[*] NAVIGON

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
shimie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 368
Registrován: pon bře 17, 2008 8:15 pm

[*] NAVIGON

Příspěvek od shimie »

Po navigacii SYGIC sa dnes na AppStore objavila dalsia zaujimava navigacia NAVIGON.

Mapy krajin:
Albania, Andorra, Belarus, Belgium, Bosnia-Herzegovina, Bulgaria, Denmark, Germany, Estonia, Finland, France, Gibraltar, Greece, United Kingdom, Ireland , Italy, Croatia, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Macedonia, Monaco, Montenegro, Netherlands, Norway, Austria, Poland, Portugal, Romania, San Marino, Sweden, Switzerland, Serbia, Slovakia, Slovenia, Spain, Czech Republic, Hungary, Vatican

Jazyk:
English, French, Spanish, German, Italian, Swedish, Danish, Norwegian, Finnish, Dutch

Velkost 1.6 GB
Cena 74,99 ?
iTunes Link: NAVIGON AG

Obrázek

Video:

Zobrazit video na http://youtu.be/g1mEpGtcnTI
Kód do fóra: [youtube]g1mEpGtcnTI[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov
Naposledy upravil(a) shimie dne sob čer 20, 2009 12:53 pm, celkem upraveno 3 x.
iPhone X black - 64GB
iPhone 6 - 64GB
iPad Air - 16GB
iMac 27" 3.2GHz

sony123
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 752
Registrován: úte srp 19, 2008 9:30 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od sony123 »

Kedy bude na to slovenčina?
Aké sú mapy s porovnaním so SYGIC-om?Sú detailnejšie?V Sygice sú neni všetky ulice,ako je to v Navigone?
Diky.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Petrt »

sony123:
Zatim tam neni cestina/slovenstina (dalsi jazyky a funkce budou brzy dostupne v neplacenem updatu).
Nejlepe udelas, kdyz se podivas na recenze navigaci na http://www.navigovat.cz :wink:

Upozornuji i v tomto threadu - ta cena je zavadeci.
Important note: this special introduction price is valid only until June 30th. (Dulezita poznamka: tato specialni zavadeci cena je platna pouze do konce cervna)
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Petrt »

juramac: dockame se od tebe nejakeho shrnuti/preview? :wink:
Nemohl by jsi pak hodit snimek mapy Bukuresti?

Pro ostatni nerozhodne jako jsem ja - iGo uz nenakupuje mapy od lokalnich dodavatelu, ale jede jiz na TeleAtlasu (lokalni dodavatele jsem driv bral jako silenou vyhodu). Takze na iGo asi cekat nebudu.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Petrt »

Jde mi o to, ze snad jen iGo dokaze detailne zobrazit Bukurest - ostatni mapy (vcetne googlemaps) zobrazi jen hlavni okruh a jednu hlavni ulic skrz mesto. Sice neni Bukurest na seznamu mych planovanych cilu, ale chci si pomoci nej udelat predstavu o pokryti vychodu.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

sony123
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 752
Registrován: úte srp 19, 2008 9:30 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od sony123 »

Neviete o nejakých videách ako to vyzerá?
Našiel som nejaké ale to sú len tie čo vydaa Navigon,len nejaké preview,ja by som chcel niečo ako "gameplay". :)
Hladal som na youtube a nič.

shimie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 368
Registrován: pon bře 17, 2008 8:15 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od shimie »

Dnes to vyslo, treba pockat. Behom jedneho, dvoch dni sa na youtube urcite nieco objavi. Mozno aj juramac nieco spravi.
iPhone X black - 64GB
iPhone 6 - 64GB
iPad Air - 16GB
iMac 27" 3.2GHz

sony123
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 752
Registrován: úte srp 19, 2008 9:30 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od sony123 »

V porovnaní so Sygicom je aké?Oplatí sa ísť do toho?
Graficky je ako na tom?Sú tam aj 3D budovy a náhlady,ako je to na obhozkoch?
Diky.

