Navigace na kolo ČR

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
fany

Navigace na kolo ČR

Příspěvek od fany »

Zdravím můžete mi doporučit nějakou dobrou navigaci?Dik

Yaron
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 82
Registrován: pon dub 14, 2008 8:15 pm

Re: Navigace na kolo ČR

Příspěvek od Yaron »

Používám Garmin Oregon 300 a mapy Topo Czech 2010 Pro a nemůžu si je vynachválit.
Iphone 4 black, FW 4.3.3 JB, VF
MacBook white 2.4GHz, 4GB RAM, OS X Snow Leopard 10.6.7

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Navigace na kolo ČR

Příspěvek od parmin »

No myslim, ze v sekci "Navigace pro iphone" kolega hleda spis nejakou aplikaci na iP, ktera by mu poslouzila jako navigace na kolo.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Yaron
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 82
Registrován: pon dub 14, 2008 8:15 pm

Re: Navigace na kolo ČR

Příspěvek od Yaron »

Ok, ale jelikož to považuji za velmi nepraktické, hlasuji pro Garmin. Dá se sehnat i za rozumný peníz a jezdíš-li víc, tak je k nezaplacení. Beru v úvahu i zpracování a bytelnost Garminu, nabídka map ...
Iphone 4 black, FW 4.3.3 JB, VF
MacBook white 2.4GHz, 4GB RAM, OS X Snow Leopard 10.6.7

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Navigace na kolo ČR

Příspěvek od Golf »

Pokud se nejedná o navigaci v iOS, tak to vůbec nepatří sem, ale do téhle sekce - viewforum.php?f=7
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

cheer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 331
Registrován: pon pro 22, 2008 12:00 pm

Re: Navigace na kolo ČR

Příspěvek od cheer »

No ale myslím, že sem patří info, že pravděpodobně vůbec neexistuje cyklo nebo turistická navigace pro iOS. Je to pro mě jeden z mála nedostatků oproti Androidu a Symbianu a řešení v nedohlednu...
whited00r - stále vyvíjený custom iOS pro starší zařízení
Files - zaheslované adresáře, prohlížení a přehrávání
T-Pot - USB kopirovani Win <-> iPhone

Mac mini 2009/2,26GHz nebo pracovní Oknousy

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Navigace na kolo ČR

Příspěvek od Golf »

Pravděpodobně (nebo spíš stoprocentně) je řešení problematiky turistických/cyklo navigací rozebíráno v jiných vláknech (BitMap, MotionX GPS...) takže stačí číst a hledat... Pokud se tady hodláte dohadovat o neiOS Garminech, tak na to je přesně to vlákno, co jsem už uváděl.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

jmenujiseja
Host
Host
Příspěvky: 88
Registrován: úte úno 22, 2011 12:48 pm

Re: Navigace na kolo ČR

Příspěvek od jmenujiseja »

když koupím spešl držak po iphone pro celoodpružené kolo pro náročnou trať, nepoškodí/nepoškrábě se iphone4 od otřesů? o prach a dešť nejde.
Kupovat Garmin za 10tis( i víc ) navigaci může snad jen blázen.

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Navigace na kolo ČR

Příspěvek od parmin »

No co Ti na to odpovědět... Na kole jezdím docela často a iPhone bych si na řidítka nedal, bylo by mi ho líto.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Psychos
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: pát lis 05, 2010 12:05 pm

Re: Navigace na kolo ČR

Příspěvek od Psychos »

je teda nějaka navigace nebo aplikace na kolo..kde jsou vyznačeny cyklo trasy a vedlejší cesty a silnice??

macuser

Re: Navigace na kolo ČR

Příspěvek od macuser »

Bit Map, OpenMaps, Bikemap atd.

Shwollo
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 323
Registrován: úte lis 03, 2009 2:15 pm

Re: Navigace na kolo ČR

Příspěvek od Shwollo »

Viete mi poradit appku ktora vie:
- offline mapy
- upload gpx
- zobrazene uploadnutej gpx na mape a podla toho aby ma "navigovalo"
?

