Jakou navigaci vybrat?

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od DenyKr »

Myslíš TT, jo? :)
No, vidím to asi takto: Raději bych TT. Jedním z hlavních důvodů je funkční HD Traffic, které se na cestách rozhodně hodí. Přehlednost map je relativní, nejvíce by mi asi u Navigonu chyběla ta šipka a jednoznačné hlasové povely (které jsou, jak jsem viděl, u Navigonu dosti zavádějící). Nicméně stejně to vypadá, že mi nezbude nic jiného, než koupit ten Navigon. Ne vždy je možnost zjistit a zadat GPS souřadnice a databáze ulic a čísel popisných je v tomto případě pro mě klíčová. Co jsem četl, Navigon má databázi snad vůbec nejširší a zná č.p. také v případě vesniček.
Asi se už budu muset dokopat a něco koupit, abych pořád nespekuloval - udělat kombinaci obou navigací, dosáhl bych ideálního řešení. To však koupě obou navigací neřeší, stejně bych v 99% používal jen jednu z nich a vyhodit oknem skoro 2 tisíce jen proto, abych si to vyzkoušel, se mi zase nechce.. ;)

EDIT: Ještě mě napadla jedna otázka. Vím, je jich hodně a kdo nechce, ať neodpovídá, přesto budu za odpověď rád :) :
Tak si říkám, že (vyjma vesniček) se z 99% používají čísla orientační, čísla popisná zmiňuje málokdo. Pokud tedy TT nepodporuje čísla popisná, ale pouze čísla orientační, jaké jsou vaše zkušenosti na obsáhlost této databáze? Číslo najde sporadicky, nebo je databáze obsáhlá?
Otázka mě napadla také ještě co se uliček týče: Nemohl jsem si nevšimnout, že TT nezobrazuje tolik cestiček, jako Navigon. Nezobrazuje je pouze na mapách, nebo nejsou tyto uličky vůbec v databázi = nenajde je?

Ještě jednou díky :oops:
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od ls8 »

Vysloveně polní a lesni cesty v TT nejsou, ale jinak všechny silnice ano.
Orientační čísla používají jenom velká města, všechna menší používají jen popisná. Databáze orientačních čísel je v TT jen v pár největších městech, chybí i v některých krajských.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od cuting »

Budu se opakovat, ale stejne, jako ls8 mam obe navigace ( a v akcich koupeny i Dynavix a iGO) , pokud to neni vyslovene akutni, pockej, pred sezonou oba vyrobcu budou mit urcite slevy a poridis za dnesni cenu jedne mozna obe dve. Jinak cisla popisna jsou v navigaci podle meho nazoru dulezitejsi, nez jakykoliv trafic , ktery je navic pomerne nespolehlivy. Treba v nemecku je v tom takova dzungle, ze jsem jej v pevne navigaci sluzebniho auta radeji vypnul. Casto se me snazil shodit z dalnice, ze je tam oprava a kolony a v miste zadne kolony nebyly a makali tam u krajnice dva manici s lopatami na zaplate...:) Kazdy preferuje neco jineho,napr.Golf TT, ja Navigon , kazdemu je blizsi neco jineho, jako je to defacto se vsim. a to je dobre, ze je na vyber. Ale uprimne, navigaci pouzivam jen , jako doplnek, zapinam ji vicemene jen pred cilovym mestem na dohledani cile ve meste. A tam jsou ta cisla popisna dulezitejsi, nez fronta na nejake krizovatce. Ale na druhe strane, TT ma google mapy a ty si cislo popisne podle adresy najdou take a naviguji podle nich. Jen je to ale za data z netu a hledani podle google je takove "drbani levou nohou za pravym uchem" . Musis se rozhodnout ty sam :)
 Apple hračky 

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od Golf »

