Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Pravidla fóra
Vytvárajte len vlákna určené na informovanie o novinkách okolo Apple, iOS a podobne. Všetky ostatné témy, neaktuálne alebo vymyslené informácie či žiadosti o pomoc sem nepatria.
Odpovědět
88MaTo88

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od 88MaTo88 »

iOS 5.0.2. Este nevysiel. Upate v iPhone mi stale ukazuje 5.0.1

niky79

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od niky79 »

JB pro IP4 a IOS5 samozrejme je.

tsanta

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od tsanta »

Tak o problémech se SIM už máme zprávu i na Engadget: http://www.engadget.com/2011/11/17/some ... installed/

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od Saddako »

Myslim si, ze to bude primarne problem T-Mobile. U O2 uz mame nekolik 4S a ani jeden problem se SIM kartou nema.
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

smejky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 224
Registrován: pon srp 25, 2008 11:11 pm

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od smejky »

asi to sem nepatri ale zeptam se, telefon mi nabizi update z IOS 5.0 na 5.0.1 a zobrazuje se mi notifikacni cislo "1" na ikonce settings. Je nejaka moznost se tohoto upozorneni zbavit tak aby zmizelo to cislo na ikonce? Mam JB takze stejne mi instalaci aktualizace telefon neprovede a navic ji nechci ale vadi mi tam to cislo :D
iPhone 5S 64GB, fw 8.1
iPad air 3G 32GB, fw 8.1
iPad Mini Retina 3G 32GB, fw 7.2.1 JB
MacBook Pro 13"

zdenda0088

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od zdenda0088 »

Simky T-mobile jsou něčím odlišné,nešly mi použí s Gevey kartou ani po výměně za novou.

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od Barberry.pha »

Gevey na ios5 nejde, je tam uz BB ktery nepodporuje, takze pokud si neudelal update na ios5 custom fw ktery ti neupdatoval bb, tak ti gevey nepujde. To neni sim to je problem BB a tudiz na reseni v jinem topicu!
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

zdenda0088

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od zdenda0088 »

To je problém sim.ios 4.3.5 a O2,Vodafone normálně fungovaly,T-mobile ani náhodou,proto jsem to psal.

Haczek
Host
Host
Příspěvky: 15
Registrován: čtv bře 10, 2011 2:55 pm

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od Haczek »

Tak uz se podarilo v Ceske republice nekomu vymeni u TMobile vadnou simku za simku ktera funguje? Jak ctu na forech, tak na Slovensku je resenim u TMobile vymenit vadnou simku za simku co ma 128KB :-)

pepol

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od pepol »

Zdravím!Mám jeden problém a předem se omlouvám,jestli to tu někde je,ale nestačím vše číst.Jde o to,že jsem dnes přešel na 5.0.1. a téměř vše co jsem používal na nižších verzích fw tak jde,ale nejdou mi zprávy,respektive otevřu zprávy,kliknu na někoho,kdo mi psal a aplikace spadle.Zkoušeno 30x dokola,včeně respring a rebootu!!Neví někdo co s tím?Děkuji
Ještě musím dodat,že mám JB.

Dave
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1566
Registrován: sob dub 19, 2008 2:57 pm

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od Dave »

špatně nastavený práva u sms.db mám dojem
musis prez ifile zmenit práva ale CHMOD nevim jakej tam má bejt, skus 655
iPhone XS Max // watch // mac
Moje heslo - nikdy to nevzdávej, restore pomůže vždy!

STepik
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 863
Registrován: úte srp 11, 2009 11:42 am

Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od STepik »

To by se snad melo ale zpravit po restore, ne?
iPhone 4S (32 GB) | iPad 2 (32 GB) | MacBook Pro mid 2012 (16 GB RAM, 480 GB SSD)

wheelerj

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od wheelerj »

Zdravím,
nechci zakládat nový topic, tak píšu sem.
Mám iP4s, fw 5.0, absolutně bez jakýchkoliv problémů
a proto se ptám - má cenu updatovat na 5.0.1 ?
Neobjeví se výše řešené problémy? Počkat?
Díky, J. :)

wolf
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 314
Registrován: čtv bře 20, 2008 10:31 pm

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od wolf »

vyčkej 5.0.2. je za dveřmi, buď rád, že nemáš problém :)

ava
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: úte dub 08, 2008 1:19 pm

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od ava »

Tak mě to připadá, že apple chtěl tak snížit spotřebu baterie, že vypnul telefoní modul..
Iphone 16G 1.1.4, po delší době 3.2.3 a šilhám po Iphone 4' , iPad 2 stále IPhone 1 a 4S, New iPhone 5S,

