HomePod 2018

Pravidla fóra
Vytvárajte len vlákna určené na informovanie o novinkách okolo Apple, iOS a podobne. Všetky ostatné témy, neaktuálne alebo vymyslené informácie či žiadosti o pomoc sem nepatria.
Odpovědět
FILIPSN007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: čtv led 06, 2011 3:31 pm

HomePod 2018

Příspěvek od FILIPSN007 »

Zdravím,

Apple dostál svého slova a uvádí na trh svůj chytrý reproduktor Homepod. Tento produkt je dostupný v tuto chvíli v USA, UK a Austrálii. Oficiální zahájení prodeje je k 9. únoru.

Obrázek

Jedná se o zařízení, které zapadá do sekce SmartHome, samozřejmostí je hlasové ovládání skrze hlasovou asistentku Siri, napojení na službu Apple Music a možnost připojit další Homepod. Výsledkem je domácí síť reproduktorů s možností vytvoření stereo efektu.

Homepod je poháněn čipem A8, který znáte již z iPhonu 6S, výkon by tak měl bohatě stačit na jakékoliv streamování hudby. Za zmínku rozhodně stojí mikrofony na zařízení. Mají za úkol snímat jak se zvuk šíří místností a zajistit tak vývažený projev reproduktoru.

Obrázek

Mikrofony na reproduktoru konstantně snímají ozvěny, které vznikají odrazem zvuku o okolní stěny a podle toho přizpůsobuje výstup z reproduktorů. Při prvním použití dojde k virtuálnímu ukotvení Homepodu v prostoru a při každé změně jeho pozice, dojde k rekalibraci. Změnu pozice pozná podle vestvěného akcelerometru. Cílem je zajistit dostatečný soundstage.

Zdroj:https://www.soundandvision.com/content/make-room-homepod-page-2

Můj osobní názor:

Já mám strašně rád hudbu, a každý den mě provazí do práce i do školy. Proto se o tento produkt od Applu hodně zajímám a jsem ve velkém očekávání. První lidé, kteří měli již možnost si Homepod poslechnout byli mile překvapeni a srovnávali Homepod s HiFi zařízeními za mnohem vyšší ceny. To se mi moc líbí, ale problém je s lokalizací. Homepod není primárně určen pro náš trh, protože Siri není počeštěná. V další vlně budou následovat státy jako je Německo, takže očekávám, že velmi brzy se dočkáme na eshopech šedivek. Cena je nastavena na 350$, což podle mě není žádná hrůza, ale otázka co udělá clo a podobně.

Odhaduji, že cena bude u nás okolo 13 tisíc, vzhledem k tomu, že například Harman Aurora stojí 11 tisíc, a není to přece chtrý reproduktor.

Aktuálně mám doma Mackie CR3, nejsou vůbec špatné, ale basy má slabší, jinak si nemůžu na nic stěžovat. :)

FILIPSN007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: čtv led 06, 2011 3:31 pm

Re: HomePod 2018

Příspěvek od FILIPSN007 »

Hodně dobrá video recenze, zábavná: :D


Zobrazit video na http://youtu.be/reyTqOCNmTY
Kód do fóra: [youtube]reyTqOCNmTY[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov

BlazingUFO
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1485
Registrován: ned zář 07, 2008 12:00 am

Re: HomePod 2018

Příspěvek od BlazingUFO »

Veľmi dobrá recenzia. Chcel som k Homepodu tiež pár slov napísať, ale nemá to význam. Všetko už v recenzií odznelo. Každopádne, za mňa Homepod nie.
iPhone 3G 16GB white iOS 4.2.1, NoJB
iPhone 4 16GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPhone 5 32GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPad 2 64GB 3G white iOS 6.1.2 NoJB
MacBook Pro Mid 2010 2,66GHz 13" 8GB RAM 10.8.2
MacBook Pro Late 2011 i7 2,2GHz 15" 8GB RAM 10.8.2
GameCenter - BlazingUFO

Odpovědět