TomTom - radary, hlasy, vlastní body zájmu

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
ien.cv

Re: TomTom - radary, hlasy - update 10.1.2011 - lze i bez JB!!!

Příspěvek od ien.cv »

steglik píše:Jo tak to chlape nepůjde.To mapsettings.cfg je přímo vytažený z originálního Navcore TT.A tam si v menu nenastavíš libovolné POI.Pouze ty co tam máš uložené :D.
Tvůj návrh má hlavu i patu.Ale je nereálný a 100 krát jednodušší bude když to povolí přímo v .api v menu v nějaké další verzi.Ovšem to nevím zda půjde,páč ty POI taky musíš do telefonu nějak dostat.A silně pochybuju,že to Apple někdy dovolí :D



přečti si začátek tohoto tématu

viewtopic.php?f=119&t=23665&start=0

steglik
Host
Host
Příspěvky: 62
Registrován: ned led 17, 2010 9:12 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 10.1.2011 - lze i bez JB!!!

Příspěvek od steglik »

Co tím sleduješ?Proč bych si to měl pročítat?Na tomtomu jedu už od dob One a na Iphonu 1.0,WMM 7.9xx.
"Nesnáším Apple!!"
Dost často slýchávám.
"Proč?"ptám se pokaždé.
"Nemám na to" :D

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

TomTom - radary, hlasy - update 10.1.2011 - lze i bez JB!!!

Příspěvek od ls8 »

Apple povoluje nahravani souboru do aplikaci. V tom neni problem. Upravenou konfiguraci s rozsirenou podporou POI zkusim udelat nekdy behem pristiho tydne. V pondeli budu upgadovat system fora, to se k tomu urcite nedostanu.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

ien.cv

Re: TomTom - radary, hlasy - update 10.1.2011 - lze i bez JB!!!

Příspěvek od ien.cv »

steglik píše:Co tím sleduješ?Proč bych si to měl pročítat?Na tomtomu jedu už od dob One a na Iphonu 1.0,WMM 7.9xx.

tak proč se ptáš jak ty poi dostanu do iphonu?
prostě je tam nakopíruju přez ttcom

muj návrh byl jen tak jednoduše upravitelný prostředek pro všechny

steglik
Host
Host
Příspěvky: 62
Registrován: ned led 17, 2010 9:12 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 10.1.2011 - lze i bez JB!!!

Příspěvek od steglik »

ls8 to ti neberu.
To je jen a jen správné.Mě jen dočílilo,že sem někdo něco upne a ani neřekne co to je,jak se s tím má pracovat a jestli to funguje,a že si mám celý topic pročíst znovu,když se problematice Iphonu věnuju na všech platformách.Asi sme si jen neporozuměli :D
Takže at dotyčnej popíše to co sem upnul,páč to určitě bude zajmat ne jen mě,ale všechny ostatní uživatele co by si prostě mohli jeho user POI zaměnit za jiné.Tudíž by tvoje práce ls8 už byla úplně zbytečná,protože by se to prostě jen přejmenovalo.Ale vážně ani sem to nezkoušel co sem upnul.
"Nesnáším Apple!!"
Dost často slýchávám.
"Proč?"ptám se pokaždé.
"Nemám na to" :D

ien.cv

Re: TomTom - radary, hlasy - update 10.1.2011 - lze i bez JB!!!

Příspěvek od ien.cv »

jen jsem vytál radary a další poi, které si přepíši podle sebe a mapSettings.cfg bude nakonfigurovanej na 500m, každý si pak upraví podle sebe na co chce být upozorněn :-)

před iphonem jsem měl n95ku a tam to šlo, ale iphone ... no však víš sam pořád bude duvot proč kupovat novou verzi tomtoma :-)
Naposledy upravil(a) ien.cv dne pon led 17, 2011 7:37 am, celkem upraveno 1 x.

steglik
Host
Host
Příspěvky: 62
Registrován: ned led 17, 2010 9:12 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 10.1.2011 - lze i bez JB!!!

