[FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Pre všetky staršie verzie iOS.
Odpovědět
ScorpionSX
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 368
Registrován: stř říj 14, 2009 8:27 pm

[FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od ScorpionSX »

Takže začínajú sa tu množiť otázky o tom, ako odblokovať iPhone s novým FW 3.1.3 a basebandom 5.12.01 priamo u operátora u ktorého bol iPhone kúpený a to aj v zahraničí.
Tak trochu sa za to cítim zodpovedný, keďže som tu napísal, že som takto uspel v O2 UK, takže tu je taký podrobnejší postup ako na to. Viac-menej sa to týka všetkých operátorov, s drobnými zmenami, ktoré ale naozaj nemôžem všetky zistiť, takže keď sa o skúsenosti podelíte, bude to len dobre. Ja to uvediem na príklade O2 UK.

1. V prvom rade je treba vedieť, u akého operátora je iPhone kupovaný. Myslím že velmi už nezáleží na tom, či bol kúpený na paušál alebo predplatenú kartu, podstatné je to, že služby daného operátora nevyužívate (z akýchkolvek dôvodov).

2. Je potrebné si zistiť ako kontaktovať operátora pokial nie ste zákazníkom, často to býva zložitejšie, keď operátori (hoci možno v dobrej viere) umožňujú kontaktovať support len zákazníkom na základe ich tel. čísla. Ak sa to nedá bez toho aby ste boli zákazníkom, tak je potrebné zohnať si SIM kartu daného operátora, najjednoduchšie buď požičať od známeho alebo kúpiť za pár drobných na eBay.
Pre O2 UK je kontaktný formulár na tejto stránke:
https://www.o2.co.uk/apps/help/help
kde je treba zvoliť možnosť že nie ste zákazníkom O2 ale aj tak máte otázku, a potom na ďalšej stránke kde sa vypĺňa PSČ a telefón vyplňte PSČ povedzme nejakej oblasti Londýna (Google) a ako telefón môžete dať kludne vaše číslo, ozvú sa vám potom na email.

3. Keď už ste sa dostali do kontaktu s operátorom, je treba vysvetliť mu čo potrebujete. Myslím že najrozumnejšia cesta je povedať, že telefón ste kúpili od známeho (ktorý je zákazníkom), alebo na eBay a podobne, skrátka, že už nie ste pôvodný majitel (to platí aj v prípade ak ste pôvodný majitel!). Vtedy totiž operátor nemá prečo telefón naďalej blokovať, keďže pôvodný majitel bude paušál platiť tak či tak, či už s telefónom alebo bez neho, to je jeho vec.
Do správy je takisto potrebné uviesť typ telefónu (tj. iPhone 3G/3GS) a jeho IMEI, aby bolo možné telefón identifikovať. Po mne chceli v O2 UK ešte aj telefónne číslo s ktorým bol môj telefón kúpený, ale vysvetlil som im prečo ho nemám (viď vyššie, nie som pôvodný majitel) a išlo to aj bez toho.
V O2 UK bolo odblokovanie bezplatné, je ale možné že iní operátori si zaň budú niečo účtovať, napr. T-Mobile SK si pýta 4,- ? podla informácií tu z fóra, takže sa pripravte, že to môže byť podobné aj inde.

4. Ak máte všetko splnené a operátor vám oznámi, že telefón je možné odblokovať, tak tento proces prebehne v priebehu pár dní, opäť, mne v O2 UK povedali do 7 dní, inde to môže byť inak, ale v mojom prípade to zabralo dva dni. Samozrejme môžete skúšať či sa to nepodarilo skôr už v priebehu tej doby, keby som to neskúsil aj ja, tak pravdepodobne čakám s iBrick na uplynutie 7 dní.

