Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

aRm!

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od aRm! »

přidám se taky nenajde přesnou pozici jen velký kruh a navigon vubec nejede po restoru sem skusil bez JB a mapy a furt se chova stejne

aRm!

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od aRm! »

se starším softem fungovalo všechno vpohode a ted sem sklamanej jak to jenom jde

maweric
Host
Host
Příspěvky: 31
Registrován: úte zář 09, 2008 6:34 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od maweric »

JB přes redsnow - GPS v pořádku, navigon jede dobře...
ale jinak je telefon nepoužitelný :evil:
iPhone 3G Black |8Gb| FW 4.0 JB
iPhone 3G White |8Gb| FW 4.2.1 JB
iPhone 4 Black |16Gb| FW 6.1.3 JB

Scorpionix
Host
Host
Příspěvky: 90
Registrován: pát říj 03, 2008 5:11 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od Scorpionix »

tak ja sem presel na OS 3 asi takto .. FW 2.2 + FW changer nastavenej na 2.2.1, udelal sem restore, nainstaloval update, udelal JB, vsechno jede bez problemu, GPS se nacte skoro okamzite a behem chvilicky doladi pozici, JB delanej pres redsnow
iPhone 3G Black, 16GB, FW 4.2.1 + JB ip kupovany v ObrázekObrázek, Obrázek

rodier

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od rodier »

no nevim os 3.0 pekna srajda :(
cydia porad pada, blbne wifi, gps sem radsi ani nezkousel.. mam na disku 1.7gb other dat .. zustali mi tam v jinejch adresarich stare aplikace ktere zabirali data na vic.. omg

Paik

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od Paik »

Tak jsem z toho uz magor :evil: :cry:
phoun po "Erase all content and settings" restore (asi 150 :x ) a JB a stále mi to nechodí, prostě jako by tam GPS modul ani nebyl :?

lukas26
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 353
Registrován: úte črc 01, 2008 4:26 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od lukas26 »

rodier: co takhle udělat restore bez obnovy ze zálohy, či-li jej k iTunes připojit po restore jako nový iPhone...

Scorpionix
Host
Host
Příspěvky: 90
Registrován: pát říj 03, 2008 5:11 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od Scorpionix »

lukas26, to uz kamos zkousel taky a nic, ... nevim jak je to s tema updatama, ale ja sem udelal restor, stahl update z 2.2 na 3.0 a pak udelal JB, myslis ze by pomohlo kdybych sem hodil ten FW z 2.2 na 3.0? mozna to blbne jen pri prechodu z 2.2.1, je to jen takovy velky placnuti, ale co kdyz...
iPhone 3G Black, 16GB, FW 4.2.1 + JB ip kupovany v ObrázekObrázek, Obrázek

lukas26
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 353
Registrován: úte črc 01, 2008 4:26 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od lukas26 »

Scorpionix: a tobě zlobí co? jsi psal, že vše ok...nebo myslíš teda ten kámošův iPhone? já přešel na 2G z 2.2 rovnou na 3.0, ale přes restore a ne update a žádný problém nemám...

Scorpionix
Host
Host
Příspěvky: 90
Registrován: pát říj 03, 2008 5:11 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od Scorpionix »

jj ten kamosuv, on mel myslim 2.2.1 a ja 2.2 ... me to jede v poho :) .. bylo by dobry kdyby tu lidi napsali jestli presli z 2.2. nebo 2.2.1 a jak :)
iPhone 3G Black, 16GB, FW 4.2.1 + JB ip kupovany v ObrázekObrázek, Obrázek

Paik

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od Paik »

Zdar, tak hlásím v tuto chvíli pozitivní změnu...
Sice jsem tady výše psal, že to stále nechodí, ale dnes ráno signál GPS naběhl i přesto, že v noci ještě mrtvo.

Tedy postup, který již tu byl někde popsán a me zabral. Mam ofiko iPhone od o2.

