[koupe] Jak koupit iPad z USA

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od rony »

jasne mirec, toto bol dobry a asi aj stacilo zartovania :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od Gekko gecko »

No pokud se do konce léta u nás neobjeví (jakože ne...),taky bych si ho nechal raději dovézt ale jak potom vyřešit microSIM kterou US verze má?
Počkám zda se v rubrice časem neobjeví člověk který by byl schopen za rozumnou cenu iPad v americe koupit a poslat do čech...
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od rony »

aj v usa je ipad terz nedostatkovy, predaj dva kusy na jednu adresu!

sim kartu orezes, no problem

mozno v lete uz bude aspon v niektorych eu krajinach.

a garantujem nadsencom, ze budu spokojni :)) je to super stroj
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

cheer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 331
Registrován: pon pro 22, 2008 12:00 pm

Re: Jak koupit Ipad z USA

Příspěvek od cheer »

Juramac píše:Toto dilema jsem take resil, ale nakonec jsem sel do wifi. 3G tady v cesku je jeste v plenkach, Vodafone, kde jsem, ma teprve v planu rozsirit 3G do krajskych mest "do konce roku" a tam, kde se osobne pohybuji ja a hlavne ma zena, pro kterou je, je vetsinou free wifi. ...


Asi to většina víte, ale pro jistotu - iPad 3G nebude mít navíc pouze 3G síť (= UMTS/HSDPA), ale i klasickou 2G mobilní datovou síť (=GSM/EDGE) a GPS.
Prostě dostupnost datové sítě stejná jako dneska iPhone 3GS.

viz http://www.apple.com/ipad/specs/

Wireless and cellular
Wi-Fi model

* Wi-Fi (802.11a/b/g/n)
* Bluetooth 2.1 + EDR technology

Wi-Fi + 3G model

* UMTS/HSDPA (850, 1900, 2100 MHz)
* GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)
* Data only2
* Wi-Fi (802.11a/b/g/n)
* Bluetooth 2.1 + EDR technology

Location

* Wi-Fi
* Digital compass
* Assisted GPS (Wi-Fi + 3G model)
* Cellular (Wi-Fi + 3G model)
whited00r - stále vyvíjený custom iOS pro starší zařízení
Files - zaheslované adresáře, prohlížení a přehrávání
T-Pot - USB kopirovani Win <-> iPhone

Mac mini 2009/2,26GHz nebo pracovní Oknousy

ygy
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1802
Registrován: stř srp 06, 2008 12:04 am

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od ygy »

hoci to má ale neviem ako si z toho chceš zavolať ....

House_MD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2797
Registrován: úte čer 09, 2009 12:41 pm

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od House_MD »

normálka k uchu a haló haló :mrgreen: Ale mně se ta 3G verze nelíbí... Asi si koupím normální jenom wi-fi... Pokud se teda umoudří sopka a náš USA výlet nebude zrušen... :evil:
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.

ygy
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1802
Registrován: stř srp 06, 2008 12:04 am

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od ygy »

niečo mi hovor . Kamarátke ktorá mi má doniesť iPad preložili let z 19 na 29 apríla :evil:

Juramac

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od Juramac »

Tak jsem se stal dalsim spokojenym majitelem :) Sedim na zadku, pisu prave z neho a premyslim, zda ho vubec manzelce , ktere byl puvodne urceny , vubec dam :D Realita predcila ocekavani.
Jinak k te 3G versi - myslim, ze platit za dalsi SIM s daty dalsi pausal, pokud to clovek skutecne nevyuzije, je nesmysl. Radeji budu mit "jen" wifi , tech free je dnes vsude spousta .

ygy
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1802
Registrován: stř srp 06, 2008 12:04 am

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od ygy »

a akú kapacitu si volil ?
Naposledy upravil(a) ygy dne stř dub 21, 2010 4:36 pm, celkem upraveno 2 x.

