iPhone 5 - reklamace

Odpovědět
johny_one

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od johny_one »

Zdravím, už mi také přišel. Jenže byly tam oděrky (bílá verze) dole u home button. Mám ho od Apple store, takže reklamace. V rámci 14 dní od nákupu, výměna za nový. Přijelo si pro něj TNT do 48 hodin, jak slíbili a za 72 hodin byl doma nový, již v pořádku.

Takže jsem spokojen.

martinesd

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od martinesd »

nazdar dnes som kupil v telekome iphone 5 16GB black. Ked som ho chcel aktivovat tak neregistroval wifi (wifi nasiel len tesne nad routerom) nezmenil to ani upgrade na ios6.0.1 odniesol som ho spat. V predajni volali technikovi a ze vraj je to hardwarom. Nechal som ho na predajni. Mate niekto skusenost s postupom pri reklamacii? Opravuju to alebo dajú nový kus?
diki moc

krabicka3
Host
Host
Příspěvky: 124
Registrován: čtv črc 15, 2010 8:54 pm

Re: iPhone 5 - ceny, dostupnost, kde koupit v ČR.

Příspěvek od krabicka3 »

mike-biker píše:No ono je to 649 + Tax, což je ca 8%. Takže ca 14.000. U nás je za 16.500. Pokud se jej podaří propašovat, tak se ušetří 2.500. Ale nelze reklamovat.

Rekl bych, ze prvni rok reklamovat urcite lze, diky mezinarodni zaruce.
iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue, iPad Pro 12.9 (2018) 512GB Cellular Space Gray, Apple TV

krabicka3
Host
Host
Příspěvky: 124
Registrován: čtv črc 15, 2010 8:54 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od krabicka3 »

zpravidla vzdy davaji novy kus
iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue, iPad Pro 12.9 (2018) 512GB Cellular Space Gray, Apple TV

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: iPhone 5 - ceny, dostupnost, kde koupit v ČR.

Příspěvek od Barberry.pha »

Ale zalezi jesti ti ho vezmou v cr do servisu, vim ze s iphony a jeste z usa to neni na reklamaci tak jednoduche, nez u jinacich veci od Applu, byt v ramci rocni mezinarodni zaruky. Zalezi jak to ty servisy maji domluvene s Applem
Rozhodne bych se u nas v servisech informoval drive nez ho zakoupil.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPhone 5 - ceny, dostupnost, kde koupit v ČR.

Příspěvek od Metalgirl »

Sice se tu reklamace nemají řešit, ale ještě dodám info z českého servisu:

Záručně servisujeme všechny iPhony kryté zárukou vyjma iPhonů pocházejících z distribuční sítě českých operátorů.
Řešíme všechny mezinárodní záruky bez ohledu na zemi prodeje.


Takže český servis by to měl být schopen v rámci jednoleté záruční doby řešit. Prý stačí jen na stránkách apple ověřit, zda-li je záruka platná (notoricky známá stránka: https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do ). Víc nechtějí, tak asi to mají nějak ošetřeno s databází applu.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Papek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: úte zář 21, 2010 9:05 pm

Re: iPhone 5 - ceny, dostupnost, kde koupit v ČR.

Příspěvek od Papek »

To bude skor o ochote toho-konkretneho Apple servisu, nakolko servisne ukony si servis fakturuje na konci mesiaca priamo od Apple. Apple zariadenia sa neopravuju, ale vymienaju kus za kus (ci uz repas, alebo new), cize tu moze vzniknut pre servis problem, ze mu ne-europsky iPhone nevymenia. Staci si prebehnut Apple fora, tam je k apple international warranty jednoznacne stanovisko
OK. One more time... There IS NO international warranty on the iPhone.


edit: pre upresnenie, Apple zaruka sa vztahuje na krajinu, kde bol iPhone zakupeny, cize US, Kanada, ale EU bere ako jeden celok. Nakoniec, staci si pozriet priamo Apple Warranty stranku
Apple may restrict warranty service for iPhone and iPad to the country where Apple or its Authorized Distributors originally sold the device.


