Garmin víago™

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Garmin víago™

Příspěvek od mrzic »

Naposledy upravil(a) mrzic dne úte čer 24, 2014 2:42 pm, celkem upraveno 1 x.
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

Johny004
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: čtv čer 17, 2010 8:12 am

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Johny004 »

To ale není klasická navigace ne?
 iPhone 14 Pro
 Watch Ultra
 iPad Pro
 MacBook Air M2
 AirPods
 TV
 Time Capsule 4 TB

zdcerny
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 421
Registrován: pon črc 14, 2008 6:59 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od zdcerny »

Je ale musí se k tomu dokoupit volitelně mapy, jestli jsem to dobře pochopil.
Obrázek iP2G, 3G, 3GS, 4, 4S, iP5, iP5C, iP5S, iP6S+, iP7+, iPX, Xs Max 256GB
Obrázek Mac mini, MacBook, MacBook Pro Touch Bar
Obrázek iPod nano, Time Capsule, Apple TV 4, iPad Pro

seamaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 440
Registrován: pát pro 09, 2011 9:19 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od seamaster »

Online je zadarmo, teda za 1€, kolko stoji aplikacia do 13.7. Potom bude za 2€.

Daju sa dokupit volitelne moduly, napriklad mapy celej europy za 9€, 3D budovy 9€, vie navigovat podla situacie, napriklad: "Za kostolom doprava" a podobne, navigacia ma krasny dizajn iOS7, asi nahradi moj Sygic :-) ked somto spocital, co si chcé dokupit, tak vyjde na krasnych 36€

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin víago™

Příspěvek od parmin »

Potvrzuji výše uvedené - aplikace za 1€ a mapy celé Evropy za 8,99€. Pokud se v rámci aplikace zaregistrujete, máte "Bonus Package" zdarma. Obsahuje nějaké další barevné varianty mapových podkladů a symbolů Vaší polohy.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

seamaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 440
Registrován: pát pro 09, 2011 9:19 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od seamaster »

Inak ak niekomu stacia len mapy, ma plnohodnotnu navigaciu len za 10€, cize bezkonkurencna cena

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Clon »

Už jste to někdo koupil? Je možno koupit třeba jen Česko pro začátek? Nebo co je tam vlastně v základu za mapu? Bez mapy je to snad o ničem.....
A koukám, že to je jen a pouze pro iPhone (není univerzální) :-(
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

speedman
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 351
Registrován: pát kvě 13, 2011 12:05 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od speedman »

Len európa ako celok. V rámci nej je potom ČR ako súčasť balíka východná európa - cca 1GB.
Nevidím a preto nereagujem: smrdaky, leonko.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od cuting »

Vypada to zajímavě, i když recenze jsou poněkud chladné, a to všude ve světě. Garmin je pojem, ale i když je tento odlišný koncept zajimavý, tak konkurence je hodně daleko vpředu. A zase o tolik levnější není. S moduly se dostanete na obvykle ceny a komu stačí občas jen jednoduchá navigace z bodu A do bodu B bez dalších kudrlinek, což je dnes myslím většina lidí, má dnes dost alternativ zadarmo.... Myslím, že Garmin přišel i poměrně pozdě ( až trestuhodně na takovou firmu) a ani zaváděcí ceny podle mého čistě subjektivního názoru mnoho lidí nepřitáhnou .
Osobně mi chybí především čísla popisná, to je pro mne osobně nejduležitější , a absence češtiny v aplikaci - v nastavení, i když obsahuje české hlasy a nastavení nebude určitě moc náročné. A také se mi nelíbí, že se údajně vždy automaticky při startu připojuje na net a zkoumá, jestli nejsou nové maly apod. A data tečou a čas utíká. Jistě , je fajn, že máte aktuální mapy ze serveru Garminu, že máte (za příplatek) aktuální stav dopravy na cestě apod. Ale ne všichni mají datové paušály...
Pro mne osobně je tedy i nadále jedničkou Navigon,nejenom diky číslům popisným, ale například i možnosti natáhnout si a posléze i smazat jen mapu aktuální země, kam jedu a nezapatlat si paměť mapami zení, kam nikdy nepojedete, dokonalou češtinou atd .
Nicméně, Garmin může být v budoucnu zajímavý, ale v současné podobě určitě ne pro mne.
 Apple hračky 