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od toncek »

Jura: Nebo to chce mít iPhone s JB a aplikaci MyWii (doufám, že jsem trefil název). A na iPadu využiješ i datový paušál z iPhonu.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

Juramac

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od Juramac »

32 GB - wifi. 64 je myslim zbytecne moc. Mam 32 GB i v iPhonu, a nemam zaplnenou jeste ani 1/3 pameti. A to tam mam spoustu muziky, asi 10 filmu a asi 30 aplikaci. Manzelka to sice zaflaka urcite jeste fotkami , ale ty nezabiraji az tolik mista........
toncek: jasne, o tom vim, ale dobre vis, jaky mam ja osobne vztah k JB :D Na me potreby byt na siti mi soucasny stav naprosto vyhovuje .

xax

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od xax »

už to tu párkrát zaznělo, ale čistě pro jistotu: nakoupil jsem iPad64GB na oficiálním apple store a zaplatil jsem to českou VISA kartou od mBank.
Adresu pro doruceni jsem uvedl americkou (kolega), bilingovou taky jeho, jen jmeno jsem v te bilingove uvedl svoje (aby souhlasilo s tim na karte).

Platba prosla, iPad je na ceste.


pozn.mod.rony: zvyraznil som to tucnym, pretoze je to k teme

beitrel

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od beitrel »

Ja prave resim predobjednani 3G verze. Chtel bych zkusit stejnou metodu, jen nevim jednu vec. Pokud to tak provedu, jak poznam, ze to je v poradku? Strhne mi apple hned penize? Pri klasicke koupi urcite, ale plati to i u predobjednavky? Kdy si apple vezme penize z karty u predobjednavek? Pokud by se mi to povedlo protlacit, tak bych usetril ?40 za prevod penez, takze by to bylo fajn. Jen potrebuju vedet jestli mi daji nejak vedet v pripade,ze to ok nebude, nebo jestli se to dozvim az pri odesilani 5.5. . Predem moc dik za kazdou informaci!

beky02
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte úno 19, 2008 3:02 pm

Mohu si přes někoho z vás objednat iPad?

Příspěvek od beky02 »

Dotázek pro vás. Mohu si přes někoho z vás objednat iPad? Jedná se mi o doručovací adresu. iPad bych zaplatil sám a jen uvedl americkou adresu někoho, kdo si už takto iPad koupil a až příjde z USA, tak bych si ho jen vyzvedl... Samozřejmě zaplatím všechny poplatky kolem. Dík

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od rony »

asi nikoho nenajdes, lebo Apple limituje 2 kusy na konkretnu adresu. takze ten clovek si ho uz v podstate nemoze objednat.

zvyraznil som tvoj text, nech to ludia najdu.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

beky02
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte úno 19, 2008 3:02 pm

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od beky02 »

No uvidíme. Děkuji za zvýraznění... Bohužel v USA nikoho známého nemám... :(

xax

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od xax »

ješte k platbě českou kartou na apple store,
blokace peněz na kartě se provede prakticky obratem,
ke stržení nicméně dochází v okamžiku vyskladnění

u iPadu jsem čekal cca 7 pracovních dní, peníze byly blokovány a teprve s vyskladněním se skutečně strhly

mimochodem - k vyskladnění došlo v Shenzhen/Čína, pak letecky do Anchorage/Aljaška, pak letecky do New Jersey a finálně doručeno až do bytu - to vše ve dvou dnech - achjo, taky přemýšlíte, co by znamenalo finální doručení Českou poštou? :)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od rony »

vyskladnilo by sa to u ceskej posty a par nebeskych idiotov tam hrava s balikmi futbal. Nevymyslam si, jeden sibnuty postar vypisuje uz roky weblog na bloguje.cz o takychto historkach pricom ich mysli vazne a ani mu nedoslo, ze su to hodne zle veci.

nehovoriac o tom, ze len tu na konci sa mi stracali veci z balickov z DealExtreme... a len tak nejaky nebesky hnup si to otvoril povyberal co chcel, a kancelarskou stikackou to zacvikal. Nemal som ziadnu sancu to ani u nich reklamovat, islo o dolarove veci, kde nemam naladu sa s nimi srat.