Tu je konkretne iPhone pre US trh http://www.apple.com/legal/warranty/pro ... glish.html
A tu je pre EU region, hezky cesky http://www.apple.com/legal/warranty/pro ... czech.html
iPad Mini White 1st gen
iPhone 7 32GB Black
Lumia 950 DS White

martinesd

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od martinesd »

oka ako dlho spravidla reklamacia trvá? viem ze podla zakona 30 dni ale dufam za tak dlho cakat nechcem (ved 6.12 vychadza gta vc)

mabarcz
Host
Host
Příspěvky: 82
Registrován: stř úno 02, 2011 9:14 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od mabarcz »

Dnes iPhone 5 reklamovan u Vodafone. Pravy horni roh - sklo se dalo s mirnym lupnutim zamacnout do vnitrku telefonu.

manasek-cze
Host
Host
Příspěvky: 149
Registrován: pát led 28, 2011 7:57 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od manasek-cze »

Tak jsem myslel, ze jsem se stal novym majitelem iPhone 5 zakoupenym primo na apple webu, ale po zapnuti a instalovani aplikaci prisel hovor, zvednu ho a nikoho neslysim, uplne ticho. Tak to polozim a volam zpet, neni slyset ani vyzvaneni. Otestoval jsem volani z vice telefonu a vypada to ze je v haji repracek :( Sluchatka i hlasity odposlech funguje uplne v poradku.

To znamena zitra volam na podporu Apple co maji na webu a jsem zvedavy jak dlouho to bude trvat.
iPhone 8 Plus 64 White
iPad Pro 64 GB White
Apple Watch 3
Apple TV 4k
HomePod

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Barberry.pha »

Hard reset nepomohl? Opakovalo se to?
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

shimie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 368
Registrován: pon bře 17, 2008 8:15 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od shimie »

Cisto novy ajfon 5 - 16 gb z orangeu, ma v jednom rohu na hliniku vryp, nie moc velky ale je tam. Nesrhol som ani jednu foliu, ajfon dal naspat do krabice zobral zarucak a siel reklamovat. Na predajni mi ho nechceli zobrat, lebo zariadenie moze reklamovat len majitel telefonu, cize kto kupi ajfon so zarucakom od cudzieho cloveka v orange, tak si s nim moze sprepacenim vytriet rit. Nechcel som tomu verit tak som este volal na infolinku a tam mi to operator potvrdil. Dalej mi povedal ze aj tak pri reklamacii neuspejem. Vraj apple dalo nejake celosvetove vyhlasenie, ze pustili do obehu niekolko tisic kusov poskriabanych iphonov (operator hned vedel o com je rec, hned mi vravel ci mam skrabanec na zadnom kryte, alebo po bokoch) a na tieto poskodene zariadenia nebude uznana reklamacia ohladom skrabancov. Neviem ci je to pravda, lebo vsetky tieto vady zatial uznavaju. Neviem ako je to v pripade ze som ajfon nepreberal na predajni, ale prebral od kuriera. Viem len to ze som celkom pekne nasra.y. Zajtra tam ide kamarat-majitel ajfonu, poziadat o reklamaciu.
Vyzera to takto:
http://www.upnito.sk/0/e7gqf49d48mypk22 ... zqw5ut.jpg
Aj vedla otvoru pre jack je to divne:
http://www.upnito.sk/0/u6hkqyugbxm8mbsz ... tu37cx.jpg
spoje tiez slabe:
http://www.upnito.sk/0/95umb3hw5kbw4b2r ... 66qmdp.jpg
iPhone X black - 64GB
iPhone 6 - 64GB
iPad Air - 16GB
iMac 27" 3.2GHz

manasek-cze
Host
Host
Příspěvky: 149
Registrován: pát led 28, 2011 7:57 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od manasek-cze »

barberry.pha: jestli myslis vypnout s podrzenim home butonu a tlacitka na vapnuti a porad drzet, tak to nepomohlo.
iPhone 8 Plus 64 White
iPad Pro 64 GB White
Apple Watch 3
Apple TV 4k
HomePod

krabicka3
Host
Host
Příspěvky: 124
Registrován: čtv črc 15, 2010 8:54 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od krabicka3 »

2 mabarcz: dej pak vedet, jak dlouho to trvalo
iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue, iPad Pro 12.9 (2018) 512GB Cellular Space Gray, Apple TV

mabarcz
Host
Host
Příspěvky: 82
Registrován: stř úno 02, 2011 9:14 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od mabarcz »

Jasně. Dám vědět.

