[*] NAVIGON

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
PetrCBR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: úte zář 07, 2010 7:53 pm

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od PetrCBR »

to underbeat: ja mam navigon na iPhone 4 a s rychlosti nemam absolutne zadny problem. Mas to legalne koupene a aktualizovane na posledni verzi ?
iPhone 4 16GB Black (FW 5.1 non JB)
iPod Touch 1G 16GB (FW 3.1.3 non JB)
iPad 1G 16GB Wifi (FW 5.1 non JB)
iPod Nano 5G 16GB
iPod Video 80GB

cicolably
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3277
Registrován: pon pro 22, 2008 10:31 pm

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od cicolably »

jasneee že to má kupene a prepína z IGO na NAVIGON
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Příspěvek od ls8 »

Navigon je ted v akci - $65 za Eastern Europe a $75 za Europe.

smidlu
Host
Host
Příspěvky: 21
Registrován: pát čer 26, 2009 4:10 pm

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od smidlu »

Ahoj, netušíte někdo, jestli Navigon připravuje v nejbližší době nějaký update?

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od tvosi »

Promazano OT
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

Jump3r-ko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: stř říj 27, 2010 9:45 pm

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od Jump3r-ko »

Dobry den..chcel by som sa spytat ci sa na navigon da zapnut simulacia jazdy...myslim tym aby ukazovala predbezne ako treba ist. A este jedna otazka...preco ak mam zapnutu navgaciu nemozem behat prstom po mape?? Ktora navigacia je lepsia.. TomTom alebo Navigon?? Za odpovede dakujem

EDIT: Preco stoji panorama view 3D 9,99 ?? Nestaci ked si kupim navigaciu za 90?? Tahaju z ludi len peniaze

Hape
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 687
Registrován: čtv pro 04, 2008 10:58 pm

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od Hape »

Simulace jízdy v Navigonu existuje, jestli je lepší TomTom nebo Navigon je na každém, já jsem se jednoznačně rozhodl pro Navigon a nelituji :!: Ale jak říkám,je to to subjektivní, myslím, že i TomTom je dobrý, nakonec na Google najdeš mnoho srovnání i jako videa. No a 3D view? Holt pokud tuto třešínku chceš, zaplatíš, pokud ne nikdo Tě nenutí, i základ je výborný. A vem sí, kolik dáš za "normální" navigaci :evil: , takhle ji máš super použitelnou přímo v iPhone. Za kvalitu se platí a já osobně NAVIGON za kvalitní považuji :wink:
iPhone 4S, 16GB White, T-Mobile CZ, iOS 6

Jump3r-ko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: stř říj 27, 2010 9:45 pm

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od Jump3r-ko »

A jak sa zapina ta simulacia jazdy??

EDIT: Na 29. strane druhy prispevok tam ma Shark NX....ma tam obrazok...na tom orazku ma zobrazenie cesty a chcem sa spytat ci to je panorama view alebo sa to zapnut bez panoramy

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od tvosi »

ne to neni panorama view, PV = na mape budes mit nakresleny kopce, viz.:

Obrázek
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

Jump3r-ko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: stř říj 27, 2010 9:45 pm

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od Jump3r-ko »

Aha tak ako sa zapina ten pohlad na cestu?? A ako sa zapina ta simulacia??

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od tvosi »

pokud se ti jedna o to razeni do pruhu, tak to je zapnute a ukaze se napriklad pri sjezdu z dalnice...co se tyce simulace, ta jde ve chvili, kdy nemas GPS signal, tak misto spustit navigaci tam bude simulovat
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

Jump3r-ko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: stř říj 27, 2010 9:45 pm

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od Jump3r-ko »

Aha...a ked mam signal tak simulaciu nespustim?? xD

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od tvosi »

nevim, nikdy sem simulaci neresil, kdyz sem si chtel prohlednout trasu tak sem se na tu mapu kouknul, ale nepotreboval sem, aby mi to simulovalo treba 5ti hodinovou jizdu :lol:
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

Jump3r-ko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: stř říj 27, 2010 9:45 pm