A to ich chcu postavit do postavenia verejneho cinitela aby mali zakonom vyssiu ochranu. Ked mi konecne donesu aspon doopruceny list domov, tak POTOM MOZNO.

kua :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Crempa
Host
Host
Příspěvky: 28
Registrován: pát črc 31, 2009 10:53 am

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od Crempa »

Cau, nebral jste nekdo iPad pres libijara na Aukru? Pred tydnem jsem mu posilal penize a od uterka se me neozval... tak zacinam byt takovy rozmrzely uz...

ygy
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1802
Registrován: stř srp 06, 2008 12:04 am

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od ygy »

rony píše:pple limituje 2 kusy na konkretnu adresu.


ale tá limitácia platí na zásielku , takže ak v jednej várke objedná 2ks. a v ďalšej 2ks. tak vb to mohlo fungovať :wink:

Juramac

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od Juramac »

Ta limitace je kombinovana na kartu i na dodaci adresu ve statech. Takze i kdyz objednas 2 na jednu kartu a dalsi 2 na jinou kartu,ale obe dodavky budou smerovany na stejnou dodaci adresu, tak mas smolika. Znamy, co mi ho koupil ve statech takto narazil. Koupil 2 a kdyz chtel koupit dalsi 2 , tak i kdyz to objednal na jmeno a kartu sve manzelky, tak mu objednavku zrusili s tim, ze na tuto adresu uz byli 2 dodany. Musel to vzit na adresu sveho kolegy z prace. A kdyz zkousel pozdeji osobne objednat primo v retail store, tak tam mu to opet odmitli s tim, ze jeho kartou byli jiz 2 placene a kartu jeho zeny take odmitli s poukazem na adresu.... Maji to dobre provazane.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od rony »

ygy: NIE, CELKOVY SUCET! Tak ako pise jura, tak je to konkretna skusenost. Ty to mas odkial - nejake priame skusenosti? Zatial vychadzam z jurovej skusenosti.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

ygy
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1802
Registrován: stř srp 06, 2008 12:04 am

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od ygy »

no mne to prišlo celkom logické :D
a teraz absolútne nechápem prečo si apple nepripustí zisky ..

carlooser
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: stř zář 16, 2009 8:02 am

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od carlooser »

Crempa: Já jsem původně chtěl, ale ještě vyčkávám jestli se vůbec dostane ke kladným komentářům těch lidí. Když jsem se podíval do skončených aukcí, bylo tam mnoho účtů odstaveno. Libjaro psal 14dní do dodání ne? Nicméně přeji hodně štěstí ať ti to dorazí, kdyžtak dej vědět.
___________
iPhone 4 16GB, MacBook Pro (+8GB & SSD), newiPad, GameCenter Nick: carlooser

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od rony »

tak skusim pomalsie, asi si nezachytil vsetky spravy.

1. predavali by urcite radi tolko, kolko ludia chcu

2. zachytil si spravu o odsunuti terminu uvedenia do europy

3. hovori sa o vacsom zaujme

4. urcite si cital o tom ako pred rokom, pol rokom Apple kontrahoval obrazovky s rozmerom 10" a hned sme vedeli, ze chysta nieco nove.
neupinaj sa na obrazovky, to je priklad

Ked si spojis 2+2, tak logickou uvahou dospejes k tomuto:

1. urcite by predavali tolko, kolko ludia chcu - cize za tymi obmedzeniami je nieco ine ako nejaka svojvola v style - dame limit dva kusy, nech nam to aj lezi v skladoch a nakoniec to nepredame. Nie. takto to asi nie je, hlupost.

2. asi maju problem s dodavkami, vyrabanim, proste dopyt je vyssi ako stiha ponuka.

3. ups, tak nech vyrabaju viac. jednoduche riesenie, sakra, ze to nikoho nenapadlo!

4. ale preco teda nevyrabaju viac? ak by mohli, tak by tato situacia nebola, cize je to niekde este dalej ten problem.

5. na vyrobu treba dodavky od dodavatelov, treba nejaky cas, aby sa to stihalo vyrabat atd. Vola sa to logistika.

6. tak nech ju doprdele zvysia! Pekne, ale svet je uz raz taky, ze mame prirodzene limity. Ak vyrabam 100 kusov denne a nepretrhnem sa, tak mozem pridat a vyrabat 150 kusov. Ak este pridam, tak 170. Ale dostat sa k 200 uz znamena, ze odrazu zistujem, ze mi nestihaju ostatni. Nepomoze mi teda pridat dalsiu montaznu fabriku, ale museli by pridat aj dodavatelia. A aj tak narazim na prirodzene limity - napr. take obrazovky sa neda inak ako dopredu povedat - vies co, o pol roka budem potrebovat 1000 obrazoviek. Nemozes povedat dnes, ked ti chybaju, hej vole, miesto 1000 chcem 2000.

