[*] NAVIGON

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
dawe73
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: pon pro 24, 2007 1:06 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od dawe73 »

Mě uložený cíle zůstali i po update, a to včetně historie (poslední cíle).

peeeto
Host
Host
Příspěvky: 137
Registrován: stř čer 17, 2009 10:14 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od peeeto »

Po aktualizácia na ios 6 mi kles la presnosť na Ip 3GS a iPod - e na 100 m, robí to ešte niekomu ? Na navigone a sygic , oba sú bez jaibreaku. Skúšal som to aj cez Tomtom carkit , ale je to to iste, Ip 4s je bez problémov
Naposledy upravil(a) peeeto dne pon zář 24, 2012 8:06 pm, celkem upraveno 2 x.

Jenycek
Host
Host
Příspěvky: 55
Registrován: pát zář 24, 2010 3:36 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Jenycek »

Mám identický problém jako peeeto. Pokud se podívám do vlastností GPS v Navigonu, tak hlásí přesnost 30-60 metrů. Včera jsem s tím zkoušel dojet z Průhonic domů a je to tragédie.

Zkoušel jsem přesnost standardních map, offline map v CityMaps2Go a Google Earth a zde je přesnost na očekávané úrovni (velice dobrá).
iPhone4 16GB black iOS 6.1 nonJB
iPad 16GB WiFi+Cellular black iOS 6.1 nonJB + ZAGGfolio Black Carbon Fiber/Silver

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Petrt »

iPad3 s iOS 6 - přesnost 10m
iPhone4 s iOS 5.1.1 - přesnost 10m

Obě zařízení v místnosti cca 0,5m od otevřeného okna, směr jih. Aktuální verze Navigonu.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

rowan
Host
Host
Příspěvky: 98
Registrován: úte zář 16, 2008 7:09 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od rowan »

Mám problém s aplikací. Po přechodu na iOS6 se mi aktualizovala aplikace a už mi nefunguje jak má. Nejdřív to po mě chtělo registraci a když jsem provedl registraci, kde mi to již píše " Tento přístroj je již registrován" tak když najedu na Map Manager tak mi to píše "Během registrace vašeho navigačního přístroje se vyskytla chyba. Obraťte se na zákaznický servis Navigonu.

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

A zkusils to odinstalovat a zase zpátky nainstalovat?
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

badys
Host
Host
Příspěvky: 30
Registrován: úte dub 05, 2011 10:06 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od badys »

Ahoj, prosim funguje jiz Trafic Live v Čechach? Kdyby bylo mozne koupit mesicni predplatne tak to testnu, ale rocni za 20€ to se mne nechce. Jeste jeden dotaz, lze vypnout to zobrazovani fotek, kdyz dojizdim do cile? Diky za info.

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

1) ne
2) netuším
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

havran66
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: stř čer 17, 2009 10:59 am

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od havran66 »

badys: Ta fotka zmizí když na ni ťukneš.

Hrabatko
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 96
Registrován: pon čer 28, 2010 5:03 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Hrabatko »

Máme tady novou verzi Navigonu - v2.3. Posílejte prosím své zkušenosti s užíváním - rychlost aplikace, aktuálnost map atd.

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

New functions in 2.3:
- iCloud helps you to keep your Favourites synchronised on all your iOS devices. ...

Sláva!!
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

LiPa

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od LiPa »

