Turistické mapy

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Kylon

Turistické mapy

Příspěvek od Kylon »

Zdravím, nevíte zda je k dispozici turistická navigace? Jde mi o Čechy a Slovensko ..
není tomu tak dávno co jsem na horách zabloudil tak bych měl radši něco při sobě ... :)

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od Golf »

Už tu dotazy byly, stačilo by hledat, vyloženě turistické mapy nejsou... Ale jakákoliv navigace s mapami od NavTequ (Navigon, iGO), které jsou i včetně "polních cest", by se alespoň trochu tomu mohly blížit (povolit nezpevněné cesty). Ale s hodně velkou rezervou...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

simone

Re: Turistické mapy

Příspěvek od simone »

chcelo by to niečo ako OziExplorer škoda možno v budúcnosti :(

pharlap

Re: Turistické mapy

Příspěvek od pharlap »

simone: v soucasne chvili je to jen velke, velke snění.. zadnej turistickej garmin pro iPhone se nechysta. takze bohuzel budes muset vystacit s tim, co tlf nabizi. tj. mapy z navigaci - Navigon, ... a nebo defaultni aplikace Mapy, se zdrojem Google maps.

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od Lipon »

ja jsem po porizeni iP chvili laboroval s aplikaci Topos2Go, ktera akceptuje mapy ve formatu GeoTIFF (mapy USA a Kanady na odkazech autora fungujou)

mam topomapy (Ozi, z puvodniho - WM - zarizeni), ktere jsem chtel vyuzit i v iP, protoze jsou na nich vyznaceny i turist. trasy;
pres program Global Mapper se mi podarilo mapy prekonvertovat a zkalibrovat do GeoTIFF formatu, jedna mapa mela pres 400MB, pres kabel jsem ji dostal do iP, ale aplikace hazela chyby formatu pri otevirani mapy

bohuzel mi "krapet" pribylo" prace a uz jsem se nedostal k tomu vyzkouset ruzne parametry exportu mapy do GeoTIFF v Global Mapperu; autor aplikace Topos2Go vypadal podle svych stranek hodne vstricny pripadnym pozadavkum a navrhum

takze pokud by se nekomu chtelo si s tim trochu vyhrat ...

pb318
Host
Host
Příspěvky: 15
Registrován: pon lis 10, 2008 10:51 am

Re: Turistické mapy

Příspěvek od pb318 »

Program topos2go konečne robí to čo som chcel: zobrazuje mi naskenované mapy a v nich moju pozíciu. Viac toho okrem pridávania waypointov zatiaľ viac nevie, ale dúfam že výrobcovia na ňom zapracujú.
Ak by niekto chcel návod ako prekonvertovať mapy do formátu vhodného pre tento program, rád sa podelím o skúsenosti.

murder
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon čer 09, 2008 8:41 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od murder »

Tak nás nenapínej a napiš ho sem (s odkazy na vše potřebné), věřím že si tím zajistíš "úctu a obdiv" od spousty uživatelů.
Dopředu děkuji za tvou práci :wink:
Obrázek

pb318
Host
Host
Příspěvky: 15
Registrován: pon lis 10, 2008 10:51 am

Re: Turistické mapy

Příspěvek od pb318 »

Vlastné mapy pre Topos2go:

- tento program podporuje mapy vo formáte geotiff s projekciou UTM. Na prevod naskenovaných (alebo inak získaných máp) používam program Global mapper - skúšobná verzia sa dá stiahnuť z rovnomennej stránky.
Postup:
- spustíme Global mapper
- otvoríme mapu (Ctrl+O)
- keďže mapa nie je skalibrovaná otvorí sa po odkliknutí hlášky Ano okno pre kalibrovanie mapy
treba zadať aspoň 2 body a ich súradnice. Týmto máme kalibráciu mapy skončenú.
Ak by bolo treba meniť kalibráciu, je možné sa k tomuto oknu v Control center - Modify Layer Position/Projection (Re-Rectify)
- ďalej treba mapu previesť do UTM projekcie: Tools-Configure-Projection-UTM-Zóna 33 (pre ČR) alebo 34 (pre SR)
- vyexportovať do formátu geotiff: File - Export Raster and Elevation Data - GeoTIFF. V následnom okne som nič nemenil, stačí zadať meno súboru

