Jailbreak bez ztraty zaruky

Odpovědět
michello

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od michello »

Máš pravdu, neměl bych to moc ukvapovat, abych pak nelitoval.

Otázkou je, jestli vůbec se někdy objeví jasná odpověď - ano JB je bez stop / JB zanechavá stopy. Obávám se že ne.

Nejlepší by asi bylo, kdyby se někdo, kdo už udělal JB, obětoval a vzal iPhone, vymyslel si nějakou závadu (popřípadě by nějakou našel - po upgrade na FW 2.2 tu je spousta témat o problémech se správnou funkčností) a šel jej reklamovat. Pak už by snad bylo konečně jasno.
Sice tady v tomto tématu jsou nějaké osobní zkušeností s reklamaci JB iPhone, ale vesměs jsou to závady týkající se HW, takže je docela dost možný že nikdo ze servisáků ty founy ani netestoval na pritomnost JB (pokud je teda vůbec někdo připojil k PC).

Mimochodem, možná by bylo lepší, kdyby se iPhone Dev Team zabýval touhle tématikou místo linuxu na iPhone. 8)

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Gekko gecko »

Spis by to chtelo mrknout na EN fora,protoze zahranicni servisy jso "vyvynutejsi" nez ty nase a treba nejaky nastroj na zjisteni JB maji.Nase servisy iPhone nesmi ani otevrit,natoz se hrabat v FW....slozitejsi veci posilaji do nemecka ci holandska a hlavne iPhone je u nas kratce.

kazdopadne pokud tam poneses iphone ktery bude mit JB a ikonku cydia+Installer na plose reklamaci stoprocentne NEUZNAJI at uz bude SW ci HW.bdo treba tvrdit ze zasahem do system "mohlo" dojit k HW chybe displeje (Nereagjici "spodek") a tys tim nic nenadelas.Druha moznost je ze se s tbo vbec nebdo bavit,porusil jsi licencni podminky jejich SW /Neopravneny zasah do system,zaruka zanika.

EDIT:
Jo v prvnim prispevk tohoto tematu,je odkaz: http://sleepers.net/news/2008/09/06/why ... ak-iphone/
Myslim ze se tam i pise ze Jailbreak NENI Unlock a nezpsobi ztrat zaruky,v pripade provedeni RESTORE.

Unlock iPhone (i kdyz SW zatim neni,ale brzy snad...)je celkem "prasarna",protoze je to citelny zasah do Basebandu
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

michello

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od michello »

Když si přečteš příspěvek od uživatele havlbrod o par postů výše (na konci 8. strany), tak zjistíš, že i founa, na kterým je během reklamace JB je možný reklamovat :)

Edit: Co je to ten Baseband? :)

Edit 2: Tak jsem koukal na ten článek. Autor v něm zdůrazňuje, že je rozdíl mezi odblokováním a Jailbreakem. S tím souhlasím, ale pravdou je, že obojí je nejspíše zásah do systému (u odbloku to nevím jistě, nic o něm nevím) a to pravděpodobně znamená ztrátu záruky.
Kromě toho, pokud náhodou bude tvoje reklamace JB telefonu zamítnuta, tak asi těžko budeš argumentovat tím, že v jednom článku na netu bylo napsáno, že JB je "risk free" a žádný "void warranty" nehrozí :wink:

Je to těžký no. Myslím, že dokud nějakej uznávanej hackers team nevydá nějaký stanovisko, nebo dokud to někdo nezkusí jít zreklamovat tak jak jsem psal nahoře, tak nemůžeme s jistotou řict ani jedno.

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Gekko gecko »

Baseband (BB) je vlastne Firmware telefonni casti/modemu v iPhone
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Saddako »

Gekko gecko píše:V tomhle vlakne nekdo psal ze i po nekolika nasobnem RESTORE zustaly v pameti logy o pocatecni aktivaci a crash logy,z toho vnika domenka ze by tam mohl byt i nejaky JB Log


Zapomnel jsi napsat, ze dotycny udelal restore.
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Gekko gecko »

Vazne? :shock: no ja to v ty citaci zretelne vidim tak nevim.... :(
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Diablo

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Diablo »

Spoluzak ma taky iPhone (3G od Vodafone) asi pred mesicem reklamoval (take s Jailbreakem nedelal ani Restore protoze tomu vubec nerozumel, i ten jailbreak sem delal ja) a vzali mu to bez reci ... obratem dostal novy kus.

