Jailbreak bez ztraty zaruky

Odpovědět
Steel

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Steel »

Podle mě je JB upe zbytečná věc ..Ještě nevím když ted bude nový FW 3.0 kerý bude umět snad uplně vše. Nějaké ty hry se dají stahnout z iTunes to samé aplikace. A kdyžtak si je koupím stojí to pár korun . Alejspon bude clovek mit porad aktualizovaný pristroj.A bez žádného zásahu do systemu.

Carabei
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 964
Registrován: ned srp 24, 2008 3:15 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Carabei »

Každý používá telefon jinak, kdo chce od telefonu maximum, tak se asi jailbreaku nevyhne, pri dobrém výběru aplikací zůstane zachována rychlost telefonu a možnosti telefonu se rozšíří docela znatelně.

jinak DFU na Macovi už jde, vše je opraveno v současné aktualizaci na 10.5.7
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Tea Racer »

Mě ihned v O2 po nákupu upozornili že jakykoliv zásah do SW je ztráta záruky plus poplatek za neopravnenou reklamaci, takže raději počkám po záruce....
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Steel

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Steel »

No u mě to bude nejspíš nápodobně :-) je jasne ze kdyz zasahnes do SW tak ztratis zaruku to ti povi vsude .. A to ze se po restore vse smaze a nikdo nic nepozna tomu moc neverim... :)

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od tvosi »

sakra poslouchejte se, kdyz si koupim notebook, kde je Vista a ja si tam misto ni nainstaluju XP tak tim snad ztratim zaruuku v pripade, ze mi odejde displej nebo graficka karta?
to je trochu debilita ne? :wink:
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

havlbrod
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: čtv črc 03, 2008 6:11 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od havlbrod »

Ne není to blbé:-D když z vist deš na XP.. tak můžeš jen když si XP koupíš originální, pokur né stratíš záruku! a když máš basic vista tak z těch vůbec bez tráty nemužeš na xp přejít:-D můžeš jen na vyšší verzi vist:-D
A navíc o záruku přicházíš podle podmínek ve smlouvě.. takže oni si mužou určit co chtěj:-) jediné co nemohou je porušovat ústavu.. jinak můžou vše:-D
Musíš se přizpůsobyt jim.. ne oni tobě ty to chceš:-D
ip 5c

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Tea Racer »

tvosi píše:sakra poslouchejte se, kdyz si koupim notebook, kde je Vista a ja si tam misto ni nainstaluju XP tak tim snad ztratim zaruuku v pripade, ze mi odejde displej nebo graficka karta?
to je trochu debilita ne? :wink:



Poslouchej ty sebe... ;-)
Pokud si koupiš treba VGA nejakou osekanou a nahrajes tam BIOS z jine karty nebo ho upravis, abys treba odemkl pipeliny nebo tu kartu pretaktoval či nejak jinak upravil jeji funkce a ta karta Ti klekne tak máš taky po záruce ;-)
Je to uplně stejné, v tomhle se pohybuji tak to vím.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

uchvatna

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od uchvatna »

To Steel
možná je pro tebe jailbreak zbytečná věc, ale bez něj by sis klidně mohl koupit jinej mobil než je iPhone, protoze jak uz bylo jednou řečeno, vlastnit iP bez jailbreaku, je jako cucat bonbon v obalu... :)

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Saddako »

Pripadu s reklamovanym telefon po JB uz tady bylo plno. Pripad s neuznanou reklamaci (pokud pominu typy co prinesou do servisu telefon s ananasem) tady snad jeste nebyl. Kdo chce at si JB udela, kdo nechce a nebo se boji pripadnych komplikaci, tak at si jej nedela. Nicmene historky "jedna pani povidala" jsou fakt usmevne.
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

Steel

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Steel »

jo a jak je to pak kdyz si udelam ten JB a vyjde novy FW ? To musim si nahrat ten novy a pak znova hacknout a vse co jsem tam mel za aplikace s emi smazou ze?

havlbrod
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: čtv črc 03, 2008 6:11 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od havlbrod »

Uděláš si zálohy:-D a app máš v itunes:-D čti forum!!!!! a JB udělá jen ten kdo chce ... a když ho děláš tak počítáš stím že ti to nemusejí uznat! stím rizikem do toho jdeš! nevím proč se tu o tom pořád mluví normálně tema na uzamčení:-D
ip 5c

pienXo

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od pienXo »

