Blokovaná funkce GPS - Egypt

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
bloody
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: sob črc 18, 2009 10:43 pm

Blokovaná funkce GPS - Egypt

Příspěvek od bloody »

Ahoj, v Egyptě jsem se setkal s ? blokací ? GPS. Je možné, že vzhledem k tomu, že Egypt oficiálně umožnil použití GPS až v dubnu 2009, že je software pro užití GPS u iPhone nějakým způsobem (od Apple) blokován?
V zahraničních fórech sem našel toto (z 2008):
the iphone automatically disables its GPS in egypt, but only if the SIM card is inserted and the subscribed Network is an egyptian one...!
if you lock out of the network and use WiFi, you can still use the GPS!
Bohužel, vzhledem k mé nedostatečné angličtině jsem nenašel, jak to obejít. Tedy, bez vyjmutí SIM na JB 3Gs.
Přístupnou (jakoukoli :-() WiFi v Egyptě snad ani nehledejte. V okolií 100 km byly pouze dvě internetkafé a jen jedno s WiFi hotspotem.
Má s tím někdo nějakou zkušenost? Nějakou úpravu firmware? Díky.

pharlap

Re: Blokovaná funkce GPS - Egypt

Příspěvek od pharlap »

OT: Asi blba otazka.. ale jak ti muzou bloknout GPS signal? Trebas v Navigonu? To je predsi nesmysl..? Nebo maj nejaky modernejsi tlf site, ze kdyz se prihlasis k egypt.mob.operatorovi, ze ti na dalku blokne GPS? To je nejaky podivny.. :?

bloody
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: sob črc 18, 2009 10:43 pm

Re: Blokovaná funkce GPS - Egypt

Příspěvek od bloody »

Ja netvrdím, že je bloklej GPS signál, jenom, že iP vypne GPS modul na území Egypta. Nebo něco takovýho. Egypt do dubna 09 nepovoloval použití GPS pro komerční a soukromé použití. Jestli to Apple v rámci mezinárodních smluv nějak nezašil do firmware? Nevím, ale za hranicemi po přehlášení na místního Izraelského operátora to zase fungovalo normálně. Jenže jedu zase do egyptu a GPS by se hodila.
------------------------------------------
Na standardní navigaci GPS funguje. Tu ale :-( nevlastním.

Uprava:
Podívejte se sem
http://www.ogleearth.com/2008/10/egypts_gps_ban.html
Tam to Apple "přiznává", aspoň, co jsem pochopil z angličtiny.

xslide
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 2674
Registrován: sob led 19, 2008 12:37 pm

Re: Blokovaná funkce GPS - Egypt

Příspěvek od xslide »

Vrátil jsem se v úterý z Egypta a GPS fungovala v pohodě.
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm

bloody
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: sob črc 18, 2009 10:43 pm

Re: Blokovaná funkce GPS - Egypt

Příspěvek od bloody »

A jaky mas firmware? mas JB? Dik

xslide
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 2674
Registrován: sob led 19, 2008 12:37 pm

Re: Blokovaná funkce GPS - Egypt

Příspěvek od xslide »

iPhone 3GS, FW 3.1 momentálně bez JB(protože není)
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Blokovaná funkce GPS - Egypt

Příspěvek od Golf »

Zákaz dovozu a používání přístrojů s GPS ještě neylučuje jejich funkčnost na území Egypta. A hlavně jsi nenapsal, jaký sw jsi ve spojení s GPS používal, zda vestavěné GoogleMaps či navigaci (z těch pro iPhone jich moc Egypt tedy nemá, vím jen o iGO do kterého jdou mapy dodat, takže pokud jsi použil navigaci bez mapy Egypta, vůbec se nedivím že ses nechytl).
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

bloody
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: sob črc 18, 2009 10:43 pm

Re: Blokovaná funkce GPS - Egypt

Příspěvek od bloody »

používal jsem google maps, xGPS, polohu ve foťáku od apple a polohu v dalších apps, které ji využívají, nic se nechytlo. Ani navigon, pro který sice nejsou mapy nezachytil / nerozeznal signál.

dwick
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2100
Registrován: čtv dub 09, 2009 5:15 pm

Re: Blokovaná funkce GPS - Egypt

Příspěvek od dwick »

minulou nedeli jsem se taktez vratil z egypta a GPS fungovalo perfektne (3G 3.0.1 jailbroken)
Life sucks. And then you die.