STepik
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 863
Registrován: úte srp 11, 2009 11:42 am

Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od STepik »

OT: Ale jen pro t-mobile :D
iPhone 4S (32 GB) | iPad 2 (32 GB) | MacBook Pro mid 2012 (16 GB RAM, 480 GB SSD)

STepik
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 863
Registrován: úte srp 11, 2009 11:42 am

Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od STepik »

Tak sem nasel dalsi bug pri spousteni fotaku, stalo se mi to uz vcera, dneska zase... Proste se jakoby "neotevre" a muzu cekat jak dlouho chci...
[img]http://img.tapatalk.com/d5c03a3a-e280-6e30.jpg[/img]
iPhone 4S (32 GB) | iPad 2 (32 GB) | MacBook Pro mid 2012 (16 GB RAM, 480 GB SSD)

jirka2908
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 561
Registrován: úte čer 02, 2009 6:29 am

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od jirka2908 »

Také se mi stalo, stačí vypnout fotoaparát z MT :)
iPhone 6 128gb iOS 9.0 Beta 2
iPad 4, 64GB Wi-Fi + Cellular iOS 8.1.2
Macbook air 2013 13" i7 + 8gb ram
Ipod shuffle
Airport extreme


Lidé nevědí, co chtějí. Dokud jim to neukážete

mr.j
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 17, 2011 10:20 am

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od mr.j »

Doplnění mého předešlého vstupu.

Dnes jsem přece jen provedl update na 5.0.1 a vše jede v naprostém pořádku. Takže jak to vypadá, minimálne iPhone 4 v kombinaci s microsim od Vodafonu (nevím jestli 64bit nebo 128bit) funguje s iOS 5.0.1 bez problémů.

Martin

Gart
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: ned říj 30, 2011 7:08 pm

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od Gart »

Nějaké informace o vydání 5.0.2 která by zase zprovoznila iPhony z těžítek není? :o

Milhaus65
Host
Host
Příspěvky: 140
Registrován: sob úno 23, 2008 9:28 pm

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od Milhaus65 »

Dvě zkušenosti,
Pracuji na jednom místě. Stejný provoz telefonu, docela špatný signal TM na okraji města. Jednou se vrátím domů ze 70 % baterie na druhý den ze 30 %. Ráno chodím ze 100%. Zkoumal jsem nastavoval a nevím proč. Podezření jsem měl už s HTC Desirem že na to má vliv počasí.
Z toho vyplývá další poznatek, dnes se mi IP4 sám přepnul na Automatické hledání sítě. Už podruhé s IOS 5.0.1. Upozornila mě na to SMSka , Vítejte na Slovensku. Když to bylo poprvé minulý týden, tak jsem si myslel, že jsem něco zapoměl přepnout.
V našem kraji to musí být OFF jinak jsem hned v roamingu.
iPhone X 256 GB
iPad Air 2 128 GB SG
iPod Touch 64 GB

PatrikB

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od PatrikB »

Doufám jenom, že iOS 5.0.2. vyřeší problém se signálem. Protože jsem se rozhodl iPhone 4S nedat u T-Mobilu k reklamaci a čekám až výjde nový FW. Pokud máte někdo nějaké bližší info o aktualizaci budu taky rád.

STepik
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 863
Registrován: úte srp 11, 2009 11:42 am

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od STepik »

na netu sem četl, že příští tejden vyjde...
iPhone 4S (32 GB) | iPad 2 (32 GB) | MacBook Pro mid 2012 (16 GB RAM, 480 GB SSD)

BiGFiSh
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 321
Registrován: ned říj 30, 2011 7:50 am

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od BiGFiSh »

nemel nahodou vyjit ke konci tohodle tydne ?

PatrikB

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od PatrikB »

Měl by vyjít ke konci tohoto týdne, ale nikde jsem se nedozvěděl jestli bude řešit problémy ohledně signálu, a nebo se inženýři Applu budou hnát pouze za lepší výdrží baterie.

airmt
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 327
Registrován: ned lis 06, 2011 10:28 pm

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od airmt »

tak asi vyjde 5.0.2 až příští týden, jestli ten časopis si to ale nevymýšlí...
http://www.macrumors.com/2011/11/21/ios ... this-week/

FruFru
Host
Host
Příspěvky: 83
Registrován: čtv srp 06, 2009 2:54 pm

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od FruFru »

Chvili jsem se sem nedostal, napisu novinky,

Apple mi cihlu s 5.0.1 vymenil za novy kus, kuryr prijel druhy den, od zadosti o vymenu.

mam ted tedy 5.0, nicmene uz nemam problem s vyziranim baterie jako predtim, kdy se usage a standby time skoro rovnali, tak to ukazuje vicemene spravne a vydrz baterky je slusna, v pohode vydrzi vic jak den, vsechno zapnute, stale pouzivani.

