iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Arcane
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 586
Registrován: pát kvě 14, 2010 6:42 pm

iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od Arcane »

Tak FW opravující 8.0.1 je tu. Dostupný přes OTA.
Obrázek
Dávám sem changelog z minulého topicu z 8.0.1, protože tento FW nepřidává nic nového, krom toho že opravuje chybu se signálem a touchID

+Opravuje chybu signálu a TouchID na iPhone 6 a iPhone 6 Plus
Obrázek

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od mike-biker »

Staženo na iPadu Mini i na iPhone 5. Vše hladce a v pohodě.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

JanGottwald
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: pon lis 23, 2009 3:08 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od JanGottwald »

U mě taky vše bez problému - iPhone 5s / iPad Air. Jinak v nastavení iCloudu už se zobrazuje u Fotografií možnost aktivovat iCloud Photo Library (beta), takže kdo chce, už může fotky převést na iCloud.
iPhone 5s 32 GB
iPad Air 32 GB

Manek49
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 575
Registrován: čtv lis 14, 2013 6:23 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od Manek49 »

To jsem měl už od osmičky a stejně to nějak nefungovalo, nebo jsem to nepochopil :-)

JanGottwald
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: pon lis 23, 2009 3:08 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od JanGottwald »

Tak možná to aktivují spíš postupně uživatelům, než v různých verzích. Jinak nechápu, co je na tom k nepochopení. Všechny fotografie se nahrají na iCloud a ty je vidíš na všech zařízeních. Vybereš si pouze v nastavení, jestli se do všech zařízení mají nahrát originály, nebo pouze zmenšené fotografie pro ušetření místa. V samotném iCloudu samozřejmě zůstanou fotografie v plném rozlišení. Pokud chceš třeba pak fotografii poslat emailem, nebo jakkoli s ní pracovat, stáhne se napřed originál. Možná si to nepochopil, protože v galerii prakticky nic nepoznáš kromě nápisu na konci galerie "Aktualizováno...". Změní se hlavně využití místa Telefon vs. iCloud.
Naposledy upravil(a) JanGottwald dne pát zář 26, 2014 5:47 am, celkem upraveno 1 x.
iPhone 5s 32 GB
iPad Air 32 GB

Draken08
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 203
Registrován: čtv črc 12, 2012 1:59 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od Draken08 »

Ja pred updatom pockam na viacere ohlasy :) druhy krat sa popalit nedam.
ObrázekiPhone 6S 128GB Space Grey iOS 10.3.3 giffgaff UK
ObrázekiPhone 5 16GB Black iOS 10o2 SK
ObrázekiPhone 5 16GB White iOS 8.1 from UKo2 SK
Macbook Pro 13 2015

Kudli3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 258
Registrován: stř zář 17, 2008 2:44 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od Kudli3 »

Taky s tim pockam, iOS 8 mi beha krasne hladne plynule :) Tak pockam do vecera :D Ale uz by to byla velka ostuda, kdyby uz se jim to nepovedlo :D
# iPhone 5S 32Gb Space gray
# Macbook Air 11" 2013
# Magic Mouse

Manek49
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 575
Registrován: čtv lis 14, 2013 6:23 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od Manek49 »

JanGottwald píše:Tak možná to aktivují spíš postupně uživatelům, než v různých verzích. Jinak nechápu, co je na tom k nepochopení. Všechny fotografie se nahrají na iCloud a ty je vidíš na všech zařízeních. Vybereš si pouze v nastavení, jestli se do všech zařízení mají nahrát originály, nebo pouze zmenšené fotografie pro ušetření místa. V samotném iCloudu samozřejmě zůstanou fotografie v plném rozlišení. Pokud chceš třeba pak fotografii poslat emailem, nebo jakkoli s ní pracovat, stáhne se napřed originál. Možná si to nepochopil, protože v galerii prakticky nic nepoznáš kromě nápisu na konci galerie "Aktualizováno...". Změní se hlavně využití místa Telefon vs. iCloud.

Takhle jsem si to taky představoval, ale po zapnutí jsem ty fotky v počítači nikde nenašel.

