[*] NAVIGON

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
def
Host
Host
Příspěvky: 63
Registrován: ned dub 05, 2009 2:48 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od def »

wow, to je ta rada, kterou jsem hledal... Jen by mi ale píchlo, kdybys mi řekl, jak na češtinu. Nic proti slovenčině, ale jsem čehuň :)

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Clon »

Na to by ti teoreticky dokazali odpovedet vsichni, co maji hracky v cestine, Navigona a JB. Ale nekdy si taky pripadam, kdyz polozim otazku do vlakna - jako bych to vlakno zamknul.
Ale zkus prohrabat soubory Navigona. Minimalne by tam mohl byt cesky hlas oznaceny neco jako cze-cz. Pak podle toho zkus upravit ten soubor co psal predchudce.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

def
Host
Host
Příspěvky: 63
Registrován: ned dub 05, 2009 2:48 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od def »

Tak díky, ale to nefunguje. V českém iPhone, kde navigon mluví česky je v uvedeném souboru pod stejným stringem také uvedeno ENG...

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Clon »

Mimochodem PRAVE TED je Navigon levnejsi o celych 30 € !!! Z 90ti na 60!
Ja osobne jsem takovou slevu jeste nevidel. Tak kdo ma zajem ........
EDIT: tak uz jsem videl takovou slevu, nicmene porad je to 30€ dole.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

Navigon jsem před lety kupoval za cenu tuším že 69 Euro a dnes to vyhodnocuju jako _relativně_ vyhozené peníze. Kdyby totiž už tou dobou byl TT Europe a já ho tenkrát mohl koupit, tak dnes bych řekl, že odměnou za jeho vyšší cenu by mi byl hustší vlasový porost :-)
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

Věc osobního názoru. Mám Navigon i TT a TT mi nevyhovuje ani maličko. A to jsem jej zkoušel docela intenzivně a dal jsem mu mnoho šancí. Ale dvě věci mne od něho odradili - absence čísel popisných (navigace je myslím k tomu, aby mne dovedla , kam potřebuji a ne na nějakou křižovatku) , a pak skvělá možnost mít nahranou jen zemi, kde se pohybuji a ne celý balík X GB map zemí, kam nikdy nepojedu. Ale opakuji, je to věc osobního názoru. Někomu se líbí blondýny a jinému brunety... :)
 Apple hračky 

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

Souhlasím, obojí jsou velké výhody Navigonu a obojí jsou věci, který se líbí i mě a chtěl bych je i od TT. Jenže mě těch vlasových kořínků ubývalo zdaleka nejvíc tím, kudy jsem díky Navigonu byl nucenej jezdit. Zabranej plac mě neštve, bo ve svým mobilu mám soustavně 10 GB volnýho. Čísla popisný můžou bejt problém, zcela uznávám, já se díky tomu naučil na cestu připravovat aspoň trošku dopředu a naučil jsem se s tím žít. A ano - zcela souhlasím - někdo rád brunety, někdo blondýny. Já třeba zrovna ty blondýny :-D
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od ls8 »

cuting píše:...Někomu se líbí blondýny a jinému brunety... :)


No konečně se nudná diskuze začíná stáčet trochu zajímavějším směrem! :D
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

honziš
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 349
Registrován: pon pro 21, 2009 9:04 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od honziš »

Tak když už OT na ty Vánoce, tak já jednoznačně brunety ;-)

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Jadro »

OT: A co zrzky hosi?

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Tony1 »

:D jo kdo neměl zrzavou ten neměl žádnou, jak praví písnička ale já teda taky brunety i když hezká blondýnka má taky něco do sebe :-)).
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

jackb
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 172
Registrován: úte čer 30, 2009 2:40 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od jackb »

na TT a Sygic ma dojima, ze v baliku "Europa" je pre Balkan ale aj Madarsko mizerne pokrytie. Ze v Rumunsku to aj v polmilionovych mestach kresli len dve ciary a najst hotel podla adresy je nerealne by som bral, ved to je Rumunsko. Ale ked ma par kilometrov pred slovenskou hranicou hnali to Tisy, lebo si mysleli ze je tam most, to ma dorazilo.
(v iP som mal Sygic, kamos so mnou TT)

Navigon pozna ulicky aj v takych destinaciach ako Albansko a Kosovo, pri cestach na dovolenku ako jediny o.i. novy obchvat Belehradu.
MacBook Pro late 2010
iPhone SE 128GB

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Clon »

Po letech zkouseni ruznych navigaci (klasickych zejmena) bohuzel musim konstatovat, ze asi nejlepsi je mit navigaci vic. Kdyz jedna selze, zapnout druhou.
Navigon je dost dobry. Ale nekdy zavede ke hnoji, nekdy voli takove zkratky, nad kterymi zustava rozum stat. Proto na 300 km ceste jezdim 250 km podle Tomtoma a poslednich 50 podle Navigona (ktery vetsinou zna presnou adresu).
A uz leta se na tom nic nezmenilo :-(
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

