[*] NAVIGON

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Petrt »

- pomalost při pohybu na mapě (i na iP4S)
- mezi 3D režimem pro navigaci a 2D režimem pro brouzdání mapou se musí "zdlouhavě" přepínat (dříve to fungovalo jinak). Psal jsem sice na technickou podporu, ale kromě jedné univerzální odpovědi žádná další reakce.

Pro někoho banalita, ale todle jsou pro mě jedny z nejvíce používaných vlastností.

Jestli máš možnost, tak se napřed na ten Navigon podívej (u někoho).
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

neilz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 250
Registrován: ned lis 22, 2009 1:32 am

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od neilz »

No prave ze moznost bohuzel nemam, jeste premyslim nad dynavixem ale ten jsem jeste nikdy nezkousel

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Petrt »

OT: nevím odkud jsi, ale když napíšeš město, tak se třeba někdo s prezentací ozve ;-)
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

Kazda navigace má své fanoušky a "odpůrce". Je to i podle zkušeností. Já osobně mám Navigon od jeho první verse pro iPhone a vyzkoušel jsem i jiné navigace (TomTom, Igo, Dynavix) A vyšlo mi, čistě subjektivně, že pro MÉ potřeby je Navigon nejlepší. Ale někomu samozřejmě může vyhovovat zase jiná navigace. Od toho je nakonec trh. Já osobně preferuji hlavně čísla popisná, která má všude, nejenom ve velkých městech ,ale i v malých vesničkách jen Navigon ( a také trochu Dynavix) a pak jednoduchost.Poslední verse nijak "zmršená" z mého pohledu není, ani není pomalá, a žádná navigace není dokonalá. Stále je nejlepší rozum a hlava....A třeba i to, že si natáhnete jen právě potřebné mapy a nezabírají vám a nespomalují vám systém giga nepotřebných map zemí, kam většina lidí nikdy nejede, považuji také za velmi dobré a unikátní řešení. Ale opakuji, je to vždy individuální a hodně záleží i na tom, v jakém stavu má kdo telefon, čím ho má "zaneřáděný", jaké jsou jeho navigační potřeby a priority apod. Já osobně jsem s Navigonem maximálně spokojený a nemám důvod měnit, i když v knihovně mám koupené v různých akcích tři další. :)
Nesnaž se smát nejlépe, mohlo by to být naposledy.
Beavers.
 Apple hračky 

johnykey

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od johnykey »

jak je to s aktualizacemi i navigonu jsou zpoplatnene ????

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Petrt »

Zakladni v intervalu 1/rok jsou zdarma. Pokud chces ctvrtletni, tak si je musis zaplatit.

edit: dle následující zprávy od Spamoida není můj text výše pravdivý. Omlouvám se za něj, vycházel jsem ze starých informací.
Naposledy upravil(a) Petrt dne sob dub 21, 2012 9:12 am, celkem upraveno 1 x.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

spamoid
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: pát dub 20, 2012 1:06 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od spamoid »

Tak bohužel - s novými pravidly už aktualizace není bez Fresh Maps vůbec... Mail z Navigonu:
Potvrzujeme, že bez zakoupení produktu FreshMaps je možná jenom jednorázová aktualizace po koupi navigace na nejnovější dostupnou verzi (Latest Map Guarantee - garance nejnovějších map)
Tuto funkci jste využili a aktualizovali mapy na verzi Q1/2012. Bez koupi FreshMaps nejsou pro Vás další aktualizace k dispozici.

Takže pešek, teď přemýšlím, co s tím, jestli jde nějak zrušit nákup, protože popis aplikace je v rozporu s její funkcí...