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Clon »

Ano. Je to docela divné, že garmin prakticky doteď neměl pro iPhone takřka nic, ačkoli má zmapovanou celou Zemi včetně moří.
Čísla popisná - opět. I když mě napadá, že v krabičkách Garmin to vždycky řešili speciálními mapami Česka (Atlas se to jmenovalo???) - ale aspoň tam byly. A čeština tam taky není???? Hrůza. Garmin a začíná totálně od píky?????
A mimochodem - je to zhruba asi rok, co Garmin koupil Navigon :-(
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Manek49
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 575
Registrován: čtv lis 14, 2013 6:23 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Manek49 »

Nevim, co jste ztáhli, ale já mam aplikaci komplet česky...

seamaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 440
Registrován: pát pro 09, 2011 9:19 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od seamaster »

Aplikacia sa mi sama prepla do slovenciny :-) aj ked mam telefon v anglictine ;-) inak ja som si kupil mapy Europy a 3D Budovy, tak sa s tym pohram, oproti Sygicu zaberaju mapy spolu s roznýi ficurami viac miesta :-( ale paci sa mi jednoduchost a dizajn

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Clon »

seamaster - a máš třeba Tomtoma či Navigona, že by jsi to tak jako porovnal navzájem?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od cuting »

S tou češtinou a nebo slovenčinou - budiž. Vycházel jsem z fotek na nejmenovaném serveru, kde pod českými mapami byla angličtina v popiscích a v nastavení...pokud se automaticky přepne do požadovaného jazyka , tak to je určitě dobře.
Své důvody , proč u mne osobně Garmin ne , jsem napsal myslím jasně a angličtina je to poslední, co by mi vadilo.
Ale věřím, že zdejší největší expert na navigace Golf určitě brzy přinese své seriozní osobní zkušenosti, určitě již Garmin testuje.
 Apple hračky 

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: Garmin víago™

Příspěvek od SteveJSF »

OT: Ta dokonalá čeština u Navigonu má jednu trhlinku - jazyk tam nejde nastavit. Nastavuje se sám automaticky podle systému, což je na prd. Pokud někdo používá přistroj v angličtině, pak je to vyslovování českých názvů ulic a obcí v angličtině vopruz. A přepínat s restartem kvůli tomu celé zařízení moc pohodlné není. Ale co už, rezignoval jsem a jedu to celé v češtině. I když nerad. Přitom Dynavix to umí.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin víago™

Příspěvek od parmin »

Koupil jsem aplikaci a za 9 € mapy. Aplikace je v ČJ a podle mě je konkurenceschpná.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

seamaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 440
Registrován: pát pro 09, 2011 9:19 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od seamaster »

Pouzivam telefon v anglictine a garmin viago je v slovencine a vyslovujr normalne.

Mam sygic, ale na porovnavanie nemam cas, ja som uzivatel, ale kedze teraz sygic tiez aktualizoval aplikaciu na novy dizajn, budem nadalej pouzivat sygic, hlavne mapy zaberaju menej miesta :-)

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Clon »

Parmin: prosim te, a je tedy pravda, ze to neumi cisla popisna? V Cesku samozrejme.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin víago™

Příspěvek od parmin »

Clon: Cisla popisna umi
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Golf »

cuting píše:...navigace Golf určitě brzy přinese své seriozní osobní zkušenosti, určitě již Garmin testuje.

