[*] NAVIGON

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
styx

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od styx »

Kopis píše:... iPhone nechytne ani po mnoha minutách...


Moja skúsenosť je, že doma za oknom ani ťuk, ale stačí vystrčiť ruku pod oblohu a po pár sekundách sa chytí. Cestou v električke tiež bez problémov, v aute pred budíkmi s Google Maps tiež dobrá presnosť bez výpadkov. S Navigonom presne to isté. Okamžite ako som vyliezol z baraku, hneď sa chytil. V aute zatiaľ neviem, ale verím mu :-)

Inak myslel som, že Sygic bude moja prvá navigácia, ale keďže ich zabrzdili v Appstore, zobral som Navigon. Škoda že Sygic je taká svetácka horenos firma, a moc aktualít na stránkach nemá, a to už nehovorím o tom, že v podstate slovíčko patriotizmus im absolútne nič nehovorí. Slovenčinu poznajú len vtedy, keď niekoho hľadajú do týmu :-( To už mi nemčúrsky Navigon príde sympatickejší aj dôveryhodnejší, takže verím, že prídu updaty zadara. Mne osobne ale celkom vyhovuje hneď táto prvá verzia. Asi ešte nie som rozmaznaný inou navigáciou :roll:

eugenqo

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od eugenqo »

hm, ludia, ako v tejto navigacii vyriesit problem: pisete, ze sa neda navolit cesta cez vlastne body

chystam sa o mesiac do viedne na letisko Schwechat, ak si dam naplanovat cestu z aktualnej pozicie (som z Kosice) navrhne mi cestu po madarskych dialniciach, co ak ale chcem ist cez nase slovenske dialnice, cez sever slovenska a potom v ziline na BA odbocit ? pripadne ma bude navigovat cez juzne slovensko do BA a tak Wien ? ved je to hlupost, ze ak mi navigon navrhne cestu cez budapest a po dialniciach do Wien, ja vsak budem realne v presove,poprade,ziline,trencine,trnave, tak mi bude hlasit navigon odbocte dolava - smer madarsko, bude sa ma akoby v lubovolnom okamihu navigovat do madarska... alebo si to zle predstavujem ? aspon takto mi to vychadza z toho co pisete, ze sa neda navolit vlastna cesta, takto by som si navolil na mape cez ktore mesta chcem ist a urobi uz len vypocet trasy..

Pifík
Host
Host
Příspěvky: 113
Registrován: ned srp 24, 2008 4:51 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Pifík »

Právě stahuji... do 30.6 platí totiž aktuální "promo cena". Update by potom měl být stejně zadarmo.
Našel jsem docela hezký držák na přední sklo u auta, něco jako bude nabízet TomTom.
http://www.cables.cz/_produkt/ipower-ca ... 289456868/
Obrázek iPhone 5c 16GB
Obrázek iPad (3rd gen.) 32GB
Obrázek Apple TV (3rd gen.)
Obrázek Mac mini 2009 2.26GHz 4GB RAM 64GB SSD

Strejda

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Strejda »

Příspěvek smazán jako požadavek na warez. Dávej si na to pozor, warez se tu nejenže nepěstuje, ale snahy o něj mohou být postihovány dle pravidel tohoto fóra. Beavers.

EDIT:
To nebyl pozadavek. To byla jen informace, ktera na nic neodkazovala.

Ptal ses, jestli se to dá někde stáhnout zadarmo. Tak co to je, když ne požadavek? Beavers.