JanGottwald
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: pon lis 23, 2009 3:08 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od JanGottwald »

S tím počítačem si myslím, že to bude pořádně funkční až s Yosemite.
iPhone 5s 32 GB
iPad Air 32 GB

Ej.Kej.Ej.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát črc 12, 2013 4:17 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od Ej.Kej.Ej. »

Čo som si čítal diskusiu na macrumors, tak 8.0.2 ľudia skôr chvália ( vraj lepšie, ako čistá 8 ), tak by som sa update z 8.0.0 alebo 8.0.1 nebál vôbec. Mať lepší signál, tak neváham :)

FILIPSN007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: čtv led 06, 2011 3:31 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od FILIPSN007 »

Tak jsem updatoval iPhone 5S, po startu systému jsem málem dostal infarkt, žádná služba, v tu chvíli, začal síť opět vyhledávat a našel ji, zkoušel jsem ještě restart a už si iPhone našel síť na poprvé. Šušká se, že pár jedinců má ještě problém, převážně v Australii, tato informace pochází z Redditu, a vypadá to, že je to smyšlené od nějakých haterů.

Sajfi
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 141
Registrován: pon pro 03, 2012 5:38 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od Sajfi »

Tak můj problém s nepřehráváním streamovaných videí je na iPadu vyřešen. Z letmého testování funguje vše dobře. Na iPhone 5 se zdá být také vše OK. Photo library jsem aktivoval, jak na telefono, ta iPadu se to sesynchronizovalo. V iCloudu to ale není nikde vidět. Ani na webu, ani přes Windowsího klienta. A kopacitu z iCloudu to bohužel opravdu žere ... :-(

Max87
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 398
Registrován: stř črc 14, 2010 12:05 am

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od Max87 »

Skoda, ze sa fotky zahrnaju do kapacity iCloudu(aj ked predtym to malo fungovat tak, ze fotky mali byt mimo limit).
Jedna vec co ma udivuje je, ze ten update ma menej ako 70MB, ale pre nainstalovanie potrebuje 1.7GB miesta v telefone...
- iPhone X 256GB, iOS 11.1.2
- iPhone 6S 64GB iOS 11.1.2(dev)
- iPhone 5 32GB, iOS 10.3.3(dev)
- MacBook Pro 13,3", late 2011, macOS Sierra 10.12.6

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od cuting »

JanGottwald píše:U mě taky vše bez problému - iPhone 5s / iPad Air. Jinak v nastavení iCloudu už se zobrazuje u Fotografií možnost aktivovat iCloud Photo Library (beta), takže kdo chce, už může fotky převést na iCloud.

Není to vůbec potřeba. Proč si zaplácat fotkami předplacené úložiště, když fotky a videa můžete dál ukládat na iCloud mimo prostor tohoto svého úložiště stejně, jako tomu bylo s Photostreamem ?
 Apple hračky 

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od mrzic »

OT joke: po aktualizaci na 8.0.2 furt nemůžu na iPadu telefonovat a ani Touch_ID nefunguje :D :D
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od cuting »

Prevíti..... juknu na imac. Kde tam je Touch_ID ? :wink:
 Apple hračky 

doctorf
Host
Host
Příspěvky: 107
Registrován: ned zář 07, 2008 10:11 am

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od doctorf »

Na iP5 také v pohodě.
Mimochodem, nevíte proč nejdou přehrávat videa např. na stream. cz. Děkuji.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od cuting »

V Safari nejdou, ale v aplikaci "Stream.cz" jdou bez problému.

https://itunes.apple.com/us/app/stream. ... 88471?mt=8
 Apple hračky 

doctorf
Host
Host
Příspěvky: 107
Registrován: ned zář 07, 2008 10:11 am

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od doctorf »

Takže nezbývá než nainstalovat. Dík.
Na iOS7 to ale fungovalo korektně...

