[*] NAVIGON

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Petrt »

Já si hlavně všiml stále sloučeného pohledu (2D/3D) při navigaci/náhledu trasy :-(
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

dejavu
Host
Host
Příspěvky: 79
Registrován: pát lis 21, 2008 6:38 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od dejavu »

Na 4S se mi vypíná GPS :( Grrrr

smi
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 103
Registrován: úte kvě 26, 2009 10:43 am

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od smi »

Zdravím, jak, nebo kde si můžu stáhnout fresh maps?
Díky
Smi

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

[*] NAVIGON

Příspěvek od mrzic »

Přímo v aplikaci v nástrojích.
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

Ja jsem asi urcite blbej, ale muze mi nekdo poradit? Ve verzi 2.0.0 bylo urcite nekde v menu k preklapnuti, aby telefon hral navigacni povely do repracku iphonu prestoze je telef spojenej s HF sadou v aute - dalo se tam zvolit kam to ma hrat. Dneska jsem chtel navigovat, ale nikde jsem tuhle polozku nenasel, ale vim, ze jsem to kdysi ve zminene verzi preklapaval. A fakt jsem to presvedcenej hrozne dlouho hledal ale nenasel, myslim ze to bylo nekde v menu u zvuku. Muze me nekdo rict, kde to je?
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

smi
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 103
Registrován: úte kvě 26, 2009 10:43 am

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od smi »

Tak to jsem asi blbej, ale nevim v jakejch aplikacích a už vůbec ne v jakejch nástrojích. V mobilu nebo v app store? V mobilu mám "Top in Purchases", ale tam to nejde rozkliknout.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Petrt »

smi: ne v aplikacich, ale v aplikaci, tj. primo v Navigonu. Nevim, jak mas nastavene spodni zastupce, ale ja musim do "Vice", pak do "Nastroje", uplne dole mam "FreshMaps XL Europe 44" za 14,99€. Po rozkliknuti se objevi okno s popisem co balicek obsahuje a nahore v pravem rohu je opet cena, na kterou mohu kliknout a koupit (nedelal jsem).

Edit: tak jsem se "zdrave" nasral a napsal jsem na support dotaz, zda se neda vratit zpet dvoji nastaveni pohledu, jako bylo na stare verzi. Jsem zvedav co mi odpovi. Ten 3D pohled pri prohledavani mapy je strasny.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

Pantani : S výstupen zvuku byl "problem" i v minulosti, i když tam volba výstupu zvuku v navigaci byla dole. Buď šel zvuk z telefonu a nebo ze sparovaného telefonu přes BT z repro auta. Ta volba tam sice teď není v app ,ale je v přehravači "hudba", kde máš v pravo dole obrazovku a po jejím rozklinutí si vybereš, odkud má hrát zvuk, zda z telefonu a nebo ze spárované HF. A pak se ti veškeré zvuky, z celého telefonu, tedy i z Navigonu podle toho chovají. Ale není to příliš ideální. Osobě poslouchám v autě převážně rádio , a tak jsem toto vyřešil nákupem aktivní kolébky-držáku TomTom, který má svůj reproduktor. Tuto kolébku ale NEMÁM spárovanou s BT v autě a zvuk z navigace jde pak podle volby v "hudba" z této kolébky. A mohu přitom poslouchat v repro auta například rádio, které poslouchám v autě nejčastěji. A pokud mám spárovaný s HF auta telefon (NE kolébku) , tak přijaté hovory mi přeruší hudbu v autě a zvuk hovoru jde z repro auta, zatímco zvuk navigace z repro kolébky TT. Ale pokud chceš poslouchat muziku z "hudba", tak si navoliš v přehrávači výstup zvuku přes BT auta a hraje ti muzika (ale i navigace) z repro auta.
 Apple hračky 

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

cuting:
takže došlo od verze 2.0.0 ke změně?? Jsem si na 100% jistej, že ve verzi 2.0.0 když jsem ji hnedka vyjel vyzkoušet, tahle možnost někde v menu byla. Teďka není. OK, chápu, že se musí použít "systémovej" přepínač. Tím přehrávačem myslíš klasickej ipod.app? - nebo co myslíš tím přehrávačem "hudba"?