Udelal jsem "Erase all content and settings" (pozor trvalo to cca 2 hodiny) phoun se poté zasekl ale po standardnim restore (jako novy bez obnovy ze zalohy) potom standartni JB pres Redsnow 0.7.1.

Uvnitř budovy bez signalu, ale venku parada a poloha téměř na cm :wink:

snad to někomu pomůže :wink:

Scorpionix
Host
Host
Příspěvky: 90
Registrován: pát říj 03, 2008 5:11 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od Scorpionix »

mate v os.3 bez JB vedle baterky stav i v procentech? ... nebo i s JB ale bez stahovani nejakych veci z cydie...? proste at je to OS 3 .)
iPhone 3G Black, 16GB, FW 4.2.1 + JB ip kupovany v ObrázekObrázek, Obrázek

Paik

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od Paik »

Scorpionix píše:mate v os.3 bez JB vedle baterky stav i v procentech? ... nebo i s JB ale bez stahovani nejakych veci z cydie...? proste at je to OS 3 .)



ciselny stav baterky jde nastavit po JB a to pomoci SBSettings-More-Extras a Options-Numeric Battery

Scorpionix
Host
Host
Příspěvky: 90
Registrován: pát říj 03, 2008 5:11 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od Scorpionix »

jasny to vim, ale de o to ze sem udelal restore, pak update, a mel sem vedle baterie stav v % .. ne klasicky ze tuknes na baterku a mas procenta, prave ze jsem z cydie nic nestahoval :D a kamos to tam ma taky, ale dalsi ne,... ja jen ze je to takova zajimavost :lol:
iPhone 3G Black, 16GB, FW 4.2.1 + JB ip kupovany v ObrázekObrázek, Obrázek

Ceredik

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od Ceredik »

Nezkousejte funkci GPS pres maps, tam vice ci mene nevite jestli funguje. Do ciste reinstalace si nainstalujte pres iTunes GPSMotion Lite, tam je aspon sila signalu GPS a tam to zkousejte

jozef
Host
Host
Příspěvky: 27
Registrován: pát srp 22, 2008 11:43 am

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od jozef »

No mne fungovalo GPS v pohode. Mal som FW 3.0, redsnow, a iDA aj NAVIGON aj google maps isli ako nic. Ale dnes som skusal a cely den nenaslo vobec sygnal... Neviem vobec cim to moze byt. S telefonom som nic nerobil, len zrazu GPS vobec nefunguje...
Obrázek iPhone 3G 8GB, 3.1.3 JB, T-Mobile
Obrázek iPhone 4S 16GB, 6.1 JB

CJHornster

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od CJHornster »

tak co už máte někdo funkční princip? všichni tady něco píšou, ale pootm to vždycky vyvrátěj, že to fungovalo jen pár hodin

jozef
Host
Host
Příspěvky: 27
Registrován: pát srp 22, 2008 11:43 am

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od jozef »

Hurááááááááááá... Ide tooo... Postup z jedného Mac fóra.

Najprv treba nastaviť autouzamykanie iPhonu na Nikdy(never). Potom vypnúť lokalizačné služby. Ja som po tomto kroku aj reštartoval IP. Potom následne spustite GoogleMaps a kliknite dole na ten krizik. Ked Vas vyzve na zapnutie GPS tak ho v nastaveniach zapnite. A už to fičíííí... Uistite sa že ste na voľnom prietranstve. Dúfam že to pomože, mne to pomohlo... :P

Tento postup je pre tých, ktorým to šlo na FW 3.0 a potom zrazu nie :D
Naposledy upravil(a) jozef dne čtv črc 02, 2009 8:30 pm, celkem upraveno 2 x.
Obrázek iPhone 3G 8GB, 3.1.3 JB, T-Mobile
Obrázek iPhone 4S 16GB, 6.1 JB

CJHornster

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od CJHornster »

hmm tak to mě nefunguje

xbuben
Host
Host
Příspěvky: 51
Registrován: čtv lis 27, 2008 11:03 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od xbuben »