Nahraval jsem do noveho zalohu, jedine co me napada, ze by molo mit na lepsi vydrz vliv je novy telefon (jina serie, chyba v datovem modulu v puvodnim, co ja vim) a po problemu s padanim signalu mi TM vymenil SIM, takze ted mam novou a s ni to baterku nevyzira.

jinak od problemu s ios 5.0.1 ubehlo uz 12 dni, a t-mobile stale nevi kde je problem, ani jak ho bude resit.
defacto se zakaznici rozdelili na dva tabory, prvni koupili telefony u apple a ten jim ho obratem vymenil a problemy nemaji > prestali rvat na TM a na druhou skupinu, kterym TM telefon nevymenil a ti maji asi doted smulu.

Zaver je, nikdy si nekoupit telefon u operatora, jedine, jedine tak za 2-3k

Gart
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: ned říj 30, 2011 7:08 pm

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od Gart »

Tak trpělivost došla a nechávám si telefon vyměnit.. Sice měli problém s tím že už uplynulo 14 dní od doručení telefonu (o 1 den) ale říkali že udělají vyjímku, že by se to zbytečně komplikovalo... (muselo by se to brát asi jako reklamace)

Těm co telefon nefunguje a mají jej méně jak 14 dní doporučuji to samé - vyměnit, ti co jej mají déle držím palce ať Apple co nejdříve vydá aktualizaci s opravou toho signálu (baterka pro Apple by měla být teď sekundární věc doufám)

azeka

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od azeka »

Ahoj,
od té doby, co jsem aktualizoval na iOS 5.0.1. jsem musel již 3x znovu stahovat všechny aplikace. Nemám JB. Každá z AppStore stažená aplikace se mi neotevře. Jakobych měl jen ikonu a nic nainstalovanýho. 2x jsem to přešel, ale již mě to vytáčí. Máte někdo zkušenosti s podobným problémem? Může na to vůbec mít vliv iOS 5.0.1. ?

Díky

88MaTo88

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od 88MaTo88 »

Akoze, fakt lutujem tych ktorym nejde volat s 5.0.1. Sak to je nenormalne aby takto v apple zaspali, ved uz tu mal byt davno update 5.0.2... Rad by som vedel co tam robia a co je tomu na pricine, mozno si s tym nevedia rady...
Sorry za OT

Gorash

Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od Gorash »

No kdyz to dam na reklamaci k tmobilu, diky 5.01 firmwaru ze nejde volat a psat sms, daji mi novy telefon a 5.0 nebo mam radsi drzet hubu ?
Nerad bych dal iphone do reklamace a pak cekat mesic bez telefonu nez mi ho vyreklamuji ? Kdyby mi ho hnedka vymenili tak ho tam dam, bohuzel to mam cca 60 km takze jen tak na zkousku se mi tam ject nechce


Iphone 4S, 16 Giga Black, T-Mobile, používám Tapatalk

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od tvosi »

zakon nerozlisuje, jestli je zavada hardware nebo softwaroveho typu a tudiz kdyz das telefon do reklamace, musi s nim neco udelat a jedine co muzou je dat ti novy..samozrejme se muzou cukat ze je telefon v poradku a blabla ale v tu chvili je chyba v poskytovani sluzeb od noch a tudiz vznika narok na odstoupeni od smlouvy kvuli poruseni z jejich strany :wink:
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

Mrako007

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od Mrako007 »

IPS4 + Tmobile. Po updatu na 5.0.1 nastaly zname problemy, Tmobile doporucil vymenu SIMky (coz nopomohlo). Usoudil jsem, ze nema cenu se nervovat, kdy uz konecne vyjde 5.0.2 (s vysokou pravdepodobnosti, avsak bez 100% zaruky reseni tohoto problemu). Zavolal jsem minule pondeli do Apple (tam jsem jej kupoval), slecna byla ochotna a hned jsme se domluvili na vymene - druhy den prijek kuryr TNT a odvezl si iPhone a den nato privezl novy s 5.0.0. Baterka vydrzi pri mirnem pouzivani (4h mobilni data, Wifi...) 2-3 dny. Pri narocnejsim tak 1,5 dne.

5.0.1 v iP4 (Tmobile) rozhodne zlepsila vydrz (oproti 5.0.0).