House_MD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2797
Registrován: úte čer 09, 2009 12:41 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od House_MD »

Na ty radary, možná blbá připomínka, ale většinou bývají jako POI, koukal si tam?
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.

shimie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 368
Registrován: pon bře 17, 2008 8:15 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od shimie »

Tvoj prispevok s najvacsou pravdepodobnosou zmazu, taketo veci sa tu neriesia.
iPhone X black - 64GB
iPhone 6 - 64GB
iPad Air - 16GB
iMac 27" 3.2GHz

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Petrt »

eugenqo: drive byla ohlasena LITE verze programu. Doufam, ze se casem objevi. Chapu ze na pokusy za 2000Kc ma malo kdo naladu, ale tebou uvedene reseni neni legalni (pochybuji, ze by ti nekdo dal jen tak 20? za nic)
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

House_MD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2797
Registrován: úte čer 09, 2009 12:41 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od House_MD »

juramac: a nešly by ty radary nahrát jako poi? třeba z poi.cz? tady sem něco k tomu našel: http://navigovat.mobilmania.cz/Bleskovky/AR.asp?ARI=113573
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.

shauriq
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: stř črc 16, 2008 6:42 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od shauriq »

:o)) ale paci sa mi ako juramac.. ktory do krvi sa hadal ze na iphone stacia google mapy.. si kupil navigon.. heh... no nic.. mne sa zatial vidi naj sygic..

hoboj

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od hoboj »

By me zajimalo proc nepusti 30ti denni plnou verzi na zkousku jako je to pro PDA? Tohle je opravdu jako kupovat zajice v pytli. Kdyby alespon ten zajic nebyl tak drahy :)

tor

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od tor »

to juramac: kazdy jen tak nevyhodi 2000 Kc oknem.. take bych uvital zkusebni verzi, pokud se chci prepravovat po cr, jak mam vedet, ze mi to najde cil?? jak mam vedet jestli je to v poradku kdyz jsem ridic z povolani? :-D nijak. ale vis co, muzes to koupit a udelat recenzi, kdyz schvalujes takove veci.. a radi posoudime zda to pro nas je.

Zahradník

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Zahradník »

Navigace vypadá na první pohled slibně. A jak se chová, když někdo během navigování zavolá?
Díky.

hoboj

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od hoboj »

Ja osobne si myslim ze by naopak melo byt "trestne" prodavat neco, co si nemuzu vyzkouset a nebo pokud se mi to nebude libit/hodit- vratit. Ja nevim co mi tato navigace za tak zajimavou cenu ( krome par obrazku ) vlastne nabizi. Pro nekoho 2000 nic neznamenaji, ale pro me (a myslim ze nejenom pro me ) je to hodne penez bez ohledu na to za co utratim treba i vic. A delat z kazdeho hned potencialniho zlodeje mi pripada celkem nemistne. A krom toho si to snad muzou zabespecit tak aby s klidem mohli poskytnout testovaci verzi tak jako pro PDA (jak uz jsem jednou uvedl).

Zahradník

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Zahradník »

hoboj:
Neber to osobně, ale je spousta věcí, které si nemůžeš napřed vyzkoušet. Navigon je v prodeji teprve krátce a proto, jestli nechceš riskovat, musíš počkat na zkušenosti těch odvážnějších. Juramac je jedním z nich a to, že nemá příliš v oblibě nákupy za pět prstů, je mi docela sympatické. :)

marphy
Host
Host
Příspěvky: 11
Registrován: pát zář 12, 2008 4:03 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od marphy »

aaaa panove, cekal jsem tu diskuzi o navigacnim softu ktery byl ve ctvrtek uvolnen a misto toho se tu nesmyslne obvinujete z kradezi a nebo z toho co je nebo neni mozne pujcovat a pritom nemate pravdu ani jeden... me je take sympaticke kdyz si nekdo neco koupi... tady myslim, ze to dle vsech slov bylo jen na zaklade toho, ze to vyslo jako prvni a prisla na radu ta sila toho ze to musim hned mit :) pockam si na nejake hodnoceni nicmene myslim, ze tomtom bude ta spravna volba... a myslim, ze nejdulezitejsi opravdu neni to jak to vypada graficky, ale to jak to ma casto a hlavne spravne aktualizovane mapy... ono jet za znamym do nove satelitni ctvrti s navigaci garmin podle ktere jsem na poli kukurice a pritom je kolem me barak na baraku je trapne a to je to o co jde... co se tyka vyhazovani penez oknem neboli kupovani zajice v pytli tak to je vec ktera se tyka i me a je uplne jedno zda to stoji dve stovky nebo dvacet tisic... k smichu mi ted pripada poznamka od Juramace o tom, ze kazdy je odpovedny za sve rozhodnuti :) to si rikej az se budes rozhodovat zda das dvestekilovemu borci facku, ale netahej to do obchodu... proc asi existuje zakon na ochranu spotrebitele? proc je zakon na to, ze bez udani duvodu muzes vratit zbozi do 14 dnu v internetovem a do 5 dnu v kamennem obchode a musi ti byt vyplaceno zpet do koruny co jsi zaplatil??? no?? takze v tomto jsi vedle stejne jako ten co psal ze by to melo byt na zkousku, chlape kup si to a vyzkousej a kdyz nebudes spokojenej tak to vrat... sice jsem na AppStore jeste nikdy nic nevracel a radeji nechci premyslet nad tim jak to maji zarizene nicmene zakon je na strane zakaznika...

