Zjištění GPS souřadnic SW

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
maghor

Zjištění GPS souřadnic SW

Příspěvek od maghor »

Zdravím lidé. Poraďte, protože jsem bezradnej, vygooglovanej apd. Potřebuji jednoduchou aplikaci, která mi naměří GPS souřadnice a uloží pro případnou pozdější potřebu.

Jednoduše, někam přijdu, zjistim GPS a uložím s popisem...

Děkuji...

SEARCH jsem zkoušel, ale žádné slovní spojení mě nedovedlo k odpovědi.

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Zjištění GPS souřadnic SW

Příspěvek od Barberry.pha »

Zkus napr. Gps motionX lite, ta ukaze gps polohu a souradnice, treba tam najdes i funkci kterou hledas. Jinak me napada jedine kdyz se ti ukazou v te app souradnice udelat si screenshot pro pozdejsi ulozeni ;)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Zjištění GPS souřadnic SW

Příspěvek od Golf »

Jakákoliv slušná navigace. Nebo mapy od Seznamu, pro iPhone přímo aplikace mapy.cz (je free).... Stačí použít mozek a ne vyhledávání.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

wincek
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: úte kvě 19, 2009 1:36 pm

Re: Zjištění GPS souřadnic SW

Příspěvek od wincek »

čéče to mě třeba vůbec nenapadlo, díky za nakopnutí a přitom to všude vidim

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Zjištění GPS souřadnic SW

Příspěvek od SteveJSF »

Tohle jsem uz taky kdysi hledal a i kdyz mam hlavu i s mozkem, v aplikaci Mapy.cz jsem nic takoveho nenasel. Nativni aplikace Maps s mapami od Googlu to taky nema. Ani v jedne z nich se mi zatim nepodarilo zjistit souradnice bodu (treba aktualni pozice) a ani vyhledat konkretni misto podle znamych souradnic. Je tu nekdo kdo to umi a poradi?

Jinak MotionX-GPS tohle zvlada a od svych zacatku se z toho stala opravdu promakana aplikace, musim ji pochvalit. Aplikace Mapy.cz se svou turistickou mapou je taky skvela, s prehledem nahradi papirovou turistickou mapu.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Zjištění GPS souřadnic SW

Příspěvek od jackherrer »

v aplikaci mapy.cz staci zamerit polohu a potom kliknout na ten bod kde se nachazis.. zobrazi se souradnice, ktere se potom daji vykopirovat. staci se trosku snazit a hned nelamat hul.

edit:

vyhledat misto podle souradnic jde zase v nativni aplikaci maps, kde jen do pole pro vyhledavani zadas gps adresu ve spravnem tvaru a je to. v aplikaci mapy.cz se mi toto zatim nepodarilo.
I will maintain an attitude of open-mindedness.

mookie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 379
Registrován: stř zář 02, 2009 3:18 pm

Re: Zjištění GPS souřadnic SW

Příspěvek od mookie »

polohu ti ukáže GPS Status z Appstore
http://itunes.apple.com/us/app/gps-stat ... 85995?mt=8

jen neumí ty souřadnice kopírovat

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Zjištění GPS souřadnic SW

Příspěvek od SteveJSF »

To Jackherrer:
Ja hul nelamu, jen neco nevim, tak se zeptam. Takze ted uz to vim, Mapy.cz to hezky zobrazi a umozni to i zkopirovat.

Vyhledavani v Maps podle souradnic mi nikdy neslo, zadny format mi to nechtelo vzit (pritom mapy.cz v pocitaci vezmou kde co, proto jsem se na nej ptal. Jestli ho znas, mohl jsi ho rovnou uvest. Takhle ho uvedu ja:

49°40'58.816"N, 17°35'52.952"E

Tenhle format souradnic tedy vezme nativni aplikace Maps. Muzete experimentovat s drobnymi obmenami.

Samozrejme v Motion-X muzete zadavat souradnice jednodussim zpusobem a pouzit i UTM format nebo MGRS, coz se hodi. A stejne tak tam jde ziskat souradnice libovolneho bodu z mapy.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Odpovědět