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

A to je takový problém si prostě ty fresh maps koupit? Dříve a nebo později budou aktualizace placené u všech výrobců a je to v pořádku. Zadarmo nikdo nedělá , tak proč ne? Co je na tom špatného? Chápu, že se to nemusí někomu líbit, když to doteď bylo grátis, ale nic netrvá věčně. S app dostaneš obsah a aktuální mapy a pokud chceš něco navíc, tak prostě zaplať.Je to nakonec jen jednorázová platba do budoucích let a myslím, že určitě není nijak závratná. 38 dolarů, to je jedno slušné značkové tričko a nebo karton cigaret. Až budu mít potřebu aktualizovat, rád těch pár dolarů zaplatím, i když při mé osobní potřebě navigování maximálně 10x do roka tu potřebu hned tak mít asi nebudu. Tak rychle se zde nové silnice nestavějí :wink:
 Apple hračky 

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od tvosi »

uvedom si ze jde o princip kdy si aplikaci nakoupil za nejakych podminek ktere se v prubehu pouzivani zmenili...osobne navigon po poslednim update na verzi 2 uz nepouzivam, udelali z toho zmetka, kterej je jeste neprehlednejsi nezdriv
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Petrt »

cuting: a kde máš jistotu, že těch 30€ budeš platit jen jednou? Co když změní Navigon zase podmínky a budeš těch 30€ platit při každém updatu? Při ceně 89€ za aplikaci bych tak trochu doufal, že jsou v ceně i doživotní updaty. Zejména pro nás, kteří jsme kupovali tuto navigaci před léty za jiných podmínek.

haasteren: čti i předchozí příspěvky ;-)
Naposledy upravil(a) Petrt dne sob dub 21, 2012 9:50 am, celkem upraveno 1 x.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

haasteren
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 472
Registrován: čtv lis 29, 2007 11:02 am

[*] NAVIGON

Příspěvek od haasteren »

Vsak mas update 1x rocne coz je plne dostacujici

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

To, že se po několika letech mění podmínky , není nic neobvyklého.Určitě je v podmínkách vyhrazené právo na změnu. Zkrátka, nelíbí se to někomu? Kupovat nemusí. Není to povinné. Opakuji, app se základními mapami je jedna věc, aktualizace map jsou navíc. To, že to bylo možné doposud zdarma byla dobrá vůle výrobce a marketingový tah, aby přitáhl zákazníky.
Jinak, platby za aktualizace map již chce nyní i TomTom ( https://www.tomtom.com/cs_cz/shop/mapup ... ner&Lid=10 ) a brzy je budete platit všude. Proč? Protože je to normální. Nikdo z vás zadarmo nic nedělá
 Apple hračky 

Chosef76
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: stř říj 12, 2011 4:16 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Chosef76 »

Placené updaty map jsou zcela legitimní. Ihned po koupi Navigonu jsem koupil Fresh Maps a nemám s tím žádný problém. Navíc cenově mi to přijde pořád velmi přijatelné.
iPhone 4S 16GB

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Petrt »

cuting: ad "nelibi se to nekomu, kupovat nemusi" - a co mame delat my, kteri ji uz mame koupenu? ;-). Za techto novych podminek bych si Navigona treba vubec nekoupil.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

I já ji mám koupenou , od první verse, a zatím ani já jsem nekoupil tyto aktualizace. Ale ne proto, že bych "šetřil", ale proto, že navigaci využívám sporadicky, ve většině jen v česku, a jezdím zpravidla po hlavních silnicích, které zase až takovým tempem nepřibývají. :) Ale pokud někdo už pro jakýsi pocit "musí mít" vždy poslední mapy, tak ať si je prostě koupí. Je to zboží, jako každé jiné. Neřeště pořád, že to doteď bylo zadarmo a už to není zadarmo, zase až tolik peněz nestojí a pokud se bez nich neobejdeš, tak ožel jedno značkové tričko :) Ty aktualizace budou brzy zpoplatněné všude, čekalo se jen na to, kdo s tím příjde ,jako první. Já osobně se bez těchto aktualizací obejdu a až je budu skutečně potřebovat, tak těch pár stovek klidně investovat budu. Opakuji, zadarmo nedělá nikdo z nás a co mne překvapuje více ,že ty aktualizace byli zadarmo tak dlouho.
 Apple hračky 