7. takze dojdes uvahou k tomu, ze jednoduche konstatovanie dopyt prevazuje nad ponukou ma v sebe takuto logiku

Musel som to vysvetlovat alebo by si na to prisiel sam? :-)

Dufam, ze ti logika nenapovedala, ze ipad sa predava po dva kusy kvoli meskaniu obrazoviek. To bol priklad. Myslim, ze to moze byt akykolvek komponent alebo proste nestihaju fabriky vyrabat a nemozu pridat dalsie a kopec inych dovodov pre ktore Apple nema momentalne dostatocny pocet kusov aby uspokojil aj zaujem europanov :)

ak dostanes 100 kilogramov cesta, tak z nich mozes vyrobit 100 kusov chleba. viac ani kus, ak nechces zacat klamat :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

sten32
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 572
Registrován: pon zář 15, 2008 10:41 am

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od sten32 »

Mám známu, ktora ide do USA, tak mam teda otazku, je možne že by tam kupila iPad?Ak ano, platila by CLO, DPH?A aka je ina možnosť zohnať iPad za rozumnu cenu?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od rony »

clo je nan myslim nulove. proste si ho da pri lete naspat do batoziny. popatraj v teme o dovoze iphonov z usa, starsie skusenosti ludi uz sa tu preberali, je to analogicke. samozrejme platit musi platobnou kartou, hotovostou sa neda. ale ona uz zrejme riesi otazky platenia sama.

pripadne to ber ako dovoz laptopu - na stranke colnej spravy najdes vsetko colnasprava.sk
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

sten32
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 572
Registrován: pon zář 15, 2008 10:41 am

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od sten32 »

Dik za info, asi si počkam ked to pride do UK

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od rony »

nemyslim si, ze pri individualnom dovoze budes mat nejake problemy :-) ale ono zasa ked sa kontaktujes so spravnymi ludmi, uz teraz si ipad mozes kupit.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

sten32
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 572
Registrován: pon zář 15, 2008 10:41 am

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od sten32 »

Stále zvažujem či si radšej teraz nedoveziem mac mini, alebo pri tom budu tiež problemy?Okrem colnice...

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od rony »

Ludia si bezne vozia pocitace zo statov. Je na ne nulove clo - http://www.colnasprava.sk - oplati sa to precitat, padnu rozne utkvele predstavy :-)

Otazka je, ci prave na tom mac mini nieco ziskas - moj nazor je, ze AZ tak vela nie (u nas je ta cena vykupena dvojnasobne dlhsou zarukou)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

sten32
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 572
Registrován: pon zář 15, 2008 10:41 am

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od sten32 »

Ok, dakujem!!!!! :D

haasteren
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 472
Registrován: čtv lis 29, 2007 11:02 am

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od haasteren »

Tak me prave APPLE zrusil obednavku z duvodu prekroceni mnozstvi IPODU ( vzdy jsem dodrzel na obednavce 2 ks ) a slo vse bez problemu najednou ne ... Pritom nikde neni stanovene mnozstvi IPAD na jednoho cloveka treba celkem za mesic rok atd...

Juramac

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od Juramac »

to omezeni se vztahuje na 2 kusy i na danou adresu, nejen na jmeno a nebo na kreditku. Takze pokud jsi mel dodaci adresu na predchozi objednavce, stejnou, jako na teto posledni, tak mas proste smolika. Apple si to dobre hlida.

Jinak co se tyka zasilek z USA - vcera jsem zjistil, ze "drahy" FedEx ze statu vyjde lacineji, nez bezna posta . Vsechny zasilky ze statu beznou postou si musi adresat vyzvednout osobne jen v Praze, coz znamena cely den v prdeli, cesta autem tam a zpet, placeni celniho doklaranta , vystaveni dokladu apod. , to vse navic s tim, ze to muze celnik v praze klidne drzet i tyden po prichodu do ceska a teprve pak dat adresatovi vedet, ze to tam ma...... FedEx ma sveho celnika na Ruzyni, zbozi na zaklade plne moci adresata vycli a doruci az domu, coz uz je soucasti ceny dopravy , adresat jen zaplati DPH na jejich ucet, ale az po doruceni. Zbozi ma bez starosti a litani po uradech a deklaracich doma - za 3 dny a kdyz spocitam vsechny tyto vicenaklady u bezne posty + cas, tak FedEx konkretne u iPadu vyjde konkretne u me o 800,- korun levneji, nez na prvni pohled "levna" posta. To ale zalezi samozrejme na tom, jak daleko to kdo ma do Prahy a zda tam pojede pro zbozi autem a nebo vlakem apod. Bezna posta proste vyjde ve finale draz a adresat muze cekat na zasilku treba i nekolik tydnu....O moznosti vykradeni zasilky u Ceske Posty nemluve......