5. Samotné odblokovanie prebieha velmi jednoducho, stačí vložiť vašu SIM (od iného operátora než na akého bol blokovaný), zapnúť telefón a pripojiť ho k iTunes na PC pripojenom na internet.
iTunes cez IMEI telefónu zistí od Applu či už bol alebo nebol telefón odblokovaný a na základe toho začne konať. Ak nebol, tak vypíše klasickú hlášku o tom, že je v telefóne zlá SIM a máte vložiť správnu, ak už telefón odblokovaný je, začne sa proces aktivácie a nastavenia. Tam sa vyplní názov telefónu, nastaví sa synchronizácia, pripojenie na internet a mms a podobné veci.
iPhone je od tejto chvíle odblokovaný a môžete v ňom používať akúkolvek SIM bez potreby JB alebo tethered boot.

Takže to je asi tak všetko, ak som na niečo zabudol, pýtajte sa, pokial budem vedieť tak doplním info.

Tu si môžete zistiť odkial pochádza váš iPhone:
http://www.iphone.cz/blog/odkud-je-vas-iphone-609

Na záver možno ešte zopár "najpoužívanejších" operátorov, ktorí blokujú telefóny (opäť, ak viete o ďalších, dajte vedieť v threade):
USA - AT&T (výhradný predajca v USA)
SVK - T-Mobile
UK - O2, Orange, Vodafone
GER - O2, T-Mobile (týchto nemám overených na 100%, len čo som vypozeral na eBay)
Naposledy upravil(a) ScorpionSX dne čtv kvě 20, 2010 10:20 am, celkem upraveno 1 x.
    ObrázekObrázekObrázek

    Obrázek iPhone 4S 16GB White [iOS 6.1.2]
    Obrázek iPad (2012) WiFi 16GB White [iOS 6.1.2]

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: [FW 3.1.3] Odblokovanie od operátora

Příspěvek od ls8 »

Super. Právě to zkouším s AT&T, průběžně budu aktualizovat stav.

Postup:
1/ http://www.att.com
2/ Klik "Contact US"
3/ What would you like to contact us about? -> Using a foreign SIM in an iPhone 3G -> Continue
4/ Klik "Other Services"
5/ Klik "Email Us: Other AT&T Services"
6/ COMMENTS: ---text požadavku---
CONTACT INFORMATION: ---kontaktní informace---
7/ Klik "Next"
8/ Klik "No thank you"
9/ Klik "Send"
10/ Čekat a čekat...
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od parmin »

MOžná hloupá otázka, ale nemáte tušení, zda by výše uvedený postup mohl fungovat i pro staré 2G telefony dovezené z USA (AT&T)? Podstata mi přijde stejná, navíc dvouleté kontrakty už stejně vypršely.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

ScorpionSX
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 368
Registrován: stř říj 14, 2009 8:27 pm

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od ScorpionSX »

Máš pravdu, podstata je rovnaká, takže treba len skúsiť. Na kontaktovanie AT&T zatial vyzerá najvhodnejšie postup od ls8.

ls8: držím palce nech sa to aj tebe podarí, som zvedavý čo ti odpíšu. V USA je ešte len ráno, takže ak nie sú v AT&T leniví, tak máš odpoveď snáď ešte dnes :)
    ObrázekObrázekObrázek

    Obrázek iPhone 4S 16GB White [iOS 6.1.2]
    Obrázek iPad (2012) WiFi 16GB White [iOS 6.1.2]

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od ls8 »

Tak prý do 48 hodin. No, uvidíme.

From: AT&T Customer Service <customerservice@amcustomercare.att-mail.com>
Date: Wed, Feb 24, 2010 at 3:27 PM
Subject: Your Email to AT&T, E-Mail ID 13126091 - (AT&T Consumer Feedback) (KMM21785584V21632L0KM)

Dear: ***** *******

Thank you for contacting AT&T Online Customer Service. Your message has been received and an answer will be sent to you within 48 hours.

Did you know that you can search for your answer online? Take advantage of our extensive customer service website by visiting:

http://www.consumer.att.com/customerservice

Sincerely,

AT&T Online Customer Service
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Hnykda

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od Hnykda »

No vidíš to mě nenapadlo :P . Kdyby to šlo (prakticky by mělo jít od roku 2007 už určitě všechny 2 leté smlouvy vyprchaly), napsal bych si kvůli svému 2G na AT&T též :P

tej0

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od tej0 »

Good morning Teodor

Thanks for emailing us about unlocking your iPhone.

I'll help you the best way I can.

