[*] NAVIGON

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
slezacekm
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 510
Registrován: čtv kvě 05, 2011 12:30 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od slezacekm »

Prave! Ale tak pro sporiveho jedincektery nejezdi denodenne podle navigace by mohlo stacit aktualizovat mapy trba i po dvou az trech letech. Pro toho kdo jezdi hodne zminovane penize zase nejsou tak draha a vyplati se. Nicmene to pridava dalsi promennou do vyberu te "nejlepsi" navigace a muze se zacit zase vesele spekulovat:)

iPod Shuffle 2GB stříbrný 6th gen
Ipad Mini 16 GB WIFI iOS 7
Iphone4 16 GB iOS 7
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3.

spamoid
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: pát dub 20, 2012 1:06 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od spamoid »

2 cuting - já to chápu, prostě jsou nyní pravidla jak jsou. Jen mě mrzí, že firma si dovolí za běhu pravidla měnit jak se jí zlíbí (ať je to odůvodnitelné nebo ne). Prostě jak jsem psal - důvěra je v obchodě důležitá a tu Navigon se svým novým pánem porušili...
A jen tak pro zajímavost by mě zajímalo, jak by jsi se tvářil, kdyby MS nyní přišel s tím, že musíš zaplatit 1/3 ceny za to, aby ti aktualizovali Windowsy, pak 1/3 aby jsi mohl mít service pack na Office apod... A zdůrazňuji že by to nebylo v podmínkách, kdy jsi si software kupoval... A věřím, že aktualizace taky něco stojí...

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

No, svět windows mi ji naštěstí vzdálený, ale to není podstatné. Změny podmínek jsou normální, stejně, jako změny cen u jakéhokoliv výrobku a zboží. Já osobně prostě respektuji, že se věci časem mění a vyvíjejí a nečekám, že novinky dostanu doživotně zadarmo. Mám respekt k práci jiných a pokud něco skutečně potřebuji, rád za to zaplatím. Navíc, tyto aktualizace nejsou "must have", aplikace běží v pohodě dál i bez nich a při "rychlosti" výstavby silnic v česku jsou alespoň pro mne bezpředmětné. Ale to "must have" si musí vyhodnotit samozřejmě každý sám.
 Apple hračky 

honziš
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 349
Registrován: pon pro 21, 2009 9:04 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od honziš »

Perlička: Dnes jsem se pokoušel dostat do hotelu Marriott (Praha 1, ulice V celnici) a ať jsem zadal přímo bod zájmu, který Navigon zná, nebo zadal ulici, byl jsem bez šance. Navigon vždy zahlásil, že mám zkontrolovat profil trasy, případně že nemám všechny mapy :-)
(řešení: mám jako záložní navigaci Dynavix a ta mě naštěstí dovedla bez problémů)

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

[*] NAVIGON

Příspěvek od Barberry.pha »

Nebyva nez souhlasit, kdyz jsem ale zadal pouze ulici V Celnici, bez cisla popisneho, tak mi to bez prooblemu trasu naslo.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

honziš
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 349
Registrován: pon pro 21, 2009 9:04 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od honziš »

Ulici bez čísla mě zadat nenapadlo, docela jsem spěchal :-)

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

[*] NAVIGON

Příspěvek od Barberry.pha »

Ja to tedka zkousel, primo hotel Marrionet to naslo ale nevypocitalo trasu, to stejny primo ulice V Celnici 10 Praha 1, stejne jako tobe.
Trasu mi tam spocitalo pouze pro kolo :)
Ale spocitala se mi trasa po zadani pouze ulice V Celnici, nebo V Celnici 2, uprimne nevim jestli tam neni pesi zona nebo zakaz vjezdu.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

honziš
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 349
Registrován: pon pro 21, 2009 9:04 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od honziš »

Neni, maji tu primo vjezd do podzemnich garazi - jsem tu a muzu dosvedcit :-)
Dynavix mi ale myslim ukazoval V celnici 8 a ne 10 jako Navigon.

spamoid
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: pát dub 20, 2012 1:06 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od spamoid »

Zdravím,
ještě bych měl k Navigonu dotaz - dají se do Navigonu nahrát vlastní POI jako např. do TomToma? Rád bych si stáhnul některé kategorie POI z webu případně si udělal vlastní a nahrál si je do Navigonu, jen jsem nepřišel na to jak...
Moc díky předem za radu

macuser

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od macuser »

Docasna sleva FreshMaps, 15 ecek.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

Díky za info. Za tu cenu si je snad poprvé i koupím, i když jezdím s navigací minimálně. :) Platí to na 24 měsíců stejně, jako u externích navigací ?
 Apple hračky 

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Petrt »

Chtěl bych poprosit majitele Freshmaps - můžete mi udělat snímek Bělehradu viz. můj obrázek níže? Zajímalo by mě, zda je v aktuálních mapách zaznačen obchvat Bělehradu. Moc děkuji.

