JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Sidran

JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Sidran »

Ahoj lidi, mám už od minulého léta iphone z ameriky a jeden známý mi hned na začátku pomohl s JB a unlockem a od té doby jsem se do toho radši nepouštěl, teď to tady tak procházím ale vůbec se v tom nevyznám :( tak bych vás chtěl poprosit, jestli byste mi sem nehodili např. Témata týkající se mého JB a jestli ten unlock je vůbec možný, vím že prý dlouho nebyl a nevím jak je to teď, děkuju moc, ostatní témata mám pročtené ale spíš mě zmátla O:-) než abych z toho něco vykoumal, dík všem za radu. ;)

Hnykda

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Hnykda »

Ale no tak... Vážně jsi tak usilovně hledal? :)

viewforum.php?f=129

Hned první odkaz?

Sidran

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Sidran »

když to JBknu přes GP tak tam půjde i unlock ? já sem právě z toho pochopil že nee...? dík moc ;)

Hnykda

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Hnykda »

Tak upgraduj jen na 4.0. Pak udělej JB přes jailbreakme.com (nejlehčí JB kt. existuje), no a pak jen stáhneš v cydii ultrasn0w (viewtopic.php?f=129&t=36726) a bude to. Musí se ti ale povést tam nahrát jen 4.0. Ne 4.1 ani 4.2!

Sidran

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Sidran »

to už jsem zkoušel jenže iPhony neumí updatovat na libovolné FW :(...itunes mi to dycky zatrhne a jiné updatování skrz CFW jdou těžce mimo mě a moc o tom nevím O:-)

Hnykda

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Hnykda »

pwnage tool určitě šlo pro 3GS se starým bootrom. Najdi si jestli máš novější nebo starší, uvidí se co pak dál :) .

Sidran

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Sidran »

teď sem to hledal nějak podle těch sériových čísel, mám to číslo 87930... ( do xxx45 by měl být starý) takže nejspíš starý O:-)

Dodo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1362
Registrován: pon zář 14, 2009 5:32 pm

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Dodo »

Ak mas win, tak existuje program iDetector (ih8snow), ktory ked das iPhone do DFU tak ti napise aky mas bootrom. Mozes vyskusat.

http://ih8sn0w.com/index.php/products/v ... ector.snow
iPhone 5S
iPod Shuffle
MacBook White

Hnykda

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Hnykda »

No, to bys tedy měl mít starý.
Doporučil bych ti custom přes sn0wbreeze (ekvivalent k pwntool ale na windows): http://www.redmondpie.com/jailbreak-iph ... are-guide/
Jediné co bude potřeba bude stáhnout z cydie spirit2pwn z repa co je na té stránce, pak postupuj dle návodu. V tomhle návodu tam dávají 4.1. To už je pak na tobě co si tam budeš chtít dát za FW - jestli ti stačí 4.0 nebo chceš 4.1. Nevěděl jsem že už jde i 4.1, tak asi můžeš rovnou na něj :). Chyby už by to házet nemělo.
Unlock pak provedeš přes Ultrasn0w: http://www.redmondpie.com/unlock-ios-4. ... -to-guide/ (možná už bude v cydii nová verze - to nevadí)

Sidran

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Sidran »

no, to je v podstatě důvod proč chci přecházet, mě před pár dny přestala jít cydia- když ji zapnu tak nabíhá loading a pak se to hodí do springboardu a nic :-/...nevím co s tím :( takže to spirit2pwn tam nedám :(

Hnykda

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Hnykda »

Tak udělej znova JB na 3.0.1 ne? :)
Stáhni redsn0w z http://thebigboss.org/hostedfiles/redsn0w-win_0.8.zip.
Nedělej restore, jen prostě skrz redsn0w dej install cydia. Kdyby se sad náhodou zamkl (neměl by), udělej unlock přes redsn0w. http://www.redmondpie.com/unlock-iphone ... ultrasn0w/

Sidran

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Sidran »

když po mně chce vybrat nějaký FW tak mám ještě stáhnout ten starý 3.0.1 asi žee ? :) a pak skrz cydiu a snowbreeze nahodit ten postup nahoře...