Je to tak, jak píše ls8 a tady předchůdce. Proto je potřeba si opravdu ujasnit priority... Polní a lesní cesty u TT moc nenajdeš, na druhou stranu je to dobře (je to především silniční navigace). Alespoň se tak často nestane jako u Navigonu to, že těmito (kolikrát sezónními) cestami nikoho neprovede, i když má nezpevněné cesty vypnuty :wink: Na druhou stranu u TT vidíš, že jedeš lesem, je kolem zelená barva, Navigon tohle vlastně vůbec nezná. Pokud jsou pro tebe opravdu tak důležitá ta čísla, běž do Navigonu, nic lepšího nenajdeš, hlavně se nenech zblbnout tím výkřikem do tmy od jackb :beer:

jackb > z tebe opravdu čiší přímo odborník... Budu tedy podle tebe tvrdit to, že Navigon je šrot, protože má stejné mapy jako Be-on-road, který jsem dostal k testování (a exkluzivně pouze zde na fóru je jeho recenze, i když původně měla vyjít i jinde, ale výsledek byl tristní a raději o jiné zveřejnění nestáli) a o kterém můžu s čistým svědomím prohlásit to, že nic horšího jsem v iPhonu neměl. A to jenom proto, že používá stejné mapy jako Navigon! To, kdy ten člověk mapy aktualizoval a jak měl dál případně nastavenou navigaci už nezmiňuješ, jinak všeobecně o Sygicu si bohužel nemyslím nic pěkného.

Budeš se asi hodně divit, ale se stejnými mapami si navigace jsou schopny poradit naprosto odlišně. Když vezmu stejné mapy u navigací s TeleAtlasem, tak bude pořadí TomTom, Dynavix, pak dlouho nic a pak Sygic. To samé platí o mapách NavTequ, pořadí Navigon, IGO, dlouho dlouho nic a pak zmíněný Be-on-road. On totiž každý používá jiný algoritmus výpočtu tras a nastavení.

Kdybys tady historii v navigacích jenom trochu znal, tak bys věděl, že je tu plno příběhů lidí, kteří z různých důvodů na navigace (včetně TT a Navigonu) nadávají, že nezná to a to, že ho to vedlo blbě atd. Kolikrát to ale bylo jejich blbostí, neznalostí či prapodivným stavem jejich miláčka už nikdo nezmiňuje, nebo to vůbec neví. Vidím to sám ve svém okolí u známých, co a jak někteří dokáží a pak se diví a nadávají...

DenyKr > vybírej podle opravdových zkušeností zde a nenech se ovlivnit blbejma kecama. Já sám osobně jsem vyzkoušel kdeco a vždy jsem se pokorně vrátil k TT, sám mám ale asi pár věcí v hlavě nastavených jinak než naprosto běžný uživatel navigace. Pro mě je prioritou jasné a nekomplikované routování, bez zbytečných efektů a volba nejlepší trasy je to úplně první (Navigon mám proto, že to byla první normální a použitelná navigace pro iPhone, bohužel jsem se s ním vždy dohadoval o trase kudy jet i tam kde jsem to znal a ze zkušenosti věděl kudy mě povede TT). Čísla popisná jsou u mě až někde na xtém místě a pokud jsem to potřeboval, tak to holt jistil GoggleMaps nebo Navigon, ale až ve finále. Stejně člověk musí používat vlastní rozum a hlavu a nenechat se navigací zahnat do kouta.

A jenom na okraj, na Be-on-road tu sice nadávám, ale jako databáze čísel popisných v ČR funguje znamenitě, koukni na recenzi zde viewtopic.php?p=550486#p550486 , verze s Českem stojí nějakých 14 éček (nevím co umí ta verze zdarma). Ta čísla se dají zobrazit velice přehledně na mapě a orientace v nich je dost jednoduchá, takže já dnes používám TomToma a v nouzi nejvyšší zapnu ve finále tuhle hodně nepovedenou navigaci :beer:

Takže mě tvůj případný výběr Navigonu vůbec nevadí, mě vadí to, co mám ve svém podpisu.....................
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od DenyKr »

ls8 píše:Databáze orientačních čísel je v TT jen v pár největších městech, chybí i v některých krajských.