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od Jump3r-ko »

Aha a este jedna otazka...neda sa na plochu hodit rychlost?? Ak je zapnuta navigacia lebo ukazujem len obmedzenie a ked chcem vediet rychlost sa mi nechce furt chodit do GPS info

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od tvosi »

ty chces, aby ti to pri navigovani ukazovalo i aktualni rychlost? nahore mas v tom pruhu napsany predpokladany cas prijezdu do cile, kdyz na to kliknes tak tam mas i rychlost
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

14113

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od 14113 »

Nevim co ted presne resite ale mi ukazuje rychlost navigon normalne nahore.
Obrázek

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od Barberry.pha »

V moznosti/zobrazeni mapy/ mit zapnute informace o trase, pak pokud se pohybujes se zobrazuje i rychlost.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Jump3r-ko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: stř říj 27, 2010 9:45 pm

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od Jump3r-ko »

Jj uz som ta nasiel dik

Cromoly

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od Cromoly »

Jde nejak menit hlasitost pokynu behem navigace nebo musim pres moznosti->hlasitost?

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od tvosi »

+ - tlacitkem :wink:
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

Cromoly

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od Cromoly »

To je dost neprakticky kdyz je navigace v drzaku... TT ma treba tohle reseny lip.. Nicmene Navigon je stejne best:)

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od Pantani »

Mám HF sadu zabudovanou v autě a na mým iPhonu 4 mi funguje bez problémů. Telefon je spárovaný s HF, pustím Navigon 1.6.0 a zvuk navádění navi není slyšet. Netuším kam to hraje, ale neslyším ho. Pokud vypnu BT, restartnu Navigon, navigace bez problémů funguje a zvuk jde do repráčku iPhonu. Tudíž obě dvě ty součásti jsou v pořádku, nefunguje spolupráce mezi nima.
Jak to mám udělat, aby fungovala navi i v případě, že mám telefon připojený přes BT k pevné HF sadě v autě? Je to dost nepříjemnost... :cry:

Google mi moc nepomohl. Podobný (nebo stejný?) problém popisoval Juramac v dredu o TomTomu na 12. stránce, ale není mi jasný, co bych měl přesně udělat, aby to jelo. A2DP mi v autě nefunguje docela (hraje jen jeden reprák), takže přehrávání hudby přes tohle neřeším, mohlo by mi stačit používání HF s navi.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Juramac

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od Juramac »

Mel jsem stejny problem. Je to o tom, ze zvuk ti jde do repro auta pres A2DP - tzv. stereo BT a uslysis ho jen tehdy, kdyz na radiu v aute budes mit zvoleny rezim "phone". Z jineho rezimu jej neuslysis. Takze nemuzes napr.poslouchat radio, ale jen muziku z iphonu, se kterou ti pujdou do repro i zvuky z navigace. Nebo muzes poslouchat i radio, ale v navigonu musis rucne nastavit vystup zvuku z telefonu. Ale jakmile ti nekdo zavola, tak po ukonceni hovoru, ktery se automaticky prepne do repro auta, zvuky z navigonu opet neuslysis a musis opet rucne zvolit vystup zvuku z navigace .... Reseni je drzak od TomTom, ktery ma svuj pomerne silny reproduktor a zvuky z navigonu jdou pres nej. Ale pozor, nesmis ten drzak s iPhonem parovat a do napajeni auta -zapalovace, jej musis pripojit az po nastartovani suta.... Pak muzes bez problemu poslouchat z radia muziku , telefonni hovor jde do repro auta a zvuky z navigace ti jdou z repro TT drzaku. Krkolomne, ale jedine funkcni a me zname reseni autoradii s A2DP.

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od Pantani »

Juramac píše:Nebo muzes poslouchat i radio, ale v navigonu musis rucne nastavit vystup zvuku z telefonu.