FILIPSN007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: čtv led 06, 2011 3:31 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od FILIPSN007 »

Teď jsem to zkoušel na 5S a taky nefunguje, nějak mi to nevadí zrovna na stream koukám až opravdu nevím co mám dělat

Sorry za OT, ale OneDrive má teď 30gb free cloud úložiště, když máte zapnuté zálohování fotek, používám už dlouho a spokojenost.

gold5s
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: ned srp 03, 2014 8:03 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od gold5s »

Mne po nahodení ios8 išla dole baterka na mojom 5s. Ako sa chová batéria na 8.0.2 ? Dúfam v pozitívne ohlasy :)

sediment
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: čtv zář 18, 2014 6:32 pm

Neumyselne odosielanie SMS

Příspěvek od sediment »

Pri update na IOS 8 doslo k nejakej zmene polohy tlacidla na odosielanie sms - ODOSLAT? Pred tym sa mi to nikdy nestalo, ale teraz takmer neustale ako v rychlosti pisem tak omylom velmi casto tukam na tlacidlo odoslat cim odosielam nedokoncene sms. Stava sa vam to tiez? Neviem si spomenut ci tam doslo k zmene umiestnenia, alebo co, lebo pred updatom si naozaj nepamatam ze by sa mi co i len jeden krat stalo, ze by som neumyselne tukol na odoslat - najcastejsie ked sa snazim tuknut pismeno P.

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od Saddako »

cuting píše:
JanGottwald píše:U mě taky vše bez problému - iPhone 5s / iPad Air. Jinak v nastavení iCloudu už se zobrazuje u Fotografií možnost aktivovat iCloud Photo Library (beta), takže kdo chce, už může fotky převést na iCloud.

Není to vůbec potřeba. Proč si zaplácat fotkami předplacené úložiště, když fotky a videa můžete dál ukládat na iCloud mimo prostor tohoto svého úložiště stejně, jako tomu bylo s Photostreamem ?


A započítává se to vůbec potom do iCloud prostoru a nebo je to mimo placený (zdarma) iCloud jako v případě PhotoStreamu?
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

noname
Host
Host
Příspěvky: 21
Registrován: pát zář 12, 2014 12:16 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od noname »

jakto že nejdou ty videa přehrát na streamu přímo v safari? na iOS 7.1.2, nebyl problém v ničem... docela mě to štve a nechci stahovat zbytečně aplikaci kvůli tomu, už tak mám málo aplikací (okolo 15), to mi stačí...

Sajfi
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 141
Registrován: pon pro 03, 2012 5:38 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od Sajfi »

Hmm, tak s tím streamováním to pořád blbne. Ale na vině bude asi aplikace iVysílání. Předtím, než ji spustím vše funguje. Při jejím prvním spuštění také, ale když ji shodím a spustím znova, tak se hryzne. A pak už zase nejde nic. Youtube, stream cz, iPrima, ani videa z cloudu. Tohle se děje jen na iPadu mini retina. Na IP5 funguje vše, jak má. Máte někdo podobnou zkušenost?

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od cuting »

Nezapočítává. Mám iCloud Drive vypnutý, na iCloudu mám stále 5 GB a ve sdilenych fotkách všechna má videa i fotky, které jsou vyrazne větší, než 5 GB. Víceméně vše zůstalo stejné, jako dřív, jen se to jmenuje jinak - dříve Photostream, dnes Sdílené.
 Apple hračky 

marseli
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 721
Registrován: ned črc 20, 2008 5:22 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od marseli »

U ipad mini R po case prestava fungovat petiprste gesto na zavreni app.

JanGottwald
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: pon lis 23, 2009 3:08 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od JanGottwald »

Sajfi píše:Photo library jsem aktivoval, jak na telefono, ta iPadu se to sesynchronizovalo. V iCloudu to ale není nikde vidět. Ani na webu, ani přes Windowsího klienta. A kopacitu z iCloudu to bohužel opravdu žere ... :-(

Tak ještě jednou. iCloud Photo Library ještě nebyl plnohodnotně spuštěn. Ještě není spuštěn přístup přes webové rozhraní iCloudu k fotkám a nefunguje synchronizace mezi počítači. Čeká se na Yosemite.
Za mě budu mít raději všechny fotky v iCloudu a zaplatím si za pár korun 20 GB místa, než abych fotky dával do OneDrive. Proč to dělat jednoduše když to jde složitě...
iPhone 5s 32 GB
iPad Air 32 GB

marseli
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 721
Registrován: ned črc 20, 2008 5:22 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od marseli »

Ne vsichni maji jen 20GB fotek. Ja se pohybuji nekde u 150GB

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od cuting »

Tak ještě jednou - platit nemusíš, fotky na iCloudu jsou stále MIMO placený prostor iCloud Drive. Pozor - neplést iCloud a iCloud Drive. Vše funguje stejně, jako dříve, jednodušeji to snad ani nejde. :)
 Apple hračky 