Nevim co kolem toho vsichni tak delate ja sice mam iPhone 1. Generace ( tam je Jailbreak Povinnost) ale i kdybych mel 3G tak Jailbreak udelam protoze iPhone bez Jailbreaku proste nema vyznam, jailbreakem ziskate tolik moznosti a tolik dalsich funkci ( popr usetrite tolik penez, diky moznosti pouzivat crackle aplikace, sam uz mam aplikace prevysujici hodnotu celeho iPhonu) ze se to proste musi vyplatit.

Ja osobne nechapu jak nad tim muze nekdo vubec vahat. Dobre dokazu si predstavit nekoho kdo absolutne nema poneti o cem je rec a k cemu mu to vlastne bude. Nekoho kdo nema zapotrebi upravovat si Grafickou stranku Systemu a System jako takovy. Nekdo kdo na to proste nema cas si s tim "pohrat". Ale vy ostatni .... tam se snad ani neda vahat.

BTW jakykoli problem s iPhonem ( co se tyce Softwaru) se da vyresit ... opakuju jakykoli a to plati v 99% pripadu zbyle 1% pripada na opravdove unikaty ( pryc jsou casy Ziphone atd. ) , jo a to ze nekdo napise ze mu Jailbreak "znicil" iPhone tak to je jen proto ze proste nevi jak to opravit :) .

Proste Jailbreak Nutnost....

Ale nikoho presvedcovat nechci kazdy se rozhodnete podle sebe... ochuzujete hlavne sami sebe tim ze mate pristroj a vyuzivate pouze 30% jeho moznosti :) ... tech zbylych 70% se vam otevre az po Jailbreaku.

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Saddako »

Gekko gecko píše:Vazne? :shock: no ja to v ty citaci zretelne vidim tak nevim.... :(


Pojmem restore jsme myslel, obnovu dat ze zalohy v pocitaci.
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Gekko gecko »

Saddako
No promin ale priste napis RESTORE BACKUP/Obnoveni zalohy z PC takhle si pleteme ty pojmy....
Podle tych poslednich prispevku mi prijde ze nevis co onen restore je......neni to obnoveni zalohy.
V prekladu je restore obnoveni ale vyrobce tim ma na mysli obnoveno do puvodniho stavu,jako kdyz jsi jej vybalil z krabice.


Tolikrat propirane RESTORE je APPLE oficialne doporucovany a jediny uznavany postup v domacich podminkach,jak pres iTunes vratit nahranim FW iPhone do funkciho stavu v pripade vaznych problemu s pristrojem a vzdy pomuze pokud neni zavada HW razu.
Jinou metodu vyrobce v ramci zaruky neuznava a jakykoliv jiny zasah nez oficialni je duvod o ni prijit.


Diablo
S timhle mas pravdu,JB jsem mel a vratil jsem se k cistemu FW.
iPhone je asi nejstabilnejsi a nejspolehlivejsi zarizeni/komunikator jaky se mi kdy dostal do ruky a chci aby tomu tak zustalo i nadale.
Kdyz jej udelam,ziskam Cydii a v ni aplikace ktere apple do iPhone na AppStore neschvalil protoze porusuji SDK a zasahuji hloubeji do systemu nez by se vyrobci libilo.
Vyrobce chapu,je to jeho pristroj,jeho politika kterou asi nikdy nezmeni a chrani svuj SW.

O pripadne stopy po JB se zajimam ze zvedavosti ale jejich existenci souvislosti s WARRANTY neresim,je mi to celkem jedno.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Saddako »

To, ze Apple pouziva pojem Restore (vetsinou pouzivaneho jako obnova ze zalohy) misto vseobecne pouzivaneho Factory (Master) Reset je pouze chyba Apple a uznavam, ze to muze nektere lidi mast.