Tak v tomto případě mám jasno. Navigaci budu používat počítám několikrát týdně a obsáhlost databáze je pro mě klíčová. Vesničky bych ještě přežil, neboť jich nebude tak velké %, absence orientačních čísel také v krajských městech je ale problémem, který nejsem ochoten akceptovat - v takovýchto městech se totiž hledá o to hůře a % firem je v krajských městech vysoké. Proč si tedy zbytečně komplikovat život.

cuting píše:...pokud to neni vyslovene akutni, pockej, pred sezonou oba vyrobcu budou mit urcite slevy a poridis za dnesni cenu jedne mozna obe dve.
...Ale na druhe strane, TT ma google mapy a ty si cislo popisne podle adresy najdou take a naviguji podle nich.

No, bohužel se toto téma stává aktuálním. Momentálně ji sice ještě nepotřebuji, příležitostně ale potřeba již přijít může a očekávám, že do měsíce ji budu využívat několikrát do týdne.
Jak jsem ale už psal, 2 navigace mi k ničemu nejsou. Já navigaci při své práci vnímám jako každodenního pomocníka, na kterého si musím zvyknout natolik, abych se nechal co nejméně rozptylovat. Mít 2 aplikace, stejně budu používat pouze 1 z nich. Toto řešení by se hodilo pouze pro počáteční rozhodnutí, které by mě (a vás) ušetřilo otravných otázek :)
Mít Navigon na trasách šipky, funkční obdobu HD Traffic (může zlobit, ale může také pomoci), trošku stručnější hlasové navádění a trošku zoomovanější, méně slitou mapu s realističtěji zobrazenými zatáčkami, byl by pro mě úplně ideální.

TO Golf:
Děkuji za další obsáhlou a vypovídající odpověď. Neboj, nenechávám se tolik ovlivňovat, jinak bych nad Navigonem vůbec nepřemýšlel. Spíše píšeš objektivní zhodnocení, fakta, která se mi pro přehled hodí a na základě nichž si mohu srovnat v hlavě priority. Jak jsem již napsal kolegům výše, poněvadž mi na databázi čísel popisných velmi záleží, mám zřejmě vybráno - neboť ony doplňkové aplikace (Google Maps, tebou zmíněné Be-on-road, apod.) bych byl nucen používat de facto při každém navigování a to by trošku hatilo jednoduchost a přehlednost použití samotné navigace. :beer:

Nyní se tedy zeptám ještě na jednu věc: Snažím se jezdit relativně dle předpisů (to jen pro kolegu cuting :wink: ), ovšem přehled o radarech se vždy hodí. Cuting mi výše odpověděl, že pro Navigon existuje uzavřená komunita lidí (Mobile Alert Live), kde se zobrazují všechny radary, přidané někým z této skupiny. Má ale Navigon v databázi také statické radary, které jsou součástí mapy? Abych se nespoléhal pouze na určitě kolikrát kapku relativní informace od "někoho".

Kluci, jsem opravdu rád, že jste se tak zapojili do debaty, ačkoli je toho na fóru docela dost (ačkoli v tak rozbité formě, že se obrázek dělá těžko). Ještě jednou díky, velmi mi usnadňujete rozhodování! :beer:
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od Golf »

Už jsem to tu psal, statické radary jsou součástí Navigonu, nic navíc se za ně neplatí, stačí je jen zapnout... Mobilní tam nejsou.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od DenyKr »

Tak tuto informaci jsem nějak vypustil - díky ;)
Tak je tedy asi jasno, jak bylo všude možně již různými uživateli uvedeno, Navigon asi nemá žádné zásadní nedostatky a výběr mezi ním a TT závisí asi čistě na prioritách - které se v mém případě zaměřují především na co nejsnadnější dovedení na různé adresy, čili databáze č.p. je pro mě podstatná - to jsem ale už psal.
Dobře, toto téma nechávám otevřené (ve smyslu má-li k tomu kdo co říci, nechť napíše, rád si přečtu další zkušenosti), nicméně v blízké době spíše očekávám zpětnou vazbu v podobě informace o tom, co jsem nakonec koupil. :)
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od cuting »