Víš proč přepínám já? Je to jednoduchý: psychicky mě tejrá to, když jedu přes město, poslouchám hudbu a na každý křižovatce to tu hudbu přerušuje - já to nesnesu. To radši ať to překřikuje reprák iphonu. A fakt, že po případným telefonátu ten výstup zvuku musím přenastavit znovu, mě nevadí. Krom toho mi A2DP hraje jen do jednoho jedinýho repráku (ale to sem nepatří, to je záležitost VW)
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

Ano , přehrávačem "hudba" mám na mysli iPod , tak se teď jmenuje v českém menu :) Tam, když nastavíš, odkud ma telefon (všechen zvuk z něho) hrat, tak podle toho to take hraje. S A2DP jsem si take moc nerozuměl, rozčilovalo mne to samé, co tebe. Proto jsem koupil ten aktivní držák TT , který má svůj reproduktor. Telefon mám spárovaný s BT v autě, takže zvuk přijatého hovoru mi jde automaticky do repro auta, ale povely navigovani jdou z repro držáku TT, ve kterém je telefon usazený. Má to dvě podmínky - aby NEBYL telefon sparovaný s držákem přes BT a aby ani ten držák NEBYL spárovaný přes BT s autem. Prostě aby oboje bylo "natvrdo" . Pokud by byli spárované, tak se budou hádat s BT v autě. Takto posadím telefon do držáku, nastavím v iPodu výstup zvuku repro držáku a je pohoda. Rádio hraje, telefony jdou přes HF BT do repro auta, ale navigování jde z repro držáku, a to i během telefonování.
 Apple hračky 

haasteren
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 472
Registrován: čtv lis 29, 2007 11:02 am

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od haasteren »

Fresh maps na IPHONU na kolik mesicu si to clovek kupuje nemuzu nikde info najit ? Na bezne navgaci je to na 24 mesicu ... Nasel jste nekdo toto info ?

palces
Host
Host
Příspěvky: 30
Registrován: sob led 24, 2009 1:21 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od palces »

Takze vraciam sa ku problematike iPhone 3G a strata zalohy Navigon 1.8.2.
Ani po dlhom cakani neodpisali zo spolocnosti Navigon, avsak vyriesil som problem inak. Urobil som restore zo zalohy, kde som mal navigon 1.8.2. Nasledne som vymazal novy navigon 2.0.2 z aplikacii, pripojil iphone a klikol na jeho ikonku pravym tlacidlom mysi a dal moznost prevziat z iphone zakupene licencie. Po cca 1/2 hodine kopirovania som mal v aplikaciach stiahnuty navigon 1.8.2 a mohol som urobit cisty restore a nahrat svoj zakupeny navigon.

Snad vam postup pomoze.

PS: ak este mate navigon v mobile a chyba vam len zaloha v PC, urobte zalohu cez itunes. Nezabudnite si kopiu instalacie dat este aj niekde do zaloh, lebo ako vidno navigon nemomunikuje so zakaznikmi.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Petrt »

palces: mně tedy Navigon odpověděl hned druhý den. V jeho odpovědi byla i věta: Jestli se vám nelibí aktualizovaná verze, můžete zkontrolovat koš vašeho operačního systému a vyhledat "Navigon 1.8.2.i_pa". A namísto nové verze použít tuto starou (na vlastní riziko). Bla bla bla.

Chápu, že to není řešení tvého problému, ale aspoň se mnou tedy komunikují :-)
(psal jsem žádost o navrácení dvojího nastavení pohledu jako bylo ve staré verzi.)

edit: proboha proč je tu cenzurována přípona aplikací ?
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

Petrt: kam presne jsi jim psal?
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Petrt »

Support na jejich webu, na ktery me preneslo iTunes. Maji tam FAQ sekci, ve ktere jsem nenasel muj "problem", tak jsem jim pres jejich formular polozil dotaz. Druhy den jsem mel reakci.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

Díky, já jsem kdysi opravdu marně hledal, kde jim položit dotaz. Vyzkouším

haasteren píše:Fresh maps na IPHONU na kolik mesicu si to clovek kupuje nemuzu nikde info najit ? Na bezne navgaci je to na 24 mesicu ... Nasel jste nekdo toto info ?


