Zaloha kontaktov, sms, poznamok atd. - 3.1.2 -> iOS 4

Odpovědět
m4x
Host
Host
Příspěvky: 111
Registrován: sob zář 12, 2009 10:53 am

Zaloha kontaktov, sms, poznamok atd. - 3.1.2 -> iOS 4

Příspěvek od m4x »

Zdravim,
mam taky velky problem.
Robil som si cez SSH zalohu poznamok, smsiek, kontaktov, aby som po nahodeni noveho iOS 4 a JB mohol hodit spat.
No ked to kopirujem, vsetko ok, ale kontakty sa mi vobec nezobrazia a smsky sice ano, ale nejdu prijimat dalsie. Taktiez som skusal vymazat vsetky smsky priamo v iP a respringnut no smsky sa objavili opat - takze z toho mi vychadza, ze zrejme si nevie dat rady s tym suborom a nevie to bud prepisovat alebo je chyba niekde uplne inde.
A kontakty nech kopirujem ako kopirujem, objavi sa jablcko, stopne v tretine, zhasne a kontakty aj tak nikde aj po reboote a respringu :-?

Nevie mi niekto pomoct ?
Naozaj uz neviem co mam skusat, skusal som snad vsetko prekopirovat ale stale nic. Alebo iOS 4 ma uz inu strukturu ?? ( - to sa mi zda ako blbost)
iPhone 3GS 16GB [iOS 4 JB] - O2 SK
iPhone 3G 16GB [iOS 4.1 JB] - O2 SK

dwick
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2100
Registrován: čtv dub 09, 2009 5:15 pm

Re: Zaloha kontaktov, sms, poznamok atd. - 3.1.2 -> iOS 4

Příspěvek od dwick »

Ty zazalohovane soubory si zpatky kopiroval jak? Prepsal si ty puvodni? Nebo si puvodni smazal a pak nahral ty zazalohovane na stejne misto? Protoze to vypada, ze maji spatna prava a nejde do nich zapisovat.

A k tem kontaktum: Musis nahradit AddressBook.sqlitedb tim z tve zalohy a pote telefon restartovat aniz by si oteviral AdressBook.
Life sucks. And then you die.

m4x
Host
Host
Příspěvky: 111
Registrován: sob zář 12, 2009 10:53 am

Re: Zaloha kontaktov, sms, poznamok atd. - 3.1.2 -> iOS 4

Příspěvek od m4x »

no uz som skusal viacero variant az netusim co som este tak neskusil (aku kombinaciu)

Prepisoval som povodne subory, ale aj som to skusil povodne zmazat a nahrat na cisto.
BTW, velke Varovanie! pre tych co by to skusali tiez, NEMAZTE SI FOLDERY ! - budete musiet spravit restore !

Tie prava som si myslel aj ja, no nakoniec som si vsimol, ze ked som to robil cez WinSCP a robil Delete alebo Shift+Delete tak ten subor tam prakticky bol stale, sice som ho nevidel, ale po nejakej chvilke a niecom sa tam objavil automaticky s rovnakou velkostou, pripadne ostatne boli stale skryte. Tak som si to overoval tak, ze som zmazal a skusal som nakopirovat, vtedy pisal, ze ci chcem prepisat subory - tym padom tam boli stale.
Tak som to mazal cez F8 - co sa osvedcilo, ale zatial nepomohlo ani to.

Dokonca SMS.db mi robi to, ze prakticky smsky dostanem do telefonu aj sa zobrazia, vsetko super :-) Ale smsky nezmazem - proste sa neprepisu a po prespringu sa objavia ako boli - cize, akoby sa nevedel prepisat povodny subor. - (mozno prava,no je to kazdopadne dost divne)
A co horsie, nedokazem prijimat vobec nove SMS, telefon sms zrejme prijme, lebo po vlozeni SIM karty do ineho MT, mi SMSka nedojde, tym padom, mi tu spravu zhltne a nezobrazi ani neda echo (hajzel!). - takze nemam ani paru o smskach
A taktiez mi nejde odosielat smsky, dam odoslat a co sa stane je to, ze mi Spravy komplet padnu do SpringBoardu. Cize jedine co sa mi zatial osvedcilo, zmazat moje stare SMS z iPhoneu a vsetko na novo, no chcel by som to dat dokopy. Priatelke som robil na iP 3G sice 3.1.3 no bolo to bez najmensich problemov ihned.
iPhone 3GS 16GB [iOS 4 JB] - O2 SK
iPhone 3G 16GB [iOS 4.1 JB] - O2 SK

dwick
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2100
Registrován: čtv dub 09, 2009 5:15 pm

Re: Zaloha kontaktov, sms, poznamok atd. - 3.1.2 -> iOS 4

Příspěvek od dwick »