Restore (Factory Reset) premazava celou systemovou partition z toho duvodu aby bylo mozne system spustit i v pripade zriceni celeho systemu. Proto jsou veskera data v teto partition behem Restore (Factory Reset) prepsana a jedina moznost jak v teto partition najit po Restore (Factory Reset) stopy po JB je, ze byl proveden take restore dat (OBNOVA BACKUPU).

Jedine pripady nalezenych stop po JB byli vzdy az po restore dat (OBNOVA BACKUPU) a stejne to nemeni nic na tom, ze prodejce meni kus za kus (coz tady dost lidi potvrdilo). O pripadu, ze nekdo udelal JB a prodejce mu na zaklade tohoto JB telefon nevymenil (neopravil) jsem tu jeste neslysel.

Doufam, ze ted uz je to pochopitelne...
Naposledy upravil(a) Saddako dne úte pro 02, 2008 11:07 pm, celkem upraveno 1 x.
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Gekko gecko »

Ja se nehadam,s timhle samo souhasim a ze to nektere lidi mate je dalsi vec..."svet Apple" je trochu jiny.
To ze se nekdy meni kus/kus je taky pravda a udajne to je primo od apple,nicmene u nas to tak casto zase neni.
Jsem u O2 a tam mas 7dni na vyzkouseni a v pripade skryte zavady nebo "zmetkovitost" (krive sazeny displej,vystupujici a rezajici do prstu chrom. ram atp)jej muzes behem teto lhuty vymenit za jiny kus,sam jsem to delal.

Nevim ze by to operator delal i u jinych pristroju.Jde o to ze kdyz jednou krabici s iPhone vybali z celoflanu,nemuzou/nemeli by jej dale prodavat ale poslat na centralni sklad k pouziti jako predvadeci vzorek. (Prodavac mi to potvrdil)
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

lukas26
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 353
Registrován: úte črc 01, 2008 4:26 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od lukas26 »

Gekko gecko: jen bych malinko podotknul něco k tomu, že po "restore" zůstaly logy, které ukazovaly na jailbreak...někdo to zde vyvracel s tím, že dotyčný měl ty logy v počítači a tím pádem se mu načetly z počítače a ne z iPhone...já osobně si myslím, že je to blbost a žádná skrytá část tam není...
a i kdyby, prostě jailbreak je podle mě věc nutná...s ním je iPhone využit na 70% (bez něj tak na 40%), dalších 30% dělají data unlimited, bez kterých je to podle mě taky ošizený stroj...takže suma sumárum, jailbreak a data unlimited udělají z iPhone plně využitou iHračku :wink:

kramla

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od kramla »

mam takovej blbej dotaz: kdyz udelam jaibrek tak kdykoliv muzu prejit spatky na oficialni FW? pomoci toho ze kliknu na restore a nedam obnovu se zalohy?

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od dodo_mt »

Ano

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Gekko gecko »

Podle nekterych staci RESTORE originalniho FW a neobnovovat zalohu,vse co souviselo s JB by melo zmizet,neni to ale stoprocentni.Me to muze byt vzhledem k tomu ze pouzivam iPhone2G celkem jedno....ja proceduru JB,Unlock a Activate musim podstoupit tak jako tak,protoze jinak bych mel pouze iCihlu :lol:
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

tatou

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od tatou »

Tak ako to vlastne je ked restornem iPhone vrati sa zaruka spät alebo nie?

havlbrod
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: čtv črc 03, 2008 6:11 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od havlbrod »

Ano záruka se vrátí. Navíc v obchodě IP maj měnit přístroj za přístroj! a k PC ho taky nesměj zapojit prej:-) tak neni co řešit..
ip 5c

Tarantula222

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Tarantula222 »

Spravil som kamosovi JB a kedze je blbi a pri prvej zavade nevahal navstivit servis namiesto konzultacii somnou (mal biely display) iPhone siel do servisu s vyditelnym JB (bot ananas,cidia a instaler na ploche,zmenene tema,ziadne crack aplikacie)Telefon mu normalne vzaly a bez problemov po 14. dnoch vratily opraveny. Len dodam ze Wodafon pardubice.

