Používate zabezpečenie prístupu do vášho AppleID (iCloud..)?

Pravidla fóra
Vytvárajte len vlákna určené na informovanie o novinkách okolo Apple, iOS a podobne. Všetky ostatné témy, neaktuálne alebo vymyslené informácie či žiadosti o pomoc sem nepatria.
Odpovědět

Akým spôsobom možno zabezpečiť Apple ID?

Zapamätaním hesla
15
17%
Zabezpečením prístupu k schránke e-mailu, ktorý používam do Apple ID
14
16%
Zadaním RESCUE e-mailu
11
12%
Vytvorením odpovedí na bezpečnostné otázky
16
18%
Dvojfázovým overovaním zasielaním SMS s prístupovým kódom na dôveryhodný mobil
17
19%
Dvojfaktorovým overením na dôveryhodné Apple zariadenie
16
18%
Mám iCloud (Apple ID), ale ostatné možnosti nepoznám
1
1%
 
Celkem hlasů: 90

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Používate zabezpečenie prístupu do vášho AppleID (iCloud..)?

Příspěvek od rony »

Nazývate to rôzne ale točí sa to stale okolo Apple ID. To je KONTO (tvorene nejakou e-mailovou adresou) a heslom k nemu, ktoré si na vás vynútil telefón, keď ste ho chceli použiť. Ak ste tým nedočkavo prešli, tak si možno dnes nepamätáte ani len to heslo. To môže byť chyba. Pokiaľ si aj pamätáte, je dobre vedieť aj niečo naviac.

Obrázek

Bezpečnostné otázky: na ne si možno ani nespomeniete, no je to jednoduché zabezpečenie prístupu. Ak zabudnete heslo, tak vám ich systém položí. Ak ste netrpezlivo pri oživovaní novučkého iPhone čosi náhodne naklepali, tak ste práve prišli o svoje AppleID... Tieto otázky a najmä správne odpovede musíte poznať - nemáte na to hlavu? Musíte si pomôcť ich zapísaním a odložením. Je to tak dôležité ako peňaženka s dokladmi a peniazmi.

Dvojfázové overovanie: zlepšuje zabezpečenie. Pri nastavovaní dvojfázového overovania zaregistrujete telefónne čislo na príjem SMS s kódmi (váš iPhone alebo mobil schopný prijať SMS!). Viac informácií: https://support.apple.com/sk-sk/HT204152 (https://support.apple.com/cs-cz/HT204152)

Dvojfaktorové overenie: nemýliť si to. Je zabudované v zariadeniach iPhone, iPad, iPod touch alebo Mac so systémom iOS 9, alebo OS X El Capitan. Túto funkciu však nemusíte mať dostupnú (Češi áno, Slováci nie) a overíte si to takto: https://support.apple.com/sk-sk/HT205075 (https://support.apple.com/cs-cz/HT205075)
viac informácií ako používať: https://support.apple.com/sk-sk/HT204915 (https://support.apple.com/cs-cz/HT204915)

E-mail konta Apple ID: do prihlasovania vstupuje aj vaša mailová adresa. Zabezpečenie sa týka aj prístupu do tejto e-mailovej schránky. Ak na prihlasovanie používate gMail, je rovnako dôležité mať zabezpečený prístup aj cez Google Account. Pozor, v nastavení Apple ID na http://appleid.apple.com/ si pridajte aj ďalšiu kontaktnú e-mailovú adresu (viete kde? volá sa to RESCUE EMAIL). Zvoľte si teda aj RESCUE EMAIL a to by mal by byť tiež účet, ktorý ovládate (poznáte heslo atď.). Je veľmi ideálne nepoužívať mailové adresy k takto dôležitým veciam aj na prihlasovanie sa v iných službách a už vôbec nepoužívajte to isté heslo.

V našej ankete zaklikajte, či poznáte tieto funkcie.

Informujte svojich kamarátov, rodinu a známych o týchto možnostiach.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Používate zabezpečenie prístupu do vášho AppleID (iCloud

Příspěvek od Anndy »

Len jedna otázka. Ako sa pri 2-fázovom overení dostanem na iCloud napr pri strate/odcudzení mobilu?
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Používate zabezpečenie prístupu do vášho AppleID (iCloud

Příspěvek od rony »

Vzdy mas tri veci: heslo, zariadenie, bezpecnostny kod obnovenia. pri strate jedneho sa nedeje nic. problem je, ak nevies DVE. Lepsie ak si zaregistrujes VIAC mobilov. Vsetko je popisane na odkazoch, ktore uvadzam.

