TomTom - radary, hlasy, vlastní body zájmu

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom - radary, hlasy, vlastní body zájmu

Příspěvek od Golf »

Naposledy upravil(a) Golf dne stř črc 23, 2014 8:58 am, celkem upraveno 1 x.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: TomTom - radary, hlasy, vlastní body zájmu

Příspěvek od parmin »

Díky moc, funguje mi to krásně. Včera jsem odzkoušel na trase Liberec - Tábor - Liberec. Jen mě překvapilo, že v těch POI máš i bankomaty UniCredit ;-)

Obrázek
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom - radary, hlasy, vlastní body zájmu

Příspěvek od Golf »

UCB vynecháno, upraveno. Nově je soubor bez UCB, je již v tom odkazu s dnešními, novějšími aktuálními daty radarů. Nabo stačí jít do té struktury TT jak to tam nahráváš a ze složky "poi" těch pár souborů (banky, bankomaty) smazat, pak už tam nebudou...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: TomTom - radary, hlasy, vlastní body zájmu

Příspěvek od parmin »

Díky moc, super!

Jen malá OT, která nesouvisí s TomTomem - za boha jsem nemohl přijít na to, jak ty soubory z "Mega" stáhnout rovnou do iPhone (přes iFile bych je pak rovnou nakopíroval do příslušných složek a vůbec bych k tomu nepotřeboval PC). Ten Tvůj odkaz mě hází na jejich stránky, kde mě nutí stáhnout jejich aplikaci. Tak jsem si ji nainstaloval, ale stejně tam není možnost stahovat soubory z odkazů... Ale to jen tak na okraj, jako že tohle moc nechápu.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: TomTom - radary, hlasy, vlastní body zájmu

Příspěvek od Smrdaky »

To ten tomtom neumi stahnout poi soubor z url anebo si ho naimportovat treba z mailu?

Diky za info.

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

TomTom - radary, hlasy, vlastní body zájmu

Příspěvek od parmin »

Samozřejmě, že to jde. Problém je jen s tou konkrétní adresou "mega.co.nz...", na kterou se neumím z iPhone dostat.
Naposledy upravil(a) parmin dne pon črc 28, 2014 11:24 am, celkem upraveno 1 x.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: TomTom - radary, hlasy, vlastní body zájmu

Příspěvek od Smrdaky »

Mi to mega ko za pise

Your browser seems a bit outdated
Please update to the latest version or switch to a recommended browser:

:-)

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: TomTom - radary, hlasy, vlastní body zájmu

Příspěvek od Clon »

Po letech jsem si zase zacal hrat s Tomtomem a POI.
Timto chci tedy vsem zucastnenym podekovat za aktualnost tohoto vlakna!
Pro zacatek jsem tam fouknul radary - diky, funguji OK.

Chtel bych si ale do TT jeste pridat nejake POI (jen tak bez upozornovani), jako treba Mc Donalds a spousty dalších.
Proto bych se chtel asi Golfa zeptat:
1. V jakem formatu (bmp či png) je momentalne potreba tahat ikony poi?
2. Jakou velikost by mely mit?
3. V jakem programu se daji tyto obrazky zvetsit ci zmensit na potrebnou velikost?
4. Pokud se musi obrazky konvertovat - staci jen ve woknech v prohlizeci obrazku "ulozit jako"? Nebo je nutny jiny program?
5. Vysledny obrazek bude vyhovovat jak pro iPhone 5, tak i pro iPad 3 či Mini?
6. Ikony z poi.cz byly sveho casu ne zrovna moc kvalitni. Zmenilo se neco, nebo mas jiny zdroj?
Diky za odpovedi!

EDIT: 7. existuje nějaký jednodušší způsob jak ty poi postahovat, než ....kliknout na ikonu, dát uložit jako ...........kliknout na ov2, uložit jako...... Docela pakárna :oops:

EDIT2 2.8.: zatím nikdo neodpovídá, tak si s tím zatím hraju sám.
Moje dosavadní poznatky:
1. Napřed jsem si hrál se zvětšováním ikon na 25x25 a dvojnásobek pixelů. Zkusil jsem i 22x22 - originál stažený z poi.cz - funguje mi to taky. Vše jsem převáděl do formátu *.png.
Pak jsem nedopatřením do iPadu podhodil jeden originální *.bmp - a ono to funguje taky. Tak jsem z toho jelen, respektive nenašel jsem důvod, proč převádět ikony na jiný formát, nebo je zvětšovat.
2. Už vůbec jsem nepřišel na důvod, proč tam mít ty ikony @2x - nemám tam teď žádné a nepřišel jsem na to, že by mi někde něco chybělo.
3. Po stažení poi z poi.cz dělá zásadní problémy diakritika v názvu poi - jednak tam Tomtom dosadí svoji ikonu místo té z poi.cz, a jednak se to stáhne (alespoň mě) s dodrbanými názvy.

Pokud by tedy někdo znal odpovědi, proč zvětšovat ikony na 25x25 a ještě jednou na 50x50@2x (na co je to potřeba) a proč převádět z bmp na png - byl bych vám vděčný :)
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: TomTom - radary, hlasy, vlastní body zájmu

Příspěvek od Clon »

Dekuji za informace :-)
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Bedjasson
Host
Host
Příspěvky: 65
Registrován: sob říj 23, 2010 1:46 pm

Re: TomTom - radary, hlasy, vlastní body zájmu

Příspěvek od Bedjasson »

Ogaři
Děkuji Vám za opětovnou cestu k importu radarů, speciálně Golfovi
V Digidna nevídím složku Documents. Vidím ale složku POI, kam jsem nakopíroval soubory...napoprvé se něco žvejklo. Zkusil jsem to znovu a vše funguje.
Díky moc!
Jsem stará lama, prosím o toleranci, ani obrázek tady neumím vložit. Děkuji!