Diablo

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Diablo »

Vidíte .... přímý důkaz toho že Jailbreakem MŮŽETE JEDINĚ ZÍSKAT a to ještě ke všemu opravdu hodně.

goofybike1

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od goofybike1 »

mozem sa spytat da sa na iphone zmenit tema bez unlocku ked ne tak co je najlepsi unlock a co si myslite o tomto?

PLS SURNE ODPOVED DAKUJEM

Myslim si, ze uzivatel s jednym prispevkom robi reklamu na url, ktoru som zmazal! Nie neda sa zmenit tema bez "jailbreaku". Doporucujem precitat pravidla fora (vid url) Paly viewtopic.php?f=112&t=10929

JakubJakub

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od JakubJakub »

Mel jsem ted iPhon v reklamaci. Zacal mi blbnou signal a pak uz nebylo mozne se vubec dovolat. Iphon jsem mel koupeny od vodafonu. Kdyz jsem daval iPnon na reklamaci, tak jsem provedl restore na puvodni SW. Po tydnu jsem dostal uplne novy iPhon. Jediny problem byl ze jsem si musel znovu zakoupit aplikace z cydie, jelikoz mam nove IME.
Neni duvod se tedy cehokoliv bat.

mishal

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od mishal »

asi už je zbytiční riešiť veci ohladom uznania reklamácie po JB, už viac krát sa potvrdilo že ked sa dá iPhone do pôvodného stavu tak nerobia problémy, (záleží ku komu sa telefón dostane, no zatial som nepočul o negatívnej skúsenosti s reklamáciou).


Aj ja som reklamoval svoj iPhone, lebo nefungovalo wi-fi a za dva a pol týždna som dostal nový kus a všetci boli spokojný a najspokojnejší som bol ked som zistil že tam je ešte starý baseband a teda môžem použiť yellowsnow.

PeterKiss

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od PeterKiss »

Ja som mal iphone na reklamácií 2 krát.
Takého smoliara ako ja na svete už nenájdete.Ale ten ktorý mam teraz fakčí bez problémov 2 mesiace klop,klop...
A mne ich tiež vimenili bez problémov.

Alo
Host
Host
Příspěvky: 34
Registrován: stř srp 20, 2008 8:20 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Alo »

OT: já jsem po 3. reklamaci, jsem na tom líp než ty :roll: :D
Teď mám 4. iPhone a snad už bude všechno v pořádku.
iPhone 3G 8GB FW 3.0

Carabei
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 964
Registrován: ned srp 24, 2008 3:15 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Carabei »

zde na foru je castejsi vyskyt lidi s jailbreakem nez je celkove, takze by to stejne nebylo vypovidajici, ale myslim ze jailbreak na padajici tlacitko nebo praskajici kryt nema vliv. neni snad vec, ktera by nesla spravit pres dfu pokud by za to mohl jailbreak, i kdyz lidska blbost je nekonecna
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Saddako »

Vzhledem k tomu, ze toto forum vzniklo v dobach prvniho iPhone, kdy proste telefon musel byt JB tak je tu i vetsina lidi co JB ma. Plno lidi na 3G uz ma telefon oficialne odblokovany a tim padem jsou zde i jedinci co JB nemaji a nebo nepotrebuji. Me od firmware 2.2 vicemene JB nechybi a tak jej nepouzivam, ale pokud by se na Cydii objevila napr. GPS navigace, tak do nej du okmazite zpet.

//nicmene mam nyni subjektivni pocit, ze bez JB je telefon prece jen o neco sviznejsi a stabilnejsi :)
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od dodo_mt »

Saddako: Uplne s tebou suhlasim az na ten koniec kazdy ma svoj iPhone tak stabilny ako sa k nemu sprava a co s nim robi a posledna vec je ako je uzivatel skuseny...
Ak som presiel na FW 2.2 som nemal jediny problem s iP je pravda ze uz neskusam tolko veci ale pouzivam vselijake zlepsovaky ktore podla niekoho iPhonu iba sposobuju problemy...
Dalsia podstatna vec je to ze samotny JB nesposobuje nic kedze len spristupni suborovy system problemy sposobuju app 3 stran alebo zasahy do iP (vselijake upravy)

Bez JB by som iPhone nechcel jednoducho mi chybaju niektore app co v App Store nenajdem.