Mobile Alert Live jen doplnuje staticke radary v Navigonu , doplnuji je tam sami uzivatele ,ale jejich aktualnost a nebo pravdivost bude asi dost diskutabilni a neumim si predstavit, jak resi napriklad duplovani a nebo i ruzne vtipky . Proto jsem tento doplnek ja osobne nekupoval, i kdyz jsem o nem neco malo cetl. Jezdit podle predpisu je jistejsi a nijak mi to nevadi :wink:
 Apple hračky 

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od DenyKr »

...pro ucelené informace, abych "nediskriminoval" ostatní výrobce, je možno stručně dle vlastních zkušeností popsat nějaké základní rozdíly mezi Navigonem vs. iGO, Sygic, či Dynavix?
Našel jsem víceméně jen to, že Sygic má pro mě hloupé navádění dle Lišky, Dynavix velké pokrytí, ale asi jen pro ČR a o iGO nevím skoro nic. Dle videí třeba ten Dynavix, či Sygic úplně zle nevypadá, předpokládám ale, že je Navigon někde jinde..?


Odesláno z iPhone 4S
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od cuting »

Troufám si tvrdit, že informací jsi již dostal více ,než dostatek. O navigacích je zde spousta informací a vláken k jednotlivým značkám, zkus si je pročíst a posoudit SÁM, která by TVÝM potřebám vyhovovala nejlépe. Ve finále to budeš jen TY , kdo utratí SVÉ peníze . :)
 Apple hračky 

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od DenyKr »

Tak jo. ;)
Já se právě např. na to iGO, či Dinavix koukal, zde na fóru jsem ale nic kloudného nenašel. Ale asi jsem tedy hledal špatně, zkusím hledat pořádně.
Každopádně za cenné rady všem děkuji :)


Odesláno z iPhone 4S
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

igorsk
Host
Host
Příspěvky: 10
Registrován: sob srp 04, 2012 11:28 am

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od igorsk »

Pri iGo sa mi zdá opozdená hlasová navigácia.

dalzap
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 892
Registrován: čtv črc 07, 2011 5:31 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od dalzap »

OT: Už jsi nějakou zakoupil? :D

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od DenyKr »

Správná otázka ;)
Ano, dnes ráno jsem tedy ještě hledal info o Dynavixu, Sygicu a iGO.
Pravda, prvně jsem se špatně koukal, Dynavix jsem našel. iGO ale ne.
iGO se mi ale nezdá být přehledný ani dle obrázků, které jsem našel, když jsem viděl publikované obrázky od uživatele Golf, jak vypadá v některých situacích Sygic, rovněž jsem si nechal zajít chuť. Dynavix mi přišel příliš levný a po shlédnutí četných zkušeností mnoha uživatelů, týkajících se pomalých map, které se často ztrácejí a nejednou ukazují mimo cestu, rozhodl jsem se raději sázet na jistotu.
Nakonec, po zvážení všech informací, jsem se rozhodl pro Navigon a koupil jsem si ji. Po zakoupení jsem nastavil vše k obrazu svému a zakoupil jsem doplňky: Panorama View 3D, Cockpit, Mobile Alert Live (jeho funkce se ale trošku obávám, neboť jsem nechtě jediným tapnutím odeslal informaci o "nebezpečném úseku" poblíž mé adresy - zjevně tam tedy kde kdo může dát cokoli a je nutno spoléhat se tak pouze na slušné chování uživatelů) a nakonec FreshMaps XL. Celková cena včetně navigace je ale dost vysoká (v přepočtu cca. 3 - 3500,- Kč). Hned teď navigaci nepotřebuji, jak jsem uváděl, aktivní využití přijde asi za měsíc, již nyní se ale může příležitostně hodit a nechtěl jsem již dále spekulovat. Důvody, proč jsem se rozhodl, jak jsem se rozhodl:

1) Intuice. Hned na první pohled se mi Navigon líbil jako přenosná navigace a když jsem zjistil, že je dostupná také pro iPhone, velmi se mi zalíbila. TomTom jsem od počátku příliš nebral v potaz (za to ale mohla nevědomost)

2) Mapové podklady. Méně je někdy více a proto jsem velmi spekuloval nad TT, nakonec ale zvítězilo pokrytí, co jsem letmo zkoušel, navigace nalézá čísla popisná i v malých vesničkách - super. Mapy jsou sice asi nepřehlednější, no mi se občas hodí i nějaká polní cestička, kterou by mi TT nezobrazil.