Ahoj, mám podobný problém jako Rowan na předchozí stránce - iPhone 4 16 GB, iOS 6.0.1. Navigon dosud fungoval bezchybně, ale po aktualizaci na verzi 2.3 jej nelze spustit - po úvodní obrazovce se objeví pouze chybová hláška "Během registrace vašeho navigačního přístroje se vyskytla chyba. Obraťte se na zákaznický servis Navigonu". Zkoušel jsem reset přímo v aplikaci (to je jediná funkce, která je dostupná), několikrát odinstalovat a nainstalovat aplikaci, a to jak přímo z iPhone, tak přes iTunes v PC, restartovat iPhone, ale stále nic. Na české podpoře Navigonu se ozve pouze záznamník a vzkaz namluvený slečnou s šíleným přízvukem mi nabídl přepojení na anglicky nebo německy hovořícího operátora a to bohužel s mojí angličtinou nedám.
Napadá mě následující:
- aplikaci jsem koupil 18.12.2010 a aktualizaci na verzi 2.3 jsem dělal 22.12.2012 - není tam nějaká dvouletá podpora? V tom případě by ale měli upozornit, že už nemám nárok, necha nainstalovat starší verzi, případně nechat zaplatit verzi novou, ale ani jedno nelze
- vlastní blbostí jsem si na webu Navigonu udělal 2 registrace - první v den zakoupení aplikace a druhou letos na jaře po nějaké aktualizaci. V tom by mohl být problém, ale aplikaci přece kupuji přes AppStore...
Napadá někoho, jak z toho ven???

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od tvosi »

navigon sem nikde nikdy neregistroval a funguje bez problemu..zkousel si restore iphone a nahrat navigon??
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

LiPa

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od LiPa »

Restore iPhone jsem nezkoušel, musím si nejdřív udělat pořádek v iTunes, aby se pak dalo synchronizovat, ale asi mi nic jiného nezbyde...

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

Nikdy jsem s Navigonem neměl problémy ale napadá mne - vymazat Navigon kompletně z iPhonu i z iTunes v počítači a opakovaně stáhnout z appstore do počítače .Pokud byl koupený ,tak jej již podruhé platit nebudeš.a pak jej nahrát nově do iPhonu. Nic jiného mne nenapadá.
 Apple hračky 

LiPa

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od LiPa »

Vymazat z iPhonu i z iTunes jsem zkoušel, nepomohlo :-( Ještě zkusím restore iPhone, i když se mi do něj moc nechce, ale asi nic jiného nezbývá...

EDIT:
On bude možná fakt problém s těmi dvěma lety od nákupu - viz http://www.navigon.com/portal/cz/shop/addons/index.html. Netušíte někdo, jak z iTunes Store stáhnout předchozí verzi aplikace? Akorát nevím, jestli si ta předchozí verze stahne i předchozí, ještě neplacené, mapové podklady...

Nepiš více příspěvků pod sebou, sloučeno. MG

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

Pak vidím problém pravděpodobně v těch zmíněných dvou registracích . A ten žádný reset ani appstore nevyřeší. Nezbyde ti, než se snažit komunikovat s Navigonem, v jejichž systému se ty registrace pravděpodobně někde "srazili". Chápu, že angličtina není tvé hobby, ale myslím, že když popíšeš problém česky podobně podrobně, jako zde ,společně se všemi pokusy,které jsi udělal, tak ti pomohou. Ale napsal bych jim až tak kolem 7.ledna, teď jsou všichni v Alpách.
 Apple hračky 

LiPa

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od LiPa »

Možné to je, vyzkouším. Psanou angličtinu jakž takž zvládám, možná i do telefonu bych jim to vysvětlil po určité přípravě, ale rozhodně bych pohořel na jejich dotazech a odpovědích.
Od toho se odvíjí další dotaz - máte někdo mailovou adresu na support Navigonu? Na jejich webu jsem ho neobjevil, jen možnost odeslat zprávu přímo ze stránek a to mi jaksi nefunguje :-\ Díky za pomoc...

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

Ten jejich web je naprosto příšernej v případě, že hledáš nějakou podporu kam napsat/zavolat/mailovat, už jsem se s tím taky setkal a taky bych rád nějakej kontakt nebo aspoň formulář ověřenej, že na dotazy na něm položený někdo taky odpovídá.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Petrt »

Ja jim v minulosti psal (tusim, ze na kontakt uvedeny v iTunes Store), dostal jsem i odpoved. Ale tim to u me skoncilo.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

LiPa

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od LiPa »

V iTunes Store je někde uvedený nějaký kontakt? Objevil jsem tam jen odkazy na web... nicméně povedlo se mi rozchodit ten jejich "odesílací" formulář, takže jsem jim včera napsal a uvidíme. Odezva zatím žádná, ani potvrzení, že dotaz dostali...