Pokud vím, tak kdyz se clovek pta, na konec vety da otaznik (?) Ja jsem mel tecku a na zakladni skole jsme se ucili, ze tecka vyjadruje napriklad vetu oznamovaci. ;)
Naposledy upravil(a) Strejda dne ned čer 21, 2009 2:41 pm, celkem upraveno 1 x.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Petrt »

Pifík: o te promo cene vime, zminoval jsem to i na prvni strane. Bohuzel nikde neni uvedena finalni cena - kvuli uspore 5? to ted kupovat nebudu, ale pokud by to byla jiz zajimava castka, tak bych se asi uz nerozmyslel...

ps: ten drzak co jsi nahodil neni ani z daleka podobny TomTomackemu, nehlede na to, ze z venku stoji podobny 100Kc :wink:
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Kopis
Host
Host
Příspěvky: 47
Registrován: čtv zář 25, 2008 10:18 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Kopis »

Důležitý informační "upgrade":
Navigon i v právě dostupné verzi 1.0 umí:
1. Přidat jeden průjezdní bod. Ten může být vybrán z mapy při jejím prohlížení po výpočtu trasy nebo to může být některý z bodů POI po trase (např. zajedu k nejbližší pumpě). Po výběru průjezdního bodu se v horní liště zobrazují čas příjezdu (ev. vzdálenost) do průjezdniho bodu společně s časem příjezdu (ev. vzdáleností) do cíle. To je velmi příjemná vlastnost.
2. Vynechat (blokovat) spočítanou trasu odstupňovaně ve vzdálenosti od 500m do 20 km (např. teď je přede mnou 5 km uzavřené dálnice).
3. Kromě možnosti výpočtu rychlé a krátké trasy je i varianta optimální, která se snaží nalézt trasu co nejrychlejší, aniž by ale enormně narostl počet ujetých km. Testem mnou používaných tras konstatuji, že optimální trasa se velmi blíži tomu, co je v mým případech ideální.

Suma sumárum - není to úplný základ ale už i něco navíc! ;-) Nyní postrádám pouze možnost uložit naplánovanou trasu, více průjezdních bodů než jeden (ale díky za ten jeden!) a práce s uživatelskými POI (možnost importu, radary, vyhledávání zadáváním jména POI, nyní pouze rolováním v seznamu) a český hlas navigace. Ale na verzi 1.0 "good job".

Barva písma změněna na defaultní. Je zapovězeno používat jiné barvy. Obzvláště červené odstíny jsou pro poznámky moderátorů. Viz pravidla v odkaze. Beavers.
http://www.iphone.cables.cz/viewtopic.php?f=112&t=10929
iPhone 13 Pro 256GB O2 | MacBook Pro 15"

Pifík
Host
Host
Příspěvky: 113
Registrován: ned srp 24, 2008 4:51 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Pifík »

to: petrt

mně teda podobný (principielně) připadá - je na sklo a otočný. Nepsal jsem úplně stejný, ale "něco jako", tak to nemusíš hned pitvat do detailu. :wink:

To mi teda hoď odkaz kde ho za tu stovku mají, hned si koupím. Měl by ses podrobněji podívat, co vše ten kit do auta obsahuje. Myslím, že za stovku to teda neseženeš, ale rád se nechám přesvědčit o opaku.

EDIT: teď jsem četl tvůj příspěvek výše, kde máš odkaz na nějaký držák za 5e, nicméně ten iPower vypadá už napohled kvalitněji a má víc příslušenství, ale zase ta cena toho tvého odkazovaného je zajímavá...
Naposledy upravil(a) Pifík dne ned čer 21, 2009 3:00 pm, celkem upraveno 1 x.
Obrázek iPhone 5c 16GB
Obrázek iPad (3rd gen.) 32GB
Obrázek Apple TV (3rd gen.)
Obrázek Mac mini 2009 2.26GHz 4GB RAM 64GB SSD

F!X3R

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od F!X3R »

funguju aj bez pripojenia na internet?

House_MD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2797
Registrován: úte čer 09, 2009 12:41 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od House_MD »

funguju aj bez pripojenia na internet!
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Petrt »

Pifík: ano ten tvuj ma vetsi prislusenstvi (ale k cemu?), ale ten "muj" vcetne nabijecky stoji 163kc (vcera objednano). Za cca 10 dnu jej mam doma a kdyz casem vyjde TomTomacky, tak tenhle muzu s klidem zahodit. Z komentaru majitelu je mnou uvedeny drzak az necekane pevny, takze jsem ho vzal.