Opisuju hlášku, kterou mám teďka před sebou na iPhonu (snad jsem to správně pochopil a nevytrhuju z kontextu):
-------------------------------------------------------------------------------------
Dear Customer, ... .... ... You are not a subscriber FreshMaps XL and would like to enjoy regular map updates? Then simply activate the desired FreshMaps XL package under "Extras". With only one payment, you will then receive the latest maps every three months for a period of at least two years! On the occasion of the update, FreshMaps XL and Traffic Live are now reduced up to 50%!
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

MastaPCkillah
Host
Host
Příspěvky: 14
Registrován: ned bře 04, 2012 3:53 am

NAVIGON 2.0.2 a hlavne MANUALNI UPDATE jeho MAP v iPhone-PRO

Příspěvek od MastaPCkillah »

Hezky den vsem,

Mam asi ZASADNI DOTAZ, ktery se tyka nove verze NAVIGONu tedy 2.0+ . Aktualne pouzivam 2.0.2 nicmene zasandi PROBLEM mam s tim, ze NEMUZU prijit nato JAK korektne updatovat mapove podklady a vsechny ostatni casti MANUALNE samozrejme...

Jiz jsme vyzkousel asi vsechno co jsem vymyslel, pripadne znam z drivejsich zkusenosti a tez aktualni googlovani, rozhodne se to do budoucna bude hodit mistnim uzivatelum jiste taktez.

Tedy po instalaci NAVIGON 2.0 se samozrejme AUTOMATICKY pres WIFi daji nahrat mapy. To jsem provedl kdy jejich verze byla a je Q3/2011. A to samozrejme i po updatu samotne APP na verzi 2.0.2
Aktualne je dostupna verze Q1/2012 az na nejake podklay jako tusim Polsko, Estonsko a jeste neco co je jeste ve verzi Q4/2011. Tak jako tak tyto MAPY a VSECHNY ostatni aktulaizace podkaldu MAM. Jenze at je dam jakkoliv, kamkoliv a smaozrejme jeste proverim pripadne upravim korektni prava primo v iPhone, stejne SI NEPOMUZU a NAvigo je nevidi, repsektive je chce NOVE stahovat, ale i tak je vse CERNE BEZ MAP.

Taky me smaozrjeme napadlo to smazat a necha naloadovat NOVE, ovsem zde je dalis zasek, porotze ikdyz jsou jiz NOVEJSI tak stejne ZNOVA nahraje ty PUVODNI STARE rpesktive TY jez POPRVE na denam aparatu byly nahrany JAKO PRVNI CISTY INSTALL.

Tedy jsou 2 moznsoti jez potrebuji vedet:
1) je nedke SCHOVANY soubor pripadne v enjakem souboru "pref/conf" hodnota o udaji JAKOU VERZI BUDE znova LOADOVAT?

2) jaky je PRESNY POSTUP na manualni nahrani NOVYCH map a samozrejme tez podkladu NFS, FBL a pripadne dalsich osuboru?

Predme diky KOMUKOLIV kdo to bud jiz rozlustil anebo me s tim pomuze.
Peknou nedeli.
MpK
iOS 5.0.1 JB&UNL iPhone 4 • iPhone 3GS • iPad 1 WiFi+3G • iPod 4G • Apple Macintosh

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od mrzic »

Pokud se nemýlím, tak od verze 2.0 se mapové podklady aktualizují 1x ročně. Pokud potřebuješ aktuálnější mapové podklady, tak ty získáš zakoupením In App Purchase FreshMap XL a pak budeš mít čtvrtletní aktualizace.
Manuální nahrávání mapových podkladů přímo z filesystému hraničí s legálností.
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

venousek
Host
Host
Příspěvky: 59
Registrován: úte lis 24, 2009 8:40 am

[*] NAVIGON

Příspěvek od venousek »

Pro ty, co mají FreshMaps - vyšly mapy Q1/2012...

honziš
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 349
Registrován: pon pro 21, 2009 9:04 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od honziš »