Tak to už vůbec nehrozí, ve firmě máme ve služebních autech Garmin krabičky a po zkušenostech s nimi nechci s touhle značkou mít nic společného...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Clon »

:-) Takže to chápu tak, že Garmin stojí totálně za prd a za problémy.
Asi podobný názor, jak moje žena má SGS3 - nevím, jestli za to může android nebo Samsung - ale taky nechci mít s touhle značkou UŽ nic společného ....
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od cuting »

Golf píše:Tak to už vůbec nehrozí, ve firmě máme ve služebních autech Garmin krabičky a po zkušenostech s nimi nechci s touhle značkou mít nic společného...


To mne docela překvapuje. Nikdo jiný, než ty, na tomto foru nema takové znalosti všelijakých navigaci, jako ty. Já osobně mám navigací asi 5 , koupene vesměs všechny v akcích , býval jsem také zvědavá hračička. Ale používám z již zmíněných důvodů jen a pouze Navigon.
A zaplácávat si paměť další navigací s mapami celé evropy, když mi Navigon umožňuje nahrát a posléze smazat jen mapu země, kam zrovna jedu, to se mi opravdu nechce. Dnes už taková hračička nejsem, i když ta cena je jistě pro mnohé možná lákavá. Na první pohled... Ale ani cena pro mne neznamená prakticky nic. Garmin by dnes již jen rozšířil počet aplikací, které mám jen uložené v šuflíku.
Ale od tebe jsem tak trochu očekával, že hračička stále jsi a že podrobíš tuto navigaci svému testu a své kritice.
 Apple hračky 

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Golf »

Dobře, tak upřesním... Předesílám, že je to můj názor, jinak ať si každý používá co chce.

Garmin přišel hodně pozdě, karty jsou v iOS už nějakou dobu rozdány a dokonce se s nimi už drahnou dobu hraje. Podle toho co vím, tak tak za necelé euro si to stahuje mapy z netu a všechno ostatní je placené, včetně radarů, provozu, atd. Na rozdíl od Waze, které je od základu zdarma a plno fičur je běžně přístupných (již zmíněné radary a hlavně bezkonkurenční přehled o provozu díky podpoře napříč platformami). U Garminu pokud zaplatím, tak mám vybraný balíček map offline, pokud zaplatím tak mám radary, a dál placením získám další a další. Dostanu se na téměř dvě tisícovky. To už kdo chtěl, tak v iOS zařízení má a používá dávno jiné navigace.

Padlo tu srovnání s Navigonem, navíc jsou použity stejné mapové podklady, které já nemusím (kvantita na úkor kvality), ale podle mých zkušeností na tom Garmin bude oproti Navigonu funkčně krapet líp. Kde bude Garmin Navigon asi válcovat, tak to bude grafika a přehlednost, Navigon je na tom v tomto tragicky nejhůř (viz Barranďák a jeho okolí, řazení v pruzích a zobrazování tunelů pode mnou jako souběžná či křížená silnice, nerozlišení nadjez/podjezd, nepodstatné kilometry zobrazené kolem mě). Rozdělení map po jednotlivých státech, výše zmíněné, může někoho oslovit, jiného nee (mimochodem, kolik zabírá v iPhonu Navigon pouze s ČR? o něco málo míň než TomTom ve vezi East Europe).

Použití databáze radarů a dalších POI zdarma z poi.cz bude stejně nereálné, jako je tomu u 95% navigací v iOS, customizace žádná.

Kdo to neví, tak Garmin i Navigon mají jednoho vlastníka, pro úplnost.

Zabývat se jakoukoliv další recenzí navigace, na téma již zmíněných mapových podkladů, je pro mě ztráta času a energie, poslední byl Be-On-Road a to jsem dělat v podstatě na zakázku (objednával si to u mě jeden nejmenovaný portál, když jsem od výrobce obdržel navigaci k testování zdarma, učesanou verzi jsem jim poslal a už se mnou dál nekomunikovali, neučesanou jsem zveřejnil pouze zde na fóru). A při tom se dalo plno věcí předpokládat a to je i v tomto případě Garminu a jejich příchodu na iOS půl hodiny po dvanácté =@

A moje zmínka o firemních Garmin navigacích? Ono to sem tak úplně nepatří, ale pokud mě někdo nutí si kvůli aktualizaci něčeho do počítače instalovat plno kravin, abych to použil jednou za rok či dva (většinou s nevalným úspěchem), tak to raději zůstanu podle situace na iOS u kombinace TomTom a Waze (kde jsem v začátcích pomáhal silnice bagrovat :Yahoo!: ) a podle potřeby pak i vestavěné mapy (které dokáží navigovat i líp než celý Navigon či Garmin) nebo kvůli StreetView Google maps.

