iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

dj.chose

iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od dj.chose »

"Mobilní operátor Telefonica O2 primárně zakazuje Sdílení internetu (tethering) pro nový firmware 3.0"
Přesně jak psal admin tak to asi zřejmě bude. Jelikož s T-Mobile sim kartou sdílení internetu funguje bezvadně ale u O2 bohužel. Návod je sice pro Mac ale jak jsem vyčetl zde na foru lze udělat podobnou věc i na mašinách s Windows. Proto jsem se rozhodl napsat tento příspěvěk jelikož je mi jasné že většina z vás bude hledat odpověd proč nefunguje sdílení internetu u operátora O2 tak aby to bylo vše při jednom.

:arrow: 1. Je třeba si stáhnout iTunes 8.2 pre-release
pro 32-bitové Windows
http://www.sendspace.com/file/143w2s
a pro 64-bitové Windows
http://www.sendspace.com/file/e055ir

Po stažení odinstalujte vaše aktuální iTunes a poté musíte najít soubor "iTunes Library.itl". Tento soubor si někam zálohujte a po té ho z původního umístění smažte. Obsahuje informace o playlistech a beta verze iTunes vám nenastartuje. Vyhodí hlášku že výše uvedený soubor vytvořila novější verze a proto ho nemůže přepsat.
Až tohle vše uděláte můžeme přejít k bodu následujícímu.

:arrow: 2. Stažení iPhone Carrier Settingst pro O2-CZ
Stáhněte si tento soubor:
http://uloz.to/1961231/o2-cz2.ipcc
a uložte si ho třeba na plochu.

:arrow: 3. Instalace nového iPhone Carrier Settings
Spusťte nainstalovanou verzi iTunes pre-release a až vám detekuje iPhone tak přidržte tlačítko SHIFT a klikněte na Check for Update
zde vám vyběhne okno kde budete moc vybrat nové Carrier Settings které jste si právě stáhly. Nezapomeňte si v okně které vám právě vyběhlo změnit typ souboru z .IPSW na .IPCC a hned uvidíte na ploše vámi stažený Carrier Settings. Pak už je to naprosto jednoduché. Vyberte soubor a nechte provést update.

:arrow: 4. Prověďte restart vašeho iPhonu

:arrow: 5. Sdílení internetu
po nastartování přístroje běžte do Nastavení -> Obecné -> Síť a helejme se sdílení internetu je tam kde má být.

S dovolením jsem použli odkaz a část textu z http://www.iPhone.cz
Doufám že vám návod pomůže a přeji hodně zdaru

Dik. Odstranil som ti linky v CODE nie sme warez forum nemusis to pouzivat. dodo

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od iTukan »

Neni potreba odinstalovavat a instalovat pre-release itunes. Jde to i na posledni verzi iTunes 8.2.0.23 pod Windows timto postupem, ktery je posan zde: http://blog.ondratoral.com/2009/06/jak-zprovoznit-tethering-na-iphone-o2-t-mobile-vodafone/

Cituji:
1. Vypnete iTunes (shodil jsem vsechny procesy pres taskmanagera)
2. Spustte prikazovy radek (Start > Spustit > zadejte cmd > OK)
3. Zadejte:
C:\Documents and Settings>cd..
C:\>cd Program Files
C:\Program Files>cd iTunes
C:\Program Files\iTunes>iTunes /setPrefInt carrier-testing 1
(zkratka je potreba prikaz ?iTunes /setPrefInt carrier-testing 1? spustit v adresari s iTunes - mozna je potreba je predtim vypnout)

Na uvedenem odkazu je postup i pro MAC.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Dajlr
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 54
Registrován: úte pro 30, 2008 3:33 pm

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od Dajlr »

Ověřeno, funguje prefektně :roll:
IPhone 3G
IPhone 3GS
IPhone 4 sn0wbreez CFW 5.0.1 + Redsn0w unt. JB + Gevey PRO

IPhone 5

exess

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od exess »

Tak si říkám, jestli nás O2 nevypekl...
Jsem v Itálii na dovolený, všechno jsem si tady stáhnul, updatoval, carrier settings nahrál, ale koukejte, co mi teď iPhone můj milovanej píše....
Někdo s podobnou hláškou?
Nejde mi nahrát obrázek, ikdyž má 27kb, takže to bude bez ilustrace, ale píše mi to "Chete-li v tomto účtu zapnout sdílení Internetu, kontaktujte: O2-CZ"

::: o několik minut dále, dal jsem v "mobilní datová síť" "obnovit nastavení" a najednou to funguje :-)

Mihac
Host
Host
Příspěvky: 37
Registrován: sob bře 28, 2009 12:08 pm

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od Mihac »

Jsem asi uplná lama, ale postupuju přesně podle návodu (pro WIN) a *.IPCC v iTunes nezobrazim, protože nemohu změnit *.IPSW na *.IPCC nemám tam tu nabídku. Nevíte sím, co s tim?