Příspěvek od steglik »

Hele já sem asi fakt pitomej :D nebo si vymyslel průlomový vynález.Tudíž řekni mi to ještě jednou lajcky.Jak si nastavil v Navcore to aby si pak výsledně mohl upozornovat na Iphonu na CZ poi1-10?Jako nápad je to dobrej páč pak si každý dosadí pod tohle jméno vlastní skupinu POI a jen přejmenuje na CZ poi1-10 kde si dá vlastní ikonu a zvuk.Jen mi hlava nebere jak si to udál v tom Navcore?

Je rpavda,že byli doby kdy sem měl taky N95 a ženskou :D ale to sem jezdil podle Garminu,páč TT se na symbianu zastavil hned na začátku.
"Nesnáším Apple!!"
Dost často slýchávám.
"Proč?"ptám se pokaždé.
"Nemám na to" :D

ien.cv

Re: TomTom - radary, hlasy - update 10.1.2011 - lze i bez JB!!!

Příspěvek od ien.cv »

steglik píše:Hele já sem asi fakt pitomej


já o tu upravu žádám, to si asi nepochopil :-), jen jsem upnul to na co chci přenastavit mapSettings.cfg

jo a mě tt na n95 jel normálně , ale pak už naktul. mapy a iphone začínal, tak jsem po něm skočil

Obrázek
Necituj CELE predosle prispevky, skratil som citaciu.

steglik
Host
Host
Příspěvky: 62
Registrován: ned led 17, 2010 9:12 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 10.1.2011 - lze i bez JB!!!

Příspěvek od steglik »

Jo takhle :D
Tvl já sem fakt čuměl jestli si to vymyslel sám a pak hnedka upnul.To sem se jako fakt cítil jako nula po těch letech co mám s TT za sebou a nedám na něj dopustit.Ani Navigon mě nikdy v žádný verzi nepřesvědčil.Já už nevím jak ti to jinak vysvětlit tahle psaně.Ani jeden si nerozumíme.Prostě přijd na sraz a tam si to můžeme vyříkat :D .Jinak jediný co můžeš udělat je počkat co vymyslí ls8.V tohle já ti vážně nepomůžu.Vím co chceš,ale nevím jak to udělat.

TO ien.cv:
Hele když tak to případně to upnutí smázni.At to netahaj další uživatelé co tomu nerozumí a jsou líní číst a pak sem zbytečně nepíšou co s tím.Já to mám uložená a ls8 určitě taky.Nebo mu to když tak upneš samostatně.

Obrázek
Nerob mi zbytocnu robotu a nepis DVA prispevky pod seba ale edituj svoj posledny.
"Nesnáším Apple!!"
Dost často slýchávám.
"Proč?"ptám se pokaždé.
"Nemám na to" :D

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 10.1.2011 - lze i bez JB

Příspěvek od Golf »

Mám dost podstatnou poznámku k tomu prvnímu příspěvku zde na první stránce, kde je velmi zavádějící neuvedená skutečnost, že zmíněné obrázky jsou z programu DiskAid. Tenhle dost podstatný fakt je zjevný pouze po přečtení téměř celého vlákna. Mělo by to tam být jasně zmíněno, protože ne každý bude rovnou vědět a orientovat se... A je jedno, zda se jedná i widle či Apple verzi, v obou to funguje...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 10.1.2011 - lze i bez JB

Příspěvek od ls8 »

Děkuji, doplněno.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

ien.cv

Re: TomTom - radary, hlasy - update 10.1.2011 - lze i bez JB

Příspěvek od ien.cv »

ls8 píše:Apple povoluje nahravani souboru do aplikaci. V tom neni problem. Upravenou konfiguraci s rozsirenou podporou POI zkusim udelat nekdy behem pristiho tydne. V pondeli budu upgadovat system fora, to se k tomu urcite nedostanu.


