[*] NAVIGON

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

Nová verze 2.4.2. Dle changelogu asi trochu řaděj zpátečku s novým posíláním pokynů do BT sad...
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

Jakou "zpatečku" ? Nerozumim. Naopak, BT KONEČNĚ fungovalo naprosto bez problemu a bez nutnosti cokoliv někde něco přepínat a nastavovat. Ten výraz "zpátečka " mne trochu znervozňuje.

Edit. Tak tam naštěstí tu novou funkci BT nechali, jen přidali možnost vrátit se v případě problémů s problematickou HF v nastavení aplikace k původnímu režimu. Uf, už jsem se trochu obával. Osobně nemám s Parrotem žádné problémy a šlape vše k maximální spokojenosti.

Citace :
Od verze 2.4 vám aplikace umožňuje přehrávat hlasové pokyny přes autoreproduktory, je-li váš iOS přístroj připojen k vhodnému Bluetooth handsfree. Bohužel jsme zjistili, že tato inovace kvůli obrovskému množství koncových přístrojů s Bluetooth nepředstavuje pro všechny zákazníky zlepšení. V této verzi proto nabízíme možnost znovu nastavit obvyklé chování. Proveďte nastavení 'Zvuk' > 'Audio výstup' na 'Standard'.
 Apple hračky 

Aparat
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 256
Registrován: stř srp 19, 2009 2:32 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Aparat »

Nevite nekdo, jak dostat jednoduse GPS souradnice z Google maps do iPhone aplikace Navigon (bez rucniho vyplnovani souradnic) ? Myslim tim napr. emailem...

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

Z mailu to myslím nejde ( nezkoušel jsem), ale přímo v Navigonu můžeš vyhledávat googlem a nebo zadávat ručně.
 Apple hračky 

trpas
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: stř bře 06, 2013 12:01 am

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od trpas »

Nevíte někdo kdy bude fungovat traffic live taky v ČR ??? Jinak je ta navigace k ničemu...

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

Nevíme, zeptej se Navigonu, to uděláš nejlíp.
A podle mýho je zase traffic live k ničemu obecně, protože to má každá navi sama za sebe samostatně (nesdílejí data) + navíc třeba tomtom umí hlásit totální zácpy i v momentech, kdy je doprava sice hodně hustá, ale normálně to jede (osobní zkušenost v DE).
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

Navigon má do 4.srpna slevu 35 % na všechny placené doplňky včetně FreshMaps na 2 roky.
 Apple hračky 

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

Z Navigonu jsem bohužel poměrně často upřímně nešťastnej...
Přijel jsem jednoho víkendu do Solnice ze silnice 321 z Orlických hor a chtěl jet na Rychnov nad Kněžnou po hlavní silnici č. 14. Navi mě správně navedl odbočením vlevo na silnici č. 14, ale na další křižovatce mě ten ***** táhnul do Domašínské ulice místo rovně přímo na Rychnov. _Proč_ ???

Nějaký další víkend jsem jel pro změnu zase jinou vesnicí. Do vesnice vedla hlavní silnice. On ale né - protáhnul jsem místní komunikací/tankodromem. Opravdu nádhera.

V prvním případě nevím, v druhém jsem měl ale nastavený že chci rychlý profil trati.

Nemusím asi moc říkat, že v obou těch chvílích jsem měl chuť to rovnou z mobilu smazat a koupit TomtTom, kterej né že by to určitě nikdy neudělal, ale trpí tím dle různých ohlasů výrazně méně. Zkazky různých uživatelů ukazujících fotky kudyže je to podle Navigonu nejlepší, jsou už pověstný.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Golf »

To je ale dost známý jev, díky těm nejdetailnějším mapám tam jsou sezónní "cesty" zemědělců i kozí stezky :beer:
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

To je ale dost známý jev...
Však to tam taky píšu! :-) Já jen, aby s tím lidi počítali, pokud si to koupěj
díky těm nejetailnějším mapám tam jsou někdy i sezónní "cesty" zemědělců i kozí stezky
To klidně, ať tam v poho jsou, nemám s tím problém. Problém je to, že ty kozí stezky a sezónní tankodromy zemědělců jsou označený jako běžný silnice a to už mi hlava opravdu nebere. V těchhle případech mám chuť vytáhnout za flígr někoho od Navigonu i s jeho soukromým autem a nechat ho to projet.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Golf »

Pantani píše:................ Problém je to, že ty kozí stezky a sezónní tankodromy zemědělců jsou označený jako běžný silnice a to už mi hlava opravdu nebere. V těchhle případech mám chuť vytáhnout za flígr někoho od Navigonu i s jeho soukromým autem a nechat ho to projet.

No a právě to, že tyto ne-silnice jsou tam jako silnice, je jeden z největších problémů Navigonu. Ne že by třeba TomTom byl úplně dokonalý, ale je to u něj v takové míře, že se o tom Navigonu může jenom zdát.