Kopis: velice zajimave novinky, hned se stava navigace pouzitelna...
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

creck
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: úte srp 26, 2008 6:59 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od creck »

Dotaz na lidi kteri zkouseli slohnutou verzi IDA a ted presli na navigon, co je lepsi ? at mam alespon predstavu podle nejake predlohy , pokud se chce nekdo rozepsat tak prednosti IDA a prednosti Navigonu diky

Maekoboss

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Maekoboss »

Je možné nainstalovat mapu pouze ČR, aby to zbytečně nezabíralo místo?

Kopis
Host
Host
Příspěvky: 47
Registrován: čtv zář 25, 2008 10:18 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Kopis »

Legálně koupená aplikace lze instalovat pouze kompletní, tzn. s mapou celé Evropy. Dle různých diskuzí na webu by měly následovat verze s jednotlivými regiony.
iPhone 13 Pro 256GB O2 | MacBook Pro 15"

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Petrt »

kolasport píše:tak koukam ze 3000 v pr..... koukam ze je navigon cracknutej :evil: :oops:

no a ? Radeji dam 2000Kc za "potrebny" soft nez riskovat zruseni zaruky u kramu za 15k :-(
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

andrejkovo

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od andrejkovo »

podla mna myslel že dal zan 3000 a niekto ho crackol a mohol ho mať zadarmo :evil:

kolasport
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: úte bře 31, 2009 11:41 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od kolasport »

Omlovám se :D Já blb necelé 2000 ale schválně to sosnu a prubnu to na jinym iphonu



Jinak navigace docela v poho....Doufam že bude brzo ta čeština

Kopis
Host
Host
Příspěvky: 47
Registrován: čtv zář 25, 2008 10:18 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Kopis »

Juramac: navigaci na souřadnice jsem neobjevil.
Ad nahrávání jenom částí map: To má nejvíce vymakaný Garmin. Díky programu pro PC Mapsource lze do přístroje plus paměťové karty nahrát pouze požadované segmenty map (nemusí být souvislé) a navíc současně různé typy map (tedy silniční společně s topo a námořní). Konkrétní mapa se pak vybere přímo v přístroji. Škoda, že Garmin zatím iPhone tvrdě ignoruje. Snad Navigon a TT budou mít úspěch a Garmin se bude chtít taky namlsat. ;-)
iPhone 13 Pro 256GB O2 | MacBook Pro 15"

House_MD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2797
Registrován: úte čer 09, 2009 12:41 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od House_MD »

kopis: jak sme rozebírali tu přesnost, tak mě dneska Motion xGPS ukazoval přesnost 41 metrů :shock: :shock: . Ale nvm, jestli to nebyl jenom nějakej blbej rozmar...
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.

vlk25
Host
Host
Příspěvky: 110
Registrován: stř čer 17, 2009 7:59 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od vlk25 »

Petrt píše:
kolasport píše:tak koukam ze 3000 v pr..... koukam ze je navigon cracknutej :evil: :oops:

no a ? Radeji dam 2000Kc za "potrebny" soft nez riskovat zruseni zaruky u kramu za 15k :-(



Ako mi môže odpadnuť záruka ? Jailbreakom alebo tym že mam cracknute aplikacie ?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od rony »

juramac a ostatni: ako moderator, teraz uplne vazne poviem toto: rozputavas aj ty nekonecne debaty o wareze. Ak sa ti nejaky prispevok nepaci, klikni na Upozornit na prispevek, automaticky to ide moderatorom a tym padom to moze zmiznut.

ale akonahle na fore upozornujes na pravidla fora, a este k tejto zbytocnej a hlupej teme o wareze, tak sa tu bude cele forum iba hadat o hovne. To slovo som zvazil a napisal pretoze vystihuje to, o com sa posledne dni toto forum najviac stara.


Takze: chcete upozornit na nieco, co sa vam nepaci, tak klikajte uz na to Ohlasenie prispevku! To je spravna a jedina cesta.

Akonahle budes aj ty reagovat na warezacke prispevky takto, tak budem mazat aj tvoje prispevky aj prispevky na ktore reagujes.

Vrucne a velmi pekne dakujem za pochopenie. Neber to prosim ta v zlom a neuraz sa.

