Zablokovany iPhone

Odpovědět
remaxik

Zablokovany iPhone

Příspěvek od remaxik »

Zdravím Vás, mám jistý problém s iPhonem a nejsem si úplně jistý z jeho řešením, proto Vás o něj chci poprosit. Mam iPhone 3G 8GB (ted uz vim ze je z dovozu), kdyz jsem jej kupoval tak jsem si jej chtel naformatovat, tak jsem zvolil puvodni nastaveni v iphone, pritom se mi bohuzel telefon nejak sekl ci co...tak jsem si nasel navod jak postupovat pres itunes a nahrat tam restore, jakmile jsem tam nahral restore tak mi itunes pise ze tam davam spatnou sim (puvodne sla) s toho usuzuji ze je blokovany pro AT@T. Ale ted jsem se dostal do bodu kdy nevim kudy kam, vim ze musim telefon odblokovat...ale nejak jsem nezjistil jestli je jedno jeslti pouziju jailbreak nebo unlock..dale by mne zajimalo, kdyz jsem ted provedl restore, znamena to ze se do iphone nahral nejnovejsi FW? Pokud ano, tak je mi jasne ze na 3.1 neni jailbreak ani unlock, proto by mne zajimalo jak zjistim verzi. Popripade jak mam pokracovat. Vim, ze jste tu na tyto otazky nejspis odpovidali tisickrat, snazil jsem se hledat...ale jedno vlakno odkazovalo na druhe, a nakonec jsem nezjistil to co jsem potreboval. Proto Vas prosim o pomoc. Moc dekuji

S pozdravem

remaXik

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Zablokovany iPhone

Příspěvek od Beavers »

Za prvé si pleteš pojmy, pouštíš se do operace, která vyžaduje trochu znalostí okolo iPhonů. Unlock nebo JB? To spolu přeci nesouvisí. Každé znamená něco jiného. Doporučuji, abys navštívil sekci Návody (nahoře v černé liště, zelený popisek), tam si vyhledej svůj typ telefonu a postupuj podle toho, co se tam píše. Nevšímej si zatím FW 3.1, máš pravdu, že na něj není ještě Unlock a JB (pokud nemáš MAC, ale PC). Navštiv nejprve Slovníček pojmů a ujasni si, co který výraz znamená. Máš v iP v nějakém stavu, možná budeš muset použít DFU mód - o něm se dočteš, když zadáš toto heslo do vyhledávače. Pamatuj si, že iTunes nemají nic společného s unlockem a JB, na to se používá jiný nástroj. To se vše dozvíš z návodů. Odlož iP ze svého dosahu a studuj. Až ti bude vše trochu jasné, tak se můžeš pokusit experimentovat. Více ti asi nelze poradit.

remaxik

Re: Zablokovany iPhone

Příspěvek od remaxik »

Zdravim, tak jsem si neco malo nastudoval a pokud jsem pochopil vse spravne tak nejdrive musim telefon jailbreaknout pote ho muzu unlocknout. Tohle uz jsem si ujasnil :) Jen nevim jak mam zjistit jaky mam momentalne FW v iPhone abych vedel jaky pouzit restore. Vim ze se to da zjistit normalne v nastaveni v mobilu, ale do toho ja se nedostanu protoze to po me chce tu aktivni sim od AT@T...mohu tedy poprosit o radu, popripade jestli jsem vse pochopil spravne?