Teodor, I can surely unlock your iPhone. All I need is you to reply to
my email with the following information:

- Pay & Go mobile number
- SIM Serial Number (starts with 89441100 found on the back of the Pay &
Go SIM card)
- IMEI number of the iPhone (To get the IMEI of your mobile phone,
simply dial *#06#).

Once I receive and verify the above information, I'll be glad to help
you further. I hope you understand this is because we work within the
confines of the Data Protection Act to keep our customer information
safe.

I look forward to your reply and you have a good day ahead.

For further details about O2, please visit our online Help Centre at:

http://www.o2.co.uk/help

Kind regards

Shahnawaz
O2 Customer Service

Telefónica O2 UK Limited, Registered in England No 1743099. Registered
Office: 260 Bath Road, Slough, Berkshire SL1 4DX.?

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od ls8 »

Chtějí telefonní číslo a sériové číslo SIM karty původního majitele? Tak tudy asi cesta nepovede :(
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

tej0

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od tej0 »

No pochopil jsem to tak. Píšou tam : Your Pay and Go number což bude určitě číslo té jejich SIMky.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od ls8 »

Zkus jim tedy napsat, že tyhle informace prostě nemáš, protože nejsi původní majiel telefonu. Někdo tady psal, že to stačilo. Já čekám, co mi odpoví z AT&T, ale žádné velké šance si nedávám.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

tej0

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od tej0 »

Ale to není problém. Já je mám ty informace. Tu SIMku mám doma v šuplíku a číslo taky vím naštěstí.

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od parmin »

"Problém" by mohl nastat, pokud ta SIMka vůbec nebyla aktivovaná, což je případ snad všech iPhone 2G dovezených z USA.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

ScorpionSX
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 368
Registrován: stř říj 14, 2009 8:27 pm

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od ScorpionSX »

tej0: tak na čo čakáš? Pošli im tie informácie a máš to hotové ;)

ls8: aj keby to nemal, stačí spraviť to čo píšeš potom ty sám, skrátka nie si pôvodný majitel a tieto informácie nemáš.

Aj v prvom poste píšem, že treba povedať že NIE si pôvodný majitel, aj keď to nie je pravda. Pochybujem že by chceli aby si naháňal niekde po UK alebo USA majitela a zháňal od neho číslo SIM karty a telefónne číslo, ktoré už dávno nemusí mať.
    ObrázekObrázekObrázek

    Obrázek iPhone 4S 16GB White [iOS 6.1.2]
    Obrázek iPad (2012) WiFi 16GB White [iOS 6.1.2]

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od ls8 »

Tak AT&T podle očekávání iPhone neodblokuje.

From: AT&T Customer Service <customerservice@amcustomercare.att-mail.com>
Date: Thu, Feb 25, 2010 at 1:21 PM
Subject: Re: Your Email to AT&T, E-Mail ID 13126091 - (AT&T Consumer Feedback) (KMM21813166V80675L0KM)

Dear Mr. *******,

Thank you for taking the time to e-mail AT&T regarding your request for your phone's unlock code. My name is Kristy Snow and I am happy to help you with your inquiry.

Unfortunately, we are unable to provide the unlock code for any Apple iPhone devices. We apologize for any inconvenience this may have caused.

Sincerely,

Kristy Snow
AT&T
Online Customer Care Professional




http://www.wireless.att.com/answer-cent ... olutionTab
iPhone cannot be unlocked, even if you are out of contract.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

tej0

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od tej0 »

No jak jsem Vám tu přeposlal ráno ten mail z O2 UK tak oni chcou číslo té O2 SIMky, která byla používána a tel. číslo takže to asi nepujde touto cestou si myslím. To by se pak nemusel dělat Unlock kdyby každý mohl napsat do O2 UK ať mu jeho telefon odblokují... :)

cheer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 331
Registrován: pon pro 22, 2008 12:00 pm

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od cheer »

Přiznáváte v žádosti operátorovi v US (UK), že jste z ČR (SR) a nebo se tváříte, že jste od nich?