tak a ted bych rad si tady az si dotycny vyzkousi Navigon se docetl nejake informace jak co a proc a zda je tam vsechno :) a nekamenujte me ja proste musel reagovat...

tor

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od tor »

to juramac, chapu tvuj postoj a tvoji osobnost, ze treba nemas kam vrazit prachy. ale nenut to ostatnim.. :-D na svete je straasne moc lidi a kazdy neni jako ty

pochybuji, ze jsi v recenzi vycetl jak tato navigace funguje ve Zline, zda jsou tam aktualni mapy, zda je prijem signalu gps dostatecny i v mestskych ulickach apod., takze dostatek info si urcite zatim nenajdes, zvlast u teto veci, zvlast u veci, ktera neni ani dva dny stara a zvlast u iPhonu, se kterym jeste poradne nikdo nikdy nenavigoval

divim se, ze vyhazujes penize oknem, kdyz nevis dostatek info o pripravovanem tomtomu, kdyz uz si hrajeme na to, co kdo a kdy vygoogli.. :-D ale mam pocit, ze ty skoupis vsechny navigacni softy, ja tedy pockam az se to rozjede, s cim prijde tomtom a pak si neco vyberu

k tomu vraceni, to je absolutne nemozne, nebudu se domahat pul roku nekde 2000 Kc.. :-D

Zahradník

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Zahradník »

Doporučuji si přečíst Velký test navigací na: http://navigovat.mobilmania.cz/Testynavigaci/AR.asp?ARI=114276 a hlavně diskusi uživatelů pod ním. Je to zajímavé čtení. :)

styx

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od styx »

Niekto sa tu pýtal na Bukurešť, priložil by som obrázky, ale dostal som hlášku "Omlouváme se, ale bylo dosaženo maximální velikosti příloh" a nechce sa mi zisťovať, ako na to. Myslím si že sú podrobné, tak isto spústa POI, úplná pohoda.

Čo sa v tom hrabem, Navigon má mapy celkom podrobné. Skúšam to zatiaľ v DEMO móde, ktorý je v ponuke pokiaľ nie je k dispozícii viditeľnosť na družice.

Bol som zvedavý na "Reality View Pro", pri jednej "demo" trase v Nemecku to fungovalo u zložitého nadjazdu. Mám snahu nahodiť cieľ, aby ma "demo" nabralo cez pražský Barranďák, kde by to snáď tiež mohlo fungovať, ale vždy mi vyberie štart tak, že trasa cez most nevedie :-). Tak netuším, či "Reality View Pro" funguje aj inde, než na nemeckých prefláknutých cestách :-)

Pokiaľ chcete nejaké video, navrhnite nejakú lokáciu a niečo vyrobím.

Ohľadne prerušenia hovorom - nábeh prebehol rýchlo, ale pokiaľ som mal spustenú navigáciu, ale neprebiehalo samotné navigovanie a niekto zavolal, tak po ukončení hovoru to trvalo podobne ako pri samotnom spustení.

marseli
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 721
Registrován: ned črc 20, 2008 5:22 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od marseli »

A ten hovor nabehl do hlasiteho odposlechu, nebo se musel aktivovat behem hovoru? dik

styx

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od styx »

Ešte k tomu porovnaniu, doteraz som fungoval iba s Google Maps a občas som si vypomohol s PC Navigatorom od MapFactor, ovšem bol to opruz, pretože som ho musel spúšťať cez Fusion na MacBooku a spárovať ho s GPS modulom bol niekedy pôrod. Inú navigáciu som zatiaľ nemal. Google Maps použiteľný s odretými ušami.