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Barberry.pha »

To shimie: tak dej vedet jak to dopadlo, hlavne to ze se nemaji uznavat reklamace u iphonu ktere jsou prave vybalenych a poskrabane. To se mi zda jako pekna kravina a ajestu u Applu. Ti je jako bych si koupil auto a bylo poskrabene a vyrobce mi nechtel uznal reklamaci, jeste kdyznsi to nemuzu prohlidnout predem. Jestli oni zase v Orange neco nezkouseji na vlastni triko. Pripadne bych se obratil na oficialni podporu applu. Klidne i tu ceskou a vysondoval tyto informace u nich.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

zdenda29
Host
Host
Příspěvky: 31
Registrován: stř čer 29, 2011 7:57 pm

Re: iPhone 5 - ceny, dostupnost, kde koupit v ČR.

Příspěvek od zdenda29 »

krabicka3 píše:Rekl bych, ze prvni rok reklamovat urcite lze, diky mezinarodni zaruce.


Obavam se že nelze. Reklamoval jsem v iOpravně iPhone 6 měsíců starej a vrátili mi ho bez opravy,protože je z mexika a oni opravují pouze z EU....

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Metalgirl »

Takze potvrzeno. iPhone zakoupeny v US lze vyreklamovat v ramci jednolete mezinarodni zaruky v ceskem servisu. Uz nevim, kde se to resilo, ale pisu to sem, abyste vedeli.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

manasek-cze
Host
Host
Příspěvky: 149
Registrován: pát led 28, 2011 7:57 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od manasek-cze »

Tak ja dnes volal ohledne iPhone viz vyse primo na Apple a vse bez problemu, vysvetlil jsem co se stalo, ze ho den pred tim privezli a slecna ze do 48 hodin se ozve prepravce z TNT a telefon vyzvedne. Mezitim prijede jiny z TNT a doveze novy iPhone.
Jsem zvedavy jak dlouho to bude trvat, uz na to slecna udelala novou objednavku s dorucenim mezi 7. - 11.12.2012.
iPhone 8 Plus 64 White
iPad Pro 64 GB White
Apple Watch 3
Apple TV 4k
HomePod

Final-man
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: úte čer 26, 2012 7:01 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Final-man »

26.11. jsem odnesl můj iphone 5 do vodafonu na reklamaci viz můj předchozí příspěvek v tématu. Na stránkách britexu už jsem měl ve stavu objednávky vydáno, ale z vodafonu se mi stále neozvali. Zkusil jsem tedy jít na blind do vodafonu včera v 8 večer a měl jsem štěstí. Už ho tam měli. Dali mi novej kus, takže jsem spokojenej. Všechno je ok. Alespoň zatim :D
IPHONE 5 16GB WHITE
MACBOOK PRO 13''MID 2012

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od tvosi »

shimie píše:Cisto novy ajfon 5 - 16 gb z orangeu, ma v jednom rohu na hliniku vryp, nie moc velky ale je tam. Nesrhol som ani jednu foliu, ajfon dal naspat do krabice zobral zarucak a siel reklamovat. Na predajni mi ho nechceli zobrat, lebo zariadenie moze reklamovat len majitel telefonu, cize kto kupi ajfon so zarucakom od cudzieho cloveka v orange, tak si s nim moze sprepacenim vytriet rit. Nechcel som tomu verit tak som este volal na infolinku a tam mi to operator potvrdil. Dalej mi povedal ze aj tak pri reklamacii neuspejem. Vraj apple dalo nejake celosvetove vyhlasenie, ze pustili do obehu niekolko tisic kusov poskriabanych iphonov (operator hned vedel o com je rec, hned mi vravel ci mam skrabanec na zadnom kryte, alebo po bokoch) a na tieto poskodene zariadenia nebude uznana reklamacia ohladom skrabancov. Neviem ci je to pravda, lebo vsetky tieto vady zatial uznavaju. Neviem ako je to v pripade ze som ajfon nepreberal na predajni, ale prebral od kuriera. Viem len to ze som celkom pekne nasra.y. Zajtra tam ide kamarat-majitel ajfonu, poziadat o reklamaciu.
Vyzera to takto:
http://www.upnito.sk/0/e7gqf49d48mypk22 ... zqw5ut.jpg
Aj vedla otvoru pre jack je to divne:
http://www.upnito.sk/0/u6hkqyugbxm8mbsz ... tu37cx.jpg
spoje tiez slabe:
http://www.upnito.sk/0/95umb3hw5kbw4b2r ... 66qmdp.jpg


