GPS na iPhone 3G si ze mě dělá legraci - reklamace

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
pc_master

GPS na iPhone 3G si ze mě dělá legraci - reklamace

Příspěvek od pc_master »

Zdravím,

zřejmě mám problém s GPS modulem na svém iPhone 3G. Jede celkem náhodně. Prostě jak píšu někdy ano a někdu ne. Myslel jsme si, že tento problem způsobuje JB. Po odstrenení JB a upgrade na FW 3.1.3 GPS modul opravdu ukazoval signal. Minulý týden však opět přestal z ničeho nic fungovat.

Rozhodl jsme se k reklamaci. Chtěl jsem se zeptat jakým způsobem se taková věc opravuje. Polezeou/nepolezou dovnitř, nebo použijí jen nějaké SW řešení? Popř. vymění za nový kus? Jaké zkušenosti máte s opravama?

Mám telefon v TOP stavu - pouzdro, folie od začátku nechci aby mi ho v servise nějak zničili (škrabance apod.) da se proti tomuhle nějak bránit?

Dík

Honza


EDIT: Ještě doplním:

-Zakoupeno u T-Mobile (dotovaný)
-Záruka do 12/10
-jinak bez problemu

Nedělej doubleposty. TommyS

Kulhos

Re: GPS na iPhone 3G si ze mě dělá legraci - reklamace

Příspěvek od Kulhos »

Tenhle problém jsem řešil u T-mobile, za nějakých deset dní mi volali, že se tam můžu přijít pro nový telefon = nový záruční list, záruka opět další dva roky...

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: GPS na iPhone 3G si ze mě dělá legraci - reklamace

Příspěvek od ls8 »

Všechny uznané reklamace se u nás řeší výměnou za nový přístroj.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Juramac

Re: GPS na iPhone 3G si ze mě dělá legraci - reklamace

Příspěvek od Juramac »

mozna blbost, ale nemas ten telefon pri zapnute navigaci v pouzdru ? To dela hodne velke problemy...

pc_master

Re: GPS na iPhone 3G si ze mě dělá legraci - reklamace

Příspěvek od pc_master »

Zkoušel jsem s pouzdrem i bez pouzdra...také mě to hned napadlo, ale není to tímhle. No jinak mě potěšilo, že mi možná daji nový přístroj (jak tady píšete) :-) Asi se nestane, že by dali už rovnou 3Gs, co? :-)

Ještě bych chtěl vědět, zda nebudou dělat problémy s tím pokud byl v telefonu proveden JB (samozřejmě jsem ho již smazal - udělal restore).

Juramac

Re: GPS na iPhone 3G si ze mě dělá legraci - reklamace

Příspěvek od Juramac »

No, pokud ti tu reklamaci uznaji, tak ti daji urcite 3GS, protoze 3G myslim uz zadny operator nema..... Budu drzet palce a hlavne, az to tam poneses, si dukladne prozkoumej cidla vhkosti, a nech si napsat do protokolu, ze jsou ta cidla cista a ze nevykazuji pritomnost vody.Donut je , aby to napsali do protokolu pisemne !!!....aby te "nevykoupali", delaji to dost casto.... :)

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: GPS na iPhone 3G si ze mě dělá legraci - reklamace

Příspěvek od ls8 »

Nedají mu 3GS. Pokud prodejce (operátor) již nemá na skladě stejný model, vrátí peníze a případně ukončí úvazek.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Juramac

Re: GPS na iPhone 3G si ze mě dělá legraci - reklamace

Příspěvek od Juramac »

Pravda, i to je mozne. Nevim, nastesti tuto ani jinou podobnou zkusenost nemam. :)

pc_master

Re: GPS na iPhone 3G si ze mě dělá legraci - reklamace

Příspěvek od pc_master »

No je to dotované za cca 800Kč (smlouva na 2 roky), to mi jako vrári 800Kč? :-/

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: GPS na iPhone 3G si ze mě dělá legraci - reklamace

Příspěvek od ls8 »

Ano, vrátí ti tolik, kolik jsi za něj zaplatil, a ukončí závazek, takže si hned budeš moct vzít nový dotovaný telefon.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

pc_master

Re: GPS na iPhone 3G si ze mě dělá legraci - reklamace

Příspěvek od pc_master »

To se vůbec nevyplatí vzhledem k tomu, že dotovaný iPhone 3Gs vyjde přes 10 000kč...a o ostatní founy od ních nemám zájem :-(

pc_master

Re: GPS na iPhone 3G si ze mě dělá legraci - reklamace

Příspěvek od pc_master »

No ještě by mě zajímalo, jestli tu reklamaci vyřeší bez moji účasti, nebo se mě nejdříve zeptaji, jak to chci vyřešit...Jde o to aby se nestalo, že přístroj už neuvidím a hotovo. On přístroj s touhle vadou můžu docela dobře prodat...Takže bych na tom dost ztratil, pokud by mě odbyli tímhle...