Hnykda

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Hnykda »

Tak tak, musíš ho stáhnout. Třeba zde:
http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/

iP 3GS 3.0.1 7A400

Sidran

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Sidran »

:-/ stáhl jsem to otamtud, ale po načtení mě to ani nepustí přes první krok-unable to recognize specified IPSW...není to ve formě raru a už jsem skoušel za ten název i dopsat .ipsw a nic :( tak du asi hledat nějaký jiný 3.0.1 ...

Hnykda

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Hnykda »

Máš určitě redsn0w 0.8?
Protože s posledním to nefunguje.

Sidran

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Sidran »

welcome to Redsn0w 0.8 !...:( tahal jsem z toho tvého odkazu a je to fakt nula osmička...:-$

Hnykda

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Hnykda »

Ahaaaa! Tak už vim kde je chyba ;) . Stáhni si 3.0 a nahraj ho tam :) . Neboj, i když je to jiný FW, mělo by to jít.
Naposledy upravil(a) Hnykda dne ned led 16, 2011 9:29 pm, celkem upraveno 1 x.

Sidran

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Sidran »

tak už sem našel další 0,8 redsnow, další FW a furt nic :((
a dík moc ;)

Sidran

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Sidran »

no tak to je v pytli :(...jo, sice se mi to povedlo JBknout a přeinstalovat cydiu...ale furt nefunguje :(((

Hnykda

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Hnykda »

Ty jo to je práce :P . Tak to zkusíme jinou variantou. Máš nainstalované OpenSSH? Máš v telefonu ikonku "terminal"? (i pro jistotu si zkontroluj jestli jí nemáš jen skrytou třeba přes SB settings).
Zkusili bychom to nainstalovat přes počítač

Sidran

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Sidran »

nn k terminalu jsem se dostal až po nefunkčnosti cydie :(...takže právě nevím co s tím no :( a open SSH taky nemám...

Hnykda

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Hnykda »

Nechceš se o to pokusit ještě jednou? Tím SSH jsi si jistý nebo spíše nevíš?

Sidran

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Sidran »

takhle, jednou jsem v cydii dělal nějakou zálohu, ale tuším to bylo SHSH ( nevím jestli je to stejné a tahle problematika jde taky mimo mě :-/ ) a k tomu JB, du na to..;) nějak to udělat musím !

Hnykda

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Hnykda »

SHSH je něco jiného...
Napadá mě varianta - nainstalovat iPhone PC Suite, nainstalovat do iPhone iPhone Daemon, a pak přes iP PC suite přes Apps nainstalovat ten spirit2pwn.

Pokud někdo nemá lepší nápad...

Sidran

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Sidran »

vážně moc děkuju...za tvou neustávájící péči :) ...du hledat pc suite a daemon ;) skusím najít a pak dám vědět

Hnykda

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Hnykda »

Dám ti návod, ať se netrápíš.
stáhni třeba zde: http://www.free-codecs.com/download/iphone_pc_suite.htm
Nainstaluj, bude to v čínštině, tak pokud se ti po nainstalovani zapne, zavri to krizem. Jdi to Program files/iphone PC suite/Iphone/LangPack a tady umaž 2 soubory (měly by tam být tři) a zanech tam jen ten "EN_...." - taham to z hlavy, nejsem u PC ale bylo to nějak takhle, dyžtak se ptej.
Pak připojit iP k PC, otevři ten iP PC suite, řekne ti že našel iP a že na něj musí nainstalovat svojí utilitku (to je ten Daemon), dáš install, pak restartuješ telefon a tam bude něco jako: "restartoval jsem svůj telefon" - odklikneš to (půjde to odkliknout až ho restartuješ a naběhne). Dál zatím nepudem

No zkusím zatím udělat postup dál v iP PC Suite:
Klikneš na záložku system - apps - v levém panelu Cydia Source - Nahoře klikneš na "Add" a pokračuj dle návodu (přidáš tu adresu), najdeš ten spirit2pwn, a zkusíš nainstalovat.