Zdravím, mal som problém, kúpil som včera iPhone 3G 16GB Black z T-Mobilu, vnoci som si všimol 2 vadné pixle, tak som ho išiel reklamovať, predtým som ho mal jailbraiknutý, a restoroval som cez iTunes na čistý firmware 3.0, chcem sa spýtať či môžu prísť nato že som jailbraikoval keď som restoroval cez iTunes, cez tú ikonu restore, stiahol sa firmware a už to išlo samo, tak ? prosím pomôžte, lebo teraz fakt neviem, či som to nerestorol zle :( či som nemal restorovať cez DFU mod, a chyba sa týka HW, tak je možné že by SW ani nekontrolovali?

stZ
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 297
Registrován: stř úno 06, 2008 12:25 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od stZ »

Nebudu se tady s nikym prit a zakladat nejake jak se rika "flame"....pouze pridam svoji zkusenost ne navod.

Kdyz jsem mel jeste 3G tak jsem ho reklamoval 2x jednou kvuli nahodnemu vypinani a po druhe prestala jit polovina dotekovky a pokazde jsem dostal novy pristroj.

Vzdy jsem mel jailbreak a samozrejme jsem udelal pri odevzdani do VF restore. To ze na neco prijdou tady u nas tak tomu ani trosku neverim.... jeste tak mozna u 1G kde se zapisovalo neco do basebandu kvuli odbloku, ale to je stejne jedno ten se tady ofiko ani neprodaval. Nicmene si myslim, ze veskere tyhle reci okolo JB zakladaji lide co ho nemaji nebo se boji si ho udelat. Proste moje zkusenost je takova co jsem napsal a mit tenhle tel bez JB je opravdu jak tu nekdo psal "cucat bonbon v obalu" :D
12 Max

zbynda

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od zbynda »

Podle meho ti to neuznaji. Ne proto, ze mas JB, ale proto, ze na to abys reklamoval display, potrebujes mit urcity pocet vadnych bodu, tusim ze 5 minimalne. Je to stejne, jako kdyz jdes reklamovat LCD.

pienXo

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od pienXo »

Myslíš? ... potom som mal pocit ako keby sa moc dlho nabíjal a vôbec sa nenabíjal, mal som ho v elektrike, a nenabíjal sa takže bude vadná asi aj baterka, no šak ak mi ho vrátia že neuznali reklamáciu, tak potom ešte dám reklamovať kvôli baterke, no a nemal som ja nárok na rovno nový telefon keď som ho nemal kúpený ani nie 24hodín?... chyba bola že keď som ho kupoval tak som dislej vôbec nevidel :( paní od Tmobilu asi vedela čo robí :( Teraz som akurát čítal na inom fóre, a tam jeden písal že mal 1 vadný pixel a reklamoval po 4mesiacoch a dostal kus za kus, ja mám 2 vadné pixle a to som ho nemal ani 24 hodín, hádam zreklamujú :(


FEAR

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od FEAR »

tvosi píše:sakra poslouchejte se, kdyz si koupim notebook, kde je Vista a ja si tam misto ni nainstaluju XP tak tim snad ztratim zaruuku v pripade, ze mi odejde displej nebo graficka karta?
to je trochu debilita ne? :wink:



tak ako pise tvosi... tento konkretny pripad .. :) mozes tam nainstalovat co chces ... ..reklamujes hardware ... :wink:

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Beavers »

U iPhone reklamuješ celý produkt nikoli jen HW. iPhone je telefon, který prodávají operátoři, resp. jejich obchody. Není to počítač.

milford
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 222
Registrován: čtv srp 07, 2008 1:30 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od milford »

Jenže v případě iPhonu se reklamace vztahuje na obojí, je jedno co jdeš reklamovat. Jakýkoliv do softwaru vede ke ztráce záruky. Pouze papouškuju slova co jsou v záručáku :)

Samozřejmě ale po restoru operátor / servis těžko pozná, že ses vrtal v softwaru.