Těším se na 1. nahlášený úspěch s 2G!
whited00r - stále vyvíjený custom iOS pro starší zařízení
Files - zaheslované adresáře, prohlížení a přehrávání
T-Pot - USB kopirovani Win <-> iPhone

Mac mini 2009/2,26GHz nebo pracovní Oknousy

ScorpionSX
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 368
Registrován: stř říj 14, 2009 8:27 pm

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od ScorpionSX »

ls8: to ma mrzí že si nepochodil, ale zaujala ma jedna časť toho mailu čo si dostal: "we are unable to provide the unlock code for any Apple iPhone device". O čo konkrétne si ich žiadal v tom maili? Pretože nejaký odblokovávací kód pre iPhone neexistuje (napr. *#1234567890# a pod.), treba im napísať že žiadaš o odblokovanie telefónu. Viď zhruba pripravenú správu dole.

tej0: napísal si im už odpoveď? Ak nie, tak im nepíš že tie údaje máš (viem, písal som opak predtým) a napíš im že máš iPhone od niekoho iného a tieto údaje nepoznáš. Až keby ti napísali že sa to nedá, tak potom im napíš že si to zistil. Oni majú tie iPhony vo svojom systéme nahodené tiež podla IMEI, takže vedia identifikovať zákazníka, takže im asi len tak hocikto napísať nemôže.

Tu je taká predpripravená správa, ktorú by ste mohli poslať:

Hello,
I would like to ask you, if it's possible to unlock my iPhone 3G/3GS, which I got from my friend who bought it at *názov_operátora*.
I live in Slovakia/Czech Republic now and I can't use it with my SIM card here.
It's an Apple iPhone 3G/3GS with IMEI: *IMEI_číslo*.
Thanks for answer.

Regards,
*podpis*.


Netreba úplne dopodrobna opisovať situáciu ako ste dostali iPhone, prípadne nejaký zákaznícky vzťah k operátorovi a podobné veci, pokial to nevyžaduje ako nevyhnutné k odblokovaniu.
    ObrázekObrázekObrázek

    Obrázek iPhone 4S 16GB White [iOS 6.1.2]
    Obrázek iPad (2012) WiFi 16GB White [iOS 6.1.2]

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."

tej0

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od tej0 »

No odepsal jsem jim hned obratem. Nemyslím si, že by byl problém uvést ty údaje, ještě když je po mě sami chtěli a napsali, že jakmile si je ověří tak mi můžou pomoct dále. Jsou správné takže myslím, že s unlockem by neměl být žádný problém. Proč myslíš, že je lepší říct, že údaje neznáš?

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od ls8 »

ScorpionSX: samozrejme jsem nezadal zadny kod, zadal jsem obecne o odblokovani iPhonu, koupeneho v USA od klienta AT&T.

Hello, I purchased a used Apple iPhone 3G from my friend in the US. He was the original owner of the device and he purchased it with a two-year AT&T contract. He was not using the phone anymore so he sold it to me. Then I moved back to the Czech republic where I live, and unfortunately the iPhone does not accept my Vodafone CZ SIM card.

Since the device is no longer owned by the original owner (and an AT&T subscriber), can you (and/or Apple, Inc.) unlock the iPhone to be used in a foreign country with a 3rd party SIM card?

The iPhone identification:
Serial Number 5K915******
IMEI ** ****** ****** *
ICCID **** **** **** **** ***

Thanks in advance,
***** *******
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

ScorpionSX
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 368
Registrován: stř říj 14, 2009 8:27 pm

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od ScorpionSX »

tej0: no neviem presne od čoho závisí či ti unlock spravia alebo nie, hlavne tiež neviem, či vôbec existujú prípady kedy keď o to požiadaš tak to nespravia a postup bez zadávania údajov a informácií o zákazníkovi funguje, tak myslím že načo ho meniť :) Ale myslím že keď už ti napísali, tak ho aj odblokujú, takže by si mal byť tiež ok.

ls8: no škoda, fakt som myslel že to je preto že si ich žiadal o nejaký kód, lebo som mal už aj také dotazy cez PM, že či nemôžem ten odblokovací kód poslať niekomu na mobil odo mňa a tak...aj keď je fakt že mi mohlo napadnúť že asi admin bude vedieť čo a ako :)