uprimne, ze musi zakoupenou vec reklamovat ten, kdo ji koupil je blbost. ten kdo ma pristroj a zarucni list je majitelem, to zas jen nechteli neco resit. Cose tyka toho, ze by apple ty skrabance (u tebe spise vryp) nechtel resit je nejaka blbost a spis mi to prijde, ze orange nechce..je to normalni vyrobni vada, trval bych na reklamaci.
Mimochodem, nekupoval si pres net? neni tam lhuta 14 dni na odstoupeni..pokud muzes odstoupit, vratil bych jim telefon, pokud by meli problem s tim, ze je poskrabany, rekl bych ze je to preci v poradku, ze me o tom sami ujistili :wink:
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

shimie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 368
Registrován: pon bře 17, 2008 8:15 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od shimie »

To som im vravel aj ja, ze ked mam telofon a zarucny list tak som majitelom a musia mi to zobrat na reklamaciu, ale vidis asi to tak u nas nefunguje. Mal som dokonca od kamarata zmluvu ktoru mu poslali, proste vsetko co priniesol kurier. Ani to nepomohlo. Mne ponukali odstupenie od zmluvy, ale s tym som nesuhlasil, len som chcel ajfon v 100% stave. Este mi na predajni povedal, ze tie skrabance a tyha nie su dovovodom na vymenu kus za kus a ajfon musi ist do servisu, kde to posudi servisny technik. Clovek zaplti obrovske peniaze za mobil a oni sa tvaria ze skrabance a ryhy su v poriadku. Celkom tomu verim ze nepochodim, lebo servis im robi stale ta ista firma ako v casoch iphonu 3G. Mozno si spominas ako praskali plastove kryty na 3g-ckach. U vas pri reklamacii vymienali za novy kus. Mne povedali ze je to moja vina, ze som kryt mechanicky poskodil a zrusili mi komplet celu zaruku na iPhone 3G.
iPhone X black - 64GB
iPhone 6 - 64GB
iPad Air - 16GB
iMac 27" 3.2GHz

zdenda29
Host
Host
Příspěvky: 31
Registrován: stř čer 29, 2011 7:57 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od zdenda29 »

Podělím se s Vámi o zkušenost s reklamací.
iPhone 5 kupovaný na Applestore, po zapnutí jsem zjistil že nefunguje wi-fi. Jen když jsem byl přímo u routeru, jinak jsem ji nenašel...V uterý jsem volal na podporu,bylo mi řečeno že to je asi vada desky a že mi to hned vymění za jiný kus a at ten starý připravím k vyzvednutí. Ve středu si přepravce iPhone vyzvedl a dnes (v pátek) mi TNT přivezlo uplně nový kus. Opravdu rychlost.

krabicka3
Host
Host
Příspěvky: 124
Registrován: čtv črc 15, 2010 8:54 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od krabicka3 »

2 shimie: ja to vidim tak, ze mas 2 moznosti

1. myslim si, ze Orange jedna protipravne, a kdyz jim tam poslels SOIku (slovenska obchodna inspekcia), jsem presvedceny, ze ji tam mate :), tak ze sveho stanoviska ustoupi

2. jestli ti nabidli ustoupeni od kupni smlouvy, tak by rekl OK, vzal si zpatky penize a koupil si iPhone na vlastni jmeno, NE v Orange, protoze jsou to zjevne kokoti.