THX

Nezkoušel jste někdo volat do O2?

benedy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 432
Registrován: čtv srp 28, 2008 6:43 pm

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od benedy »

Děkuji za návod,vše maká jak mám.

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od iTukan »

Mihac: nekde musis delat chybu. Ja to taky udelal az na podruhy, jelikoz jsem v prikazovem radku prehodil dve pismenka a iTunes se normalne spustily,ale nemohl jsem vybrat ipcc soubor. Zkus to tedy jeste jednou a peclive... napred odpoj telefon, iTunes, zkus zbyle bezici sluzby k iTunes i iPod a pak postupujpodle navodu co jsem dal. :wink:
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

exess

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od exess »

Mihac - ja to tam taky nemam (ipcc), ale najdes to tak, ze napises do toho okenka *.ipcc, das enter a zobrazi se ti jenom fily s priponou ipcc. Kdyz das *.*, zobrazi se ti vsechny files ;-)
ale to je uplny zaklad prace s pc ;-)

Mihac
Host
Host
Příspěvky: 37
Registrován: sob bře 28, 2009 12:08 pm

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od Mihac »

Uz v pohode, mel jsem v kodu chybu... Uz je to...

Jen uz nemuzu odesilat MMS, coz mi prijde zvlastni, kdyz to pred tim slo uplne v pohode....

Nema se jeste nekde, neco prenastavit?

- pouzil jsem metodu s prikaz. radkem

THX

benedy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 432
Registrován: čtv srp 28, 2008 6:43 pm

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od benedy »

Volal jsem na Operátora O2 kde jsem se dověděl že v tuto chvíli mi není nikdo schopen odpovědět na dotaz ohledně sdílení internetu díky iP 3G.

rosakczspule

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od rosakczspule »

Velka prosba......vubec mi to nejde i kdyz ti vse delam podle navodu.....

A napise mi to:

The iPhone "lukas" could not be update. An unkown error occurred (-27).

Prosim poradte nekdo co s tim...


Mihac
Host
Host
Příspěvky: 37
Registrován: sob bře 28, 2009 12:08 pm

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od Mihac »

Tak uz nevim... zkousel jsem nastavit MMS rucne a stejne to nebeha :-(

To jsem opravdu jedinej, komu to nejde....

Zkusil jsem restore a zopakovat postup a dopadlo to stejne

benedy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 432
Registrován: čtv srp 28, 2008 6:43 pm

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od benedy »

Tak jsem vše instaloval podle návodu,vše je OK,zapnul jsem sdílený internet,spojil přez Bluetooth s PC a internet šlapal v pohodě,zobrazovalo to připojení 1MB/s ale myslím si že jako nouzovka je to super,teď jsem jen zvědav jestli se mi nějak nezvedne poplatek za Net v iP ale myslím že by to nemělo mít vliv.

P.s. Mám O2

gorbi

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od gorbi »

Zkousel jsem vse podle navodu vyse a MMS opravdu uz nechodi.

S http://uloz.to/1961231/o2-cz2.ipcc
tethering funguje skvele, ale MMS nikoli.

Neni chyba v tom ipcc?
(po opetovnem DFU+restore MMS opet chodi a tethering neni-O2_CZ:)

T-mobile_CZ i Vodafone_CZ mi updatovali pres itunes carrier-settings automaticky a je tam i MMS i tethering funkcni... O2 je asi pozadu, nebo delame neco spatne
Naposledy upravil(a) gorbi dne čtv čer 18, 2009 1:25 pm, celkem upraveno 1 x.

engel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: stř črc 30, 2008 1:18 pm

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od engel »


gorbi

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od gorbi »

Ne, je to porad stejne.

Bud jede tethering, nebo MMS, najednou to nechodi.

Zkousel jsem vyplnit jmeno/heslo mms mms, nepomaha.

Miroslav1

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od Miroslav1 »

Chcel by som sa opitat ci ked sa pripojim na internet cez tethering na moj notebuk budem za to nieco platit myslim za internet ked sa pripijim na internet ja mam v mojom pausale internet free

matesqo

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od matesqo »

O2 - SK nastavenie resp. carrier niekto ešte nevyprodukoval ?Potešilo by ma to dosť brutálne :-)

matesqo

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od matesqo »

Chlapci nechce vam sposobiť citovu ujmu ale na stranke

help.benm.at//generator.php

Si zadate nastavenia internetu a vytvori vam to carrier list nainštalujte profilu a ide to :-D

OS - SK vyskušane - FUNKČNE

Nezabudnite že na tu stranku pristupujte iba z iPhonu!Cez klasicky web prehliadač to nepojde!


