iGO a upozorňování na radary

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
Josef01
Host
Host
Příspěvky: 138
Registrován: ned srp 31, 2008 10:55 pm

iGO a upozorňování na radary

Příspěvek od Josef01 »

V aplikace lze povolit upozornění na radary, ovšem žádné radary v mapách uvedeny nejsou. Je to tak, nebo je chyba u mě?
iPhone 4S 16GB Vodafone, FW 7.1 NO JB

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: iGO a upozorňování na radary

Příspěvek od Golf »

Kdyby ses kouknul do úplně prvního vlákna na první stránku a první příspěvek, tak se jen tak mimochodem z tabulek dozvíš, že v originální instalaci naprosto chybí (jinými slovy tam není!) jakákoliv databáze radarů...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Josef01
Host
Host
Příspěvky: 138
Registrován: ned srp 31, 2008 10:55 pm

Re: iGO a upozorňování na radary

Příspěvek od Josef01 »

Tam jsem se díval, je to příspěvek z minulého roku, tedy neaktuální. V první verzi iGO nebylo ani možnost zapnout hlášení o radarech. Vzhledem k tomu, že po zapnutí musíš odsouhlasit upozornění o zákazu v některých státech, počítal jsem s tím, že tam nějaká databáze je, neboť by to jinak byla zcela zbytečná funkce.
iPhone 4S 16GB Vodafone, FW 7.1 NO JB

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: iGO a upozorňování na radary

Příspěvek od Golf »

Pravda, poslední aktualizace je z loňska, 30. prosince. Od té doby došlo ve všech navigacích k zásadním změnám, a obzvlášť v iGO (u něhož jsou aktualizace asi nejmíň časté, a mimochodem to zapnutí radarů tam je od té naprosto první verze) :idea:
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Josef01
Host
Host
Příspěvky: 138
Registrován: ned srp 31, 2008 10:55 pm

Re: iGO a upozorňování na radary

Příspěvek od Josef01 »

Zřejmě tedy budeme muset vydržet, třeba se za pár měsíců či let nějaká databáze objeví :)
iPhone 4S 16GB Vodafone, FW 7.1 NO JB

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: iGO a upozorňování na radary

Příspěvek od Golf »

Nechci tu být za každou cenu za chytrýho, ale doopravdy jsi to četl? Řekl bych že asi moc ne, protože tam je totiž mimo jiné i pár odkazů, i na foŕum s databází radarů. Než se "rozjel" TomTom, tak jsem to naprosto běžně používal, fungovalo to... iGO se i na jiných platformách hodně upravuje pomocí skinů a "výrobce" s tím asi i počítá, takže těch radarů přímo od nich se asi vůbec nedočkáš.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Josef01
Host
Host
Příspěvky: 138
Registrován: ned srp 31, 2008 10:55 pm

Re: iGO a upozorňování na radary

Příspěvek od Josef01 »

Nepoužívám JB (a nikdy nebudu), tedy odkazy na úpravy iGO mi nejsou k ničemu, bohužel....
iPhone 4S 16GB Vodafone, FW 7.1 NO JB

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: iGO a upozorňování na radary

Příspěvek od Golf »

V tom případě je celé tohle vlákno na smazání, protože je k ničemu, od samého jeho založení (co chceš dělat s navigací iGO bez JB? čekat až se stane zázrak? bez příslušných úprav pomocí skinu prakticky nepoužitelné a užitná hodnota je tím pádem pro iP daleko za konkurencí)...
Jinak si iGO bez radarů, ukazatele rychlosti a s mapami CEDA ve zdraví užívej, z mého pohledu ale spíš upřímnou soustrast.Jinak žádám adminy o zamknutí nebo smazání tohohle tématu, tohle se dá řešit přímo ve vlákně o iGO, ale to by se muselo trochu víc hledat, číst (navíc je to celkem jasně ve vlákně srovnání navigací všechno uvedeno - a hlavně v toku času - aktuálně!) a myslet!
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Josef01
Host
Host
Příspěvky: 138
Registrován: ned srp 31, 2008 10:55 pm

Re: iGO a upozorňování na radary

Příspěvek od Josef01 »

Přečetl jsem si odkazované vlákno hned na začátku a nenašel odpověď, proto jsem se ptal tady. Já si nemyslím, že navigace je bez JB k ničemu, má vše co potřebuju. JB a podobné věci nepotřebuju, stačí mi to co umí iPhone a nesnažím se být chytřejší než výrobce. Každopádně díky za info a malá připomínka - pokud si myslíš, že většina uživatelů jsou idioti, pak se zkus zamyslet, jestli není chyba v něčem jiném.
iPhone 4S 16GB Vodafone, FW 7.1 NO JB

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: iGO a upozorňování na radary

Příspěvek od Golf »

Josef01 píše:...Tam jsem se díval, je to příspěvek z minulého roku, tedy neaktuální....