Mě to taky nešlo, ani Navigon ani Sygic, udělal jsem restore na 2.2.1+JB šlo to ale strašně obtížně(cca 12 hodin), pak znovu restore na 3.0+JB (několik minut) nainstaloval vše potřebné po JB a pak Navigon a světe div se, funguje :wink: pak jsem nainstaloval druhou a ejhle.....funguje taky.
Dokonce u obou i na balkoně v panelové zástavbě během pár sekund naběhl signál gps.
Má rada je,restore +JB, uložit jako nový iPhone(ne záloha,bohužel) a pak nainstalovat jen jednu navigaci a měla by šlapat. Potom můžete experimentovat jako já, ale nedoporučuji dělal jsem to celý víkend až do ted? Pořád to nešlo až najednou hop...
Good luck, all!
Naposledy upravil(a) xbuben dne ned črc 05, 2009 9:58 am, celkem upraveno 2 x.
O2

steeLko

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od steeLko »

JOZEF ruky nohy ti bozkavam :D ten tvoj navod funguje :D este to idem vyskusat v navigone ale aj tak dikes :D
PS. chcem sa spytat ci ten postup treba robit vzdy ked idem zapnut maps alebo navigaciu alebo ci to staci len ten prvy krat. dikes

Pavuk

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od Pavuk »

Som si všimol, že keď som napr. na balkóne alebo na streche v robote a dám lokalizovať tak ma nezameria presne ale +-100-200m. Ale stačí sa po streche prejsť dookola a už ma chytí presne. Na balkóne nie. Asi to bude postavením satelitov na oblohe ale mám dojem, že na fw 2.2 to chodilo citlivejšie a na tom balkóne ma zameralo s menšou odchýlkou. V otvorenom priestore na ulici ukazuje presne-keď fyzicky míňam križovatku aj v navigácii mám bodku pri križovatke. Maximálna odchýlka do 10metrov.

jozef
Host
Host
Příspěvky: 27
Registrován: pát srp 22, 2008 11:43 am

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od jozef »

steelko :D Ja som to spravil len raz a ide to stale... už asi týžden :D
Obrázek iPhone 3G 8GB, 3.1.3 JB, T-Mobile
Obrázek iPhone 4S 16GB, 6.1 JB

filip
Host
Host
Příspěvky: 120
Registrován: stř zář 03, 2008 1:03 am

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od filip »

xbuben píše:Mě to taky nešlo, ani Navigon ani Sygic, udělal jsem restore na 2.2.1+JB šlo to ale strašně obtížně(cca 12 hodin), pak znovu restore na 3.0+JB (několik minut) nainstaloval vše potřebné po JB a pak Navigon a světe div se, funguje :wink: pak jsem nainstaloval druhou a ejhle.....funguje taky.
Dokonce u obou i na balkoně v panelové zástavbě během pár sekund naběhl signál gps.
Má rada je,restore +JB, uložit jako nový iPhone(ne záloha,bohužel) a pak nainstalovat jen jednu navigaci a měla by šlapat. Potom můžete experimentovat jako já, ale nedoporučuji dělal jsem to celý víkend až do ted? Pořád to nešlo až najednou hop...
Good luck, all!



cau, mam otazku, ked sa ti to tak dlho nedarilo....
vypisalo ti chybu 1013 predpokladam. co si robil potom?
znova restore na 3.0, UDF a znova pokus na 2.2.1 ?
alebo stale dokola restore 2.2.1
skus to popisat blizsie prosim. ja mam stale tu istu chybu
a stale v inej faze restoru. raz niekde ked je na ifone
ten ukazovatel pred jablkom, raz v polke a raz sa mu to skoro podarilo.
skoncil s chybou asi polmilimetra pred koncom. :(
iPhone 4 16GB, fw 5.0.1, orange SK
MacBook PRO 2,4 GHz Intel Core 2 Duo, OSX 10.7

xbuben
Host
Host
Příspěvky: 51
Registrován: čtv lis 27, 2008 11:03 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od xbuben »