- na iphone v programe Topos2go spustiť server pre upload/download: V dialógovom okne Library ťuknúť na dvojitú šípku. V PC pripojenom cez wifi do rovnakej siete s iphonom zadať v prehliadači zobrazenú IP adresu a uploadovať mapu do iphone.

olha
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: pát lis 06, 2009 1:31 am

Re: Turistické mapy

Příspěvek od olha »

Ahoj, mám turistické mapy pro OziExplorer, dají se stáhnout na internetu, jsou ve formátu .map a jsou zkalibrované. Mapy pro Google maps jsou ve formátu .db, jak převést tedy formát .map do .db? Díky za radu. O.H.

rodger
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: pát srp 21, 2009 7:20 am

Re: Turistické mapy

Příspěvek od rodger »

Zajímavá alternativa k získání map je na fóru trekbuddy.net. Je tam základní popis aplikace Trekbuddy Atlas Creator, kde mimo jiné zdroje map je i cykloatlas pro ČR i SR. Jedním z výstupních formátů je i OziExplorer...
pb318: umí Global mapper konverzi z OziExplorer?
Think Different

pb318
Host
Host
Příspěvky: 15
Registrován: pon lis 10, 2008 10:51 am

Re: Turistické mapy

Příspěvek od pb318 »

neviem, skús mi nejakú takú mapu poslať, vyskúšam

rohe
Host
Host
Příspěvky: 100
Registrován: pon črc 13, 2009 10:24 am

Re: Turistické mapy

Příspěvek od rohe »

A nezkoušel někdo "iTopoMaps"?

samuel

Re: Turistické mapy

Příspěvek od samuel »

Mimochodem, vzhledem k tomu, ze se mi nedari nacpat Topo Czech 3 do ImgOsm

viz viewtopic.php?f=119&t=23838

napadlo me pouzit jako mapovy podklad pro Topos2Go velky screenshot Topo Czech 3 PRO z Garmin MapSource (na co nejvetsim rozliseni monitoru) a namapovat ho v Global mapperu... Zda se, ze na neprilis dlouhy vylet to pri meritku 700m / nejvyssi detail to staci... Navic jsou v MapSource videt presny souradnice pro Global mapper...

rmatsedlce

Re: Turistické mapy

Příspěvek od rmatsedlce »

rodger píše:umí Global mapper konverzi z OziExplorer?


Ano, GlobalMapper11 umí konverzi ozf2 a ozfx3 do GeoTiff. Informaci lze nalézt také na fóru GlobalMapperu. Osobně odzkoušeno pro použití s Topos2Go v iPhone.

Pavuk

Re: Turistické mapy

Příspěvek od Pavuk »

Našiel som toto: http://www.gpsforum.sk/index.php/topic,2559.msg20362.html#msg20362
Nepôjde to nejak použiť do iPhone?

Mirsoft

Re: Turistické mapy

Příspěvek od Mirsoft »

pb318 píše:Vlastné mapy pre Topos2go:
...


Skusal som tymto sposobom skonvertovat ceske turisticke mapy KCT, stiahnutelne napr. tu: http://www.skyfly.cz/gpspraxe/mapy.htm

Topos2go vsak po skonvertovani vyhlasil nasledovnu chybu:

GeoTIFF Error: OKOLI_PRAHY_ZAPAD_(KCT36).tif: Could not translate GeoTIFF datum = 4284 to symbol


Mam pocit, ze problem je v tom datume S-42, nakolko kod datumu 4284 zodpoveda datumu S-42. Nakoniec sa mi podarilo mapu dostat do iPhonu bez chyby tak, ze som v GlobalMapperi zmenil datum na WGS-84, ale nie som si isty, ci to zaznamena spravne polohu (bohuzial tu nemam mapu mojej sucasnej lokacie, takze nemozem odskusat vonku, skusam iba datovu konverziu).

Taktiez mapy s datumom WGS 84 z tejto stranky nejde nacitat, chyba je v tomto pripade nasledovna:

GeoTIFF Error: SUMAVA-LIPNO_(FB_WKCZ4).tif: Map projection system 32767 not currently supported. Please email support@cynicsoftware.com and request this type to be added.