haasteren
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 472
Registrován: čtv lis 29, 2007 11:02 am

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od haasteren »

Samozrejme vzdyt jsem to zde psal uz 2x a i ve vlaknu dovoz. Posta ti to vzdy doruci na tvoji pobocku nebo domu , kdyz doma budes. Ale problem je ten , ze hold celnik trva. Jedina sance je aby mel nbalik tu spravnou hodnutu ze :) pak je vse za 4 dny doma i POSTOU :) Jinak fedex je luxus bohuzel nevyhoda je ta , ze mas veskerou evidenci od fedexu primo na Financni urad tim padem na financaku primo vidi kdy a co jsi dovezl a kolik to stalo ... Mam za sebou kontrolu hloubkovou na FO loni tak presne vim kam az vidi lumpove :)

Jinak do Prahy jezdit nemusis staci pred dovozem zaregistrovat svuj mail u nich a po prijeti zasilky na celnici ti prijde avizo , posles doklady a do 2 dnu je balik u tebe na poste. To osobne je tam jen pro urychleni, ale jezdit tam nemusis cjce to jen poradne cist avizo o zasilce co ti prijde :)

http://www.usps.com

dej si do track EH455796182US

4x IPAD krasne 7 dnu i s vikendem tim padem 4 pracovni a cena 89 USD :)

Juramac

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od Juramac »

No, memu kolegovi prisel pred mesicem FedExem domu fotak za 740 USD za 2 dny, a od kuryra dostal jen castku a ucet na zaslani DPH . .....Za dopravu platil 134 USD. Jinak,samozrejme, pokud to chce nekdo nejak osulit dekalrovanou cenou apod. , tak "usetri" , ale o tom to neni. To je kazdeho vec, jak si spocita rizika. Ja osobne takove chytraciny nedelam, nemam to zapotrebi :)

haasteren
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 472
Registrován: čtv lis 29, 2007 11:02 am

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od haasteren »

Pokud ale nema prodejce s FEDEXEM smlouvu ma smulu cena je pak mnohonasobne vetsi ... Ja vozim 5 let pouze fedexem a vim proc :) komfort je nejlepsi a sluzby take ...

Cena FEDEX baliku do 2 kg ( bez lokalni FEDEX smlouvy ) je do EVROPY (CR ) cca 280 USD coz je jasne ze se nevyplati :) ale pri lokalni smlouve kdy prodejce ma uzavrenou ramcovou smlouvu na pouzivani fedex se dostanes na castku 46 USD a to uz je neco jineho :) u nas 300 deklarant a DPH :)

zde je priklad FEDEX interntional economy ( express je o den rychlejsi ale 30% drazsi)

https://www.fedex.com/insight/findit/nr ... =ivshpalrt

carlooser
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: stř zář 16, 2009 8:02 am

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od carlooser »

haasteren: Mohu se zeptat jak vyřešit dovoz iPadu do CZ? Pročetl jsem tu na fóru kde co, ale pořád mi přijde, že jediná možnost je dovoz přes známého přímo v USA, nebo existuje již nějaký prověřený kanál?
___________
iPhone 4 16GB, MacBook Pro (+8GB & SSD), newiPad, GameCenter Nick: carlooser

haasteren
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 472
Registrován: čtv lis 29, 2007 11:02 am

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od haasteren »

Jedine pres prostrednika nebo mit adresu v USA , ale stejne ti nekdo musi balik preposlat :)

carlooser
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: stř zář 16, 2009 8:02 am

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od carlooser »

Tak jsem to pochopil správně (tj. mám smůlu), ale díky za upřesnění :)
___________
iPhone 4 16GB, MacBook Pro (+8GB & SSD), newiPad, GameCenter Nick: carlooser

Odpovědět