Ale jak presne to udelam resp. kde to tam je v nastaveni? Ja to v navigonu nikde nenasel! :-o A hledal jsem nekolikrat!
Ono to vypada ze je to v kazdym pripade drbani se levou rukou za pravym uchem a jak jsem cetl tvuj prispevek k tomtomu, tak s tomtomem to asi lepsi nebude, ze?
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Juramac

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od Juramac »

Kdyz mas iPhone pripojeny pres BT k autoradiu,tak v nastaveni "moznosti" mas u ovladani hlasitosti zvuku maly reproduktor. Na ten 2x kliknes a zobrazi se ti volba vystupu zvuku iPhone a nebo auto. Zvolis vystup z iPhonu. Kdyz nejsi pripojeny k autoradiu, tak tam tu moznost nemas. Ale opakuji, pokud ti nekdo zavola, tak po ukonceni musis ten zvuk opet rucne nastavit na vystup z telefonu....A s tim TT drzskem je to tak, jak jsem psal. Nastartujes auto a teprve pak pripojis drzak. A zvuk z navigace ti pak bezi z repro drzaku, i kdyz soucasne poslouchas radio, hovor se ti prepne do repro auta a po jeho ukonceni ti jdou zvuky navigace dal z repro drzaku. Tam pak nemusis nikde nic nastavovat.Ale nesmis mit ten drzak sparovany pres BT s iPhonem! Trapil jsem se s timto problemem pomerne dlouho a toto je jedine reseni, ktere znam a poradil mi ho v jinem vlaknu jeden zdejsi uzivatel, kteremu timto opakovane dekuji. Jukni sem:
viewtopic.php?f=119&t=23666&start=200

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od Pantani »

Juramac píše:Kdyz mas iPhone pripojeny pres BT k autoradiu,tak v nastaveni "moznosti" mas u ovladani hlasitosti zvuku maly reproduktor.

Aha, proto jsem nic takovýho nemohl najít! :) Hledal jsem samozřejmě jen v klidu doma za stolem :D
juramac píše: Ale opakuji, pokud ti nekdo zavola, tak po ukonceni musis ten zvuk opet rucne nastavit na vystup z telefonu....
Je mi to úplně jasný. Je to sice blbý, ale je pro mě relativně akceptovatelný riziko, že se mi někdo dovolá a že to budu muset překlapnout (hovorů v autě přijímám naprostý minimum a navi využívám opravdu jen občas). Vím, že to bude kdyžtak vopruz, ale zkusím s tím zatím žít, TT držák se mi zatím kupovat nechce.
Díky za rady

Chtělo by to spíš, aby Navigon udělal ve své navi opšnu aby si navi zapamatovala nastavení toho "reproduktoru" a po ukončení hovoru vrátila výstup tam, kam ho uživatel nastavil. Mě by zajímalo, jestli to vůbec někdo z tej firmy s HF v autě testoval, přijde mi, že ne :evil:

edit: vyřešil jsem to vypnutím A2DP na rádiu v autě. Jinou možnost nemám a navíc mi funguje přehrávání jen na jeden reproduktor, bo soudruzi u VW "zapomněli" zapojit nějaký kabely. Takhle to snad pojede
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Tomcat

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od Tomcat »

Tak mam za sebou prvni cestu s Navigonem do Budapesti a musim rict, ze je to skvela navigace. ani jedna chybicka, na iP4 funguje plynule, jizdni pruhy paradicka, grafika super..no sem rad ze sem koupil a to jeste za tech 59,99 Eur :-) doporucuji

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od Pantani »

No tak to já už tak dobrou zkušenost nemám. Navi funguje, ale přijde mi, že dělá dost "chyb".
Jel jsem v Poličce a zkusil jsem ji pustit. Mám nastavené, že chci nejrychlejší trasu a snažil se mě donutit odbočit a protáhnout tak místníma uličkama v centru, přitom podle http://www.mapy.cz je trasa po hlavní silnici prakticky stejně dlouhá a bude nejspíš rychlejší a určitě plynulejší.
To samé v Trutnově, kde jsem se snažil dostat k místnímu nákupnímu centru. Jede se tam po větší silnici okolo centra a navi se mě snažila po místních jednosměrných mrňavých uličkách tahat mezi místníma obytnýma barákama městem.
Vždycky poté, co jsem navrhovanou odbočku přejel, navi trasu velmi rychle přepočítala a už mě vedla správně po hlavních trasách.