Sidran

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Sidran »

hmm tak sem smazal ty dva soubory ale furt to je čínsky :( ...tak hledám nějakou upravenou anglickou verzi :(

Hnykda

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Hnykda »

To neni možný! Moje cesta je:
C:\Program Files\iPhone PC Suite\iPhone\LangPack
A jedinej kt. tam mám je: en-US.lang

Nehledej další verzi, když na to nepřijdeš, je to o pár kliknutí! TO uděláš i když je to v čínštině, navedu tě

Tady je ten balík, stáhni si ho a ulož na plochu:
http://www.uloz.to/7437991/net-iwoowiz- ... it2pwn-deb

Pak otevři iP pc Suite a klikneš přesně tak jak to mám já na tomhle screenu (tam kde je myš, 3 záložka, vpravo 2. od zhora)
Obrázek
A pak už jen v tom okně co se ti otevře klikneš vlevo nahoře na to stříbrný tlačotko co je na screenu (to vlevo) a najdeš ten balíček s plochy.
Obrázek
Naposledy upravil(a) Hnykda dne ned led 16, 2011 10:56 pm, celkem upraveno 1 x.

Sidran

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Sidran »

no moje cesta je prog. files/net dragon/91mobile/iPhone/langpack...a taky po promazání mám jen en-US.lang ale když jsem připojil iP tak mi naběhlo ip pc suite ale pořád v čínštině :( ...teď zkouším stahovat různé verze ale zatím nic no :(

Sidran

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Sidran »

ok, mám tu otevřené pc suite, co dál ? ;)

Hnykda

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Hnykda »

Nevím co to ukáže potom, tak uvidíš sám...

Sidran

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Sidran »

no tak po tom, co jsem to udělal, jak jsi říkal, tak mi vyskočilo okno s políčkem které nejde zaškrtnout a ani potvrdit :( tak jsem to vypl, zapl a pak když jsem zapl pc suite tak mi naběhlo něco jako instalace toho daemonu a pak zase to okno...

Hnykda

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Hnykda »

Pak připojit iP k PC, otevři ten iP PC suite, řekne ti že našel iP a že na něj musí nainstalovat svojí utilitku (to je ten Daemon), dáš install, pak restartuješ telefon a tam bude něco jako: "restartoval jsem svůj telefon" - odklikneš to (půjde to odkliknout až iPhone restartuješ a naběhne)

Děláš to tak?

Sidran

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Sidran »

tak jo, po pár pokusech mám v iP pandaDaemon, co dál ? ;)
PC suite už můžu zavřít ? vyskakuje mi tu nějaké okno a mě se nechce toho moc potvrzovat když nevím co to znamená ;) :D

Hnykda

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Hnykda »

Tak si najdi ten příspěvek výše s tím odkazem na uložto a obrázkama (co tak strašně rozhazujou layout). Postupuj dle toho návodu co jsem k nim připsal.
EDIT: PC SUITE NECH OTEVŘENÉ! :D Okna minimalizuj, zavírej křížem :D . Nic raději nepotvrzuj


Hnykda

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Hnykda »

Tak to znamená chybu... Safra... A z čínštiny to opravdu nepřelouskám
Tak jinak, vydrž. nahraju ti OPEN SSH a zkusíme to přes terminal.

Stejný postup jako teď, ale místo toho spiritpwn vybereš tenhle balík http://www.uloz.to/7438803/openssh4-7p1-5-openssh-deb

Sidran

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Sidran »

noo tak skrze nějaké šílené výběry těma klikihákama jsem se dostal k tomu, že to vypadá jako na tom obrázku ode mě, jen u toho SSH je blesk a proběhlo mi tam něco jako nainstalování O:-) co teď ?

Hnykda

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Hnykda »

Great! Teď by se na iPhonu mohla objevit černá ikonka "terminal"

Sidran

Re: JB a unlock iP 3GS z USA fw 3.0.1 bb 4.28.08

Příspěvek od Sidran »

tak žádná ikona není :( ani po restartu...teď to v PC suite vypadá takhle:
http://img257.imageshack.us/i/obrjedna.png/

a v druhé záložce zase takhle: http://img121.imageshack.us/i/broyt.png/
tak nevím no :(

Odpovědět