to Filip: problem je v tom,že už pořádně nevím,to víš těch pokusů bylo moc, ale nicméně jsem dělal jen restore 2.2.1 pořád dokola ale stahoval jsem si i jiný ipsw než jsem měl já,taky sem dokonce zkoušel restore na 2.2 a tak různě pořád dokola a jelikož jsem měl dva systémy ,xp a vistu tak jsem to zkusil i ve vistě a tam to nakonec šlo,pak JB v nouzovem režimu s qpwn 225 a bylo to.
po chybě 1013 jsem vypnul itunes,odpojil telefon,spustil nouzový režim znovu připojil tel spustil qpwn 225,podržel jsem home +power dokud se nevypla obrazovka, hned pustil a zmáčkl power až se zase zapla,hned pustil a držel jsem se striktně návodu qpwn. těžko radit je vidět že na každý iphone platí odlišný návod, prostě zkoušej vše,hodně trpělivosti a držím palce, určitě se to povede.
já se ale hned zase vrátil k fw 3.0 jelikož ve 2.2.1 nejede Navigon ani Sygic, jen iDa a ted mi vše šlape tak jak má ,tedy to co potřebuji. good luck
O2

dave777

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od dave777 »

Mne to nejde ani v google maps. Napise mi to "Vasi polohu nelze urcit.".

someboy

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od someboy »

Dakujem Jozefovi za navod :)
Mam firm 3.00(7A341) Navigon funguej bezchybne...
Ale mam este otazku... Nema niekto nahodou turisticke mapy pre Navigon??

filip
Host
Host
Příspěvky: 120
Registrován: stř zář 03, 2008 1:03 am

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od filip »

tak... konecne sa mi podaril Down na 2.2.1, spravil JB,
poinstaloval veci z Cydie a odskusal navi v GPS lite.
...nejde...
tak uz neviem. nejaka rada by sa nenasla? mam chut ho rozslapat.
se.em sa s tym cely den.
iPhone 4 16GB, fw 5.0.1, orange SK
MacBook PRO 2,4 GHz Intel Core 2 Duo, OSX 10.7

steeLko

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od steeLko »

filip skus ten jozevof navod s predchadzajucej strany
inak ja som to robil takto : erase all data and settings ( trva to sakra dlho)
restore (FW som nechal stiahnut itunsom)
hned po restore som spravil JB s redsn0w 0.7.2
po JB som nainstaloval GPSSerial s Cydie a nastavil tam iPhone GPS
nakoniec som spravil ten navod co pise JOZEF na predchadzajucej strane a woala vsetko funguje , mapy,navigon,gpslite vsetko ide.
PS. zabudol som ,ze po restore som v itunes dal iphone ako novy tzn. nie zo zalohy

filip
Host
Host
Příspěvky: 120
Registrován: stř zář 03, 2008 1:03 am

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od filip »

steeLko dik za odpoved ale okrem toho ze by som z cydie instaloval
serialGPS som robil setko.
ale skusim este. dam vediet
iPhone 4 16GB, fw 5.0.1, orange SK
MacBook PRO 2,4 GHz Intel Core 2 Duo, OSX 10.7

zaso

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od zaso »

JB hotovy, GPS, Gmaps,wifi, vsetko funguje ako ma. Navigon najde signal za par sekund...s presnostou som tiez spokojny, este ho skusit na ceste.

Darth Vader

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od Darth Vader »

jozef píše:Hurááááááááááá... Ide tooo... Postup z jedného Mac fóra.