Pre ostatnych: nerobi mi problem zamykat a mazat cele temy aj napriek tomu, ze vela ludi do nich pise rozumne a dolezite veci. Ale flamewar tu uz nebude ziadna bez toho, aby nezasiahol moderator.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

Tedy pánové, tak to je síla :evil: Jedna perla vedle druhý...
Opravdu plodná diskuse, dementní, stále se opakující dotazy na to samé (pokrytí a detailnost je v podstatě ta samá na všech platformách), svědčící o tom, že nejen do Evropy máme stále daleko a jsme líní trochu hledat a číst. Je mi jasné že budu "neoblíbený", ale to si fakt neumíte přečíst recenze? Odkaz tu byl už dvakrát a to co platí o PNA verzích nebo na WM či Symbianu, je vlasně 95% analogie s iPhonem, časem to bude téměř stprocentní...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

r.a.c.e.k
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 326
Registrován: stř pro 05, 2007 10:44 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od r.a.c.e.k »

S tou 95% podobnosti bych si nebyl tak moc jistej. Ono je dobre mozne ze to orezou aby to zvladli ovladat uzivatele ajfounu ( hlavne ty ktery neumej hledat a cist ). To bylo rejpnuti :lol:
Trosku se o navigace zajimam ale Navigon jsem v rukach jeste nemel, muj favorit je iGO at iGO8 nebo i Amigo.
No dnes se me snad dostahuje premluveny Navigon, tak ho vyzokusim aspon co se funkci tyce, mam 2G.

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

Pifík > oba ty držáky o kterých se tu přete s tím od TT nemají ale vůbec nic společného, jsou to jenom držáky, naprosto pasivní bez konektoru (který do iP musíš dodatečně zastrčit). TT ho má i s konektorem, to znamená že iP stačí do toho držáku pouze zastrčit a tak jak je to pak zapojené to funguje, znamená to úplně jiný luxus a tím i podstatně jinou, vyšší, cenu :wink:
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

hoboj

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od hoboj »

Funguje Navigon i na starsim FW nebo je vazana jen na 3.0 a vys?

kolasport
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: úte bře 31, 2009 11:41 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od kolasport »

na store je Sygic ale jenom Maps Asia a Australia

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

bodka
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 342
Registrován: pon zář 01, 2008 7:54 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od bodka »

Golf píše:Tedy pánové, tak to je síla :evil: Jedna perla vedle druhý...
Opravdu plodná diskuse, dementní, stále se opakující dotazy na to ...

to demetne si snad mozes odpustit, nie?

Golf píše:...
Odkaz tu byl už dvakrát a to co platí o PNA verzích nebo na WM či Symbianu, je vlasně 95% analogie s iPhonem, časem to bude téměř stprocentní...

Vsak prave ide to ze SNAD a CASOM bude mat Navigon fukcie ako ma mat (trasa cez body, import poi). Ak si chce ktosi kupit navigaciu do iP teraz, tak prave teraz, ako sa zda, Navigon este nie je plnohodnotou navigaciou. Ako inak, ak nie podla user skusenosti sa ma rozhodnut, ci nekupit produkt niektoreho konkurenta (ktore sa asi relativne coskoro objavia v appsore). Domyslel si, ze mozno dotycny ide za 2 tyzdne na dovolenku?
iPhone 3G, 16 GB, verzia 4.0.1 > 3.1.3, JB
iPhone 4, 32 GB, 5.1.1 Orange
iPad Retina 4th, 32GB, wifi, 6.0.