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Petrt »

Ano, přes iTunes jsem se dostal na jejich web a tam položil dotaz. Druhý den dorazila odpověď.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Hrabatko
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 96
Registrován: pon čer 28, 2010 5:03 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Hrabatko »

Aktualizace Freshmaps Q4/2012. Nevim,jak dlouho jsou jiz nove mapy k dispozici,nejakou dobu jsem Navigon nepouzival.

LiPa

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od LiPa »

Tak bohužel ani 10 dnů po dotazu žádná odpověď - zkusím to ještě jednou a pokud nebudou reagovat, pošlu asi celý Navigon do (_!_) ...

venousek
Host
Host
Příspěvky: 59
Registrován: úte lis 24, 2009 8:40 am

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od venousek »

Reagují na mailu facebook (zavináč) navigon.com...

LiPa

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od LiPa »

Dík za tip, na tom mailu se ozvali hned druhý den - bohužel jejich první rada nepomohla, takže to řešíme dál. Každopádně ještě jednou díky, z oficiálních stránek bych se na ně fakt "nedobouchal"...

venousek
Host
Host
Příspěvky: 59
Registrován: úte lis 24, 2009 8:40 am

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od venousek »

Rádo se stalo. Můj problém taky vyřešili až po několikátém mailu a updatli ho až v další verzi. Jen vydržet...:-)

LiPa

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od LiPa »

Tak nakonec vyřešeno v druhém mailu - chyba byla u nich. Aplikaci mám znovu nainstalovanou a mapové podklady se zrovna stahují :-)

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

A hodlaj tu chybu taky opravit? Nebo v cem byla ta chyba?
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od ls8 »

Vyšla aktualizace na verzi 2.4.

What's New in Version 2.4
✓ Voice instructions can be broadcasted through the car's speakers. This function requires the iPhone to be connected with the car's bluetooth handsfree kit.
✓ Wikipedia POIs can be downloaded for free and transform the app into a travel guide.
✓ Glympse functionality has been further improved.
✓ Additional Foursquare functionality.
✓ Easy switch between car- and pedestrian navigation.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

Voice instructions can be broadcasted through the car's speakers
Co je to za "novinku"?
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

Novinka je to poměrně zásadní . Jistě si vzpomenete, že zvuk z telefonu - z navigace , šel v repro auta , které má BT , díký A2DP jen tehdy, když jste na radiu v autě navolili mod MP3 přehravač. To jde i nyní. Ale nešel zvuk v repro auta, když jste měli puštěný mod Radio . Šlo to obejít tak, že jste v přehravači iPod zvolili výstup zvuku na "iPhone" a NE na BT auta. (případně , kdo má TT car kit, tak šel zvuk z jeho repro. Ale myslím, že nový TT car kit již svůj extra repro nemá...) Pak vam z radia šel mod Radio , a z repro telefonu (a nebo z TT car kit) jste slyšel navigaci. Problem ale nastal, když vám někdo zavolal. Pak se vám s přijatým hovorem vše automaticky přeplo do BT auta, a když jste chtěl po ukončení hovoru opět přepnout zvuk navigace z iPhonu, musel jste opět v přehravači tento zvuk ručně přepnout.
Ta novinka je v tom, že v předvolbách audia v Navigonu si nyní můžete zvolit, zda chcete zvuk z Navigace slyšet přes BT z repro auta a nebo z telefonu - defaultně je tam předvolené BT auta. Tato funkce v předvolbách Navigonu chyběla. Šlo to přepínat jen v iPodu. A díky tomu nyní můžete klidně poslouchat rádio - mod Radio , a zvuk z navigace-hlas, vám jde také z repro auta . Ztiší zvuk rádia a řekne příslušnou hlášku. To před tímto nešlo, muselo se to "obcházet" - viz výše.
Co je také zajímavé, tak když máte puštěný mod Radio, tak vám povely z Navigonu jdou jen do levého repro u řidiče, ne do obou. Je to příjemné.
Pokud pak chcete poslouchat svou muziku z iPhonu, co máte nahranou v iPodu, tak stejně, jako tomu bylo doposud, přepnete rádio do modu MP3 a muzika , ale I POVELY ,jdou pak z obou reproduktorů.... Zmizelo i nepříjemné zpoždění, které alespoň mne docela štvalo, protože začátek povelu se často ztrácel.
Takže v tomto udělal Navigon poměrně zásadní změnu k lepšímu. Funguje to takto nejenom v autě, které má BT zabudovaný již z výroby, ale i na Parrotu, který jsem své manželce doplnil do jejího auta.
Trochu jsem se rozepsal, ale snad jsem to popsal srozumitelně . :)
 Apple hračky 