Udelej restore a soubory dej prepsat, zustanou tak puvodni prava a vsechno pujde jak ma. Popripadne zmen prava prez WinSPC pro uzivatele mobile a skupinu mobile, ty nove nahrane maji uzivatele root a proto se nedaji menit.
Life sucks. And then you die.

lukas26
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 353
Registrován: úte črc 01, 2008 4:26 pm

Re: Zaloha kontaktov, sms, poznamok atd. - 3.1.2 -> iOS 4

Příspěvek od lukas26 »

vykopírovávám přes WinSCP vždy celé adresáře a pak je tam celé zase nakopíruju a přepíšu jima původní adresáře a nastavím jim práva 0777 (nastavit pro celou složku rekurzivně) a je to ok...jen fotky vyfocené foťákem se mi nepodařilo vrátit zpět na kamarádovém 3G (na svém 3GS jsem je nevracel), to mi připadalo, jakože skutečně je nějak jinak zapsáno (spíš ještě i v jiné složce jakoby, co jsem našel) a ani se nechtěly zobrazit v iPhone...

m4x
Host
Host
Příspěvky: 111
Registrován: sob zář 12, 2009 10:53 am

Re: Zaloha kontaktov, sms, poznamok atd. - 3.1.2 -> iOS 4

Příspěvek od m4x »

Super ! :-) Vdaka !
Takze zmenil som prava.
Ono ten subor zmenilo ownera a bol tam root, trebalo dat mobile [501] a potom som este pre kazdy pripad rovno dal prava na 0777 ako spomenul lukas26 a je to super :-) a nasledne este respring - inak mi to odosielalo spravu do nekonecna (v pripade sms)
tak isto aj tel zoznam a parada :-)

Velka vdaka ! Skvele rady a skvela praca ;-) :!:

Zaujimave, ze som to tak nemusel absolvovat v pripade iP 3G mojej priatelky pri SMSkach :-?
iPhone 3GS 16GB [iOS 4 JB] - O2 SK
iPhone 3G 16GB [iOS 4.1 JB] - O2 SK

lukas26
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 353
Registrován: úte črc 01, 2008 4:26 pm

Re: Zaloha kontaktov, sms, poznamok atd. - 3.1.2 -> iOS 4

Příspěvek od lukas26 »

no není za co ;)
to je zajímavé, já to tak musel dělat u OS3 na jakémkoli iPhone s těma právama (2G, 3G i 3GS), asi jsi měl předtím spíš štěstí :)

iphoneso

Re: Zaloha kontaktov, sms, poznamok atd. - 3.1.2 -> iOS 4

Příspěvek od iphoneso »

Ahoj xcel by som prejst na OS4 teraz mam 3.0 ale neviem ako zalohovat kontakty a aj poznamky z kalendara, je na to neake jednoduche riesenie?

lukas26
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 353
Registrován: úte črc 01, 2008 4:26 pm

Re: Zaloha kontaktov, sms, poznamok atd. - 3.1.2 -> iOS 4

Příspěvek od lukas26 »

viewtopic.php?f=13&t=12368

nebo backup v iTunes a po přehrání fw obnovit iPhone ze zálohy, to je oficiální cesta...

jackb
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 172
Registrován: úte čer 30, 2009 2:40 pm

Re: Zaloha kontaktov, sms, poznamok atd. - 3.1.2 -> iOS 4

Příspěvek od jackb »

ako povolim ssh v OS4? BossPref neide a osobne nic ine na povolenie SSH nepoznam...
MacBook Pro late 2010
iPhone SE 128GB

lukas26
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 353
Registrován: úte črc 01, 2008 4:26 pm

Re: Zaloha kontaktov, sms, poznamok atd. - 3.1.2 -> iOS 4

Příspěvek od lukas26 »

OpenSSH ze Cydie

jackb
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 172
Registrován: úte čer 30, 2009 2:40 pm

Re: Zaloha kontaktov, sms, poznamok atd. - 3.1.2 -> iOS 4

Příspěvek od jackb »

vdaka. potom som este musel restartovat totalcommander, lebo T-PoT nereagoval...
MacBook Pro late 2010
iPhone SE 128GB

miso03
Host
Host
Příspěvky: 42
Registrován: ned črc 05, 2009 1:37 pm

Re: Zaloha kontaktov, sms, poznamok atd. - 3.1.2 -> iOS 4

Příspěvek od miso03 »

Zdravim, vzdy som pouzival tento sposob zalohovania SMS a kontaktov. S prechodom na iOS5 ale zmenili aj strukturu suborov a teraz ked tam nakopirujem subory z 4.3.x, tak na ne vobec nereaguje. Neviete ako importovat tymto sposobom kontakty a sms z iOS4 na iOS5? Vdaka

Odpovědět