Ale abychom nenadávali na Navigon neprávem, on je v tomto tak trochu rukojmím dodavatele map, NavTequ, to je ten, kdo za to prapůvodně může. Takže to je vlastně problém všech navigací s těmito mapami (i když i zde jsou trochu rozdíly v tom, jak si s nimi která navigace poradí, známý to jev u Sygicu, který se stejným materiálem jako TomTom dovede zacházet hodně macešsky). V téhle disciplíně je snad největší "expert" pro NavTeq BeOnRoad...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

OK, napíšu NavTeqům, protože mě to vážně sejří. Ví někdo kam? Aby to mělo trošku adresnost
edit: Jenže jak už jsme se tu celkem shodli: problém je i ve způsobu výpočtu trasy, kdy mě Navigon debilně navádí skrz vesnici po místních uličkách, přestože jsem navolil nejrychlejší trasu (dělá to i při optimální), přestože jedu dálkovou trasu (100+ km) a přestože přes vesnici vede hlavní silnice po který bych měl a chtěl logicky jet.

edit:
Jsem naštvanej, takže jsem ty polňačky napsal Navteqům. Určitě můj jeden slabý hlásek ze střední Evropy nebude důvod k tomu, aby se tam soudruzi chytili za nos, ale já už musel... :-) A teď přijde na řadu Navigon. Kam?
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Mikee33
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 5
Registrován: ned bře 15, 2009 2:07 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Mikee33 »

Ahoj, dneska se mi stala zvláštní věc s Navigonem... Pustil jsem ho na iPhone 4 a mapy se mi zaktualizovaly na 2Q 2013... Na iPhone 5 mi to ale nejde, mám tam stále (i po reinstalu) 4Q2012 ... Nestalo se to ještě někomu?
iPhone 3G 16GB
iPhone 4 32GB
iPhone 5 32GB
iPhone 5S 32GB
iPad2 WiFi 64GB

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

To je tím, že jsi již jednou ze svého účtu aktualizoval. Ale můžeš aktualizovat ručně. Jdi na ip5 do Navigonu, dole klikni na Map Manager a tam je někde volba aktualizace.
 Apple hračky 

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

Funguje aktuální verze Navigon na iOS 7 nebo ne? Díky
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Barberry.pha »

Normálně se spustí ale nemám kam jet tak více nepomůžu
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

Díky, tak to by snad fungovat měl. Já jen, že jestli mám/můžu příští tejden upgradovat, pokud Navigon stále ještě ofiko nevydá novou verzi spešl pro iOS7. Nikde na netu jsem navíc nenašel žádnou zmínku v tomhle směru.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

burr0head
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 405
Registrován: stř lis 21, 2007 10:33 am

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od burr0head »

Navigon nefungoval tusim do Bety3, nebo 4, ale od te doby uz jede bez problemu..
iPhone 4S iOS 7 ,Vodafoun

Chrono Leggionaire
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 845
Registrován: úte pro 04, 2007 4:42 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

Souhlas, s nejnovější GM jsem ho ještě nezkoušel, ale v betě 6 mi na cestách fungoval bezproblémově.
Galaxy Note 20 Ultra 5G Mystic White [QS 865+] | Samsung Galaxy Watch 3 | Galaxy Buds+ White

Aparat
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 256
Registrován: stř srp 19, 2009 2:32 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Aparat »

Na GM funguje bez problemu, prave podle nej jedu...

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

Navigon má podle dnešního newsletteru do 14.října slevu 35 %.
 Apple hračky 

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

No já už jsem rozhodnutej s Navigonem skončit, takže už jen čekám, jestli bude nějaká sleva u TomTomu. Zatím se jim ale moc nechce :-( , Navigon je v tomhle výrazně pružnější!
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

Mě osobně Navigon vyhovuje nejlépe, i když jsem v různých akcích nakoupil i jiné navigace, i TomTom . Ale již jsem v te poslední versi Navigonu objevil nepříjemný bug. Když je propojený přes Bluetooth s radiem a zahlásí povel a nebo změnu, tak ztlumí samozřejmě rádio, ale trvá mu až 5 vteřin, než se zase přepne zpátky na rádio. To doposud žádná z předchozích versí nedělala a je to docela nepříjemné. V předchozích versích se přepnul ihned. Psal jsem jim dnes na podporu a na tento bug jsem je upozornil, takže doufám, že když podobných feedbacků budou mít více, tak že to v příštím updatu doladí.... Ale přesto to není pro mne důvod přecházet k jiné navigaci. Vyhovují mi zejména čísla popisná a pak i to, že nemusím mít v telefonu stovky mega map, které nikdy nepoužiju ,ale jen ty, podle kterých jezdím. A ty potřebné, když jedu někam ven si tam aktuálně dohraju a pak po návratu zase vymažu...Ale každému se líbí něco jiného. :)
 Apple hračky 