prosím uděj si čas na upravu pro tak 10 - 15 poi bodů, jakýkoliv
na upozornění 500 m

díky ien.cv

bluetake

Re: TomTom - radary, hlasy - update 10.1.2011 - lze i bez JB

Příspěvek od bluetake »

Tak jsem si koupil novy TT i aplikaci DiskAid pro Mac. A ted se chci zeptat - ano, jako lama. :) Pri pridani hlasu eliska - ten podle navodu na prvni strane tohoto vlakna dam do slozky voices. Jasne. Ale tam uz " data00.chk" a "data00.vif" jsou. Takze je mam temi soubory , ktere jsou ve stazenem souboru "tomtom-radary-2011-01-10" prepsat ? V TT mam zvoleny hlas Terezka. Co se stane, kdyz ten hlas Elisky tam nedam a necham tam tu Terezku. Bude mi hlasit radary i Terezka a nebo na ne bude upozornovat jen zvoleny zvuk ? Nebo mam ty " data00.chk" a "data00.vif" , ktere jsou pravdepodobne Eliska , prepsat ? Berte mne prosim shovivave , jako cloveka v techto harakiri neznaleho... :) A mam prepsat i defaultni "MapSettings.cfg" tim, ktery je ve stazene slozce ? A nebo nemusim ?

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 10.1.2011 - lze i bez JB

Příspěvek od Golf »

Přidat hlas znamená některý jiný nahradit, já to řeším nahrazením těch dánských, protože jsou hned pod těmi českými. Pokud si tam budeš chtít dát nějaký vybraný, tak zároveň ho musíš i podle toho čísla přejmenovat. 00 je místo té Brigity a 23 místo Nilse. No a pak volíš v nastavení samozřejmě některý z těch dánů, jinak to zatím nejde. Pro lepší orientaci:
Obrázek

A kvůli upozornění na ty radary se ten původní mapsettings.cfg musí nahradit tím novým, tady jsou ke stažení podle vzdálenosti v metrech (je to pro starší verze TT, musí se to přejmenovat na to samé pouze s malými písmeny!!!):
http://rapidshare.com/files/369576431/M ... gs_250.zip
http://rapidshare.com/files/369576497/M ... gs_300.zip
http://rapidshare.com/files/369576537/M ... gs_350.zip
http://rapidshare.com/files/369576599/M ... gs_400.zip
http://rapidshare.com/files/369576640/M ... gs_450.zip
http://rapidshare.com/files/369576692/M ... gs_500.zip
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Bedjasson
Host
Host
Příspěvky: 65
Registrován: sob říj 23, 2010 1:46 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 10.1.2011 - lze i bez JB

Příspěvek od Bedjasson »

Díky Golfe-pořád jsem hledal Elišku a ona je to Brigitte z DK. Děkuji taky ls8 za POI návod.
Jsem stará lama, prosím o toleranci, ani obrázek tady neumím vložit. Děkuji!

 MacBook Pro 13" i7, 1TB, 8GB RAM
iPhone 3GS 16GB, 4 32GB, 5C 32GB, 6 128GB, 6S 64GB, 8 256GB
Apple TV
2x Airport express
2x Ipod Classic 120 GB

bluetake

Re: TomTom - radary, hlasy - update 10.1.2011 - lze i bez JB

Příspěvek od bluetake »

Dalsi "problem" Kdyz tam chci nahrat podle navodu Is8 do slozky documents ty nove mapsettings, tak slozka documents je uplne prazdna,neni tam vubec nic, takze nevim, kam je mam narat........ dale pri nahravani radaru do slozky Europe.app - western_and ..... mi navic velmi casto pada diskaid , na macu , i kdyz mam samozrejme legalni a za 10 USD koupenou posledni versi.....je to cele nejake divne.....

Jinak, rad bych pridal screenshot, ale nejak nevidim nikde moznost pridani obrazku....drive ta moznost tady byvala..... :(

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 10.1.2011 - lze i bez JB

Příspěvek od ls8 »

Nejdřív si v aplikaci TomTom třeba nastav domovskou adresu nebo zadej nějaké oblíbené místo. Tím se soubor vytvoří a ty ho pak jen přepíšeš tím mým upraveným souborem.

