Waze - Social GPS navigation (AppStore FREE)

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.

jumbo78 | stř kvě 23, 2018 5:34 am

Re: Waze - Social GPS navigation (AppStore FREE)

WAZE má své vlastní mapy, které kreslí editoři map.
Google využívá hlášení z WAZE a data o provozu.
WAZE si mapy průběžné cachuje při používání, trochu tomu lze pomoct tak, že si zapneš WAZE a mapu si "prohlížíš" v různém přiblížení.
Host
Host

bedo. | stř kvě 23, 2018 6:43 pm

Alebo keď si doma na wifi naplánuješ cestu, tak ju Waze dokáže odnavigovať aj offline. Ale pochopiteľne už nedokáže reagovať na zmeny v doprave a podobne...
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Uživatelský avatar teekex | čtv kvě 24, 2018 10:58 pm

Na WAZE je prave supr to, ze okamzite reaguje na deni na silnici. Neco se stane, ridic vytvori rychle a jednoduse event a ostatni jej behem par minut maji taky a muzou se pripadne useku vyhnout (naprosto skvele v Praze). Na to, ze je to onlinovka je to opravdu "low consumption", pri ceste z Ostravy do Prahy si to vzalo cca 20MB, stejna cesta s Google Maps cca 70MB. Co se tyce "offline" modu napr. v Google Maps, tak i pres stazene mapy to porad stahuje velke mnozstvi dat. Na offline mapy vyuzivam Sygic - ale dnes snad jenom v zahranici, kdyz dojdou data v roamingu. Na vylety do hor apod. (hlavne turistika), je potom slusna i apka Mapy.cz od Seznamu.

Jeste k Waze, bez teto apky si nedokazu predstavit jezdeni po Praze. Pouzivam vzdy, ne ani kvuli navigaci ale hlavne kvuli provozu.
Host
Host

Uživatelský avatar Metalgirl | pát kvě 25, 2018 8:57 am

To asi funguje perfektně jen po Praze, kde řidiči asi opravdu hlásí vše poctivě, protože jednou jsem tady jela s Waze, kde po havárce byla uzavřená cesta, neprojízdná a ve Waze mi to hlásilo jen omezení provozu. Že je cesta kompletně uzavřená, jsem zjistila až když jsem dojela k místu.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra

Uživatelský avatar iTukan | sob kvě 26, 2018 12:15 pm

Ano, uzavírka může být problém, pokud ji někdo nenahlásí. Ale hustotu provozu není třeba většinou řešit, tu sleduje waze prodle pohybu uživatelů.
 MBPR 13"  iPhone X  iPad Pro 10.5"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K 
Moderator fóra
Moderator fóra

mirmo80 | sob kvě 26, 2018 2:08 pm

A ako je na tom s presnosťou a aktuálnosťou dopravných situácií Waze oproti traffic v sygicu? Porovnávali ste niekto?
iPhone 8, iPhone SE, iPhone 5C, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, iPod Touch 5th, AW 3 42/38mm Silver
iPhoneHolik
iPhoneHolik

jumbo78 | sob kvě 26, 2018 3:28 pm

Waze - Social GPS navigation (AppStore FREE)

WAZE sbírá data online od uživatelů - data o průjezdu, hlášení atd.
Při kumulaci zpomalení na určitých úsecích přepočítává trasu - zjednodušeně řečeno.

Častokrát mi ušetřila hodně času.

Sygic bere traffic z externího zdroje a mívá to zpoždění.

Posledních pár let jezdím jen podle WAZE. Nicméně ihned v lednu, když jsem přešel na iPhone, jsem Sygic v akci koupil.
Host
Host

bedo. | ned kvě 27, 2018 6:50 am

Presnosť a aktuálnosť informácií závisí od toho, koľko ľudí v danej oblasti Waze používa.

Ja ho používam hlavne na navigovanie posledných niekoľko kilometrov, ako trebárs naposledy v Dolomitoch, keď sme hľadali ubytovanie - v popise boli recenzie, že je veľmi ťažké ho nájsť. Bolo to v kopci, v spleti úzkych jednosmeriek, ale Waze nás tam dostal úplne s prehľadom. Iné navigácie nemali o tej adrese ani potuchy...
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Uživatelský avatar parmin | úte kvě 29, 2018 6:26 pm

docela by me zajimalo, jak vychazi srovnani waze proti google maps. tedy jestli nekdo zkousel obe navigace delsi dobu a ma nejke poznatky, ktera navigace teaguje rychleji na aktualni dopravni situaci, ktera lepe pocita nejrychlejsi trasu atd.
iPhone 6S * iPad 2 * Mac Mini * Apple TV * AirPort Express * AirPods
iPhone expert
iPhone expert

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required
Předchozí

Zpět na Navigace pro iPhone