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Pantani »

OT: Právě jsem zakoupil TomTom Europe za 70E, snad s ním budu šťastnější než jsem byl s Navigonem.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

HOFA
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 479
Registrován: úte srp 16, 2011 6:53 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od HOFA »

Já sháním Sygic za nějakou rozumnou cenu,kdyby někdo věděl
iPhone 6 ios 9,02 64g
iPad Air 16 g
TV apple 2

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

Otázkou je, co je to ta "rozumná cena. Když se podíváš do appstore a zadáš "Sygic", tak tam najdeš různé verse pro ruzne regiony a státy. Např. "central europe" je za 30 dolaru, ale koukám, že je tam i nějaká extra edice Vodafone CZ , která je Free - Zdarma. Ale zkušenost nemám. Prolistuj si to sám. :)

https://itunes.apple.com/us/app/sygic-e ... 23322?mt=8
 Apple hračky 

seamaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 440
Registrován: pát pro 09, 2011 9:19 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od seamaster »

Sygic dava niekedy celu europu za 30€ treba si pockat

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od tvosi »

VAROVÁNÍ MODERÁTORA:

Tohle je tema o NAVIGONu tak tu neprobirejte jine navigace!
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

Mihac
Host
Host
Příspěvky: 37
Registrován: sob bře 28, 2009 12:08 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Mihac »

Myslíte, že sleva je, protože vyjdou s novou verzí?

seamaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 440
Registrován: pát pro 09, 2011 9:19 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od seamaster »

Zlavu davaju tak dva krat do roka, aktualizacie mas zdarma lifetime, ale radsej tuto debatu presunme do temy Sygic, fakt to sem nepatri.

Mihac
Host
Host
Příspěvky: 37
Registrován: sob bře 28, 2009 12:08 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Mihac »

Srry, já myslel sleva na Navigon

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Barberry.pha »

Dneska mi to nabídlo update map na Q3/2013
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

Ten je již týden a nebo déle. Ale nabízí ho jen těm, kteří mají zaplacene updaty .
 Apple hračky 

Lubo1980
Sponzor 2014
Sponzor 2014
Příspěvky: 66
Registrován: pon říj 07, 2013 12:01 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Lubo1980 »

Tak tak, update je vonku uz dlhsie. Inak ja som s touto navigaciou velmi spokojny!! Preto celkom nechapem tie negativne komenty (recenzie). Nikdy ma nesklamal a nikdy by som nemenil za inu navigaciu. Som rad ze som ju kupil. Ale 100 ludi, 100 chuti.. :)

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od Barberry.pha »

Já ji využívám sporadicky, ale spokojenost, žádný update jsem nikdy od zakoupení neplatil, to že je update venku déle je možné, zapljsem ji asi po 3 týdnech ;)

Takže minimálně jednou ročně dostanou update všichni, nebo možná 2x, nejsem si úplně jistý. Každopádně já od zakoupení za 45€ před 3 lety, neplatil nikdy nic a vždycky nějaký update dostanu ;)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od mrzic »

FreshMaps zakoupené nemám a taky jsem před cca týdnem stahoval Q3/2013. Mám dojem, že psali, že zdarma budou jen 1x ročně, ale přijde mi to, že je to častěji. :-)
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

def
Host
Host
Příspěvky: 63
Registrován: ned dub 05, 2009 2:48 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od def »

Netušíte někdo, jak změnit hlas v navigonu? Mám anglický systém, ale rád bych, aby Turn-by-turn fungovalo v češtině.

ps. Mám jailbreak a nebojím se větších zásahů do systému :)

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od cuting »

Nelze. Navigon se automaticky nastavuje sám podle jazyka systému.
 Apple hračky 

def
Host
Host
Příspěvky: 63
Registrován: ned dub 05, 2009 2:48 pm

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od def »

Jo jo, ale dříve to šlo za pomoci editace jednoho ze souborů uložených v iPhone. od verze 2.0 už starý návod nejde, ale čekám, že bude jiný. Ten jsem "zatím" nevygooglil...

branok
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: úte říj 14, 2008 10:33 am

Re: [*] NAVIGON

Příspěvek od branok »

- ak mas JB, v subore ~mobile/Applications/<hash>/NAVIGON/NAVIGON.app/en.lproj/GUI.strings zmen v Macu pomocou
nejake plist editora (aj normalny textovy myslim staci) hodnotu kluca “TXT_LOCALE” na slo-SVK a upload spet do iPhone
MacBook Pro, iPhone 5S, iPhone 4 FW 7.0.3 NonJB, iPhone 2G FW 3.1.3 JB

Odpovědět