btw diky za info, mam nekolik kamaradu slovaku a tem nezapomenu rict, jak se Orange sprava. ;)
iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue, iPad Pro 12.9 (2018) 512GB Cellular Space Gray, Apple TV

mabarcz
Host
Host
Příspěvky: 82
Registrován: stř úno 02, 2011 9:14 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od mabarcz »

Dnes telefon vyzvednut z reklamace. Na stránkách Britexu bylo od čtvrtka info, že telefon byl odeslán, ale na ještě v sobotu mi slečna na prodejně Vodafonu tvrdila, že telefon u nich stále není. Po dnešním telefonátu mi pán na prodejně sdělil, že telefon tam je již od pátku, ale nemají ho v systému. Nicméně ať se zastavím, že mi ho vydají přednostně. ??? No... v rámci reklamace mi byl telefon vyměněn za nový kus.

p3p3k
Host
Host
Příspěvky: 27
Registrován: sob lis 05, 2011 3:11 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od p3p3k »

Tak sem chtel reklamovat Ip5 kvuli objevujicimu se zelenymu pruhu na displeji dole pri zapnuti, ale nez sem se rozhoupal tak sem si stracil rozbit cely predni sklo:) to uz mi asi na reklamaci nevemou ze?:) Pry to sklo ani nejde vymenit ale rovnou si musim vzit za 8tis novej kus:(.. Nebo mam jeste nejakou sanci nez vysolim prachy? Thx

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od tvosi »

sklo je slepeny s displejem tusim, obrat se na servis, ktery dela ajfouny, poradi ti, jestli to jde nebo ne
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

shimie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 368
Registrován: pon bře 17, 2008 8:15 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od shimie »

Pisal som do servisu ako stoji moja reklamacia a dostal som odpoved:
dobrý deň,
zariadenie čakalo na náhradný diel, dnes je ukončené a bude expedované k Vám.
prechodom na nový sw je momentálne naša stránka neaktívna pre niektoré modely mt.

Neviem co myslia tym novym nahradnym dielom. Reklamoval som ryhu a skrabance na hlinikovom rame na cisto novom iPhone 5. Myslel som ze taketo veci menia kus za kus a nevymienaju diely.
iPhone X black - 64GB
iPhone 6 - 64GB
iPad Air - 16GB
iMac 27" 3.2GHz

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od kotelník »

Dostanes novy kus.
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

krabicka3
Host
Host
Příspěvky: 124
Registrován: čtv črc 15, 2010 8:54 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od krabicka3 »

nahradny diel = nahradny / novy kus
iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue, iPad Pro 12.9 (2018) 512GB Cellular Space Gray, Apple TV

mirke

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od mirke »

Operatori si tymto sposobom osetruju to, ze aj ked dostanes vySWAPovany "novy" kus iPhonu, tak je to v reklamacnom protokole zapisane iba ako vymena nahradneho dielu. Tymto sposobom sa ti zaruka nepredlzuje opat na cele 2 roky (ako v pripade, keby bolo napisane oficialne v reklamacnou protokole "Vymena za novy kus"), ale len plynie povodna zarucna doba od datumu nakupu mobilu.

Ak by to nemali takto poriesene, majitelia iPhonov by s troskou sikovnosti mohli mat doslova telefony s nekonecnou zarukou.

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od kotelník »

Ano, jen doplním. Zaruka se v tomhle pripade prodluzuje o dobu, po kterou je telefon od zakaznika. Cili doba od prevzeti k reklamaci do dodani k rukam zakaznika.
Neustale tady nekdo na foru tlaci, ze je nova dvouleta zaruka. Ne, neni. Staci nemit linou hubu a ptat se, informovat se.


Taky tady http://spravodaj.madaj.net/ HD
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

Papek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: úte zář 21, 2010 9:05 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Papek »

V pripade, ze dostanes novy kus, tak zaruka ma byt podla zakona ako na novy tovar. Kedze toto oficialne nepriznaju a napisu, ze "akoze" menili cele vnutro a ram... alebo hocico, tak sa zaruka predlzuje len o cas, ktory bol vyrobok v servise. Nic viac, nic menej, tymto iby obchadzaju zakon.
iPad Mini White 1st gen
iPhone 7 32GB Black
Lumia 950 DS White

mabarcz
Host
Host
Příspěvky: 82
Registrován: stř úno 02, 2011 9:14 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od mabarcz »

Přesne tohle mi bylo sděleno při vyzvednutí telefonu u Vodafone z reklamace. Dostal jsem nový kus, ale záruka se prodloužila jen o ten týden, kdy byl telefon v servisu.

