Nový iPad 9,7"

Pravidla fóra
Vytvárajte len vlákna určené na informovanie o novinkách okolo Apple, iOS a podobne. Všetky ostatné témy, neaktuálne alebo vymyslené informácie či žiadosti o pomoc sem nepatria.
Odpovědět
pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Nový iPad 9,7"

Příspěvek od pegas »

Pro zasvěcené nic nového, ale pro pořádek seznámení s včera představeným novým iPadem za slušnou cenu.
https://www.apple.com/cz/ipad-9.7/

FILIPSN007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: čtv led 06, 2011 3:31 pm

Re: Nový iPad 9,7"

Příspěvek od FILIPSN007 »

Cena pěkná, ale myslím si, že po výkonové stránce to nebude žádná sláva. Pamatuji si, když jsem měl iPhone 5S, tak stejný CPU bylo v iPadu Mini, časem GPU přestávalo stačit na to velké rozlišení iPadu. Stejné obavy mám zde. A10 je pro iPhone 7 slušný, pro 7 Plus dostatečný, ale iPad bude podle mě na hraně. :)

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Nový iPad 9,7"

Příspěvek od Petrt »

Já si naopak myslím, že cena odpovídá výkonu. Výkonnější iPad Pro s více RAM, CPU a asi i GPU je o více jak 100% dražší. Pokud by šly nějak zablokovat budoucí updaty, tak si myslím, že vydrží dlouho.
Do budoucna by se asi hodilo více RAM, 2GB považuji za dnešní minimum (iOS11).

Já nad ním uvažuji jako o nástupci našeho Aira, který je bohužel už skoro nepoužitelný (v porovnání s rychlostí ostatních našich Apple produktů).
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Nový iPad 9,7"

Příspěvek od rony »

Ja si myslim, ze drvivej vacsine pouzivatelov je Pro verzia iPadu prilisna pecka na kapsu. Je uplne pochopitelne, ze za polovicnu (?) cenu nebude to zariadenie konkurovat Pro verzii. Vlastne je velmi pekne, ze maju rovnaky vzhlad, priblizne rovnake moznosti (Apple Pencil chybal). A cena je taka, ze ak uz som tak nejako rozhodnuty, ze by som iPad chcel, tak je tak nizka, ze nemusim spekulovat.

Nemusime si klamat, iPad nechce mat kazdy, to iPhone chce mat kazdy. Nemoze teda iPad stat tolko co iPhone. V skutocnosti je tento tablet dobra sprava. :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Nový iPad 9,7"

Příspěvek od Petrt »

Podle diskuse jinde bude použitelnost Pencilu pouze "polovičatá", k plnému využití chybí laminovaný displej. Bude třeba si to někde vyzkoušet.

Být na Androidu rozumně ovladatelný internet browser, dávno bych dal iPadu vale. Takovej Huawei M3 (a nově i M5) je prostě dělo, kterému se žádný non Pro iPad nevyrovná. A narozdíl od iPadu se mi po každém vynuceném updatu nezpomaluje. Jenže kdo si zvykl na Safari, tak ten je na Droidu ze všech prohlížečů akorát nas...

edit: Honza Březina udělal první porovnání mezi Pro a klasikou a zaměřil se v něm i na práci s perem. Mimo o něco pomalejší reakce (z důvodu nižšího framerate) si na nic nestěžoval. To je v rozporu s prvním odstavcem výše...
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Koks
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 407
Registrován: ned pro 25, 2016 12:11 pm

Re: Nový iPad 9,7"

Příspěvek od Koks »

No ono to jsou spise prasacky psane a nabobtnale aplikace, co zpomaluje ipad. Ono je to pomale i na ipadu pro (treba aplikace airbnb)...

Pencil jsem nezkousel, ale z A5 cpu na A10 je to u mne trochu zrychleni :))

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Nový iPad 9,7"

Příspěvek od Petrt »

Koks: my už na iPadu používáme snad jen nativní aplikace (Safari, Mail, iTunes trailers...) a hlavně Safari je děs a hrůza. Ta náročnost na pamět je evidentní a takhle daleko to neměl Apple nechat zajít.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Koks
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 407
Registrován: ned pro 25, 2016 12:11 pm

Re: Nový iPad 9,7"

Příspěvek od Koks »

Po updatu z ios11 na ios12 se mi ipad2018 zpomalil a udrzeni apek a tabu v ramce katastrofa, 2GB je na prasecky ios12 malo ;-(

Myslite ze v breznu vyjde ipad2019, s aspon 3GB ram a usbc anebo bude prd, aby si nekanibalizovali predrazena PROcka?

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Nový iPad 9,7"

Příspěvek od Jirka_S »

Hmm, mám starý Air 2 s 2GB a iOS 12.1.1 a stále v poho, tak nevím... :)

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Nový iPad 9,7"

Příspěvek od Clon »

Zkus DFU a "jako nový". Urcite to bude OK
Mi update z 11 na 12 blbnulo i na zcela novem a cistem iPadu 2018
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Odpovědět