Vie s tym niekto poradit? :)

Mirsoft

Re: Turistické mapy

Příspěvek od Mirsoft »

Pre tych, ktorych by to zaujimalo, tu je novy program Bit Map, ktory by mal robit to co OziExplorer na PPC (nahrat do iPhona bitmapove vykalibrovane mapy a prezerat ich):

http://nixanz.com/products

Zatial som nemal cas lepsie odskusat kalibraciu a polohovanie (mal by vsak byt podporovany datum S-42 aj WGS84), nascannovana mapa mi vsak isla pozerat bez problemov.

vadim
Host
Host
Příspěvky: 76
Registrován: čtv bře 05, 2009 11:43 am

Re: Turistické mapy

Příspěvek od vadim »

Uz funguje i v 3.1.2))

vadim
Host
Host
Příspěvky: 76
Registrován: čtv bře 05, 2009 11:43 am

Re: Turistické mapy

Příspěvek od vadim »

Zkouším cca podle návodu http://nixanz.com/products/36-manuals/56-bitmap import map(atlas ČR v jpg) do Bitmap, ale moc se nedaří(( Má někdo lepší výsledky))? Dík

Carabei
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 964
Registrován: ned srp 24, 2008 3:15 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od Carabei »

Docela použitelné mi přijde motionx gps, když jsem na wifi, tak stáhnu open cycle map pro požadované území, nastavení je jednoduché a pro orientaci to stačí.
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2

vadim
Host
Host
Příspěvky: 76
Registrován: čtv bře 05, 2009 11:43 am

Re: Turistické mapy

Příspěvek od vadim »

[quote="Carabei"]Docela použitelné mi přijde motionx gps, když jsem na wifi, tak stáhnu open cycle map pro požadované území, nastavení je jednoduché a pro orientaci to stačí.[/quote
Mot.X asi by mi to i stačilo,ale stažené mapy v Onboard maps už potom nerozchodim-zůstanou jako náhled a zoom na nich nefumguje.Je v tom nějakej fígl?? Dík

Carabei
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 964
Registrován: ned srp 24, 2008 3:15 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od Carabei »

popíšu postup mé práce:

1. spuštění
2. menu
3. onboard maps
4. add new
5. zvolení typu mapy, radši mám o-terrain
6. najedeš si na místo který chceš stáhnout, a zvolíš "select by area" nebo "select by route", pak jen roztáhneš podle potřeb
7. next
8. nastavíš rozsah požadovaného zoomu
9.download

pak už jen program používáš, mapy stahuje pouze pokud je nenajde v paměti.
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2

vadim
Host
Host
Příspěvky: 76
Registrován: čtv bře 05, 2009 11:43 am

Re: Turistické mapy

Příspěvek od vadim »

Mapa je uložená Onboard m.,kliknu na ní naskočí mi screen s údaji o mapě.Kliknu na view, mapu to načte ale nejde rozpohybovat.Je to jen náhled s tím vymezeným sektorem ke stáhnutí .Už sem to i přeinstaloval,ale výsledek se nedostavil.Dík

Carabei
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 964
Registrován: ned srp 24, 2008 3:15 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od Carabei »

Ale Onboard Maps kategorie je jen pro přehled, stáhni si svoje okolí, vypni wifinu, vypni data a zkus položku "Map" co je v menu, mapy budou fungovat normálně, protože jsou v tu chvíli už uložený v paměti.
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2

vadim
Host
Host
Příspěvky: 76
Registrován: čtv bře 05, 2009 11:43 am

Re: Turistické mapy

Příspěvek od vadim »

Asi sem byl dlouho na sluníčku)))Díky už je mi to jasný)) ale trvalo to))

makovice
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 335
Registrován: sob pro 01, 2007 1:15 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od makovice »

Tak jsem trochu zapracoval a tady je prvni varka map pro Bit Map :) Resp. funkcni 1:50 000 ... KCT mapy .. ale chtelo by to lepsi kvalitu JPEGu :( tohle je z TIFFu :D