Takže aspoň vieme že AT&T (a s ním aj 2G iPhony) nepôjde odblokovať... :(
    ObrázekObrázekObrázek

    Obrázek iPhone 4S 16GB White [iOS 6.1.2]
    Obrázek iPad (2012) WiFi 16GB White [iOS 6.1.2]

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."

cheer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 331
Registrován: pon pro 22, 2008 12:00 pm

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od cheer »

No vlastně nevíme jistě, protože zatím nemáme žádost odmítnutou pro 2G, které už není v prodeji. Asi to ještě zkusím, není co ztratit...
whited00r - stále vyvíjený custom iOS pro starší zařízení
Files - zaheslované adresáře, prohlížení a přehrávání
T-Pot - USB kopirovani Win <-> iPhone

Mac mini 2009/2,26GHz nebo pracovní Oknousy

furry
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: pát lis 20, 2009 9:15 am

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od furry »

Zkoušel někdo zajít do české pobočky T-mobile? Já jsem jim dnes zkoušel napsat email a večer v 19h mi volala nějaká slečna,že tohle se řeší na pobočce a že mám s telefonem navštívit pobočku T-mobile. Teď jsem nemocný,mám angínu,takže tam zajdu až někdy příští týden,tak to kdyžtak můžete někdo zkusit :wink:

matoca

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od matoca »

Toto mi dnes odpisal slovensky T-Mobile:

    Vazeny zakaznik,
    reagujeme na Vas e-mail.

    Dovolujeme si Vas informovat, ze mobilne telefony blokujeme na 24 mesiacov pri akciovych programoch (v tomto pripade zakaznik ktory Vam predal Iphone- telefon kupil k akciovemu pausalnemu programu a odblokovanie mozeme uskutocnit na nasich firemnych predajniach po skonceni 24 mesacnej viazanosti).

    Odporucame Vam informovat sa na cenu odblokovania v servisnych strediskach, pripadne v mobil shopoch.

    Za porozumenie Vam dakujeme.

KarlosDicady

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od KarlosDicady »

furry píše:Zkoušel někdo zajít do české pobočky T-mobile? Já jsem jim dnes zkoušel napsat email a večer v 19h mi volala nějaká slečna,že tohle se řeší na pobočce a že mám s telefonem navštívit pobočku T-mobile. Teď jsem nemocný,mám angínu,takže tam zajdu až někdy příští týden,tak to kdyžtak můžete někdo zkusit :wink:


Já jsem byl v T-mobilu s iPhone 3gs a tam mi řekli že takhle to opravdu neodblokují :evil: na tich pokladnách u nás opravdu nejsou moc znalý na to aby to udělali :( to by jste tam useli opravdu chitnout nějakého šikovného technika který by vás stejně asi potom asi řek že musíte napsat to IMEI na tu pobočku odkat je iPhone koupený! Skrátka mě v čr T-mobile nepomoch :cry:

A z krabice kde mám zezadu nalepku se mi povedlo vyluštit že mám pravděpodbně iPhona z Německa (protože celá zadní strana je popsaná pravděpodobně v němčině) No tak se juknu jestli němci u T-mobilu opravdu iPhona prodávaj.
Ale já ještě určitě nemám po konci 2 let té záruky ale to sand nevadí když už tady někdo psal že mu odblokovali 3Gs u O2 tak asi tak nemoch mít ješt po 2 letech zaruky (pač 3gs není ještě na trhu ani ty 2 roky :D )

jlp

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od jlp »

co keby si tie texty odfotil a dal sem...mozno ti poradime. :)

KarlosDicady

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od KarlosDicady »

Já jsem napsal že se domníval že je z Německa :wink: a věděl jsem že mi to čr t-mobile neodblokuje ale každej pokus se počítá 8) za zkoušku nic nedám a ted jim du napsat e-mail do Ně t-mobilu tak snad mi něco pěkného odepíšou :D

spacekjakub

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od spacekjakub »

ls8: nemuzu nikde najit ten mail odkaz nebo primo tazaci tabulku :( Podle tvyho navodu se dostanu jenom tam, kde to po me chce co sem za zakaznika a to nejsem nic a proste se tam nevyznam... Zkusim to znovu. Se jim aspon zkusim trochu rozepsat. Ale nevim kam...