Takže v porovnaní s Navigátorom mi príde "jednoduchšia" na použitie, POI má naflákaných na môj vkus dosť, vadí mi že sa nedajú vypnúť, alebo som na to zatiaľ neprišiel. Jazykové nastavenie je závislé na nastavení telefónu, čo pri testovaní opruzuje, ale pri normálnom používaní asi je logické. Ovšem pokiaľ niekto vládne nemčinou a nie angličtinou, ale pritom má telefón nastavený na CZ alebo SK, tak to asi trochu naserie :-), pretože pre naše kraje Navigon funguje v angličtine. Tak snáď príde lokalizácia, mne osobne anglina vyhovuje.

Ešte k presnosti, skúšal som v Čechách kde jaký prdinec, a našlo mi ho, dokonca aj popisné čísla fungujú. Asi nie všade, ale zatiaľ som na nič vážne nenarazil. Takže z môjho pohľadu by som ešte prijal podporu rádiových info, čo však možné nie je (snáď ak by bola možnosť cez ww) keďže iPhone ráio zabudované nemá a nejaký kvalitný držiak do auta, čo asi nebude problém, ak o nejakom viete, dajte vedieť :-)

eugenqo

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od eugenqo »

osobne si myslim ze jurmac je asi dost bohaty, tak by nam mal vsetkym kupit navigon za full price, aby sme si mohli vyskusat ako to funguje :) aby mal dobry pocit na dusi ze ludia s ktorymi pise na fore nemaju nahodou "kradnutu" verziu :P hahaha lol :)

jurmac: vo vyspelom svete je uplne normalne ze vyrobok si mozes vyskusat, aspon tu na slovensku - co mimochodom povazujem ze sme daleko za vami cechmi, ste viac vpredu - pokial si kupis nejaky vyrobok a nie si s nim spokojny, tak ho mozes vratit, neverim ze taketo nieco u vas neexistuje, neviem ako je to s takym niecim ako su CD, kazety, DVD a tym padom aj soft navigacie, ale je to logicka poziadavka spotrebitela, aby si mohol nieco co chce kupit vyskusat - prides do predajne obuvi a tu obuv si mozes vyskusat (i ked nie na bosu nohu :D), tak isto by som chcel vyskusat aj navigacny SW, uz je na jeho vyrobcovi ako to zabezpeci - ci 3O dnovi trial, alebo ako


v kazdom pripade si pockam na lite verziu, uvidime co ponukne tato orezana verzia

styx

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od styx »

marseli píše:A ten hovor nabehl do hlasiteho odposlechu, nebo se musel aktivovat behem hovoru? dik


Hovor nabehol normálne, nie na hlasitý odposluch.

House_MD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2797
Registrován: úte čer 09, 2009 12:41 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od House_MD »

Ten zákon na ochranu spotřebitele se netýká softu z jednoho "českého důvodu" :D. Ale mohli by dát na net video...

A ten kdo tedy nabízel, že to video udělá, co třeba Brno? Nějaký průjezd krátký? :wink:
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.

Kopis
Host
Host
Příspěvky: 47
Registrován: čtv zář 25, 2008 10:18 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Kopis »

Pár drobných, nutně subjektivních dojmů z krátkého "ošahání" navigace:

- Je to verze 1.0 a tak je to třeba brát. Navigace umí pouze a jenom pouze to, co je napsáno v popisu aplikace na AppStore. Je to něco jako "jádro" budoucí plnokrevné navigace. Chybí jakékoliv rozšiřující funkce jako plánování trasy přes více průjezdních bodů, uložení/načtení trasy, import POI, radary, plánování trasy bez platné GPS pozice, navigace vždy začíná z aktuální pozice - není možné dopředu plánovat trasu z bodu A do bodu B,...
- ALE: ten vlastní základ, který tam je, mě velmi příjemně překvapil. Mám již více než dva roky zkušenost s Navigonem na WM, ale na iPhonu je to jiná liga. Vše funguje, odezvy jsou velmi rychlé, program je neuvěřitelně stabilní, ani jednou se mně program nesložil, vše je krásně "ifounovsky" čisté, ovládání na jedničku.
- Největší obavy mám zatím kupodivu z kvality vlastního GPS čipu v Phonu. Nikde se moc nepíše, co tam vlastně je, ale rozhodně to není SirfIII. Dnešní soukromý test jsem absolvoval soubežně s TT GO930T a Nokií E75 a iPhone na tom byl vždy hůře. - Při testování doma i v autě v garáži se obě zmíněné navigace chytly během krátké doby (do minuty), iPhone bohužel ani po 10 minutách, vždy až po přístupu k "čisté" obloze. Bohužel tak nemůžu iPhone umístit na oblíbené místo v aktivním Brodit držáku na ventilaci klimatizace, iPhone musí pod přední sklo. Začínám chápat, proč se TomTom chlubí, že bude dodávat držák, neboť jedna z jeho vlastností je to, že zlepšuje kvalitu příjmu GPS signálu ("enhanced GPS performance") a to asi bude klíčem k úspěchu (že by tam byla nějaká další anténa???).
- Suma sumárum: Navigon 1.0 je slušný základ, o dalším úspěchu rozhodne kdy a za kolik budou doplněny další funkce (včetně české navigace) a jak Navigon bude řešit akualizace map, zatím o tom není ani zmínka.