Doplnil jsem do prvního příspěvku nějaké podrobnosti, třeba tam chyběla informace, kteý hlas se přepisuje Eliškou.

Ano, DiskAid často spadne hlavně na velkých složkách, třeba po nakopírování redarů do složky s mapou mi taky obvykle spadne. Ale soubory nahraje, spadne až při zpětném načítání aktualizovaného obsahu složky.

Screen uploadni třeba na imageshack.us a sem dej odkaz. Z důvodu úspory místa na serveru je upload příloh přímo do fóra zakázán. Pro Mac OS X existuje Imageshack Uploader, který upload obrázků zjednodušuje.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

bluetake

Re: TomTom - radary, hlasy - update 10.1.2011 - lze i bez JB

Příspěvek od bluetake »

Dekuji, po nastaveni domovske adresy uz to funguje , po smazani a opakovanem stazeni DiskAid pro mac uz pri pretazeni radaru take konecne nespadl.....

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 10.1.2011 - lze i bez JB

Příspěvek od Golf »

Protože se na mě pár z Vás obrátilo s radou, jak si udělat radary do TT a jsou to vesměs stejné otázky, dávám sem svůj vlastní návod na jejich vytvoření. Mimo jiné pro to je i víc důvodů:
1. Návod na první straně tohoto topicu není pro laika až tak moc srozumitelný, i když vlastní úprava je natolik jednoduchá, že by to měl zvládnout i ten méně zkušený.
2. Používám naprosto jiné ikony na radary Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

3. Mám i jinou skladbu těchto POI bodů, nepoužívám ?nebezpečná místa? (na poi.cz je jich přehršle, každý preferuje jiná), jsou zde pouze radary ? fixní, úsekové, v semaforu a mobilní ? a k tomu mám jako doplněk ?policejní hlídky? (což je databáze míst, kde policajti rádi zastavují a kontrolují auta).

Takhle to pak vypadá v iPhonu:
Obrázek]Obrázek

Pro začátek jenom znovu opakuji, že k tomu není potřeba JB, potřebujete pouze nějaký program se kterým se dá dostat do struktury iPhonu, a to umí DiskAid (je ve verzi pro MAC i PC a je placený). Po jeho nainstalování je potřeba v nastavení zapnout možnost ?Show root path for Apps?, program chvíli iPhone načítá, není to tam ihned (alespoň verze pro PC se tak chová):
Obrázek
Obrázek