(PS: jména okolních vesnic jsem skryl tak, že jsem měl na displayi prst a "jakoby" posouval mapou - obraz je pak přehlednější).

Obrázek
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Hrabatko
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 96
Registrován: pon čer 28, 2010 5:03 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Hrabatko »

Dnes vyšel update map Q2/2012. V případě, že máte zakoupené Fresh Maps se update nabídne automaticky po spuštění.

Hrabatko
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 96
Registrován: pon čer 28, 2010 5:03 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Hrabatko »

@ Petrt - Posílám poptávaný screen z nejaktuálnějších map.

Obrázek

venousek
Host
Host
Příspěvky: 59
Registrován: úte lis 24, 2009 8:40 am

[*] NAVIGON

Příspěvek od venousek »

Bosna je v nových mapách komplet zmapovaná, dříve byl jen průjezd. To se hodí, za pár dní tam odjíždím na dovolenou...

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Petrt »

Hrabatko: diky, takze obchvat neni stale v mapach zaclenen.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

mookie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 379
Registrován: stř zář 02, 2009 3:18 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od mookie »

chtěl bych se zeptat na jednu věc, se kterou si neustále lámu hlavu...

občas si připravuju adresu do Oblíbených míst a když se proklikám až na konec celýho procesu zadávání adresy a uložení místa, tak se chci vrátit na úvodní obrazovku (nechci hned spustit navigaci)... no a zatím jsem nepřišel na žádnou zkratku, než se proklikat nazpátek celým zadáváním adresy... existuje nějaká taková možnost nebo ne?

Hrabatko
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 96
Registrován: pon čer 28, 2010 5:03 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Hrabatko »

@ mookie - souhlasím, že toto je jedna z věcí, která mě na Navigonu docela štve. Sám jsem také neprišel na způsob, jak se vrátit nějakou rychlejší cestou. Docela se divím, že tým Navigonu dávno neimplementoval nějaké "Home" tlačítko, které by uživatele dokázalo vždy vrátit na start.

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od mrzic »

Vyšla nová verze 2.1. Co jsem koukal, tak je možnost zobrazit u cílů na trase zobrazit fotky s Google Street View, vč. 360°panoramat.
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

venousek
Host
Host
Příspěvky: 59
Registrován: úte lis 24, 2009 8:40 am

[*] NAVIGON

Příspěvek od venousek »

A taky verze 2.1 opravuje bug v českém TTS hlasu, kdy instrukce zněla jete rovn, nyní už pěkně říká jeďte rovně.

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

[*] NAVIGON

Příspěvek od Jadro »

Tak dneska jsme jeli do Batnovic (u Adrspachu) a Navigon nas vedl takovouhle krasnou cestou

http://img.tapatalk.com/55a1076e-c00e-37ad.jpg

Mistni na me koukali jak na blazna :-D

Pokud vkládáte obrázky přes tapatalk, tak odstraňtě BB značky pro IMG, na fóru se to pak zobrazuje špatně, celé jako plain text. MG

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

A ty ses nechal? A dojeli jste? :-D
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Metalgirl »

OT: Jste mohli zkusit. Jednou jsme taky něčím takovým podobným už jeli. Tlumiče přežily a i spodek auta. :D
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

[*] NAVIGON

Příspěvek od Jadro »

No my to dali :-) Bylo to cca 3 km... Jako fakt masakr, ale vsichni prezili (i auto) :-) Jen moje 2 leta dcera na me kricela: "Tato,ne,kaminky,neee... Bojim" :-D

Jeste doplnim, ze nastaven byl profil Auto, trasa Optimalni a Mistni a ucelove komunikace - ZAKAZANO

MG diky za upravu obrazku... Doufam, ze priste prijdu na to kde odstranit BB znacky

Chudák malá, takové šoky. :D Jestli to nejde, tak nech tak, já měla za to, že to tam nějak půjde upravit, ale jestli to tapatalk dělá automaticky, tak s tím nic neuděláš tedy. :) MG

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

A ještě jedna kontrolní otázka: dal jsi chybu v mapě vědět Navigonům? Prostředky už na to všichni máme... ;-)
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

[*] NAVIGON

Příspěvek od Jadro »

Zatim ne, nejsem si jisty jestli je to chyba... Nevite co znamena na Mapach.cz prerusovana hneda? Je to presne ta cesta, po ktere me vedl Navigon a je tam takovych vic...