Edit: Beavers byl rychlejší :)

Jak jinak? :lol: Bea.
Apple iPhone 4S 16GB white - fw 7.0 GM, noJB - krasavec :)
Apple iPhone 3G 8GB black - fw 4.2.1 noJB - v depozitu

pienXo

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od pienXo »



No poňštudujem to keď mi iPhone príde z reklamácie, som zvedavý či mi uznajú reklamáciu alebo nie, no a mal som tie mrtve body pixle biele, čo by mali byť hot pixels tak som zvedavý či mi to reklamujú teda vymenia za nový iPhone, alebo mi to neuznajú, alebo mi to opravia softvérovo keď sa to vraj dá... no uvidíme, a čo si myslíte VY? :)

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Tea Racer »

Vadný pixel se nedá opravit SW. Jinak JB se zapíše do zkryté paměti telefonu a pokud na to prijdou máš po záruce. Už to tu nekomu vrátili, jinak mě před JB varovali v O2. Je to jako když např měníš VGA BIOS v grafické kartě kvuli odmemknuti pipelines apod. taky ti na to technici prijdou...
Je fakt že kvuli vadným pixelům to snad zjištovat nebudou...
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Saddako »

Pájaa píše:... Už to tu nekomu vrátili...


A presne takhle vznikaji famy. Pokud si udelas restore telefonu a nahrajes si do nej ananas, tak to neni o tom, ze Apple neuznava zaruku, ale o tom ze jsi...## S ciste nahranym firmwarem pouze pokrci rameny a telefon ti vymeni.
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Tea Racer »

Ano takle práve vznikají fámy, že restore vše vyřeší. Je to dokonce tady na fóru komu to neuznali a proč ;-)
Každopádně je to každého věc jeslti JB riskne nebo neriskne, ale netvrd tady že to nikdo nepozná.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

McDog

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od McDog »

A kde je v zaruaku napisane ze nemozes robit JB?Alebo co je tam ze nemozes robit zasahy do sw?A je tam vysvetlene co je to zasah do sw?

milford
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 222
Registrován: čtv srp 07, 2008 1:30 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od milford »

markus.22 : já to mám v O2 záručáku, bod 2:

O2 záručák píše:Záruka se nevztahuje zejména na vady způsobené neodborným nebo neoprávněným zásahem (včetně změny nebo jiného zásahu do software), používáním v rozporu s návodemk obsluze, vniknutím cizích látek do přístroje ...


Samosebou že v záručáku nebude napsananý, že nesmíš dělat JB, kdyby to tam měli (což je už samo od sebe blbost), tak by tím neúmyslně naváděli lidi aby si tam ten JB dali (by si zjistili co ten JB vůbec je. Pokud by byly ovšem tak chytří.).

A jestli je někde napsané, co se považuje za zásah do softwaru, tak to nevím, nemám čas si prolézat celou brožurku od telefonu. Si přečti podmínky na Apple stránkách, tam to určitě bude - ve zkratce: jediný jak můžeš ovlivnit software je skrze iTunes, cokoliv jinýho se bere jak nepovolený zásah. Asi. Nějak takto to bude, pokud chceš fakt přesný znění, napiš do Apple supportu :)
Apple iPhone 4S 16GB white - fw 7.0 GM, noJB - krasavec :)
Apple iPhone 3G 8GB black - fw 4.2.1 noJB - v depozitu

McDog

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od McDog »

No idem kuknut tie 2 papiere co boli k iphonu:)jeden bol o dotzykovom display a jeden daky maly navod ale mrknem a ked nic tak mi mozu skocit na .....
Na SK a celkovo v EU je to tak ze predajca je povinny ta upozornit v zarucaku alebo v navode na to co sa nevztahuje do zaruky...:)....a to vyslovene:/

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Tea Racer »

A ono to je jeste daleko složitější dokonce firma Apple vyhlásila že JB je nelegální zásah do software! Tudíž nezákonný a i fóra co se JB zabývají balancují na hraně zákona...
Tady je odkaz, JB je nelegální zásah do SW, uprava bootloaderu a je nezákoná!!!
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

pienXo

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od pienXo »

No ja som nemal žiadno upravený bootloader, jediné čo som mal tak som mal nainštalovanú Cydiu,... nič viac, iba to, neviem budem múdrejší tak o týždeň ak už ho zreklamujú, a myslíte že to zreklamujú keď tam boli 2 biele vadné pixle? Niekto tu písal že nie, a ja som čítal o jednom čo mal len 1 pixel a tomu to zreklamovali, naviac ja som telefon mal ani nie 1 deň... všetko je napísané v papieroch na reklamáciu... tak uvidíme.