Pomocí tohoto nebo jiného programu si kliknete na ikonu TomToma a vidíte jeho strukturu. Do souboru s mapou pak zkopírujete těchto 15 souborů (rozbalit, nekopírovat to tam zabalené, toto je verze s ikonami pro iP4). Každý POI-radar tam má svoje tři soubory:
- jeden s koncovkou *.png jako ikonu co se pak zobrazuje na ploše navigace a v menu s POI
- druhý s koncovkou *.ogg, což je vlastní akustická hláška k tomu konkrétnímu upozornění
- třetí s koncovkou *.ov2, což je vlastní databáze těchto bodů z např. poi.cz
Obrázek
Se všemi těmito soubory si hračičkové mohou hrát a nahradit je svými vlastními, nebo v případě *.ov2 aktuálnější verzí staženou z poi.cz (ta databáze se stále aktuálně upravuje, je živá a alespoň dvakrát do roka doporučuji nahrát si ? přepsat tu původní - tou nejaktuálnější ? aktualizace databáze se tedy provádí přepsáním novějším souborem, pro každou kategorii extra). Zde jenom upozorním kolegy ze Slovenska, že tuto možnost mají také, ale protože je v souboru mapsettings.cfg nastaveno CZ, tak po stažení slovenských radarů s koncovkou *.ov2 si tento soubor musí přejmenovat na začátku na to ?CZ? a nenechávat tam to ?SK?. Ostaní soubory nijak měnit nemusí.
Podle toho, jaký *.ogg tam máte, podle toho navigace hlasově upozorňuje, nikde se to nevolí, nikde se v tomto případě nevybírá jazyk, je to naprosto nezávislé na volbě navigačních hlasů v menu. V tom mém souboru je Eliška1 (existuje ve dvou verzích, tady jsou obě dvě ta druhá verze je pouze bez toho ?blíží se?), jinak lze použít i Julii či Lišku (ten je ale dost nevýrazný), nebo i jiný pokud máte k dispozici ? zase případně nahradit původní soubor novým, s jiným hlasem.
No a soubor *.png je zobrazovaná ikona. Tady se trochu zastavím, kdo si jí bude chtít změnit, tak musí použít, a případně před tím i upravit na požadovanou velikost, obrázek s koncovkou *.bmp!!! Až teprve před kopírováním do iPhonu se přejmenuje na *.png (tedy žádná konverze, ale pouhá změna koncovky!!!), nebo se to dá přejmenovat až v iPhonu pomocí DiskAidu. Pozor na velikost této ikony, já to mám ve verzi pro iPhone4, tedy pro Retina displej s vyšším rozlišením, ač se tu ve vláknu píše o velikosti 22x22 pro 3G a 3GS, a pro čtyřku 44x44, tak mě normálně funguje a zobrazuje se na iP4 40x40!!! Ani menší, ani větší se mi neosvědčila... Pro trojky iPhony se to tedy musí zmenšit?

Posledním krokem je nahrazení původního souboru mapsettings.cfg (Documents/Eastern_Europe u verze EE) někteým z těchto, podle vámi preferované vzdálenosti na upozornění:
- 250 m http://rapidshare.com/files/449747785/M ... gs_250.zip
- 300 m http://rapidshare.com/files/449747846/M ... gs_300.zip
- 350 m http://rapidshare.com/files/449747864/M ... gs_350.zip
- 400 m http://rapidshare.com/files/449747880/M ... gs_400.zip
- 450 m http://rapidshare.com/files/449747893/M ... gs_450.zip
- 500 m http://rapidshare.com/files/449747907/M ... gs_500.zip
Pozor, v tomto souboru jsou i ?Oblíbené?, takže o ty původně nastavené tedy přijdete, také i změnou na novou/jinou vzdálenost. Ty co si do toho nového mapsettingu nahrajete, tak si časem zazálohujte, abyste je nemuseli příště pracně nastavovat znovu. V těchto, co tu jsou ke stažení, je Bar Bárka, tak se nelekněte, dá se to pak samozřejmě odstranit a dát si tam své. U nově nainstalovaného TT není mapsettings přítomen, musí se nastavit v oblíbených cokoliv, třeba domovská adresa, pak se tam vytvoří a ten teprve přepište.

Celý tento proces trvá pár minut, pokud si to tam jenom budete odsud nahrávat a nic jiného upravovat. A každý to dělá na své vlastní nebezpečí. Tyto radary fungují nezávisle na těch již vestavěných, já je používám souběžně, takže ty fixní radary jsou vlastně zdublovány, ozve se pípnutí a pak hláška o jaký radar se jedná (podle zvolené vzdálenosti to může být i obráceně), zároveň je zobrazena i vzdálenost od něj. Je zde vidět i určitá nepřesnost nastavení databází, kdy na Jižní spojce je rozdíl v umístění některých úsekových radarů. ?Mobilní radary? a ?Policejní hlídky?, tohle upozornění je opravdu jenom informativní, že se tam případně mohou vyskytovat, ty fixní radary také nejsou funkční stále.