3) Podle uživatelských zkušeností se jedná o nejlepší, či většinou 2. nejlepší navigaci pro iPhone, myslím, že nelze udělat chybu

4) Líbí se mi zobrazení maximální povolené rychlosti formou ikonky, současná rychlost přehledně v horní části a informace o změnách směru na samostatných poloprůhledných "widgetech"

... nakonec nutno zmínit, že mimo běžného hlasu, který znám z videí, je k dispozici též hlas "Jana", který mi zatím přijde docela povedený (samo, zkoušel jsem to jen zběžně, ovšem zatím se nezadrhla a pěkně spojuje slova).

Díky množství odpovědí na mé dotěrné otázky myslím, že jsem vybral dobře a jen čas mi to snad potvrdí - po nějakých těch zkušenostech přidám svou zkušenost. Za to vám patří mé velké díky :)

Na závěr bych měl ještě jednu poslední otázku, na kterou jsem nikde nenašel odpověď: Umožňuje Navigon simulaci trasy (= že navi jede jakoby sama)? Nikde v nastavení jsem to nenašel.
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od SteveJSF »

Myslim, ze litovat nebudes. Akorat na ty prikoupene blbosti bych se vykaslal, ale to je jedno. Koukal jsem na tu simulaci, ta moznost se tam nabidne ve chvili, kdy nemas dostatecny prijem GPS signalu a pak zmizi. To je divny. Mozna neco v nastaveni.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od DenyKr »

Ty blbosti jsou spíše jen pro úplnost :)
Tedy přesněji ten zakoupený update minimálně na další 2 roky se hodí, ten zbytek byl docela levný, tak jsem jej přikoupil také (třeba informace o nadmořské výšce se občas pro zajímavost hodí).
Co se simulace týče, rovněž jsem koumal a vykoumal to, co sám píšeš - když nemá signál, nabídne simulaci. Přesto jsem ale tuto funkci nepochopil, protože má-li uvedeno, že hledá signál GPS a přesnost je schopna zaměřit s odchylkou 30 metrů, nechápu, proč simulace nezačíná z tohoto místa A až do místa B, ale začíná nesmyslně kousek před cílem B, navíc s kolikrát nepochopitelným příjezdem z opačné strany.. :unknown:
No a na funkci toho 3D pohledu asi přijdu až když s navigací pojedu, nikde jsem totiž nenašel možnost přepnutí na toto zobrazení. Podobných věcí ale bude asi časem více, než se s tím naučím.
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

Pavel Černý

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od Pavel Černý »

Simulace je v Navigonu trochu schovaná, v dolní liště je volba Route (nebo je ta volba schovaná v More), tam se zadá start i cíl, klikne se na kalkulačku, ta spočítá a ukáže celou trasu a pak je potřeba vpravo dole kliknout na "+" a zvolit simulation. Kdo klikne na Start simulation vpravo nahoře, je mu spočítána trasa z aktuální polohy a simulace se nedočká.

Jinak si tím výběrem Navigonu nejsem úplně jistý; rovnou píšu, že můj favorit je Dynavix (a čekám, že mě něktří budou chtít setřít), ale pro mě je u Navigonu dost na dvě věci jejich politika upgrade map za peníze ( a proč platit, když všichni ostatní dávají mapy zadarmo) a hlavně nemožnost si tam cokoli načíst, hlavně radary. To je prostě úplně na dvě věci! Souhlasím, že Navigon má moc pěkné uživatelské prostředí a software funguje velmi spolehlivě, ale za ty ostatní nevýhody to podle mě nestojí...