styx

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od styx »

Takže som vyskúšal opakovane, ako sa navigácia zachová pri telefonáte. Druhý pokus - po ukončení hovoru štartovala podobne dlho ako pri normálnom spustení a nevrátila sa do navigovania, ale do nastavení :-( Tak neviem. Upozorňujem, že teraz som mal demo trasu, prvý krát som mal online navigovanie a nabehla po ukončení hovoru rýchlo a zase pokračovala v navigovaní.

House_MD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2797
Registrován: úte čer 09, 2009 12:41 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od House_MD »

Kopis: Ukazuje navigace, s jakou přesností určuje polohu?
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.

Kopis
Host
Host
Příspěvky: 47
Registrován: čtv zář 25, 2008 10:18 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Kopis »

House_MD: bohužel, kvalita signálu není nikde k dohledání. Pouze pokud zcela chybí signál, zčervená horní pruh obrazovky, kde jsou měnitelné údaje (rychlost, vzdálenost do cíle nebo čas v cíli). BTW, lze vždy zobrazit pouze JEDEN údaj. Pak je ještě informace o GPS v nastavení, ale tam jsou pouze údaje o aktulním čase, pozici (LAT/LON) a okamžité rychlosti, opět ale bez infa o přesnosti těchto údajů. Nicméně, pokud má iPhone dobrý výhled na oblohu, tak je poloha zcela přesná, jiné to je ale v kritických podmínkách...
iPhone 13 Pro 256GB O2 | MacBook Pro 15"

Alexi

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Alexi »

Tu sú linky na mapy :)

Linky smazány. toncek

styx

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od styx »

House_MD píše:A ten kdo tedy nabízel, že to video udělá, co třeba Brno? Nějaký průjezd krátký? :wink:


Zde odkaz na video http://uloz.to/1977648/navigon-iphone-ukazka.zip Je to rychlovka cez kamerku na MacBooku, tak sorry za kvalitu

House_MD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2797
Registrován: úte čer 09, 2009 12:41 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od House_MD »

Děkuji mnohokrát :wink:
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od toncek »

Prosím věnujte se tématu a to je navigace NAVIGON. Osobní útoky a rozbory, kdo je jak bohatý a může si dovolit to či ono si prosím řešte přes PM nebo někde jinde. Děkuji.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Petrt »

styx píše:...a nejaký kvalitný držiak do auta, čo asi nebude problém, ak o nejakom viete, dajte vedieť :-)

Ja jsem objednal drzak z Dealextreme vcetne cigaretoveho adapteru. Dohromady za 170Kc - nez vyjde TomTom, tak to bude stacit :mrgreen:

Kopis: diky za soupis. To ze neni mozne navigovat pres vice prujezdnych bodu povazuji za velke minus, absence definovani trasy predem taky zamrzi. Nenapadlo by me, ze nekdo vyda navigaci bez techto zakladnich funkci.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Kopis
Host
Host
Příspěvky: 47
Registrován: čtv zář 25, 2008 10:18 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Kopis »

Petrt: je to třeba brát jako verzi 1.0. Určitě rozhodoval boj, kdo bude první a snaha přijít dříve, než přijde TomTom. Takže je hotové "pouze" základní jádro, ale nevidím důvod, proč by další funkce neměly přijít, protože je Navigon zvládá jak v PND, tak i ve WM a dokonce i v Symbianu. Měl jsem obavy, že kvůli tomu konkurenčnímu boji bude i ten základ spíchnutý horkou jehlou, ale jeví se to naopak jako velmi solidní software (rozhodně na míle vzdálený prvním verzím pro WM). Teď je třeba doufat, že aktualizace budou přicházet brzy a hlavně se dozvíme, jak vyřeší aktualizaci map. To je alespoň pro mě to nejdůležitější a uvítal bych, kdyby to bylo jako u TT nebo Garminu - pravidelná čtvrtletní aktualizace.