Ono je také důležité, JAK kdo navigaci-jakoukoliv, používá. Já osobně ji mám na delší cestu vypnutou , jedu podle cedulí zpravidla po hlavní silnici a teprve když se blížím k cíli, který neznám,například ca 10 km od cíle, tak ji zapínám na dohledání. Puštěnou navigaci několik hodin na desce opravdu mít nemusím. Proto mne zpravdila nezavede na žádnou polní cestu apod. Ale to je samozřejmě každého věc.
 Apple hračky 

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Tony1 »

Tak tak cuting mé slova i já navigaci v iPhone takhle používám a zapínám ji třeba než se blížím k městu kam jedu. Trasu mám samozřejmě nastavenou dopředu a pak už stačí jen zapnout a hned se chytí.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Aparat
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 256
Registrován: stř srp 19, 2009 2:32 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Aparat »

Uz asi dva mesice se mi v Navigonu nedari stahnout Panorama view 3D (mam ho jiz pres rok zakoupene a pred tim bez problemu fungovalo). iP5S, iOS7.1

siana
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 269
Registrován: pát led 04, 2008 10:34 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od siana »

Totéž se mi stalo po nějaké aktualizaci Navigonu asi před rokem. Pomohla až přeinstalace, pak ale bylo nutné znovu stáhnout potřebné mapy, obnovit nákupy, navolit jazyky atd. atd. S iOS 7.1 mi funguje Panorma view 3D bez problémů.
iPhone X - 64 GB Silver; Vodafone; & AirPods ;-)
New iPad 2018 - 128 GB Cellular Silver; T-Mobile; Apple Pencil
MacBook Air 13" - 256 GB SSD (early 2015), macOS Monterey12.0.1
Apple Watch 5 - silver case; 40 mm, watchOS 8.1

janan22
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 15, 2013 2:19 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od janan22 »

Ahoj, můžete mi prosím potvrdit, že máte např na mapě Řecka názvy měst v řečtině? Např. Sygic to má v angličtině.

Díky

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od mrzic »

Obrázek
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

janan22
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 15, 2013 2:19 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od janan22 »

To není moc dobré :(, nevíte jak je na tom TT?

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

No, nevím, ale když jsem byl před dvěma lety v Řecku na dovolené, tak mi ukazoval nazvy měst ve vyhledávání v latince a hlasově mne navigoval v češtině. Ty obrázky jsou jen z náhledu trasy. Zkus si natáhnout mapu řecka a zadat si nějaké město.
 Apple hračky 

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

Vyšla nová verse 2,8 a pro předplatitele nové mapy 02/2014.
 Apple hračky 

atyp
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 624
Registrován: úte úno 12, 2008 7:02 am

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od atyp »

Zdravím,
Navigon - legalne koupenej - se mi porad seka pri "cile se nacitaji...... " a toci se furt dokola kolecko a porad nic. Jakmile chci najet do oblibenych cilu nabehne mi toto hlaseni a musim tel restartovat abych vubec mohl neco delat. Navigon jsem odstranil a znovu nainstaloval, stahnul mapy a znova to dela. Nema nekdo nejakou radu?? Dekuji, atyp
iPhone2G 8Gb-USA (2-5 2008)
iPhone2G 16Gb-USA (5-8 2008)
iPhone3G 16Gb White-USA (8 2008-7 2009)
iPhone3GS 32Gb Black T-Mobile (8 2009-9 2010)
iPhone4 32Gb-Black
iPhone4S 32Gb-White
iPhone5 32Gb
iPhone5S 32Gb
iPhone6 64GB
iPhone6 Plus
iPhone6S
iPhone7
iPhone 11Pro 256Gb
Apple Watch5 - 44mm Milano

jan.vrkoc
Host
Host
Příspěvky: 30
Registrován: pát zář 19, 2014 7:30 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od jan.vrkoc »

Me v OS8, pri navigovani zhasina displej coz me dost štve... Ale tyto problemy nemam a vse funguje jak ma

atyp
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 624
Registrován: úte úno 12, 2008 7:02 am

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od atyp »

"Cile se nacitaji...." uz 30 min a dostanu se z toho pryc jen pres Home tlacitko nebo tvrdy restart.
iPhone2G 8Gb-USA (2-5 2008)
iPhone2G 16Gb-USA (5-8 2008)
iPhone3G 16Gb White-USA (8 2008-7 2009)
iPhone3GS 32Gb Black T-Mobile (8 2009-9 2010)
iPhone4 32Gb-Black
iPhone4S 32Gb-White
iPhone5 32Gb
iPhone5S 32Gb
iPhone6 64GB
iPhone6 Plus
iPhone6S
iPhone7
iPhone 11Pro 256Gb
Apple Watch5 - 44mm Milano

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od jeenik »

potvrzuji, že displej pod iOS 8.0.2 automaticky zhasne... dost blbý

Adlo
Host
Host
Příspěvky: 35
Registrován: pát zář 25, 2009 1:10 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Adlo »

Nezkoušel někdo jestli přetrvává problém se shasínáním displeje v iOS 8.1 beta 2?