Zeptal ses, bylo ti odpovězeno, pak jsi to dál pitval. Vše je v tom neaktuálním příspěvku z "minulého" roku, 30.12.2009 - mimo tabulek ještě cituji:

Bez JB:
Eliminace velikosti aplikace odmazáním nepotřebných map, podle Jablicka.com pro Apple, podle některých uživatelů to jde odmazat i pomocí programu DiskAid ? neověřeno.

S JB:
Pomocí doinstalace Sbertaudova skinu (dnes ve verzi 2.9) s českým překladem (R.A.C.E.K a dmgraf) jsou odstraněny některé nedostatky (ukazuje rychlost, průjezdní body, kompletní radary se zvukovým upozorněním, možnost vlastních POI), doplnění nebo změna 3D budov a čerpacích stanic, další hlasy, 3D terén?více zde a zde


A nepsal jsem, že navigace bez JB je k ničemu, ale že iGO bez JB je k ničemu (ukazatel rychlosti? radary? ve starší verzi dokonce absence průjezdních bodů?...................), není těch nedostatků nějak moc? Komunita kolem iGO je mimo iP dost silná, právě kvůli svobodným možnostem např. volbou providera map nebo skiny, iGO to svou koncepcí umožnil a nikdo se nad výrobce nepovyšuje. Proto je tahle navigace bez JB na iP pouze poloviční, protože její síla je právě v těch dalších možnostech, ale je to každého volba...

Pokud je ti i tohle všechno málo, tak se ničemu nedivím...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Josef01
Host
Host
Příspěvky: 138
Registrován: ned srp 31, 2008 10:55 pm

Re: iGO a upozorňování na radary

Příspěvek od Josef01 »

Návody s JB nečtu (přeskakuju) neboť jsou mi nanic, proto jsem ten dotaz psal. Mám samozřejmě profi navigace v autě, která má vše co zmiňuješ, iGO v telefonu používám nouzově nicméně není to tragické, že tam nejsou radary, ale bylo by to fajn. O zmenšování počtu mapových podkladů vím, ale to mě nevadí 32GB je pro mě prostoru až až. Zobrazení rychlosti neřeším, na to mám tachometr, skiny rovněž ne, stačí mi ten základní. Horší jsou updaty iGO, protože pokaždé stahovat 1,4 GB mi přijde šílenost.
iPhone 4S 16GB Vodafone, FW 7.1 NO JB

S474N
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 896
Registrován: pát kvě 30, 2008 10:55 am

Re: iGO a upozorňování na radary

Příspěvek od S474N »

Tak a ja bych si chtel zase naopak potunit iGo o vsechno co jde, JB mam. Co a kde mam zkusit?
Obrázek

iPhone 7 128GB Silver, v10.1.1 CZ nonJB :(
iPad Air 2 64GB Cellular Black, v9.0.2 CZ JB

masklin
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1764
Registrován: pon črc 14, 2008 10:12 am

Re: iGO a upozorňování na radary

Příspěvek od masklin »

Dělás si srandu? Podívej se třeba do
Obsah fóra ? Aplikace ? Navigace pro iPhone
tam je dostatek infa o iGo.
FW 1.1.4=>2.0.2=>2.1=>2.2=>2.2.1=>3.0=>3.1.2=>3.1.3=>4.0=>4.1=>5.0=>6.0=>7.0
iPhony 2G, 3G, 3GS, 4 a 5 / iPad, iPad2
Když nevíte co by, najdete to v .... Návodu.

S474N
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 896
Registrován: pát kvě 30, 2008 10:55 am

Re: iGO a upozorňování na radary

Příspěvek od S474N »

Srandu si asi delas ty, protoze v te kategorii jsme. Nicmene toto je tema zabyvajicim se iGO a radary, coz me prave zajima a ocekaval bych konkretni veci a ne obecne rady :wink:
Obrázek

iPhone 7 128GB Silver, v10.1.1 CZ nonJB :(
iPad Air 2 64GB Cellular Black, v9.0.2 CZ JB

masklin
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1764
Registrován: pon črc 14, 2008 10:12 am

Re: iGO a upozorňování na radary

Příspěvek od masklin »

Kdybys trochu cetl tak se z vlakna ktere popisuje vsechny navigace dostanes natoto
FW 1.1.4=>2.0.2=>2.1=>2.2=>2.2.1=>3.0=>3.1.2=>3.1.3=>4.0=>4.1=>5.0=>6.0=>7.0
iPhony 2G, 3G, 3GS, 4 a 5 / iPad, iPad2
Když nevíte co by, najdete to v .... Návodu.

Odpovědět