Jinak jsem opravdu velmi spokojený s ovládáním aplikace, to je po verzi pro WM opravdu radost. Skvěle vyhledává adresy z kontaktů, velmi rychle překresluje mapu při procházení i velkých oblastí, výpočet trasy je velmi rychlý, grafika vlastní navigace je ve své podstatně zcela shodná s verzí pro PND, pouze chybí možnost zobrazit více údajů na displeji.
iPhone 13 Pro 256GB O2 | MacBook Pro 15"

Kopis
Host
Host
Příspěvky: 47
Registrován: čtv zář 25, 2008 10:18 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Kopis »

Navigon rovněž nabízí aktualizace (ve formě služby Fresh), jde jen o to, aby s tím přišel i na iPhone a nejenom na jejich PND krabičky. Budeme doufat, že iPhone bude natolik silná platforma, že Navigon i TT se jí budou chtít věnovat stejně jako svým PND produktům a nebude to jenom pro dotvoření image...
Jinak už se moc těším na ostrý provoz, pak teprve bude moct přijít alespoň trochu objektivní názor.
iPhone 13 Pro 256GB O2 | MacBook Pro 15"

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od rony »

nie, nie je nevyhnutne, aby mali garmin a navigon rovnake intervaly update map. Ono cena updatu map resp. mapy ako take su drviva cast ceny navigacie. Cize ak ti updatnu mapy, tak bud si si poriadne zaplatil dopredu a update su lacne alebo dokonca zadarmo alebo na zaciatku zaplatis menej ale nakoniec si zaplatis za mapy porovnatelne peniaze.

kazdy vyrobca ma svoj system, napr. Sygic nedava update map ale vzdy rovno vyda novu aplikaciu aj s mapami. iGo robieva aj update samotnych map ale tiez mu to nakoniec vychadza tak, ze vydava aj novu verziu...

To, ze ma teda Garmin a Navigon rovnakeho dodavatela map neznamena vobec nic, dokonca tie data su vyrobcami upravovane pre ich potreby - napr. dostanu surove data cojaviem na 10 gigabajtov a vo vyslednej aplikacii je to jeden a pol gigabajtu. Nie ze by nieco mazali ale optimalizuju to tak, aby v tych mapach neboli zbytocne veci.

Jeden cerstvy majitel trochu popisal o Navigone a podla toho co viem, tak ta app je len taky nastrel, aky to bude mat uspech a az potom asi Navigon vyda nieco solidne. Ked mam pravdu povedat, tak screenshoty navigonu ukazuju, ze sa snazili prisposobit prostrediu iphone, kym Sygic si naprogramoval dokonca aj klavesnicu vlastnu. Oba extremy mozu ukazat rozne problemy.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Kopis
Host
Host
Příspěvky: 47
Registrován: čtv zář 25, 2008 10:18 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Kopis »

rony: S tím nástřelem souhlasím, je to pouze úplně základní jádro navigace. Ale je fakt přijemné, že ten základ je velmi solidně udělaný. Takže "pouze" stačí dodat další sekce programu...

Jako podstatnější ale vidím to, co za GPS brouka je uvnitř iPhonu. Abych pravdu řekl, při dnešním hraní si z toho nejsem příliš nadšený, tam kde ostatní navigace mají signál do pár sekund se iPhone nechytne ani po mnoha minutách. Zatím si neumím představit, jak se to bude chovat v městské džungli, nebo např. v horském údolí po výjezdu z dlouhého tunelu. To se mně zatím jeví jako podstatnější otázka, než samotný Navigon. Ví někdo, jaké specifika ma chip v iPhonu 3GS? Nebude tam něco lepšího?
iPhone 13 Pro 256GB O2 | MacBook Pro 15"

Odpovědět