tej0

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od tej0 »

ScorpionSX jak to u tebe přesně probíhalo? Poslal jsi jim prvního maila, oni ti odpověděli. Poté druhého s tím, že nemáš udáje (já jim je napsal v druhém mailu). A potom co? Už ti rovnou udělali ten unlock nebo jsi s nima ještě něco řešil? Protože mají tam psáno, že by měli odpovědět do 24 h a mě se zatím nikdo neozval.



Hello Teodor

Thanks for replying to Shahnawaz's email with the details to get your
iPhone unlocked. Currently he's not available, I'll be glad to assist
you further.

Teodor, I checked your account and can see that it was disconnected
since you had not made a chargeable outgoing call in six months. Please
don't worry at present your mobile number is active and you can start
using it. I've also credited your account with ?1.38 which was available
in your account and at present your call time credit balance is ?1.38.

You can certainly unlock your iPhone at a one time cost of ?15, so that
your request for unlocking your iPhone goes through I would request you
to Top-Up your mobile number.

I would also like to inform you that if your iPhone has not completed 12
months and you request for the iPhone to be unlocked then free Web &
WiFi Bolt On will be removed. You get free Web & WiFi Bolt On for first
12 months on purchase of a new iPhone. If you're outside of UK you
cannot make use of the free allowances you can make use of the free Web
& WiFi Bolt On in UK.

If you agree with the above terms then you can request for iPhone to be
unlocked through the below link.


https://www.o2.co.uk/apps/help/help?qid ... &case=Hand
set%20Unlocking%20Form


It may take up to 7 days to get your iPhone unlocked. Once it is
unlocked you can place a non-O2 SIM into the iPhone and connect to
iTunes via a USB cable. iTunes will confirm that the iPhone has been
successfully unlocked.

For more information about topping-up your phone abroad please visit the
below link:

http://www.o2.co.uk/shop/paygotopup/topupabroad

If you would like us to forward your details and agree to the above
terms then please reply to my email with the request to unlock your
iPhone. Please do remember to Top-Up your mobile number and keep call
time credit balance of ?15.

I hope I was able to address your concern.

Thanks once again for taking the time to email us and have a great day.

For further details about O2, please visit our online Help Centre at:

http://www.o2.co.uk/help

Kind regards

Jennifer
O2 Customer Service

Telefónica O2 UK Limited, Registered in England No 1743099. Registered
Office: 260 Bath Road, Slough, Berkshire SL1 4DX.


Upřímně řečeno tomu moc nerozumím. Anglicky umím, si myslím, celkem obstojně. Jak tomu rozumíte vy?

Pochopil jsem to asi tak, že chtějí po mě 15 liber za ten unlock.

ScorpionSX
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 368
Registrován: stř říj 14, 2009 8:27 pm

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od ScorpionSX »

No toto je presne to, čoho som sa obával. Keďže si ich zákazník a aj si im to napísal, tak po tebe vyžadujú tých 15? za unlock. Pokial máš ako, tak si to skús dobiť na tej karte, ak som správne pochopil tak ti to odrátajú z kreditu. No a potom vyplň ten formulár.

U mňa to prebehlo tak ako si napísal, ešte som sa ich potom pýtal či to bude trvať presne tých 7 dní alebo to bude aj skor. Ale to už s unlockom nemalo nič spoločné, ten bol vybavený po ich druhom maili čo som dostal.
    ObrázekObrázekObrázek

    Obrázek iPhone 4S 16GB White [iOS 6.1.2]
    Obrázek iPad (2012) WiFi 16GB White [iOS 6.1.2]

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."

tej0

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od tej0 »

Aha. No asi bylo lepší říct, že s nima nemám nic společného, a že zákazník nejsem. No ale i tak asi obětuju těch 15 liber zato, že budu mít funkční telefon. Ten formulář jsem pochopil, že vyplňovat nemusím. V tom odstavci dole je napsáno, že pokud chci ať ty moje data přepošlou tak jim mám odpovědět.

edit:
Že jsem já blbec jim říkal ty údaje. Teď po mě chtějí těch 15 liber, jenže dobití kreditu na tu O2 UK kartu je nemožné. Chce to po mě Postal Code a neakceptuje to jiný než anglický. A když zadám anglický tak mi to stejně hodí chybu na konci. :( Nevím jak to mám uskutečnit...