Kdo ještě navigaci v iPhonu nemá, tak na tom v mnoha směrech bude s Garminem líp než s Navigonem, ale jako další navigační sw jsou to pro mě osobně naprosto vyhozené peníze, to je raději :beer:
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin víago™

Příspěvek od parmin »

Ta navigace není vůbec špatná. Při čtení vlákna to na mě tak trochu působí, že je to "shit" a myslím, že je to škoda. Především a to bych ještě jednou rád zdůraznil. Aplikace stojí 1€ a offline mapy celé Evropy 9€. Ve srovnání s TomTomem, Navigonem, Sygicem je to zlomek ceny a funkcemi bych ji vůbec nezatracoval. Žádné dodatečné funkce, které by navýšily cenu na 2.000 jsem tedy nekupoval a pro běžný základní provoz myslím nejsou nutné.

Aplikace umožňuje stáhnout buď celou Evropu (cca 3,52 GB), nebo nabízí asi deset dalších kombinací (Východní Evropa, Západní Evropa, Střední Evropa, Benelux a Francie atd.). Pokud tedy potřebujete šetřit místo v telefonu, nemusíte si do telefonu stahovat celou Evropu. Nelze to tedy po jednotlivých státech, jako u Navigonu, jsou tam jen ty jasně dané kombinace zemí.

Přiznávám se, že mám značku Garmin rád. Líbí se mi jejich sporttestery (řada Forerunner), turistické GPSky (řada Oregon), cyklocomputery (řada Edge), portál connect.garmin.com používám léta. A tak mě zajímala i tahle navigace.

Na navigaci jsem minulý týden projel trasu ČR - Mnichov - Innsbruck - Landeck - Bormio - Livigno - Ga-Pa - Mnichov - ČR a neměl jsem jediný problém. Navigování do pruhů a zobrazení dálničních sjezdů, přivaděčů atd. je podle mě přehlednější než u Navigonu (subjektivně).

Nikdy jsem moc nepoužíval POI ani další doplňkové funkce jiných navigací. Podle navigace jezdím z bodu A do bodu B, stačí mi vědět, kde mám odbočit, kolik km a času zbývá do cíle. A na to tenhle Garmin bohatě stačí.

Samozřejmě, že Garmin přišel pozdě a kdo má TomTom, Navigon, Sygic... tak asi nebude kupovat Garmin. Ale kdo nemá nic, nebo má něco "upirátěnýho" a chtěl by se konečně dát na tu správnou cestu, tak to pro něj může být rozumná volba.

A ještě jednou - základ koupíte za Euro. Vyzkoušíte, pojezdíte. A když budete spokojený a budete chtít do zahraničí mapy offline, koupíte mapy. Když ne, moc jste neztratili.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Golf »

Takže jsi vlastně potvrdil moje slova, i o tom, že je to lepší volba než Navigon. A pokud se koupí pouze mapa, což bohatě stačí a 3D budovy a 3D zobrazení povrchu (či jak se to jmenuje) a další blbosti člověk vynechá, tak je to i podstatně levnější volba než veškerá uznávaná konkurence. Ono o to asi Garminu jde, když už sem dorazili tak pozdě ;-) Radary a provoz asi také nebudou tak úplně k zahození, ale každá sranda něco stojí...