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

Apache23
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1181
Registrován: ned dub 27, 2008 1:58 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Apache23 »

100% Súhlas s Dodom. iPhone bez Jailbreaku podla mna ani nieje (i)Phone. :wink:
Všetu si rád dačo upravím podla svojho. A niekto ma može nazvat barbaristom ale niekto zas skusenym uzivatelom. Ja to tak mám rád a inak by som to ani nechcel.
Skúšam stále a až na malé problemiky (To je tá tvrdohlavost iPhonu :evil: )
si na posledný restore ani nepametám. Ale asi odkedy som proste nahodil 2.2 ked vyšla, tak tak som dodnes. Super,pohodička a spokojnosť. :mrgreen:

EDIT: Pardon. :roll:
Naposledy upravil(a) Apache23 dne pon bře 09, 2009 9:50 am, celkem upraveno 1 x.
iPhone 4 32GB JB by GP
iPhone 3GS 32GB JB / druhý bol úžasný
iPhone 2G 16GB US JB / na prvý sa nezabúda :)

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od dodo_mt »

OT: Poprosim dodo :P :D

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

Neonik

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Neonik »

Nechcu vam do toho kecat, ale Vodafone vezme opravdu vsechno..:D Kamos mel N95, narazil s tím na zábradlí a rupnul mu display. Na nem se pomalu ale jiste zacala delat pavucina.. Výměna displaye by byla dost mastná proto jsme spolecne zvolili moznost reklamace. Již zbývala pouze jedna a proto jsme reklamovali sluchátka ( samozrejme funkcni bez vady..:D) za tyden dosla smska at prineseme pristroj a prislusenství. Já se začal trochu bát, ptze tam byl nahraný jinysoft nez CustomVodafone a telefon byl hacknuty, kvuli nahravani cracklych Ngage her. Jelikoz ale Nokia nic jako restore nemá a downgrade nelze, rozhodli jsme se ze to risknem. Po dodání všeho příslušenství a telefonu nám dali vybrat telefon do 16k, jelikoz jsem mel v té dobe iPod touch doporucil sem kamosovi iPhone, chlap za prepazkou to odsouhlasil a vymenou za N95 byl iPhone na svete...:)
Co z toho plyne?? => Vodafone je obrovská firma, kterou pár přístrojů na vrácení nevytrhne. Znám spoustu lidí, co si tímto způsobem přijdou co 2roky na new phone a nikdo jim nikdy nic nerekne. Tal jsem se co s s těmito telefony dělá, a prý jdou rovnou do šrotu, což je sice celkem smutné sle co se dá dělat.
Jinak já jailbreak mám, bez něj by byl tento přístroj hodně málo použitelný. I když začínám přemýšlet, že si začnu lepší hry kupovat. Z něčeho ti vývojáři žít musí..:)
Btw: Omluvte prosím to, že je příspěvek napsan tak jak je napsan..:D je psán z iPhonu..;)

BlazingUFO
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1485
Registrován: ned zář 07, 2008 12:00 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od BlazingUFO »

co reklamacia a yellowsn0w? ma niekto skusenosti? vraj je to len deamon beziaci na pozadi, u ajfonu 2g vraj sposobovalo stratu zaruky to ze unlock flashoval baseband, je tu niekto kto vyreklamoval unlocknuty ajfon 3g??
Naposledy upravil(a) BlazingUFO dne čtv bře 19, 2009 7:41 pm, celkem upraveno 1 x.
iPhone 3G 16GB white iOS 4.2.1, NoJB
iPhone 4 16GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPhone 5 32GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPad 2 64GB 3G white iOS 6.1.2 NoJB
MacBook Pro Mid 2010 2,66GHz 13" 8GB RAM 10.8.2
MacBook Pro Late 2011 i7 2,2GHz 15" 8GB RAM 10.8.2
GameCenter - BlazingUFO

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od dodo_mt »

Ked urobis restore cez DFU tak by o nom nemalo byt ani chyru ani slychu...