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Blokovaná funkce GPS - Egypt

Příspěvek od Golf »

bloody píše:používal jsem google maps, xGPS, polohu ve foťáku od apple a polohu v dalších apps, které ji využívají, nic se nechytlo. Ani navigon, pro který sice nejsou mapy nezachytil / nerozeznal signál.

No tak to se pak nemůžeš ničemu divit.... GoogleMaps ke svému fungování potřebují připojení na internet (v Egyptě tím pádem datový roaming, nebo wifinu) a to, jak sám píšeš, nebylo. Ten zbytek aplikací už je (i vzhledem k problémům některých uživatelů i zde v Čechách) někde jinde. Nechci se tě dotknout nebo tě urážet, ale ten problém jako takový není ve tvém iPhonu, ale spíš ve službách a programech (které to vše využívají, na základě čeho například tvrdíš, že Navigon nenašel signál?) a v tvých neznalostech. Sám vidíš, že jiným to tam fungovalo.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

bloody
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: sob črc 18, 2009 10:43 pm

Re: Blokovaná funkce GPS - Egypt

Příspěvek od bloody »

to Golf
Nechci se s tebou hádat,
Navigon - není-li signál má červený status bar bez závislosti na přítomnosti map - v Izraeli, který taky nemám v mapách, signál zachytil.
xGPS funguje i offline, pouze neukazuje mapy na stránce s mapou, souřadnice by měl zaznamenat. Zaměřoval pouze triangulací (Network Triangulation only, searching for satellites... . V Izraeli OK
Googlemaps potřebují data a na to nepotřebuji Wi-Fi a 3G připojení a datový roaming jsem, světe div se, měl. Nefungovalo ani při zapnutém roamingu. V Izraeli OK.
Tak ať mi to někdo vysvětlí.
Asi ten iP blbnul z toho sluníčka, nebo možná funguje jen v určité vzdálenosti od rovníku. Možná jenom nefunguje v druhé půlce září, já nevím.
To mám z toho, že se člověk na něco zeptá, že :-).

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Blokovaná funkce GPS - Egypt

Příspěvek od Golf »

No, trochu si sáhni do svědomí, koukni se na ten "amatérský" dotaz úplně nahoře... Pokud by ses takhle jasně vyjádřil i zde, tak by asi takovéhle úvahy, jako jsem měl třeba i já, asi neobjevily.
Ale i tak si neodpustím jednu otázku, píšeš že jsi měl datový roaming, ale už nepíšeš, zda si měl v té chvíli pokusu (u GoogleMaps) interneové připojení opravdu dostupné. Ale i tak, jiní problém neměli, a nevím o důvodu ho mít. Těžko definitivně soudit, ale je to tak...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

tyshan

Re: Blokovaná funkce GPS - Egypt

Příspěvek od tyshan »

Ja som v Egypte v poho s GPS fungoval cez motionx GPS som si zaznamenáva trasy ktoré som prešiel signál som mal vždy plny

petrzal
Host
Host
Příspěvky: 15
Registrován: stř úno 25, 2009 9:46 am

Re: Blokovaná funkce GPS - Egypt

Příspěvek od petrzal »

Také nejsem moc znalý a chystám se do Egypta.
Pochopil jsem správně že Navigon mapu nenabízí, ggoglemaps nepoužiji kvůli nedostupnosti wifi a mám si koupit MotionxGPS abych se tam neztratil?
Ten tedy má mapy i egypta?
Děkuji

mmkk

Re: Blokovaná funkce GPS - Egypt

Příspěvek od mmkk »

MotionX GPS nemá vlastní mapy Egypta, stahuje mapy z netu stejně jako nativní aplikace. Tyshan pravděpodobně jen zaznamenával trasu a pak si to na počítači exportoval a zobrazil v Google Maps.

Nicméně MotionX GPS umí stáhnout mapy (OpenStreetMap) pro offline použití. Asi se nevleze do paměti celý Egypt, ale vybraná místa, která chceš navštívit, určitě jo. A poslední věc, není to navigace...

Jestli OpenStreetMap obsahuje i Egypt si najdi sám: http://www.openstreetmap.org/

Odpovědět