Odskusajte si dvojfazove aj u Google. Je to mimochodom celkom sranda ozivovat konta gMailu vo vsetkych zariadeniach :-)

Na čo je pri používaní dvojfázového overovania potrebné pamätať?

Dvojfázové overovanie zjednodušuje a posilňuje zabezpečenia vášho účtu Apple ID. Po jeho zapnutí neexistuje spôsob, ako by niekto mohol získať prístup k vášmu účtu inak než pomocou vášho hesla, overovacích kódov odoslaných na vaše dôveryhodné zariadenia alebo vášho kľúča obnovenia. Ste jediní, kto môže obnoviť vaše heslo, spravovať vaše dôveryhodná zariadenia alebo vytvoriť nový kľúč obnovenia. Podpora spoločnosti Apple vám môže pomôcť s ostatnými aspektmi služieb, ale nemôže vám pomôcť aktualizovať ani obnoviť tieto tri prvky. Pri používaní dvojfázového overovania si preto dávajte pozor na to, aby ste:

- nezabudli svoje heslo,
- fyzicky zabezpečili svoje dôveryhodné zariadenia,
- uchovávali svoj kľúč obnovenia na bezpečnom mieste.

Ak naraz stratíte prístup k dvom z týchto troch položiek, môže mať natrvalo zablokovaný prístup k svojmu účtu Apple ID.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Sandra
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: ned pro 22, 2013 10:47 pm

Re: Používate zabezpečenie prístupu do vášho AppleID (iCloud

Příspěvek od Sandra »

Používám dvoufaktorové ověřování a je fakt dost nepravděpodobné, že bych současně přišla o iPhone i všechny Macy :-) Ale stejně mám i rescue mail a bezpečnostní otázky, na které si odpovědi pamatuji. A zrovna tak používám Google Authenticator na všechny své e-maily a i na Facebook a vůbec všude kde to jde. Občas je to poněkud otravné, ale za to bezpečí to stojí.

cleo.25.gr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: úte led 21, 2014 12:53 pm

Re: Používate zabezpečenie prístupu do vášho AppleID (iCloud

Příspěvek od cleo.25.gr »

Mal by som otázku ohľadom 2 fazoveho zabezpečenia.
Včera som ho chcel zapnúť ale pri odpovediach som zadal pravdepodobne zlu odpoved. Odpovede poznám ale ide o veľkosť prvého písmena že som ho zadal veľké ale keď som pozrel ( moja chyba ale to už bolo po odoslani ) na odpovede tak tam bolo malé. Po tomto mi prišiel od Applu mail v ktorom stalo že z bezpečnostných dôvodou môžem zapnúť 2 fázové overovanie až 24.11.
Tak by som sa chcel opýtať či je táto čakacia doba normálna alebo to bolo spôsobené pravdepodobne zlou odpoveďou na otázku?


Sleduj http://spravodaj.madaj.net/
iPhone X

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Používate zabezpečenie prístupu do vášho AppleID (iCloud

Příspěvek od mirmo80 »

Neviem ci je to normalna doba, ale situacia ano. Nedavno som manzelke menil heslo a hned za tym som chcel aktivovat dvojite overovanie. Prisile mi rovnaky mail, no mne to odsunulo o tri dni. Takze podla mna len pockaj.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

cleo.25.gr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: úte led 21, 2014 12:53 pm

Re: Používate zabezpečenie prístupu do vášho AppleID (iCloud

Příspěvek od cleo.25.gr »

Ďakujem za info. No nič iné ako čakať mi ani neostáva


Sleduj http://spravodaj.madaj.net/
iPhone X

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Používate zabezpečenie prístupu do vášho AppleID (iCloud

Příspěvek od rony »

Ako sa vyhnete problému s tými kontami Apple ID, čo zverejnili hackeri a vyhrážajú sa mazaním mobilov?