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od Saddako »

Prostor na fotky placeny neni :) Bude se platit z uniku fotek celebrit :) :)
Jak je to s videem nahranym do teto Library? Je tam nejake omezeni?
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od cuting »

Na iCloud není žádné omezení , na iCloud Drive je omezení předplaceným prostorem.
Jeste doplním :
iCloud - v telefonu s názvem "Sdílené" - dříve Photostream , se sdílí JEN fotky a videa, tyto se nadále do předplaceného prostoru nepočítají a prostor pro ně není omezený.
iCloud Drive - to je defacto alternativa k jiným úložištím , jako je např. Dropbox apod. a tam můžete dát nejenom fotky, ale i všechny další soubory , zálohy a podobně. Fotky a videa v něm se pak ale počítají do velikosti tohoto prostoru.
Osobně mám iCloud Drive vypnutý, protože zálohy iPhonu dělám do počítače a ostatní podle potřeby na Dropbox. A fotky a videa natočena iPhonem do neomezeného prostoru na iCloud - Sdílené - dříve photostream. Snad jsem to napsal již srozumitelně :)
Naposledy upravil(a) cuting dne pát zář 26, 2014 12:07 pm, celkem upraveno 1 x.
 Apple hračky 

hruskal
Sponzor 2014
Sponzor 2014
Příspěvky: 57
Registrován: pon led 12, 2009 1:29 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od hruskal »

ip 5s a vše ok zatím
iPhone 7 32GB,black,beta 11
iPad 4 mini 32GB,space gray,10.3.3
Nechť sýr dál zůstává s touto slaninou
http://www.hruska-as.cz

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od Saddako »

// cuting

To znamená, že do iCloudu s fotkama (Library) lze nahrát i jakákoli videa??
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od cuting »

Saddako : Ano, mám tam videí natočených iPhonem několik desítek + desítky albumů se stovkami fotek. Měl jsem původně obavu, jestli toto sdílení - photostream s prichodem iCloud Drive nezruší, ale naštěstí to ponechali. iCloud Drive je úložiště typu Dropboxu, do kterého můžete, ale také nemusíte dávat fotky a videa. Proto jej mám vypnutý. Když se podíváte do předvoleb iCloudu, tak máte možnost zapnout iCloud Drive, ale je tam pri vypnutem iCloud Drive i Fotografie a tam můžete opět iCloud Library vypnout a nebo zapnout, stejně, jako odděleně "muj fotostream" a sdílení fotek na iCloudu.

Obrázek
 Apple hračky 

blackberous
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: pát zář 26, 2014 12:15 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od blackberous »

Ahojte,
po aktualizaci na iOS 8 mam problém s vyhledávánim. V SMS mi to vyhledává text jen od provedení aktualizace, pro mne je to vec celkem na dvě věci. Vracím se kolikrát i k rok starým SMS. Jdr to nějak nastavit aby to hledalo v celé historii telefonu?

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od Saddako »

V tom případě lze, teoreticky, nahrát do tohoto volného prostoru svoji domácí videotéku a mít veškeré filmy k dispozici online...
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od cuting »

Přesně tak. I když na svá domácí rodinná videa osobně používám raději Vimeo , na iCloudu mám jen krátké "štěky" , videa z akcí , výletů apod. :)
 Apple hračky 

Leonko
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1084
Registrován: úte črc 30, 2013 3:10 pm

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od Leonko »

Niečo z troška iného súdka k updatom :)

http://www.iosportal.sk/hodnota-apple-k ... cia-ios-8/

doctorf
Host
Host
Příspěvky: 107
Registrován: ned zář 07, 2008 10:11 am

Re: iOS 8.0.2 - názory, zkušenosti

Příspěvek od doctorf »

noname píše:jakto že nejdou ty videa přehrát na streamu přímo v safari? na iOS 7.1.2, nebyl problém v ničem... docela mě to štve a nechci stahovat zbytečně aplikaci kvůli tomu, už tak mám málo aplikací (okolo 15), to mi stačí...

Nápodobně. Taky to tak vidím. Nevím čím to je, ale videa vložená do článků (seznam, idnes) jdou normálně přehrát, zatím jsem zjistil, že to nefunguje pouze na stream.cz.

Odpovědět