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od cuting »

Proč platit ? Co třeba proto, že je slušné za práci jiným zaplatit. Nebo ty pracuješ a nebo budeš pracovat zadarmo ? :D Jinak neměj obavu, placene updaty map budou brzy ve všech navigacích. Co se týká těch radarů, tak má velmi dobrou komunikaci s ostatními uživately , radary máš podle jich doplňování a můžeš je tam doplňovat i ty. Pokud tě to nebude nějak obtěžovat... :wink: Ale pravda, i za tu je potřeba nějaký ten dolar zaplatit ( 9 dolarů) ... No co si to ti lidi dnes dovolují, chtít peníze za práci. To je skandál. To by se jim mělo zakázat..... :) Jinak, Navigon včera přidal Wikipedii, jako průvodce po zajímavostech v okolí místa, kde jste.... A představte si, že je zadarmo. :)
 Apple hračky 

Pavel Černý

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od Pavel Černý »

Moje otázka "proč platit" je stále velmi relevantní Cutingu, protože opravdu nevidím nic ani trochu špatného na tom, že si mezi výrobci navigací vyberu toho, kdo mi za mé peníze dá nejvíc. Žádného z nich nenutím, aby mi mapové aktualizace dával zadarmo, ale jestliže to některý dělá, a Navigon ne, nemám chuť platit za další aktualizace a funkce, když u těch dříve zmiňovaných softů to mám gratis.

Všechny své navigace jsem si koupil, žádnou jsem si nestáhl z nejmenovaných zdrojů, tvoje další poznámky ohledně placení za práci nejsou k tématu mého příspěvku.

Sdílení radarů uživateli je fajn, ale v Česku je zřejmě nejlepší zdroj poi.cz, který v Navigonu nelze rozumně používat. Takže pro mě je to další zásadní důvod, proč jsem svůj Navigon odinstaloval. Jestli někdy dojde na to, o čem jsi tak přesvědčen (u všech výrobců se bude platit za mapové aktualizace), třeba si ho znovu nainstaluji, ale do té doby by Navigon zabíral místo lepším.

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od SteveJSF »

Navigon má běžné updaty map zdarma, už to tu několikrát bylo.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Pavel Černý

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od Pavel Černý »

Ve vlákně Navigonu byla delší debata na téma zpoplatněné fresh maps na dobu dvou let. Co myslíš těmi běžnými updaty map zdarma?

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od Barberry.pha »

Zatím vždycky jednou za rok vydal Navigon update map pro všechny.

U Fresh XL máš update co 3 měsíce.

Navigon mám 3 rokem a nikdy jsem nic nedokupoval a aktuálně mám mapy 3Q/2012.
Od podzimního update app.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od SteveJSF »

Presne tak, diky Barberry.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od cuting »

Osobně mám 1Q/2013 , samozřejmě díky fresh map. Není vůbec jisté ,zda ten free update 3Q/2012 nebyl poslední a ani jsem nikde nezaznamenal, že by byl jednou ročně i do budoucna "nárokový" . Na to ale přijdete sami až na podzim, jestli dostanete nějaký další "roční free update" . Osobně to nevidím vůbec jisté.
 Apple hračky 

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od SteveJSF »

1Q/2013 mas proto, protoze ti ho za ty prachy musi dat. Otazkou je, jestli zrovna tobe neco uzitecneho prinesl. Jinak jiste nemas nikdy nic, u zadne navigace, ale pokud vim, tak by mel byt mapovy update zdarma normalne vydavany, stejne jako byl zdarma i ten Q3/2012. Nevim jak caste to bude, jestli jednou za rok, ale kdyz to srovnam se svoji navigaci Garmin v aute, tak tu uz muzu v podstate vyhodit. A kdyz se podivam na soucasne mapy Applu u nas, tak to ani nema smysl komentovat.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

juraj1985
Host
Host
Příspěvky: 63
Registrován: pát říj 12, 2012 7:45 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od juraj1985 »

Ja som si vybral sygic. Rozhodujúce bolo pre mňa cena a to že som ju mal otestovanú už z androidu a mne osobne postačovala. Ďalšia vec je tá že sygic je slovenská firma a podporujem domácich výrobcov kúpou ich produktov.