Pifík
Host
Host
Příspěvky: 113
Registrován: ned srp 24, 2008 4:51 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Pifík »

to: Golf
Jasně, ten od TomToma je každopádně nejlepší, jak píšeš. Otázka je, kolik bude stát a zda půjde koupit i samostatně bez software, což se snad brzo dozvíme.
Obrázek iPhone 5c 16GB
Obrázek iPad (3rd gen.) 32GB
Obrázek Apple TV (3rd gen.)
Obrázek Mac mini 2009 2.26GHz 4GB RAM 64GB SSD

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od iTukan »

juramac: zkousel jsi tam nejak dostat vlastni POI?
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan


Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

Mám pocit, že se iTukan ptal na trochu něco jinýho... Šlo mu asi o to, jestli tam jdou dohrát POI třeba z poi.cz, např databáze radarů a tak.
Edit: zase pořádně nečtu, píšeš o tom, sorry
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

BednyS

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od BednyS »

Netusite nekdo jakym zpusobem bude probihat ta aktualizace? Jestli nejaky patch, nebo se to bude tahat cely znovu?

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

rembaz > to video v podstatě dokazuje to, že se opravdu dá vybírat navigační soft pro iP podle toho, co platí v recenzích na jiných platformách (nebo přímo o vlastních zkušenostech z používání navigací). Kdo bude preferovat jednoduché intuitivní ovládání zvolí TT, komu nevadí trochu nepřehlednější ovládání a raději efektnější grafiku zvolí Navigon, alespoň pro začátek, než bude konkurence od dalších. Samozřejmě 100% funkcí a fičur bude časem, ze začátku určitě ne...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Pifík
Host
Host
Příspěvky: 113
Registrován: ned srp 24, 2008 4:51 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Pifík »

to BednyS:
to ti teď asi nikdo neřekne, nicméně dle zavedeného systému na appstore to vypadá, že se bude muset tahat celý znova.
Obrázek iPhone 5c 16GB
Obrázek iPad (3rd gen.) 32GB
Obrázek Apple TV (3rd gen.)
Obrázek Mac mini 2009 2.26GHz 4GB RAM 64GB SSD

Cyclope
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 196
Registrován: pát zář 12, 2008 4:30 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Cyclope »

Takže se můžu podělit o první dojmy z užívání této navigace, musím říct, že naštěstí jsem testoval navigaci na kamarádově iPhonu, neboť si jí koupil a já měl možnost jí před případnou mojí koupí do mojeho iPhonku trochu testnout.
První dojem -> celkem zklamání. Jelikož jsem měl možnost vyzkoušet trialku iDA Europe z Cydie, mohu zde vypsat několik, pro mne zásadních, rozdílů.

Zatímco iDu jsem dokázal ovládat během několika vteřin, ovládání Navigonu mi proti ní připadlo celkem kostrbaté, ale na to se dá určitě časem zvyknout. Dále mne překvapilo dlouhé hledání GPS signálu, u iDA na stejném místě možná až dvojnásobné (bohužel toto nemusí být vůbec objektivní, neboť test iDA probíhal na jiném iPhonu...). To jsou ovšem věci, které nejsou až tak problémové. Ty problémové začínají zde:
1) čísla popisné. Byť iDA nezná také všechny, je na tom ale o mnoho lépe než Navigon (bráno u nás ve městě)
2) Navigace mne ve třech (!) případech chtěla hnát přes jednosměrku, jednou dokonce zákazem vjezdu (zákaz platí cca od listopadu 2008, ovšem jedosměrky tam jsou už minimálně 29 let, tedy od doby, co si pamatuji). To mi u nás ve městě nevadí, protože to znám, ale co až vyrazím třeba někam do cizího města, hm?
3) O dost horší výhled na trasu ve 3D zobrazení, mohlo by být ve městě víc "přizoomované", nikde v nastavení jsem tuto možnost nenašel..

to je zatím vše, zítra ještě budu testovat, to pojedu mimo město, takže kdyžtak post zedituji :wink:

creck
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: úte srp 26, 2008 6:59 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od creck »

hoboj píše:Funguje Navigon i na starsim FW nebo je vazana jen na 3.0 a vys?

Na starsim FW nefunguje, sice jde do founa dostat zmenou pres FWchanger, ale potom ji nerozjedes,

beky02
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte úno 19, 2008 3:02 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od beky02 »

Tak jsem šel taky do NAVIGONu (páč jsem ho chtěl stejně koupit manželce na 3G) a potvrzuji funčnost i na iPhone 2G s modulem iGPS360 + ze Cydie utilita Serial GPS. Zkoušel jsem pouze, jestli to najde GPS signál. K večeru testnu jízdu v autě.