Edit: Tak jsem zkusil restore podle tohoto navodu http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?f=96&t=18302 a bohuzel mi v iTunes na kompu vyskocila ke konci chyba : iPhone cold not be restore. Unknown error occured (1015).
Na telefonu je ted pouze vidte kabel a sipka k iTunes...co presne jsem zase prosivam Vas provedl spatne ? :( Diky za Vas cas

mike0007CZ
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 552
Registrován: pon pro 03, 2007 6:05 pm

Re: Zablokovany iPhone

Příspěvek od mike0007CZ »

U toho puvodniho restore, pokud jsi ho delal automaticky, tzn. ze sis nestahl rucne nejaky firmware, tak tam zcela jiste mas FW 3.1 Byt tebou tak pouze cekam az se objevi unlock pro Fw 3.1, protoze downgrade jde udelat jen u nekterych 3G - zalezi na verzi botloaderu
iPhone 4S 16GB WiFi, iPad Mini 32GB WiFi, iOS 7.0.4
MacBook ALU 2.4/4/320, OS X 10.9

remaxik

Re: Zablokovany iPhone

Příspěvek od remaxik »

Diky chlapi, cekal jsem ze to bude v tomto..hold horka hlava :) za blbost se plati :) ja si jdu teda zatim neco pocist o downgrade :)

remaxik

Re: Zablokovany iPhone

Příspěvek od remaxik »

Tak jsem zkousel downgrade,a predpokladam ze se nepovedlo porad kdyz zapnu iphone tak tam mam jenom obrazek s kablem a pripojkou k iTunes, muzete mi alespon popsat v jake fazi se muj iPhone momentalne nachazi? Dale by mne zajimalo jak muzu zjistit jakou mam verzi bookloaderu a basemandu, protoze jsem se docetl ze pres iRestore se za prehrat 3.1 na 3.0 ale musi tam byt verze 5.8. Diky za odpoved

Správně se píše BOOTLOADER a BASEBAND. Chybí ti elementární znalosti a pouštíš se do takových operací. Snad ses již pro příště poučil. Beavers.

remaxik

Re: Zablokovany iPhone

Příspěvek od remaxik »

Jaj, chybka se vloudila diky za opravu, precetl jsem toho tolik ze se mi s toho hlava zamotala :) Je mi jasne ze moje horka hlava si to pokazila sama, ale existuji odpovedi na me otazky? Hlavne by me tedy zajimalo v jakem stavu se vlastne nachazi ted momentalne muj iPhone ? Dik

remaxik

Re: Zablokovany iPhone

Příspěvek od remaxik »

JJ, myslim ze to je jasne a srozumitelne :D

remaxik

Re: Zablokovany iPhone

Příspěvek od remaxik »

Takze ten novy jailbreak od Blackra1n je mi da se rict k nicemu, ze? Myslel jsem si ze alespon zprovoznim iPhone aby fungoval alespon jako prehravac, ale to jak se zda bez unlocku neni mozno, ze?

Edituj prispevky, nemužes postovat 2 za sebou. Tea Racer

Cruelka
Host
Host
Příspěvky: 35
Registrován: stř říj 07, 2009 9:36 am

Re: Zablokovany iPhone

Příspěvek od Cruelka »

Pokud chceš mít iPhone alespoň jako Touch, tak si ještě pročti vlákna týkající se custom firmware, nebo si sežeň SIM kartu ATaT... Každopádně se neboj, nejsi v tom sám, já jsem taky horká hlava a tak taky čekám na odblok jako na smilování..... :roll:
iPhone 3G, 16GB, Black - FW 3.1 - Blackra1n + Blacksn0w
iPhone 4S, 16GB, Black - FW 6.1 - evasi0n
MacBook Pro 15 Aluminium unibody

dubaduba

Re: Zablokovany iPhone

Příspěvek od dubaduba »

hej ho*no tomu ruzumim ale nepomohla by nejaka ta turbo sim nebo neco z ebaye? (nebo nekoupit tu ATaT sim kartu ...? )

dikes

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Zablokovany iPhone

Příspěvek od Beavers »

TurboSIM už nefungují od doby FW 3.xx

dubaduba

Re: Zablokovany iPhone

Příspěvek od dubaduba »

takze jinymi slovy to uz NIKDY nebude fungovat nebo musime pockat na nejaky novy LEK? a ten hleda kdo?