Pavel Černý

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od Pavel Černý »

Q3/2012 je určitě lepší než nic, takže jeden můj argument neplatí. Ale na návrat ztraceného boha to stejně nevypadá.

slezacekm
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 510
Registrován: čtv kvě 05, 2011 12:30 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od slezacekm »

Barberry.pha píše:Zatím vždycky jednou za rok vydal Navigon update map pro všechny.

U Fresh XL máš update co 3 měsíce.

Navigon mám 3 rokem a nikdy jsem nic nedokupoval a aktuálně mám mapy 3Q/2012.
Od podzimního update app.

chapu to spravne, ze kazdy rok je jedna aktualizace pro vsechny zdarma? zaroven me zajima, kdyz napr. dnes odinstaluju aplikaci a nainstaluju ji za rok...stahnou se opet ty mapy, co jsou pro vsechny na ten rok zdarma?

iPod Shuffle 2GB stříbrný 6th gen
Ipad Mini 16 GB WIFI iOS 7
Iphone4 16 GB iOS 7
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3.

mookie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 379
Registrován: stř zář 02, 2009 3:18 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od mookie »

ta poslední aktualizace map zdarma (3Q/2012) byla jako "dárek" uživatelům v rámci nějakýho výročí Navigonu, nebo co to bylo, rozhodně to nebyla běžná aktualizace map, pokud se dobře pamatuju

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od Barberry.pha »

To jestli bude každý rok update zdarma neví nikdo, neměl být už ani loni, a pak to bylo jak psal kolega nademnou.
Takže uvidíme co letos [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND SMILING EYES] Jestli nebude nějaké výročí.

Jinak ty Fresh XL mapy bývají občas v akci za 15€, takže pokud někdo jezdí a potřebuje aktuální podklady, tak ty peníze rád dá.

Ja jezdit mimo ČR, tak je mám koupené, tady si vystačím s tím co mi Navigon poskytne sám a případně pak Google nebo Aplle maps ;)

Na aktuální mapy se nemusí mazat App, aktuálně podle mě stačí smazat aktuální mapy v Map manager a zkusit stáhnout znova.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

DenyKr
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 17, 2012 6:06 am

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od DenyKr »

Teda tady se to rozjelo.. :)
Zatím své volby vůbec nelituji, měl jsem možnost navigaci použít už 2x a obsah databáze, hlasové navádění a rychlost a přesnost polohy mě příjemně překvapila (a to upozorňuji, že obě zkoušky probíhaly ve velkém městě - Ostrava, kde se občas ztrácí i běžné přenosné navi).
Vesměs samozřejmě není vše zcela 100%, nenašel jsem dosud ale zásadnější nedostatek, který by mi vadil.


Odesláno z iPhone 4S
iPhone 12 Pro Max Gold, 256GB
iPad Pro 10.5" Space Gray, 64GB, Wi-Fi + Cellular

filipvele

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od filipvele »