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od tvosi »

ty meles tu svoji ale neber v potaz to, ze aplikaci jsme zakoupili s tim, ze budou updaty map..najednou jsou updaty map placene, tzn. doslo k pomerne vyznamne zmene v moznosti uzivani aplikace
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Golf »

cuting píše:.......Jinak, platby za aktualizace map již chce nyní i TomTom ( https://www.tomtom.com/cs_cz/shop/mapup ... ner&Lid=10 ) .......
Pro tuhle chvíli tu šíříš další blud… Pro různá zařízení a platformy ta aktualizace map u TT vždy byla zpoplatněna, to není nic nového několik let zpět. Tady se bavíme o platformě iOS a zde je situace zatím stále jiná. Zkoušel sis na tom odkazu TT koupit tu aktualizaci pro iPhona? Asi ne, protože tam iOS vůbec k navolení ani není! Samozřejmě to zítra může být jinak, ale zatím bych to hodnotil jako poplašnou zprávu…
cuting píše:............ více ,že ty aktualizace byli zadarmo tak dlouho.
Oprav si tu hrubku :wink:

Jinak k té situaci kolem placených aktualizací map Navigonu, nejsem si vědom toho, že by někdy Navigon sliboval doživotní aktualizace zadarmo, vždy to bylo formulováno tak trochu "líbivě"… K aktualizacím se vždy v minulosti kdekdo včetně jeho nijak konkrétně nevyjadřoval a byla to jen otázka času. A sám jsem razil teorii o tom, že je u něho zvykem dát dva roky v rámci původní pořizovací ceny (i když dát aktualizaci jednou do roka je skoro o ničem) a pak to zpoplatnit. No a stalo se…
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

Tvosi: Ale no tak. K žádné změně v možnostech užívání nedošlo. Jen jsou už prostě updaty map placené. No a co? Ty děláš zadarmo? :D Já ne a proto mi to nevadí. Bylo to fajn , když to bylo grátis, ale nikdo nikdy neřekl, že to bude na věky.
 Apple hračky 

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Petrt »

Ac je mi proti srsti platit tretinovou cenu aplikace jen za update, tak to stejne budu muset udelat (a lituji, ze jsem tyto novinky nevedel v dobe, kdy stal update 15€). Jezdim relativne casto do zahranici a jet s dva/tri roky starou mapou moc nechci.

Spis zopakuji mou obavu, aby se casem neplatil kazdy update zvlast. Pokud dnes totiz zaplatim 30€ navic za update, tak proti stavu pred rokem se zmenilo jen to, ze je cela aplikace skryte zdrazena. Kdyby aplikace stala 20€ a ne 90€, tak to pochopim. Pripadne mohl Navigon zdrazit app o napr. 10€ a nemusel vymejslet opruzy s placenym (dozivotnim?) updatem.

PS: a navic me po updatu na verzi 2.0 aplikace pekne s...
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od tvosi »

cuting píše:Tvosi: Ale no tak. K žádné změně v možnostech užívání nedošlo. Jen jsou už prostě updaty map placené. No a co? Ty děláš zadarmo? :D Já ne a proto mi to nevadí. Bylo to fajn , když to bylo grátis, ale nikdo nikdy neřekl, že to bude na věky.


tady prece nejde o to, ze nekdo dela zadarmo nebo nedela...boze, pochop, ze o tom, ze aktualizace map budou placene nebylo v dobe porizeni aplikace nikde uvedeno...ale to jsme uz OT, uz bych to neresil, kazdy necht ma svuj nazor a udela, co mu prijde za vhodne
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Golf »

Smazáno, nezakládalo se tak docela úplně na skutečnosti…
Naposledy upravil(a) Golf dne ned dub 22, 2012 2:28 pm, celkem upraveno 2 x.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