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Tea Racer »

Tak to snad poznas jestli tam je JB :-) Nevim jak to je u telefonů ale u LCD monitoru je to taky dle uhlopříčky počty pixelů na reklamačku ale telefon je maly a nechtel bych tam taky ani jeden vadný pixel.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

pienXo

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od pienXo »

Presne tak, ... pustil som si film a to sa proste nedalo jeden vlavo druhý vpravo,.. 2 biele pixle, a všade s nimi... no uvidíme, a najviac ma **** že som ho nemal ani 1 deň! :( tak hádam mi to reklamujú možno som dostal vadný kus, kedže ešte večer som ho nabíjal tak 3 hodiny, bol horúci ale nenabilo sa ani percento, vybral som ho zas a po 15min tiež ani percento, potom som ho dal po chvíle inde a zrazu sa nabíjal, ... tak asi to bude vadný kus, uvidíme čo mi povedia no :)

Cenzurován výraz ****. Snaž se o slušné vyjadřování, i když prožíváš duševní pohnutí. Tím zároveň dokážeš, že jsi na úrovni a že také ctíš pravidla. A nepiš mi, prosím, jako včera jeden uživatel, že se vyžívám v buzerování, a že se to dá léčit. Beavers.

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Tea Racer »

Být tebou okamžitě reklamuju :-) Aby to pak chvili nepracovalo jak má a za měsic zase začne blbnout.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

pienXo

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od pienXo »

No veď som to už dal reklamovať (ani nie do 24h od zakúpenia), ale zabudol som jej povedať o tej baterke :( ... šak ak ho vrátia, dám ho tam zas kvôli baterke :D

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Tea Racer »

Tak tam zavolej, bude to rychlejsí než 2x reklamace.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

pienXo

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od pienXo »

Myslíš zavolať do predajne operátora? :)

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Tea Racer »

Ano at kontaktují servis ne? Nebo kam si to dal :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

pienXo

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od pienXo »

no jasné zajtra ráno tam skočím, a poviem im to... :) dnes už je dosť neskoro, a čítal som to neskoro, zajtra tam zabehnem ráno uvidíme čo mi povedia :)

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od 2L8 »

Ahojte, pockaj, takze treba dat len restore v iTunnes?? A to je cele? Ked mam JB ... Ci to musi urobit specialne pomocou DFU modu?
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

h4wk3y
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 821
Registrován: sob bře 28, 2009 8:44 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od h4wk3y »

myslim, ze mi rikali, ze reklamuji az od 3 pixelu vyse... mel jsem jeden vadny a pekne mi telefon vratili neopraveny, ze je to neopravnena reklamace...
a to to bylo jeste za dob GSMobile...
Posilene dlouhe dobe zpet u iPhonu - iP5 16GB White, odblok s R-SIM 8+
Macbook Pro 13'' 2.26 GHz

pienXo

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od pienXo »

no keď som ho tam dával tak som sa pýtal nato že či treba mať 5 alebo viac vadných pixelov, alebo stačí 1 aby to opravili, ona povedala že jeden stačí že to je u každého telefonu tak, to mi povedala, no ja stále čakám :)

ChildOfHolyGod

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od ChildOfHolyGod »

Ahojte lidičky informace je tu opravdu spousta..a člověk ani neví co stím a kdo má vlastně pravdu...tak teď jestli můžu vyjádřim svůj názor.. přístroj PC má vnitřní skrytou pamět´ samozřejmě ze profici se tam dostanou a lehce to vymazou ale počítač je docela prozkoumaná věc(myslím Windows) ale iPhone je docela ne tak prozkoumaná věc...proto teoreticky nikdo neví je li tam ta paměť nebo ne...podívejme se na to z druhého pohledu z pohledu Apple:
jsem majitelem Apple a chci aby můj prisroj používali takový jakým byl vymyšlenej aby lidé kupovali aplikace a různé věci z mých stránek aby to co bylo vymyšleno fungovalo tak jak má a abych mohl na to poskytnout záruku...
Tak a teď z druhého pohledu...:hmmm sice to Apple vymyslel dobře ale něco tomu chybi a chtěl bych mít telefon který bude dělat to co já chci.a přitom od Apple neztratit záruku...
Taaak a co si myslíte že když zasáhnete jakkoliv do systému tak to Apple nezjistí a v případě škody na systému by vám vydal novej??Víte jestli jednomu z deseti to nejakym zpusobem prošlo tak to je dobré ale těm zbylým nezbývá než koupit novej no není to dobré pro Apple?9x15 000 je fakt super a nemyslíte že to tak funguje?
Nebo jinak když stvorite nějakou aplikaci nevíte snad o ní vše??? Nebo ten co ji využívá ví více??? Hmmm....

Odpovědět