Edit: Jsem nevlozil ten odkaz :D ... http://mapy.iph0ne.cz ... lze instalovat primo pomoci aplikace BitMap :D
iPhone 4S 32GB - 6.0b1, MacBook 13" Alu (SSD + HHD) - 10.7.3

marsoft
Host
Host
Příspěvky: 38
Registrován: úte pro 01, 2009 6:03 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od marsoft »

2 makovice: Jak jsi ty mapy vyráběl? Mám tu všchny mapy KČT i Shocart, ale nabaví mě to pořád ořezávat, přejmenovávat složitě soubory a hledat souřadnice rohů mapy dle návodu.
BTW Neznáte někdo jak rozdělit velkou mapu ve formátu OZF na několik menších? Zkoušel jsem importovat do Bitmapu ZM10ku (Základní mapa ČR 1:10000), ale ty čtverce jsou šíleně velký (rozměrově, velikostně ani ne) a nedaří se je naimportovat nijak.

makovice
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 335
Registrován: sob pro 01, 2007 1:15 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od makovice »

Jsou to KCT 50k s tim ze byli v TIFFech + .map ... takze jsem jenom prevedl na JPEG a pak zjistil ze to ani neni potreba :D ... nicmene jsem je mel hotovy. Bohuzel jsem se docetl, ze do BitMap nedas vetsi nez cca 10MB (a to uz v ZIPu). Takze spis neporadim :( hledal jsem neco jineho, ale zatim taky marne .. zatim jen tohle :D
iPhone 4S 32GB - 6.0b1, MacBook 13" Alu (SSD + HHD) - 10.7.3

marsoft
Host
Host
Příspěvky: 38
Registrován: úte pro 01, 2009 6:03 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od marsoft »

makovice píše:Jsou to KCT 50k s tim ze byli v TIFFech + .map ... takze jsem jenom prevedl na JPEG a pak zjistil ze to ani neni potreba :D

Tak stejně jsem postupoval i s Shocartem, ale vždycky, když dám nahrát mapu do iPhonu v ZIPu, tak mi aplikace spadne a nic se nenahraje. KČT jsem ještě nezkušel, zkusím schválně zítra...BTW Máš všechny KČT zkalibrované, nebo jen ty, co jsou uploadované na webu? Některé .map soubory mi bohužel chybí - hlavně ty z míst kde bydlím (okolí Brna).
Co se týče velikosti mapy do 10MB, tak to jsem se vcházel - při velké komprimaci obrázku atd. - ale problémem bylo to, že prostě mapa v 1:10000 zabírá hrozně velkou plochu a aplikace to při "přechroustávání" na menší čtverce prostě neudejchá a spadne. Proto sháním něco na rozdělování mapy na menší části...

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od ls8 »

Nahrání map od Makovice se mi nedaří, začne stahovat, pak rozbalovat, optimalizovat a aplikace spadne :(
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

makovice
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 335
Registrován: sob pro 01, 2007 1:15 pm

Příspěvek od makovice »

Nejsou vsechny (nekde mam jenom tiff),predpokladam,ze mame stejny zdroj ;)

Ls8: ktery? Me fungujou vsechny,ale mozna je problem ve verzi iPhonu ... Mam GS takze vetsi RAM. A co jsem sledoval, tak to dost zere a pada mi to na vetsich podkladech. (ty co mam na webu mam importovane vsechny ;) )

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od ls8 »

Zkoušel jsem několik, namátkou Krkonoše, Český Ráj. Asi to bude opravdu nedostatečným HW v mém 3Gčku :(
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

makovice
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 335
Registrován: sob pro 01, 2007 1:15 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od makovice »

Napadlo me, ze by se teoreticky dali podstrcit aplikaci primo jiz hotova data, misto toho aby si je stahovala a importovala, ale nevim co presne dela s .map souborama :( ... jpg (jak jsem se docetl a i nasel v aplikaci) se rozseka na cca 700x700px a pojmenuje podle souradnic, takze teoreticky staci spravne pojmenovane jpg soubory (podle poledniku a rovnobezek). Tedy presne:

<projection> <datum> <zone> <left> <bottom> <right> <top>.<extension>

napr. UTM GDA94 55G 500000 5410000 520000 5420000.jpg

Coz je mozna jednodussi nez OZIexplorer ... nicmene vyzaduje Jailbreak, aby se daly nahrat primo do aplikace /private/var/mobile/Applications/...../data/...