Nemyslím si, že je to OT. Téma i diskuse se týká Navigonu, jako celku. Stejně tak si nemyslím, že by se platilo za update aplikace, platí se jen za update map, a to je svobodná volba každého jednotlivce. Update aplikace bude myslím i nadále zdarma. I to je myslím důvod , že jsou mapy placené, jsou nakonec od samotné app oddělené. Někdo je "musí mít" pořád čerstvé , jiný se bez aktualizací pár let obejde. A již jsem to zde zmiňoval-možná to půjde řešit tak, že aplikaci smažete z iPhonu i z iTunes v počítači ,pak ji znovu "koupíte" , na počítači, nahrajete ji opakovaně zdarma, ale je možné, že pak v ní ty nové mapy budou. Někdo uváděl, že to nepůjde, ale jak to může tvrdit? Zkoušel to někdo a porovnával verse map? Pokud jsou mapy aktualizovány u Navigonu nepravidelně a nebo , jak píší čtvrtletně, a to s minimálními a nebo možná nulovými změnami, tak nikdo dnes, krátce po realizaci této zásadní změny nemůže tvrdit, že to nejde. Ale nevylučuji, že to opravdu nejde, osobně to neřeším. Jen mne to napadlo z logiky, že když si "koupím" app znovu, že by pak natažené mapy (alespoň jedna se musí natáhnout) mohli být aktuální. Proč by Navigon posílal do "nové" app staré mapy? Ale je to jen má čistě subjektivní spekulace :)

Edit: Golf: Ono se u Navigonu platí za update aplikace? Od kdy? Nebo co myslíš tím , že "se to platí všechno, i ty roční" ? To mi asi něco uniklo.
 Apple hračky 

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Golf »

Stále je řeč o zpoplatnění aktualizace map, o updatu vlastního SW tu nepadlo snad ani slovo…
A jinak:
Petrt píše:Zakladni v intervalu 1/rok jsou zdarma. Pokud chces ctvrtletni, tak si je musis zaplatit.

edit: dle následující zprávy od Spamoida není můj text výše pravdivý. Omlouvám se za něj, vycházel jsem ze starých informací.

spamoid píše:Tak bohužel - s novými pravidly už aktualizace není bez Fresh Maps vůbec... Mail z Navigonu:
Potvrzujeme, že bez zakoupení produktu FreshMaps je možná jenom jednorázová aktualizace po koupi navigace na nejnovější dostupnou verzi (Latest Map Guarantee - garance nejnovějších map)
Tuto funkci jste využili a aktualizovali mapy na verzi Q1/2012. Bez koupi FreshMaps nejsou pro Vás další aktualizace k dispozici.

Takže pešek, teď přemýšlím, co s tím, jestli jde nějak zrušit nákup, protože popis aplikace je v rozporu s její funkcí...


A FreshMaps jsou na 24 měsíců, není to jednorázová platba, jak to tu v minulosti někdo prezentoval… http://www.navigon.com/portal/cz/shop/addons/index.html
Naposledy upravil(a) Golf dne ned dub 22, 2012 2:27 pm, celkem upraveno 1 x.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

slezacekm
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 510
Registrován: čtv kvě 05, 2011 12:30 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od slezacekm »

No tak ted byme tedy zajimalo jak to bude kdyz mam ted nainstalovanych treba 6 map zemi a vymazu celou aplikaci z iphonu. Kdyz ji pak znovu nainstaluju bude si pamatovat jake jsem mel driv? Resp. Budu mit stale zdarma pristup aspon k tem mapam co semmel driv?

iPod Shuffle 2GB stříbrný 6th gen
Ipad Mini 16 GB WIFI iOS 7
Iphone4 16 GB iOS 7
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3.