Silvinkoo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 252
Registrován: čtv lis 27, 2008 5:36 pm

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od Silvinkoo »

Najlepšie to má môj kamarát..Kúpil iPhone v T-mobile SK na paušál..Nemal žiadny jailbreak ani unlock a hold...Pichol som tam Orange SIM a sieť bez problémov naskočila..Ešte teraz tomu nechápem..V T-mobile museli spraviť nejaku chybu...Inač si to neviem vysvetliť.l.
Múj milášek - iPhone 4 16GB, Orange SK unlocked with ultrasn0w(braný s T-mobile SK)
iPad 16GB wifi only iOS 4.3.1 JB Redsnow


iPhone 3G 8GB, Orange SK with ultrasn0w CFW 4.1 - momentalne bráchov

ScorpionSX
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 368
Registrován: stř říj 14, 2009 8:27 pm

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od ScorpionSX »

Myslím, že minimálne operátori ktorí nemajú na iPhone exkluzivitu by ho mali/mohli odblokovať. Obzvlášť keď nie som pôvodný majitel.
Už vieme že AT&T to nerobí, T-Mobile SK až po skončení viazanosti a za 4,- ?, O2 UK zadarmo/za 15,- GBP,...ešte je tu niekolko ďalších kde sa dajú kúpiť iPhony zablokované a môžu sa dostať na náš trh.
    ObrázekObrázekObrázek

    Obrázek iPhone 4S 16GB White [iOS 6.1.2]
    Obrázek iPad (2012) WiFi 16GB White [iOS 6.1.2]

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."

Masorad

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od Masorad »

Da sa nejako zistit kedy bol moj 3g aktivovany alebo prvykrat pouzity? Mam ho od sk t-mobile a neviem ci uz uplynula viazanost, kedze k nemu nemam papiere. Typek co mi ho predaval hovoril ze uz ho ma cez rok a pol, ale neviem presne kolko ma terz a nie som moc casto na Slovensku takze spytat do t-mobilu sa mi neda. Diky

ScorpionSX
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 368
Registrován: stř říj 14, 2009 8:27 pm

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od ScorpionSX »

Myslím že asi nie. Ale skús napísať do T-Mobilu či sa to nedá u nich v systéme zistiť podla IMEI.
    ObrázekObrázekObrázek

    Obrázek iPhone 4S 16GB White [iOS 6.1.2]
    Obrázek iPad (2012) WiFi 16GB White [iOS 6.1.2]

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."

KarlosDicady

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od KarlosDicady »

Mě dneska konečně odpověděl Německý T-mobile :wink:
Sehr geehrter Herr Doleal,

gern schalten wir Ihr iPhone frei, sodass Sie es mit allen Mobilfunk-Karten nutzen können.

Bevor wir für Sie tätig werden können, brauchen wir noch die Rufnummer, zu der das iPhone
aktiviert wurde und die IMEI-Nummer.

Wenn Ihnen die Rufnummer nicht mehr vorliegen sollte, können Sie uns stattdessen auch den
Kaufbeleg senden. Bitte faxen Sie uns die Angaben oder den Beleg - mit dem Betreff Bestellung
"Simlockcode" - an 0180 5 330633*. Oder senden Sie uns eine E-Mail mit den fehlenden
Angaben oder dem eingescannten Kaufbeleg.

Sobald uns diese Daten vorliegen, prüfen wir sofort, ob das iPhone schon entsperrt werden kann.
Wenn dies zutrifft, leiten wir Ihren Entsperrwunsch sofort an Apple weiter.

Wie es dann weitergeht: Melden Sie sich einfach neu über iTunes an, sobald Apple Ihren
Wunsch bearbeitet hat - in der Regel ist das etwa 48 Stunden ab Eingang Ihrer Unterlagen bei
uns.