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

BlazingUFO
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1485
Registrován: ned zář 07, 2008 12:00 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od BlazingUFO »

kurnik teraz si nie som celkom isty ci som to urobil cez dfu kym som ho zaniesol do tmobilu :D, 2 krat som sa cez dfu pokusil urobit restore na whiskeyho, to sa nepodarilo, potom som dal original, ale nwm ci cez dfu alebo len cez recovery
iPhone 3G 16GB white iOS 4.2.1, NoJB
iPhone 4 16GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPhone 5 32GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPad 2 64GB 3G white iOS 6.1.2 NoJB
MacBook Pro Mid 2010 2,66GHz 13" 8GB RAM 10.8.2
MacBook Pro Late 2011 i7 2,2GHz 15" 8GB RAM 10.8.2
GameCenter - BlazingUFO

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od dodo_mt »

Nikto ti to nebude kontrolovat ;)

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

BlazingUFO
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1485
Registrován: ned zář 07, 2008 12:00 am

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od BlazingUFO »

len aby, tuna su v tbobajle taky idioti, ze mi nechceli uznat odstupenie od zmluvy, este zo starou nokiou musel som obehavat jak chuj secky servisy do ktorych to poslali, a brat odtieal nejake vyjadrenia, som myslel ze ich zabijem, ale zas druha vec je ta ze do servisu to ide v cechach, bo na slovensku autorizovany nemame

ot: myslite ze sa mozem tesit na novy, alebo vymenia displej a dok na sim kartu a vratia stary? a ak daju novy budem muset kupovat novu licenciu na swirlymms alebo sa da nejak vypytat od vyrobcu serial key??
iPhone 3G 16GB white iOS 4.2.1, NoJB
iPhone 4 16GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPhone 5 32GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPad 2 64GB 3G white iOS 6.1.2 NoJB
MacBook Pro Mid 2010 2,66GHz 13" 8GB RAM 10.8.2
MacBook Pro Late 2011 i7 2,2GHz 15" 8GB RAM 10.8.2
GameCenter - BlazingUFO

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od dodo_mt »

Podla mojich doterajsich poznatkov ktore som cital tu na fore ti daju novy iPhone. A ak ti daju novy budes musiet kupit aj novu licenciu na SwirlyMMS kedze ta sa neda nijako preniest... myslim ze to ma aj autor na svojich strankach...

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

jeanie4577

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od jeanie4577 »

dodo_mt píše:Ked urobis restore cez DFU tak by o nom nemalo byt ani chyru ani slychu...

dodo


sorry ale jsem tu nova a google mi nasel tolik vysledku, ze nevim, ktery se tyka iphonu :p ...co je to DFU a k cemu je to dobre?

H0NZ1K
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 868
Registrován: čtv lis 06, 2008 7:45 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od H0NZ1K »

:arrow: Co robit ak sa iPhone len zapina a vypina/svieti len logo
:arrow: Video navody

takze pouziva se hlavne kdyz ti sviti pouze bootovaci logo a nemuze te to hodit na springboard, v tom pripade nenajede tvuj iPhone/iPod ani iTunes, proto udelas tento DFU mode, ktery se zapne po drzeni tlacitek home button a power button... navod mas v linkach ktere jsem postnul... potom z DFU mode slouzi k restoru, nebo k backup dat... takove SOS reseni ;)

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od dodo_mt »

Device Firmware Upgrade - DFU mod obchadza sucasny OS nainstalovany v iP a umoznuje upgrade alebo downgrade tvojho operačneho systemu. V podstate to je rezim telefonu cez ktory sa obnovuje tvoj iP.

Dalsie info o DFU mode najdes po zadani tohoto vyrazu do vyhladavaca search.php

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

jnoveek

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od jnoveek »

DFU je specialny mod pri flashovani iphonu da sa robit pod windows, pod mac uz sa mi zda ze na 10.5.6 je to blokovane (cez hub to vraj ide), ide o to ze ked sa ti pokaka telefon ta ho restornes (das tam povodny firmware) a v servise by nemali nic zistit

Odpovědět