Linky do CODE nedavame nie sme Warez forum. dodo

dj.chose

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od dj.chose »

Miroslav1 píše:Chcel by som sa opitat ci ked sa pripojim na internet cez tethering na moj notebuk budem za to nieco platit myslim za internet ked sa pripijim na internet ja mam v mojom pausale internet free

Platit by jsi neměl nic. Jelikož už nějakou dobu ještě před vydáním OS 3.0 jsem si sdílel internet z iphone do PC pomocí programu PdaNet a neplatil jsem nic. Je to spíš pouze upozornění pokud nemáš internet zdarma.

sad69

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od sad69 »

Hlásím funkčnost

zero_forex

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od zero_forex »

Už jsem to tu jednou psal, ale blb admin to smázl.

Ten postup je ok, ale. Lepší je:

help.benm.at

- výše uvedený link zadejte v iphone safari - aktivujete tím tethering, donastavte síť v PC - vše funguje / je to jednodušší, rychlejší

gorbi

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od gorbi »

Bohuzel jsem pouzil i help.benm.at - O2_cz a prestali chodit MMSky, kdyz do telefonu vratim orig. ipcc stazeny z Apple, nechodi tether. a MMSky zase chodi.

Delam neco spatne?

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od iTukan »

Asi ano, me chodi oboji... 8)
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

gorbi

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od gorbi »

zkusim to znova udelat cele - DFU+komplet restore, nahraju tam ipcc z tohodle vlakna, ale pochybuju ze to pujde, prijde mi ze me lakujete :-)

luigi.AZ
Host
Host
Příspěvky: 67
Registrován: úte pro 09, 2008 10:44 pm

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od luigi.AZ »

Taky se připojím ... podle návodu ze stránky help.benm.at//generator.php
jde vše perfektně.Mám CZ O2 a jede jak tethering tak MMS
iPhone 3GS 5.0.1 JB
Ping! ID luigi.az

Mihac
Host
Host
Příspěvky: 37
Registrován: sob bře 28, 2009 12:08 pm

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od Mihac »

Tak nevim v cem delam chybu.... Bud mi jde jedno nebo druhe.... Kdyz jsem si pohral s nastavenim MMS, tak odejde, ale uz neprijde..... Bych se na to.....

jankacek
Host
Host
Příspěvky: 57
Registrován: úte čer 03, 2008 5:39 pm

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od jankacek »

Enable Mobile Web, Internet Tethering & MMS Support on your iPhone
(Note: This does not require a jailbroken iPhone.)
To enable Mobile Web & Internet Tethering, use your iPhone to visit:
Code:
http://help.benm.at/

Scroll down to 'Mobileconfigs,' then choose your carrier, and install the profile.
With these files you can enable Mobile Web and Internet Tethering on your iPhone!

Step by Step Guide to enable Internet Tethering on the iPhone OS 3.0:
Code:
http://richardlai.xanga.com/704930537/e ... -carriers/

After installing the Mobileconfig, YOU HAVE TO REBOOT to add MMS settings! Then go back to the same site on your iPhone:
Code:
http://help.benm.at/

zer01

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od zer01 »

kurna borci, navody super, stranky super, ale to ze ty mms nefakaji porad nevyrezseno, muzete nekdo udelat screenshot nastaveni mms, nebo to poslat chlapum na ty stranky at to muzou nastavovat oboji zaroven, taky me to pekne vytaci, vzdy kdyz zadam do mms cokoliv jineho tak IT jde do p**e

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od iTukan »

Mam nastaveno u MMS:
APN: MMS
MMSC: http://mms.o2active.cz:8002
MMS proxy: 160.218.160.218:8080
Max. velikost MMS: 300000

ostatní položky prázdné

Třeba ti to pomůže.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

zer01

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od zer01 »

covece jako me staci zmenit internet na mms a mms jedou ale zmizne mi ten Internet Tethering, do kosmu co s tim je? proc se to tim prepsanim mms smaze po****e o2.

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od iTukan »

A kde to vlastne menis?

Nastaveni > Obecne > Sit > Mobilni datova sit

Zde mas APN pro mobilni data, kde ma zustat "internet".
Kousek dal ma MMSPoslat jako MMS a tam je taky APN, ktere mam nastaveno jak jsem psal vyse.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

zer01

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od zer01 »

iTukan píše:A kde to vlastne menis?

Nastaveni > Obecne > Sit > Mobilni datova sit

Zde mas APN pro mobilni data, kde ma zustat "internet".
Kousek dal ma MMSPoslat jako MMS a tam je taky APN, ktere mam nastaveno jak jsem psal vyse.


ja to menim u toho tretiho APN ktery je pod MMS, jak to tam prepisu z internet na mms tak ten internet tethering zmizne a hovno, volal jsem na operatora 30 min a prdlasj zenska mlzila nic nevi, konfigurak nema, volal jsem na placenou linku borec mi bude volat(verim, ze nezavola) kazdopadne o konfiguraku nic nevi, prej nemuzou posilat nic ze s tim apple nesouhlasi nebo tak neco, melou akorat sracky, uvidime, zatim ale zadna snaha, a budu otravovat dokud to nebude ok

zer01

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od zer01 »

zer01 píše:
iTukan píše:A kde to vlastne menis?