Takze kdo mate potize s iP4S, Tmobile a 5.0.1, kdo nechcete cekat na 5.0.2 - nechte si vymenit u Apple mobil (pokud jste jej kupovali tam) a neupdatujte na 5.0.1. Kdo jej ma koupeny jinde (u operatora...), zkuste reklamaci, nebo jeste lepe se zkuste domluvit s nejakym servisem, zda-li by vam udelali downgrade na 5.0.0 (optimalne na pockani). A nezapomente si predtim udelat zalohu mobilu do iTunes, nebo pres iCloud.

lukas26
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 353
Registrován: úte črc 01, 2008 4:26 pm

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od lukas26 »

Mrako007: ani servis ti jen tak z patra downgrade na 5.0 neudělá ;-) leda by měl SHSH zálohu, což je blbost :-)

Mrako007

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od Mrako007 »

Lukasi - servis ma vetsi moznosti, nez-li iTunes + tlacitko obnovit. Muze mit specialni nastroje / programy primo od Apple. Nicmene netusim, co jak ktery ma a jak resi dany problem. Staci tam zavolat a oni se vyjadri, co mohou/nemohou udelat.

Haczek
Host
Host
Příspěvky: 15
Registrován: čtv bře 10, 2011 2:55 pm

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od Haczek »

Budte radi, ze Vam baterka vydrzi 2-3dny. Mne iphone po vymene za novy kus u Apple vydrzi cca 12hodin (hovory jsou cca 1hod). Operator tmobile, mesto Brno. Respring a podobne nepomaha, simkarta take vymenena.... :-(

Ps: mam dojem ze hlavne poslednich cca 25% baterky vali dolu extremne rychle. Kolem 17hod kdyz se vratim z prace domu a telefon polozim na stul, tak jiz kolem 20hod je ko a vypne se. :-( Minuly kus vydrzel do 22-23hodiny (tedy celkem 15hodin - ted jen 12hodin v pohotovostnim rezimu)

pulpan

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od pulpan »

ahoj, mně se teda výdrž rapidně zlepšila, teď mi zbývá 71 % baterky a využití je 3h 17 min, pohotovost 1 den/12 h, takže mi vydrží snad 3 dny.Uvidím

PatrikB

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od PatrikB »

Apple se s T-Mobilem domluvil, že jejich reklamace telefonů bude řešit Britex servis v Kladně, ale nevím jak je to u jiných operátorů. Mě bylo řečeno v prodejně TM, že reklamace od Applu se řeší v tomto servisu přednostně a 5.0.1. se mění za nové kusy. Není to z vlastní zkušenosti, protože čekám na update(folie na iPhone za 350 kč:-D). Na prodejně mi bylo taky řečeno, pokud si zajedu do toho servisu, že to lze urychlit ( možná na počkání to nevím ). Každopádně s TM mi pomalu docházejí nervy, byl jsem už na prodejně 3 krát, kvůli technikovy který mi poslal mail, že můžu vyměnit kus za kus na prodejně a kvůli 2 operátorek na lince, které tvrdili totéž. Hodně zdaru těm co budou reklamovat u TM a snad 5.0.2. bude řešit aspoň problém s anténama.

pe.kova
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1935
Registrován: sob lis 24, 2007 10:29 am

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od pe.kova »

mym poznatkem je že se záhadně rapidně zvýšila síla přijmu wifi...
kdysi když jsem šel ulicí, tak až když jsem byl skoro u baráku tak jsem chytil wifi, teď jí chytnu už na začátku ulice...
Pokud něco potřebujete, zkuste nejdříve použít funkci hledat 8).
iPhone 4 4ever (NOW Available)

derfer
Host
Host
Příspěvky: 142
Registrován: úte kvě 18, 2010 9:54 pm

Re: Vydáni iOS 5.0.1 - zkusenosti,problemy,reseni

Příspěvek od derfer »

dobrý den vlastnim mobil 2 dny a taky vydrz tak 15h...po ios 5.0.1 klesla vydrz baterie..a co si osobne myslim tak by urcite vydrz zvedla mozností vypnuti 3G site.... mohl by nekdo vyzkouset vypnout si MOBILNI DATA tim padem by mu neslo 3G ale zjistilo by se podle meho nazoru vic ... ja mel 3G zaple u iphone 4 a zralo to jak krava baterku nebude to stejny problem i u 4S???

Prosim o odpovědi...a nazory
Bylo:
iPhone 3GS 16GB White
iPhone 4 16GB Black
iPhone 4S 16GB White
Macbook Pro 13 " 2011
iPhone 5 16GB White iOS 8.1.3

Nyni
iPhone 6 64Gb Gold

Odpovědět