EDIT:

Pro doplnění. Dostal jsem sice nový kus, ale neuzavřel novou kupní smlouvu. Nový kus se váže k již dříve uzavřené kupní smlouvě u vodafone, telefon byl vyměněn v rámci reklamace.

[mod=Metalgirl]Nepiš více příspěvků pod sebou, používej tlačítko upravit, sloučeno.[/mod]

krabicka3
Host
Host
Příspěvky: 124
Registrován: čtv črc 15, 2010 8:54 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od krabicka3 »

To si myslim, ze je napadnutelne. Zaruku musi prodlouzit o dalsich 24 mesicu, pokud dostanu novy vyrobek (ma jine IMEI).

Na jednom e-shopu (http://www.delcom.cz/index.php?option=c ... &Itemid=64) jsem nasel toto:

Při výměně zboží za nový kus v záruční době je záruka obnovena v plné výši. Zákazník dostane nový záruční list, kde bude uvedeno nové sériové číslo. Další případnou reklamaci bude uplatňovat na základě tohoto nového záručního listu.
iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue, iPad Pro 12.9 (2018) 512GB Cellular Space Gray, Apple TV

armyk
Host
Host
Příspěvky: 54
Registrován: sob led 31, 2009 2:34 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od armyk »

Tak jsem byl ve čtvrtek taky reklamovat u T-mobile. Něco se mi dostalo na čočku a je to na všech fotkách + chrastí když ho položím na stůl.
Jsem zvědavej jak to dopadne.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od Metalgirl »

Tak, že autofocus chrastí je naprosto normální, to dělá každý od iP 4. Ale smetí pod čočkou už normální není.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

zdenda29
Host
Host
Příspěvky: 31
Registrován: stř čer 29, 2011 7:57 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od zdenda29 »

p3p3k píše:Tak sem chtel reklamovat Ip5 kvuli objevujicimu se zelenymu pruhu na displeji dole pri zapnuti, ale nez sem se rozhoupal tak sem si stracil rozbit cely predni sklo:) to uz mi asi na reklamaci nevemou ze?:) Pry to sklo ani nejde vymenit ale rovnou si musim vzit za 8tis novej kus:(.. Nebo mam jeste nejakou sanci nez vysolim prachy? Thx


Pokud ti někde řekli 8 tisíc za novej kus tak to ber.. protože momentálně stojí výměna LCD + dotyk taky 8000kč - kamarád dělá v servisu.

shimie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 368
Registrován: pon bře 17, 2008 8:15 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od shimie »

Dnes prisiel novy kus, ale vobec nie som spokojny s priebehom reklamacie. Orange aj ich servisne stredisko PPI je prasiva banda zlodejska. Zariadenie som reklamoval 4.12, po dvoch dnoch vratili iPhone naspat s tym, ze skrabance a vryp nie je dovodom na reklamaciu.
:)
Nasledne sa podala reklamacia na reklamaciu a chopila sa veci znama co pracuje v orange. Riesila to stylom, ze sa jedna o velmi dobreho zakaznika, co ma vysoke mesacne faktury, atd. Po par dnoch poslali novy kus.
Jednoducho bezny smrtelnik co nema znamosti a plati tym zdieracom len 20 - 30 € mesacne, nema sancu na reklamaciu, lebo to nie je podla orange zakaznik. Je mi z celeho orange na grc.
iPhone X black - 64GB
iPhone 6 - 64GB
iPad Air - 16GB
iMac 27" 3.2GHz

armyk
Host
Host
Příspěvky: 54
Registrován: sob led 31, 2009 2:34 pm

Re: iPhone 5 - reklamace

Příspěvek od armyk »

U Britexu mam napano v expedici. Nevite cim dorucuji a kdy by to tak mohlo dorazit na prodejdu T-mob?

Odpovědět