Carabei
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 964
Registrován: ned srp 24, 2008 3:15 pm

Re: Zablokovany iPhone

Příspěvek od Carabei »

Zkus najít custom FW u kterýho bude napsaný hacktivated, pak by měl iPhone fungovat komplet kromě GSM, pak už si jen počkat na unlock.

sm.e.da

Re: Zablokovany iPhone

Příspěvek od sm.e.da »

tak jak si dopadl ja jsem nna tom uplne stejne jako ty!!! Dej vedet jak se pohnes k necemu lepsimu nez mit jen icihlu

mike0007CZ
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 552
Registrován: pon pro 03, 2007 6:05 pm

Re: Zablokovany iPhone

Příspěvek od mike0007CZ »

Carabei píše:Zkus najít custom FW u kterýho bude napsaný hacktivated, pak by měl iPhone fungovat komplet kromě GSM, pak už si jen počkat na unlock.

Něco mi uniklo? Když se nahraje do locknutého iPhone custom FW, tak je z toho iPod? Potvrďte to někdo, nebo vyvraťte, ať neradím bludy. Zatím platilo, že pro zprovoznění iPhone mimo tel. části je potřeba původní SIM. Díky za odpověď.
iPhone 4S 16GB WiFi, iPad Mini 32GB WiFi, iOS 7.0.4
MacBook ALU 2.4/4/320, OS X 10.9

Cruelka
Host
Host
Příspěvky: 35
Registrován: stř říj 07, 2009 9:36 am

Re: Zablokovany iPhone

Příspěvek od Cruelka »

4mike0007CZ:No podle toho,co je mi známo, tak custom firmware stačí k tomu, aby z toho byl iPod....
iPhone 3G, 16GB, Black - FW 3.1 - Blackra1n + Blacksn0w
iPhone 4S, 16GB, Black - FW 6.1 - evasi0n
MacBook Pro 15 Aluminium unibody

mike0007CZ
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 552
Registrován: pon pro 03, 2007 6:05 pm

Re: Zablokovany iPhone

Příspěvek od mike0007CZ »

Tak proč už ho nemáš JB?
iPhone 4S 16GB WiFi, iPad Mini 32GB WiFi, iOS 7.0.4
MacBook ALU 2.4/4/320, OS X 10.9

dubaduba

Re: Zablokovany iPhone

Příspěvek od dubaduba »

pak mi vysvetlete proc nekdo nekoupi simku z usa od toho AT and T a nehodi to tam ... asi to nei tak lehke co?


a kdyz z toho udelam ipod pujde z toho jeste nekdy udelat iphone?

jinak ja to koupil se zarukou z bazaru a oni mi to odmlitli vzi zpet ted jsem byl v apple shopu mam vyjadreni ze ten tel. nebude nikdy v cr fungovat a tak zkusim policii ...

Carabei
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 964
Registrován: ned srp 24, 2008 3:15 pm

Re: Zablokovany iPhone

Příspěvek od Carabei »

až bude unlock dostupný na cydii, tak půjde i volat. když jsem jedno 3Gčko (3.0) odblokovával, tak jediná cesta byla custom FW hacktivated(buď již hotov nebo přes pwnage) a následně unlock
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2

dubaduba

Re: Zablokovany iPhone

Příspěvek od dubaduba »

a vi nekdo kde by se objevila prvni zminka o tom ze uz prisel nekdo na ten crack? kam mohu upinat sve tuzby?

Carabei
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 964
Registrován: ned srp 24, 2008 3:15 pm

Re: Zablokovany iPhone

Příspěvek od Carabei »

jedna zmínka byla co se týká unlocku na [zakázáno].com
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2

dubaduba

Re: Zablokovany iPhone

Příspěvek od dubaduba »

tak ze by uz na to nekdo prisel?

7luke.com

Re: Zablokovany iPhone

Příspěvek od 7luke.com »

O připravovaném unlocku píšu už dávno tady :arrow: viewtopic.php?p=192988#p192988

Odpovědět