Jenom než si někdo začne stěžovat, že tam chybí v Praze některá nová úseková měření ? ty nejsou nastaveny jako radary na měření rychlosti, ale sbírají data o provozu. Jsou financovány EU a podle toho se s nimi nesmí po dobu tří let jako s represivním nástrojem nakládat. Což se může samozřejmě ještě změnit, ale jsou poznat podle tohoto označení:
Obrázek
Naposledy upravil(a) Golf dne pát úno 25, 2011 11:28 am, celkem upraveno 1 x.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Bedjasson
Host
Host
Příspěvky: 65
Registrován: sob říj 23, 2010 1:46 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 10.1.2011 - lze i bez JB

Příspěvek od Bedjasson »

to Golf. Je soubor mapsettings, který nabízíš, použitelný i pro mapy celé Evropy?
Jsem stará lama, prosím o toleranci, ani obrázek tady neumím vložit. Děkuji!

 MacBook Pro 13" i7, 1TB, 8GB RAM
iPhone 3GS 16GB, 4 32GB, 5C 32GB, 6 128GB, 6S 64GB, 8 256GB
Apple TV
2x Airport express
2x Ipod Classic 120 GB

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 10.1.2011 - lze i bez JB

Příspěvek od Golf »

Verze nehraje roli, akorát tam takhle dostaneš radary pouze pro jednu zemi (a je jedno kterou, jenom i kdyby to byla Tramtárie, tak musí mít na začátku to CZ). Ale úpravou mapsettingu v PNA verzi TomTomu se to asi dá vytvořit i pro víc států najednou...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

ien.cv

Re: TomTom - radary, hlasy - update 10.1.2011 - lze i bez JB

Příspěvek od ien.cv »

Golf píše:Mám i jinou skladbu těchto POI bodů, nepoužívám ?nebezpečná místa? (na poi.cz je jich přehršle, každý preferuje jiná), jsou zde pouze radary ? fixní, úsekové, v semaforu a mobilní ? a k tomu mám jako doplněk ?policejní hlídky? (což je databáze míst, kde policajti rádi zastavují a kontrolují auta).


pokud máš možnost upravit mapsettings.cfg, (500m) prosím tě přidej tam pár volitelných poi bodů (třeba cz_1, cz_2 a td.), aby si každý mohl nahrát (přepsat/přejmenovat) ty co právě preferuje - na okreskách blbou zatáčku nebo přejezdy, na dálnici boční výtr a td.

Předem díky ien.cv

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 10.1.2011 - lze i bez JB

Příspěvek od Golf »

Nemám k dispozici PNA TT, takže zatím nemůžu sloužit... Pokud ho kámoš nebude potřebovat, tak to možná zkusím, ale zatím nee, nemám možnost.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Jarrku
Host
Host
Příspěvky: 69
Registrován: úte zář 28, 2010 4:25 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 2.3.2011

Příspěvek od Jarrku »

Ať dělám co dělám stále to na mě nemluví :twisted:
nahrál jsem POI, hlas julie, mapsetting 500m a nic kde je chyba?

TT EE 1.6
Obrázek

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 2.3.2011

Příspěvek od ls8 »

Nejspíš jsi to nahrál do špatných složek, viz viewtopic.php?p=359030#p359030.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Jarrku
Host
Host
Příspěvky: 69
Registrován: úte zář 28, 2010 4:25 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 2.3.2011

Příspěvek od Jarrku »

podla těchto návodů jsem to dělal
Obrázek

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 2.3.2011

Příspěvek od ls8 »

Všem to funguje, jenom tobě ne. Něco jsi prostě musel udělat jinak. Ty naimportované POI vidíš na mapě?
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Jarrku
Host
Host
Příspěvky: 69
Registrován: úte zář 28, 2010 4:25 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 2.3.2011

Příspěvek od Jarrku »

Ano POI vidím jenom to upozorňování na radary nefunguje
už jsem to četl několikrát a závadu jsem nenašel :cry:
Obrázek

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 2.3.2011

Příspěvek od ls8 »

Do jaké přesně složky jsi nahrál ten soubor mapsettings.cfg? Co vidíš v seznamu oblíbených položek? Zkus kdyžtak následující postup

