Vir v Iphone

Pravidla fóra
Vytvárajte len vlákna určené na informovanie o novinkách okolo Apple, iOS a podobne. Všetky ostatné témy, neaktuálne alebo vymyslené informácie či žiadosti o pomoc sem nepatria.
Odpovědět
verona02
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 28, 2013 1:54 pm

Vir v Iphone

Příspěvek od verona02 »

Dobrý den,
měla bych dotaz. Před nedávnem se mi zničehonic při spuštění internetu na Iphone 5 zobrazila hláška, že je telefon zavirovaný. Byl tam odkaz na stažení antiviru na který jsem pochopitelně neklikala. Teď mám ale strach. Mám s tím jít do servisu? Nebo stáhnout nějaký antivir na App Store? Děkuji za odpovědi.

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: Vir v Iphone

Příspěvek od Julek »

Zdravím, myslím že co se týká virů na iPhone můžete být klidná, jednalo se 100% o reklamní sdělení. Na ty webové stránky už nechoďte :)

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

nunasjiri
Host
Host
Příspěvky: 87
Registrován: pát črc 29, 2016 2:28 pm

Re: Vir v Iphone

Příspěvek od nunasjiri »

Asi tak ....

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Vir v Iphone

Příspěvek od TheSalko »

Ja som pre vela rokmi presvedcil kamaratku, ze nech ide na iPhone, lebo tam nie su virusy. Asi mesiac naspat v noci mi uplne splasene volala, ze ma asi zavireny iPhone, lebo ze jej to vypisalo Safari. Tak som ju poprosil, nech posle screenshot, nasledne som ju upokojil, ze moze byt v klude. Screenshot je nizsie. Mna to pobavilo, ona bola na rozsekana na prasky.
Tym som chcel povedat, ze pokial sa nevyznate v IT, tak vas dokazu utocnici celkom zmiast a pokial nie ste obozretny, tak z vas vytiahnu aj prihlasovacie udaje. Ani iPhone nepomoze.
Obrázek

misha
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 781
Registrován: ned lis 07, 2010 8:31 am

Re: Vir v Iphone

Příspěvek od misha »

hmmm, takze antivir potrebuje 7 dni na vyleceni? to uz je jak s rymou :-D

Max87
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 398
Registrován: stř črc 14, 2010 12:05 am

Re: Vir v Iphone

Příspěvek od Max87 »

Antivir, ktory si stiahnes z Google Play na tvoj iPhone :) musis nechat v telefone 7 dni, aby ho vyliecil :)
- iPhone X 256GB, iOS 11.1.2
- iPhone 6S 64GB iOS 11.1.2(dev)
- iPhone 5 32GB, iOS 10.3.3(dev)
- MacBook Pro 13,3", late 2011, macOS Sierra 10.12.6

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Vir v Iphone

Příspěvek od mirmo80 »

TheSalko píše:Tym som chcel povedat, ze pokial sa nevyznate v IT, tak vas dokazu utocnici celkom zmiast a pokial nie ste obozretny, tak z vas vytiahnu aj prihlasovacie udaje. Ani iPhone nepomoze.

Pretože často je chyba "len" medzi stoličkou a klávesnicou. A sociálne inžinierstvo s tým počíta.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Odpovědět