Najprv treba nastaviť autouzamykanie iPhonu na Nikdy(never). Potom vypnúť lokalizačné služby. Ja som po tomto kroku aj reštartoval IP. Potom následne spustite GoogleMaps a kliknite dole na ten krizik. Ked Vas vyzve na zapnutie GPS tak ho v nastaveniach zapnite. A už to fičíííí... Uistite sa že ste na voľnom prietranstve. Dúfam že to pomože, mne to pomohlo... :P

Tento postup je pre tých, ktorým to šlo na FW 3.0 a potom zrazu nie :D


mozem mi prosim poradit ako a kde v nastavenia sa vypinaju lokalizacne sluzby a kde sa zapina GPS ?

no prave som to bol vnku skusit. kedze soza hranicami SR a to u nasich zapadnych susedov mam vyphuty nadoty roaming (ale tosnad nie je problem !)
navigon slape ako hodinky, signal za par sekund a naviguje, a naviguje, a naviguje...

ale google map ani tuk :-( len ta modra bodka a kolo nej sem tam sonar akoze nieco hlada ! ale ani po niekolkych minutach nic nenajde. pouziva aj google map GPS alebo ako to vlastne slape ? nechce sa mi verit ze navigon ide a google map nie :-(

poradte prosim !

diky

steeLko

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od steeLko »

Darth Vader

lokalizacne sluzby ( GPS ) > Nastavenia > Vseobecne > Lokalizacne sluzby
ked toto vypnes a zapnes maps tak ta to vyzve aby si isiel do nastaveni a tieto sluzby zapol

Darth Vader

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od Darth Vader »

ok...dikez !

nakoniec ma google maps naslo pogla gps aj v cechach ale videl som len modry bod. pracuje to s offline mapami ??? aspon ja som mal ten pocit !

a existuje nejaky free program na zistenie kvality gps signalu apod ???

Pavuk

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od Pavuk »

MotionX lite čo je apl na geocaching má v sebe stupnicu kvality GPS signálu. Ale o samostatnej apl len na signál neviem.

spinmaster

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od spinmaster »

takze mne GPS po zmene z 2.2 na 3.0 nesiel vobec.. takze som dal zmazat vsetko v iPhone, potom som dal restore (bez shiftu, proste ofiko) aktivoval som ho a potom som spustil GPS a vsetko ficalo.. ked som vedel ze GPS ide tak som ho JB a vsetko ide ako ma

tak ma napadlo ci nieje treba pred JB to GPS spustit nech sa akoze aktivuje, zobudi

filip
Host
Host
Příspěvky: 120
Registrován: stř zář 03, 2008 1:03 am

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od filip »

Tak chlapci ja neviem, ja som skusil uz uplne vsetko,
uz sa podaril aj downgrade s5 na 2.2.1 a gps mi neslo ani v 2.2.1
znova restore na 3.0 - nic.
ak mate dakto este nejaky napad budem rad.
iPhone 4 16GB, fw 5.0.1, orange SK
MacBook PRO 2,4 GHz Intel Core 2 Duo, OSX 10.7

Darth Vader

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od Darth Vader »

takze u man to slave vsetko ako ma. gps motion ukazuje plny signal, navigon slape po rak sekundach ako svajciarske hodinky :D len tie posrane google mapy ma stale stvu !

vie niekto ako prinutit iphona pouzivat gps miesto gsm signalu alebo umts pri google map ? zeby lietadlovy mod ???

spinmaster

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od spinmaster »

no ono to potrebuje stahovat data koly mapam, preto potrebuje siet... gps ti moze najst polohu ale nema to kde vykreslit ked nema stiahnutu grafiku
alebo sa mylim?

LosGalacticos
Host
Host
Příspěvky: 100
Registrován: pát říj 31, 2008 12:14 pm

Re: Nefunkčí GPS na FW 3.0 s JB - někdo s fw3 a funkcni GPS sem!

Příspěvek od LosGalacticos »

co se tyce google maps tak me to urci poloho o cca 50m vedle nez se nachazim coz beru jako ze funguje spravne.... :)
ale Navigon mi moc nejede....kdyz sem v budove a nebo v dopravnim prostredku tak to GPS nechytne! coz je celkem naprd navigace kdyz ses v aute a potrebujes to....signal chytim kdyz stojim naprosto venku po oblohou ale jak sednu do auta a jedu tak se signal ztraci, nekdy se znova chytne a nikdy taky vubec....sere me to dost pac je to dobra vec

Odpovědět