Obrázek

A kdyz jsme tam jezdili na kole, tak jsme na takovych cestach potkavali auta... V "horach" to asi povazuji za beznou cestu :-)

EDIT: tak prerusovana je zpevnena cesta

spamoid
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: pát dub 20, 2012 1:06 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od spamoid »

Zdravím uživatele,
chtěl jsem se zeptat, jeslti jste někdo neřešil otázku, jestli jde do Navigonu dostat vlastní kategorii POI (Důležité místo)? Chtěl bych si tam přidat vlastní, ale bohužel nemůžu přijít na to, jestli to vůbec jde.
Díky předem za jakoukoliv reakci

peterkooo

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od peterkooo »

docital som sa ze nova verzia 2.1 by mala obsahovat aj google street view. treba to potom este zvlast zakupit?

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od mrzic »

Není potřeba zvlášť dokupovat. Fotky z Google StreetView se stahují online.
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Golf »

spamoid píše:Zdravím uživatele,
chtěl jsem se zeptat, jeslti jste někdo neřešil otázku, jestli jde do Navigonu dostat vlastní kategorii POI (Důležité místo)? Chtěl bych si tam přidat vlastní, ale bohužel nemůžu přijít na to, jestli to vůbec jde.
Díky předem za jakoukoliv reakci

Navigon nic takového na rozdíl od konkurence neumí…
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

zdenko

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od zdenko »

Ja napisem o jednej negativnej skusenosti: bol som nedavno na morave, cestu som absolvoval bez navigacie az kym som bol vzdialeny cca 20km od dedinky rusava kam som sa potreboval dostat, zapol Som navigaciu a ponuklo mi tri varianty, tak som jednu vybral a bolo vymalovane, ako som neskor zistil vsetky tri boli polne alebo lesne cesty :x (ako to tu uz bolo viac krat spomenute), dostal som sa tam az na stvrty krat po pomoci miestnych obyvatelov.

korwin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: sob dub 03, 2010 6:04 am

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od korwin »

No to se mi v poslední době také stava velmi často. Pokud jedu někam na venkov, tak skoro vždy mne to navede nějakou polní nebo lesní cestou, i když mám tyto cesty vypnuté. Ale zkoušel jsem od kamaráda iGO a bylo to ještě horší - polní cesty, neexistující odbočky, jednosměrky v protisměru, atd... Jsem z toho dost rozčarovaný.
iPhoneX: 256GB_11.2.2 iPad2: 64GB_WiFi iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM
MacBook Pro 13"Retina: Late2013 8GB RAM, 256GB SSD Mac mini: Late2014 16GB RAM, 256GB SSD

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od jeenik »

Mám problém viz obrázek, zkoušel jsem opakovaně reinstall a nic.... Vždycky při spuštění tato hláška. Mám iOS 6 GM, ale dělalo to i na betě ios6. Je to tím neoficiálním OS?

Obrázek

dawe73
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: pon pro 24, 2007 1:06 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od dawe73 »

Update aplikace pro iOS6, iPhone 5 a nové mapy Q3/2012 (zdarma)

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

S novou verzí přicházejí možná i nový mapy, ale já nějak nepochopil, jak je updatnu. Stažením app z appstore updatnu přece jen tu samotnou aplikaci ne? A jak potom updatnu mapy? Nic mi to nikde nenabízí a nechce se mi moc věřit, že bych s aplikací nějak dohromady stáhnul i ty mapy - to takhle přeci už pár verzí nefunguje...
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Barberry.pha »

Prave to nahravam.
Das update v appstoru, tim se ti aktualizuje app. Tu spustits a tam na tebe vyskoci ze jsou dustupne aktualni mapy, das aktualizovat, app se ti vypne, smazpu se ty stare mapy a po zapnuti ti to napise ze mas jir do map manager a stahnout nove mapove podklady, staci tam jenom kliknout na prevzit zmeny a ono si to stahne znova nove mapy ktere jsi mel predtim stazene.

Jinak za to jsem rad, usetril jsem 15€ za ty fresh map a mam aktualni mapy ;)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

...Tu spustits a tam na tebe vyskoci ze jsou dustupne aktualni mapy, das aktualizovat...
Díky. V tom případě ale u mě něco selhalo, protože přesně takhle jsem postupoval a byl jsem zmaten proto, že na mě nic nevyskočilo že by byly dostupné nějaké nové mapy... No nic, přinejhorším to pak nějak přeinstaluju.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

pavelond

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od pavelond »

Prej by mel navigon umet MHD v ranci pesi navigace. v cesku jen Praha. zkousel to uz nekdo s hlasovymi pokyny pro pesi navigaci?

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Barberry.pha »

Je to tam, akorat se to musi koupit za 2.99€, pro ČR je tam jenom Praha.

http://img.tapatalk.com/d/12/09/20/yby6ahan.jpg
http://img.tapatalk.com/d/12/09/20/hynedepe.jpg
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

mookie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 379
Registrován: stř zář 02, 2009 3:18 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od mookie »

a uložený cíle jsou po updatu zase v p***i

Odpovědět