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Golf »

Tak nakonec je vše jinak, než se tu všeobecně uvádí a dohadujeme se o ničem… Tohle je tam dle všeho napsáno od samého počátku této „zázračné dvojky“, jenom jaksi překlad, interpretace či pochopení bylo jiné, takové, aby se nám líbilo:

Latest Map Guarante:
Guarantees you the most up-date maps at all times! After installing the app, you will automatically have acces to the latest maps from the market leaders NAVTEQ.

NAVIGON FreshMaps XL:
Allways have the latest maps with NAVIGON FreshMaps XL! Update your device each quarter with the latest map updates from the experts Your device will be kept right up to date and will not only include changes and additions to the road network, but also a whole load of new special destinations. This increases safety, reduces stess and saves time!


Za jakých podmínek toto platí tam není...
Vidí tam někdo něco o tom, že by byly aktualizace map stále zdarma? Nebylo to tam ani nikdy dříve…
Vidí tam někdo něco o tom, že by byly roční updaty map stále zdarma? Nic takového tam není…
Vidí tam někdo něco o tom, že by se FreshMaps zaplatily pouze jednorázově a veškeré čtvrtletní updaty v budoucnu jsou doma? Nic takového tam není…

Navigon tady použil stejně hnusnou fintu, jakou používaly cestovky, používají banky, pojišťovny, telefonní operátoři a plno dalších. Někde pod čarou nebo mrňavým písmem či úplně jinde je to upřesněno a specifikováno, aby se to zákazník či klient nedozvěděl hned a nerozmyslel si ten nákup. Napsat to stručně, jasně a srozumitelně znamená přijít částečně o zisk…
Zakoupením základního Navigonu získám tedy jednu aktualizaci map zdarma po roce, po dalším roce je tato mapa již neaktuální a mám na výběr dvě možnosti. Buď si po dvou letech koupím celý Navigon znovu za plnou cenu zase na dva roky s jednou roční aktualizací map (nesmysl), nebo si zaplatím na dva roky FreshMaps a pak zase a zase. A nebo si zakoupím rovnou Navigon s FreshMaps a každý druhý rok zase a zase a zase platím FreshMaps… Stejné je to u všech dalších platforem u Navigonu, tak proč by měl mít iOS vyjímku? Nikdo vás tu nepodvedl, jenom jste si to špatně vyložili s dokonalým přispěním marketingu Navigonu.

Pro mě osobně nebyl Navigon nikdy nějakou extra navigací, ba naopak. Přímá srovnání i dnes platí a hovoří za vše, viz níže.
Jak ve stejných místech a za zhruba stejných podmínek navigace ukazují je zde a zde
Porovnání přehlednosti a navigace v pruzích Navigon vs TomTom při reálné navigaci v Praze najdete tady
O radarech všeobecně je tady

Nekrolog:
Takže za sebe (a rozhodně nebudu žádný ojedinělý „případ“), Navigone pá pá, u mě končíš (stejně jako Dynavix) jak v iPhonu, tak v iPadu a v počítači v iTunes a už nebudeš zabírat žádné místo. Jediná tvá skutečná konkurenční výhoda v podobě orientačních/popisných čísel je hodně málo na takový paskvil, jaký jsi si s dvojkou vyrobil. Jako obyčejná navigace jsou jiní, kteří mají k dokonalosti po všech ohledech podstatně blíže (to platí např. i o IGO). Pokud už budu platit za aktualizaci map, tak tomu, kdo mi je doposud opravdu poctivě poskytoval každého čtvrt roku. Popisná či orientační čísla jsou dostupná zdarma i jinde a jednodušeji, k životu je v navigaci nepotřebuji, navigace má především jasně, jednoduše a srozumitelně navigovat a to jsi pro mě pořádně vlastně nikdy ani neuměl.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

macuser

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od macuser »

cuting píše:koupil jsem je před časem za myslím 28 usd.Ale i tak si nemyslím, že by současná cena 38 usd)


cuting píše:I já ji mám koupenou , od první verse, a zatím ani já jsem nekoupil tyto aktualizace.