Ahoj, mám Sygic europe, žádný Liška se nekoná a splňuje vše dle tvého požadavku. Na všech předchozích platformách byl vždy nejlepší TomTom. Sygic jsem pořídil jen proto, že jsem měl dobrou zkušenost z poslední verze Symbianu, pro kterou se TT nedělal. A jsem spokojený nadále, program trvale vylepšují k mé spokojenosti. Používám 2 roky na IP, před tím cca 4 roky na jiných platformách a nikdy jsem nezabloudil. Konkrétně:
ad1) - neumím posoudit, nikdy jsem nezabloudil
ad2) - zadání dle souřadnic OK, dále: Adresa, domů, POI, bod zájmu na trase, historiekontakty, GPS fotografie...
ad3) - Dle mého OK, nemám problém, výjimečně zaslechnu nějakej češtinskej problém, jako: "Po 100 metrech se držte vpravo" a v křižovatce: "se držte v pravo"
ad4) a 10)Offline mapy Evropy, nahrát lze pouze ty, které využiješ = úspora místa, pravidelné aktualizace zdarma, aktuální doprava se platí zvlášť, nakupuje v aplikaci za 20EUR/rok nebo 2,69EUR/měsíc a to od TomTom
ad5) - zobrazuje aktuální rychlost, upozorňuje na rychlostní limity (lze vypnout) + dělá graf komplet jízdy od té doby, co pustíš bnavigaci, vč. průměrů, maxim atd. Je zapnuto trvale, nemusíš tedy nikde zapínat.
ad6) navrhuje 3 alternativní trasy
ad7) body zájmu OK
ad8) - neznám, ani jsem nikdy neviděl
ad9) automatický denní/noční režim, přepíná se i v tunelu a to tak, že si vůbec nevšimnu.
Za velký plus považuji neustálé vylepšování. Např přidaný LOCK orientace displeje - pro motorkáře, kdy často vibrace displej otáčejí, příprava trasy předem a její uložení/načtení atd.

Shrnuto, já osobně bych volil jen mezi TomTom/Sygic. Sygic TomTom rychle dotahuje a výčtem funkcí už je asi i lepší.

Pavel Černý

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od Pavel Černý »

Sygic nikdy neoplýval vlastní invencí, u něj se Liška nebo jiný dobrý nápad nekoná a jentak konat nebude.
K čemu je výběr ze tří tras, když žádná není ta správná?
Psát, že je výhoda, že Sygic stále vyvíjí, je v situaci, kdy se snaží dohnat , co ostatní už dávno mají, trochu zavádějící.
Sygic určitě ne.

Zemi
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: pát dub 18, 2008 10:55 am

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od Zemi »

Za poslednich 5 let jsem byl asi 70x v Anglii kvuli ktere musim Sygic vychvalit do nebe... Zadani PSC (postcode) je dokonale. Predtim jsem pouzival TomTom nedal jsem na nej dopustit, ale pak jsem chtel zadat PSC a byl jsem v koncich - treba 10km od cile byl pro TT "cil"...

ROOOM
Host
Host
Příspěvky: 16
Registrován: stř čer 12, 2013 7:32 am

Navigon na iPad mini

Příspěvek od ROOOM »

Ahoj,

nechci zakladat dalsi tema ... prosim jen o informaci jak bude NAVIGON vypadat na iPad mini ... bude to rozmazane tim, ze je optimalizovany na iPhone?

A druha otazka, kam mam pravidelne koukat jestli neni sleva?

Diky R.

maficz

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od maficz »

za me Be On Road , naprosta spokojenost, prodlouzeny vikend po krasach Jiznich Cech, bez sebemensich problemu me dostal presne tam kam jsem si zadal, za sebe co pouzije navigaci jednou za cas nevidim duvod proc platit za jinou. :good:

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od Clon »

2 ROOOM:
1. Rozmazané to nebude. Je to optimalizované i pro iPad (velký).
2. Na pravidelné koukání je nejlepší aplikace AppZapp Pro - i ta bývá ve slevě zadara. Po vytvoření si účtu si nastavíš "price alert" na co chceš a když to zlevní, dokonce ti o tom dojde mail.
3. Zrovna teď je Navigon ve slevě z 89,99 Euro na 69,99 Euro. Levnější to nikdy nebylo, takže ani nečekej, že by bylo. Historii cen taky najdeš v AppZapp dole.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od Barberry.pha »

OT: já kupoval Navigon za 45€ ;) je už to nějaký pátek, ale nikdy se neví kdy a s jakou slevou bude.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od Clon »

Jen pro upřesnění - to byla taky verze Europe? Jak dlouho to tak asi je?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: Jakou navigaci vybrat?

Příspěvek od Barberry.pha »

Navigon je tuším pouze verze pro celou Evropu. A tu mám. Je už to nějaký rok. Víc jak 50% nikdy nebylo a běžně bývá tak 30% max.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Odpovědět