Neměl bych mít nastavenou spíš že chci optimální trasu? Jaký je rozdíl mezi rychlou a optimální?
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od Tea Racer »

Ja mam take nastavenou optimalni, nejrychlejsi je sice nekdy opravdu nejrychlejsi ale nevzdy nejlepsi. Vceskych budejovicich kdybych jel po stejne dlouhem obchvatu tak pri rychle trase mne to povede spravne ulickama, jelikoz jsou na hlavni neskutecne zacpy, ale treba po 20h do 5h uz ne... Musis zkusit.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od Barberry.pha »

no taky potvruzuji ze asi nej nastaveni je optimalni, tim ze ti navigon jeste pak da navyber ze tri tras tak si vzdycky vyberu tu kterou povazuji za nejlepsi, ty nejkratsi nebo nejrychlejsi nastavuji jenom tehdy pokud se mi zda za vyber tras u optimalni mi nejak nevyhovuje ale zacinam vzdy za mam nastavenou optimalni.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od Tony1 »

Potvrzuji, mám nastavenou optimální a tato dle mě nejlépe odpovídá tomu jak chci jezdit :-).
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

venousek
Host
Host
Příspěvky: 59
Registrován: úte lis 24, 2009 8:40 am

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od venousek »

smidlu píše:Ahoj, netušíte někdo, jestli Navigon připravuje v nejbližší době nějaký update?


Na Facebooku se včera objevila tato konverzace:

Kurt Anton Gros: Navigon, Love using your app everyday on my iPhone. Can you PLEASE give us a couple of sneak previews about new upcoming features for the iPhone??? I am dying to know!
Kurt
NAVIGON Hi Kurt, Thanks so much! We are not too far from the next update, but we can't reveal the features yet. We'll guarantee you, though, that we'll let our Facebook fans now first once it becomes available.

Pifík
Host
Host
Příspěvky: 113
Registrován: ned srp 24, 2008 4:51 pm

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od Pifík »

Po update na iOS 4.2.1 mi začal zlobit navigon. Pravidelně po 2-3min navigování pohasne displej na 2s a zase se rozsvítí a po 2min znova a znova. Je to docela rušivý, doufám že to bude mít navigon v příštím update opravený a že update vyjde brzo.

EDIT: Na twitteru navigonu píšou, že o problémů vědí a že oprava bude v příštím update. :idea:
Obrázek iPhone 5c 16GB
Obrázek iPad (3rd gen.) 32GB
Obrázek Apple TV (3rd gen.)
Obrázek Mac mini 2009 2.26GHz 4GB RAM 64GB SSD

venousek
Host
Host
Příspěvky: 59
Registrován: úte lis 24, 2009 8:40 am

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od venousek »

Zatím si nastav vypínání displeje v nastavení iPhone na 5 minut. Při tomhle nastavení jsem problém nepozoroval, při kratších intervalech ano.

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od Pantani »

Chci se podívat, kolik km je to podle navigonu z prahy do plzně, ale v těch místech samozřejmě nejsem. Lze to vůbec nebo je to mimo filosofii navigonu (tedy že by šlo navigovat jen od aktuálního bodu dál) ?
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od Tea Racer »

ANo, velmi jednoduše, dej planovat trasu :-)
Můžes odkudkoliv kamkoliv.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od Pantani »

Díky, samozřejmě že jsem hledal blbě a až teďka našel a i díky tomu mě navigon nepřestává překvapovat :wink:
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

mattycz

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od mattycz »

Promiňte, ale volbu " plánovat trasu" jsem nikde nenašel !!!

dawe73
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: pon pro 24, 2007 1:06 pm

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od dawe73 »

Navigon --> více --> trasa --> nová trasa :wink:

mattycz

Re: NAVIGON [AppStore]

Příspěvek od mattycz »

Díky, jsem to ale Jára.

Odpovědět