Nastaveni > Obecne > Sit > Mobilni datova sit

Zde mas APN pro mobilni data, kde ma zustat "internet".
Kousek dal ma MMSPoslat jako MMS a tam je taky APN, ktere mam nastaveno jak jsem psal vyse.


ja to menim u toho tretiho APN ktery je pod MMS, jak to tam prepisu z internet na mms tak ten internet tethering zmizne a hovno, volal jsem na operatora 30 min a prdlasj zenska mlzila nic nevi, konfigurak nema, volal jsem na placenou linku borec mi bude volat(verim, ze nezavola) kazdopadne o konfiguraku nic nevi, prej nemuzou posilat nic ze s tim apple nesouhlasi nebo tak neco, melou akorat sracky, uvidime, zatim ale zadna snaha, a budu otravovat dokud to nebude ok


tak na placene lince mi borec rekl, ze se k pouziti neoficialnich veci nemuze vyjadrovat, ale podle toho co me rekl, tak apple si kontroluje nastaveni podle sim a proto to nejak asi rusi, mozna si to vymyslel za tech 10 min., "takze to ze to nekomu funguje je nahoda?" a k tomu se taky nevyjadril, no jedine co me potrvdil tak ze budou u apple o to nastaveni usilovat jak to dopadne uvidime sami. to jsou 4h nastavovani v H****u.

zer01

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od zer01 »

chlapi tak uz mi to jede, reknu vam k tomu jedno, nevedel jsem kde jsou tu profily, ale kdyz jsem to nasel a vsechny az na ten spravny smazal tak uz to problemy nedela, takze ano jede to i me, teda zatim to jede, uvidim casem. jo a nahraval jsem tam profil pres ipcc a itunes. takze se drzte a piste kdyby neco.

wallis77

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od wallis77 »

Zdravím =) tak jsem zkoušel snad 10 návodů, ale ani jeden mi nefunguje :( když si dám stránky "help.benm.at//generator.php" tak absolutně nevím co kam vyplnit a co s tím. Pročital jsem si zde ostatní zprávy ale i tak nevím :(
Mám o2 a pokaždé když jsem rozchodil tethering, tak mms přestaly jít. Ale pro mě jsou důležité oboje. Prosím poraďte! :cry:

xslide
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 2674
Registrován: sob led 19, 2008 12:37 pm

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od xslide »

Nevím jak je to možný, ale mě to funguje uplně v pohodě i bez jakýhkkoliv uprav
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm

gorbi

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od gorbi »

Myslim, ze lidi kteri tvrdi ze jim chodi oboji u O2_CZ, nezkouseli tethering - ve smyslu zobrazeni modreho blikajiciho prouzku u tetheringu + MMSky odesilani.
Jinak se to samozrejme "tvari" ze by melo chodit oboji, ve skutecnosti chodi bud jedno, nebo druhe, nechodi to vsak najednou...

zer01

Re: iPhone 3G OS 3.0 vs. Internet Tethering O2

Příspěvek od zer01 »

gorbi píše:Myslim, ze lidi kteri tvrdi ze jim chodi oboji u O2_CZ, nezkouseli tethering - ve smyslu zobrazeni modreho blikajiciho prouzku u tetheringu + MMSky odesilani.
Jinak se to samozrejme "tvari" ze by melo chodit oboji, ve skutecnosti chodi bud jedno, nebo druhe, nechodi to vsak najednou...


Toz kurna chlapi, snad si tu budeme jeste definovat co je chodi to oboji - to znamena chodi to tak, ze se to nemusi slozite prenastavovat a staci interent tethering zapnout a pripojit k pc, a mms jedou, pokud zrovna InTe neni zaply a pak definovat jede to zaroven to znamena posilat mms i kdyz je pusteny "modry" pruh s InTe,

aby bylo jasno, me celou dobu slo o to mit to vse jednoduse nastavene a poustet si InTe pres on/off a ne pres nejake silene generovani a nastavovni ipcc, proste ted mi to jede tak jak asi cekaji vseci ze jim to pojede, nastavilo se to jednou a uz si to jen uzivame kdy potrebujeme... o to tu celou dobu podle me jde, pokud to chce nekdo pouzivat zaraz, tak by to "snad mohlo" jet v 3G siti, kterou tu nemam tak nepovim, jsem rad, ze jsem to rozjel a uzivam si to...

Odpovědět