 MacBook Pro 13" i7, 1TB, 8GB RAM
iPhone 3GS 16GB, 4 32GB, 5C 32GB, 6 128GB, 6S 64GB, 8 256GB
Apple TV
2x Airport express
2x Ipod Classic 120 GB

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: TomTom - radary, hlasy, vlastní body zájmu

Příspěvek od Pantani »

Několikrát jsem v poslední době musel použít TT, protože jsem prostě zabloudil a musím říct, že jsem velmi spokojen. Né, že bych si občas neťuknul na čelo, kudyže mě to vede, ale je to řádově lepší než s Navigonem, líbí se mi navíc i jednodušší hlasové navigování (neříká tolik zbytečností), líbí se mi že jazyk navi je nezávislý na systému a líbí se mi jednodušší a přehlednější menu. Dodnes lituju, že se kdysi narozdíl od Navigonu nedal TT na českém appstoru koupit (mluvím o celoevropské verzi), určitě bych ho měl už dávno.
Dnes jsem se zkusil navíc trochu víc zapojit a poprvé jsem reportoval chybu v mapě. Jsem zvědav, jestli a kdy to někdo opraví (samozřejmě že nepočítám s tím, že to bude jen na základě mého podkladu).
Celkově peněz za TT nelituju, lituju jen původně utracených peněz za Navigon, pro mě osobně jsou vyhozený... :-(
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: TomTom - radary, hlasy, vlastní body zájmu

Příspěvek od Clon »

Pantani, budiz ti utechou, ze v Navigonu najdes podle cisel popisnych prakticky cokoliv (na rozdil od TT).
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Bedjasson
Host
Host
Příspěvky: 65
Registrován: sob říj 23, 2010 1:46 pm

Re: TomTom - radary, hlasy, vlastní body zájmu

Příspěvek od Bedjasson »

..no jo, ale zase tě TT na rozdíl od Navigonu neposílá přes svodidla, na lávky pro pěší, přes dvojitou plnou, do protisměru a to je pro mě u navigace to podstatné (a to mám vzrůšo rád!). O grafice vykreslování cesty ani nemluvím. Mám TT, Navigon a Dynavix. Zkoušel jsem i Sygic, Route 66 a iGo. Navíc se čísla popisná zlepšují.
Jsem stará lama, prosím o toleranci, ani obrázek tady neumím vložit. Děkuji!

 MacBook Pro 13" i7, 1TB, 8GB RAM
iPhone 3GS 16GB, 4 32GB, 5C 32GB, 6 128GB, 6S 64GB, 8 256GB
Apple TV
2x Airport express
2x Ipod Classic 120 GB

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: TomTom - radary, hlasy, vlastní body zájmu

Příspěvek od Clon »

Nevím nic o tom, že by se čísla popisná u TT zlepšovaly (bráno jako celek, ne nějaké detaily že přibylo v ČR 20 čísel ... za posledních 15 let je to bohužel +- pořád stejné). Co se týká navigací jako celku - já říkám 300 km jet na Tomtoma a posledních 20 na Navigona - do č.p.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom - radary, hlasy, vlastní body zájmu

Příspěvek od ls8 »

Zlepšují se čísla orientační, ale pokud vím, tak čísla popisná TomTom nemá vůbec.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Bedjasson
Host
Host
Příspěvky: 65
Registrován: sob říj 23, 2010 1:46 pm

Re: TomTom - radary, hlasy, vlastní body zájmu

Příspěvek od Bedjasson »

...jo, tak to jsem popletl. Doma už mám jen jedno a nikdy jsem nevěděl, co je co. Díky Is8!
Jsem stará lama, prosím o toleranci, ani obrázek tady neumím vložit. Děkuji!

 MacBook Pro 13" i7, 1TB, 8GB RAM
iPhone 3GS 16GB, 4 32GB, 5C 32GB, 6 128GB, 6S 64GB, 8 256GB
Apple TV
2x Airport express
2x Ipod Classic 120 GB

oPicka
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 349
Registrován: čtv čer 18, 2009 9:53 pm

Re: TomTom - radary, hlasy, vlastní body zájmu

Příspěvek od oPicka »

Kam mám nahrát poi? Mám teď iOS 8.4 JB a nenašel jsem, kam to nahrát.
Poradíte prosím někdo?

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: TomTom - radary, hlasy, vlastní body zájmu

Příspěvek od Clon »

Vždycky se to dávalo přímo k mapám. A myslím by to mělo jít i bez JB = přes iTunes
Předpokládám, že by info o tom mělo být v tomto vlákně. Pokud náhodou ne, tak je tu o TT ještě jedno.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Lemmy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: čtv zář 23, 2010 10:01 pm

Re: TomTom - radary, hlasy, vlastní body zájmu

Příspěvek od Lemmy »

V 8.4 (tuším, že ani v 8.3) už nejdou POI body do iPhonu nahrát bez JB :cry:
Do Cydie musíš přidat Apple File Conduit 2 pro zpřístupnění sandboxu.
Pak už POI body nahraješ v pohodě do adresáře s mapou třeba v I-FunBoxu.

http://prntscr.com/7s41nn
http://prntscr.com/7s425n
Iphone 6 64GB, iOS 8.1.3.

martinsperl
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 30, 2015 2:03 pm

Re: TomTom - radary, hlasy, vlastní body zájmu

Příspěvek od martinsperl »

Neví někdo, jak nainstalovat do TOMTOM navigace vlastní body zájmu z poi.cz. Dříve jsem to dělal přes Diskaid, nyní je to Imazing, ale nejde mě to vložit do souboru mapseting. Nemám jailbreak a tomtom mám oficiálně koupený.

Odpovědět