[koupe] Jak koupit iPad z USA

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od Barberry.pha »

Muze. Loni jsem se ptal v iopravn.cz na prioadnou reklamaci ipadu z usa a se nebude problem, podle serioveho cisla, pouze v prvnim roce mezinarodni zaruky. Pouze u iphonu s tim byvaji problemy.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

veslik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 21, 2008 2:22 pm

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od veslik »

Loni jsem si koupil iPhone 4S pres Apple.com/cz a reklamoval jsem ho tak ze jasem zavolal a oni poslali kuryra. Zkusim tam zavolat jestli to pujde udelat stejne, kdyz jsem iPad nekupoval od nich. Kdyztak dam vedet.

Jinak mi blbne WiFi. Mam hrozne slabej signal nebo zadnej a jiny zarizeni maji silny signal.

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od Barberry.pha »

Jak pisu, u iphonu je to jine nez u jinych Apple veci. Maximalne ti nadiktuji seznam autorizovanych opraven.
Kdybychom tady meli kameny Apple Store, tak bys mohl reklamovat tam, bohuzel takhle budes odkazany na cz servisy.
Takze si zavolej do te iopravny.cz a uvidis. Ja si to zjistoval loni a ipadu a dalsich produktu neni problem.
Pouze u iphonu maji pravidla, odkud musi byt.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

dalzap
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 892
Registrován: čtv črc 07, 2011 5:31 pm

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od dalzap »

Ahoj,

co se nákupu Apple produktů v USA týká, tak po krátké době, kdy to nemělo smysl, to opět smysl dává, hlavně kategorie refurbished: https://www.apple.com/shop/browse/home/specialdeals

Refurbished produkt nemá většinou originální balení (je to v nějaké alternativní krabici), jinak je ale produkt k nerozeznání od nového. Navíc je tam normální záruka, tedy 1 rok celosvětově - v ČR uplatnitelná bez problému.

Bohužel při nákupu v USA je třeba mít USA adresu, dá se řešit službami typu Shipito, případně nová a levnější alternativa Planet Express https://planetexpress.com/

Mají řádově o desítky procent lepší ceny.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od sharkee »

Tak refurbished lze koupit i z německého Applu a nemusíš řešit clo, DPH a redukce.


Sharkee
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

dalzap
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 892
Registrován: čtv črc 07, 2011 5:31 pm

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od dalzap »

To je taky pravda. Na druhou stranu se mi ještě nestalo, že by mi zásilku proclili - když to pošlete přes Fedex anebo DHL, tak vůbec neřeší, jestli je údaj na celní deklaraci pravdivý :)

A ceny v USA a Evropě jsou bohužel pořád úplně někde jinde.

Koks
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 407
Registrován: ned pro 25, 2016 12:11 pm

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od Koks »

dalzap píše:Ahoj,

co se nákupu Apple produktů v USA týká, tak po krátké době, kdy to nemělo smysl, to opět smysl dává, hlavně kategorie refurbished: https://www.apple.com/shop/browse/home/specialdeals

na ty Wi-Fi pady tam maji jen 15% slevu :-( to se mi moc nezdá výhodný

Ps: shipito vymyslel Čech a jak to prodal tak ceny asi zvedli (teď bude místo toho dealovat pizzu )


Sent from my iPhone using Tap a talk

teekex
Host
Host
Příspěvky: 139
Registrován: sob pro 26, 2015 5:13 am

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od teekex »

Koks píše:Ps: shipito vymyslel Čech a jak to prodal tak ceny asi zvedli (teď bude místo toho dealovat pizzu )

offtopic: neco k tomu Shipitu: https://www.podnikanivusa.com/category/shipito/

Odpovědět