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

Teď jde ještě o to, čí je to problém - mohli změnit něco v API v 8.x a Navigon nevydal dosud upgrade stejně jako že to může být bug přímo v iOS 8.x.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Adlo
Host
Host
Příspěvky: 35
Registrován: pát zář 25, 2009 1:10 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Adlo »

No právě. Proto sonduju jestli to třeba v 8.1 už zase funguje, když Navigon (Garmin) vůbec nereagoval. Je to dost velká chyba. Tak uvidíme, jak se to vyvrbí.

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

No jo, jenže TomTom funguje bez problémů... a na žádnej upgrade kvůli ios 8 se napamatuju že by dělali, takže podle tohodle to vypadá spíš na bug navigonu...
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Adlo
Host
Host
Příspěvky: 35
Registrován: pát zář 25, 2009 1:10 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Adlo »

Tak mám pocit, že to je úmysl. Když Navigon spustím doma a telefon leží na stole, tak nezhasne. Jen v autě, když se jede. Hledal jsem nějaké informace a na stránkách Navigonu jsem našel toto. Jen to trošku nechápu.

Why does the screen turn off during the navigation?
Answer:
Our software automatically turns off the battery saving function that turns off the screen. Should yet a new application start, for instance an upcoming meeting, the function is turned on again. Therefore, please always confirm the pop-up to assure that the display isn't turned off.

In isolated cases we have heard, that the screen turns dark although there wasn't a message or another application. The cause can be charging accessories that aren't certified for use with iPhone/iPod/iPad. We therefore would like to advise you to only use accessories that have been certified for use with your type of device.

Adlo
Host
Host
Příspěvky: 35
Registrován: pát zář 25, 2009 1:10 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Adlo »

Dnes mně Navigon nabídnul stažení nových map Q3/2014 free. Tak asi není pravda to, že se při zakoupení načtou nejaktualnější mapy a potom už se musí za aktualizace platit. Navigon jsem kupoval v akci tuším v roce 2009 a od té doby se mapy pravidelně jednou za rok zdarma aktualizují. Jinak k problému zhasínání displeje, co se tu probíralo a já k tomu taky psal, tak dnes vše fungovalo bez problémů a ani jednou displej nezhasnul. Asi něco mezi nebem a zemí :-)

karel
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: čtv lis 20, 2014 10:25 am

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od karel »

Netušíte někdo, jak ty jejich aktualizace map fungují? Navigon mám mám asi 3 roky, nikdy jsem nekupoval službu FreshMap, ale když čas od řasu zkontroluji info o mapových podkladech, vždy jsou maximálně půl roku staré. Třeba teď mám Q3/2014.

makatch
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2924
Registrován: ned pro 06, 2009 10:22 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od makatch »

Myslím ze raz ročne poskytuje navigon update máp.
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Clon »

Ano - četl jsem to asi zde na fóru - jednou ročně zdarma. A pokud je to pravda - mezi námi děvčaty - bohatě to stačí. Zaplatit si 4x ročně a ani nepoznat, jestli se něco změnilo.................. - míval jsem (mám) origoš krabičku Navigon.
karel: - ale myslím, že tvoje další mapy budou Q3-2015
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

Navigon má dnes nový update , ve kterém je hlavně optimalizace pro iP6 a iP6+ .
Kromě toho předplatitelům nabízí nové mapy Q4/2014. Staženo-vše OK.
 Apple hračky 

Milhaus65
Host
Host
Příspěvky: 140
Registrován: sob úno 23, 2008 9:28 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Milhaus65 »

Funguje v Navigonu placený Traffic i v ČR ? Není uvedeno na stránkách , děkuji.
iPhone X 256 GB
iPad Air 2 128 GB SG
iPod Touch 64 GB

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

Podle výpisu podporovaných zemí v aplikaci zatím ne.
 Apple hračky 

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

Update s podporou AppleWatch a nové mapy 1/2015

Jinak je v aplikaci za $9,99 také seznam pump s LPG/CNG a bionafty v celé evropě včetně česka. Údajně jich je v seznamu 18.000
 Apple hračky 

honziš
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 349
Registrován: pon pro 21, 2009 9:04 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od honziš »

Pro úplnost dodám, že nové mapy jsou dostupné pouze pro předplatitele.

Odpovědět