Chtel bych podekovat moderatorum, ze ignorovali me upozorneni a pustili prsty na spacir tomuto spamerovi, ktery si absolutne vymysli a nesmyslne se zastava Navigonu. Tvrdi, ze aktualizace nejsou problem pro nikoho koupit a ze si je koupil a pak priznava, ze je jeste koupene nema. :-) Ten clovek se moc nudi...

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

O.T. Ten spamer má na starosti v rodině 4 iPhony a 3 účty a aktualizaci map koupil před časem svému bratrovi, který ji "musel mít". :) Stačí?
 Apple hračky 

spamoid
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: pát dub 20, 2012 1:06 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od spamoid »

Zdravím,
nečekal jsem, že svým příspěvkem vyvolám takovou debatu, ale rozhodně je dobré, že se to tu řeší a pro případné další nakupující je to vodítko kterou navigaci si koupit.
Zkusím zareagovat na několik věcí:
Golf píše:...Zakoupením základního Navigonu získám tedy jednu aktualizaci map zdarma po roce, po dalším roce je tato mapa již neaktuální a mám na výběr dvě možnosti. ...
- toto bohužel není správně - po zakoupení na novém přístroji se stáhnou aktuální mapy a konec. Žádná další aktualizace map bez Fresh Maps už není. Tzn. mapy jsou aktuální k datu koupě.
Další věc zmínil cuting:
cuting píše:Jen mne to napadlo z logiky, že když si "koupím" app znovu, že by pak natažené mapy (alespoň jedna se musí natáhnout) mohli být aktuální. Proč by Navigon posílal do "nové" app staré mapy? Ale je to jen má čistě subjektivní spekulace :)

Bohužel je to tak, že Navigon si k IMEI zapisuje datum prvního stažení map a pokud aplikaci přeinstalujete, nainstalujete odkukoliv, stahují se vám staré mapy. Na to jsem totiž narazil také - nebyl jsem prvním vlastníkem telefonu a uživatel předem mnou na jiném Apple ID měl Navigon z pozdimu loňského roku. Já si koupil Navigon na svém Apple ID nový v dubnu 2012 a voila - měl jsem tam mapy Q3/2011. Celkem dlouho jsem si psal s technikem z Navigonu/Garminu než jsme se dopracovali k tomu, že doslova:
Podnikli jsme určité změny v předchozí a Vaší registraci. Prosím odinstalujte Navigon z Vašeho telefonu a nainstalujte ho (pod Vašim Apple ID) nově přímo z App Store ve Vašem telefonu.
Takže Navigon si tuto možnost hezky hlídá.
Co mě mrzí je, že v popisu aplikace je napsáno, že Guarantees you the most up-date maps at all times! To je podle mého skromného názoru jasná věta, která říká, že aktualizace jsou k dispozici. Prostě se jako zákazník cítím podveden (ale jak psal Golf, je to jen jejich chytrou rétorikou)... Každopádně nevím, jak by jste ti, co tu Navigon obhajují cítili, kdyby šli do obchodu a dle krabice si koupili nějakou věc a až by si ji přinesli domů a rozbalili, tak zjistili, že aby ji mohli používat za rok stejně jako dnes, budou muset zaplatit znovu 1/3 ceny... Nehledě na to, že opravdu není nikde napsáno, co se stane za rok, až bude dost uživatelů mít Fresh Maps koupené a Garmin si usmyslí, že by je chtělo znovu "pumpnout" o nějaký ten dolar a neudělají třeba Fresh Maps 2 :(
Mno prostě nejsem asi jediný, koho Navigon naštval akorát bohužel nákup z App store není jako nákup v krámě, kde člověk může prostě jít reklamovat a vyříkat si to s prodejcem...

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

spamoid píše:...Celkem dlouho jsem si psal s technikem z Navigonu/Garminu než jsme se dopracovali k tomu, že doslova...