Zapnite si dvojfaktorové overovanie.

https://support.apple.com/cs-cz/HT204915

to sa líši od dvojfázového overovania:

https://support.apple.com/cs-cz/HT204152
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Používate zabezpečenie prístupu do vášho AppleID (iCloud

Příspěvek od bedo. »

Nie celkom, mám pocit, že stále majú možnosť diaľkovo vymazať obsah zariadenia - ťažko očakávať, že keď stratíš zariadenie, tak ho budeš vedieť použiť na 2F autentifikáciu. Ale 2F sa každopádne zapnúť oplatí + pre istotu zmeniť heslo k Apple ID - to by už hádam mohlo v tomto prípade stačiť, aj keď Turci asi len blafujú.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Používate zabezpečenie prístupu do vášho AppleID (iCloud

Příspěvek od rony »

vsak tam das VIACERO TELEFONNYCH CISIEL. to je TA FINTA!

Podla mna oni zozbierali hesla z inych sluzieb a prebehli ci nepasuju k Apple ID uctom.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Používate zabezpečenie prístupu do vášho AppleID (iCloud

Příspěvek od bedo. »

Takže pred vymazaním na diaľku sa vyžaduje 2F? Potom je to v pohode. Nemám ako vyskúšať, keďže nemám doma nič podporujúce 2F...

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Používate zabezpečenie prístupu do vášho AppleID (iCloud

Příspěvek od rony »

pred vymazanim na dialku sa ten clovek, co ti to chce mazat musi najprv prihlasit a kedze nema v ruke telefon, kam pride ten kod na overenie, tak sa ani neprihlasi.

takze preboha :) nedavaj si do dvojfaktoru len ten jediny iphone, co mas :) ale aj dalsie t.c. :)) dvojfaktor je o tom, ze na _ine_ tvoje zariadenie dojde ziadost o potvrdenie pristupu z ineho zariadenia (napr. z prehliadaca na cudzom pocitaci).
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Používate zabezpečenie prístupu do vášho AppleID (iCloud

Příspěvek od bedo. »

Vychádzal som z tohoto (viď komentáre):
"This feature sends a four digit PIN to a selected device via SMS that must be entered in the browser that is attempting to use iCloud.com to perform the remote wipe."

That's incorrect. Remote wipe does not need a second factor, the password is sufficient. That's because you might not have access to your second factor, when your device is lost or stolen.

If you don't believe me, simply try it out. Log in at https://www.icloud.com/ WITHOUT your second factor. You still can remotely wipe your device. You don't have to do it, just have a look at the options that are presented to you. As a matter of fact, this option is located right under the input field for the second factor.


Ako píšem, nemám to ako vyskúšať, ale ten človek tvrdí, že na vymazanie zariadenia sa nepožaduje prihlásenie pomocou 2F, vraj stačí heslo...

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Používate zabezpečenie prístupu do vášho AppleID (iCloud

Příspěvek od mirmo80 »

Viac sa mi pacilo ze si mozem pridat dalsie doverihodne zariadenie ako dalsie telef. cislo.
V com je vlastne taky vyrazny rozdiel dvojfaktoroveho zabezpecia oproti dvojfazovemu. Cital som to, ale nejako nechapem.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Používate zabezpečenie prístupu do vášho AppleID (iCloud

Příspěvek od rony »

vzdy, ked idem z prehliadaca na cudzom pocitaci na http://www.icloud.com, tak mi na mobil naskoci hlaska, odsuhlasim pristup a zobrazi mi ciselny kod, ktory na tom pocitaci musim vlozit.

musite chaoat, ze dvojfaktorove overovnaie nenaskakuje vzdy! ak odfajknem, ze ten pocitac je doveryhodny, tak si to bude pamatat a pri opatovnom prihlaseni, nebude vyzadovat druhy faktor.

dvojfaktor je v dnesnej dobe jeden z faktorov, ktorymi sa trosku viac chranis pred tym, ze ti niekto uhadne heslo alebo sa snazi ta oklamat phishingom.

ale sam o sebe ta od blbosti neuchrani.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Používate zabezpečenie prístupu do vášho AppleID (iCloud

Příspěvek od mirmo80 »

Dnes som chcel synovi zapnúť dvojzložkovú autorizáciu, no on to nikde v menu nemá a nemá to ani v správe ID cez web. Nechápem to. Môže to byť tým, že ako ID používa xxx@icloud.com?
iPhone 5C, iOS aktuálny.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Odpovědět