Jenom dotaz k tomu balíčku map, takže se skládá i z jakýchsi podbalíčků (a nemusí být celý ranec gigabajtů nainstalovaný), jestli jsem to správně pochopil?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin víago™

Příspěvek od parmin »

Pochopil si to přesně. Koupíš celou Evropu (jiná možnost ani není, tedy pokud nepočítám jiné kontinenty), ale v rámci stahování si pak můžeš vybírat a instalovat (a mazat) už jen jednotlivé předdefinované mapové balíčky.
Pokud chci mít např. ČR, tak ta je v balíčku Střední Evropa (2,15 GB) nebo v balíčku Východní Evropa (968 MB).

Jinak upřímně mě tedy taky mrzí, že se od Tebe nedočkáme recenze ;-)
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od cuting »

To Golf - Navigon samotný zabírá v telefonu 48 MB , mapy česka pak 82 MB a potřebne soubory k nim 234 MB . = celkem 364 MB . To je oproti TomTom Europe s 1,8 GB směšné číslo...
Jinak, dohadovaní o tom, co je "lepší" je o ničem, každému vyhovuje něco jiného.
Nicméně balíček střední evropa 2,15 GB , jak píše Parmin je ještě víc, než ten TomTom a ani východní evropa necelý 1GB není žádný zázrak. Proč si zabírat v telefonu tak velký prostor mapami, když do většiny zemí nikdy nepojedu....
Parmin: Výše jsi zmínil, že čísla popisná v ČR jsou. Otázka - VŠUDE a nebo jen ve velkých městech, jako tomu je u většiny navigací ? Někde jsem četl, že tento Garmin umožńuje navigováni na křižovatky, na souřadnice a nebo na body zájmů, ale že například s konkrétními adresami v kontaktech má problém. Což je docela zarážející, když jsou Navigon (který to umí) i Garmin pod jedním vlastníkem.
Ale jinak naprostý souhlas s Golfem, jak jsem psal o něco výše i já, Garmin přišel až TRESTUHODNĚ pozdě a bude víceméně jen paběrkovat. Kdo je zvyklý na nějakou navigaci, která mu vyhovuje, bez ohledu na značku, tak nemá důvod kupovat, i když je to "skoro zadarmo" a kdo využije navigaci párkrát do roka na cestě na dovolenou, ten má dnes již několik alternativ, které jsou skutečně zdarma. (například zmíněné Waze) Takže zbývají jen fandové a zvědaví hračičkové, kteří nelituji místa na iPhonu. :)
EDIT: Nedávno jsem využil v Navigonu pěší režim, když jsme s manželkou courali po Budapešti a hledali různé památky a obchody , a byl jsem velmi spokojený. Umí tento Garmin i dobrý pěší režim ?
 Apple hračky 

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od DD_ »

Hm nevim, zatim jsem v tebou jmenovanych variantach nevidel zadnou variantu: Offline navigace po Evrope za 10E - waze je pouze online. Takze pro nekoho, kdo potrebuje navigaci jen obcas na dovolenou, je to idealni varianta.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin víago™

Příspěvek od parmin »

@cuting:

- 1 nebo i ty 2 GB mi v rámci 64 GB paměti nepřipadají tak zásadní (ani v rámci 32 GB bych to asi neřešil). Kdo jezdí několikrát do roka do zahraničí, tak je to taky trochu o pohodlí - před cestou ještě myslet na to, jestli mám v telefonu všechny mapy - dřív nebo později bych stejně zapomněl

- čísla popisná mi našla všude, kde jsem to zkoušel (rodiče, prarodiče); to samozřejmě nevylučuje, že musí být úplně všude, jen nějak nevím, jak to ověřit

- navigování na kontakty mi funguje (zkoušel jsem dvě adresy, u drtivé většiny kontaktů ale adresu nemám a tuhle funkci vlastně v reálu ani nepoužívám)

- zcela zdarma s offline mapami není zatím žádná navigace, většina z nás předpokládám nemá datový roaming; pokud tedy jezdím několikrát do roka do zahraničí, je tohle za 10€ nejlevnější plnohodnotná varianta + u online navigací zpravidla chvilku trvá, než najde místo, vypočte trasu, což třeba mě osobně u online navigací trochu dráždí ;-)

