: carlooser

ygy
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1802
Registrován: stř srp 06, 2008 12:04 am

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od ygy »

riešim to cez známu ktorá príde 29 apríla a tak ho budem mať za skvelú cenu bez cla a dph :D

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Paly »

Na Shipito neposila Apple. Takze tak to neporiesis. Mozno cez eBay alebo pockat kym bude v Europe
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

Juramac

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Juramac »

FedEx i UPS stoji podle meho znameho , ktery uz iPad posilal vice lidem, kolem 100-120 USD , podle pojisteni,Dodani za 2 dny ode dne odeslani, bezna letecka posta pak kolem 80 USD, dodani 10-14 dni.
Jinak pozor. V NY je tax - dan 8,25 % , takze za 16 gb zaplatite 540 , za 32 gb 648a za 64 gb 758 dolaru. K tomu pak jeste kolem 100 dolaru za dopravu. A to vse za predpokladu, ze vam to koupi nekdo ve statech. Jak je to u zasilkovych sluzeb, to nevim a nepatram po tom.

beitrel

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od beitrel »

Ja to resim pres kamosku co tam zije. Objednam to a necham poslat k ni domu, ona to pak jen preposle. Proto jsem se ptal na tu dopravu. Ja nasel prave USPS a melo by to byt za cca $50 (6-10 dni). Da se to take zaplatit online,takze aspon nebudu muset resit preposilani penez do usa. Otazka je jen jestli mi teda projde platba online na apple store evropskou kartou. Snad jo , bylo by to tak rychlejsi :) Kdyz ne,tak ty penize budu muset kamosce holt poslat prevodem :|

Juramac

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Juramac »

platba evropskou kartou ti na USA online Apple store zcela urcite neprojde. I ja jsem to diky tomu resil prevodem na kamaraduv ucet.

whisky96
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 980
Registrován: stř úno 13, 2008 9:47 pm

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od whisky96 »

juramacu, na americkom apple store som uz viac krát platil slovenskou kreditnou kartou ... naposledy dnes, keď som si objednával nejaké príslušenstvo k ipadu...

oni nemajú problém s kartami, ale s adresami pre doručovanie ...

dokonca aj keď som si pôvodne objednal iPad, tak platbu mi zo slovenskej kreditky strhli, až neskôr (potom ako mi zrušili objednávku) mi zase peniaze vrátili

Juramac

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od Juramac »

A proc ti tu objednavku zrusili ? Zrejme proto, ze adresa na karte neni na uzemi USA. (billing address) :wink: Ale pokud ti to na druhe strane nekdy zase "zahadne" proslo, pak mas asi nejake velke stesti :) Ale hadat se s tebou nebudu, asi jsi dite stesteny.... :wink:

beitrel

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od beitrel »

chjo to me stve.. To zas budu cpat bance prachy za prevod. No co se da delat. Ted teda premyslim, jestli to zkusit a nebo radsi nezkouset vubec. Pocitam, ze jak mi sosnou penize z karty,tak by to melo byt ok.

BTW nasel jsem tohle info o apple store v uk:

V Apple Store UK muzete bez problemu nakoupit s ceskou kreditkou, ovsem dorucovaci adresa musi byt samozrejme v ramci uzemi Anglie, stejne tak jako billing address. Tuto billing address pak uvedete jako adresu drzitele karty (nastaveni zrejme v internet bankingu, alespon u me - CSOB).

nicmene nevim jestli je to proveditelne i v usa apple store..

chezz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 174
Registrován: čtv pro 03, 2009 8:52 pm

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od chezz »

tak ze nakup iPadu pres eBay by nemel byt problem jo? Ohledne zaruky , kdyz si objednam treba s USA iPad tak Appl ma warranty na celym svete ne? Tak ze zarucni list neni potreba ,kdyby nahodou

bob123
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 174
Registrován: pon lis 12, 2007 11:38 pm

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od bob123 »

Juramac píše:platba evropskou kartou ti na USA online Apple store zcela urcite neprojde. I ja jsem to diky tomu resil prevodem na kamaraduv ucet.