Kam přesně lze Navigonům napsat? Stačí mi obecná adresa, nepotřebuju mail na konkrétního technika. Já bych se kolikrát ozval, ale netuším kam. Díky
spamoid píše:...Nehledě na to, že opravdu není nikde napsáno, co se stane za rok, až bude dost uživatelů mít Fresh Maps koupené a Garmin si usmyslí, že by je chtělo znovu "pumpnout" o nějaký ten dolar a neudělají třeba Fresh Maps 2 :( ...

No já osobně bych se i vsadil, že dojde k tomu samýmu: vydají opravdu něco jako "fresh maps 2", protože budou chtít zase zapracovat na mapách a zjistí, že koryto zaplacených updatů už vyschlo.
Já jako zákazník nemám problém zaplatit někomu za (kvalitní) práci, ale jestli jsou v deklaracích takový zmatky, tak je to bordel a kdo se proti tomu ohradí, tak se prostě ohradí - má na to podle mýho právo.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

haasteren
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 472
Registrován: čtv lis 29, 2007 11:02 am

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od haasteren »

Myslim ze FRESHMAPS bude a je stejne jako na obyc navigace a to na 24 mesicu...

NAVIGON FreshMaps EU 44:

Jednorázová platba za 24 měsíců služby
Pravidelné aktualizace prováděné experty
Automatické zasílání zpráv při poskytnutí nových souborů ke stažení
NAVIGON Release Q1/2012

haasteren
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 472
Registrován: čtv lis 29, 2007 11:02 am

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od haasteren »

Tak samozrejme si staci poradne precist a je to tam jasne napsane :

Hamburg, 17 November 2011 – NAVIGON is
now offering a new generation of its navigation
solution for iPhone and iPad. “NAVIGON 2.0 for
iPhone” features various innovations. With
NAVIGON FreshMaps XL, regular map updates
are available for the first time. Every quarter for
a minimum of 24 months, users can access the
latest map material. Users of the regional
versions can upgrade their app with NAVIGON FreshMaps XL to a European version that
includes 44 countries.

Minimalne na 24 mesicu :)

zdroj ktery myslim vyvraci a osvetluje veskere domenky a reci co zde vladnou

http://www.navigon.com/export/sites/def ... 2.0_EN.pdf

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Petrt »

Takze pro tebe je "minimalne po dobu 24 mesicu" to same jako "na dobu 24 mesicu a pak budete muset znova zaplatit 1/3 ceny aplikace" ?

Pritom nektere jednoucelove navigace se bez problemu prodavaji s "lifitime" updaty zdarma. Opravdu nechci byt za dojnou kravu ;-(
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

haasteren
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 472
Registrován: čtv lis 29, 2007 11:02 am

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od haasteren »

Nikdo te nenuti to pouzivat a dat i 600 Kc rocne je opravdu smesna castka za aktualni mapy.

spamoid
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: pát dub 20, 2012 1:06 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od spamoid »

To haasteren - to, že Navigon nyní píše, že je to minimálně na 24 měsíců je pro mě stejně důvěryhodná informace jako ta, že než byla verze 2.0, tak update map byl zadarmo napořád... Jde prostě taky trochu o ztrátu důvěry zákazníka... Jestli Navigon vydá novou verzi na konci roku, tak klidně může mít nová pravidla na aktualizace. Stejně jako to udělal mezi verzemi 1 a 2.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Petrt »

haasteren: to mas pravdu. Proto jsem se zacal zajimat o Tomtoma ;-).
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

haasteren
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 472
Registrován: čtv lis 29, 2007 11:02 am

[*] NAVIGON

Příspěvek od haasteren »

Pochybuju ze tomtom ponecha zdarma aktualizace , kdyz na normalnich navigacich ma drazsi predplatne nez ostatni ;) . Ja mam rad Garmin potazmo navigon tim padem si rad zaplatim. Navic jak uz jsem psal 24€ je tak smesna castka, ze nechapu , ze ji zde vubec resite.