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Navigace na kolo ČR

Příspěvek od ls8 »

To co chceš, jsou funkce, které ti asi nikdo nenabídne zadarmo. Vše splňuje například RideWithGPS, ovšem pouze s premium členstvím.

https://itunes.apple.com/us/app/ride-wi ... 87399?mt=8
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Shwollo
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 323
Registrován: úte lis 03, 2009 2:15 pm

Re: Navigace na kolo ČR

Příspěvek od Shwollo »

nemusi byt free, ale ani meascne/rocne poplatky :D
kludne za appku zaplatim ale iba raz

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Navigace na kolo ČR

Příspěvek od bedo. »

Ja som nenašiel nič ani vzdialene porovnateľné s Locus Pro, tak som kúpil ten a k nemu Android telefón...

Galileo bol asi najbližšie, offline mapy zvláda, ale navigáciu už nie.

Airmax
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 28
Registrován: úte srp 18, 2009 8:26 pm

Re: Navigace na kolo ČR

Příspěvek od Airmax »

Shwollo píše:Viete mi poradit appku ktora vie:
- offline mapy
- upload gpx
- zobrazene uploadnutej gpx na mape a podla toho aby ma "navigovalo"
?
Mountainbike Bike Pro tohle zvládne,já toto používám.
iPhone Xs Max 256 GB Silver

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Navigace na kolo ČR

Příspěvek od Clon »

Nejak se mi nechce verit, ze aplikace tebou uvedeneho nazvu vubec existuje. Muzes uvest odkaz?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Navigace na kolo ČR

Příspěvek od jeenik »

A co aplikace Mapy.cz? Nevim jak je to s gpx, ale trasu si jde navolit v notebooku (i v te appce to jde), zvolim si kolo a ono me to vezme pres cyklostezky. Kdyz se pod seznamem prihlasim, tak se mi trasa synchronizuje do appky. Gpx mohu exportovat, to vim ze jde. Mapy jsou offline, cela Evropa. Jakou mas predstavu pod "aby to navigovalo"? Ja bych si ale iPhona na kolo nepripnul, na to mam Garmina Oregona s Topo mapama.

Airmax
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 28
Registrován: úte srp 18, 2009 8:26 pm

Re: Navigace na kolo ČR

Příspěvek od Airmax »

Clon píše:Nejak se mi nechce verit, ze aplikace tebou uvedeneho nazvu vubec existuje. Muzes uvest odkaz?
Runtastic Mountain Bike PRO GPS Biking Computer, Ride and Route Tracker od vývojáře runtastic
https://appsto.re/cz/x5TIC.i
iPhone Xs Max 256 GB Silver

Shwollo
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 323
Registrován: úte lis 03, 2009 2:15 pm

Re: Navigace na kolo ČR

Příspěvek od Shwollo »

jeenik píše:A co aplikace Mapy.cz? Nevim jak je to s gpx, ale trasu si jde navolit v notebooku (i v te appce to jde), zvolim si kolo a ono me to vezme pres cyklostezky. Kdyz se pod seznamem prihlasim, tak se mi trasa synchronizuje do appky. Gpx mohu exportovat, to vim ze jde. Mapy jsou offline, cela Evropa. Jakou mas predstavu pod "aby to navigovalo"? Ja bych si ale iPhona na kolo nepripnul, na to mam Garmina Oregona s Topo mapama.


jop, mapy.cz su super - tie som uz skusal. Hlavne podklady su perfektne. Dokonca sa tam da uploadnut aj gpx (jednoducho cez drag and dop :D ). Prihlaseny som len neviem ako to ulozit do mobilu.... Vies mi s tym pomoct?

Airmax píše:Mountainbike Bike Pro

toto je tiez parada! diky moc!. Hlavne to podporuje aj open mapy a nie len biedne od apple

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Navigace na kolo ČR

Příspěvek od jeenik »

No tak se prihlas, registruj na seznam.cz (.sk?), pak se to synchronizuje samo pod baťůžkem jako oblibene

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Navigace na kolo ČR

Příspěvek od ls8 »

Airmax píše:Runtastic Mountain Bike PRO GPS Biking Computer, Ride and Route Tracker od vývojáře runtastic
https://appsto.re/cz/x5TIC.i


Runtastic není navigace.

https://www.runtastic.com/blog/en/technology/top-5-faqs-runtastic-road-bike-app-answered/ píše:Why no turn-by-turn navigation?