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

Tak jsem do něj šel taky :wink:
Dnes jsem prodal TomToma a moc se mi nectělo čekat, navíc si myslím, že ta cena bude dál jen horší (a tahle není vůbec špatná), a Navigon špatně hodnocený všeobecně není, i když tady u iP nejsou ještě všechny funkce zprovozněny... Přistihl jsem se v poslední době, že čím dál častěji používám vestavěné GoogleMaps místo navigace TomTom, tak asi i proto, a až vyjde TomTom tak se uvidí zda se vyplatí ještě přejít...
Stažení do PC 23 minut, z PC do iP skoro 50 minut.
První dojmy po přečtení všech možných názorů a zhlédnutí videí na netu veskrze pozitivní. Naběhnutí GPS signálu během 30 vteřin, je to asi hodně individuální a někdy mám pocit že každý používáme něco úplně jiného (minuty nebo několik minut? nebo vůbec? - to neznám)
Ovládání oproti TomTomu vůbec není tak jednoznačné a intuitivní, ale je to věc zvyku a názoru, a s češtinou si s tím pak poradí každý :D

Jenom trochu poznámek k hodnocení od Cyclopa:
1) nevím kde používá čísla popisné, ale v Praze celkem logicky naprostý standart
2) při aktualizaci map (jednosměrky atd.) asi všichni postupují s nějakou prioritou a (teď se nikoho nechci dotknout) různé zapadákovy jim stačí pokrýt silnicema bez upřesnění směru, navíc je pár poskytovatelů map a jsou holt rozdíly. Kdybys jel ke mě do kanceláře, tak TomTom navádí ulicí, která vždycky byla slepá (to jest nikdy nebyla průjezdná!), Navigon to třebas ví :lol:
K těmto dvěma bodům, protože spolu tak trochu souvisí - doby, kdy jsem musel mít ty nejaktuálnější mapy jsou pryč, tohle už mám za sebou, přesto jsem vždycky narazil na rozdíly oproti skutečnosti. Nejednou jsem byl navigací nucen, abych přejel dělící pruh uprostřed nebo svodidla a odbočil vlevo, o jednosměrkách nemluvě (přeborníkem v tomhle byl Dynavix), praxe pak je taková, že pár jedinců způsobí dopravní nehodu protože navigaci bezmezně důvěřují.
3) je to věc zase individuální, uvidíme co se časem změní.

Takže až na již zmíněné věci (navigace když jsem na signálu, více průjezdních míst, nemožnost přidat třeba databázi radarů........) vcelku spokojenost. Pár prvních km OK, od zítra jezdím v ostrém provozu :wink:
Naposledy upravil(a) Golf dne pon čer 22, 2009 5:07 pm, celkem upraveno 1 x.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

r.a.c.e.k
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 326
Registrován: stř pro 05, 2007 10:44 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od r.a.c.e.k »

2 beky02: Mohl bys porovnat potom jak kvalitni signal mas s 3G a na 2G s externim modulem? Mam taky 2G a o modulu uvazuju.

zdcerny
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 421
Registrován: pon črc 14, 2008 6:59 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od zdcerny »

Tak mé první dojmy s navigací jsou kladné. Dobře nabíhající signál je fajn, odpoledne také testnu v provozu. Ještě tu češtinu a bude to OK.
Navigace jede super, schválně jsem jezdil jinou trasu a přepočítávání bylo okamžité takže spokojenost, s tou češtinou jsem myslel nějaký příjemný český hlas poslouchat. :)
Naposledy upravil(a) zdcerny dne pon čer 22, 2009 6:32 pm, celkem upraveno 1 x.
Obrázek iP2G, 3G, 3GS, 4, 4S, iP5, iP5C, iP5S, iP6S+, iP7+, iPX, Xs Max 256GB
Obrázek Mac mini, MacBook, MacBook Pro Touch Bar
Obrázek iPod nano, Time Capsule, Apple TV 4, iPad Pro

Odpovědět