slezacekm
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 510
Registrován: čtv kvě 05, 2011 12:30 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od slezacekm »

no nekomu mozna nemusi castka 24 evro pripadat uplne smesna (kazdy rok) nebo to bude za rok treba 30...no a za chvilu sme na 50...

iPod Shuffle 2GB stříbrný 6th gen
Ipad Mini 16 GB WIFI iOS 7
Iphone4 16 GB iOS 7
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

spamoid píše:1.)
Co mě mrzí je, že v popisu aplikace je napsáno, že Guarantees you the most up-date maps at all times! To je podle mého skromného názoru jasná věta, která říká, že aktualizace jsou k dispozici. Prostě se jako zákazník cítím podveden ......
2.)
Každopádně nevím, jak by jste ti, co tu Navigon obhajují cítili, kdyby šli do obchodu a dle krabice si koupili nějakou věc a až by si ji přinesli domů a rozbalili, tak zjistili, že aby ji mohli používat za rok stejně jako dnes, budou muset zaplatit znovu 1/3 ceny...


1.)
Ano,"aktualizace jsou k dispozici", nikde není a ani v minulosti nebylo, že by měli být zdarma a napořád. Takže jaký podvod ? Jsou k dispozici ? Jsou. Tobě a jiným jen vadí, že doposud byli zdarma a už nejsou. Ale opakuji-nikdo nikdy nikomu nesliboval, že to bude napořád zdarma. "JSOU K DISPOZICI" ! Můžeš si je koupit ale také nemusíš.Není to povinné.

2.)
Když už používáš toto srovnání, tak dobře. Koupíš v obchodě krabici, rozbalíš ji a používáš věc ve stavu, v jakém jsi ji koupil.Ale ouha, za rok je ta věc lepší nebo lépe řečeno jiná. A ty očekáváš, že že ti ji zdarma upraví a nebo vymění ? Vidíš tu hloupost ? Ty můžeš tu věc dál používat , jako doposud, nikdo tě nijak neomezuje , ale opět - můžeš , ale NEMUSÍŠ aktualizovat . Jestli ale aktualizovat chceš, tak prostě za to zaplatíš. Co je na tom nenormálního, podvodného a nefér ?

Neměj mi to za zlé, ale pokud toto základní nechápeš, pak je někde něco špatně, ale u Navigonu to není. :wink:
 Apple hračky 

slezacekm
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 510
Registrován: čtv kvě 05, 2011 12:30 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od slezacekm »

ano je to jak rikas: mne osobne vadi, ze doted to bylo zdarma a najednou neni (to, ze mi to vadi neznamena, ze to beru jako podraz nebo nelogickou vec)

akorat ted prichazi otazka, ze kdyz jsem si kupoval navigon kvuli mapovym podkladum zdarma (na ukor funkci, ktere treba nema tak domyslene a dobre jako konkurence) a najednou aktualizace zdarma nebudou...mozna bude lepsi zvolit treba tomtom, ktery mi prijde funkcne lepsi a mapy budou tak jako tak asi brzy zpoplatneny vsude

iPod Shuffle 2GB stříbrný 6th gen
Ipad Mini 16 GB WIFI iOS 7
Iphone4 16 GB iOS 7
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3.

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Golf »

Jenom ještě malá poznámka, pokud už to také zpoplatní konkurence. U TT ale počítejte s tím, že aktualizace vyjdou s určitostí dráž než u Navigonu. Pokud tedy budeme brát do úvahy stejný model, jaký je použit jinde všeobecně (a zde u Navigonu toto už platí stoprocentně). Takže asi nebude běžné mít legálně v iPhonu více navigací s opravdu aktuálními mapami, jako tomu bylo doposud. Každý si bude muset vybrat pro sebe tu nejideálnější navigační "kvalitu"...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Odpovědět