- pěší režim umí, ale nezkoušel jsem
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Clon »

@parmin: Prosím tě, zkus zadat Lhota 166, je kousek od Zlína. Na této adrese zkouším různé navigace. Jestli ti to tedy najde. Dík!
EDIT: A prosím tě, nepodařilo se ti někde zjistit, jak to je s aktualizací map? Tomtom to má "navěky" zdarma, Navigon se aktualizace kupují na dva roky.
Naposledy upravil(a) Clon dne pon čer 23, 2014 6:34 pm, celkem upraveno 1 x.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od cuting »

DD_ píše:Hm nevim, zatim jsem v tebou jmenovanych variantach nevidel zadnou variantu: Offline navigace po Evrope za 10E - waze je pouze online. Takze pro nekoho, kdo potrebuje navigaci jen obcas na dovolenou, je to idealni varianta.

Je to sice o jiné navigaci, ale např. tato může být zajimavá :
https://itunes.apple.com/us/app/gps-nav ... 43237?mt=8

Nicméně neznám ji osobně. Je tady ale o ní vlákno, kde je psáno, že i mapy evropy jsou zdarma. Vlákno je zde :
Offline GPS navigace zdarma?
 Apple hračky 

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Clon »

BeOnRoad jsem zkoušel kdysi (asi 3 roky dozadu). Navigace tragická, rozepisovat se mi to nechce. Závěrem byla tato navigace prohlášena jako "levný zdroj čísel popisných". Toť vše. Netvrdím, že od té doby nedošlo k nějaké změně.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od cuting »

Nevylučuji. Opakuji,nemám zkušenost, ale je to offline navigace zdarma včetně map evropy a pro ty, kteří nepoužívají navigace často a chtějí řešení zdarma může být zajímavá.
 Apple hračky 

Adlo
Host
Host
Příspěvky: 35
Registrován: pát zář 25, 2009 1:10 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Adlo »

Parmin prosím Tě, navigace do pruhů je funkční i bez koupené mapy nebo je nutné koupit mapy? Jezdím jen po Česku, a tarif mně určitě na online mapy stačí. Proto mě zajímá, jestli řazení do pruhů je funkční i s online mapou.

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin víago™

Příspěvek od parmin »

@ Clon: nejakou Lhotu 166 u Zlina mi to naslo:

Obrázek

O aktualizaci map nevim, nikde jsem po tom zatim ani nepatral

@Adlo: ano, navigace do pruhu funguje i v online verzi.

Jinak ta cena 1€ + 9€ mapy by mela byt jen do 13.7. Pote pry 2x tolik.
Naposledy upravil(a) parmin dne úte čer 24, 2014 8:27 am, celkem upraveno 2 x.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Adlo
Host
Host
Příspěvky: 35
Registrován: pát zář 25, 2009 1:10 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Adlo »

Parmin díky. To je dobrá zpráva. Za 1€ není vůbec co řešit.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Clon »

To chceš jako říct, že i ty mapy mají být za 2x tolik? To snad ne! Kdyby pak všechny "doplňky" měly stát 2x tolik, ........... ani nedomýšlet

A díky za to ověření adresy - je to ta správná.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Golf »

Tak zase trochu OT...
Golf píše:.......Rozdělení map po jednotlivých státech, výše zmíněné, může někoho oslovit, jiného nee (mimochodem, kolik zabírá v iPhonu Navigon pouze s ČR? o něco málo míň než TomTom ve vezi East Europe).....

cuting píše:To Golf - Navigon samotný zabírá v telefonu 48 MB , mapy česka pak 82 MB a potřebne soubory k nim 234 MB . = celkem 364 MB . To je oproti TomTom Europe s 1,8 GB směšné číslo........