V online apple store objednany macbook pro zaplaceny ceskou VISA z reifeisenbanky bez problemu, vloni v cervnu. Dodaci adresa San francisco CA, jestli ty omezeni nebyly na iphone z duvodu smluv s operatory, mozna ze iPad bez 3G pujde normalne objednat tezko rict...
iPhone 2G 4GB
iPhone 4 16GB Vodafone
iPhone 5 16GB Vodafone
iPhone 6 16GB Vodafone
Macbook pro 13" (mid 2009) Snow Leopard
Macbook pro 13" 2016
Apple AirPort Extreme
New iPad 16GB Wifi

haasteren
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 472
Registrován: čtv lis 29, 2007 11:02 am

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od haasteren »

JURAMAC :

Kde jsi vzal ze posta je 10-14 dnu :)

Posta posila bez problemu za 4 dny kdyz das USPS EXPRESS a 2x IPAD 70USD

FEDEX pokud nema prodejce s nima smlouvu tak do EVROPY cca 168 USD
u fedexu bohuzel nejlevnejsi varianta ECONOMY pokud bych pouzil rychlo cca 3 dny tak 2x vetsi cena
( pokud ma ale prodejce ramcovou smlouvu s FEDEXEM da se dostat na jeden balicek do 2 Kg i cena 26 USD :) a muj ma )

Zde mas oba pripady doruceni :

Pro USPS si zadej EH455796182US do http://WWW.USPS.COM v pondeli odeslano dnes DORUCENO

a pro FEDEX

http://www.fedex.com/Tracking?tracknumb ... ivshpalrt&

Oba baliky sli ve stejnou dobu a oba dorazi ve stejny cas. Vyhoda fedexu je ze cestuje i pres vikend , USPS vetsinou ne . Pokud posles balik z USA ve ctvrtek bude stejne odeslan az v pondeli ....

MUHEHE to bude vikend 2 nove hracky IPAD a 27" IMAC

whisky96
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 980
Registrován: stř úno 13, 2008 9:47 pm

Re: iPad - k cemu a pro koho ?

Příspěvek od whisky96 »

Juramac píše:A proc ti tu objednavku zrusili ? Zrejme proto, ze adresa na karte neni na uzemi USA. (billing address) :wink: Ale pokud ti to na druhe strane nekdy zase "zahadne" proslo, pak mas asi nejake velke stesti :) Ale hadat se s tebou nebudu, asi jsi dite stesteny.... :wink:


objednávku mi zrušili až cca 2 týždne, vtedy keď to išli expedovať a zistili že adresa pre dodanie je forwardovacia služba (shipito)

s platbou zo slovenskej kreditky nikdy problém nemali ... a to som už objednával od nich takto minimálne 5 krát ...

beitrel

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od beitrel »

Tak to vypada nadejne. No kazdopadne to zkusim. Ja budu predobjednavat iPad 64Gb 3G verzi. 3G verze je ale bez smlouvy , tak by to melo byt stejne jako s norm wifi verzi. Jinak predpokladam, ze pri predobjednavce to po me bude chtit plnou sumu a podle adresy doruceni mi to dopocita tu dan cca 7-11% . Tak uvidim. Snad to vyjde :)

haasteren
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 472
Registrován: čtv lis 29, 2007 11:02 am

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od haasteren »

Ale adresu musis mit v USA a creditka take. Ted jsem platil druhou GE MONEY VISA a prislo mi ze majitel neni totozny s adresou doruceni ... a objednavka se zrusila. Na US vse OK ...

beitrel

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od beitrel »

Tohle me stve. :( Stejne si to ty lidi mimo usa koupej, apple jen umozni vydelat dalsi prachy na tom se prizivujicim spolecnostem.

Odpovědět