Mám FreshMaps aktualizaci Q1/2012 a chci se zde přítomných zeptat, zda někdo zpozoroval nějakou změnu v mapách. Já např. kruháč kousek od domova v nových mapách stále ne a ne najít - a to je hotový přes půl roku... :)

haasteren
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 472
Registrován: čtv lis 29, 2007 11:02 am

[*] NAVIGON

Příspěvek od haasteren »

Zalezi na podkladech od katastru. My je dostavame kazde 3 mesice. Takze bud v klidu ;))

honziš
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 349
Registrován: pon pro 21, 2009 9:04 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od honziš »

To ja jsem, jen me napadlo se zeptat ;-)

shotik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 479
Registrován: stř lis 19, 2008 3:35 am

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od shotik »

Dnes Evropa za €49,99, zlevneno z €89,99
velikonoční nadílka :)

iPhone XS 64GB
iPad Mini 5
Macbook Pro Retina 13 Late2017
Apple TV 4
Synology NAS

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Petrt »

Kromě ceny by mohli něco udělat i s rychlostí při prohlížení mapy. Na iP4 je to skoro nepoužitelné. Cestoval jsem s ní těď přes 2000km a najít kolem cesty zajímavosti bylo o nervy :-(
PS: zkoušel jsem to samé i na iP4S a zrychlení jsem si nevšiml.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

macuser

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od macuser »

Nevite nekdo z jakeho duvodu jsou aktualizace za 29.99 Euro? Jako uz me pekne vytaci!! Chtel jsem to koupit a s takovou vaham ci cekat, jestli cena spadne...

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

Nevidím na tom vůbec nic špatného. Navigon dával aktualizace zdarma dlouhá léta, prakticky od začátku, a za práci=aktualizace chce prirozeně zaplatit. Navíc, jestli tomu dobře rozumím, jedná se o jednorázovou platbu, nikoliv opakovanou, a tato zaručuje 4x ročně aktualizace všech map . I do budoucna. Zkrátka nikdo z nás nepracuje zadarmo a ten poplatek za všechny budoucí ( a defacto i za minulé a dosavadní)aktualizace mi nepřijde nijak špatný, naopak je velmi přijatelný. Chápu, že si mnozí zvykli, že to bylo doposud zadarmo a chtěli by to tak i nadále, ale v životě není zadarmo nic. A za dobrou práci a produkt alespoň já osobně zaplatím rád. :)
 Apple hračky 

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Petrt »

cuting: pointa je, že ty aktualizace stály 14.99€ a dnes stojí o 100% více ;-).
Předpokládám, že macuser nezpochybňuje samotné placení jako fakt, že je cena dnes krapet mimo.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

macuser

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od macuser »

Tak tak. Asi jsem se spatne vyjadril. Nechapu, proc pul roku byly FreshMaps za 14.99 a nyni za 29.99 Euro.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

Tak to jsem přehlédl. :) Až tolik to nesleduji,koupil jsem je před časem za myslím 28 usd.Ale i tak si nemyslím, že by současná cena 38 usd byla nějak závratná částka. Navíc mivá Navigon několikrát do roka výrazné slevy na aplikaci. A možná se mýlím, ale možná se to dá "obejít" tak, že app smažete z telefonu i z počítače a opakovaně ji stáhnete zdarma v poslední versi a tím i s posledními mapami. Ale to jsem nestudoval,nemám potřebu, takže jen spekuluji. :)
Edit: A nebo mne napadá, smazat v aplikaci vybrané mapy, např. česko, (alespoň jedna ale musí v aplikaci zůstat) , aplikaci zrestartovat a pak vybrané mapy zase nahrát. Mohli by se nahrát nové aktualizované. Ale i tady jen spekuluji. :)
 Apple hračky 

macuser

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od macuser »

Ne, tak se to skutecne obejit neda. V porovnani s ostatnimi navigacemi mi prijde, ze je to dost. Taky se na Navigon muzu vykaslat prihodit par set a mam jinou a lepsi navigaci. A USD me nezajima v EUR je skok daleko vyssi. Ano, nekdo skutecne nepremysli a hloupe plati. :-D