Jeste se v tom pohrabu a zkusim vytvorit jednu velkou sadu, ktera by se tam nahrala.

PS: Ted resim jeste Topo Islandu pro kamarada co tam jede, tak uvidime (ten je taky 1:10 000).
iPhone 4S 32GB - 6.0b1, MacBook 13" Alu (SSD + HHD) - 10.7.3

vadim
Host
Host
Příspěvky: 76
Registrován: čtv bře 05, 2009 11:43 am

Re: Turistické mapy

Příspěvek od vadim »

Funguje i na 3G odzkoušeno,ale je dobry všechno povypínat, poprvé mně to taky napsalo málo RAM.Jinak díky za mapy :lol:

makovice
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 335
Registrován: sob pro 01, 2007 1:15 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od makovice »

Tak uspech :) .....

pokud nahrajete "prechroustany" mapy do Bit Map.app/Bundled Maps/. tak staci spustit Bit Map -> ... -> Bundled ... a jsou tam :) ... vsechny v jednom .. cela CR :) ...

odkaz na prechroustany mapy je na http://mapy.iph0ne.cz/CzechKCT50.zip :D 250MB

Jeste jednou upozornuji ... JE POTREBA Jailbreak ... ostatni maji pouze jednotlive mapy .. a jeste v zavislosti na volne RAM :D (import)


======
BTW. pokud budete mit nekdo chut, tak samozrejme lze nahradit JPG v mem ZIPu, staci kdyz zachovate velikost, kryti a jmeno ... predpokladam ze podle klice ktery jsem psal vyse lze i doplnit .. ale na to ted moc cas uz nemam ... mozna casem ;)
Naposledy upravil(a) makovice dne stř čer 30, 2010 12:15 pm, celkem upraveno 1 x.
iPhone 4S 32GB - 6.0b1, MacBook 13" Alu (SSD + HHD) - 10.7.3

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od ls8 »

Miluju tě :oops:
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

mookie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 379
Registrován: stř zář 02, 2009 3:18 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od mookie »

třikrát sláva makovici... skvělá práce... díky díky díky

ještě by se toho mohl chytit někdo z KČT nebo Shocartu a poskytnout kvalitní data

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od ls8 »

Makovice, jsou to mapy KCT nebo SHO? Na nekterých JPG je logo SHOCart :shock:
Na 3Gčku mi ta aplikace padá i po ručním nahrání map přes Diskaid. Nic vypnout nemůžu, nemám co. Nemám aktivovaný multitasking.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

makovice
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 335
Registrován: sob pro 01, 2007 1:15 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od makovice »

LS: tos me dostal ... je mozny ze je to SHOCart, ale jistej si vubec nejsem, protoze to bylo nekde v popisku kdyz jsem to stahoval ... nicmene skoda ze ti to nejde :( ... predpokladam, ze veci typu prava jsi resil. Jeste mozna, kdy ti to spadlo ... pri importu, nebo pri prohlizeni ....

BTW. report z "top"

Kód: Vybrat vše

 PID  COMMAND  %CPU   TIME   #TH #PRTS #MREGS  RPRVT  RSHRD  RSIZE  VSIZE
 3745 Bit Map      0.9%  0:12.23   3   120    215 26704K+   16M    36M+  121M


dulezite hodnoty na konci ... nejspis duvod proc to pada :( ... 36MB RAM je dost obzvlast na 3G :(
iPhone 4S 32GB - 6.0b1, MacBook 13" Alu (SSD + HHD) - 10.7.3

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od ls8 »

Padá to až při prohlížení. Kousek mapy najede, a když to chci posunout, tak to spadne.

Jsou to evidentne SHOcka, viz soubor

utm pulkovo 33U 328600.000000 5453700.000000 339266.656250 5465450.000000.jpg
Obrázek

ale to je jedno, ja jsem se ptal jen tak ze zajimavosti.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Odpovědět