A lot of you may be wondering why we are not offering the ability to navigate you along a fixed path, or to a specific point. While we do realize the value in such a feature, many of you who go biking with the app, do not do so as a means to get from point A to point B. Instead we chose to empower the proper use of the app with offline maps and plenty of routes, allowing you to really plan your trip down to the last meter. We believe the journey is more important than the destination. But we all know how the saying goes: never say never, as we are always looking at what cool features we could implement to allow you to do more and go farther.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Navigace na kolo ČR

Příspěvek od jeenik »

Ale pozor, mapy.cz na synchronizaci ale i na spusteni navolene trasy potrebuji byt online. Myslel jsem ze ulozena trasa slape offline, ale dnes jsem se presvedcil ze ne

Airmax
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 28
Registrován: úte srp 18, 2009 8:26 pm

Re: Navigace na kolo ČR

Příspěvek od Airmax »

ls8 píše:
Airmax píše:Runtastic Mountain Bike PRO GPS Biking Computer, Ride and Route Tracker od vývojáře runtastic
https://appsto.re/cz/x5TIC.i


Runtastic není navigace.

https://www.runtastic.com/blog/en/technology/top-5-faqs-runtastic-road-bike-app-answered/ píše:Why no turn-by-turn navigation?

A lot of you may be wondering why we are not offering the ability to navigate you along a fixed path, or to a specific point. While we do realize the value in such a feature, many of you who go biking with the app, do not do so as a means to get from point A to point B. Instead we chose to empower the proper use of the app with offline maps and plenty of routes, allowing you to really plan your trip down to the last meter. We believe the journey is more important than the destination. But we all know how the saying goes: never say never, as we are always looking at what cool features we could implement to allow you to do more and go farther.
No právě a já tohle používám. Je z Runtastic,ale Mountainbike Pro a tam má offline mapy a na webu Runtastic lze vytvořit různé trasy i uploadovat gpx. To dělám už 3 roky
iPhone Xs Max 256 GB Silver

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Navigace na kolo ČR

Příspěvek od sharkee »

Tak tohle umí i jediná appkapro cyklisty Strava. Na webu si vytvořím trasu a v mobilu jde použít pro navigovani.

Strava je jen jedna. Ostatní jsou faky ;-)
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Navigace na kolo ČR

Příspěvek od Clon »

Airmax píše:
Clon píše:Nejak se mi nechce verit, ze aplikace tebou uvedeneho nazvu vubec existuje. Muzes uvest odkaz?
Runtastic Mountain Bike PRO GPS Biking Computer, Ride and Route Tracker od vývojáře runtastic
https://appsto.re/cz/x5TIC.i

No tak vidis, ze appka tebou uvedeho nazvu neexistuje :D
Kdyz chces nekomu poradit, vyjadruj se prosim presne (at nehleda buh vi co).
Za vsechny dekuji predem :good:
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Navigace na kolo ČR

Příspěvek od ls8 »

Airmax, sharkee: asi si úplně nerozumíme, já jsem jako "navigaci" předpokládal trasu se seznamem waypointů, aby mi aplikace dopředu oznamovala, za jak dlouho budu odbočovat vpravo nebo vlevo, tedy turn-by-turn. Runtastic i Strava ale podle všeho umějí jen zobrazit čáru naplánované trasy, musím ale pořád koukat na displej, jestli se náhodou od čáry neodchyluju. Což třeba při běhu (a předpokládám že i na kole - v ještě větších rychlostech) v podstatě není možné. To si ale musí OP říct, co přesně si pod pojmem "navigovat" představuje on.

RidewithGPS přesně tohle umí, mrkněte na všechna jejich videa, umí to spoustu věcí.

Zobrazit video na http://youtu.be/CdNowqDpp48
Kód do fóra: [youtube]CdNowqDpp48[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov

Vím, že předplatné na RidewithGPS je drahé, taky si ho neplatím, mám u nich free účet a vždycky si na jejich webu (plánovač mají super) jen naklikám trasu, ke které mi to automaticky přidá navigační pokyny, které si navíc můžu ještě ručně upravit, trasu kterou si pak vyexportuju a nahraju do hodinek. Ty mě pak skutečně "navigují" včetně pokynů, kdy a kam mám odbočit.

ObrázekObrázek
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Odpovědět