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

OT: Ten závěr byl myslím zbytečný a opravdu hloupý, "chytrý človíčku"... :) Jsou i lidé, kteří respektují pravidla i práci jiných a nehledají s duchaplnými nadávkami něco "zadarmo". Ale souhlasím, máš volbu, využij ji. :)
 Apple hračky 

Dr. Zoidberg

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Dr. Zoidberg »

ludia vedel by mi niekto z vas poradit co mam robit ked sa mi nech zobrazovat mapy ?
...navigacia funguje signal chytim akurat ked stiahnem mapy tam mam iba cierne vsetko na mieto mapy

verzia 2.0.2 a mam iphone 3g 8gb

viac mozno tu v mojej teme http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?f=27&t=55139

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od tvosi »

treba v tom ze navigon 2.x je pouze pro 3Gs a vyssi?! :wink:
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

Dr. Zoidberg

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Dr. Zoidberg »

tvosi píše:treba v tom ze navigon 2.x je pouze pro 3Gs a vyssi?! :wink:


nemyslim si kedze mi app funguje spravne az na mapy ...je to len firmwarova podpora nic zlozite...
...nasiel som velmi male mnozstvo ludi co maju podobny problem ako ja ... no nic budem si musiet asi pockat na 2.0.3

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Barberry.pha »

Vice lidi? A to vsichni to maji nahrano na 3G, ktery neni podporovany a nejdou jim mapy? Nebo to je vseobecny problem? Je to i u podporovanych zarizenich?

A proc myslis ze po dalsim updatu to pujde? Asi to muzou mit nejak blokle primo v app, sice ji nahrajes, spustis i na nizsim fw nez je podporovany ale pak to zkratka nenacte mapy.
A aby ses drive nedockal noveho iphonu nez dalsiho updatu Navigonu :wink:
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Golf »

cuting píše:Nevidím na tom vůbec nic špatného. Navigon dával aktualizace zdarma dlouhá léta, prakticky od začátku...............

Přes to, že už se tu nijak neprezentuji, tak mi to nedá na tenhle blud nezareagovat... Kde jsi tuhle informaci sehnal? Skutečnost je ale jiná, Navigon první aktualizaci map vydal po cca roce a druhá byla zase zhruba za rok. Takže "dlouhá léta aktualizací zdarma" je ve skutečnosti úsek dlouhý dva roky a dvě aktualizace v původní ceně navigace... Jinde je to opravdu zatím celkem pravidelně 4x ročně a zatím bez jakéhokoliv poplatku.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Dr. Zoidberg

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Dr. Zoidberg »

barberry.pha píše:Vice lidi? A to vsichni to maji nahrano na 3G, ktery neni podporovany a nejdou jim mapy? Nebo to je vseobecny problem? Je to i u podporovanych zarizenich?

A proc myslis ze po dalsim updatu to pujde? Asi to muzou mit nejak blokle primo v app, sice ji nahrajes, spustis i na nizsim fw nez je podporovany ale pak to zkratka nenacte mapy.
A aby ses drive nedockal noveho iphonu nez dalsiho updatu Navigonu :wink:


viac ludi a mali rozne telefony aj podporovane samozrejme ...a mozes mat pravdu ze je to bloknute na 3g ale skus sa nad tym zamysliet ...app ide signal chytim akurat mi nejdu mapy keby to chceli bloknut myslim ze by to blokli uplne a nie takto ...ale kto vie mozno to tak je ...

neilz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 250
Registrován: ned lis 22, 2009 1:32 am

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od neilz »

Uvazuju o koupi navigonu kdyz je ted ve sleve ale koukam ze velikost je cca 50MB, takze pak primo v aplikaci si musim dostahovat mapy ? muzu si vybrat nebo se stahne cela EU ?

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Petrt »

Stáhneš si pouze mapy, o které budeš mít zájem.
A sleva nesleva, začnu se poohlížet po něčem jiném než je Navigon - updatem na 2.x jej akorát zprznili :-(
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

neilz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 250
Registrován: ned lis 22, 2009 1:32 am

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od neilz »

Hm co konkretne je ted tak spatny ? Abych nevyhodil 50e

Odpovědět