Doporučuji se naučit líp číst a pak i trochu počítat. Psal jsem o verzi East Europe, ne Europe. A ta, jak se dá jednoduše ověřit, má 470 MB. A jak sám zmiňuješ, tak Navigon pouze s ČR je na tom s 364 MB opravdu, jak píši, o něco málo líp... A ta verze EE zahrnuje i Slovensko a spoustu dalšího, nejzajímavější ale bude průjezdní mapa Rakouskem do Chorvatska. A jak píše Parmin "před cestou ještě myslet na to, jestli mám v telefonu všechny mapy - dřív nebo později bych stejně zapomněl". A ani pro iPhone s 8 GB pamětí to není nic tragického. Tolik pro uživate, kteří potřebují hlavně Česko a Slovensko.

Ale jinak po tom všem vítám příchod Garminu, v segmentu těch navigací s mapami od NavTequ se konečně objevilo něco, co má trochu smysl. Garmin jsem vždy vnímal jako značku "těch krabiček pro outdoor", především pro turistiku, kde nevadí to, že silnice nejsou označené jako zpevněné a podobné chyby. Právě proto i tyto mapy jsou dle mého pro tento segment vhodnější a pro navigaci auta jsem je pro sebe po letech zkušeností zavrhnul. Tato problematika ale je pro běžného uživatele ukryta a neznámá a pak se více či méně nadává na navigaci, a při tom jsou limity většinou ukryty naprosto mimo vlastní aplikaci navigace a jsou u dodavatelů mapových podkladů.

Takže, možná trochu škodolibě, se těším na to, že Navigon a jeho parodie na navigaci (omlouvám se spokojeným běžným uživatelům Navigonu*) se díky Garminu (a opravdu zajímavé cenové politice) bude v iOS stávat méně viditelnou. Byli tu první a zvolili šikovnou taktiku a marketing, šli ochotně na ruku uživatelům (což je něco jiného, než dělá např. Apple). Trochu mi to připomíná situaci na českém maloobchodním trhu se všemi hyper-super markety, které tu naprosto zprznily kulturu nakupování a v segmentu potravin díky nemalému přispění nás nakupujících díky "slevám" a "výhodným" nákupům se tu žerou různé chemikálie a odpad místo třeba masných výrobků :evil:

A recenze určtě nebude, byť jsem podlehl a to éčko za základ utratil. Na betě iOS 8 ale hned spadne a tak se ani seznámení v iOS nekoná. Kdo uvažuje o pořízení si navigace pro iPhone, tak mé doporučení - nekupujte Navigon, Garmin za těch 10 éček, bez zbytečných blbostí navíc, určitě stojí. Pokud jsem tu ke Garminu měl výhrady, tak je to hlavně můj vlastní problém, který neřešte :beer:

* stále se tu na fóru dají najít srovnávající screenshoty, a dokonce i jednoduché porovnání při běžné navigaci v Praze, které mou nespokojenost vůči Navigonu nikdo racionálně nevyvrátil :)
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin víago™

Příspěvek od parmin »

Clon píše:To chceš jako říct, že i ty mapy mají být za 2x tolik? To snad ne! Kdyby pak všechny "doplňky" měly stát 2x tolik, ........... ani nedomýšlet


četl jsem o tom na jablíčkáři, ale píše se tam jen o samotné aplikaci a o mapových podkladech. O dalších placených funkcích ne:

"Garmin víago™ je až do 13. 7. ke stažení za pouhých 0,89 € (poté se cena zdvojnásobí) a v této základní verzi nabízí online navigaci po celém světě doplněnou o realistické znázornění křižovatek a informace o omezeních rychlosti i o počasí.
....
Cena mapových podkladů pro jednotlivé regiony (např. Evropa, Rusko, Severní Amerika,…) je prozatím nastavena na 8,99 €, ale 13. července bude stejně jako cena základní aplikace zvednuta na dvojnásobek."
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od cuting »

To Golf - malé OT rýpnutí - Koukám, že tě ten Barrandovský most v Navigonu musel hodně vytočit, když jsi po něm proti Navigonu tak moc zaujatý :) Ale každý má své priority. Někomu se líbí brunetky, jinému blondýnky a nebo zrzky a mnohým je to jedno... :D
 Apple hračky 

Odpovědět