Edituj svoje příspěvky a nedělej doubleposty. Viz Pravidla. Příště mažu. Beavers.

Kulhos

Re: GPS na iPhone 3G si ze mě dělá legraci - reklamace

Příspěvek od Kulhos »

Určitě se tě zeptají, jestli chceš ukončit závazek. Sám jsem se už do takovéhle situace 2x dostal.

pc_master

Re: GPS na iPhone 3G si ze mě dělá legraci - reklamace

Příspěvek od pc_master »

Takže lidi po měsíci vyřešeno! :-) Vyměnili mi přístroj za nový (dali úpně nový iPhone 3G 8GB). Takže relativní spokojenost. V reklamačním protokolu napsali výměna základní jednotky, nové IMEI. V praxi ale dali nový přístroj. Dali jen přístroj bez krabice, ale je tam nalepená ochranná folie od výrobce a misto simky byl takový ten plast. Nepoškrabano, čisté, nepoškozeno. Reklamaci řešil BRITEX.

Přístoj prodávám na http://www.aukro.cz/show_item.php?item=1153971688

Ještě jsem se chtěl zeptat, zda-li mám s novým přístrojem nárok na novou záruku, nebo prostě doběhne ta stavající? Nevíte? V reklamačním protokolu to uvedeno není.

Dík Honza

pe.kova
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1935
Registrován: sob lis 24, 2007 10:29 am

Re: GPS na iPhone 3G si ze mě dělá legraci - reklamace

Příspěvek od pe.kova »

Měl bys dostat novou záruku, protože je to NOVÝ telefon
Pokud něco potřebujete, zkuste nejdříve použít funkci hledat 8).
iPhone 4 4ever (NOW Available)

pc_master

Re: GPS na iPhone 3G si ze mě dělá legraci - reklamace

Příspěvek od pc_master »

Kdyby tomu tak bylo, tak bych si ho i nechal. Pokusím se na to zeptat u T-MOBILE. Pokud někdo vi, pak budu vděčný za radu :-)

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

GPS na iPhone 3G si ze mě dělá legraci - reklamace

Příspěvek od Barberry.pha »

No nemam zkusenost s iphonem ale mel jsem od t-mobile SEk790i a prestal fungovat, reklamace uznana a byl mi vracen novy pristroj a do puvodniho zarucaku mi napsali nove imei pristroje a zaruku zase na 24 mesicu, takze bych se v t-mobilu urcite zeptal ;)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: GPS na iPhone 3G si ze mě dělá legraci - reklamace

Příspěvek od Metalgirl »

Neptat se, jakmile tam příjdeš a zeptáš se, tak oni budou vědět, že ty nevíš a odrbou tě. Je to stanoveno občanským zákoníkem, že záruční lhůta při výměně zboží opět běží od začátku.

Je to přesně v §627 odstavec 2

(2) Dojde-li k výměně, začne běžet záruční doba znovu od převzetí nové věci. Totéž platí, dojde-li k výměně součástky, na kterou byla poskytnuta záruka.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

pc_master

Re: GPS na iPhone 3G si ze mě dělá legraci - reklamace

Příspěvek od pc_master »

Nebudu se ptát, ale budu volat. Nahravají to...a ja si to také nahraju :-)

Doslova se v tom reklamačním protokolu píše:

"Provedena výměna jednotky.-nove IMEI: xxxx xxxx xxx"

O nové záruce ani slovo :-(

Sice jsi sponsor,ale pro tbe taky plati pravidla fora,nedelej doubleposty ,edituj ;).jackie

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: GPS na iPhone 3G si ze mě dělá legraci - reklamace

Příspěvek od Metalgirl »

Ano, nové IMEI=nový přístroj=výměna. Záruka běží tudíž od začátku. Najdi si na internetu občanský zákoník a ten paragraf i ten odstavec. Uvidíš, že opravdu to tam je a ty dle tohoto právního předpisu máš na to právo.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

raider

Re: GPS na iPhone 3G si ze mě dělá legraci - reklamace

Příspěvek od raider »

Hele "pc_master" na tom 3G ti ten signál GPS přestal Iphone úplně chytat nebo jenom docházelo k výpadkům?Mě ten můj 3GS taky občas blbne.Někdy ve stejném místě neustále vypadává signál a někdy drží bez problémů :?:
Tak nevím jestli je to na reklamaci

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: GPS na iPhone 3G si ze mě dělá legraci - reklamace

Příspěvek od tvosi »

2 pc_master: koukni se do FAQ? psal sem tam k tomu odkaz :wink: je to podle zakoniku, a je tam i odkaz na prislusny § :wink:
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: GPS na iPhone 3G si ze mě dělá legraci - reklamace

Příspěvek od Metalgirl »

OT: Až na to, že ten příslušný paragraf tady v tomto tématu visí už 4 dny. :mrgreen:
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Odpovědět