Danach ist Ihr iPhone dann entsperrt und Sie können es mit jeder beliebigen SIM-Karte nutzen.

Mit freundlichen Grüßen

Kundenservice
Kurzwahl vom T-Mobile Handy: 2202

V překladu (překlad neni nic moc vim to ale ja jsem to z toho vyluštil) :mrgreen: :mrgreen:
Vážený pane Doleal,

rád uvolníme my Vy iPhone , takže Vy to se všemi mobilním rádiovým spojem-mapy užívat můžete.

Dříve než my pro Vás činný lze, potřebujeme ještě telefonní číslo, ke který iPhone
byl aktivovány IMEI-číslo.

aKdyž Vám telefonní číslo už ne existovat měl, můžete nám místo toho také
Koupě - doklad pošle. Prosím faxujte nás data či doklad - s věcí objednávka
"Simlockcode" - na 0180 5 330633*. Nebo pošlete Vy nás e - mail se scházející
Uváděli či skenovaná koupě - doklad.

Jakmile nás tato data existovat, ověřujeme ihned, zda to iPhone již odblokovat dojít.
Když toto shoduje se, vede váš Entsperrwunsch ihned na Apple .

Jak potom pokračovat: Ohlásíte Vy se prostě nový o iTunes , jakmile Apple Ihren
Přání zpracovalo - zpravidla je to asi 48 hodin od vstupu Vaše podklady u nás .

Potom jste odblokovali Vy iPhone potom a Oni mohou užívat to s každý libovolným SIM-karta.

Se srdečným pozdravem

Servis pro zákazníky
Velkosériová přípojka od T-Mobilního mobilu: 2202

Na toto jsem jim odepsal mé IMEI číslo tak jsem na to dost zjedav snad pochopí že když jsem jim poslal jenom to seriové číslo že tu original simku která byla k tomu némám :D :mrgreen:

Hnykda

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od Hnykda »

Nepochopi. Jasne tam pisou ze pokud nemas simku/cislo ke ktere byl pripojen iP s tvym IMEI, mas zaslat fakturu kdyz jsi si ho kupoval.

Milis.19

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od Milis.19 »

Hele myslíte že kdybych napsal do Applu že by mi řekly podle nějakého čísla odkud je můj iPhone kupovanej například podle IMEI nebo Serial čísla ??? :cry:

Hnykda

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od Hnykda »

Ne. Resp jsem si velmi jistý že ne. Kdyby to měli dělat každému zbláznili by se.

designed
Host
Host
Příspěvky: 28
Registrován: úte čer 23, 2009 2:33 am

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od designed »

namiesto neustaleho vypytovania sa - preco to vlastne neskusis a rovno tam nenapises ? 8) sto-percentnu odpoved ti tu aj tak nikto nevie dat...
Actual:
iPhone 6s 64GB / 9.1 + JB
History:
iPhone 6 16GB / 9.0.X + JB
iPhone 4s (repete) 16GB / 7.0.4 + JB
iPhone 5s 16GB + JB
iPad 3 32GB / 7.0.4 + JB
iPhone 5c 16GB / 7.0.4 + JB
iPhone 4s 16GB / 7.0.4 + JB
iPhone 3Gs 16GB / 5.0.1 + JB
iPhone 3G 8GB / 3.2 + JB [umrela zakladna]

cicolably
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3277
Registrován: pon pro 22, 2008 10:31 pm

Re: [FW 3.1.3] Oficiálne odblokovanie od operátora

Příspěvek od cicolably »

KarlosDicady
citacia : Stejně je to blbost ta blokace nikde sem se s tim nesetkal snad jenom u applu na tomhle iPhonu

zlá nokia zlý samsung zlý ericsson a atd. :D myslíš si že za toto može ten zlý Apple ?
to povedz zlým ujom v T-mobile DE ,že chcu výrobky ktoré dotuju aby si používal z ich paušalmi a nie konkurenciou
kup si iný telefón
a ako píše JURAMAC ,fakt je to tu už niekolko strán o ničom.
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB

Odpovědět