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

Díky za vyčerpávající info, ale tos takhle někde vyčetl, nebo to máš praxí nastudovaný? Jen matně si vzpomínám, že jsem tebou popisované problémy taky před dlouhou dobou řešil a vzdal jsem to. Jestli to Navigon vyřešil pořádně, tak jsem rád. Zítra to snad vyzkouším :-)
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

Ano, je to osobni zkušenost, včera jsem to zkoušel na obou našich autech. Stejně, jako tebe ,mne to zarazilo a tak jsem se to rozhodl vyzkoušet, jaká je to "novinka". A ty uvozovky jsem pak rád vymazal. :) Je to o hodne lepší, než doposud.

EDIT : Navigon včera přidal Wikipedii, jako průvodce po zajímavostech v okolí místa, kde jste.... Zdarma.
 Apple hračky 

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od ls8 »

Tak jsem to dneska zkusil. Jestli jsem to dobře pochopil, tak to funguje tak, že aplikace to do rádia simuluje jako příchozí hovor, a hlasový pokyn je poslaný jako vyzvánění. Alespoň mě se to tak v autě chová. Tím je zajištěno, že se na iPhone rádio přepne bez ohledu na aktuální nastaveý režim (FM, CD, USB, AUX, BT). Ovšem třeba moje rádio každý příchozí hovor signalizuje nejdřív ostrým zapípáním, a pak teprve hraje vyzváněcí tón. Takže jednak je to docela nepříjemné, navíc začátek hlasového pokynu není slyšet. Většinou z "In 300 meters turn right" slyším jen to "right". Ale jako nápad je to zajímavé řešení.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

cicolably
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3277
Registrován: pon pro 22, 2008 10:31 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cicolably »

35% zľava na FreshMaps aj Traffic Live do 8.4
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od mrzic »

cena 19.99€ za FreshMaps je po slevě nebo před slevou?
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od ls8 »

Běžná cena je 25€. Po zaplacení FreshMaps jsou aktualizace na jak dlouho? Na rok? A pak se platí dalších 25€?
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od mrzic »

V popisu píší min. 2 roky. Zavedli to vloni, myslím, tak to nikdo asi nepotvrdí.
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

richard2
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 113
Registrován: stř led 16, 2008 8:21 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od richard2 »

V Navigonu přímo v popisu funkcí FreshMaps je uvedeno toto:

"Uhrazením jednorázové platby získáte každé tři měsíce aktualizaci map od expertů, a to po dobu minimálně dvou let!"

Jaká bude skutečnost nevím

EDIT: nevšiml jsem si příspěvku nade mnou
iPhone 1.1.2 OOB -> HTC Diamond -> Asus P565 -> HTC TP2 -> iPhone 4 16GB -> iPhone 5 16GB -> BlackBerry Passport
iMac 21,5"
iPad 3 32GB 3G
Apple TV

Odpovědět