1/ ulož něco do oblíbených
2/ ukonči TomTom v multitaskingu
3/ znovu nahraj mapsettings.cfg
4/ spust TomTom
5/ co vidíš v seznamu oblíbených teď?
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Jarrku
Host
Host
Příspěvky: 69
Registrován: úte zář 28, 2010 4:25 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 2.3.2011

Příspěvek od Jarrku »

Díky problém byl v bodu 2. :oops:
měl bych dotaz dají se nějak zmenit ty vestavene zvuky na radar a rychlost?
Obrázek

dodulo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2431
Registrován: sob čer 28, 2008 1:29 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 2.3.2011

Příspěvek od dodulo »

ked mam v oblubenych polozkach ulozene velke mnostvo adries a nechcel by som o ne prist, staci zalohovat subor mapsettings.cfg ? malo by to tak asi byt len si to overujem :) prosim potvrdte mi to niekto
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 26.4.2011

Příspěvek od ls8 »

Ano, oblibene polozky jsou ulozene v mapsettings.cfg.

Po updatu na 1.7 nefungují ikonky a asi ani hlasové upozorňování na radary. Má někdo nápad, co s tím?
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 26.4.2011

Příspěvek od Golf »

Ikony nefungují (zobrazují se pouze červené čtverečky), hlasové upozornění ale je funkční... No ono se zase brzo ukáže, co tam TT zase změnil :fool:

Edit: tak po minulé "změně" jsme ty ikony vyrobili v *.bmp a pak jsme přepsali koncovku na *.png bez konverze. Podle všeho teď už musí být v png jako takovém, pokud tam ty ikony takhle dám, tak jsou už v mapě normálně vidět místo těch červených čtverečků... Takže ty stávající zpět přejmenovat na *.bmp a pak překonvertovat do *.png.

Obrázek
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 26.4.2011

Příspěvek od ls8 »

Tak mě to pořád nejede. Nejdou mi ani upozornění, ani ikonky. I po konverzi na PNG se sice vidím v nabídce, ale na mapě stále jenom jako červené čtverečky.

Obrázek

Obrázek

Edit: podle http://www.tomtomforums.com/tomtom-ipho ... post145557 to musejí být 24bitové PNG soubory.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 26.4.2011

Příspěvek od Golf »

To jsem nezkoumal, prostě jsem to zkusil a bylo to... Za další jsem použil rozměr 40x40, to co tu bylo doporučené kdysi (44x44) mi nefungovalo, navíc je tam mám jenom jednou a ne dvakrát v původním (22x22) a novém (s dodatkem 2X) rozlišení.

Pokud by měl někdo zájem, tak tady jsou ty mé k mání, funkční ve verzi 1.7 na iPhone 4 a iPadu.

Obrázek
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 26.4.2011

Příspěvek od ls8 »

Tak po změně rozměru na 40x40 a konverzi na BMP už jsou ikonky OK, ale upozornění na radary pořád nefunguje. Tobě to opravdu jde?
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 26.4.2011

Příspěvek od Golf »

Opravdu mi hlášky o radarech jdou, dnes jsem podle toho jezdil a bylo to OK.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 26.4.2011

Příspěvek od ls8 »

Tak to jsem z toho blázen. Zkusím ještě jednou TomToma přeinstalovat a nahrát to tam znova.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 26.4.2011

Příspěvek od Golf »

Protože momentálně pro navigaci používám iPad, tak jsem si v iPhonu zkusil pro sichr simulaci, abych měl jistotu... Opravdu mi i v něm hlášky fungují :good:
To jsme fakt jenom dva, co to používají? Nikdo jiný???
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom - radary, hlasy - update 27.4.2011

Příspěvek od ls8 »

Aha, tak jsem se asi o kousek pohnul. Radary to hlásí zvukově, ale v levém horním rohu mi nebliká ikonka jako dřív. Že by to bylo tím, že jsem zrušil _X2 verzi ikonek?

Edit: Tak ne, ani doplnění X2 ikonek nepomohlo. Ale aspoň že funguje to hlasové upozornění.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Odpovědět